Ağustos ayında Burçlar

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Elan_Vital
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1141
Yaş: 38
Kayıt: Pzt 09 Oca, 20:40

Ağustos ayında Burçlar

Okunmamış mesaj gönderen Elan_Vital » Çrş 02 Ağu, 13:17

KOÇ

İş
Sizin için güzel bir ay. Güneş ve Satürn “yaratıcılık ve sevgi evinizde” (5.ev) sizi olumlu etkileyerek iyi şartlar sunuyor. İş hayatınızda daha hırslı ve tutkulu, sosyal ilişkilerinizde aktif olacaksınız. Organizasyon yeteneğiniz güçleniyor. Kardeşler arasında olumlu ilişkiler ve iletişim iyi düzeyde sürüyor. Kendi aralarında birbirlerini destekleyici davranışlar içinde bulunuyorlar. Gezegenlerinizin çoğunun ufuk çizgisinin altında yer alması nedeniyle; iş ilişkileriniz, aile ve ev hayatınıza göre geri planda kalacak. Yine bu dönemde Mars; “sağlık evinizde” (6.ev) bulunmaktadır. Bu nedenle, yaşam enerjiniz iyi seviyelerde olacak, birlikte çalıştığınız kişilerle uyumlu işbirliklerini gerçekleştireceksiniz. 24–31 Ağustos arasında Güneş’in de bu eve girmesiyle, işinizde olumlu ve güçlü atılımlar meydana gelecek. Rekabetçi yapınız ortaya çıkacak. Ancak Merkür’ün 28–31 Ağustos arasında 6. evinize “sağlık evi” girmesi nedeniyle anlık sert tepkisel duygular içine girebilirsiniz. Bu anlarda kendinizi frenleyerek, işbirliği içinde olduğunuz çalışma arkadaşlarınızı motive edici davranışlarda bulunmalısınız. 29 Ağustos’ta Jüpiter-Uranüs arasındaki olumlu açı ile yatırımlar konusunda sezgileriniz size yardım ederek, istediğiniz şartları elde edeceksiniz. İnisiyatifin sizde olduğu başarılı işler yapacaksınız.31 Ağustos günü meydana gelecek Satürn-Neptün arasındaki karşıt açı bazı konularda gereksiz yere takıntılı olmanızı sağlayabilir ve hırslı bir şekilde yol aldığınız işlerde, anlamsız gecikmelere neden olabilir.

Aşk
13–31 Ağustos arasında Venüs, “yaratıcılık eviniz” 5. evde yer almaktadır. Bu gezegenler; ayni evde bulunan Satürn ve Güneş ile birleşerek sosyal aktivitelerinizde artışlara neden olacak şekilde etki vermektedir. Partiler ve eğlence ortamlarına katılırken, çevre ilişkilerinize belli bir uyum getiriyor. Ayın ikinci yarısında, aşk yaşamınızda canlılıklar meydana gelecek. Bazılarınız ciddi beraberliklerin temellerini atacaklar. Çocukları olanlar için, yaz okulları gibi sosyal aktiviteler gündeme gelecek. 29 Ağustos’ta Jüpiter-Uranüs arasındaki olumlu açı ile yatırımlar konusunda sezgileriniz size yardım ederek, istediğiniz şartları elde edeceksiniz. İnisiyatifin sizde olduğu başarılı işler yapacaksınız.

Sağlık
Sağlığınız ve enerjiniz mükemmel. Merkür ve Venüs, “ev ve aile evinizde” (4.ev) ayın ilk 12 günü konumunu koruyor. Aile içi duygusal konularda iletişiminiz iyi durumda. Hatta bazılarınız evinizle ilgili güzelleştirme çalışmalarına devam ediyor. 12–27 Ağustos’ta Merkür,
Satürn ve Uranüs’ün 1 Ağustos’ta oluşturduğu 150 derecelik açı nedeniyle; beklemediğiniz anlarda, ani değişim ve gelişim gösteren oluşumlarla ilgili olarak alışkanlıklarınız zorlanabilir. Tepkilerinizde sağduyunuzu muhafaza etmelisiniz.

BOĞA

İş
Finans Gezegeniniz Merkür’ün, Venüs’le yaptığı uyumlu açı sayesinde bir çok iş imkanı ortaya çıkacak, yeni iş fırsatlarıyla ilgili yakın çevrenizden önemli ve güzel destekler alacaksınız. Kendinize güveniyor ve başlattığınız işler konusunda kararlı adımlar atıyorsunuz. Medya ve iletişim konusuyla ilgileniyorsanız, bu ay en güzel yazılarınızı yazabilir veya yeni bir kitap çıkarabilirsiniz. Bu arada, kırgınlık yaşadığınız kardeşlerle bir araya gelebilirsiniz. Birçok iş konusunda yoğun bir başarı arzusu ve isteği içinde olacaksınız. Temeli sağlam ve yapıcı çalışmaları tercih ederken, evinizle ilgilenecek, bulunduğunuz yeri güzelleştirmek isteyeceksiniz. Bazılarınız bu konuda aşırıya kaçabilir ve harcamaları gereksiz yere arttırabilir. Yeni bir ev yapmak isteyenler; inşaata başlamak için uygun bir zaman. İstekleriniz konusunda sabırlı ve öz verili davranacaksınız. 13–31 Ağustos’ta, Yönetici, Çalışma ve Sağlık Gezegeniniz Venüs; 4. evinize (ev ve aile) geçecek. 12–27 aralığında bu evde bulunan Finans Gezegeniniz Merkür ve Güneş’in, Satürn ile yaptığı olumlu birleşmeler, idealleriniz konusunda size gerekli motivasyonu ve desteği verecektir.

Aşk
Bu Ay Aşk, evlilik ve ruhsal gezegeninizin Mars’ın 5. evdeki varlığıyla birleşecek olan bu etkileşimler sosyal ilişkilerinizi canlandıracaktır. Topluluklarda öfkeli davranışlar içinde olmayın, bu tür tepkili hal sizi olumsuz etkileyecektir. İlişkilerinizde taşkın davranışlar içinde olabilir ve gelişigüzel beraberlikler yaşayabilirsiniz. Cinsel dürtülerinizin tetiklediği hatalı ilişkiler gündeme gelebilir. Aşk ve sosyal yaşantısına her zaman dikkat eden ve disiplinli olmasına özen gösteren siz, bu günlerde sıra dışı davranışlarınızla dikkat çekeceksiniz.

Çapkınlık ve taşkınlıkların size göre olmadığını, davranış tarzınızın hatalı olduğunu daha sonra fark ederek, yaptıklarınızı telafi etmek için çaba harcamak zorunda kalabilirsiniz. Yine bu dönemde yaş farkına aldırmadan kendinizden genç ve yaşlı kişilerle ilişkiler içinde olabilirsiniz. Bazılarınızın duygusal bağları da daha ciddi boyutlara kayabilir ve nişan, düğün gibi ileriye dönük önemli kararlar arifesinde olabilirsiniz.

Sağlık
Sağlık Gezegeniniz Venüs; midenizi ve iskelet sisteminizi korumanız gerektiği konusunda sizi uyarıyor. Kol ve bacaklarınız hassaslaşacak. Ağır yük taşımamalı ve bileklerinizi zorlamamalısınız. Dişleriniz kontrol etmeli ve kalp ve dolaşım sisteminizle ilgili rahatsızlıklarınızı önemsemelisiniz. Yine tansiyon problemleri olanların, genel bir kontrolden geçmeleri yerinde olacaktır. Hava şartlarına uygun giyinmeli ve beslenme konusunda aşırıya kaçmamak gerekiyor. Alışkanlıklarınıza bağlı yaşamak sizin için önemli olacaktır. Bazılarınızın romatizma şikayetleri gündeme gelecektir. Isı farkına dikkat etmeli, öğle saatlerinde güneş altında kalmamalı ve cildinize özen göstermelisiniz. Sindirim sisteminizi yoracak beslenme düzeninden vazgeçmeli ve yiyeceklerinizin sağlıklı olmasına dikkat etmelisiniz.


İKİZLER

İş
Bu ay kendinizi ve aile ilişkilerinizi ön plana alacaksınız. Birçok gezegeniniz ileri hareket ederken, uzun transitli gezegenleriniz geri hareketine devem etmektedir. Çalışmalarınızı ve hareketlerinizi dikkatli bir şekilde değerlendirmelisiniz. Zararlı konumlardan kendinizi korumalısınız. Yönetici Gezegeniniz Merkür; finans, iletişim ve aile konularında etkili olacaktır. Birlikte olduğunuz kişilerin değişik fikirlerinden yararlanabilirsiniz. Çevrenizle paylaşım görüntüsü altında aşırı masraftan kaçınmıyorsunuz fakat bunun temelinde kendinizi ön plana çıkarma güdüleriniz yatmaktadır. Onların takdiri benliğinizi motive etmektedir. Temmuz Ay’ı içinde; Merkür’ün geri hareketi sırasında çıkan engellerin yavaşça sizi terk ettiğini görmek, yaşama karşı umutla bakmanızı sağlayacaktır.

Aşk
Sosyal ilişkiler ve aşk evinizin yöneticisi Venüs; 1-12 Ağustos tarihlerinde kişiliğinizin vurgulanmasını sağlarken, özel çabalarınız takdir görecektir. Kendinizi ve çevrenizi mutlu görmek isteyeceksiniz. Partnerinizle özel konuşmalar yapacaksınız. Düşüncelerinizin kabul görmesi kişisel enerjinizin daha da yükselmesine neden olacaktır. Mutluluk ve başarı yollarının size sunacağı güzel yansımalardan faydalanacaksınız. Ay’ın 12 sinden sonra, iletişim ve çevre ilişkilerinizde yoğun bir tempo sizi bekliyor. İlişkilerinizde yapıcı, güçlü, fakat denetleyici olacaksınız. Eski dostlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Bu dönem, düşünceler arasında kuşak farklılığı yüzünden çatışmalar çıkabilir. Bazı dargın dostlarınızı bir araya getireceksiniz. Eski ve yeni dostlukların bir arada yaşanacağı ortamlarda bulunacaksınız.

Sağlık
Tüm enerjinizi çevresel olaylara ayıracağınız için, özel yaşamınızı dengelemekte zorlanabilirsiniz. Özellikle iletişim konusunda yapmanız gereken bir çok zincirleme iş olacak. Yakın akrabalar, kuzenler ve kardeşlerle bir araya gelirken, ilişkilerinizi denetlemek zorundasınız. Baskıcı tavırlarınızın onları üzmesine rağmen, siz hiç kimseye taviz vermek istemeyeceksiniz.. Bu dönem, uzun süredir aksayan ilişkileriniz sona erebilir. Artık, her şeyi sınıyor ve sınavdan geçiriyorsunuz. Yeni bir solukla; size sağladığı öğretici deneyimlerden dolayı, geçmişte yaşadığınız zorluklara teşekkür edeceksiniz. Aslında muhteşem bir ay yaşıyorsunuz. Sindirim sisteminizle ilgili sorunlar ve sinirsel gerilimleriniz dışında olumlu bir ay olacak.

YENGEÇ

İş
12–27 Ağustos’ta 2. eve (para ve finans evi) geçen Merkür; düşüncelerinizi kazançlarınız konusunda yoğunlaştıracağınızı gösteriyor.
Finans evinizin yönetici gezegeni Güneş; parasal gücünüzü katlayarak çalışma alanlarınızı arttıracak. Elinizdeki olanaklarla yetinmiyorsunuz. Alım-satım işleriniz gündeme gelecek.
Çalışma ve sağlık gezegeniniz Jüpiter’den olumlu destekler alacaksınız. Sert çalışma koşullarında yılmayacak ve sistemlerinizi istediğiniz gibi kuracaksınız.

13–31 tarihlerinde Venüs Gezegeninin 2. eve (para ve finans evi) katılması, zevkleriniz konusunda aşırıya kaçacak hisler içinde olmanıza neden olabilir.
Satürn ay boyunca; parasal sorunlara neden olabilmesine rağmen; Güneş’in etkisiyle birleşen Satürn para evinizde güç yaratırken, dayanıklılık konusunda mucizeler yaratabilirsiniz. Kazançlarınız konusunda kararlı adımlar atacaksınız.

Aşk
Yüksek olan özgüveniniz nedeniyle; duygu ve düşünceleriniz güçlü bir şekilde ifade edebilecek, kendinizle ilgili cesurca kararlar vereceksiniz. Gücünüzün farkındasınız ve yaşamla ilgili kararlarınız verirken hiç kimseden etkilenmek istemiyorsunuz. Zekânızın işlek ve enerjik olması sizinle ortak çalışmalar içinde olduğunuz kişileri olumlu etkileyecektir. Enerjinizi sosyal ilişkilerinizle bütünleştirmek, kariyerinizi destekleyici kişilerle görüşmek isteyeceksiniz. Aşk yaşantınızda oldukça istikrarlı bir tablo çiziyorsunuz. Cinsel enerjinizi yumuşak ve sezgilerinizin yönlendirmesiyle kullanacaksınız. Sosyal yaşantınızın içinde gelişecek duygusallıklara yaşamınızda yer vermek isteyebilirsiniz. Birçok Yengeç, bu dönemde kendisiyle ilgili güzel değişimler yaşayacak. Sözleriniz anlamlı ve etkileyici, tepkilerinizi ölçülü ve politik olacak. Renkli kişiliğinizi ortaya çıkarmakta zorluk çekmeyeceksiniz. Meraklı yapınız ortaya dökmekten korkmayacak, ilişkilerinizi sorgulayacaksınız. Partnerinizi her konuda kolayca ikna edeceksiniz.

Sağlık
Bu ay sağlığınızla ilgili şikâyetlerinizi kısa süreli dinlenme molaları ile geçiştirebilirsiniz9 Ağustos’ta 8. evde (mistik, ruhsal dönüşümler ve yeniden yaşam evi) oluşan “Dolunay” cinsel duygularınızda abartıya kaçmanıza neden olurken, Kova’da yer alan Neptün sezgilerinizin artışına neden olacaktır. Ruhsal anlamda kendinizi huzurlu hissettiğiniz zaman, kendinizle ilgili daha sağlıklı kararlar veriyorsunuz. Bu dönemde dinlenme anlarınızda bile beyniniz çok yoğun çalışacak.


ASLAN

İş
Ağustos Ay’ı içinde, yenilikler ve hedefleriniz doğrultusunda hareket ederken, çevre ile olan etkileşimleriniz de bireyselliğiniz ön plana çıkacak, arzularınız doğrultusunda karar vermek isteyeceksiniz. Dış görünüşünüz ve özel çabalarınız önem kazanacak. Fakat, olaylar karşısındaki duygusal tepkilerinizin derecesini iyi ayarlayarak, günlük yaşantınızdaki dengeleri bozmayacaksınız. Devam eden projelerinize hız verirken, kendi inisiyatifiniz doğrultusunda olaylara yön vermek isteyeceksiniz. . Başlattığınız tüm çalışmaları inatla sürdürecek ve sonuca gideceksiniz. Fiziksel anlamda oldukça çekici ve aktif bir tavır içindesiniz. Uzun süredir gizlediğiniz planlarınız uygulama aşamasına gelirken, sevdiğiniz işleri pratik yaşama geçirmiş olacaksınız. Yaşam enerjinizin yüksek olması motivasyonunuzu arttırıyor. Bu yüzden, kişisel isteklerinizde doğru ve arzulu yaklaşımlar içinde olacaksınız

Aşk
Bu Ay hayal gücünüzü istediğiniz koşulları oluşturmakta kullanabilirsiniz. Pratik davranışlarınızla birçok kişinin önüne geçebilirsiniz. Bu nedenle de kişisel ilişkilerinizde rekabet ortamı yaratacaksınız. Aceleci tavırlarınız yüzünden zarar görmek istemiyorsanız, dikkatli olmalısınız. Bulunduğunuz ortamlarda sizi fark etmelerini beklemeden öne atılacaksınız Dış görünümünüzle ilgili cesaret isteyen değişimlerde gönüllü davranacak ve cesur tavırlarınızla dikkat çekmeyi başaracaksınız. Ortaklıklar, aşk ve iş ilişkilerinizdeki isteklerinizi kabul ettirme konusunda oldukça kararlı bir tutum izleyeceksiniz. Evlilik ve nişan gibi bir durum varsa, son sözü siz söyleyecek ve ilişkinize hâkim ve otoriter bir tavırla yaklaşacaksınız.

Sağlık
Bu ay, sağlığınızın olumlu olmasına rağmen; kendinizi enerjik hissettiğiniz anlarda takıntılarınızı göz ardı etmeye çalışın ve sizi dinlendirici ortamlara doğru uzaklaşın. Öfkelerinize hâkim olduğunuz sürece, sağlığınız bir sorun yaratmayacak. Ayaklarınızı ve bileklerinizi korumalı ve bacaklarınızı hareket ettirmelisiniz. Varisler ve damar sorunlarına dikkat etmelisiniz. Soğuk ve tuzlu su kompresleri size iyi gelecektir. Uzun süre ayakta kalmamalı ve ağır olmayan sporları tercih etmelisiniz.


BAŞAK

İş
Ağustos Ay’ı içinde, yenilikler ve hedefleriniz doğrultusunda hareket ederken, çevre ile olan etkileşimleriniz de bireyselliğiniz ön plana çıkacak, arzularınız doğrultusunda karar vermek isteyeceksiniz. Dış görünüşünüz ve özel çabalarınız önem kazanacak. Fakat olaylar karşısındaki duygusal tepkilerinizin derecesini iyi ayarlayarak, günlük yaşantınızdaki dengeleri bozmayacaksınız. . Kariyerinizi grup çalışmaları ile destekleyeceksiniz. Finans evinizi destekleyici özel kişilerle birlikte olacaksınız. Bir arada olduğunuz kişilerin, kazanç tablonuzu olumlu etkileyecek varlıklı çevreden olmasına dikkat edeceksiniz. Hatta onlarla ortak çalışmalar içinde bulunacaksınız. Sizden yaşça büyük kişilerden beklediğiniz destekler gelecektir. Kişiliğinizi olumlu bir şekilde ortaya koyacaksınız.

Aşk
1-12 tarihlerinde 2. finans ve 9. ruhsal evinizin ortak gezegeni Venüs’te 11. evinizde bulunacak ve Merkür’le iletişim içinde olacaktır. Bu iki gezegenin yoğun etkileri başlayacak ve çevre ile olan aktivitelerinizi, ilişkilerinizi güçlenecek. Kültür düzeyi yüksek arkadaşlarınızla bir araya gelecek ve duygusal etkileşimlerin de yaşandığı mantıksal beraberlikler kuracaksınız. Sizden daha genç kişilerle sosyal aktiviteler gerçekleştirirken kendinizi olduğunuzdan daha genç ve yenilenmiş hissedeceksiniz. Güzel konuşmalarıyla karşı cinsin sizi etkilemeye çalışmaları geçici aşkları da gündeme getirebilir.
Bu dönemde düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz. İçsel dengelerinizi yeniden kurmak isteyebilirsiniz. Satürn bu konuda istediğiniz desteği verecektir. Yaratıcılığınızı arttırmak ve daha iyi performans sağlamak adına kendinizi izole edebilirsiniz. Yine bu dönemde saygılı dostluklardan yanasınız. Yaşlı akrabalarınızın ziyaret edeceksiniz.sihirli.anlar.org.tr.tc

Sağlık
Bu ay, sağlığınızın olumlu olmasına rağmen; kendinizi enerjik hissettiğiniz anlarda takıntılarınızı göz ardı etmeye çalışın ve sizi dinlendirici ortamlara doğru uzaklaşın. Öfkelerinize hâkim olduğunuz sürece, sağlığınız bir sorun yaratmayacak. Ayaklarınızı ve bileklerinizi korumalı ve bacaklarınızı hareket ettirmelisiniz. Varisler ve damar sorunlarına dikkat etmelisiniz. Soğuk ve tuzlu su kompresleri size iyi gelecektir. Uzun süre ayakta kalmamalı ve ağır olmayan sporları tercih etmelisiniz. Gece uykularınızı aksatmamalısınız.


TERAZİ

İş
Bu ay, arzularınızı gerçekleştirebilecek fırsatları yakalayacaksınız. Kendi inisiyatif ve düşüncelerinizin ön planda olduğu bir dönem. Yaşam enerjinizin yüksek olması motivasyonunuzu arttırıyor. Bu yüzden, kişisel isteklerinizde doğru ve arzulu yaklaşımlar içinde olacaksınız. Mesleki konularda tatlı dilli ve politik davranmanın avantajlarını göreceksiniz. İletişim konusunda oldukça başarılı ve çevrenize olumlu bir görüntü veriyorsunuz. Başarılı çalışmalara imza atarak, işinizde manevi tatmin sağlayacaksınız. Entelektüel yönlerinizi ortaya çıkaracak aktivitelerde, aynı mesleğe sahip olduğunuz kişilerle aranızda duygusal bir çekim oluşabilir. Kariyerinizle ilgili duygu değişimleri yaşarken, yaşama daha hissi bakacaksınız. Sizi ilgilendiren konularda karizmatik çekim gücünüzü yoğun bir şekilde kullanacak, çevrenizde gizemli bir hava estireceksiniz.

Aşk
Bu ay orijinal fikirlere ve paylaşıma hala hazırsınız. Henüz yeni tanıştığınız kişilerle uygun sohbet ortamları yakalayacak, uyumlu kişilik sergileyeceksiniz. Fantezi haline getirdiğiniz konuların gerçeğe dönüşümü için çaba içinde olacaksınız. Şimdiye kadar düşünmediğiniz konuların yarattığı olumlu etki vizyonunuzun değişmesine neden olacak. Bu dönemde ani başlayan geçici aşk ilişkilerine karşı tedbirli olmalısınız. Sadece keyifli günler geçirirken, bu beraberliklerinizden çok şey beklememelisiniz. Gizli aşk ilişkileri olanlar; yeniden durum değerlendirmesi yapmalı ve eksilen özgüven nedeniyle, kendilerini geriye çekerek olayları zamana bırakmalıdırlar. İnatçı davranışlarınız yüzünden bağnaz bir tablo içinde olacaksınız. Hayallerinizde ısrarcı davranmanız yüzünden riskli pozisyonlar içinde kalabilirsiniz.

Sağlık
Sağlık konusunda; abartılı davranışların size olumsuz olarak geri döneceğini unutmazsanız, bu dönem sağlığınızı da yanlış yansımalardan korumuş olursunuz. Yine derin sezgisel yeteneğiniz ruhsal çalışmalar konusunda size destek verecek ve yaşamı sorgulayacak felsefi düşünceler içinde olacaksınız. Ruhsal yeteneklerinizi ortaya çıkaracak mistik çalışmalar içinde olmanız hayata farklı bir bakış açısı ile bakmanıza neden olacaktır. Ruhsal anlamda kendinizi dinç hissettiğiniz müddetçe, her şey yolunda olacaktır.

AKREP

İş
Kariyeriniz ve mesleki konularınız ön planda olurken, işinizle ilgili yoğun günler sizi bekliyor. Tıpkı geçen ay olduğu gibi; hırsınızı ön plana çıkaran ve mesleki başarılarınızı destekleyen çalışmalarınız devam ediyor. Aynı düşünceye sahip kişilerle bir arada olmaya özen göstermelisiniz. Aykırı düşünce içinde olacağınız kişilerden uzak kalmaya çalışın. Hırslı yönlerinizin olumlu olmasının yanı sıra, bulunduğunuz topluluklarda lider ve öncü olabilecek aktivitelerle ön planda olmak isteyeceksiniz. Mesleki anlamada size yardımcı olabilecek ve istediğiniz kapıları açabilecek güçlü dostluklar kuracaksınız.
Bu dönemde tanışacağınız kişilerin kariyerinizle ilgili önemli katkıları olacak. Sizden yaşça büyük kişilerin sağlayacağı olanaklardan faydalanmasını bilmelisiniz. Zaman zaman ortaya çıkan inatçı yönleriniz kariyerinizle ilgili sorunlar çıkacaktır.

Aşk
Bu ey entelektüel konularda daha belirgin çalışmalar içine gireceksiniz. Meraklı yönleriniz atağa kalkıyor. Popüler konularda istediğiniz performansı yakalayacaksınız. Bu dönem ön planda olma isteğinizi körükleyen çalışmalar içinde olacak, karizmatik ve çekici davranışlarınızla dikkat çekeceksiniz. Toplumda göze çarpacak çalışmalar yapmak istiyorsunuz. Dikkat çekici evlilik gerçekleştirebilir, ortak çalışmalar içinde olacağınız bir arkadaşınızla ileriye dönük evlilik planları yapabilirsiniz. Venüs, yolculuklarla ilgili hoş sürprizleri de beraberinde getirecek. Bazıları, ideal sevgililerini bulacaklar. Eğitim ve öğretim kurumlarında ve yolculuklarda sizi olumlu etkileyecek arkadaşlıklar kuracaksınız.

Sağlık
Öfkelerinize hâkim olduğunuz sürece sağlığınız bir sorun yaratmayacak. Baş, boğaz bölgeniz ve boynunuza dikkat etmelisiniz. Ağır kaldırmamalı ve iskelet sisteminizi zorlayacak hareketlerden sakınmalısınız. Spor yapıyorsanız; ağır kaldırmamaya özen gösterin. . Düzenli spor yapın, uykunuza dikkat edin ve dinlenmeye özen gösterin. Fazla çalışarak vücudunuza yüklenmemelisiniz.


YAY

İş
Yöneticisi gezegeniniz Jüpiter Ay boyunca 12. evde ileri hareketini yaparken, bilinçaltınızı güçlü kılmakta ve toplumsal sorumluluk duygularını gelişmesine yardım etmektedir. Yardım sever duygularınız ve çevrenizle paylaşımlarını artıyor. . Bazılarınız projelerinizde ısrarcı olacaksınız. Akıllıca yapacağınız planlar yaşamınızda önemli bir yer tutacak. Ay boyunca tepe evinizde kalacak Mars, sizi daha hırslı ve aktif yapacaktır. Belirlediğiniz planları uygulamadığınız zaman kendinizi hasta ve sinirli hissediyorsunuz. Mesleki becerinizi daha da yükseltmek isteyeceksiniz. Sosyal ilişkilerinizin size sağlayacağı imkânları kullanacak ve kişiselliğinizi ön plana çıkaracak işler yapacaksınız. Güneş; hırslarınızı ve egolarınızı ön plana çıkaracak. Mücadeleci yönleriniz ortaya çıkarken, savaşımlarınızın size getireceği başarı çok önemli olacak. Yarışmaktan hoşlanacak, hiç kimseye ödün vermek istemeyeceksiniz. Siz, özgürlüğünüzü çok seviyor ve yaşamınızla ilgili kararları kendiniz vermekten hoşlanıyorsunuz. Bu dönemde daha bireysel ve özgün olacaksınız.Aşk
Bu ay, kendinizle ilgili sorgulamalarınız artarken, kişisel ihtiyaçlarınızı doğru belirlemelisiniz. Aklın ve doğruluğun size sağlayacağı geniş perspektif alanlarını doğru tespit etmeyi başaracaksınız. Neşeli ve eğlenceli arkadaşlarınızla yapacağınız fikir alış verişleri ve gezilerden hoşnut kalacaksınız. Bilgi paylaşımı içinde ocağınız kişilerin varlığı sizi mutlu edecektir. Gireceğiniz ortamlarda kıskanç ve sahiplenici davranmamalı ve olumsuz duyguların sizi yanlış yönlendirmesine izin vermemelisiniz. Kişiliğinizle ilgili takıntılarınıza dikkat etmeli ve ilişkilerinizde hayalleriniz yüzünden partnerinizle çatışmalara neden olabilecek saplantılardan uzak kalmalısınız.

Sağlık
Sağlık konusunda; abartılı davranışların size olumsuz olarak geri döneceğini unutmamalısınız. İskelet sisteminizi zorlayacak hareketlerden sakınmalısınız. Spor yapıyorsanız; ağır kaldırmamaya özen gösterin. Bu ay mideniz hassaslaşabilir. Ağır yiyeceklerden uzak kalmalısınız. 29 Ağustos’ta Jüpiter-Uranüs arasındaki 120 derecelik açı; sizi her anlamda olumlu kılacak. Entelektüel çalışmalarınız hız kazanacak ve kendinizi yeteri derecede pratik hissedeceksiniz.

OĞLAK

İş
Bu ay; üstünlük duyguları içinde tavırlar sergiliyorsunuz. Uzun transit gezegenleri Jüpiter, Plüton ve Neptün geri hareket halinde iken; kardeşler ve yakın bağlarınızın güçlü olduğu kişilerle ilgili sorunları askıya alacak, değişim süreci yaşadığınız iş ve kariyerinizle ilgili konular üzerinde yoğunlaşacaksınız. Ortaklıklar, evlilik ve finans konularında çevre faktörlerin büyük bir rol oynayacağı bir tablo ortaya çıkıyor. Bu dönem parasal güvenin şart olduğunu biliyor ve bu konuda, gerekli şartların oluşmasını sağlamak istiyorsunuz. Yolculuklara ilgili fırsatlar söz konusu olacak. Gideceğiniz yerlerde parasal gelirlerinizi arttırıcı fırsatlar yaratmak istiyorsunuz. Bazılarınız yurt dışı imkânlarını kullanacak. Yaşça sizden büyük kişilerden yardım alacaksınız. Eğer akademik çalışmalar içinde olacaksanız, bu dönem şartlar sizden yana olacak. Başarılarınızın sınırlarını yüksek tutacaksınız.

Aşk
Bu Ay, cinsel potansiyelinizin oldukça yüksek olması nedeniyle, isteklerinizde aşırıya kaçabilirsiniz. Bu dönemde sizden yaşça büyük bir kişiden evlilik teklifi alabilirsiniz. Siz kurallarla yaşamaya alışkın bir kişisiniz. Sürekli kendinizi denetim altında tutmaktan hoşlandığınız için, duygularınızı da belli bir kural dâhilinde yaşamak istersiniz. Yine bu dönem, sürpriz aşklar gündeme gelecektir. Birlikte iş yaptığınız kişilerle önce arkadaşlık daha sonra, aşka dönüşen beraberlikler gündeme gelecektir. Aynı frekansta olacağınız kişilerle ortak fikirler üreteceksiniz. Zeki ve hazır cevap bir yapı sergilemekle kendinizi çok kolay ifade edebileceksiniz.

Sağlık
Ay içinde, mide sorunlarınız gündeme gelecektir. Katılacağınız davetlerde yeme ve içme konularına dikkat etmelisiniz. İskelet sisteminizi yormamalı ve dişlerinizi kontrolden geçirmelisiniz. Sinir ve sindirim sisteminizin hassas olduğu bir ay. Yolcuklarda olabilecek kazalara karşı temkinli olmalısınız.

KOVA

İş
İsteklerinizin birçoğunu çevre koşulları belirleyecek ve siz bunları belli aşamalardan sonra gerçekleştireceksiniz. 1–23 tarihlerinde Güneş; kendi evinde bulunacak, ortaklık ve evlilik evinizde oldukça güçlü bir performans sergileyecek. Güçlü ve ısrarcı istekleriniz karşısında ortaklarınız pes edebilir. Çünkü siz özgürlükçü ve kendi sınırlarınızı çizen biri olarak, ilişkilerinizi kendiniz yönlendireceksiniz. Çevrenize karşı uyumlu, yardımsever bir şekilde davranacaksınız. Günlük hayatınızda hareketli ve bol aktiviteli günler yaşayacaksınız. 24–31 tarihlerinde isteklerinizde yoğun bir artış gözlenecek. Yoğun duygular içinde olacaksınız. Becerikli, aktif ve iş bitirici bir tutum içindesiniz. Çalıştığınız iş yerinde yönetici pozisyonunda çalışıyorsanız; şirketinize maddi kazanç sağlayacak birçok anlaşmalara imza atacaksınız. Eğer çalıştığınız iş yerinde memnun olmadığınız durumlar söz konusu ise; değişik iş tekliflerinizi değerlendirebilirsiniz. Büyük işlerin ve projelerin peşinde olacağınız bir dönemdesiniz. Fakat bu arada güçlü isteklerinizi kontrol etmeyi öğrenmelisiniz.

Aşk
Bu ay, zeki ve güzel konuşmalarınızla dikkat çekeceksiniz. Seçimlerinizi fikirlerinize uygun kişilerle yapmak isteyebilirsiniz. Kendinizden küçük veya büyük bir partnerle aşk yaşayabilirsiniz. Yardımsever bir kişilik yapısıyla karşılık beklemeden vermekten hoşlandığınız için, çevreniz tarafından aranılan kişi olacaksınız. Arkadaşlık ve dostluk kavramlarının ön planda olduğu bir ay. Beraberliklerinizde yoğun duygular içinde, fedakârlık sınırlarınızı aşan davranışlar içinde olacaksınız. Evliyseniz; eşinizle ilgili bağlarınız güçleniyor. Düzensizlikten nefret eden siz; daha verimli işler çıkaracaksınız. Eğer, ilişkinizde yarım kalan bir yan varsa; bunlar önemli bir aksaklık olarak önem arz edecek. Siz, belki işlerinizi aceleye getirerek, bir an önce kararlar almak istiyorsunuz. Fakat Satürn’ün kozmik etkisi buna izin vermeyecektir.

Sağlık
31 Ağustos’ta Satürn-Neptün 180 derecelik açı yapıyor. Kişiliğinizle ilgili takıntılarınıza dikkat etmeli ve ilişkilerinizde hayalleriniz yüzünden partnerinizle çatışmalara neden olabilecek saplantılardan uzak kalmalısınız.
Bu ay, sağlığınız konusunda sorun yaşamayacaksınız. Açılan iştahınıza karşı önlem almalısınız. Zevklere düşkünlük görülecek. Kıyafetlerinizle ilgili dolabınızı yenileyebilirsiniz. Cildinize özen göstermelisiniz.

BALIK

İş
Günlük yaşamınız hız kazanıyor. İş hayatınızdaki aktiflik sizi yorgun düşürebilir. Fakat bu konuda herhangi bir şikayetiniz olmayacak. Çünkü sevdiğiniz bir iş ile uğraşırken, zamanı ve kendinizi unutuyorsunuz. Aktif ve hızlı düşünüyorsunuz. Hızlı hareket ederek çalışma yaşantınızda müthiş bir performans sergileyeceksiniz. Düzen ve sistem sizin için önemli olacaktır. Fakat aceleci davranışlar detayları ve küçük ayrıntıları da gözden kaçırmanıza neden olabilir. Parlak zekânız ve güçlü algılarınız heyecanlarınıza önderlik edecektir. Sessizce çalışarak, kişisel hırslarınız doğrultusunda kendinizi ispat etmeye çalışacaksınız Enerjinizin yüksekliği ve iş potansiyelinizin yüksek oluşu ortaklarınızı yorabilir. Düşmanlarınızın ve rakiplerinizin çok olduğu bir dönem olmanıza rağmen, kendinizi ezdirmeyeceksiniz. İş birliği içinde olduğunuz kişilerle hukuksal anlaşmalar düzenleyebilir, ileri dönük planlarınızı daha da somutlaştırabilirsiniz. Kadronuzu yenilerken, yeni iş prensipleri geliştireceksiniz. Rakipleriniz sizi zorlayacak ve tartışma ortamları yaratacaklardır. Oto kontrolünüzü kaybetmemelisiniz

Aşk
Bu ay ilişkiler, ortaklıklar ve evlilikle ilgili konular gündem kazanacak. İş arkadaşlarınızın uyumlu kişilerden olmasına özen göstermenize rağmen, küçük tartışmalara da engel olamıyorsunuz. Eğer kalbiniz boş ise, aşka hazır bir dönemdesiniz. Karşınıza çıkan kişiden etkileneceksiniz. Onunla ortak alanlarınızın olması, sizi ona daha çok yaklaştıracaktır. Fakat temkinli olmanızda yarar var. Çünkü duygularınız zamanla yerine oturacaktır. Bu kişi sizin için para harcayabilir ve finans konularında size para kazandırabilir. Fakat siz yine de dikkatli hareket etmelisiniz. Küçük bir tartışma, ortamın yangın yerine dönmesine neden olabilir.

Sağlık
Sağlığınız konusunda; bu ay, ayak bileklerinizi zorlamamalısınız. Özel zevklerinizde aşırıya kaçabilirsiniz. Daha az yemek yemeli ve spor yapmalısınız. Tansiyon ve dolaşım bozukluğu yaşayabilirsiniz. Çarpıntılar ve kansızlıkla ilgili sorunlar gündeme gelebilir. Bazılarınız sorumluluk duygularınızın yoğun olmasından dolayı çok gergin olacaktır.


Sarsılmaz Benim Derinliğim: ama yüzen bilmeceler ve gülüşlerle parıldar...


Armagedon

Okunmamış mesaj gönderen Armagedon » Çrş 02 Ağu, 16:01

Bu Ay, cinsel potansiyelinizin oldukça yüksek olması nedeniyle, isteklerinizde aşırıya kaçabilirsiniz. Bu dönemde sizden yaşça büyük bir kişiden evlilik teklifi alabilirsiniz.
nerdeeee : )

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Pzt 07 Ağu, 09:44

oski:))))))

bilge

Okunmamış mesaj gönderen bilge » Pzt 07 Ağu, 14:13

ne oldu güneşin kızı biraz sinirlendin mi nedir? : )))))))))))))))))))))))

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 5308
Yaş: 46
Kayıt: Pzt 17 Eki, 13:37

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Pzt 07 Ağu, 15:38

bu yorumlarda olmasa insanlar nasıl avunacak : ))
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...


Armagedon

Okunmamış mesaj gönderen Armagedon » Sal 08 Ağu, 19:11

TheGirlofSuN yazdı:oski:))))))
vallahi güzel kardeşim şu son 10 içinde yaşadıklarımı bir bilsen oski: ))))) değilde aaaaaaaaa der şaşırırdın: ) bende bu şaşkınlık üzerine alıntı yaptım o yorumu: )

zmeya
Mesajlar: 9
Yaş: 41
Kayıt: Prş 18 May, 11:31

Okunmamış mesaj gönderen zmeya » Sal 08 Ağu, 21:49

KOÇ - AĞUSTOS

Sevgili Koç, bu ay tüm burçlar için tezatlarla dolu bir ay olacak. Satürn pek çok gezegene dokunduğundan, en azından ayın ilk üç haftasına ciddi ve ağır bir hava katıyor. Aşk ve dostluk gibi özel hayatınızla ilgili konulara odaklanmış görünüyorsunuz ama yaklaşımınız kaygısız ve rahat bir şekilde değil. Özellikle konu aşka geldiğinde sonuç görmek istiyor ve beklemekten yorgunsunuz. Aslında bu iyi bir işaret ve bundan detaylı olarak daha sonra bahsedeceğiz.Ayın en iyi bolümü ay sonu ile birlikte geliyor. Bu defa hayatınızın çok farklı bir alanı vurgulanıyor ama bu ay bütün iyi haberler size moral verecek ve sizi neşelendirecek türden. Şimdi biraz geriye dönelim ve geçen ayın sonunda yani 25 Temmuz'da oluşan yeniaydan başlayalım. Bu yeniay Aslan burcuna düştü ve sizin aşk evinizi aydınlattı. Genelde bu harika bir gelişmedir ve yalnız olanların yeni bir aşk bulmasına, beraberlikleri olanların ise yakınlaşmalarına yardımcı olur. Bu durum özellikle de burcun başında yani 22 Mart yakınlarında doğan Koçlar için geçerlidir.Yine de bu yeniay Satürn'e karşıt açı yapıyor ve ağustos ayına zemin hazırlıyordu. Bu etkileşim iş hayatınız dışında bir de özel hayatınız olması gerektiğini size hatırlatmış olmalı. İşinize kendinizden çok şey vermiş olabilirsiniz ama daha fazlasına özlem duyuyor olmalısınız. Eve geldiğinizde düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz ve belki de beraber çocuk yetiştireceğiniz birine ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Özel hayatınızdan memnun değilseniz bu ay kontrolü ele alacaksınız.Bir ilişkinin istediğiniz yünde gitmesini umut etmekten ve beklemekten yorulmuş olabilir ve sabrınızın taştığına dair ilk işaretleri göstermeye başlayabilirsiniz. Örnekmi?: Şayet evlenmeyi ümit ettiğiniz biriyle uzun zamandan beri çıkıyorsanız, şimdi karşınızdakine bir Ültimatom vermeye ya da ayrılmaya bile karar verebilirsiniz. Erteleme ve uzatma taktiklerini artık kabul etmeyeceksiniz. Gerçeklerle doğrudan yüzleşmeye hazırsınız. Eğer size yeterince ilgi ve bağlılık göstermeyen ve arzuladığınız duyarlılıkla yaklaşmayan birini haklı görmek için sürekli bahaneler uydurdunuzsa artık böyle yapmayacak ve kendinizi kandırmayacaksınız.Gezegenler acı ve radikal bir çözüme işaret ediyor ama yine de bu durum sizi sonuca götürecek. Eğer aranızdaki sorun basit bir yanlış anlaşılmanın gereksiz yere uzamasından kaynaklanıyorsa, şimdi bu sorunu çözme şansına sahip olacaksınız. Eğer bebek sahibi olmayı arzulayan biri iseniz bu ay bu arzunuz giderek güçlenecek demektir. Satürn'ün enerjisi baskın olduğundan sizin ya da partnerinizin sizi uyaran biyolojik saatinin farkına varacaksınız. Satürn zamanı yönetir ve zamanın ne kadar kıymetli olduğunu bize hatırlatır. Satürn şu an beşinci evinizde bulunduğundan aşk, bebekler ve belki de üzerinde çalıştığınız yaratıcılıkla ilgili bir proje hakkında zamanın ve fırsatların ne kadar az olduğunu hissedeceksiniz. Bir konuda eksiklik hissettiğimiz zaman genelde dengeleri sağlamak için o konuya daha çok ağırlık veririz.Satürn zor aşkların gezegenidir, onun için unutmayın ki Satürn bu titreşimleri sizi mutsuz etmek için değil de harekete geçirmek için gönderiyor. Kararsız bir köşede kalmayacak ve bir şeyler yapmanız gerektiğini hissedeceksiniz! Pek çok açıdan siz haklı çıkacaksınız. Satürn size değer verdiğini bir şekilde mutlaka gösterir. Satürn sizin konumunuzda ve bulunduğunuz durumda güzlerinizi açarak gerçekleri gösterdiği ve gerekli düzeltmeleri yapmanıza yardım ettiği için sizin dostunuzdur.7 Ağustos Pazartesi burada sözünü ettiğimiz tüm konularda gerçeklerinizle bire bir yüzleşeceğiniz, senenin en kasvetli günü olabilir. Bu tarihte Satürn, Güneş ile kavuşum yapacak. Gerçekler size çok acı gelebilir. Bugün eleştirilere karşı çok daha hassas olacak ve ne yazık ki fazlasıyla da eleştirileceksiniz. Ya da kendinizi çok yorgun hissedebilir veya çok yıpratıcı bir iş üzerinde çalışıyor olabilirsiniz. Sorunlu olabilecek bugünün ( 7 Ağustos ) farkında olun. Eğer eleştirilir ya da ciddi bir karar verme durumunda kalırsanız bu durum sizi sadece bir ya da iki gün etkileyecek. 7 Ağustos'u birkaç gün geçtikten sonra kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.26 Ağustos için de sizi uyaralım. Bu defa Aslan burcunda bulunan Venüs, yine Aslan burcunda bulunan Satürn ile yan yana gelecek. Yine çok gerçekçi olmak zorunda kalacaksınız.Satürn ve Neptün çok farklı stillere sahip iki gezegen 31 Ağustos'ta az rastlanan bir şekilde çatışacaklar. ( Satürn gerçekleri yönetirken, Neptün de hayallerin gezegenidir.) Bu etki daha sonra Şubat 2007 ve Haziran 2007'de yine tekrarlayacak. Gördüğünüz gibi, bu eğilim hemen bitmiyor. Olayları net görmeye çalışın, olaylarla gerçekten oldukları gibi yüzlesin ve kendi kendine düzelmesini beklemeyin. 7 Ağustos veya 26 Ağustos gerçeklerinizi de yüzeye çıkaracak günler olarak saptandı. Aşk ve romantizmle ilgili konular netleşecek ve birden bazı şeylerin farkına varacaksınız.Eğer kendinizi kandırıyorsanız’ bu durum daha fazla devam etmeyecek. Eğer daha gerçekçi düşüncelere sahipseniz bu günleri daha rahat atlatabilirsiniz. Eğer sevgiliniz yoksa ya da bebek sahibi olmak istemiyorsanız bunlar yerine yaratıcılıkla ilgili bir projeye odaklanabilirsiniz ve sizden bir karar vermeniz beklenebilir. Eğer çocuklarınız varsa ki özellikle de bir tanesi ile çok ama çok özel olarak ilgilenmeniz gerekebilir. Bebeğinizin bu ay özel bir bakıma ya da bir tavsiyeye ihtiyacı olabilir, tüm dikkatiniz onda olsun. Eğer bu çocuk daha büyükse belki üniversite için başka bir şehre gideceği ya da kendi evine veya bir boşanma neticesinde başka bir şehre taşınacağı için ona veda ediyor olabilirsiniz.Bu ay hayatınızda kendinizi daha olgun ve bilge hissedeceğiniz yeni bir faza geçebilirsiniz. Bu çocuğa sadece ve sadece siz yardım edebilirsiniz Örneklersem: Maddiyat konusunda özellikle de para, sevgi ve ilginin yanı sıra, Ona çok özel bir tavsiye de verebilirsiniz. Gerileyen Merkür Temmuz sonunda yörüngesinde düzelmişti, o nedenle Temmuzda yaşadığınız gecikmeleri Ağustos ayında yaşamayacaksınız. Bu sizin adınıza ne büyük bir rahatlık olacak anlatamam! Eğer durumlar hemen düzelmezse Merkür halen Temmuz ayında gerilerken kat ettiği aynı matematiksel derecelerde olduğu içindir. Bazen Merkür'ün bütün bu derecelerden yeniden geçmesini beklemek gerekir. Bu ay 1’nci derece de Aslan burcuna denk geliyor, bu da 12 Ağustos ve sonrasını gösteriyor. Eğer Ağustos başında hâlâ olayların yavaşlığından şikâyetçi iseniz 12 Ağustos ve sonrasındaki olayları izleyin.Özellikle bu tarih yakınlarındaki günlerde bazı gelişme ve ilerlemeler görmelisiniz. Çakışma Paylarıyla birlikte 9 ve 16 Ağustos arasındaki tarihleri de gözden kaçırmadan izleyin. Bu ayın dolunayı da bu zaman dilimine denk geliyor. 9 Ağustostaki dolunayla birlikte bir arkadaşınızla ilgili bir endişe ya da zorunluluk söz konusu olabilir. Yine bunun gibi yıldız haritasının on birinci evine düşen dolunayların çoğu kalabalık kitlelere karışmak için mutlu nedenler getirir. Yeni insanlarla tanışabilir, eski arkadaşlarınızla bir araya gelebilir, çalıştığınız sektör ya da ait olduğunuz toplulukla ilgili bir davete katılabilirsiniz. Bir maç ya da eğlence parkına gittiğiniz için de kendinizi kalabalık bir ortamda bulabilirsiniz. Yine de 9 Ağustos yakınlarındaki bu olayın geri planında ciddi bir durum süz konusu olabilir. Bu dolunayın sonucu olarak pek çok Koç burcu, çok özel bir arkadaşının sevdiğinin yardıma ihtiyacı olduğunu öğrenebilir.Siz bu kişinin yanında olmak ve elinizden gelen yardımı yapmak isteyeceksiniz. Bir örnek olarak arkadaşınız hasta olabilir ve doktora giderken ona eşlik etmenizi isteyebilir. Ya da arkadaşınızın bir sorunu olabilir ve tavsiyelerinizle onu teskin edebilir ve yardımcı olabilirsiniz. Bunu söylememin nedeni olarak da Satürn’ün bu defa da dolunaya karşıt açı yaparak yine baskın çıkmasından kaynaklanıyor. Neptün ise bu dolunayın çok yakınlarında olduğundan, eğer bu arkadaşınıza yardım etmeye karar verirseniz ilk olarak problemi çok net olarak tanımlamanız ve anlamanız ( Kavramak da denebilir ) gerekiyor. Bu sorun çok karmaşık olabilir onun için kısa vadeli, hızlı bir cevap ile yardımcı olabileceğinizi zannetmeyin. Böyle yapacağınıza hiç yardım etmeyin daha iyi! Sorunu iyice anlamaya çalışın.Eğer 9 Ağustostaki bu dolunayda bir arkadaşınız zor bir dönemden geçmiyorsa belki de arkadaşınıza düğün planı gibi mutlu bir olay için yardım edeceksinizdir. Ya da yardım derneği gibi bir kurumun organizasyonunda görev alabilir ve tüm detaylar üzerinde titizlikle durarak her şeyin yolunda gitmesi için uğraşabilirsiniz. Ya da arkadaşınızın hamisi olarak onun çocuğuna gereken, Okul masraflarını da siz üstlenebilirsiniz veya Çok az bir Maddi destekle o kişiye derin bir nefes aldırmanızda mümkün!Alternatif olarak bu dolunay ve dört gün yakınlarında bir arkadaşınızla ters düşebilir ve bir anlaşmazlık yaşayabilirsiniz. Sevgili Koç böyle bir şeyin olmamasını dileriz onun için eğer bu arkadaşınıza değer veriyorsanız durumlara hassasiyetle yaklaşın. Duygularınızı bastırmak kolay olmayacak zira hepimiz tüm dolunaylarda duygusallaşır ve istemeden ağzımızdan bazı şeyleri kaçırırız. Arkadaşınız bir süreliğine ya da temelli olarak uzaklara gidiyor ya da, şehrin ya da ülkenin başka bir ucuna da taşınıyor olabilir. Hem onun adına sevinebilir, hem de eskisi gibi görüşemeyeceğiniz için üzülebilirsiniz.Bu kişiyi çok özleyeceğiniz kesin. Umarız bu ayrılık geçici olur ama kesin bir şey söylemek mümkün değil. Satürn etkisi altında gerçekleşen olaylarda bir bitiş süz konusu olur, o nedenle kendinizi buna hazırlamanız ve gerçekçi olmanız gerekiyor. Aynı hafta bazı gerginlikleri doruğa çıkaracak. 13 Ağustos Pazar günü Mars, Uranüs ile karşıt açı yapıyor. Sizi sinirlendirecek ve çok kızdıracak zor bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Mars sizin yöneticiniz olduğundan patlamaya hazır bir halde olacaksınız. Uranüs hiç beklemediğiniz olayları gündeme getirir, o nedenle olayları alevlendirmeden sakin bir tutumla yaklaşmalısınız.Herhangi bir patlama tahmin ettiğinizden çok büyük olabilir ve hiç beklemediğiniz noktalara gelebilir. Aynı gün yani 13 Ağustos'ta Ay da Koç burcunda olacağından olaylar sizin tetiklemenizle hiç ummadığınız boyutlara ulaşabilir. Bazen biriken basıncı boşaltıp havayı rahatlatmak iyidir ama bunu yaparken ilişkilerinizde geri dönemeyeceğiniz noktalara getirmeyin.Eğer umurunuzda değilse, o zaman aklınızdakini söyleyin gitsin! Bütün bir ay Mars iş sektörünüze enerji yüklüyor olacak, bu durum geçen ay sonunda başlamıştı. Yapacak çok şeyiniz olacak ama diğer yanda işlerin çokluğu yüzünden herkes çılgına dönecek. Bunu söylemekten üzgünüz ama çalıştığınız bölümdeki herkes çok çalışmaktan bitkin düşecek. Yıldız haritanıza baktığımızda üzerinde çalıştığınız projenin çok detaylı bir proje olduğu görülebiliyor. Eğer yaratıcılıkla ilgili bir fikriniz, buluşunuz ve işiniz varsa, bu proje tahmininizin çok üzerinde zaman ve paraya mal olabilir ve sizin de sabırla devam etmekten başka bir şansınız olmayabilir. Çalışma arkadaşlarınız üzerlerindeki gerilim yüzünden birbirlerine ve de size sataşabilirler.13 Ağustos'taki Uranüs / Mars karşıt açısı yıldız haritanızın bu bölgesini alevlendirdiği için bu etkileşimin yarattığı elektriği en çok bu alanda hissedeceksiniz demektir. Aynı alan sağlığınızı da yönetir. Spor salonunda ve her türlü sporda kendinize aşırı güvenip zorlamamaya dikkat edin. Mars ile Uranüs arasındaki bu çekişmenin enerjisi kendini duygusal veya fiziksel olarak ortaya koyabilir. Araba kullanırken de dikkatli olun zira trafikte sizin gibi başkaları da çok sinirli olabilir. 3 ve 23 Ağustos arasındaki dönemde Mars / Uranüs çekişmesinin yaratacağı sorunlara karşı tetikte olun. Bazı Astrologlar neden bu kadar geniş bir aralık bıraktığımızı sorgulayabilir. Özellikle etkinin oluşmaya başlamadan hemen önceki günler çok önemli.Mars ve Uranüs çatışmada iken duygular ve fiziksel güçler çatışabilir. Bunun kanıtını ne yazık ki Ağustos ayında radyo ve televizyon haberlerinde izleyeceğiz. Bunu bildirmekten dolayı da çok üzgünüz ama durum bu maalesef. Bu etki 13 Ağustos'un on gün ünce ve sonrasında sorun çıkarabilir. Eğer iş yerinizde perde arkasında dönen bazı entrikalar varsa onları da bu ay her şey ortaya çıktığında öğrenebileceksiniz. Karamsar ama maalesef bir o kadar da kötü haberleri bitirdikten sonra dilerseniz şimdi de iyi haberlere geçelim!23 Ağustos'ta doğan yeniay sizi bu ruh halinden çıkaracak, hafiflik ve hatta umut getirecek! Bu yeniay sizin sağlık ve iş evinize düşüyor yani ağustos ayının ilk üç haftası sizi üzen ve kızdıran alanlar aniden dramatik biçimde düzelecek. 23 Ağustostan sonraki dönem işe yeni eleman almak, bebek bakıcısı ya da temizlikçi gibi evinizle de ilgili olabilir, yarı zamanlı ek bir işe girmek, yeni bir projeye başlamak ya da işinizi daha verimli yapabilmek için yeni iş metotları geliştirmek için çok uygun bir zamandasınız unutmayın. Ama bu zaman iş değiştirmek için uygun bir zaman değil. Eğer bu zamanda iş değiştirirseniz aynı paralelde bir işe girmiş olacak ve bir basamak yukarı çıkamayacaksınız. Bu da pek çok insan için vakit para ve prestiş kaybı anlamına da gelebilir. Daha iyi bir işe girmek için ocak ayını bekleyin.Size bir sürprizimiz var: 23 Ağustostaki bu yeniay yeni bir ev hayvanı almak için ideal bir zaman. Yeniayın düştüğü altıncı ev aynı zamanda küçük ev hayvanlarını da yönetir. Eğer istiyorsanız bir hayvan barınağına ya da pet mağazasına gidin ve kendinize tüylü yeni bir dost edinin. Ya da zaten böyle bir dostunuz varsa ona ilgi gösterin, aşılarını ve bakımını yaptırın.Bu yeniay hem Jüpiter Şans, hem de Pluto'ya Dönüşüm hoş bir açı yapıyor. Bu noktadan sonra her şeyin daha iyiye gittiğine şahit olacaksınız. Ayın en iyi günü 29 Ağustos. Umut, mutluluk ve talih gezegeni Jüpiter bu sene son defa sürprizler gezegeni Uranüs'e ulaşacak. Bir daha da Mart 2008'e kadar buna benzer bir olay yaşanmayacak. Bu nefis gün maddi açıdan da sizlere harika haberler getirebilir. Ev ve Araba için ya da Finansal Kredi başvurunuz onaylanabilir, şirketinizden daha iyi haklar elde edebilir hatta bir ödül bile kazanabilirsiniz. Yolda yürürken para bulabilir, size miras kaldığını öğrenebilir ya da büyük bir hediye alabilirsiniz.Bir televizyon programında para kazanma olasılığınız bile var. Ya da büyük bir komisyon veya telif hakkı hatta bir mahkeme davasından yüklü bir tazminat bile alabilirsiniz.

Gelecek ay biri 7 Eylülde, biri de 22 Eylülde olmak üzere Başak ve Balık burçlarında iki tutulma meydana gelecek. Bunları mutlaka bilmeniz gerekiyor! Kısaca Özetleyecek olursak:

Bir aşk ilişkisi ciddileşmek üzere ve bu ilişkinin geleceği hakkında karar vermek size düşüyor. Çıktığınız biri varsa bazı katı gerçeklerle yüzleşmeniz gerekecek gibi görünüyor. İlişkinizle ilgili ideal olmayan bazı koşullardan dolayı mutsuzdunuz belki ama bu hayatta her zaman olan bir şeydir. İlişkinizin buna değip değmediğine ancak siz karar verebilirsiniz. Eğer beraber olduğunuz kişi size yeterince değer vermiyorsa bu ay bunu iyice anlayacak ve kendinizi kandırıp boşuna umutlanmaktan vaz geçeceksiniz. Ebeveyn olmak üzerine de odaklanabilirsiniz.Hemen bebek sahibi olmak ve artık beklememek istiyor ya da bebek sahibi olmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Daha ünce böyle hissetmemiş olsanız bile bu durum sizde bir şekilde acili yet duygusu uyandırıyor. Bir plan yapmak ya da süz almak istiyorsunuz. Eğer çocuk sizin için önemli ise, bu ayın gezegen enerjileri artık beklemeyeceğinize işaret ediyor. Eğer çıktığınız biri yoksa beraberlik ve ilişkiler hayatınızda öncelik kazanacak. 9 Ağustostaki dolunay ve dört gün yakınlarında bir arkadaşınızın önemli bir tavsiyeye ihtiyacı olabilir. Bu bir dolunay olduğundan bu arkadaşınızın kadın olma ihtimali daha yüksek. Ay ile ilgili olaylar kadınları temsil eder. Bu kişinin büyük bir sorunu olabilir, kafası karışmış, gergin ya da bitkin olabilir.Bu durumu ciddiye almalısınız zira sağlam ve pratik öğütler vermeniz gerekecek. Arkadaşınız ilaç kullanıyorsa aldığı ilacın yan etkisi olmadığından veya yüksek dozda almadığından emin olmak için doktoruna danışın. Neptün'ün pozisyonu dikkatli olmayı gerektiriyor. İş yerinizde patron ya da bir müşteriniz çok detaylı bir proje üzerinde çalışmanızı isteyebilir. Bu proje sizi ve çalıştığınız bölümdeki herkesi çok yorabilir ve bitap düşürebilir. Üzerinizdeki yoğun baskı sizin ve ekibinizin sinirlerini gerebilir. Sizinle aynı seviyede birisi kırgınlıklarını sürekli içe atıyor ve diğerleri gibi dışa yansıtma imkânı bulamıyor da olabilir. 13 / 19 Ağustos arasında bir zaman, bu kişi ile öfke dolu bir münakaşaya şahit olabilirsiniz.Bu durumun aşırı çalışma ve yorgunluktan ve aynı zamanda yeterince iyi olamama kaygısından kaynaklandığının bilin. Sizinle ilgili bir kıskançlık da işin içine karışmış olabilir. Mars ve Uranüs arasında çatışma var. Mars sizin yönetici gezegeniniz olduğundan bu durum alevlenebilir ve öfke patlamasına dönüşebilir. Ağır tahrik altında olsanız bile daha çok karşınızdakini dinlemeye ve az konuşmaya çalışın. Duyguların yatışması bir hafta sürecek ve o zaman problemi halletmek için daha iyi bir durumda olacaksınız. Tam da havlu atıp pes etmek ve bu ayı bir kayıp olarak görmek üzere iken, 29 Ağustos civarında kredi, borç, fon, tazminat gibi bir kaynaktan yüklü miktarda para alacaksınız.Bunun geleceğinden haberiniz yok ve geldiği zaman da çok mutlu olacaksınız. Siz de ikramiye bileti alın ya da bir yarışmaya katılın ayın bu noktasında çok şanslı olacaksınız. Bu gelen paranın başka bir anlamı daha var: Şansınızın düzeldiğini ve döndüğünü anlayacaksınız. Tıpkı geçen ay olduğu gibi. Buna tüm kalbinizle ve yürekten inanın derim!


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön