Venüs Neptün Karesi Hayatımızı Nasıl Etkiler?

venüs neptün karesi hayatımızı nasıl etkiler

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1622
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Venüs Neptün Karesi Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Sal 28 Tem, 14:46

Resim

Venüs Neptün Karesi Hayatımızı Nasıl Etkiler?

27 Temmuz tarihinde Venüs ile Balık burcundaki Neptün arasında gerilimli kare açı meydana geldi. Aldatma veya aldatılmaya açık, sisli bir atmosfer oluşuyor, ölçüyü tutturmak, uyum ve denge sağlamak zorlaşıyor.

Sevgi, zevk, ölçü, uyum ve değer gezegeni Venüs İkizler burcundayken ilişki kurma biçimi yüzeysel ve entelektüel bir hal alır. Değer duygusu değişken, çok yönlülüğü seven, romantik ilişkilerde rasyonel, havai yapıda olabilir.

Ham, tanımlanmamış ve odaklanmamış bilincin, ideallerin, fedakârlığın ve illüzyonun gezegeni Neptün’ün sert açı nedeniyle Balık burcundaki sağlıksız yönleri ortaya çıktığında bağımlılıklar, sınırsız beklentiler, kurban-kurtarıcı rolleri, sonsuz özveri, çabasız bir halde yapılması gereken ne varsa Yaratıcıya havale etmek veya aldatma-aldatılma temaları devreye girer.

Bu iki gezegenin kare açıyla temasında gerçek olmak için fazlasıyla idealize edilmiş romantik ilişki hayalleri kurulur. Diğer kişi gerçekte olduğu kişi olarak değil de belli belirsiz benzediği fazlaca yüceltilmiş bir imge olarak tahayyül edilir. Benzer şekilde bu psikolojik süreç eşitlik bazında bir ilişki kuramamayı da doğurabilir. Adeta ya tapınılacak bir tanrı veya kurtarılacak bir kurbanla ilişki kurulur. Her iki durumda da kendini adama ve fedakârlık söz konusudur.

İlişkiyi sürdürmek için bizzat kurban rolü de üstlenilebilir. Bazen de romantizme ve sevgiye duyulan hasret, aldanmaya ve kolay ayartılmaya yol açar. Genellikle bir taahhütte bulunarak bağlanmanın mümkün olmadığı, tamamen fanteziler üstüne kurulu gizli ilişkilere çekilmek olasıdır. Yanılgı daha hoş, daha romantik, çok daha ilham dolu ve daha caziptir.

Hiçbir şeyin net görülemediği bu zaman bittiğinde gerçek diğer kişi, kusurları ve her şey tüm çıplaklığıyla ortaya çıkar. Duygusal sarhoşluğun sona ermesiyle farkına varılan nahoş gerçekler acı verir. Hayal kırıklığıyla yüzleşmek üzücüdür. Açının etkin olduğu zaman dilimini olumlu değerlendirmek için hissedilen yoğun sevgiyi öncelikle kendine ardından tüm yaratılanlara ve kendinden daha yüce aşkın bir varlığa yöneltmek, ihtiyaç duyulan yüce aşk ve kendini adama duygularını tatmin eder.

Duygusal alanda olduğu kadar hayatın diğer tüm sahalarında da doğru ölçüyü tutturmak, denge ve uyumu tesis edip, korumak zorlaşır. Haz, keyifle ilgili yeme-içme, internet oyunları, diziler, sosyal medya, alışveriş, sohbet ve uyku gibi durumlar gerçek dünyadan birer kaçış aracı olarak kullanılabilir. Hayır diyememek, nerede duracağını bilememek kısaca ölçüyü tutturamamak ve denge kuramamak gerçeklikle karşı karşıya gelmek zorunda kalındığında tatlı düşlerden mutsuz uyanmaya sebep olur.

Venüs Neptün Karesi Olumlu Etkileri

Olumlu yönüyle Venüs, Neptün kare açısı aranan ilham, yaratıcılık ve üretkenliği her konuda tetikler. Ortaya çıkan pozitif enerjileri kanalize edecek mecra bulmak ve uygulamaya dökmek önemlidir. Gezegenlerin bulunduğu burçlar itibariyle bu açıdan özellikle; medya, güzellik endüstrisi, denizcilik sektörü, büyük kurum ve kuruluşlar, yardım ve bağış, spiritüel çalışmalar, sinema ve görsel sanatlar alanları etkilenir.

Diğer taraftan neye isteniyorsa ona inanmayı kolaylaştıran bu açı aktifken finansal konularda da gerçeklerin farkına varamamaktan kaynaklanan aldanmalar ve kayıplar da yaşanabilir. Spekülatif kazanç arayışlarına ve alışverişlere temkinli yaklaşmak faydalı olur.


Astroloji Dergisi - Işık Canan Kaya


Kaynakça:
Astroloji Dersleri, Barış İlhan
Astrolojide Açılar, Sue Tompkins
Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, Hajo Banzhaf-Anna Haebler
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Fatma1983 (Çrş 29 Tem, 10:17)
Değerlendirme: 16.67%


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön