Eyvah hem Güneş hem Ay Tutulması yaklaşıyor!

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
akkrep
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 253
Yaş: 51
Kayıt: Pzt 21 Kas, 14:26
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Eyvah hem Güneş hem Ay Tutulması yaklaşıyor!

Okunmamış mesaj gönderen akkrep » Çrş 30 Ağu, 11:34

Eyvah hem Güneş hem Ay Tutulması yaklaşıyor!

Eylül astrolojik açıdan yılın en önemli aylarından biri. Çünkü 2006’ nın son Ay Tutulması ve Güneş Tutulması Eylül de gerçekleşecek. Yılda 2 kez Güneş Tutulması 2 kezde Ay Tutulması yaşarız. Bazen bu sayılar 3 e çıkar. Her Tutulma da olası sonuçlar hakkında derin sorgulamalar yapılır. Acaba deprem olacak mı dır? Uçaklar düşecek mi dir? Ekonomik kriz yolda mı dır?

Bakalım bu kez astroloji ne diyor? Neler öneriyor?

Eylül ayında gerçekleşecek her iki Tutulmada da Neptün-Satürn ve Jüpiter’ in sabit T-kare açısına rastlıyoruz.

Nedir sabit-T kare? En sevdiğiniz kentten ayrılmak zorunda kalmaktır. En sevdiğiniz arkadaşınızın taşınmasıdır. İş yerinizi başka bir semte taşımak zorunda kalmanızdır. Hayallerinizden vazgeçmektir. Özetle; İstediğimiz herhangi bir durumdan ayrılmak zorunda kalmak, değişime mecbur bırakılmaktır. Aynı zamanda değişime isteksiz olmaktır. Bazı konularda değişimi kabullenmek zorunda bırakılmaktır. Bu durumda hedeflerinizden ve isteklerinizden ayrılma konusunda esnek olmanızı şiddetle öneririm. Genel olarak sahip olduklarımıza, alışageldiğimiz şeylere bağlı kalmak, önceden hesaplanmayan risklere karşı kendimizi korumak, yaşamın temel keyiflerinden zevk almaya çalışmak ve aynı zamanda değişimlere esneklikle uyum sağlamak bu tutulmaların etkilerini daha kolay atlatmanıza yardım edecektir. Böylece aleyhinize gelişmiş gibi görünen herşeyi lehinize çevirebileceksiniz. (Horoskopunuzda Jüpiter hangi alanda ise o alanda beklemediğiniz duygusal gerilimler hissedebilirsiniz.)


Ay Tutulmasının Hediyeleri

7.Eylül de Dolunay-Ay Tutulması ani olaylar ve sürprizler gezegeni Uranüs’le birleşerek Balık burcunda gerçekleşecek. Balıklar sürprizlere hazır olmalı. Peki bu iyi bir sürpriz mi? Uranüs’ ün en büyük özelliği etkilerinin ve sürprizlerinin önceden tahmin edilebilir olmamasıdır. Şok edici finaller, beklenmedik sonlar duygularımızı ve bilinçaltımızı derinden etkileyebilir. Aniden ortaya çıkan gizli sırlar, duygularımızı sarsabilir. Ya da bu uzun zamandır peşinde koştuğunuz bir duyguyu şok edici bir anda yakalamanızı sağlayabilir. Aradığınız deniz manzaralı evi sürpriz bir şekilde kelepire almanın huzurunu, projelerinizi ilk sunduğunuz anda kabul edilmesinin ani mutluluğunu veya bağımlılıklarınızdan kurtulmanın iç rahatlığını hissedebilirsiniz. Her ne ise bir kadınla ve sürprizle ilgili olduğu kesin. Hayatınızda yeri olan bir kadın. Bana sorarsanız bu kadın sizin kurtuluşunuz için tutunabileceğiniz biri. Güvenli bir limana ulaşmanızı sağlayacak gurunuz o sizin. Düşünceleriniz, mantığınız her ne kadar tersini söylese de!
O kadın belki kendi içinizdeki dişi ve şevkatli yönünüz. Nihayet kendinize gereksiniminiz olan şevkati göstermeyi öğreneceksiniz belki de. Peki siz hangi etkiyi yaşayacaksınız? Olumluyu mu? Olumsuzu mu? Bu sizin o ana kadar yapıp biriktirdiklerinize bağlı. Hatta o ana kadar ki niyetinizle doğru orantılı.

8.Eylül, 8 Aralık, 6 Mart, 7 Haziran ve 5 gün yakınlarında doğanlar Ay Tutulmasından net bir şekilde etkilenecek.

Ay Tutulması sırasında köklü dönüşümler gezegeni yıkıcı Plüton hem iletişim uzmanı Merkür’ e, hem de çılgın savaşçı Mars’ a kare açı yapıyor olacak. Astroloji de kare açılar gerilimli sonuçlar doğuran tetikleyici açılardır. Plüton-Mars olumsuz ilişkisi yıkıcı ve patlayıcı saldırılara veya etkilere işaret eder. Ay Tutulmaları duygusal bombalar yaratır. Yeterince yıkıcı ve patlayıcı davranabiliriz. Her duyduğumuzu olumsuz olarak algılama eğiliminde oluruz. Evet tutulmaların 15 gün öncesinden başlayarak ne duyduğumuza dikkat etmekte yarar var. Bunlar bombamız patladığında başımıza geleceklerin ipuçlarını verir.
Ay Tutulmalarını duygusal geriliminizin doruğa tırmandığı, önyargılı davrandığınız, uykusuz sabahlar gibi düşünmelisiniz. Henüz kahvenizi içmemişsiniz. Son derece sinirlisiniz. Her an birini boğazlamak isteğiyle dolusunuz. Bunu yapabilirsiniz! O zaman Ay Tutulmasının sizi sürüklediği yıkıcı serüvene de hazır olmalısınız.

Ya da Ay Tutulmasına zekice düşündüğünüz, olumlu cevabınızı yapıştırır:

- ‘Hayır bu duyguların geçmesini bekleyeceğim, belki sadece önyargılıyım, tekrar bu konuyu araştırmalı, soruşturmalıyım, daha uygun bir dönemde düşünmeliyim. Tartışmak için yanlış bir zaman, duygularıma yenilmeyeceğim dersiniz.

Tercih sizin. İkinciyi tercih ederseniz Ay Tutulmasının size getireceği muhteşem hediyeyi de kazanırsınız. Tutulmalar finalde mutlaka olumlu bir etki, bir iz bırakır. Bazen yeniye yer açmak için eskilerden kurtulmak gerekir.

Güneş Tutulmasının Hediyeleri

Astroloji de Güneş hayat kaynağıdır. Sağlığınız, kişiliğiniz, nasıl göründüğünüz, kişisel gelişim yolunuz Güneş’ le simgelenir. Güneş Tutulmaların da Güneş kararır. Yaşam enerjimizden bir parça çalınır. Aydınlıklara ulaşmak için karanlıktan geçmek gerekebilir. Güneş Tutulmaları zorlu süreçlerdir ama daima yeni başlangıçları getirir. Yaşamda olumsuz giden ne varsa değiştirecek yeni başlangıçları!

22.Eyüldeki Güneş Tutulması sırasında Plüton yine sahnede olacak: Güneş, Ay ve Venüs’ ü kare açıyla tetikleyecek. Ayrıca Güneş Tutulması Başak burcunun son derecesinde gerçekleşiyor. Bir burcun son derecelerine anaretik derece diyoruz. Anaretik derecelerde oluşan gökyüzü olayları son derece yıkıcı işlev görür. Olumsuz sonuçlar doğurma olasılığı artar.
Güneş Tutulmasıyla Finansal konularda önemli gelişmeler yaşayabiliriz. Devlette otorite konumundaki kişiler zorlu bir süreçten geçebilir. Yönetimde kalıcı değişimler, ekonomi de alınan radikal kararlar gündemi meşgul edebilir. Sağlık ve iş yaşamımızla ilgili gelişmeler yeni başlangıçlar yapmaya mecbur bırakabilir. Bunlar olasılığı olan kötü haberler.

Tutulma döneminde yaşamınıza önemli tarih olarak kaydedeceğiniz kararlar almazsanız (evlenmek, boşanmak, bebek sahibi olmak, iş kurmak, ameliyat olmak gibi) sarsıntıyı daha hafif atlatır, güzel şeyleri yaşamak için evrene mesaj göndermiş olursunuz. Mesaj şu: yenilikleri kabul ediyor ve eskilerden vazgeçiyorum. Tutulmanın söz konusu olduğu 1 ay içinde yaşamınızda ani bitişlerle karşılaşırsanız esnekliğinizi koruyun. Yeni yaşam yolunuz eskisinden daha hoş ve yenilenmiş olacaktır.

23.Eylül, 22.Aralık, 20.Mart, 21.Haziran ve 5 gün yakınlarında doğanlar özellikle sağlık konusunda etkilenecek.

Bununla birlikte 1999 dan bu yana yaşamadığımız bir gökyüzü etkisi gerçekleşecek. Jüpiter ve Neptün karesi. 22-29 Eylül arasında etkili olacak bu açı altında başarısız yatırımlar yapma ihtimali çok kuvvetli. Düşmanlıklar, politik ihtilaflar, kayıplar, özellikle dolandırıcılık ay sonunda Türkiye’ nin gündemini önemli derece de etkileyebilir. Bazı tarikatların, çılgınlıkların ortaya çıkışı da yine bu döneme rastlayabilir. Büyük su baskınları, sel, aşırı yağış gibi afetler, bazı ilaçların ölümcül yan etkilerinin ortaya çıkışı, uyuşturucuların kullanımında ve riske dayalı ölüm oranlarında artış Ekim’ e de yansıyabilecek etkilerinden bazıları. Bunlar kötü haberlerdi. Hemen yüzünüzü buruşturmayın! Böyle bir açı aynı zamanda yaratıcılığı doruğa çıkaracak, sanatsal aktiviteleri ve üretimi arttıracak, iyilik ve şevkat duygularını çoğaltacak, ulvi hedefler ve zengin vizyon yeteneği sağlayacaktır. Jüpiter güvenebileceğimiz yardımı yanımızda bulmamızı, zor şartları kolaya dönüştürme işini üstlenecektir.

Modern astrolojiye göre ; aynı açı altında iyiyi ve kötüyü bir arada yaşayabiliriz. Aynı gezegen bizi hem olumlu hem olumsuz etkileyebilir. Ama gezegen etkileri kader değildir. O etkiye nasıl cevap vereceğinize siz karar verirsiniz. Olumlu yada olumsuz. Özellikle Tutulma dönemlerinde olumlu cevap vermeniz sizin için daha önemlidir. Tutulmalarda başınıza gelen ne olursa olsun sadece bekleyin. Başlangıcı başkaları yapsın siz cevabınızı hazırlamaya bakın. Bazen olumsuz sandığınız bir etkinin ardından başınıza gelen en iyi şeye tanık olursunuz.

29.Marttan bu yana geri giden derinliğin ve yoğunluğun gezegeni Plüton 4.Eylülden itibaren durağanlaşıp doğru hareketine geri dönecek. (gezegenlerin geri gitmesi- bknz: horoskop evleri taksitle başlıklı yazım)
Plüton’ un doğru harekete geçmesi yoğunluğa ve güce gereksinimimiz olan alanlarda ihtiyacımız olan gücü kazanmamızı sağlayacak. Uluslararası işler ve ilişkiler de bekleme dönemi sona erecek. Bu dönemde özellikle yüksek eğitimde köklü değişiklikler bekleyebiliriz. Ancak 10.unda yaşanacak Merkür Plüton karesi ile fanatizmin ve sahtekarlığın önemli sonuçlarıyla karşılaşacak, 18.inde yaşanacak Güneş Plüton karesi cinsel, fiziksel ve finansal istismarların sonuçlarının altı çizilecek, 26.sında yaşanacak Venüs Plüton karesi ile manipülasyonlar, bağımlılıklar ve finansal güçlükler arasındaki bağı anlamamız daha kolay olacak.

Gezegenler etkiliyor ve tetikliyor. Astroloji rehberlik ediyor. Hadi gelin hep beraber yılın son tutulmalarını, hazırlıklı olarak karşılayalım.


UMARIM DEĞİŞİMLERİMİZ İYİ YÖNDE OLUR. HERKESE SEVGİLER...


Kaçıncı ölmem ? Kaçıncı dirilmem bu? Bir Anka Kuşu gibi kendimi külümden yarattım....


Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4690
Yaş: 45
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cmt 02 Eyl, 03:46

Teşekkürler akkrep Hanım. Gecenin bu vakti iki tutulmayı birden karşılamak ilginç oldu.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
defne
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 450
Yaş: 38
Kayıt: Çrş 16 Ağu, 10:10
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen defne » Cmt 02 Eyl, 20:33

umarım değişimler ii olur

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4690
Yaş: 45
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cmt 02 Eyl, 21:44

Vallahi pek te hayırlı bir dönem olmayacak gibi ama inşallah Hayırlısı olur.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 5308
Yaş: 44
Kayıt: Pzt 17 Eki, 13:37
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Pzr 03 Eyl, 01:36

ay ve güneş nasıl olursa olsun sizin keyfiniz güzel olsun :)
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...


Kullanıcı avatarı
akkrep
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 253
Yaş: 51
Kayıt: Pzt 21 Kas, 14:26
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen akkrep » Sal 05 Eyl, 17:20

AKREPKRALIN DEDİĞİ GİBİ BİRAZ FIRTINALI BİR DÖNEM. ÇEVRENİZİ GÖZLEMLEYİN BU ZAMANLARDA İŞTEN AYRILMA, SIRLARIN AÇIĞA ÇIKMASI, İLİŞKİLERDE AYRILIK, DEDİKODU, KAVGA DÖĞÜŞ, YADA KISACA BİTİŞLER GÖZLEMLEYEBİLİRSİNİZ. TABİ BU ÇOK ÜZÜCÜ GÖRÜNÜYOR AMA ŞUNUDA DÜŞÜNMEK LAZIM BELKİ BU TİP OLAYLAR İYİ ŞEYLERE YOL AÇAR. HER BİTİŞ YENİ BİR BAŞLANGIÇ. HER NE KADAR DEĞİŞİMLER SANCILI OLSADA ÖYLE... BU DÖNEMLERDE ASLINDA YAPMAMIZ GEREKTİĞİ HALDE YAPAMADIĞIMIZ DEĞİŞİMLERİ EVREN BİZİM YERİMİZE YAPACAK. AY SONUNDA DA BAŞLANGIÇLAR GÖZLEMLEYECEĞİZ. NE OLURSA OLSUN HAYIRLISI OLSUN.
SEVGİLER
Kaçıncı ölmem ? Kaçıncı dirilmem bu? Bir Anka Kuşu gibi kendimi külümden yarattım....

SERÇE
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 628
Yaş: 51
Kayıt: Sal 16 May, 18:37
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen SERÇE » Sal 05 Eyl, 17:41

akkrep yazdı:NE OLURSA OLSUN HAYIRLISI OLSUN.
SEVGİLER
KATILIYORUM SEVGİLİ AKKREP
BİRŞEY DAHA EKLEYEBİLİRİM BU TÜR DURUMLARI OLUMLUYA ÇEVİREBİLMEK VE BU ÇEMBERİN ÜSTÜNE ÇIKMAK DA ELİMİZDE

TheGirlofSuN
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Sal 19 Eyl, 10:06

bitişlerden ziyade başlangıçları çok merak ediyorum. en yakın dostum, can arkadaşımla giderek uzaklaşıyorum hayatımdan çıkmak üzere.. ama iyi ve mutlu bir çıkış bu..tüm dikkatimi gelecek olan yeni döneme odakladım.. büyük bir mutluluk hissediyorum şimdiden..yorumlar için teşekkürler akkrep, açıklamaların neler olup bitiyor sorusunu karşıladığı gibi, olacak olan olsun ve bizler öğrenilecek olan her ne ise öğrenelim mantığını kuvvetlendiriyor..astrolojinin bu yönünü seviyorum.. saygılar.


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön