Başak Burcunda Yeniay Nasıl Etkiler?

başak burcunda yeniay, başakta yeniay, başak ve yeniay, başakta yeni ay ve etkileri, sonuçları, başak burcunda yeniay nasıl etkiler

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1122
Yaş: 23
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Başak Burcunda Yeniay Nasıl Etkiler?

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 10 Eyl, 09:01

Resim

Başak Burcunda Yeniay Nasıl Etkiler?

9 Eylül 2018’de saat 21:01’de Başak’ın 17 derecesinde bir Yeniay gerçekleşti. Bu Yeniay’ın yönetici gezegeni Merkür de hem yönettiği hem de yüceldiği Başak’taki yolculuğunu sürdürüyor. Fiziksel yaşamımızı, genel anlamda günlük yaşantımızı düzenlemek, beden/zihin sağlığımızı iyileştirmek adına gerekli adımlar atmak, hem kendimize hem de başkalarına faydalı olabilecek işlere girişmek ve belki de yeni birşeyleri detaylarıyla öğrenmeye başlamak ve bunları uygulamaya koymak için iyi bir zaman olabilir.

Üretkenliğin ve hayatımızdaki yararlı-yararsız, sağlıklı-sağlıksız unsurları ayrıştırma kapasitesinin vurgulandığı bu Yeniay’da, başladığımız işlerden oldukça verimli ve sağlıklı sonuçlar almak mümkün olabilir. Bunun yanısıra bu süreçte, kendimizi aşırı endişeli ve telaşlı bir süre içerisinde de bulabiliriz. İşler istediğimiz gibi gitmediğinde başkalarını suçlamak, eleştirmek veya büsbütün küsmek yerine, işleri yeniden yoluna koyacak düzenlemeleri yapmaya odaklanmak ve kendimizi bu olağan değişimlere adapte etmek daha akıllıca olabilir.

Bu Yeniay, Balık’ta geri hareketteki Neptün ile karşıtlık yapıyor. Alçakgönüllük, merhamet ve fedakarlık ile başkalarına hizmet etmek, çalışmak ve hem kendimizin hem de başkalarının yararına olacak şekilde düzen/rutin yaratmak gibi temalar oldukça önemli olabilir. Hayatımızda belki de şimdiye kadar durmadan erteleyerek kaosa/belirsizliğe neden olduğunu düşündüğümüz alanları tespit etmek ve bunlara gerçekçi bir şekilde odaklanmak, bu karşıtlığın verebileceği uyuşukluk, kafa karışıklığı ve günlük hayatın gerçeklerinden kaçma eğilimimize verilebilecek iyi bir cevap olabilir.

Kendimizi endişe ve çaresizlik içinde, koşulların kurban ettiği birisi gibi görmek, bu Yeniay’ın bize sunduğu, sağlıklıyı ve sağlıksızı ayrıştırarak hayatımızda aksadığını düşündüğümüz yerleri iyileştirmek, üretken olmak ve giriştiğimiz işlerde maksimum faydayı ve verimi elde etmek gibi fırsatları kaçırmamıza neden olabilir. Kendimize hayatımızdaki bazı gerçekleri oldukları gibi mi yoksa fantezilerimize uygun olarak, işimize geldiği gibi mi görüp görmediğimizi sormak bizi aldanmadan ve aldatılmadan koruyabilir.

Ayrıca insanlara yardımcı olmak isterken, kimin gerçekten yardımımıza ihtiyaç duyduğunu, kime gerçekten faydalı olabileceğimizi iyi tespit etmek, başkaları için kendimize zarar verecek derecede fedakarlıklar yapmaktan bizi kurtarabilir. Bu Yeniay aynı zamanda Oğlak’ta geri giden Pluto ile de üçgen bir açı yapıyor. Bu açı, hayatımızı zararlı unsurlardan arındırmamızda ve iyileştirmemizde, krizli durumları idare etmemizde ve hem kendimizin hem başkalarının psikolojik motivasyonlarını ve gerçeklerini anlayarak “herkesin kazandığı ve fayda sağladığı” sonuçları üretmemizde bize yardımcı olabilir.

Yeniay’ın Sabian Sembolü cümlesi, “İki kız bir ruh çağırma tahtası ile oynuyor.” şeklinde. Bu sembol ya kendi içimizde ya da dışımızda olan daha derin bir bilgelik ya da “bilgi kaynağı” ile bağlantı kurma arzumuza işaret eder. Sezgilerimiz ve iç sesimiz gerekli durumlarda işimize yarabilir fakat herşeyi derinlemesine bilmek ya da öğrenmek zorunda da değiliz; bu çaba zamanımızı ve enerjimizi boşuna harcamamıza neden olabilir.

Bu sembol herşeyi bir anda öğrenmek isteyen “olgunlaşmamış” bir merak duygusuyla ilgilidir ve bizi şu an için aşan, zamanı henüz gelmemiş bilgilerin peşine düşmek, bizi nasıl mücadele edeceğimizi bilmediğimiz ve hazırlıklı olmadığımız durumların içine sokabilir. Durmadan bilgilenme ve öğrenme çabası içinde olmak, bizi hayattan, deneyimden ve sorumluluklarımızdan alıkoyan bir kaçış şekli de olabilir. Burada bilgeliğin zaman içerisinde ve çabayla bize geleceğini hatırlamak, gerekli bilgilerin ve kavrayışın hayatın doğal akışında önümüze geleceğini bilmek ve yaşamın o an gerektirdiği şeylere odaklanmak oldukça önemlidir...


Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:

*Astroloji Dersleri, Barış İlhan

*https://sabiansymbols.com, Lynda Hill


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir