Merkür Gerilemesi

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
AlOnE_SeRsErİ
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 585
Yaş: 38
Kayıt: Cum 25 Şub, 13:38

Merkür Gerilemesi

Okunmamış mesaj gönderen AlOnE_SeRsErİ » Cum 06 May, 09:51

Arkadaşlarınızın “Olamaz – Merkür yine gerilemek üzere!” dediğini duymuş olabilirsiniz. Eğer astrolojiyi bilmiyorsanız, bunun ne anlama geldiğini merak edebilirsiniz. Merkür gerilemesi tüm gezegen etkileri içinde toplumun ve astrolojiden az anlayanlar dahil herkesin en çok ilgisini çeken etki olarak görünüyor. Nedeni çok açık – bu fenomen herkesi eşit olarak etkileyen ve etkisi her zaman çok belirgin olan, nadir durumlardan biridir. Yaşamınızdaki olayların bu dönemlerde nasıl değiştiğine dikkat etmeye başladığınızda bu gezegenin yarattığı karmaşanın kanıtlarını görmeye başlayacaksınız.

Merkür gerileme dönemlerini takip etmek üretkenliğinizi artırmanıza izin verebilir ve en azından ortaya çıkabilecek bazı karışıklıkların önüne geçmenize yardımcı olabilir.

Merkür Gerçekten Geri Gider mi?

Merkür gerçekten geri gitmez. Eğer astronomi ile ilgilenen ve gezegenleri gözlemleyen biri iseniz Merkür’ün geriye doğru hareket ettiğini görebilirsiniz, aynı eski çağlardaki astrologların yüzyıllar önce yaptıkları gibi. Bir süre sonra –Merkür’ün durumunda üç buçuk haftalık bir dönemde- gezegen ters yöne dönecek yine “ileri” doğru gitmeye başlayacaktır.

Merkür Güneş’e en yakın gezegen olduğu için yörüngesi Dünya’dan çok daha kısadır. Senede yaklaşık üç ya da dört defa Merkür Dünya’yı geçer işte o zaman Merkür’ün gerileme dönemini yaşarız. Eğer Mars’dan, Merkür ve Dünya’yı izleme şansınız olsa idi bu defa Dünya geri gidiyor gibi görünecekti çünkü Merkür çok hızlıdır ve eğer bir benzetme yapmak gerekirse Dünya’yı “toz, duman“ içinde bırakır. Merkür uyandığı ve hızlandığı zaman, aynı yanınızdan hızla geçen bir tren gibi, güçlü bir hava akımı ve “rüzgar” oluşturur. Merkür’ün gerilediği zaman yarattığı hava akımı ve karmaşa Dünya üzerinde günlük hayatlarımızda hissettiklerimize çok benzer.

Astrolojide “yukarıda ne varsa, aynısı aşağıda da vardır” kuralına inanırız. Yani bununla, gökyüzündeki gezegen yörüngeleriyle aşağıdaki insan aktiviteleri arasında çok yakın bağlantı olduğunu söylemek isteriz. Bu fikir tüm astrolojiyi kapsar ve akılda tutmak için oldukça iyi bir kavramdır.

Merkür’ün Yönettiği Yaşam Alanları

Merkür dinleme, konuşma, öğrenme, okuma, araştırma, pazarlık ve görüşme, satma ve satın alma dahil iletişimle ilgili her türlü konuyu yönetir. Merkür ayrıca resmi kontrat ve anlaşmaları, aynı zamanda kitap, senaryo ve tez gibi tüm önemli yazılı dökümanları yönetir.

Bu gezegenin ilgili olduğu konular arasında bilgisayar kodlaması dahil her çeşit kod, ulaşım, nakliye ve seyahat de yer alır. Merkür gerilediği zaman bu alanlarda karmaşa yaşanır ve olaylar kontrolden çıkar.

Bu neden olur? Bir gezegen gerilediği zaman, astrolojik olarak dinlenme ve uyuklama modundadır. Bu nedenle gerilerken, Merkür’ün yönettiği aktiviteler iyi çalışan ve uyanık bir gezegen tarafından denetlenmenin faydasını göremezler. Sonuç olarak belirli bir oranda kargaşa ortaya çıkar.

Merkür Gerileme Döneminde Neleri Yapmalı ve Neleri Yapmamalısınız

Merkür gerilerken önemli adımlar atmayın. Zaten bu dönemlerde gelecekle ilgili hiçbir şey başarılı bir şekilde yerine oturmayacaktır – bir planı uygulamaya başlamanın nerede ise imkansız olduğunu fark edeceksiniz. Gerileme döneminde başkalarının karar vermekte zorlandığını göreceksiniz. Bir karar verilse bile, daha sonra Merkür düzeldiği zaman ya da çok daha sonra değişime uğrayabilir.

İletişimle ilgili herhangi bir şey yapmak için iyi bir zaman olmayacaktır; dergi, İnternet sitesi kurmak ya da reklam ve tanıtım kampanyası yapmak gibi. Merkür gerileme dönemleri iletişim sektörü ile ilgili olmasa dahi herhangi yeni bir girişim başlatmak için zayıf zamanlar olarak kabul edilir.

Benzer bir şekilde, yeni bir anlaşma için kontrat imzalamak hatta el sıkışmak için uygun bir zaman değildir. Size ne söylense ve siz ne düşünseniz bile, ortam çok akışkan ve değişken olacaktır. Mutlaka karşınızdaki kişilerin kötü niyetli olması gerekmiyor sadece hiç kimse daha sonra koşulların nasıl olacağını tam olarak kestiremiyor. Eğer yeni bir işe başlarsanız, en başta işi kabul ederken düşündüğünüz pozisyonda çalışmayabilirsiniz. Eğer yönetici iseniz, işe alacağınız elemanı seçerken zorlanabilirsiniz o yüzden eğer mümkünse işe almayı geciktirin. Eğer bir ev satın alırsanız, daha sonra hiç beklemediğiniz problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Bir Kararı Daha Sonraki Bir Tarihe Erteleme İmkanınız Yoksa Ne Olacak?

Birkaç hafta bekleme imkanınız yoksa ne olacak? Böyle bir durumda hemen imza atmanız ya da bir karar vermeniz gerekebilir. Bu kararı verirken koşullarla ilgili şartların değişebileceğini düşünerek hareket edin ve esnek olun. Örneğin eğer harika bir daireye bakıyorsanız sözleşmeyi hemen imzalamanız gerekebilir yoksa fırsatı kaçırabilirsiniz. Yine de bunu yapmadan önce pek çok soru sorun. Eğer bir ev satın alıyorsanız, evi baştan aşağı kontrol etmesi için iyi bir mühendisle anlaşın ya da bir iki mühendisten fikir alın.

Tam tersi olarak, eğer eski bir durumu bitirmek için geri dönerseniz kafanız çok daha açık ve net olacaktır. Merkür geçmişte kalan konuları kapatmanıza olanak sağlar. Diyelim ki, bir sözleşme imzalayacaktınız ama bir nedenden dolayı ertelendi ve şimdi de Merkür gerilemesi başladı. Ya da biri ile yeniden bağlantı kurmak için geçmişe dönüyorsunuz. Eğer bu kişiyi önceden tanıyorsanız veya bu firma ile önceden bir ilginiz oldu ise cevabınızı gönül rahatlığı ile verebilirsiniz.

Başka Ne Gibi Şeylere Dikkat Etmeliyim?

Merkür posta ve bilginin yayılmasını yönettiği için önemli evraklar gönderirken özellikle dikkatli olun. Eğer bir faks gönderirseniz mutlaka karşı tarafı arayıp dökümanı yolladığınızı haber verin aksi takdirde ellerine hiç geçmeyebilir! Eğer bir ofiste çalışıyorsanız ve önemli bir belgenin fotokopisini çekiyorsanız orijinalini saklamayı ihmal etmeyin. Aynı şekilde email yolladığınız kişilere dikkat edin – yanlış birine özel bir mail gönderebilirsiniz veya gönderdiğiniz bir mail yanlışlıkla aynı anda başkalarına da gidebilir.

Üzerinde çalıştığınız bir projede müşteriniz aniden fikrini değiştirebilir ve size yeni talimatlar vermeye başlayabilir ve bu da şimdiye kadar yaptığınız bazı işlerin boşa gitmesine neden olabilir. Yanlış anlaşılmalar da olabilir o yüzden, bu dönemlerde diğer kişinin söylediğini düşündüğünüz şeyleri özetleyerek not almaya çalışın. Fazladan çaba gösterin – bunu yaptığınıza memnun olacaksınız!

Merkür gerileme dönemlerinin, bilgisayarların çökmesine ve makinaların yıpranma belirtileri göstererek acil tamirat gereksinime neden olduğuna dair kötü bir şöhreti vardır. Herhangi bir Merkür gerileme döneminden önce bilgisayarınızı yedekleyin. Eğer kişisel bilgisayarınıza yeni bir program (ya da işiniz İnternetle ilgili ise yeni bir ağ) kurmayı planladıysanız gerileme döneminin bitmesini bekleyin. Bu dönemlerde tuhaf şeyler olabilir. Örneğin aniden, geçmişte size hiç problem yaratmamış olsa bile, tüm sistem çöktüğü zaman hard diskinizin hatalı olduğunu keşfedebilirsiniz.

Merkür ticareti ve satışları yönettiğinden gerileme dönemlerinde pahalı bir şey satın almamaya veya satmamaya çalışın. Çoğu zaman aradığınız ürünün stoklarda kalmadığını öğrenebilirsiniz. Ya da eğer bir şey satın alırsanız – bir araba, bilgisayar, mücevher gibi – daha sonra bu kararınızdan pişmanlık duyabilirsiniz. Eğer ev satın alıyor veya satıyorsanız aksama ve gecikmeler bekleyin. Gerileme döneminde satın alacağınız tek pahalı şey, daha önce satın aldığınız bir şeyi geri götürüp değiştirirken olabilir.

2005’de Merkür gerileme dönemi Kasım ve Aralık aylarındaki hediye verme sezonuna denk geldiği için özellikle çok sinir bozucu olabilir. Sadece pahalı şeyler satın almak değil onları postalamak da için de kötü bir zaman çünkü adreslerde yanlışlık olabilir ya da paket yeterince sağlam olmayabilir ve ürün zedelenebilir. Kendinize bir iyilik yapın ve yılbaşı alışverişini daha erken yapın! Neyse ki, bu sene Merkür daha çok Kasım ayında gerileyecek ve 3 Aralık 2005’de düzelecek ve alışveriş yapanları rahatlatacak.

Eğer araba ile seyahat ediyorsanız yanınıza fazladan haritalar alın, yeterince benzin olduğunu, doğru adrese sahip olduğunuzu ve yol tarifini iyi bir şekilde aldığınızı kontrol edin. Eğer arabanızdan tuhaf sesler geliyorsa, yola çıkmadan mutlaka baktırın – yolda bir problemle karşılaşmak istemezsiniz! Eğer uçakla gidiyorsanız uçak şirketini arayın ve kalkış saatini kontrol edin. Bavulunuza iyi görünen bir etiket koyun ki, kaybolmasın ya da yanlış havalanına gitmesin!

Bazı kişiler seyahatlerini tamamen iptal ederler, eğer seyahatiniz işle ilgili ise, belki de bu akıllılık olacaktır. Yine de bu dönemlerde yapılan tatil amaçlı yolculuklar harika geçebilir – her şeyden uzaklaşırsınız ve evdeki herkes sizi özler! Gerileme döneminde, çocukluğunuza ait çok sevdiğiniz ama uzun zamandır görmediğiniz bir yere seyahat etmeye çalışın. Çok eğlenceli olabilir!

Bu dönemlerde unutkanlık bir sorun olabilir. Uçak biletiniz ya da pasaportunuz cebinizde olması gerekirken evde masanızda bırakmış olabilirsiniz. Cep telefonu veya eldivenlerinizi taksinin arka koltuğunda unutabilir veya araba ya da ev anahtarınızı unuttuğunuz için dışarıda kalabilirsiniz!

Bu dönemlerde aşkta bile karışıklık yaşanabilir. Çiftlerin birbirlerini yanlış anlamaları komik olaylara neden olabilir. Aniden bir sonuca varmamaya çalışın – netleşene kadar çaba gösterin. Sevgiliniz ya da eşiniz de fikrini değiştirebilir. Örneğin, eğer kız ya da erkek arkadaşınız önce “Ayrılmak istiyorum”, daha sonra “Hayır, ayrılmayalım! Gerçekten öyle söylemek istememiştim” diyebilir. Bunun nedeni ise bu etki altında insanların sağlıklı düşünememeleridir. Merkür gerileme dönemleri kafaları karıştırabilir.

Merkür’ün her gerileme döneminde Zodyak’ın 12 burcundan bir ya da ikisinde olduğunu aklınızda bulundurun. Eğer gerileme kendi burcunuzda gerçekleşirse, yaşamınızdaki gecikmeler ve karmaşa her zaman olduğundan biraz daha fazla göze batabilir. Bu durumda çok daha dikkatli olmalı ve teklifleri, fikirleri, yaratıcı çalışmaları ve tüm planları iki kere kontrol etmeli ve hataları bulmaya ve varsayımları düzeltmeye çalışmalısınız.

Merkür Gerilerken Doğduysam Ne Olacak?

Merkür gerilerken doğan kimselerin bu dönemin karmaşasına bağışıklığı olduğu söylense bile ben bunun doğru olduğundan emin değilim. (Benim için geçerli değil – ben de Merkür gerilerken doğmuşum ve her zaman bu dönemleri çok zor geçiririm.
Yıldız haritanızı kontrol ederek bu dönemlerin birinde doğup doğmadığınızı bulabilirsiniz. Eğer gerileme dönemi doğduysanız, Merkür’ün yanına küçük bir “R” harfi olacaktır.

Bu safhada doğanların, karmaşık kavramları yaratıcı bir şekilde düşünmelerine yardımcı olan felsefi ve derin bir yaklaşımları vardır. Bu dönemlerden birinde doğan bebeğiniz için asla endişelenmeyin – bebek sahibi olmak için her zaman iyidir!

Merkür Gerileme Dönemleri Tamamen Kötü müdür? Hiç de Değil!

Merkür gerileme dönemleri sinir bozucu olabileceği gibi; planlarımızı yeniden yapmamız, değerlendirmemiz, gözden geçirmemiz ve düzeltmemize olanak sağlayarak faydalı da olabilirler. Bazen hayatın akışı içinde kendi temel varsayımlarımız ya da eylemlerimiz üzerinde fazla düşünmeden telaşla sürükleniriz. Merkür gerilemesi durmamıza, bakmamıza dinlememize ve enerjimizi daha verimli bir yöne aktarmamıza izin verir. Aynı zamanda belirli durumlara son noktayı koymamıza yardım eder.

Gerileme dönemlerinde eski arkadaş ve akrabalarla biraraya gelmek oldukça sık rastlanan bir durumdur ve bu gezegenin gerileme yörüngesinde olmasının en olumlu ve eğlenceli taraflarından biridir. Eğer Merkür gerilemesi sırasında eski bir arkadaş ya da tanıdıktan haber alırsanız, bunun önemli bir nedeni olacağını hissediyorum. İkinizin birlikte yapması veya planlaması gereken bir şey olabilir.

Durumlara daha yakından ve derinlemesine bakmak hepimiz için faydalı olabilir ve bu da Merkür gerilerken olur. Acele etmek isteseniz bile bunun nerede ise imkansız olduğunu göreceksiniz. Merkür gerileme dönemleri yapışkanların üzerinde yürümeye benzer ama bazen böyle yapmak çok hayırlıdır!

İşte Merkür gerilemesinin size yardımcı olabileceği ortak noktalar:

o Belki de yanlış bir yöne sapmış bir proje üzerinde çalışıyorsunuz. Merkür gerilediği zaman ekip ya da müşteriniz projenin düzeltilmesi ya da değişiklik yapılması gerektiğini somut bir şekilde anlayacak. Eğer durumu kanıtlamak için ikna edici bir konuşma yaparsanız işler sizin istediğiniz gibi gelişebilir.

o Bir iş teklifini hemen kabul etmediniz ve beklediniz; daha iyisi karşınıza çıkabilir.

o Pahalı bir şeyi istediğiniz halde satın almadınız; birkaç hafta içinde göz diktiğiniz şey indirime girebilir.

o Eğer bir toplantı ya da görüşme ertelenir veya iptal olursa, büyük olasılıkla çok işinize yarayacak ilave bilgiler toplamak için daha fazla zamana sahip olacaksınız.

o Kayıp eşyalar bulunabilir. Aslında o güzel bileziğiniz hiç kaybolmamış – kitaplığınızda en sevdiğiniz kitabın arkasında imiş!

Merkür gerileme dönemlerinde daha başka neler yapmalısınız?

Dolaplarınızı ve dosyalarınız düzenlemek için harika bir zaman olacaktır. Uzun zamandır giymediğiniz giysilerinizi toplayın ve bir yardım derneğine verin. Ayakkabılarınızı boyayın, hangilerinin tamire ihtiyacı olduğuna karar verin ve hazır bunları yaparken hangi aletlerin tamire ihtiyacı olduğunu da belirleyin. Bu dönemlerde çok meşgul olmamıza rağmen bu işleri yapmak için tuhaf bir şekilde daima daha fazla zaman buluruz.

Merkür içinden “yeniden” geçen her şeyi yönetir – yeniden değerlendirmek, yeniden yapmak, yeniden gözden geçirmek, yeniden tasarlamak ya da yeniden değinmek gibi. İnsan doğası gereği, her zaman karşımıza çıkacak yeni fırsatları duymak isteriz. Ama aslında gerçekten yapmamız gereken şey, işimizin kalitesine odaklanmak ve onu en iyi duruma getirmeye çalışmaktır. Bu sürekli en yeni fikirleri kovalamaktan daha yararlı bir şeydir. Merkür gerilemesi detaylara inmenize ve performansınızı mükemmelleştirmenize izin verir.

Merkür gerilediği zaman her şeyin kötüye gideceğini zannetmeyin – bazen olaylar lehinize gelişir. Eğer bir ev için teklif verdiniz ve kabul edilmediyse, Merkür gerilediği zaman satıcı size geri dönebilir ve yeniden teklif vermenizi isteyebilir. Hatta bazen Merkür gerilerken insanlar durumları yeniden değerlendirir ve ortaya daha önce olduğundan daha avantajlı durumlar çıkabilir.

Gördüğünüz gibi Merkür gerilemesi tamamen kötü değil – buna güvenebilirsiniz!
Sun's GirL

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL » Çrş 03 Eki, 10:11

Bu dönemlerde aşkta bile karışıklık yaşanabilir. Çiftlerin birbirlerini yanlış anlamaları komik olaylara neden olabilir. Aniden bir sonuca varmamaya çalışın – netleşene kadar çaba gösterin. Sevgiliniz ya da eşiniz de fikrini değiştirebilir. Örneğin, eğer kız ya da erkek arkadaşınız önce “Ayrılmak istiyorum”, daha sonra “Hayır, ayrılmayalım! Gerçekten öyle söylemek istememiştim” diyebilir. Bunun nedeni ise bu etki altında insanların sağlıklı düşünememeleridir. Merkür gerileme dönemleri kafaları karıştırabilir.
merkür gerilemesi yakında başlıyorrr..

gerileme başlamadan 1 hafta önce ve bittiğindeki 1 hafta sonrasındada etkileri devam edecek olan bu gerilmede aşıklar özellikle yukarıdaki noktaya dikkat etsinler. Bu dönemde ilişki başlatmamanızı tavsiye ederim. Başlayan ilişkinizdede bitirme kararı sakın almayın. ayrıca iletişim ve konuşma sorunları yaşayacağınız için yanlış anlaşılmalar anlatmalar yüzünden karşılıklı kafanız karışabilir. siz en iyisi mutlu mutlu yolunuza devam edin, kafanıza hiç biişey takmayın, bilinki merkür kafanızı karıştıryor ve sizi zorlayarak netleşmenizi istiyor. gerileme bittikten sonra karar verin..

Gerileme tarihleriini söylüyorummm

(5)12 – 24 Ekim tarihleri arasında AKREP BURCUNDA

VE

24 Ekim – 2(9) Kasım Tarihleri arasında ise,

TERAZİ BURCUNDA gerileyecek.

Lütfen dikkat edinn sonradan üzüleceğiniz kararları almayın..

Sun's GirL

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL » Çrş 03 Eki, 10:13

neyse ben yırtmışım : ) 28 ekim doğum günüm ve 1 gün öncesi önemli bir görüşmem var, kurtarmışım bende fazla etkilemiyo bu merkür efendi : )


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön