Akrep Ürkütücü Bir Döneme Giriyor!!!

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2192
Yaş: 43
Kayıt: Cmt 29 Eki, 16:23

Akrep Ürkütücü Bir Döneme Giriyor!!!

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Cmt 14 Eki, 07:11

Akrep Burcunda Merkür Gerileyişi (28 Ekim - 18 Kasım 2006)

Bu yılın üçüncü ve son Merkür gerileyişi 28 Ekim - 18 Kasım tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Akrep ürkütücü bir döneme giriyor
Merkür, Akrep Burcunda geriliyor.(28 Ekim - 18 Kasım 2006) Astrologlarca bu oldukça önemli bir astrolojik dönem. Dönemin taradığı aralıkta dikkat çekici kazalara sıkça rastlanıyor (tren, uçak, araba vb.). Ayrıca gsm, internet, elektronik iletişim sektörleri vb. de büyük sorunlar yaşanıyor. İşte detaylar...

Merkür’ün Akrep burcundaki geri gidişi keskin, iğneleyici bir konuşma tarzına işaret ediyor. İnsanlar bu dönemde genellikle cüretkar ve inatçı olma eğiliminde oluyor. Sağlıklı iletişim kurmak, uzlaşmaya varmak ve iyi geçinmek çok zorlaşıyor. Bilgi ve haber alma isteği güçlü direnç ve gizlilik engeline takılıyor. Açığa çıkan sırlar, gizli meseleler, kendi fikirlerine inatla saplanıp kalmış insanlardan aldığınız saptırılmış, çarpıtılmış yanlış bilgiler kafaların karışmasına yol açabiliyor.

Belirtilen tarihlerden yaklaşık 5 gün öncesi ve sonrası, Merkür'ün en yavaş hareket ettiği en istikrarsız günlerdir. Bu tarih aralığında çok daha dikkatli bir şekilde plan yapılmalıdır.

Yine belirtilen tarihlerden yaklaşık 3 hafta öncesi ve sonrası gölge dönemi olarak adlandırılır. Gölgeli günler Merkür'ün etkisinin başlangıcını ve bitişini gösterir.

Evrenin büyücüsü Merkür 28 Ekim’de Akrep burcunda geri gitmeye başladığında iletişim, seyahat planları, randevular, görüşmeler, e-mail alışverişleri ve dünya çapında iletişim ağı karma karışık oluyor. Merkür’ün yavaşladığı asıl dönüm noktasından birkaç gün önce başlayan bu kargaşa, yaklaşık üç hafta sonra 18 Kasım’da bu gezegenin yeninden ileri gitmesiyle son buluyor. Bu dönemde Merkür duraklıyor ve burçlar kuşağındaki gerileyişini sonlandırarak ilerlemeye devam ediyor.

Merkür yılda üç kez (bazen dört kez) geri gider fakat o sırada içinde bulunduğu burca bağlı olarak her seferinde farklı etkiler gösterir. Bir gezegenin geri gidişi burçlar kuşağındaki hareketinin geriye doğru yönelmesi şeklinde tanımlanır. Modern bilime göre bu geleneksel kavram, dünyanın Güneş sistemimizdeki diğer gezegenlerle bağlantılı yörüngesel dönüşünün oluşturduğu yanıltıcı gezegensel hareketlilikten ortaya çıkmıştır. Gezegenler normalde asla gerçekten geriye doğru gitmezler veya duraklamazlar. Bu kozmik gölge oyunu nedeniyle sadece öyleymiş gibi görünürler.

Merkür’ün geri gidiş döneminde düşüncelerimiz daha içedönük bir hal alır ve o sırada Merkür hangi burçtaysa o burcun alanına giren konulara ve meselelere daha fazla odaklanma eğilimi gösteririz.

Merkür Akrep bucunda geri giderken, doğum haritası bu burçtan yoğun bir biçimde etkilenen insanlar söz konusu içedönüş ve iç gözlemi daha fazla yaşayacaklar. Bu dönemde kendi kişisel bakış açılarımızı ve yaşamla ilgili düşüncelerimizi yeniden gözden geçirmekten başka seçeneğimiz neredeyse yoktur. Yine de, kendi benliğimize dair sezgiler kazanma fırsatı elde edebiliriz.

Merkür’ün Akrep burcundaki geri gidişi keskin, iğneleyici bir konuşma tarzına işaret ediyor. İnsanlar bu dönemde genellikle cüretkar ve inatçı olma eğilimindedirler. Sağlıklı iletişim kurmak, uzlaşmaya varmak ve iyi geçinmek çok zordur. Bilgi ve haber alma isteği güçlü direnç ve gizlilik engeline takılır. Açığa çıkan sırlar, gizli meseleler, kendi fikirlerine inatla saplanıp kalmış insanlardan aldığınız saptırılmış, çarpıtılmış yanlış bilgiler kafanızın karışmasına yol açabilir.

Mistisizm ve gizem bu dönemde yoğun bir şekilde ön plana çıkıyor. İnsanlar her zamankinden daha kavgacı, şüpheci ve alaycı olurlar. Karşıt görüşlerini inatla sürdürürler. Cinsel deneyimler ve cinsellikle ilgili sözler çoğu kez hiç de sağlam ve inandırıcı olmayan temellere dayanır.

Akrep burcunun duygusal etkisi sezgilerimizi güçlendirir fakat karşımızdakinin duygularına hassasiyet gösterme özelliğimizi köreltir. Sırlar açığa çıkar ve çoğu kez sahiplerini zor duruma düşürür. Bunların dışında, cerrahi operasyonlar için pek uygun bir dönem olmadığı da söylenebilir.

Bütün iletişim yöntemleri, özellikle de gizli meseleler, cinsel ilişkiler, tutkulu bağlılık sözleri, kıskançlık, araştırma, soruşturma ve gizemli konularla ilgili olarak kurduğunuz iletişimler Merkür’ün bu hareketinden etkilenir. Seyahat için uygun olmadığı gibi her türlü anlaşma ve görüşme için de pek iyi bir dönem değildir. Yazılı belgeler güvenilirliğini yitirebilir. Yanınızda sürekli bir not defteri bulundurmayı, her şeyi ona kaydetmeyi ve sık sık açıp bakmayı ihmal etmeyin.


Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldim...


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön