Venüs Pluto Karesi ve Etkileri 1 Ekim 2019

venüs pluto karesi

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1564
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Venüs Pluto Karesi ve Etkileri 1 Ekim 2019

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Prş 03 Eki, 18:03

Resim

Venüs Pluto Karesi ve Etkileri

Terazi burcundaki Venüs 1 Ekim'de Oğlak burcundaki Plüton’a kare açı yaptı. Bu bir kaç günlük sürede, ilişki ve para konularında ekstra özenli olmakta fayda vardır. Bu açı, sevgi alıp verme biçimimiz, paraya yaklaşımımız ve değer sistemimizde değişmesi ve dönüşmesi gereken şeyleri gündemimize getirir. İlişkilerde güç savaşlarına girme, baskı kurma ve manipülasyonla karşı tarafı değiştirmeye çalışma eğilimimizin farkında olalım. Unutmayalım ki, zorla güzellik olmaz.

Parasal ve cinsel gücü, statüyü, otoriteyi bir manipülasyon ve kontrol aracı olarak kullanmak bu açıya verilebilecek en sağlıksız tepkilerden biridir. Kıskanç, sahiplenici ve takıntılı tutumlar sergilenebilir. Kin ve intikam duygusuyla hareket edilebilir.

Bir süredir ilişkilerimizde yer altında kaynayan meseleler varsa, fakat görüntüde uyumu bozmamak ve gerginlik çıkmasın diye sessiz kalarak sorunu uzlaşıp çözmediysek, bu yer altındaki tansiyon bir kriz şeklinde yüz üstüne çıkabilir. Bu tansiyonu sevgi alıp verme kanallarımızı tıkayan kendi karanlık yönlerimizi, kötü alışkanlıklarımızı ve davranışlarımızı ve hatta başlı başına ilişkinin kendisini dönüştürüp arıtabilmek için kullanabiliriz.

Karşıdakini kontrol etmeye çalışmak yerine, her iki tarafın da kazanacağı durumlar yaratmaya çalışmak, engellere rağmen adım adım sevgi dolu ve güvenli bağlar kurmak bu açıya verilebilecek olumlu bir tepkidir. İlişkilerimizi derinlemesine yaşamaya, karşımızdaki ile yüzleşerek dönüşüme hazır olmalıyız.

Venüs Pluto Karesi Olumlu Etkileri

İlişkide kendi karanlık yönleriyle yüzleşerek dönüşmek. Arzuları ve iştahı yapıcı olarak dönüştürmek. Dönüşerek kendi değerini bulmak. İlişkilerde krizlerle baş edebilme ve ilişkiye yeni bir form verebilme yeteneği. Tabulardan arınmış değer anlayışı. Görünenin arkasındaki gerçeği arzulamak. Büyüleyen zevkler. Diplomasi gücü. Karşı konulmaz cazibe. Cinsel çekim gücü.

Venüs Pluto Karesi Olumsuz Etkileri

Kıskançlık. Güç takıntısı içerisinde gerçek sevgiyi hissedememek. Manipülasyonla karşı tarafı değiştirmeye çalışmak. Kendini ilişkiye bırakamayıp derin bir ilişki yaşayamamak. Takıntılı arzular. Hoş karşılanmayan zevkler. Zorla ahenk oluşturmaya çalışmak. Cinsellik ya da parasal açıdan bağımlı ilişkiler kurmak. Güç ve değerin sadece para, mevki ve konumdan geldiğini varsaymak.


Astroloji Dergisi/Pınar Keskin


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön