Venüs Akrep Burcunda Hayatımızı Nasıl Etkiler?

venüs akrep burcunda hayatımızı nasıl etkiler, venüs akrep burcunda etkileri

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1727
Yaş: 25
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Venüs Akrep Burcunda Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 20 Kas, 17:57

Resim

Venüs Akrep Burcunda Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Venüs, 21 Kasım itibariyle ‘zararlı’ konumda olduğu Akrep burcuna giriyor ve 15 Aralık 2020’ye kadar burada kalacak. Venüs bu konumda, temsil ettiği sevgi, uyum, barış ve uzlaşma gibi temalarını doğal olarak gösteremez; dolayısıyla bunları ifade etme tarzı, kişinin kendisine, dünyayla ve insanlarla olan ilişkilerine zarar verecek bir tarzdadır.

Çekim duyulan şeyler (insanlar, durumlar, zevkler) kişiye maddi ve manevi olarak zarar verebilir. Değer sistemlerimizi de temsil eden Venüs’ün burada, hem kendi değerlerine hem de ‘özdeğer’ duygusuna ulaşma süreci de sancılı ve zordur. Sevgi ve yakınlaşmak, kişide derin bir savunmasız kalma ve kaybetme korkusu yaratır. Her ne kadar karşısındakiyle derin bir yakınlaşma arzulasa da, acı çekme korkusuyla bunu yapamaz. Bu durumda sevginin ve yakınlaşmanın yerini, güç savaşı, kontrol ve manipülasyon alır.

Güzelliği, cinselliği, cazibeyi, parayı bir “güç” olarak görüp, bunlarla karşısındakini baştan çıkarmak ya da onu tehdit etmek, insanların zaaflarını tespit edip onları kendisine bağımlı kılmak, manipülatif davranışlarla, taktiklerle ve stratejilerle durumları, insanları kontrol etmeye çalışmak, saplantılı ve takıntılı bir bağlanma tarzı, aşırı kaynaşıklıktan (karşısındakini kendisinden ayrı biri olarak göremez) dolayı insanları kendi yollarına bırakamamak ve kendi dönüşümünden ziyade başkalarını veya koşulları değişmeye zorlamak söz konusu olabilir.

Bu “bırakamama” sürecinde, Venüs Akrep sadece kendi ‘karanlık’ yönleriyle, yani kendi kin, intikam, haset, kıskançlık ve değersizlik duygularıyla yüzleşerek bir dönüşüm sürecinden geçmekle kalmaz, karşısındaki insanın dönüşümü için de aynı süreçte bir katalizör görevi görür.

Venüs’ün burada sevgiyi ve doyumu hissedebilmesi, öncelikle kendi içindeki “karanlıklara” bakmasına ve onları dönüştürme cesareti göstermesine bağlıdır. Hayatındakileri sadece “iyi” ya da “kötü” diye kesin bir şekilde ayırmak yerine, yaşamın bu ikisinin birleşiminden oluştuğu bilinciyle, içindeki kötü diye yüzleşmek istemediği her türlü “pislikle” yüzleşmesi gerekir.

Bu yönleriyle yüzleşerek onları arıtabilir ve içindeki asıl cevheri çıkartıp sağlıklı bir şekilde kendisine ve hayatına katabilir. Akrep’teki Venüs bu dönüşümü bahsedildiği gibi tek başına yapmaz; bu dönüşüm tutkuyla bağlanılan ve kaynaşılan bir insan kanalıyla olur. Böylelikle içindeki kin, intikam, kıskançlık gibi duygularıyla yüzleşip bunları arıtabilir. İlişkilerde yaşanılan bu krizler, kayıplar ve kayıpları kabullenme (teslimiyet) süreci sonucunda kişi sevgi anlayışında ve özdeğer duygusunda da dönüşüm yaşayabilir.

Herkese kriz zamanlarında eşlik edebilir. Başkalarının dışladığı, toplum dışına itilmiş insanlarla ilgilenebilir ve onların da krizlerine eşlik edip dönüşüm süreçlerine ortak olabilir. Diğerlerinin kötü diye bir kenara attığı, kimsenin uğraşmak istemediği konularla uğraşabilir ve bu atılanları arıtıp tekrar hayata katabilir. Gizliliği sevmesinin yanı sıra, üstü örtülü, gizli kapaklı, gizemli konuları derinlemesine araştırmayı ve bunlarla ilgili gerçekleri ortaya çıkarmayı da sevebilir.

Akrep’teki Venüs’ün geleneksel yöneticisi Mars, kendi yöneticisi olduğu Koç’ta ilerlemeye devam ediyor; modern yöneticisi Pluto ise Oğlak’ta. Venüs’ün bir su burcu olan Akrep’teki yolculuğu boyunca, bastırılan, bilinçdışında kalmış bir çok tema su yüzüne çıkabilir. Bu duygularla yüzleşmek, ilişkilerimize ve kendimize asıl gerçekleri görecek şekilde derinlemesine bakmak durumunda kalabiliriz.

Yoğunluğun, hararetin ve tutkunun artmasıyla birlikte, güç savaşları, çatışmalar ve krizler artabilir. Dürtüsellik, aşırı uçlarda hareket etme eğilimi, bencillik, dayatmacılık, zorlayıcılık, öfke, kavga, kontrolcülük ve obsesyon gibi hem kendimize hem de etrafımıza zarar verebilecek temalara karşı dikkatli olmak gerekebilir. Doğal akışında artık tamamlanması veya sonlanması gereken seylerin gidişatı hızlanabilir veya bunları tamamlamamıza ya da sonlandırmamıza neden olacak krizler yaşayabiliriz.

En çok değişime direndiğimiz ve kontrol etmeye çalıştığımız yerler nerelerse, özellikle bu alanlarda yaşayabileceğimiz deneyimler, sevgiyle, parayla, sevdiğimiz şeylerle ve ilişkilerle ilgili değer yargılarımızı yeniden sorgulamamıza neden olabilir. Venüs, Akrep’te gücü sever, bu anlamda hayatımızdaki bizim için gücü veya güç kaynağını temsil ettiğini düşündüğümüz konular da gündemimize gelebilir. Akrep’in dönüşüm sürecinin amacı, miadını doldurmuş ve bize artık zarar veren şeyleri atarak arınmak, iyileşmek ve ruhsal/duygusal güce ulaşmaktır. Bu transite verilecek en güzel yanıt da, bu sürece direnmekten ziyade aktif olarak dahil olmak, yani teslim olmak olabilir...


Astroloji Dergisi - Gözde Kara

Kaynaklar
*Astroloji Dersleri, Barış İlhan


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön