Uranüs İleri Hareketi ve Etkileri

uranüs ileri hareketi

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1621
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Uranüs İleri Hareketi ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 13 Oca, 17:02

Resim

Uranüs İleri Hareketi ve Etkileri

Uranüs, 11 Ağustos 2019’dan bu yana, yaklaşık 5 aydır, geri hareket halindeydi. Şimdi durağan pozisyona geçerek ileri hareketine başlıyor.

Uranüs her şeyden önce devrim, değişim, özgürlük, bağımsızlık ve bir şeylerden özgürleşme ihtiyacını temsil eder. Elektrik enerjisidir. Yenilik, inovasyon ve radikal düşünceleri getirir. Bulunduğu burcun süreci ve konusu ne ise, bu konulardaki kısıtlamalardan özgürleşme, kalıpları yıkma, mevcut düzene isyan şeklinde kendini gösterir.

Şimdi bu sayılan Uranüs temaları gökyüzünde daha hissedilir hale geliyor. Çünkü Uranüs, enerjisini en yoğun olarak, ileri veya geri hareketine başlamadan önce durakladığı zamanlarda veya bir doğum haritasında kişisel veya ağır hareket eden gezegenlerden birine temas ettiğinde gösterir.

Gezegen, önümüzdeki birkaç hafta içinde hız kazandıkça, farklılığımızı dış dünyada ifade etme ve değişimin ateşini yakma dürtümüz yeniden uyanıyor.

Uranüs Bizi Nasıl Etkiler?

Uranüs bizi nasıl değiştirir? Uranüs’ün ileri hareketi “Eureka (Buldum)!” anlarında kafamıza düşen elmadır. Yeni bir fikirle birlikte kafamızda şimşekler çakar. Bu ani içgörüyü, geçmişte kendimizi içine sıkıştırmaya çalıştığımız çerçevelerin değişimi izler. Uranüs ilerici, devrimci, boyutsal değişim getirir ve bundan sonra hiçbir şey aynı görünmez. Örneğin, yıllardır bir boğanın boynuzlarındaki tepsi şeklinde düz olduğuna inandığınız dünya, yuvarlak hale gelir.

Uranüs Boğa burcunda olduğundan, şu anda bilip kabul ettiğimiz mülkiyet, para ve değer anlayışı ile beslenme, tarım ve toprak sistemlerini değiştirebilecek yeniliklere gebedir. Artan nüfus ile birlikte azalan kaynakların kullanımına ilişkin yenilikçi çözümler bulunabilecektir. Block chain teknolojisi ve kripto paralar yine gündeme gelecektir. Paranın elektronik yollarla daha özgürce ve daha az kontrole tabi fakat güvenli bir şekilde akışı söz konusu olabilecektir. Çiftçilik ve tarımda inovatif yöntemler, beslenmemizi geliştirecek ve belki de kirli gıdalardan kurtulmamızı sağlayacak yenilikçi yöntemler ortaya çıkabilecektir.

Kişisel anlamda ise Uranüs'ün ileri hareketi, sizin doğum haritanızda bulunan ev konularını ve varsa dokunduğu kişisel gezegenlerinizi etkileyecektir. Örneğin, yükseleniniz Akrep burcunun ilk dereceleri ise ve dolayısıyla Uranus 7. evinizden geçiyorsa, bu önümüzdeki dönemde, evlilik ve ortaklıklarınız bir takım yeni ayarlama ve düzenlemelere tabi olabilecektir.

Hayatınıza reform, eşiniz kanalıyla gelebilir veyahut da genel olarak ilişkinizde özgürlük ihtiyacınız artabilir. İlişki kurma yöntemleriniz sizi siz yapan özelliklerinize uygun ve bireyliğinizi daha çok yansıtacak şekilde değişecektir. Sıra dışı kişilerle ilişki ve ortaklık deneyimleri yaşayabilirsiniz.

Uranüs, Güneş’iniz ile açı yapıyorsa, bu durum temel kimliğinizi sorgulamanıza neden olabilir ve üzerinize yapışan kimliği atmak ve yeni bir ben duygusu kazanma ihtiyacında olabilirsiniz.

Haritanızda nereye dokunursa dokunsun, Uranüs içgörüsüne en iyi yanıt, zihninizi açmak ve yeni bir çerçeve, yeni bir düzen arayışında bulunmaktır. Bu, her zaman eskinin tamamen atılmasını gerektirmez. Sıkışmış ve sıkılmış hissedebilirsiniz, ancak tepki vermeden, isyan etmeden ve pişman olabileceğiniz bir değişiklik yapmadan önce dikkatlice düşünün. Değişim sürecinden değişiklikleri özümseyerek ve sindirerek geçebilmeniz için kendinize zaman tanıyın.


Astroloji Dergisi / Pınar Keskin


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön