Mars Koç Burcunda Etkileri

mars koç burcunda, mars koçta

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1604
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Mars Koç Burcunda Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Sal 30 Haz, 11:43

Resim

Mars Koç Burcunda Etkileri

Mars, yöneticisi olduğu Koç burcuna giriyor ve buradaki yolculuğu 7 Ocak 2021’ye kadar sürecek. 6 aydan fazla Koç’ta kalacak olan Mars, 9 Eylül’ de başlayacağı geri hareketini 14 Kasım 2020’de sonlandıracak. Hareket, mücadele ve savaşma fonksiyonumuzu temsil eden Mars, Koç’ta güçlü bir konumda ve burada ben-merkezli ve bireysel bir hareket etme tarzına işaret ediyor.

Koç burcu, Zodyak’ta Güneş ve gezegenlerin yolculuğuna başladığı nokta olduğundan başlangıçları temsil eder. Bu bakımdan, Koç’taki Mars’ın, daha önce gidilmemiş yerlere gitme, fethetme, yeni bir şeyler başlatma ve öncülük etme arzusu yüksektir. İsteklerinin peşinden bağımsız ve cesur bir şekilde gidebilir. Yaşamla yüzleşme ve mücadele etme coşkusuna sahiptir.

Savaşçı, aktif, enerjik, atılgan, hevesli, öncü, spontane ve inisiyatiflidir. Hareketleri, direkt, dürüst ve saftır. Mars bu konumda, ateş elementinin sıcak ve kuru doğasıyla, daha ayrılabilir, kendi formunu tayine edip yalnız başına hareket edebilir bir özelliğe sahiptir dolayısıyla bağımsız olarak kendi adına hareket edebilir ve isteklerinin peşinden cesaretle gidebilir. Hem kendi isteklerinin peşinden gitmesi hem bazı mücadelelerde yüklerinden kurtulması bakımından bağımsız ve yalnız kalması gerekebilir.

Olumsuz yönleriyle, başkalarının duygularına ve isteklerine kayıtsız ve düşüncesiz bir şekilde, her şeyi kendi istediği yoldan yapmaya ve bunu elde etmek için kavga çıkarmaya eğilimlidir. İddialı, agresif tabiatı ve hayata olan egoist yaklaşımı, ilişkilerinde aşırı rekabet ve düşmanlığına yol açabilir. Bağımsızlığını kısıtlayan, kendisine o an meydan okuyan ve isteklerine ulaşmasını engelleyen her şeye karşı sabırsız, saldırgan ve vahşi bir tutum sergileyebilir.

Aceleciliği, düşüncesizliği, dürtüselliği, macera hevesi ve nişan almadan hareket etmesi nedeniyle kendisini gereksiz belalar içinde bulabilir, kazalara açık olabilir. Bir şeyleri coşkuyla başlatma hevesi, başladığı hiçbir işin sonunu getirememesine, hedefe ulaşamamasına neden olur. Spontane isteklerine ulaşma dürtüsü isteklerinin önündeki her şeyi yıkıp geçmesine ve isteklerini başkalarına bencilce dayatan bir zorbaya dönüşmesine neden olabilir.

Bunun yanı sıra, bu konumda güçlü arzular ve saldırganlık bastırılarak hayata karşı devamlı savunmada kalan, kendi içsel geriliminden rahatsız olarak, yersiz ve uygun olmayan bir hedefe öfkesini yönelten, pasif-agresif bir tarz da görülebilir. Yalnız kalma korkusu ile uyum adına boyun eğen, açık yüzleşmelerden kaçan üstü kapalı bencil bir tutum söz konusu olabilir.

Değişken bir su burcu olan Balık’tan, öncü bir ateş burcu olan Koç’a geçişle birlikte, Mars “dışa dönük”, aktif, girişimci ve cesur bir enerji kazanıyor. Mars’ın 7 Ocak 2021’ye kadar sürecek Koç’taki yolculuğu boyunca, isteklerimizin peşinden gitme, bağımsız davranma, problemlerle korkusuzca yüzleşerek mücadele etme dürtümüz artabilir.

Yeni girişimlerde bulanabilir, belaları veya bize zarar veren şeyleri def etmek, isteklerimiz ve doğrularımız için savaşmak için gereken gücü kendimizde bulabiliriz. Diğer yandan bu transit, öfkenin, saldırganlığın, çatışmaların, kavgaların, yıkıcılığın, dürtüselliğin, düşüncesizliğin ve meydan okumaların artacağına da işaret ediyor. Nerede mücadele etmemiz gerekiyor, nerede durmalıyız, çok iyi tespit etmemiz, yani “savaşlarımızı seçmemiz” gerekiyor.

Mars’ın gölgelerinin pasif-agresiflik, namertlik ve korkaklık olduğunu da hatırlarsak, öfkemizi gerçekten bizi öfkelendirenlere yöneltmek yerine, bunu yakınlarımıza ya da masum olanlara yöneltebilir ya da pasif-agresif bir şekilde davranarak karşımızdakini öfkelendirebilir ve en ufak çatışmayı bile meydan okuma olarak algılayarak, büyük bir kavgaya dönüştürebiliriz. Düşüncesiz ve sabırsız davranışlar bizi sonradan pişman olacağımız durumlara sokabilir.

Mars’ın Koç’ta 9 Eylül itibariyle geri hareketine başlamasıyla, hareketlerimiz kısıtlanacak ve yavaşlayacağız. Dolayısıyla enerjimiz ve öfkemiz içe yönelecek. Direkt olarak bir şeyin peşinden gidememek, isteklerimiz için harekete geçememek, gecikmeler veya tereddütler canımızı sıkabilir. Öte yandan bu transit boyunca, kendimizi/öfkemizi kontrol etmek adına, enerjimizi doğru kanalize edecek yollar bulmak oldukça önemli. Bu şekilde Mars’ın Koç’taki doğru nişan alamayan ve yönelimsiz enerjisini, istediğimiz bir alana yönelterek üretken bir şekilde kullanabiliriz…


Astroloji Dergisi - Gözde Kara

Kaynaklar:

*Astroloji Dersleri, Barış İlhan


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön