TEMMUZ 2007 KARAKTERİSTİKLERİ

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
akkrep
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 250
Yaş: 53
Kayıt: Pzt 21 Kas, 14:26

TEMMUZ 2007 KARAKTERİSTİKLERİ

Okunmamış mesaj gönderen akkrep » Pzr 24 Haz, 22:49

Bu dönemin en ısrarcı konumu Satürn – Neptün zıtlığı…

Hemen hemen dönemin tümünde mevcudiyetini koruyor. Disiplin ve ciddiyet içeren Satürn ile hayal ve hassasiyet içeren Neptün ün karşılıklı duruşları şüphesiz tozpembe günlere işaret etmez. Kuşku, şüphe, emniyetsizlik gibi tedirgin edici duyguları besler. Sanki tehlikelerin yaklaştığı gibi hissediş yaratır. Özgüven azalmasına, bazı zayıf kişilerde kendinden şüphe, suçlu hissetme, acıma, geçmiş günahlarından pişmanlık duyma türünden hayatı karartıcı, belki de hiç aslı astarı olmayan türden fikir ve duyumlara sebep olur.

Bu etki altında kendini kontrol edebilme, disiplinli olma, düzenli çalışma bir hayli zor olacaktır. Belki de başkalarına yük olacaklar vardır. Rahatlamak umudu ile alkol, uyuşturucu ilaç v.s maddelere meyil artabilir.

Sahtekârlık, uygunsuz taktiklerle kişileri zor duruma sokma, itibar ve pozisyon zedeleyici olaylara da yol açabilir.

14 – 19 Ağustos arası doğumlu Aslanlar, 13 – 18 Kasım doğumlu Akrepler, 10 – 15 Şubat arası doğumlu Kovalar ve 11 – 15 Mayıs arası doğumlu Boğalar bu tür etkilerden ziyadesiyle etkilenecek olanlardır.

Ayrıca Aslan’ın 20/ 24 derecelinde sabit Ay’ı bulunanlar ve Kova’nın aynı derecelerinde Ay’ı olanlar için de çok ferahlı ay olmayabilir. Enerjinizi sanatsal veya yaratıcı çalışmalara yönlendirmeniz daha faydalı ve rahatlatıcı olabilir.

26 Haziranda Satürn karşıt Neptün pozisyonuna “ T “ kare adına transit Ay da ekleniyor. Karamsarlık, isteksizlik, mutsuzluğa meyil verebilir. Hırs duyguları yanlışlara, kararsızlık ve şaşırmalara yol açabilir. Zorlayıcıdır.28 Haziran Ay kavuşur Jüpitere, hele bir de Yay burcunda. Şanslılık, tatlı dil, iyi niyetler, düşünceler zamanıdır. Doğruyu söyletir, samimiyeti gösterir. Bugün duygularınızdan emin olursunuz ve istediğiniz bir şeyleri başarabilirsiniz.

Kapalı ve dar yerlerde kalmamalı, bir yerlere gitmeli, gezmeli, dolaşmalısınız.

Koç ve Aslanlar için iyi etkiler var. İkizler ve Balıklar ise abartılı hallerden, fazla büyük ideallerden, aptalca iyimserlikten kaçınmalı…

29 Haziranda Merkür buluşur Güneşle Yengeçte ama biri gidişte biri dönüşte. Şaşırmak, dalgınlık, tam hedefi tutturama mümkün. Ancak belli de olmaz aradan süper bir durum da çıkabilir. Fazla güvenmeyin, dikkatli olun Yengeçler….

Haziranın son günün Venüs yanaştı Satürn’e ve bunun devamı da var Temmuz ayında…. Bir nefes, bir güzellik bir heyecan verir desek de engelleyici yönü daha fazladır. Çünkü Satürn daha baskın. Sabırlı olmayı bilmek gerekir. Güzelliklere ciddi bakış, sadakat ve duyarlılık katar. Aşk için de sanat için de iyi olabilir. Maddi konularda dikkat gerektirir. Büyükleri ziyaret etmek, ihtiyaçlarını sormak, yardımcı olmak zamanıdır.

Mars; 25 Haziranda Boğa burcuna geçiyor. İlk günlerde Merkür’e destek çıkması dışında kimseyle ilgilenmiyor. Bir de Ay ona ilişmese.. 9 Haziranda gelip yapışıyor okuna….

42 günlük süreç Boğalar için güçlenme, enerji dolma zamanı. Çalışkanlık, başarma hırsı, hareket, cesaret verirken zorbalığa, sertliğe, kızgınlığa ve aşırı ihtiraslara da bayrak açtırıcıdır. İstekler, tutkular artar, içgüdüler canlanır, sevgi ve cinsel eğilimi olur.

Bu süre içinde sabit Güneşinizle kavuşum yaptığı zamanlarda hem olumlu hem olumsuz etkileri olabilir. Benlik, inat ve dayanıklılık artar ne yönde kullanılacağı kişiye göre değişecektir. Bu konuda daha geniş bilgi için “ Mars kavuşum Güneş transiti “ okuyabilirsiniz. Ay burcu Boğa olanlar için duygusal anlamda coşkunluk, vehimsel dürtüler söz konusu olacağından daha dikkatli olmak gerekecektir. Ev içi kazalara, kesik ve kanamalı durumlara sebep olabilir.

Mars Boğa konumu; Aslanlar ve Akrepler için de sert algılanır. Sinirlilik, sert hareketler, duyguları kontrol edememe, kazalar gibi zorluklar olabilir. Yengeç ve Başaklar ise olumlu etki ile canlılık, cesaret, istek, harekete geçebilme gücü ve isteği bulabilirler..

8 Temmuz Ateşler için mutlu haber. Pluton – Venüs – Ay arasında büyük üçgen şöleni var. Kendinizdeki yetenekleri keşfedebilme kolaylığı verir. Duygu, sevgi, yardımlaşma yolunda. Pozitif atmosferde kalpten sevgiler, derin sempatiler hissedebilir gerçekten iyi sinyaller alabilirsiniz. Güzellerin, iyi duyguların farkına vararak onların gücü ile iyi şeyler yapmak zamanıdır. Bilinçli ve güçlü bir şekilde motive olmak zor gelmez. Birini etkilemek veya birinden etkilenmek yeni ilişkilere adım atmaya vesile kılabilir.

Size para harcatacak cezp edicilerin tuzağına düşme tehlikesi bir kenardan sızabilir. Buna dikkat edin, yarın bu etkiler kaybolunca niye yaptım demeyin. Benden söylemesi…

11 Haziranda sert rüzgarlar esebilir. Çelişkiler, sert dönüşler, geçmişten uzantılar, zorlayıcı durumlar mümkün.

Dolunay 30 Haziranda Oğlak burcuna denk geliyor. Yeni Ay ise 14 Temmuz Cumartesi günü Yengeç yurdunda kutlanıyor.

Bu burç döneminden haberler bu kadar. Darısı Aslan dönemine…..


Kaçıncı ölmem ? Kaçıncı dirilmem bu? Bir Anka Kuşu gibi kendimi külümden yarattım....


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön