EYLÜL 2006 YORUMLARI

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
akkrep
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 250
Yaş: 53
Kayıt: Pzt 21 Kas, 14:26

EYLÜL 2006 YORUMLARI

Okunmamış mesaj gönderen akkrep » Prş 07 Eyl, 10:35

Sevgili Akrepler , bu ay bir aşk ilişkiniz kritik noktaya ulaşıyor ve bu konuda tahmin ettiğinizden çok daha çabuk karar vermeniz gerekecek. Bu ay tutulmalar Balık ve Başak burçlarına geri geliyor ve dolayısıyla sizin özel hayatınız etkilenecek. Tutulma serisinin ilki 14 Mart tarihinde oldu ama genelde tutulmanın etkisinin güçlenmesi ve kendini hissettirmesi birkaç ayı bulabilir. Bu ay gelişmeleri görmeniz açısından çok önemli. Bu tip tutulmaları yaşamış olduğunuz yıllar sırasıyla 1978, 1988 ve son olarak 1999 yıllarıydı. Bu serinin devamı 2007 yılında oluşacak, dolayısıyla şu anda ve 2007'de olabilecek gelişmeler uzun bir sürecin devamı niteliğinde.


Satürn, çalışma hayatınızda büyük bir baskı kurduğu ve özel hayatınız ikinci plana itildiği için bu ay içindeki gelişmeler size sürpriz gelebilir. Son zamanlarda vaktinizin çoğunu işinize veriyordunuz. Artık özel hayatınızla ilgilenme zamanınız geldi. Belki farkında değilsiniz ama olaylar sizin ve sizin için özel olan birinin çevresinde oluşmaya başladı. Eylül ayının başlarında dikkatiniz özel hayatınıza yoğunlaşacak. Gelişmeler iyi veya kötü olabilir. O kadar fazla inişler ve çıkışlar var ki, bu aya başlarken emniyet kemerinizi bağlamalısınız sevgili Akrep burcu arkadaşlar azıcık Dikkatli olun yeter!


Eylül ayının ilk haftasında oluşan etkiler sizi sınayacak, ama bu gelişmelerin arasında iyi olaylar da olacak. Tüm etkiler artı ya da eksi bir iki gün oynayabilir ama çok peş peşe gelecekleri için hepsi birbirine karışmış görünecekler. Siz ve çevrenizdeki insanlar birazcık da olsa gergin olacaksınız. Bu gergin ortama girerken kendinizi hazırlamanız ve olaylar sırasında şok yaşamamanız için bunları bildirmek zorundayız. Bu etkilerin yaratacağı olası gelişmeleri aşağıda belirteceğiz ama bunların arasında bazı istisnalar da olacaktır. Eğer şu anda içinde bulunduğunuz aşk ilişkisinin nereye doğru gittiğine pek dikkat etmediyseniz, 7 Eylül ay tutulması sırasında sorunlar yaşayabilirsiniz.


Ya çözümlememiş olduğunuz eski bir sorun ya da varlığından bile haberiniz olmadığı başka bir sorun kendini göstermeye başlayabilir. Eğer bu durum sizin için gerçek olursa ortalık bir anda gerginleşebilir ve sizi bir anda sizi şoka sokabilir. Böyle bir yüzleşme gerçekleşirse, ilişkinin içinde bulunan ( ay tutulması olduğu için muhtemelen hayatınızda var olan bir kadın / Eş / Sevgili ya da bu her hangi bir Bayan Arkadaşınız da olabilir ve ) bir anda hayatınızdan çıkıp gidebilir. Tutulma sırasında Ay ile Uranüs kavuşum yapacakları için gelişmeler çok ani ortaya çıkabilir ve duygular bir anda doruk noktasına ulaşabilir.


Balık burcu çok hassas ve verici bir burçtur, aynı zamanda suyu, yağmuru, denizleri ve gözyaşını simgeler. Dolayısıyla bu olaylar sırasında sizin veya karşınızdaki kişinin gözyaşı dökmesi mümkün gibi görünüyor. Bu günlerde arkadaşlarınıza açılmanız sizi çok rahatlatabilir. Onlardan yardım isteyin ve fikirlerine başvurun. Ay sadece kadınları değil ev hayatınızı da simgeler. Ay tutulması sırasında ev hayatınız da istikrarsızlaşabilir. Eğer bu kişiyle birlikte yaşıyorsanız olayların çok daha fazla büyütülmesine izin vermemeye çalışın.


İlk başlarda kendinizi kaybeden taraf gibi görebilirsiniz ama böyle düşünmemelisiniz çünkü görünüşe göre evren sizi bu ilişkiden koparırken aslında size daha iyi şeyler hazırlıyor. Niye olduğunu söyleyelim. Şu anda Jüpiter burcunuzda bulunuyor ve kasım ayına kadar burada kalacak. Bu mutluluk ve iyi talih gezegeni yanınızda durarak size her konuda yardımcı olacak. Son on yıldır böyle bir yardım almadınız. Jüpiter, tüm ay boyunca aşk evinizde bulunan Uranüs'e iyi bir açı yapacak, Bu etkiye bakılacak olursa aşk hayatınızın sarsıntıya girmesi aslında bir nimet olabilir.


Yeni aşkı bulmanız da hiç beklemediğiniz bir anda gerçekleşebilir aşkı hiç düşünmediğiniz bir anda. Eğer böyle bir tanışma bu ay gerçekleşmezse hiç merak etmeyin çünkü doğum gününüze yaklaştıkta bu etki daha fazla güçlenmeye başlayacak. Başınızı dik tutun, her olayın hayırlı bir nedeni vardır. Bu ay tutulması sırasında gelişecek olayları başka türlü yorumlamak da mümkün. İlişkinizde sorun yaşamayacak istisna kişilerden biri olabilirsiniz.


Bu tamamen ilişkinizin bu zamana kadar nasıl geldiğine bağlı. Genelde tutulmalar ilişkilerin gerçek yönlerini acımasızca ortaya sererler. Bu tutulma dolunay sırasında olacağı için, uzun zamandır duygular iyi veya kötü bir biçimde birikiyordu. Kesin olan bir şey varsa, o da evrenin vaktinizi iyi değerlendirmenizi istediği. Eğer âşıksanız, ilişkinizden daha fazlasını elde etmeye doğru itileceksiniz, fakat âşık değilseniz o zaman da olaylar sizi ayrılmaya zorlayacaklar.


Kontrol tamamen sizde, burada olayları yaratan kader değil. Eğer olanlardan üzülürseniz ilişkinizi onarmanız mümkün, bunun için gerekli olan tüm gezegen etkileri yanınızda. Şimdi olabileceklere bir göz atalım. 3 Eylül'de Merkür biraz huysuz olacak. Uranüs'e zıt gidecek fakat Jüpiter'e ise hoş mesajlar verecek. Uranüs sizi gergin yaparken, Jüpiter de iyi haberler ve seyahat imkânı getirecek. Gördüğünüz gibi bu tarih tokat ile öpücüğü bir arada sunacak.


Eğer kafanız karışıyorsa aramıza hoş geldiniz çünkü bu ay hepimizin duyguları aşağı yukarı aynı olacak! Bu arada olumlu başka bir etkiden de söz etmeliyiz. Bu aybaşında dört neşeli gezegen arkadaşlık evinizde bulunacaklar. Arkadaşlarınızla birlikte iyi vakit geçirebilirsiniz. Eğer evinizden veya iş yerinizden çıkıp dışarıda eğlenmek isterseniz koşullar çok uygun. Fakat bu dört gezegen Uranüs'e karşıt açı yapıyor. Bu etki 5 Eylül Salı günü yoğunlaşacak ve sonucunda bir arkadaşınız birlikte olduğunuz kişiyi veya çocuğunuzu eleştirerek sinirlerinizin gerilmesine neden olacak.


Ayrıca size söylenecek bir söz de sizi hem şaşırtabilir hem de öfkelendirebilir. Aynı günde Jüpiter'in de, Güneş'e göz kırpması gibi muhteşem bir etki, garip bir rastlantı olacak. Düşünebiliyor musunuz? Hem de böyle bir karışıklığın tam ortasında! Bu etki konuları lehinize çevirmeniz açısından size çok yardımcı olacak, sevgili Akrep. Eğer mucizeye ihtiyacınız olursa bu mucize gerçekleşebilir. Ama maalesef ‘ 7 Eylül'de Balık burcunda oluşan ay tutulmasına varıncaya kadar tansiyon artmaya devam edecek.


Bu tutulma aşk evinizde gerçekleşecek. Tutulmanın etkisi bu tarihin dört gün öncesinden itibaren hissedilmeye başlanabilir ve bu etki dört gün sonrasına kadar sürebilir. Eğer partnerinizle iyi anlaşıyorsanız onunla oturup gelecek hakkında ciddi şeyler konuşabilirsiniz. Ama iyi anlaşmıyorsanız işler daha da kötüye gidebilir.

Eğer bekarsanız ve kimseyle çıkmıyorsanız bu dönemde biriyle tanışabilirsiniz.


Bunu söylememizin nedeni Uranüs ciddi bir şekilde hayat tarzınızı hem de hiç beklemediğiniz bir şekilde değiştirmeyi görev edinmiş durumda. Önünüzde aşmanız gereken zor bir gün daha var; 15 Eylül Cumartesi. Bu günde Venüs ile Uranüs birbirleriyle kavga ediyor olacaklar. Yine Gerginlik ve Öfke’nin ön planda olması mümkün. Bu gerginlik birlikte olduğunuz kişiyle de olabilir, herhangi bir arkadaşınızla da. Bu gibi günlerde ağzınızdan çıkanlara dikkat etmeniz gerekebilir.


Yeni bir aşk ya da şu anda birlikte olduğunuz kişiyle hoş vakit geçirmek için en iyi günler ayın sonunda geliyor. Bunlar; 23, 25, 26 ve 29 Eylül günleri olacak. Ayrıca 7 Eylül'deki gelişmeler de hoşunuza gidebilir ama o gün birbirine ters o kadar fazla etki var ki, pek fikir yürütemiyoruz. Çok mutlu da olabilirsiniz, çok mutsuz da! Bu ay başka gelişmeler de getirebilir. Eğer ilişkiniz sağlamsa bebek sahibi olma fikrini konuşabilirsiniz çünkü beşinci ev çocukları simgeler.


Hiç beklemediğiniz bir anda hamilelikle karşılaşabilir ve çabuk kararlar vermek zorunda kalabilirsiniz. Eğer evlatlık edinmek için başvuru yaptınızsa bir anda olumlu bir haber alabilirsiniz. Eğer yetişkin çocuk sahibiyseniz, çocuğunuz özel bir nedenden dolayı evden ayrılacak olabilir. Mesela yatılı olarak üniversiteye başlayabilir ve dolayısıyla bu olay sizi üzebilir. Tutulmalar önünüze birçok yol çıkartır. Bu gelişmeyi hem çocuğunuzun olgunlaşması hem de sizin olgunlaşmanız olarak kabul edebilirsiniz.


Eğer şu anda hamileyseniz ve yakında doğuracaksanız, 7 Eylül ve civarındaki günlerde doğum yapmanız çok olası olabilir. ( Zamanı değilse bile erken doğum olabilir.) Tutulmalar öngörülmeyen sorunları da getirebilir. Eğer riskli bir hamilelik yaşıyorsanız doktorunuzun tavsiyelerine aynen uymanız gerekir. Doktorunuzu kandırmaya kalkmayın! Bu dönemde isyankâr bir çocuğunuzla da sorun yaşayabilirsiniz ama bu çok ender bir ihtimal.Sizi endişelendiren bir çocuğunuz varsa, onunla sağlam bir bağ kurmaya çalışın. Ondan gelebilecek anlamlı işaretleri algılamak için antenlerinizi açık tutun. Farkına varmadan sizden yardım istiyor olabilir. Eğer bu durum sizin için geçerli olursa tutulma onunla birlikte sizin için de farklı bir tecrübe olabilir. Eğer 7 Eylül tutulması sizi aşk veya çocuk konularında etkilemezse, o zaman etkilerini yaratıcı bir projede hissedebilirsiniz. Ama unutmayın yukarıda yazdığımız olasılıkların bir tanesi de gerçekleşebilir, hepsi bir arada da. Yani hem aşk konusunda yukarıdaki gelişmeler gerçekleşebilir, hem de yaratıcı proje konusunda gelişmeler olabilir.Eğer bir projeyi teslim etmek üzereyseniz, Güneş ile Uranüs'ün birbirlerine zıt açı yapmasından dolayı son anda sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu durumun üstünüzde yarattığı baskı nedeniyle işinizden ayrılabilir ve kendi işinizi kurmayı planlayabilirsiniz. Bu da çok kötü bir fikir olmayabilir, sevgili Akrep burçları! Yaratıcılık konusunda da eylül ayı tam bir keşmekeş! Tutulmalar sırasında önemli gelişmeler olur. Belki de ilk albümünüzü doldurur ya da özel sanat serginizi açarsınız. Olayları akışına bırakın, sevgili arkadaşlar. Tutulmanın getireceği olayları sizin açınızdan tahmin etmek çok zor, çünkü bu tutulma size çok uyumlu olan Balık burcunda gerçekleşiyor.


Eğer 6 Kasım tarihi veya yakınlarında doğduysanız bu kadar sarsıntılı ortama rağmen tutulmadan kârlı çıkmak için bir yol bulabilirsiniz. Bu arada Jüpiter'in sizin burcunuzda olduğunu ve tam sürat ilerlediğini unutmayalım. Jüpiter son on senedir görmediğiniz bir ayrıcalık ve koruma sağlıyor, Sevgili Akrep bu sizin zamanınız! Böyle güçlü bir desteğe sahip olduğunuzdan bu ayın zor koşullarından sıyrılabileceğinizi düşünüyoruz.


Astronomlar tarafından "cüce gezegen" olarak adlandırılan ama astrologlar açısından statüsü değişmeyen Pluto aybaşında ( 4 Eylül'de ve / 7 Eylül olası açı değişimi söz konusu ) gerilemekten çıkacak ve düz yörüngesinde hızla ilerlemeye başlayacak. Pluto, Akrep burcunun yöneticisi olduğundan bu durum sizin açınızdan çok önemli. Pluto sizin yaşam gücünüzdür, Pluto'nun güçlenmesi sizi de güçlendirecek. Diğer yöneticiniz Mars'ın da konumu iyi.Önce Başak burcunda daha sonra Terazi burcuna geçiyor. Pluto, servetinizin artmasına yardımcı olacak. İş yerinde harcadığınız onca emeğin karşılığını çok yakında alacaksınız. 4 Eylül ve yakınlarını dikkatle izleyin, daha fazla paranın yolda olduğuna dair işaretleri görebilirsiniz. Bu para çalışarak kazanacağınız para, yoksa size bir yerlerden ikramiye ya da hediye olarak verilmeyecek ve yüklü miktarda olacak. Kasım ayında Jüpiter, Yay burcuna geçtiği zaman sizin için de para muslukları sonuna kadar açılacak. Bu eğilim 2007 yılında da devam edecek.


Şimdi biraz da özel hayatınıza ve ilişkilere göz atalım. Ay sonunda bu alanlar en önemli önceliğiniz olacak. 22 Eylül'de meydana gelen olumlu güneş tutulmasının sosyal hayatınız üzerinde canlandırıcı etkisi olacak. Siz genelde kendi başınıza olmayı seversiniz ancak ayın bu zamanında kalabalık gruplara karışmak isteyeceksiniz.

Bu dönem hayatınıza yeni insanlar girecek ama aynı zamanda çeşitli nedenlerden dolayı çok sevdiğiniz bir dostunuz bir erkek hayatınızdan çıkıp gidecek gibi görünüyor. Bunun arkadaşınızın evlenmesi ya da başka bir şehre veya ülkeye taşınması gibi basit bir nedeni olabilir.


Bu arkadaşınızı özleyeceksiniz belki ama yeni arkadaş ve tanıdıklar da sizi çok meşgul edecek. İlgi alanlarınız değişti ve şimdi hayatınıza giren insanlar ortaya çıkan bu yeni meraklarınızı yansıtacaklar. Eylül ayında bir kulübe üye olmaya ya da bir yardım kuruluşu ya da organizasyonun yönetiminde yer almaya karar verebilirsiniz. Bu, sıradan bir nedenden dolayı olmayacak. Yeni insanlarla tanışmanızın ya da bir topluluğa girmenizin daha büyük bir amacı var. Bu durum kişisel gelişiminizde önemli bir yer tutuyor. Şimdi edineceğiniz bir ya da iki yeni arkadaş ileriki aylarda bazı müthiş fırsatlarda aracı olacak ve hayatınızda katalizör görevi yapacaklar.


Bu yeni arkadaşınızın desteğine açık olduğunuzu göstermeniz gerekecek. Eğer bu arkadaşınızın tanıdığı birine ulaşmak istiyorsanız açıkça söylemeniz gerekiyor. Ay sonunda yardım kuruluşunun düzenlediği bir olayın organizasyonunda görev alabilir ve bu olayın büyük başarısına kendiniz bile çok şaşırabilirsiniz. Tutulma ile gelen hiçbir şey sıradan değildir. Eğer topluma bir katkınız olmasını istiyorsanız şimdi bu şansa sahipsiniz. Bu şansı hiç kaçırmayın ve iyi değerlendirin.Özet: 7 Eylül'deki ay tutulması yakınlarında aşk ilişkinizde çılgın gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu tutulma hayatınızda çok önemli bir döneme işaret ediyor. Olaylar aşırı uçlarda gelişecek nişan ya da hamilelik gibi çok mutlu ya da ayrılık gibi çok zor gelişmeler yaşayabilirsiniz. İkinci durumda, varlığından haberinizin olmadığı ya da hiçbir zaman çözmediğiniz bir problem varsa, bu dönem yüzeye çıkacak ve ilişkinize zarar verecek. Tutulma sırasında Ay, Uranüs ile kavuşum yapacağından gelişmeler karşısında çok şaşıracaksınız. Ev hayatınızda da çalkantılar olabilir.Sevgiliniz sizin evinize taşınabilir ya da tam tersi beraber yaşıyorsanız evden ayrılabilir. Tutulmanın olumlu ya da olumsuz sonucu karşısında arkadaşlarınız sizi çok destekleyecek. Ya sizi kutlayacak ama eğer olaylar yüzünden sarsıldınızsa sizi teselli edecek ve geleceğiniz hakkında karar vermenize yardımcı olacaklar. Evren ilerlemeniz için sizi ileriye doğru ittiriyor bu kesin. Yakın ilişkiniz hakkında ne hissettiğinize karar vermeniz ve gelecek planları yapmanız için sizi sıkıştıracak. Evrende değişmeyen ve sabit kalan hiçbir şey yoktur.Eğer siz değişmeden kalacağınıza inanıyorsanız evren tersini ispatlayacak. Bu sene burcunuzda bulunan talih gezegeni Jüpiter’in özellikle bu aralar Uranüs’e zarif bir açı yaptığını bilmelisiniz. Daha şanslı olamazdınız! Bu iki gezegen el ele verip çeşitli sıra dışı koşullar yaratıp hak ettiğiniz aşkı bulmanıza yardımcı olacak. Uranüs garip bir gezegendir ve hiç beklemediğiniz yollarla çalışır. Hayata olan inancınızı kaybetmeyin, her şeyin bir nedeni var! Bu nedenden dolayı bu ay nazik ( ya da birazcık sert ) bir şekilde belirli bir yöne doğru ittirileceksiniz.


Hamilelik, evlat edinme ya da sahip olduğunuz çocukla ilgili bir konuşma yapabilirsiniz. Eğer ebeveyn olmaya hazır değilseniz bu ay dikkatli olun. Eylül mutlu bir şekilde sona eriyor. 22 Eylül'deki güneş tutulmasından sonra ait olduğunuz sosyal ya da mesleki bir grup hayatınızda çok önemli rol oynamaya başlayacak.


Bu zamanda başkalarıyla ortak çalışarak topluma bir katkıda bulunmaya hazır olabilirsiniz. Toplumsal bir amaç için yardım derneklerine katılabilir ya da inandığınız bir adaya siyasi destek verebilirsiniz. Ekip işbirlikleri çok parlak, başkalarıyla beraber parlak başarılar kazanabilirsiniz. Toplum için karşılıksız bir şeyler yapmak tarifsiz güzellikte duygular içinde olmanıza neden olacak ve haklı olarak kendinizle gurur duyacaksınız ama bazı konular birazcık sabır ve hoşgörü gerektirse bile siz sadece sabrı seçin...

HERKESE İYİ BİR AY DİLİYORUM. SEVGİLER, SELAMLAR...

:twisted:


Kaçıncı ölmem ? Kaçıncı dirilmem bu? Bir Anka Kuşu gibi kendimi külümden yarattım....


TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Cum 08 Eyl, 09:18

Hadi bakalım:)

Kullanıcı avatarı
adamas
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1276
Yaş: 49
Kayıt: Pzr 06 Kas, 21:38

Okunmamış mesaj gönderen adamas » Cum 08 Eyl, 11:15

:kalp
Force Be With You

Kullanıcı avatarı
eLa
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 214
Yaş: 38
Kayıt: Sal 15 Ağu, 13:43

Okunmamış mesaj gönderen eLa » Cum 08 Eyl, 11:21

THANSK HAYATIM :P

Kullanıcı avatarı
defne
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 450
Yaş: 40
Kayıt: Çrş 16 Ağu, 10:10

Okunmamış mesaj gönderen defne » Cum 08 Eyl, 11:50

eylülde herşeyin güzel olması dileğiyle, herkese sevgiler..


Kullanıcı avatarı
masal perisi
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 314
Yaş: 39
Kayıt: Sal 15 Ağu, 14:33

Okunmamış mesaj gönderen masal perisi » Cum 08 Eyl, 12:26

akkrep teşekkürler yorumların için ...
eylül yorumların hayatımda olumlu yönde etkilerini göstermeye başladı bile .. (:
" ÇOK SEVMEYECEKSİN MESELA , O DAHA AZ SEVERSE KIRILIRSIN....
VE ZATEN GENELLİKLE O DAHA AZ SEVER SENİ, SENİN O'NU SEVDİĞİNDEN.....ÇOK SEVMEZSEN, ÇOK ACIMAZSIN.... "

Kullanıcı avatarı
akkrep
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 250
Yaş: 53
Kayıt: Pzt 21 Kas, 14:26

Okunmamış mesaj gönderen akkrep » Cum 08 Eyl, 13:11

masal perisi yazdı:akkrep teşekkürler yorumların için ...
eylül yorumların hayatımda olumlu yönde etkilerini göstermeye başladı bile .. (:
ÇOK SEVİNDİM, DARISI TÜM AKREPLERİN BAŞINA..

:twisted:
Kaçıncı ölmem ? Kaçıncı dirilmem bu? Bir Anka Kuşu gibi kendimi külümden yarattım....


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön