Venüs - Merkür Kavuşumu 25 Temmuz 2019

Venüs - Merkür Kavuşumu, venüs merkür kavuşumu ve etkileri, venüs merkür kavuşum

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Venüs - Merkür Kavuşumu 25 Temmuz 2019

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cmt 27 Tem, 10:01

Resim

Venüs - Merkür Kavuşumu

25 Temmuz günü Venüs ve geri giden Merkür 26 derece Yengeç burcunda kavuştu. Bu kavuşma ile birlikte düşünceler ve zevkler arasında uyum ve bütünleşme ortaya çıkıyor.

Yengeç burcu duyguların kaynağını, duygusal ihtiyaçların önemsenmesini ve duygusal tepkilerin nedenini anlamaya yönelik bir süreçtir. Duygularımıza sahip çıkarak, kendi içsel dünyamız ile ilgilenmemiz ve farkına vardığımız psikolojik yapıyı güçlendirmek gerektiğini anlayabileceğimiz bir dönemi simgeler. Olgunlaşmamızın önündeki engelleri kaldırmak ve kendimizin sorumluluğunu alarak dışa açılmaya, hazır hale gelmek gerekiyor.

Yengeç burcunda geri giden Merkür ile aklımız, algımız kendimizi içsel olarak sorgulamaya yönelmiştir. Yengeç burcundaki Venüs ise ait olmak, kendisini güvende hissetmek ve şefkat görmek ister. Bu iki gezegenin etkileşimi ile hayatta bizi neyin huzurlu ve güvende hissettirdiğini düşünürüz. Düşüncelerimiz anılarımıza yönelmiş durumdadır. Etrafımızdaki insanlar ile kurduğumuz ilişkileri sorgular haldeyiz.

Kendimizi güvende hissettiğimiz kabuğumuzun artık bize dar geldiğini fark edebiliyoruz. İçimize kapanıp ama aynı zamanda başkaları tarafından ilgi görmek isteyebiliriz. Başkaları tarafından ilgi görmek için uyumlu, sevimli ve yumuşak başlı tavırlar sergilenebilir. Başkalarıyla güçlü duygusal bağlar kurmaya çalışır ve sosyal olarak çekici hale gelebiliriz. Güzel sözler söyleme ve kendini zarafet ile ifade edebilmek mümkündür. Konuşurken esprili, şairane bir üslup takınabiliriz. İlişkilerimiz aracılığıyla öğrenmeye açığız. Sosyal ilişkilerimizde diplomatik ve becerikli olabiliriz.

İlişkilerdeki sorunların üstesinden kolaylıkla gelebiliriz. Olumsuz anlamda ise; sevdiğimiz insanların bizi anlamadığını düşünerek alınganlaşabiliriz. Zihnimiz kendi hayatımızın sorumluluğunu almanın zamanı geldiğini söylemekte, bu nedenle kendimizi dinlemek için sessizleşerek aşırı duyarlı hale gelebiliriz. İletişim kurmakta zorlanıp, insanlardan uzaklaşabiliriz. Aşırı duyarlı, bağımlı, kaprisli, bir bebek gibi ilgi talep edebiliriz. Yüzeysel düşünceler veya iletişim görülür. Vurdumduymaz veya uyanık tavırlar sergilenebilir.

Asuman Adıbelli/Astroloji Dergisi

Kaynaklar;

Astroloji Dersleri - Barış İlhan

Astrolojinin Anahtar Sözcükleri - Hajo Banzhaf & Ana Haebler

-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Re: Venüs - Merkür Kavuşumu 25 Temmuz 2019

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cmt 27 Tem, 10:10

Dikkat ettimde birçok yıldız durumundan etkileniyorum.ama aynı oranda alakasızlıkta yaşıyorum:)yıldızlar bazen yanıltabiliyor sanırım.en doğru şey iç ses sanırım;)
Lotus#MAVİ LOTUS

https://akreportal.com.tr

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
İkizler_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen İkizler_Akrep » Cmt 27 Tem, 13:34

yıldız haritamda ikizlerde olan kavuşum , benim haritamda zaten bir yere ellemeyen bir jupiter kalmış : )

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cmt 27 Tem, 16:03

İkizler_Akrep yazdı:
Cmt 27 Tem, 13:34
yıldız haritamda ikizlerde olan kavuşum , benim haritamda zaten bir yere ellemeyen bir jupiter kalmış : )
hiç anlamadım ben ne demek istediğini?biraz daha net bir açıklama olsa iyi olur.
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
İkizler_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen İkizler_Akrep » Cmt 27 Tem, 23:31

güzin yazdı:
Cmt 27 Tem, 16:03
İkizler_Akrep yazdı:
hiç anlamadım ben ne demek istediğini?biraz daha net bir açıklama olsa iyi olur.
yıldız haitamda merkür venüs ikizler burcunda kavuşumda ve bütün gezegenlerin bir kavuşumu var jupiter hariç daha net ve
iyi olduysa yorumunuzu alayım

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzr 28 Tem, 12:58

İkizler_Akrep yazdı:
Cmt 27 Tem, 23:31
güzin yazdı:
Cmt 27 Tem, 16:03
İkizler_Akrep yazdı:
yıldız haitamda merkür venüs ikizler burcunda kavuşumda ve bütün gezegenlerin bir kavuşumu var jupiter hariç daha net ve
iyi olduysa yorumunuzu alayım
yorum yapacak düzeyde değilim:).ama merkür venüs kavuşumu insana değer katar.sevilen,aranan insan yapar.açısız gezegen enerjisi kontrolsüz olabilirmiş.mesxela bendeki mars açısız:).ama yinede çok kontrollüyümdür:)
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
İkizler_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen İkizler_Akrep » Sal 30 Tem, 19:38

yorum yapacak düzeyde olmadığın için açıklamanın net olup olmaması da önemli değildi ..