BALIK BURCUNDA YENİ AY'IN GÜN GÜN ETKİLERİ

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
akkrep
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 253
Yaş: 51
Kayıt: Pzt 21 Kas, 14:26
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

BALIK BURCUNDA YENİ AY'IN GÜN GÜN ETKİLERİ

Okunmamış mesaj gönderen akkrep » Sal 28 Şub, 11:48

BALIK BURCUNDA YENİ AYGENEL ETKİLER

(28 Şubat 2006 Salı, 2:31 Ankara)

28 Şubat Salı günü Ankara saati ile 2.31'de Yeniay gerçekleşiyor. Yeniay'ın en çok dikkat çeken açılarından biri, Uranüs'le olan yakın birleşme açısı. Balık Burcunda gerçekleşecek Yeniay'da Uranüs'ün etkisiyle ay boyu "beklenmeyeni bekleyebiliriz". Ay boyu olayları önceden planlamak, kontrol etmek veya ön görmek zorlaşacaktır. Değişken enerjilerin de yoğun olduğu Yeniay haritası bizi, olayları akışına bırakmaya çağırıyor. 2. Evde gerçekleşen Yeniay, kaynaklar konusunda belirsizlikler olabileceğini göstermekte. Ekonominin genel gidişatı ve ticaret konusunda daha önceden yapılan planların bozulması söz konusu olabilir. Sosyal değerlerle ilgili olarak şaşırtıcı değişimler yaşanması da mümkün. Mars'ın 6.ev girişinde yer alması bu sıkıntıların işçi ve memur kesimiyle bağlantılı olabileceğini düşündürüyor. İşçi organizasyonlarında ya da sendikalarla ilgili olarak beklenmedik sorunlar yaşanması da mümkün. Bunun yanı sıra Mars'ın konumu, ulusal savunmayla ilgili beklenmedik faaliyetler olabileceğini göstermekte. Yine bu konum sağlıkla ilgili oluşabilecek sorunları da gösterebilir.

Yeniay haritasında diğer bir dikkat çeken gezegen ise Yükselen Burç derecesiyle birleşen Pluto. Yükselen dereceyle birleşen Pluto, haritadaki güçlü konumunu vurguluyor. Pluto'nun konumu inançlarla ilgili olarak güçlü değişimlerin yaşanabileceğini göstermekte. İnançlarla ilgili olarak yanılgılar ve bunun neticesi olarak karanlık düşünceler ve paranoya söz konusu olabilir.

Yeniay haritasındaki element/nitelik dağılımına bakacak olursak; Su Elementinin ve Değişken Niteliğin yoğun olduğunu görmekteyiz. Balık Burcunda gerçekleşen Yeniay ay boyunca soyut ve manevi konuların ön planda olacağını bize göstermekte. Her zamankinden daha duyarlı ve alıngan olabiliriz ama aynı zamanda daha yaratıcı ve gizemli enerjiler de genel atmosfere hakim olacaktır. Toprak Elementinin haritada az olması, yaratıcı ve ilham veren enerjileri somut bir platforma oturtmakta zorlanacağımızı göstermekte. Ayın büyük bir kısmında, Merkür'ün de Balık Burcunda ters hareketinde olması pek çok şeyin günlük hayatta havada kalacağını, daha doğrusu biz derinlere indikçe maddiyattan maneviyata hızlı bir geçiş yapacağımızı göstermekte. Kendimizi akışa bırakabilirsek ruhsal olarak pek çok şey öğrenebilir, zengin tecrübeler edinebiliriz.

28 Şubat 2006 - 28 Mart 2006 Tarihleri Arasında Önemli Gökyüzü Hareketleri

28 Şubat saat 16:07'de Merkür 26˚ Balık Burcunda, Pluto ile kare açı içinde. Bu etkiyle düşüncelerimiz derinleşecektir. Bu etkiyi olumsuz olarak alırsak pek çok konuda kuruntu yapmamız söz konusu olabilir. Merkür'ün Pluto karesinden hemen sonra ters hareketine başlaması, Mart ayı içinde düşüncelerimizde iyice derinleşeceğimizi ve bilinçaltının karanlıkları arasında kolaylıkla yolumuzu kaybedebileceğimizi göstermekte. Karanlık düşüncelerle karşılaştığımız zaman gerçeğin düşündüğümüz kadar vahim olmadığını kendi kendimize hatırlatmak faydalı olacaktır. Merkür'ün ters hareketine dönüyor olması 4 Mart günü akşam saatlerinde de aynı konuma gelmesine neden olacaktır. Dolayısıyla bugün yaşayacağımız etkiyi Cumartesi akşamı yaşamamız da söz konusu.28 Şubat 17:35'te Ay Balık Burcunda Akrep Burcundaki Jüpiter ile üçgen açı içinde. Yeniay'la birlikte bizler de yeni girişimler ve yenilikler için daha hevesli olacağız. Bunu güdüsel olarak yapmak isterken, şimdiki girişimlerimizin sonuçlarını fazlaca düşünmek istemeyeceğiz. Ay'ın Jüpiter'e yaptığı olumlu açı sayesinde şimdiki girişimlerimizin sonuçlarını fazla düşünmek istemeyeceğiz. Bu etki risk almak, maceraya atılmak ve gözü pek girişimler yapmak ihtiyacını kamçılarken diğer taraftan bundan olumlu sonuçlar elde edebilme şansını da beraberinde getiriyor. Bugün girişimlerden pozitif sonuçlar almamız mümkün. Hayata iyimser olarak bakacağız ve bunun sonucu olarak da olumlu etkileri kendimize çekebileceğiz. Bunu yaparken de ön sezilerimiz ve hislerimiz bize yardımcı olacaktır. Bundan en fazla yararlanacak olanlar ise Su Elementi (Yengeç, Akrep ve Balık) Burçları olacaktır.

1 Mart 5:48'de Ay Balık Burcunda, Yay Burcundaki Pluto'ya kare açı yapıyor. Bu etkiyle aşırı duygusal yoğunluk yaşamamız mümkün. Sabahın erken saatlerinde değişken enerjiler hakim olacak. Öğle saatlerinde Ay Koç'a girene kadar yön belirlemekte zorlanabiliriz.

1 Mart 6:02'de Ay Balık Burcunda, Merkür ile birleşiyor. Bilinçaltı faaliyetlerinde artış olacaktır. Sözel iletişim yerine duygularımızla ve sezgilerimizle anlaşmaya çalışabilir, karşı tarafı her zamankinden daha iyi anladığımızı düşünebiliriz. Öğle saatlerine kadar ilham gerektiren işlerle ilgilenebilir, yaratıcılık gerektiren konularla ilgili çalışabiliriz. Yaratıcı fikirlere açık olacağız.

1 Mart saat 11:19'da Ay Koç Burcuna giriyor. Sabahki belirsiz, gizemli ve yumuşak enerjiden sonra öğlene doğru bir anda canlanıyoruz. Daha enerjik, aktif ve hevesli olabileceğiz. Sabah aklımıza gelen ilginç ve yaratıcı fikirler varsa öğleden sonra bunları bir an önce hayata geçirmek isteyebilir, heyecanımızı başkalarıyla da paylaşabiliriz. Daha kararlı ve daha girişkeniz.

1 Mart 12:59'da Güneş Balık Burcunda, Uranüs ile birleşiyor. Bugün genel olarak bağımsızlık isteğimiz artacaktır. Sıradan günlük işleri yürütmekte zorlanabilir, günlük rutinimizi değiştirmek isteyebiliriz. Aynı zamanda gün boyu alışılmışın dışı ve tuhaf olarak tarif edebileceğimiz olaylarla karşılaşmamız mümkün. Telaşlı ve huzurlu olmayan enerjiler güne hakim olacaktır.

1 Mart 20:01'de Ay Koç Burcunda, Aslan Burcundaki Satürn ile üçgen açı yapıyor. Akşam saatlerinde biraz daha dinginleşeceğiz. Yaşça büyük kişilerle bir araya gelmek için uygun enerjiler hakim olacak. Bizden daha tecrübeli kişilerden destek alabilir, onların tecrübelerinden yararlanmak isteyebiliriz.

2 Mart 22:30'da Merkür 26˚ Balık Burcunda ters hareketine başlıyor. Merkür Balık Burcunda, iletişimde daha sezgisel yaklaşımlar içinde olur. Hayal gücü ve fantezilerin paylaşımında artışlar olur. Başkalarının düşüncelerine daha fazla önem verir. Telepati ve empati gibi konular günlük iletişimimizde daha fazla hakim olur. Bu dönemde dikkatsizlik ve zihinsel dağınıklık da söz konusu. Olumlu kullanıldığında ise bu etki yaratıcılığımızı arttıracaktır. Yaratıcılık isteyen sanatsal alanlarda; edebiyat, şiir ve tiyatro alanında bu etkiyi olumlu olarak kullanabiliriz.

Merkür Balık Burcunda geri hareketindeyken bize duygularımızı ve sezgilerimizi gözden geçirmek için bir fırsat sunuyor. Merkür haritamızda hangi evde geri hareketinde ise (Balık Burcu hangi evimizde yer alıyorsa), biz de o konularla ilgili duygularımızı ve sezgilerimizi gözden geçireceğiz ve aldığımız kararları sorgulayabileceğiz. Bu dönemde biraz daha içimize kapanabilir, cevapları kendi derinliklerimizde arayabiliriz. Kendi psikolojimizi gözden geçirerek kendi kendimizi analiz edebiliriz. Bilinçaltımız her zamankinden daha yoğun ve aktif olacaktır. Bu dönemde rüyalar her zamankinden daha fazla önem kazanacak. Özellikle bu dönemde rüyalarımıza dikkat etmeliyiz. Sembolleri kullanarak bilinçaltımızda şimdiye kadar çözemediğimiz pek çok şeyi su üstüne çıkarabiliriz. Bunun ruhsal gelişimimize de faydası olacaktır.

3 Mart saat 12:23'te Ay Boğa Burcuna giriyor. Koç'un canlı ve aktif enerjisinden sonra biraz daha dinginleşiyoruz. Daha sakin, rahat ve gevşek davranacağız. Bunun yanı sıra günlük işlerimiz de biraz daha ağır ve zorlu ilerleyecektir. Saat 21:22'de Ay Boğa Burcunda, Aslan Burcundaki Satürn'e kare açı yapıyor. Özellikle ilişkiler, paylaşımlar ve aşk için olumsuz enerjiler hakim. Paylaşımlarda bulunmak bugün zor olacaktır. Sevgimizi ve ilgimizi istesek bile göstermekte zorlanabiliriz. Tutkularımızı bir süre için ertelemek zorunda kalacağız.

4 Mart saat 19:43'te Ay, Neptün'e kare açı yapıyor. Ay Neptün'e kare açı yaptığında gerçeklerden biraz daha uzaklaşarak hayal alemine dalabiliriz. Diğer taraftan bu etkiyle yaratıcılığımız artıyor. Bunun bir uzantısı olarak da akşam saatlerini hayal kurarak geçirebiliriz.

4 Mart saat 20:03'te Jüpiter 18˚ Akrep Burcunda ters hareketine dönüyor. Jüpiter 6 Temmuz'a kadar ters hareketine devam edecek ve 8˚ Akrep Burcuna kadar gerileyecek. Jüpiter'in duraklaması ve ters hareketine dönmesi Merkür'ünki kadar etkili olmayacak ve güçlü bir şekilde hissedilmeyecek. Yavaş hareket eden gezegenlerin ters hareketleri, kişisel gezegenler kadar belirgin olarak hissedilmezler. Bu dönemde içimize biraz daha dönerek ruhsal ve gizemli konularla biraz daha ilgili olabiliriz. Hayatın bilinmeyenleri, cinsellik, ölüm, ölüm ötesi, başkalarının kaynaklarından yararlanabilme potansiyeli gibi konuları daha içselleştirebiliriz.

4 Mart saat 20:47'de Ay 18˚ Boğa Burcunda, Jüpiter ile karşıtlık açısı içinde. Gerçekçi olmayan materyal beklentiler içinde olabiliriz. Sahip olmakla ilgili aşırı bir isteğimiz olabilir. Fazlasıyla iyimserlik ve aşırılık isteği, gereğinden fazlasını istememize neden olacaktır. Akşam saatlerinde duygularımızın coştuğunu hissedebiliriz.

5 Mart saat 10:39'da Venüs Kova Burcuna giriyor. Venüs Kova Burcuna girince idealizm ve sadakatle sever. İlişkilere farklı bir bakış açısı vardır. Yaratıcılıkta teknolojiyi kullanmayı sever. Sosyal ilişkiler konusunda başarılıdır ve aşkı, romantizm ve cinsellikten çok, arkadaş grupları içinde sosyalleşerek yaşamak ister. Dokunmaktan çok konuşmaktan ve tartışmaktan hoşlanır. Aşkta imkansızı, farklı ve marjinal olanı kovalar. Venüs Oğlak Burcundan çıkıp Kova'ya girdikten sonra disiplinden çıkar ve özgürleşmek ister. Oğlak'ın gelenekselliğinden uzaklaşarak özgün ve bireysel sevgiyi arar. Fakat hala Satürn yönetimindeki Venüs mesafesini korumayı sürdürür. Aşkta derinleşmekten kaçar. Bu dönemde; ilişkiler, aşk, para, sanat ve manevi değerler gibi, Venüs'ün yönettiği konulara daha idealist bir yaklaşım söz konusu olacaktır.

İlişkilerimizde ise zihinsel uyum ve özgürlük kavramı ön plana çıkacaktır. Arkadaşlarla daha fazla bir araya gelme, toplumsal konulara karşı olan ilginin artması ve sosyal organizasyonlarda yoğunluk bu dönemde gözlemlenebilir. Sanatla ilgilenenler ise bu dönemde farklı ve alışılmış olmayan eserlerle izleyenleri şaşırtabilirler.

Venüs 6 Nisan'a kadar Kova Burcunda hareketine devam edecek. Bu süre zarfında Kova Burçları ve Yükselen Burcu Kova olanlar daha yaratıcı olabilecekler. İlişkiler konusunda onlar için olumlu etkiler mevcut. İlişkilerini bu dönemde düzenleyebilir ya da yeni ilişkilere başlayabilirler. Kendilerini daha çekici hissedecekler ve bunu başkalarının gözünde de görebilecekler. Venüs onlara iyimserlik, neşe, güzellik ve uyum getirecektir.

5 Mart saat 16:38'de Ay İkizler Burcuna giriyor. Akşamüstü Boğa'nın dingin havasından çıkıp biraz daha hareket kazanıyoruz. İletişim, haberleşme ve ulaşım gibi konularda rahat enerjiler hakim oluyor. Bilgi akışında da hareketlilik var. Önümüzdeki birkaç gün bol bol konuşma ve yazışmalar söz konusu olacaktır. Fakat önemli bir karar aşamasında bocalayabilir, kararsız kalabiliriz. Merkür'ün de ters hareketinde ve değişken bir burçta olması nedeniyle önemli kararları daha sonraki bir zamana bırakabiliriz. Konsantre olmak kolay olmayacaktır. Zihinsel dağınıklık gözlemlenebilir. Saat 17:00'de Ay İkizler Burcunda, Venüs'e üçgen açı yapıyor. Özellikle ikili ilişkiler için çok olumlu enerjiler hakim. İkili ilişkilerimizde çözemediğimiz sorunlar varsa bu akşam saatlerinden bunları konuşarak, mantık çerçevesinde çözümleyebiliriz. Arkadaşlık ilişkilerimizi sağlamlaştırabiliriz. Bundan en fazla Hava Elementi Burçlarının (İkizler, Terazi, Kova) ilk derecelerinde doğanlar faydalanabilecekler.

6 Mart saat 7:53'te Ay 8˚ ikizler Burcunda, Mars ile birleşiyor. Özellikle zihinsel olarak aktif olacağımız bir gündeyiz. Günlük akışın içinde çokça telefon konuşması, e-mail trafiği yaşayabiliriz. Bununla birlikte kendi fikirlerimizin doğruluğu konusunda fazlaca ısrarcı olabiliriz. Bu da tartışmalara neden olabilir. Sinirlerimiz bir anda gerilebilir ve ani çıkışlar yapabiliriz. Bunun olmaması için biraz daha sakin davranmaya çalışabiliriz.

6 Mart saat 12:45'te Ay İkizler Burcunda, Balık Burcundaki Uranüs'e kare açı yapıyor. Öğle saatlerinde içimizde büyük bir özgürleşme ihtiyacı hissedebiliriz. Düşüncelerimizde sınır tanımadan, farklı ve düşünülmemiş olanı ortaya koymak isteyeceğiz. Aynı zamanda sıra dışı duygusal deneyimlere açık olacağız. Öğleden sonra beklenmeyeni bekleyebiliriz. Konsantre olmakta zorlanabiliriz. Aynı zamanda duygusal olarak gelgitler yaşayabiliriz, huzursuz hissedebiliriz.

6 Mart saat 22:14’te Güneş 16˚ Balık Burcunda/Ay 16˚ İkizler Burcunda, İlk Dördün Fazı. Yeniay'da başlattığımız girişimleri sorguladığımız bir döneme geldik. Burada ilerlemek için güçlü bir temel oluşturmamız gerektiğinin farkındayız. Fakat her şeyin çok değişken ve belirsiz olduğunu fark edebiliriz. Her şeyi akışına bırakmakla rasyonellik çerçevesinde ilerlemek arasında bocalayabiliriz. İçsel çelişkinin üstesinden gelebilmek için başkalarının ne düşündüğüne aldırmadan kendi içimizde ne istediğimize karar vermemiz gerekmekte. Bu dönem, yaptığımız hataları görüp kendi kendimizi mükemmelleştirebilmek için çok uygun bir dönem.

7 Mart saat 2:26'da Ay, Neptün ile üçgen açı yapıyor. Bu etki bilinç altımızı harekete geçirerek ilham almamıza yardımcı olacaktır. Hayallerde ve yaratıcılıkta derinlik sağlayacaktır.

7 Mart saat 18:09'da Ay 26˚ İkizler Burcunda, Pluto ile karşıtlık açısı içinde. Akşam üstü duygusal olarak aşırı yoğunlaşma gözlemlenecektir. Bilinçaltındaki kolektif yoğunlaşmayı olumlu olarak kullanabilirsek yüksek bilincimizle bağlantı kurarak bilgi almamız mümkün olabilir. Zihnimizden çok güdülerimizi kullanarak hareket edeceğiz.

8 Mart saat 00:38'de Ay Yengeç Burcuna giriyor. Bugün akşam saatlerinden sonra genel olarak daha korumacı bir tavır içine girebiliriz. Daha güdüsel davranabilir, daha güçlü duygusal tepkiler verebiliriz. Bu dönemde eski anılar canlanabilir. Hassas ve kırılgan enerjiler hakim olacaktır. Saat 17:07'de Ay, Merkür ile üçgen açı içinde. Sabahki yoğun enerjiden sonra akşam saatlerinde zihinsellik daha fazla ön plana çıkıyor. Düşüncelerimizi ve duygularımızı daha rahat ve objektif bir şekilde ifade edebileceğiz. Gün boyu kabaran duygular akşam saatlerinde sakinleşecek ve kendini ifade edebilecek bir ortam bulabilecek.

8 Mart saat 22:16'da Yengeç Burcundaki Ay, Uranüs ile üçgen açı yapıyor. Bu etkiyle Ay, geleneksel ve çekingen yapısından kurtularak biraz olsun özgürleşmek ve yeni yeni tecrübeleri deneyimlemek isteyecektir. Bizler de bu etkiyle farklı fikirlere daha ılımlı bakabileceğiz.

9 Mart saat 13:25'te Ay 18˚ Yengeç Burcunda, Jüpiter'e üçgen açı yapıyor. Bu olumlu etkiyle duygusal yoğunluk artıyor ve daha sevecen bir atmosfer oluşuyor. Sahip olduğumuz güçlü duygusal alt yapıyla karşımızdaki kişileri etkileme gücüne sahip olacağız. Özellikle Su Elementi Burçlarının (Yengeç, Akrep ve Balık) orta derecelerinde doğanlar, sahip oldukları değerleri karşı tarafa göstererek önemli konumdaki kişilerden destek görebilecekler.

9 Mart 15:02'de Güneş 18˚ Balık Burcunda, Akrep Burcundaki Jüpiter ile üçgen açı yapıyor. Su Elementindeki bir diğer olumlu enerji, duygusal güven ve gücü göstermekte. Ruhsal ve bilinmeyen konulara ilgi artacaktır. Hayatın gizemi ve güzellikleri içinde, evrende küçük ama önemli bir parça oluşturduğumuzu görebilir, minnet duyabiliriz. Ruhsal, felsefi ve metafizikle ilgili konuları çalışmak için çok uygun bir gün.

10 Mart saat 11:43'te Ay Aslan Burcuna giriyor. Aslan Burcunun ilk derecelerinde geri hareketinde olan Satürn ve onun karşısında yer alan Kiron nedeniyle Aslan eski neşesine ve coşkusuna sahip değil. Sevgi ve paylaşma isteği bu iki güç tarafından adeta engelleniyor gibi. Sevgisini ifade etmek, yaratmak ve paylaşmak bu dönemde Aslanlar için çok zor. Saat 20:43'te Ay, Venüs'e karşıt açı yapıyor. Akşam saatlerinde ikili ilişkilerde gerginlik yaşamak mümkün. Duygusal ihtiyaçlarımızı karşılayacak ilgiyi karşı tarafta bulamayabiliriz. Aynı zamanda sevgiye ve ilgiye ihtiyacımız her zamankinden daha yüksek olacağı için kendimizi kabul ettirmek için daha özverili davranmamız da mümkün. Saat 21:42'de Ay tam olarak Satürn'le birleşiyor. Sevgi ve coşku duygumuz iyice baskı altına girecektir. Aklımıza gelen yaratıcı fikirleri göstermekte zorlanabiliriz ve güven eksikliği hissedebiliriz.

11 Mart 9:09'da Venüs 4˚ Kova Burcunda, Aslan Burcundaki Satürn ile karşıt açı içinde. Venüs Kova Burcunda Satürn yönetiminde sevgisini ve ilgisini göstermekte zorlanırken, Satürn'le tam olarak karşı karşıya geldiğinde iyice duraksayacaktır. Sevgisini iyice kontrol altına almak isteyecektir. Bunu en fazla hissedecek olanlar ise Aslanlar ve Kovalar olacaktır. Kova, ilişkilerde özgür, mesafeli ve mantıklı olmak ister. Yaratırken ve kendini ifade ederken de özgür ve farklı olanı ortaya çıkarmayı arzular. Fakat Satürn onu kısıtlayacaktır ve kendini özgür bir biçimde ifade etmekte zorlanmasına neden olacaktır. Bu etkiyle bizler de sevgimizi ve ilgimizi göstermekte zorlanabiliriz. Aynı zamanda bu etki, sanat ve yaratıcılık isteyen konularda da kısıtlı kalmayı ve ilerleyememeyi beraberinde getirecektir. Bugün yaratıcılık isteyen konular ve özellikle gösteri sanatıyla ilgili konular için hiç de uygun olmayan bir gün. Bunun yanı sıra sosyal organizasyonlarda da sorunlar çıkabilir.

11 Mart 18:35'te Mars 11˚ İkizler Burcunda, Balık Burcundaki Uranüs'e kare açı yapıyor. Sabahki kısıtlanmışlık duygusu akşam saatlerinde Mars/Uranüs karesiyle patlak verebilir. Bugün gökyüzünde aşırı bir enerji birikimi var. Gün boyu ve özellikle de akşam saatlerinde tartışmalardan kaçınmakta fayda var. Büyük kavgalar özellikle yanlış anlaşılmalardan kaynaklanabilir. Düşünmeden girişimlerde bulunmamaya ya da ani çıkışlar yapmamaya özen göstermeliyiz. Daha sonra bundan büyük pişmanlık duyabiliriz.

12 Mart saat 1:35'te Ay 18˚ Aslan Burcunda, Jüpiter'e kare açı yapıyor. Dünkü kısıtlanmışlık duygusu ve ilişkilerle ilgili olumsuz enerjiler bugün biraz olsun dağılıyor. Ay Aslan Burcunda ilerlerken Satürn/Kiron karşıtlığından kurtularak biraz olsun nefes alabiliyor. Bu sebeple bugün biraz daha coşkulu ve neşeli olabileceğiz. Jüpiter'e yaptığı sert açısı ise sevgi duygusunda coşmalara neden olacaktır. Sevgimizi ve ilgimizi daha derin bir seviyede etrafımızdaki insanlarla paylaşmak isteyebiliriz.

13 Mart saat 00:24'te Ay Başak Burcuna giriyor. Ay erken saatlerde Başak Burcuna giriyor ve Pazartesi gününe hızlı başlamamıza neden oluyor. Haftaya başlarken yapılması gereken pek çok iş olduğunu görebilir ve biraz telaşlanabiliriz. Gün boyu; konuşma, yazışma ve hizmet konuları ön planda olacaktır. Önümüzdeki birkaç gün, günlük işlerimizi daha çabuk bir şekilde halledebiliriz. Fakat bunları yaparken detaylara takılmaktan kaçınmalıyız. Yaptığımız işi daha titiz ve dikkatli yapmak isteyeceğiz.

13 Mart 23:36'da Başak Burcundaki Ay, Uranüs'le karşıt açı oluşturuyor. Öğle saatlerinde yoğunluk kazanacak olan bu etki gün boyu hakim olacaktır. Ani ve beklenmedik olaylar ve sert çıkışlar muhtemel. Ani çıkışlar yaparak aşırı tepki vermemeye özen göstermeliyiz çünkü daha sonra yaptıklarımızdan fazlasıyla pişman olabiliriz. Hareketli bir gün yaşayabiliriz. İletişim, seyahat ve yazışmalar gün boyu hızlı bir şekilde ilerleyecektir.

14 Mart saat 1:52'de Başak Burcundaki Ay, İkizler Burcundaki Mars'a kare açı yapıyor. Bu etki nedeniyle gergin ve tartışmacı bir tutum içinde olabiliriz. Gereksiz yere fazlaca konuşup tartışabiliriz. Bu etki sabah saatlerinde tek bir konuya odaklanamamayı ve net bir bakış açısı sağlayamamayı getirecektir. Gün boyu kritik edici ve titiz davranabiliriz. Gün boyu iletişim konusunda sorunlar yaşamamız mümkün olabilir. Saat 14:22'de Başak Burcundaki Ay, Jüpiter'e sekstil açı yapıyor. Öğleden sonra biraz daha uzlaştırıcı enerjiler hakim olacak. Bu ilişkilerimizi düzenlemeye ve daha rahat iletişim kurmamıza yardımcı olabilir.

14 Mart saat 15:01'de Başak Burcundaki Ay, Balık Burcundaki Merkür ile karşıt açı oluşturuyor. Fedakarlık ve hizmet konularında karşılıklı diyaloglar artabilir. Özellikle geçmişte yapılan hatalar tartışılabilir. İkizler ve Yay Burcu mensupları bu etkiyle kendilerini daha gergin hissedebilirler. Başak ve Balık burcu mensupları uzlaşmacı davranırlarsa, geçmişteki sorunlarını çözebilirler. Boğalar ve Oğlaklar mantıklı tutumlarıyla sorunları daha iyi kavrayabilecekken, Yengeçler ve Akrepler her şeyin somut bir biçimde ortaya konmasının kendilerine güvenli bir ortam sağlanacağını hissedebilecekler. Hava ve Ateş elementi mensupları ise bu gerginlikten dolayı sıkılabilirler.

14 Mart saat 22:47'de Merkür ters hareketinde, Jüpiter ile üçgen açı içinde. 20 Şubat'ta da aynı konumda olan Jüpiter ve Merkür bir kere daha bize eşitlik duygusunu hatırlatacak. 20 Şubat'ta aldığımız kararların ne kadar adil olduğunu, bütünün faydası için ne anlam ifade ettiğini bir kere daha gözden geçirebiliriz. Yine idealist fikirlerimizi derinleştirebileceğimiz, ufkumuzu genişletebileceğimiz bir etki hakim. İçimize dönerek biraz daha derinlere inebilir, kendi felsefemizi ya da inanç sistemimizi içimizde sorgulayabileceğimiz olaylarla karşılaşabiliriz.

14 Mart 10:32'de Venüs 7˚ Kova Burcunda, Kiron ile birleşiyor. Kova burcundaki Venüs, toplumsal konulara olan ilgiyi artırıyor. Ülkemizde, dünyada yaşanan toplumsal sorunlara daha aydınlıkçı ve objektif bir bakış içinde olurken, Kiron’un getireceği şifa enerjisi ile de bu sorunların çözümüne katkıda bulunmak, çevremizdeki insanları bir araya getirmek, ortak çalışmalarda bulunmak isteyeceğiz. Bununla birlikte, kendi arkadaş çevremizle daha yakından ilgileneceğiz. Eğer arkadaşlarımızla aramızda daha önceden yaşanan birtakım sorunlarımız varsa, Kiron’un etkisiyle bu sorunları tartışarak çözme yoluna gidebiliriz.

15 Mart saat 1:34'te Güneş 24˚ Balık Burcunda/Ay 24˚ Başak Burcunda, Dolunay Fazı. Her şeyin olgunlaştığı bir dönemdeyiz. Yeniay'da başlattığımız girişimlerin ve projelerin meyvelerini bu dönemde toplayacağız. Pek çok şeyin görünür hale geldiği bir dönem içindeyiz. Bu dönemde her şeyi mükemmelleştirmek isteyeceğiz. Bütünü görmekle detaylarla ilgilenmek arasında kalabiliriz. İçimizde yükselen yoğun duyguları somut bir şekilde ifade etmek, pratikte kullanılır bir forma sokmak isteyeceğiz. Bu akışı sağlayabilirsek Dolunay’ın gerginliğinden rahatlıkla kurtulmamız mümkün.
15 Mart Ankara saati ile 1:47'de Ay Tutulması gerçekleşiyor.Bu yılın ilk Ay Tutulması Avrupa ve Afrika'dan izlenebilecek. Fakat Yarı Gölgeli Ay Tutulması olarak adlandırılan bu tutulma çeşidini gözlemlemek oldukça zordur. Bu tür tutulmalar teleskoplarla bile zorlukla gözlemlenebilmektedir.

Bütün diğer tutulmalar gibi bu tutulma da bize geçmişe bakmayı hatırlatacak ve geçmişte çözümlenmemiş işlerle ilgili meşgul edecektir.Bu tutulma 24˚ Başak/Balık aksında gerçekleşeceği için tutulmadan, 23˚ - 25˚ Başak/Balık aksında kişisel gezegenleri olanlar etkilenecekler. Bu kişiler tutulmanın etkisi ile içeride gizli kalan duygularıyla yüzleşecekleri olaylarla karşılaşabilirler.

Tutulma haritasında dikkat çeken diğer bir unsur ise Pluto'nun Güneş ve Ay'a kare açı yapması. Pluto'nun sert açısı geçmişten gelen ve çözümlenmemiş konuların artık sonlandırılmasının zamanının geldiğini göstermekte. Eski alışkanlıklarımızı bırakarak artık yeni sorumluluklar almamız gerektiğini hatırlatıyor. Bu sebeple duygusal yüzleşmeler beklenenden daha sert ve zorlayıcı olabilir.

15 Mart saat 13:13'te Ay Terazi Burcuna giriyor. Bugün genel olarak ilişkiler ve karşı taraf bizim için daha önemli olacak. Bu sebeple olaylara daha objektif yaklaşabileceğiz. Uyumlu ve dengeli olma ihtiyacı içinde olacağız. Tartışmalardan ve zıtlaşmalardan kaçınacağız. Bugün, sanat, estetik ve görsellik her zamankinden daha ön planda olacaktır.

15 Mart saat 22:47'de Ay 4˚ Terazi Burcunda, Satürn ile sekstil açı içinde. Eğer otorite ile aramızda sorunlar varsa, bu enerji ile kendi çıkarlarımızla otoritenin çıkarlarını eş değerde gözetebiliriz. Bu bakış açısı da otorite ile ilişkilerimizi dengeleyebilmemiz için iyi bir fırsat sağlayabilir. Bu açı aynı zamanda ikili ilişkilerde somut, güvenilir kararlar alınmasını sağlayabilir.

17 Mart saat 12:46'da Güneş 26˚ Balık Burcunda, Pluto ile kare açı yapıyor. Bu güçlü etki duygularımızı kontrol etmekte zorlanacağımız bir güne işaret etmekte. Uzlaşmaya yanaşmayabiliriz. Otorite konumundaki güçlü kişilerle sorunlar yaşayabiliriz. Bu etki zorluklar sonucu yenilenmeyi gösteriyor. Kontrol dışı, kolektif güçler tarafından zorlanabiliriz ve bazı inanışlarımızı bırakmak zorunda kalabiliriz. Bugün akıntıya kendimizi bırakmaya daha fazla eğilimliyiz. Zaten bu tutum değişimi ve dönüşümü kolaylaştıracaktır. Hayatın gizemine kapılarımızı açık tutmak isteyeceğiz. Bu sebeple bu etki, amaç belirlemekte zorlanmamıza neden olacaktır.

18 Mart saat 00:59'da Ay Akrep Burcuna giriyor. Bu etki içimize dönerek derinlere inmemize neden olacaktır. Terazinin uyumlu ve yumuşak enerjisinden sonra şimdi biraz daha karamsar ve içimize kapanık bir tutum sergileyebiliriz. Duygusal enerjimiz yoğunlaşıyor ve güçleniyor. Daha hırslı ve tutkulu davranmak isteyebiliriz. Olayları kontrol etmeye daha fazla ihtiyacımız olacak ve gün içinde daha fazla kontrolü elimizde tutma güdüsü içinde olacağız.


18 Mart saat 10:08'de Ay 4˚ Akrep Burcunda, Satürn ile kare açı içinde. Kendimizi huzursuz ve kısıtlanmış hissedebiliriz. İsteklerimizin üst otoritelerce engellendiği duygusuna kapılabiliriz. Duygusal açıdan rahat edemeyeceğimiz gibi inatlaşmalar ve zıtlaşmalar da söz konusu olabilir.

19 Mart saat 3:03'te Merkür ters hareketinde 15˚ Balık Burcunda, Mars ile kare açı içinde. Pek çok fikir ve düşünce arasında net bir bakış açısı geliştirmekte zorlanabilir, zihinsel olarak dağılabiliriz. Bugün çokça konuşma ve yazışma söz konusu. Ciddi kararlar almayı bir süre ertelemekte fayda var.

19 Mart saat 12:56'da Ay 18˚ Akrep Burcunda, Jüpiter ile birleşiyor. Felsefe, psikoloji, metafizik, ölüm ve ölüm ötesi konular daha fazla ilgimizi çekebilir. Bu konularla ilgili çalışmalar ve araştırma yapmak için çok olumlu enerjiler hakim. Jüpiter, az da olsa Akrep'in şüpheci ve karamsar havasından sıyrılarak biraz daha dışa dönük ve hevesli olmasına yardımcı olacaktır. Akrep bu sayede güvenmeyi öğrenebilir. Hayat aslında o kadar da karanlık bir yer değil...

20 Mart saat 10:44'te Ay Yay Burcuna giriyor. Akrep'in yoğun enerjisinden çıkarak daha iyimser ve ılımlı olacağımız bir döneme giriyoruz. Önümüzdeki birkaç gün maceraya daha açık olacağız ve ufkumuzu geniş tutmak isteyeceğiz. Farklı, bilinmeyen konuları araştırmak öğrenmek isteyebiliriz. Bu dönemde yeni tecrübelerden daha fazla zevk alabiliriz. Bununla birlikte kararsızlık ve huzursuzluk da söz konusu olabilir.

20 Mart saat 19:21'de Ay 4˚ Yay Burcunda, Aslan Burcundaki Satürn ile üçgen açı içinde. Temel oluşturmak için olumlu bir etki söz konusu. Güneş'in de Koç Burcuna girdiği bugün yeni girişimlere daha hevesli ve daha coşkulu yaklaşabiliriz. Yaratıcılığımızı somut ve görünür bir şekilde, işe yarar konularda kullanabiliriz. İşlerimizi daha rahat ve kolaylıkla halledebileceğiz. Bugün çalışmak çok daha kolay ve zevkli olacak. Satürn disipline ederken, Yay Burcundaki Ay'ın coşkusu da iyimserlik getirmekte. Böylece sıkılmadan çalışabilir, işlerimizi kolaylıkla halledebiliriz. Ateş'in coşkusunu somut bir şekilde ortaya koymasına şahit olacağız. Bundan en çok Ateş Elementi Burçların (Koç, Aslan, Yay)ilk derecelerinde doğanlar etkilenecekler. Bugün otoritelerle de anlaşmak her zamankinden kolay olacaktır. Bu enerjiyle, belirlediğimiz hedeflerimiz varsa bunlara ulaşmak kolay olacaktır.

20 Mart 20:26'da Güneş Koç Burcuna giriyor. Bugün Zodyak'ın başlangıç noktasındayız. Artık bahar geldi. Hayat yavaş yavaş canlanıyor. Bizler de baharla gelen canlılığı hissetmeye başlıyoruz. Bu dönem aynı zamanda yeni başlangıçların, girişimlerin de habercisidir. Güneş Koç Burcuna girdiği zaman yücelir ve bütün olumlu özelliklerini sergiler. Bizler de bu dönemde kendimizi daha canlı, daha iyimser ve harekete geçmeye hazır hissederiz. Öne atılacak cesareti bulabiliriz. Dolaysız ve net bir ifademiz olabilir. Güneş bu burçta yüceldiği için ilk olmak ve yönetmek ister. Bizler de Koç Burcu haritamızda hangi evi yönetiyorsa, bir ay boyunca, o evin konularıyla ilgili olarak girişimler yapmak isteyebiliriz. Bu alanda öne atılacak cesareti kendimizde kolayca bulabileceğiz. O konularla ilgili fark edilmek ve bir numara olmak isteyeceğiz. Bununla birlikte eskisine nazaran daha sabırsız ve tahammülsüz de olmamız mümkün. Biraz daha bencilce ve ben merkezci tavırlar sergilememiz olası.

22 Mart saat 11:47'de Ay 26˚ Yay burcunda, Pluto ile birleşiyor. Bu etki duygusal olarak derinleşmemize ve yoğunlaşmamıza neden olacaktır. Bu etkiyle aynı zamanda ilham almak her zamankinden kolay olabilir. Bilinçaltı öğeler bunda büyük rol oynayacaktır. Güdülerimizin bizi yönetmesine izin vereceğiz.

22 Mart saat 17:35'te Ay Oğlak Burcuna giriyor. Bugün biraz daha karamsar, tutucu ve ciddi enerjiler hakim. Birkaç gündür devam eden dışadönük ve iyimser enerjilerin yerine, bir anda çıplak gerçeklerle karşılaşarak irkilebiliriz. Sorumluluklarımızı tekrar hatırlayarak işimize yoğunlaşacağız. Diğer taraftan daha disiplinli çalışabileceğimiz etkilere de sahibiz.

22 Mart saat 21:09’da Güneş 2˚ Koç Burcunda/Ay 2˚ Oğlak Burcunda, Son Dördün Fazı. Yaptığımız işlerin toplumsal alanda fark edilmesini istediğimiz bir dönemdeyiz. Yaptıklarımız takdir edildiği sürece bizim için değerli olacaktır. Çok coşkulu olacağımız bu dönemde yaptığımız işlerin başkaları tarafından fark edilmesi için sabırlı davranmamız gerekebilir. Bu sebeple kendimizi kısıtlanmış hissedebilir, huzursuzlaşabiliriz. Başarılı olmak için sabırla çalışmak gerektiğini fark edeceğiz fakat başarı için gereken güven ve hareket isteği ikilemde kalmamıza neden olabilir.24 Mart saat 21:22'de Ay Kova Burcuna giriyor. Ay'ın Kova Burcuna girmesiyle sosyal ve yaratıcı olabileceğimiz bir kaç gün içine giriyoruz. Olaylara daha idealist yaklaşarak daha bağımsız ve daha bireysel davranacağız.

25 Mart saat 4:51'de Ay 4˚ Kova Burcunda, Satürn ile karşıtlık açısı içinde. Bugün gökyüzü çok hareketli ve vurgulu etkiler var. Sabahın erken saatlerinde ise işleri yürütmekte zorlanacağımızı gösteren bir etki altındayız. Kırgınlıklar yüzünden ya da otorite konumundaki kişilerle yaşanan anlaşmazlıklar yüzünden işlerin yürütülmesi konusunda sıkıntı çekebiliriz. Bu etki ikili ilişkilerde de soğukluk getirecektir. Ay'ın öğle saatlerinde de Kiron la birleşiyor olması, dışlanma, sevgisizlik ve sevgimizi gösterememe gibi sıkıntılı durumlar yaratabilir. İstediğimiz ilgiyi bulmakta zorlanacağımız gibi kendi sevgimizi de, içimizdeki kırgınlıklardan dolayı karşı tarafa gösteremeyebiliriz. Bugün eskiden kalan kırgınlıklarla zorlu bir şekilde tekrar yüzleşebiliriz. Kendi değerimizi bulmakta zorlanabiliriz.

25 Mart saat 8:52'de Güneş 4˚ Koç Burcunda, Satürn ile üçgen açı içinde. Ay'ın Satürn'le olan karşıtlığı ve Kiron birleşimi iş ilişkileri konusunda sıkıntı yaratsa bile Güneş ve Satürn arasındaki olumlu akan enerji bugün bizi desteklemekte. Eğer bugün olayları kişiselleştirmeyip kırgınlıkları bir tarafa bırakabilir, alıngan davranmazsak işte başarılı olabiliriz. Bu etkiyle sorumluluk duygusu artacaktır ve rahatlıkla organize olabileceğiz. Kendimizi işimizle göstermek ve gurur duymak isteyebiliriz. Dengemizi sağlayabilirsek işle ilgili başarı sağlamamız da mümkün olacaktır.

25 Mart saat 13:50'de Venüs 18˚ Kova Burcunda, Jüpiter ile kare açı içinde. Değerlerimizi göstererek topluluk içinde üstün olmaya çalışabiliriz. Ya da değerlerimizi sorgulayabilir, toplumun bize öğrettiği değerleri derinleştirdiğimizde kendi kendimizle çakışabiliriz.

25 Mart 15:43'te Merkür 13˚ Balık Burcunda düzgün hareketine geri dönüyor. Merkür 2 Mart'ta 26˚ Balık Burcunda ters hareketine dönmüştü. Şimdi o dönemde edindiğimiz içsel deneyimleri başkalarıyla paylaşır hale getirebiliriz. Bunları yaratıcı bir şekilde kullanabilir, sanatsal alana aktarabiliriz. Merkür'ün ters olduğu dönemde karşımıza çıkan sembolleri iyi bir şekilde kullanabildiysek bunlardan şimdi fayda sağlamamız, farkındalıklar yaşamamız mümkün.

25 Mart 15:47'de Mars 18˚ İkizler Burcunda, Neptün ile üçgen açı içinde. Bugün aynı zamanda yaratıcı etkiler gökyüzünde hakim durumda. Merkür'ün de Balık Burcunda düzgün hareketine dönmesiyle yaratıcılığımızı dile getirmemiz mümkün olacaktır. Merkür'ün ters hareketi sırasında içselleştirdiğimiz vizyonumuzu ve ruhsal deneyimlerimizi topluluklar içinde sözel bir şekilde aktarmamız mümkün olacaktır.

26 Mart saat 5:07'de Ay, İkizler Burcundaki Mars ile üçgen açı içinde. Bugünün en önemli vurgusunun Venüs/Neptün birleşmesi olmasına rağmen Ay'ın bu konumdan Mars'a üçgen açı yapması zihinsel aktiviteleri için olumlu bir akış sağlamakta. Günün büyük kısmını hayal kurarak geçireceğimiz düşünülürse Ay'ın Mars'a yaptığı olumlu açı hayallerimizi dile getirebilmemize, içinde bulunduğumuz topluluk içinde aktarabilmemize yardımcı olmakta.

26 Mart 8:23'te Venüs 18˚ Kova Burcunda, Neptün ile birleşiyor. Bu etki aşkta aşırı idealist olmayı getirecektir. Bugün imkansız bir ilişki özlemi içinde olabiliriz. İlişkilerle ilgili yanılmalar ve soyut düşünceler söz konusu. Bunun yanı sıra sevgi duygumuz bireyselliği aşarak daha manevi bir boyuta da yükselebilir. Bu etkiyle, toplumla ilgili konularda, gönüllü olarak kuruluşlarda yardım faaliyetleri yapmak için çok olumlu bir etki oluşmakta. Ayrıca, soyut değer yargıları geliştirebiliriz. Bu günün yanıltıcı etkisi, daha sonra somut olarak uygulanamayacak projeler geliştirmemize neden olabilir. Ay'ın da bugün burada olması bütün bu saydığımız koşulları bir kere daha vurgulayacaktır. Sabahın erken saatlerinde Ay'ın önce Venüs ile, daha sonra ise Neptün'le birleşmesi yaratıcı etkileri ortaya çıkarmakta. Sanatla ilgilenen kişiler için bugün çok olumlu etkiler mevcut. Sabahın erken saatlerindeki mutluluk hissi, gün boyu rüya aleminde gibi hissetmemize neden olacaktır. Tek dikkat etmemiz gereken şey ise bugünün büyülü atmosferine kapılıp gerçekleri göz ardı etmemek olacaktır.26 Mart saat 22:33'te Ay Balık Burcuna giriyor. Gün boyu devam eden yumuşak atmosfer, akşam saatlerinde Ay'ın Balık'a geçmesiyle etkisini sürdürecektir. Akşam daha duyarlı, duygusal ve yaratıcı olabileceğiz.

27 Mart 4:26'da Venüs 19˚ Kova Burcunda, İkizler Burcundaki Mars ile üçgen açı yapıyor. Aşk ve sevgi duygumuzu zihinsel olarak aktarabileceğimiz enerjiler hakim. Gün boyu ilişkilerimizi kolayca düzenleyebileceğiz. Her türlü ilişki için olumlu bir gündeyiz. Konuşarak her türlü sorunun üstesinden gelebiliriz. Bundan en çok Hava Elementi Burçları (İkizler, Terazi, Kova) olumlu olarak etkilenecekler.

27 Mart saat 18:05'te Ay, Uranüs ile birleşiyor. Akşam saatlerinde ani ve beklenmedik olaylarla, sürprizlerle karşılaşabiliriz. Fakat ani fikir değişiklikleri daha sonra içsel kargaşa yaşamamıza neden olabilir.

28 Mart saat 3:24'te Ay Balık Burcunda, Jüpiter'e üçgen açı yapıyor. Sabahın erken saatlerinden öğlene kadar, yüksek mevkideki kişilerle olumlu bir iletişim kurabiliriz. Paylaşımlardan fayda sağlayabiliriz. Ay, Saat 17:20'de Pluto ile kare açı yapıyor. Akşam saatlerinde içsel olarak zorlanacağımız enerjiler hakim olacak. Duygularımız coşabilir fakat kendimizi baskı altında hissederek ne yöne gideceğimize karar veremeyebiliriz. Zaten bu açıdan sonra Ay boşluğa düşecektir. Akşam saatlerinde yönümüzü belirlemekte zorlanabiliriz. Ay da artık Balsamik fazda olduğu için pek çok şeyin kontrolümüz dışında geliştiğini fark edeceğiz. Bir süre için olayları akışına bırakmak gerekebilir.
bilge
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen bilge » Sal 28 Şub, 13:24

:)

Kullanıcı avatarı
Pisces
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 130
Yaş: 38
Kayıt: Sal 31 Oca, 09:23
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen Pisces » Prş 02 Mar, 03:14

peki ya balık burcunun bu durumda durumu ne olacak :D
Körler için can sıkıcı bir yerdir resim galerisi...

Kullanıcı avatarı
akkrep
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 253
Yaş: 51
Kayıt: Pzt 21 Kas, 14:26
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen akkrep » Prş 02 Mar, 12:10

BU GÖNDERDİĞİM AKREPLER İÇİN DEĞİL GÖKYÜZÜNÜN DURUMU VE GENEL ETKİLERİ, ÜSTÜNE ALINABİLİRSİN YANİ :)
Kaçıncı ölmem ? Kaçıncı dirilmem bu? Bir Anka Kuşu gibi kendimi külümden yarattım....

Kullanıcı avatarı
SiPaHi
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1260
Yaş: 43
Kayıt: Cum 13 May, 19:19
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen SiPaHi » Pzt 06 Mar, 16:18

teşekkürler akkrep bizleri aydınlattığın için.
Aylık burç yorumları için ayrı bir bölüm açtım. http://www.akreportalnet.com/portal/buc ... -vf71.html
altında
http://www.akreportalnet.com/portal/ayl ... vf200.html

teşekkürler emeklerin için.
Sipahi


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön