2007 yılı Gezegen Etkileriniz

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1573
Yaş: 42
Kayıt: Prş 12 May, 23:46

2007 yılı Gezegen Etkileriniz

Okunmamış mesaj gönderen dark » Sal 11 Eyl, 00:06

KOÇ

JÜPİTER GENEL ETKİLERİNİZ:

Şans ve genişleme imkanı taşıyan Jüpiter gezegeni 2007 yılı boyunca, iyimserlik, hoşgörü, geniş düşünmeniz konusunda size desteğini sunacaktır. Rüyalarınızla geleceği görme gücü kazanabilirsiniz. Diğer insanlar pusula olur ve onlara destek sunarak ideallerini gerçekleştirmelerini sağlayabilirsiniz. Uzun yolculuklar, yabancı ülke bağlantılı işler, yabancı insanlarla olan tanışmalar gündeminize gelebilir. Ve bu yollarla kazançlar elde edebilirsiniz. İnancınızın fazla yükselişi sonucu fanatik görüşlere sahip olmaktan sakınmanız gerekecektir. Hukuk, felsefe konularında eğitim görebilir ve başarılı olabilirsiniz. Genişleyen ufkunuzla yaşama daha farklı bir açıdan bakmanızı sağlayacak jüpiter enerjisi, her konuda net bir sınır belirlemenize de yardımcı olacaktır. Sanat, kültür, felsefe ve edebiyat alanlarında başarılı olabilirsiniz. Yada bu konular dikkatinizi fazlasıyla çekebilir. Jüpiter gezegeninin olumsuz yönü her konuda abartılı olmamıza neden oluşudur. Kendi gerçeğinizin tek doğru olduğu yolunda çevrenize baskı uygulamaktan ve yine kendi görüş açınızı illa kabul ettirmekten yana olmamaya dikkat etmeniz gerekir.

SATÜRN GENEL ETKİLERİNİZ:

Satürn gezegeninin aşk ve yaratıcılık evinizden geçiş süresi içinde, kendinizi başkaları tarafından sevilmiyor yada hiç takdir edilmiyor gibi hissedebilir, romantizm duygusundan yine uzak durabilirsiniz. Aşka bakış açınız fazlasıyla ciddileşir kendinizi duygusal olarak ifade etmekten çekinebilirsiniz. Bu durumda her zaman atak ve tuttuğunu koparan siz, sevgisiz soğuk ve sorumsuz bir insan gibi durabilirsiniz. Hep karşınızdaki insanın ilk adımı atmasını bekler, aşk için kendi adınıza hareket etmek istemeyebilirsiniz. Çocuk sahibi olma konusunda çekimserliğiniz artar ve anne olma tutkunuz azalabilir. Bir cocuğun sorumluluğun size ağır geleceğini düşünebilirsiniz. Veya çok isteseniz bile çocuk sahibi olmanız bu süreçte mümkün olmayabilir. Çocuklarınız varsa onların sorunları nedeniyle sıkılabilir, bunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Katı bir disiplin uygulayabilir, sevgi ve şefkatinizi göstermekte çekimser davranabilirsiniz.

İlişki yaşayan koçlar bu dönemde karşılarındaki insandan uzaklaşabilir hatta nedensiz yere kopabilirler. Farkedilmek ve hayran olunması hoşunuza gittiği halde, karşınızdaki insanın ilgisi sizi bu dönemde rahatsız edebilir. Aşka bakış açınız aşırı ciddiyet dolu olabilir. Bir gece tanıştığınız insanla hemen ciddi olmaya başlar, ertesi günü bu tutumunuz nedeniyle bırakılabilirsiniz. Kendinizi sevilmeye layık görmez, aşka hüsran dolu yanaşır ve sonunda mutsuz olabilirsiniz. Güzel giden bir ilişkiniz olduğu halde biranda sebepsiz yere ayrılabilir, hatta izini bile kaybettirebilirsiniz. İlişkinizde önemsiz ufacıcık bir şeyi bile kafanıza takar, birlikte olduğunuz insana acı yaşatabilirsiniz. Tüm bunların farkında olduğunuz halde değişmek istemez, üzüldüğünüz halde birşey yapmayabilirsiniz. Bu dönemde başlayan ilişki uzun sürmeyeceği gibi hüzünlü bir şekilde de bitebilir. Bu etkiler size ne kadar zorlu gelse de, satürn geçişini tamamladığı anda siz aşkla ilgili çok büyük dersler almış olacaksınız.

URANÜS GENEL ETKİLERİNİZ:

Üranüs gezegeni tüm yıl boyunca, insancıl konularda ve sezgilerinizi yoğunlaştırıcı etkiler sunacak. Yalnızlık duygunuz güçlenebilir. Yükselen özgürlük duygularınızla kimsenin baskısı altında olmak istemeyeceksiniz. Psikolojik açıdan bir takım sorunlarınız bulunabilir. Yaşamınızda bazı olguların sizi kontrolü altına alacağı gibi ilginç korkular verebilir. Kuşku ve kuruntularınız bulunabilir. Bu durumları hissettiğinizde kendinizi kontrol duygunuzu muhakkak sağlamalısınız. Yeni olan herşeye karşı özel bir ilgi duyabilirsiniz. İlginç esinlenmeleriniz olacaktır. Bilinçaltınızdaki tüm olguların yüzeye çıktığını farkedersiniz. Yaşamı sorgulama ve çevrenizdeki herkese yada herşeye karşı kusur bulma durumunuz oluşabilir. Tüm bağları reddetme ve sadece özgür olma isteğiniz yükselebilir. Gizli ve saklı olan herşeyden sıkılabilir, herşeyin yüzeyde olmasını isteyebilirsiniz.

NEPTÜN GENEL ETKİLERİNİZ:

Neptün gezegeni, umut ve isteklerinizi gerçekleştirmeniz için size güçlü önseziler sunacaktır. Burda dikkat etmeniz gereken konu hedeflerinizi net bir şekilde ortaya koymanızdır. Sadece hayal ederek bunlara ulaşmanız zor olabilir. Ortaya yapıcı birşeyler koymalı ve daha fazlasını kurgulayarak yine hedefinize yönlenmelisiniz. Ancak böylece neptün enerjisinden faydalanabilirsiniz. Tam tersi durumda yerinizde sayan ve sadece umut eden bir insan haline gelebilirsiniz. Neptün etkisi nedeniyle tuhaf arkadaşlıklar kurabilir, çılgın fikirli, sıradışı ve güvenilir olmayan insanlarla tanışabilirsiniz. Bu insanlar size zararlı olabilecek birtakım alışkanlıklar aşıyabilirler. Uyuşturucular veya ilaç bağımlılığı gibi konulara özellikle dikkat etmelisiniz. İkiyüzlü insanlardan uzak durmalı, hayata sırf güzel yanından bakmak gibi gerçeklerden tümüyle uzak durma gibi durumlarda kontrolünüzü kaybetmeden önleminizi almalısınız.


BOĞA

JÜPİTER GENEL ETKİLERİNİZ:

Genişleme ve şans getirici etkilere sahip Jüpiter gezegeni, 2007 yılı boyunca, sizlere, başkalarından elde edeceğiniz her türlü para veya kaynak kullanımı konusunda destek vermeye başlayacak. İyimserliğiniz ve inancınızın bu konularla alakalı artışına tanık olacaksınız. Evlilik, ortaklık veya miras kanalıyla maddi refah elde edebileceğiniz etkiler sunacaktır. Paylaşım konusunda daha olumlu etkiler altında olacaksınız. Hiç aklınızda olmayan yerlerden parasal destek görebilirsiniz. Çok güçlü duygusallığınızla çevrenizdeki insanlara olgunlaşmaları ve gelişmelerinde destek olacaksınız. Başkalarının paralarını idare ederek, onların kazanç ve gelişme elde etmelerine yardımcı olacaksınız. Gizli bilgiler, ruhunuzun derinlikleri, ölüm, tabular, mistizm, astroloji gibi konular dikkatinizi çekecek ve bu konularda bilgi sahibi olmak isteyeceksiniz. Öz saygınızı daha da güçlendirerek başkalarının da size saygı duymasını sağlayacaksınız.

SATÜRN GENEL ETKİLERİNİZ:

Satürn gezegeninin engeller, kısıtlamalar getirerek öğretici olan enerjisi, 2007 Eylül ayına kadar, duygusal güvenlik ve yuva evinizdeki seyrini sürdürecektir. Bunun anlamı, temel ihtiyaçlarınızla uyumlu yaşamayı öğrenmenin zamanı geldiği konusudur. Bulunduğunuz toplum içindeki kimliğinizi çok daha fazla ciddi bir şekilde ele alacak ve yaşadığınız yerin düzenini yeniden gözden geçirmek ve sağlam şekilde oluşturmak yönünde hareket edeceksiniz. Aileniz karşı olan sorumluluklarınızın artışı nedeniyle kendinizi kısıtlanmış ve baskı altında hissedebilirsiniz. Ve bu nedenle yaşadığınız ortamı değiştirme veya kendi kararlarınızı uygulayacağınız bir ortamda bulunma isteğiniz olabilir.

Satürn gezegeninin Temmuz 2005 yılından beri devam eden Aslan burcu süreci nedeniyle bizi isteğimiz dışında gelişen olaylar neticesinde kararlarınızı uygulamanız son bir yıldır zor olmakta . Her ne kadar Jüpiterin desteği maddi anlamda sizi rahatlatsa da, satürn enerjisinin ağırlığı altında tamamen radikal bir değişim yapabilmeniz mümkün olmayabilir.

Siz toplum içindeki yerinizi belirlemeye çalışırken, ailenizdeki bireylerin size olan ihtiyaçları daha fazla yorulmanıza ve kendinizi tam anlamıyla dış dünyada gösterecek gücü bulamamanıza da sebep olabilir. Aile büyüklerinizden birinin sağlık durumu yada sizinle yaşamak zorunluluğu nedeniyle, başka bir eve taşınarak yeni bir yaşam kurmanız zorlaşabilir. Bekar boğalar, evlilik yoluyla yeni bir yuva kurmaya çalışsalar da, iç dünyalarındaki baskı ve ailesel faktörler nedeniyle son anda vazgeçebilirler, yada ebeveynlerinden birine bakmak zorunluluğu nedeniyle evlendikleri halde birarada yaşayabilirler. Yeni bir şehre taşınma işiniz son anda ertelenebilir. Anneniz yada babanızın bir sorunu nedeniyle onlarla tüm yıl ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz.

Geçmişte yaşadığınız bir ilişki tekrar gündeme gelerek, bir başlangıç daha yapmanıza neden olabilir. Fakat temeli güçlü olmayan bu bağlantı, yine eski hataların tekrarı neticesinde bir bedel ödemenize neden olabilir. Yada sizin fazlasıyla üzüntü çektiğiniz o ilişkinizle alakalı kişinin büyük bir sağlık problemi ortaya çıkar ve siz bu problem nedeniyle üzülebilirsiniz. Evliliğinde sorun olup, yuvasından ayrılan bazı boğalar, tekrar bir şans daha vermek ihtiyacı duyabilirler. Fakat her iki kişi de kendi paylarına düşen hatalardan ders alıp olgunlaşmamışlarsa, aynı sorunlar tekrarlanır ve sonuç yine aynı olabilir.

Size tavsiyem, Yaşamdaki hedeflerinizi gerçekçi bir şekilde ele alarak düzenlemenizdir. Acele kararlar ve çok iyimser bakış açılarıyla yapacağınız düzenlemeler size yine sorun olarak dönebilir. Jüpiterin fazla abartıcı enerjisi maddi anlamda size rahatlık getirerek herşeyi halledebileceğinizi düşündürebilir. Oysaki detaylar gözden kaçırılarak ve sorumluluğunuz olan herşeyi ihmal ettiğiniz sürece, başarılı adımlar atmanız güç olacaktır.

URANÜS GENEL ETKİLERİNİZ:

Uranüs gezegeni, tüm yıl boyunca sezgileriniz, özgünlüğünüz, keşifci ve yaratıcılık enerjileriyle sizi desteklemeye devam edecek. Gruplar, sıradışı arkadaşlıklar ve bugüne dek alışık olduğunuz özelliklerin dışında ilginç insanlarla tanışacaksınız. Aniden kurulan birçok arkadaşlığa rağmen, gerçek dost edinmek zorlaşabilir. Dostlarınız size karşı belirli bir mesafede durabilirler. Hiç alışık olmadığınız asi davranışlarınız görülebilir. Bu enerjileri idealleriniz için kullandığınızda mükemmel bir güç elde edebilirsiniz. Bu yıl, alışılmadık tavırlarınızla insanlar üzerinde fazlasıyla etkin olacaksınız. Bireyselliğinizi koruyacak, hedeflerinize özgürce yaklaşmak isteyeceksiniz. Bu yıl uranüs enerjisinden yararlanmak için öncelikle uyumsuzluktan, dostlarınıza karşı duyarsızlıktan, aklınıza eseni yapmaktan uzak durarak, hedeflerinize kitlenin ve yaşamınıza yön vermek için çabalayın. Uranüs enerjisi bu yolu denediğinizde size büyük fırsatlar sunacaktır.

Neptün gezegeni, kariyeriniz ve başarıya ulaşmanız konusunda güçlü bir idealizm olgusunu size yaşatabilir. İlginç ve açıklanması zor olan yollardan size zirve için şans verebilir. Sanatkarlık, hayal gücünüzü kullanabileceğiniz meslekler, tiyatro, tüm sahne sanatları, sinema, fotoğrafçılık, ruhsal konular, reklamcılık, psikoloji, eczacılık, uzak deniz yolculuğunu ilgilendiren tüm mesleklerde başarılı girişimlerde bulunabilirsiniz. Yakın aile üyelerinizle aranızda gerginlikler çıkabilir. İşinizle alakalı net bir pozisyon elde etmeniz zorlaşabilir. Kimi aylarda neptün etkisiyle, herşeyi oluruna bırakmak isteğiniz yoğun olabilir. İdealizm güçlendiği halde, sorumluluk almaktan korkabilirsiniz. Bu etkilerin genel olduğunu bilerek yine de tedbirli davranmanızı öneriyorum

İKİZLER

JÜPİTER GENEL ETKİLERİNİZ:

Jüpiter gezegeni 2007 yılı boyunca size, genel anlamda bereket ve fırsatlar getirecektir. Bütün bunlara evlilik ve ortaklarınız sayesinde ulaşabileceksiniz. Ufkunuz açılacak, yaşama bakış açınız ve büyümeniz mümkün olabilecektir. Partner seçiminizde ise, inanç ve güveninizi yükseltecek, din ve felsefe görüşlerinize katkılar sağlayacak, size uyum sağlayacak bir eşe ihtiyaç duyacaksınız. Eş olarak seçilen kişi kendi alanında üstün yada çok tanınmış biri de olabilir. Eğer kendi doğum haritanızda Jüpiter ters etkiler altındaysa bu eş seçiminde yanılgılar yaşayabilirsiniz.

Jüpiter yine bu süreç içinde, kişinin maddi anlamda zenginleşmesine ve yücelmesini katkı sağlar. İşinizle ilgili ortaklıklar kurabilir ve işinizi genişletme imkanı bulabilirsiniz. Evli olanlar eşlerine karşı daha sadakat dolu davranırlar ve her türlü imkanlarını eşlerine seferber ederler. Eşit düzeyde anlaşım sağlanan bu evrede evlilikler güçlenir. İleriye dönük yeni planlar yapılır ve eşler birbirlerine karşı daha sevgi dolu olurlar. Doğum haritanızda Yay burcunun bulunduğu evde şans yükselir ve gelecekle ilgili daha inanç ve güven içinde olunur.

SATÜRN GENEL ETKİLERİNİZ:

2007 yılının Eylül ayına kadar sürecek zorlu satürn transiti, aslan burcundan geçtiği için etkileri de fazlasıyla ağır olmaktadır. Satürn enerjisi, siz ikizler mensupları için, zihninizin ciddi konulara daha çok yönlenmesini sağlıyor. Her alanda titizlik arayan, sabırlı ve derin konular üzerindeki konsantrasyonunuzu çoğaltacak bu transitte, kötümserliğe meyletmeden ve yalnızlık duygusuna yenilmeden kendi sorumluluklarınızı üstlenmeniz gerekiyor.

Bu dönemde akrabalarınız ve komşularınızla olan ilişkileriniz mesafeli olmaya başlayabilir. Kardeşlerinizle aranızda güvensizlik konuları yada kardeşlerinizin sizin üzerinizdeki baskısını hissedebilirsiniz. Düşünme tarzınızda iyimser olmaya çalışmalı ve bunu azami oranda sürdürmelisiniz. Tutucu ve geleneksel düşünce tarzlarına yönelim hissedebilirsiniz. Daha az konuşma yada çevrenizle daha az görüşme gibi etkilere de hazırlıklı olmalısınız.

Çevrenizle olan irtibatınızda ayrıca, can sıkıcı olma, hep hüzünlü konulardan sözetme, aşırı ağırbaşlı tavırlar gösterme, hareketsizlik gibi etkilerde görülebilir. İnsanlara güvenmekte zorlanabilir, kuşkucu olur ve sıcak tavırlarınızdan uzaklaşabilirsiniz. Öğrenim hayatında öğrenme güçlükleri, konuşmada yavaşlamalar, yolculuklarda azalma gibi etkilerin olabileceğini de bilmelisiniz. Satürn gezegeni bu dönemde herhangi bir konuya konsantre olmanızı sağlayan bir enerjiyle sizi saracaktır. Böylece kafanızın içinde gerçekleştirmek istediğiniz işlere için yoğunlaşma enerjiniz olacaktır. Derin ve tutarlı düşünce tarzınızla olaylara daha net bakabilecek ve detayları daha yakından gözlemleyeceksiniz.

Davranışlarıza ağırlık ve ciddiyet getirecek bu enerji nedeniyle bazen cansıkıcı ve bezdirici bir insan olabilirsiniz. Konuşma tarzınız fazlasıyla planlı ve mantıklı hale gelebilir. Gerek konuşurken, gerek yazarken yavaşlıklar görülebilir. Her kelimenin üstüne basarak ve her kelimeye özen göstererek konuşabilirsiniz. Günlük yaşamda çevrenizle olan ilişkilerinizde bir güvensizlik, kuşkuculuk ve çekingenlik te başlayabilir. Kendi kültürel yeteneklerinize ve sözel kabiliyetinize güvenmeme ve hep bir açık kapı bırakmak zorunluluğu hissedebilirsiniz. Bir yerde kısa bir süre olsa bile beklemekten hoşlanmazsınız. Ne pahasına olursa olsun yine de iletişim kurmaktan yana olursunuz. Söyleyecek birşeyiniz olmasa bile devamlı konuşma ihtiyacı bazı anlarda görülebilir. Herşeyi bildiğinizi iddaa eden tavırlarınızla itici insan olabilirsiniz. Bazı zamanlarda da abartılı bir konuşma tarzı görülebilir.

URANÜS GENEL ETKİLERİNİZ:

Uranüs gezegeni, tüm yıl boyunca, çevrenizle olan ilişkinizde özelikle meslek hayatınızda uyumlu, dengeli ve sakin kalmanızı engelleyici bir etki yaratabilir. Yüksek düzeydeki özgürlük isteğinizle, rutin bir iş hayatının size uygun olması zorlaşabilir. Serbest çalışmak ve kimsenin hakimiyetinde emir almak istemezsiniz. İsyankar mizacınız ile aynı doğrultuda olmayı arzu etmediğiniz için, çatışma içinde olabilirsiniz. Hayal gücünüz ve sezgilerinizi kullanarak yaratıcılık konularında mükemmel işler başarabilirsiniz. Mesleğinizle ilgili ani değişimler oluşabilir. Varolduğunuz bir meslek dalını bırakarak birdenbire başka bir alanda çalışabilirsiniz. Elektronik, bilgisayar, çeşitli buluşlar, metafizik veya mekanik ile alakalı işler sizi cezbedebilir, yada böyle bir iş kolundaysanız başarılı çalışmalar yapabilirsiniz.

Bu etkilerin süreceği bu yıl içinde, özgürlüğünüzü ve yenilmezliğinizi fazla abartarak karmaşa yaratmaktan uzak durunuz. Radikal iş kararlarınızı alırken çok dikkatli araştırınız. Birdenbire ani bir kararla değişim yaratmaya kalkmayınız. Bu enerjiler sizi her ne kadar serbest ve özgürce çalışmaya itiyor olsa bile, tam güvenlik oluşturmadan karar vermemeye çalışınız.

Yine bu dönemde yaptığınız herşeyde hep kendi imajınız olmasını istersiniz. Böylece, daima tercih edilir olmanızı sağlayacağınızı düşünürsünüz. Bu durum da sizin daha fazla yorulmanıza neden olacaktır. Bu konuda da dikkatli olmanız gerekmektedir. Kafasının içindeki meslekte çalışamayanlar ise sürekli iş değiştirerek asıl hedeflerine varmak isteyeceklerdir. Bu iş değişiklikleri aileleriyle yada yuvalarında sorunlara neden olabilir. Sabırsızlık yaşadığınız için, bir projeden diğerine çabucak geçiş yapabilirsiniz. Bu uyarılara dikkat etmenizi öneriyorum.

Neptün gezegeni, yine bu yılın tümünde, mistizm ve ruhsallık konularına ilgi duymanızı sağlamaya devam ediyor. Allaha olan inancınız ve dine olan merakınız kendi içinizdeki inancınızı yoğunlaştıracaktır. Dinsel konulara olan yoğunluğunuzda mantığınızı devredışı bırakarak çok aşırı hassasiyet gösterebilirsiniz. Ruhsal aydınlanmalara karşı büyük bir sempati duymaya devam edersiniz. Dini deneyimler yaşamak uğruna sahip olduğunuz değerleri bir kenara bırakabilirsiniz. Bir anda dinle ilgili radikal bir karar alabilir ve bulunduğunuz durumun tersi bir karar verebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konu, yalnış insanlar tarafından yönlendirilerek olmayacak bazı oluşumların içine girmenizdir. Bu kişiler nedeniyle kanabilir ve çok yalnış durumlar içine düşebilirsiniz. Ve sonra da, hiç doğru bilginiz olmadığı halde, çevrenizdeki insanlara dinle ilgili farklı bilgiler verebilirsiniz. Bu etkiler kişilerin doğum haritalarındaki oluşumlara göre değişebilir. Fakat genel olarak bu enerjilerin bilincinizde olmanızı öneriyorum.

YENGEÇ

JUPİTER GENEL ETKİLERİNİZ:

Şans ve genişlik gezegeni jüpiter tüm yıl boyunca, sağlık konusunda size yardımcı olacaktır. Sorunlarınız olsa dahi yine de jüpiterin faydaları dokunacaktır. Bu süreçte, kendinize olan aşırı düşkünlüğünüz, ilgilendiğiniz her konuya olan abartma eğiliminizden kaynaklanabilir. İş yaşantınızda başkalarına yardımcı ve sadakat duygusuyla hareket edecek oluşunuz ve işinize bağlılığınız herkes tarafından takdirle karşılanacaktır. Çalıştığınız yerdeki kişilerarası ilişkiler sağlayıcı özelliklerinizle patronlarınız tarafından da değerlendirmeye alınacak ve daha fazla korunacaksınız. İşinizi fazlasıyla severek yapacak ve hoşnut olacaksınız.

Beslenmeniz konusunda dikkatli olmanız gereken bir dönem olduğunu söylemeliyim. İradenize muhakkak sahip çıkmalısınız. Bu olmadığı takdirde kan sorunları, karaciğer ve zayıf dolaşım sorunlarınız oluşabilir. Her ne kadar sağlığınız yolunda gidecek te olsa, sağlık kontrollerinizi asla ihmal etmeyiniz. Düzenli bir şekilde gerekli tahlillerinizi yaptırınız. Durumunuz müsaitse checkup için şimdiden randevunuzu alınız.

Bu dönemde yine, günlük iş hayatınızda çevreniz tarafından saygınlık görecek ve işinizle ilgili asla yalnış yapmamaya ve kanun dışı çalışmamaya gayret edeceksiniz. Kendinize olan güveninizle, yüksek hedefler belirleyecek, bunun için de elinizden gelen gayreti göstereceksiniz. Başarılarınız başta patronlarınız yada yanınızda çalışan kişiler tarafından da saygı ve sevgi görmenize neden olacaktır. Sağlık konusunda öğrenim gören yengeçler, bu dönemde yeni işlerine başlayabilirler. Ve bu sektörde kısa sürede iyi yerlere geleceklerdir. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken konu, herkesten üstün olduğunuzu düşünmemek, ayrıntılara dikkat etmemek, her başarıda muhakkak bir karşılık beklemek, herşeyi bildiğinizi sanarak etrafınızdakilerden üstün olduğunuzu herkese ilan etmek yada bu davranışlar içine girmek sayılabilir. Bunları gözardı etmemenizi öneriyorum. Ayrıca ihmal edilen doktor kontrolleri yada iyice araştırılmadan yapılacak tedaviler sonucu problem oluşmaması için şimdiden dikkatli olmanızı öneriyorum.

SATÜRN GENEL ETKİLERİNİZ:

2007 Eylül başına kadar sürecek Satürn/Aslan burcu transiti size, tutumlu ve idareli olmanız ve özellikle parasal konularda sorumluluk duygunuzu ihmal etmemeniz için birtakım uyarılar getirecektir. Satürn gezegeninin öğretici ve eğitici yanını düşündüğümüzde bu süreç zorlu geçebilir fakat gereksiz olan ve size yararı olmayan herşey sona erecek yada siz daha olgun davranarak sorumluluklarınızı yerine getireceksiniz. Bu kısa bilgiden sonra devam edelim. Bu süreçte maddi konularda paradan yoksun kalmazsınız ama parayı elde etmek için çok fazla uğraşmanız gerekebilir. Bu nedenle siz eğlence ve sizi keyiflendiren birçok şeyden uzak kalabilirsiniz. Bazı zamanlarda da, bu uzak kalma tam tersine fazla harcama meyline yolaçarak paranının yaşamınız için önemini unutup yalnış hesaplara düşmenize neden olabilir. Bazı zamanlarda siz, para konusunu fazlasıyla önemser hatta bu konuda çok fazla stres içine girebilirsiniz. Psikolojik olarak bir korku sizde hakim olabilir.

Yine aynı süreçte, maddi olanakları çevrenizdeki insanlarla bölüşmeyi öğrenmeniz gerekir. Ve bu nedenle size sorumluluk getirecek ve para harcamanız gereken problemler oluşabilir. Bir yakınınız ihtiyaç içine düşerek sizden yardım isteyebilir yada asla reddedemeyeceğiniz kişiler sizi maddi sıkıntıya sokabilir. Rutin giden geliriniz yada parasal olanaklarınız biranda kontrol dışına çıkarak sizi eski zor günlere döndürebilir. Bunun için kimseye güvenmeden kendi gelirinizi sağlama almak durumundasınız. Satürn karma gezegeni olduğu için, çok yıllar önce yaşanmış bir olayın aynısı tekrar oluşabilir yada siz geçmiş zamanda yaptığınız bir yalnışın bedelini parasal olarak ödeyebilirsiniz.

Yine bu süreçte, siz hiç sebep yokken etrafınızdaki insanlara, kimsenin sizi sevmediğini ve değerli bulmadığını ve yine kimsenin sizden hoşlanmadığını empoze ederek rahatsızlık verebilirsiniz. Bu bir tür güvensizlik sorunudur. Aslında istediğiniz ne kadar sevildiğinizin size söylenmesidir. Acitasyon diyebileceğimiz bu etkiden kurtulmak için öncelilkle kendi değerinizin farkına varmanızdır. Kimsenin sizi çok sevmesi yada az sevmesi sizi çok fazla etkileyerek hayatınızı zora sokmamalıdır. Kendi öz değerinizi gerçek bir duygu olarak tam hissetmenizi sağlamak için olan bu etkiyi Satürn gezegeni kişiye baskıyla öğretmeye çalışır. Bir başkası sayesinde biryerlere geldiyseniz, bu dönemde o yeri kaybettiğinizde yine de ayakta durmayı becermelisiniz. Birilerine güven duyarak, hiçbirşey yapmamak, o değeri kaybettiğimizde canımızı kötü yakabilir. İşte satürn bu dönemde sadece kendi ayaklarınız üzerinde durmanızı sağlayacak derslere sizi tabii tutar.

O nedenle yeteneklerinizi güce dönüştürmeyi yada herhangi bir durumda hayatınızı geçindirebilecek gücü bir kenarda hazır tutmalısınız. Bankada yada bir yerde paranız varsa bunu kötü günler için yatırım olarak tutmalısınız. Fakat bu olduğu halde hala elinize geçenleri istif ediyorsanız bu satürn gezegeninin dersine aykırı olacak ve siz arkasından konuşulan varyemezlere döneceksiniz. Aşırı herşeyin karşısında olan satürn gezegenin etkisini gözardı etmeyiniz. Kimi zamanlarda kimseye yardımcı olmamak veya kendinizin ne kadar cömert olduğunuzu söylediğiniz halde hiçbir yardımda bulunmamak gibi tutumlardan uzak durunuz. Para konusunda güvenmediğiniz riskler almayınız ve spekülasyonlardan uzak durunuz.

URANÜS GENEL ETKİLERİNİZ:

Uranüs gezegeninin yaklaşık yedi yıl süren devinimi bu yıl sizin için, düşünceleriniz, fikirleriniz konusunda değişimler ve sıradışılık eğilimleri getirecektir. Metafizik ve dinsel konular, yabancılarla alakalı işlere karşı daha istekli olmanızı sağlayacaktır. Ani ve beklenmedik yolculuklar konusunda şimdiden hazırlıklı olmanızı öneriyorum. Vizyon, sezgi ve geleceği görme konusunda enteresan gelişmelerin de görüleceği bu yıl, rüyalarınızın gücüne siz bile inanamayacaksınız. Sezgileriniz ve geleceği görme gücünüzün artışıyla belki de ilkkez karşılaşacaksınız. Uzak kültürleri inceleme isteğiyle yapılan seyahatler ve bu seyahatlerde çeşitli inanışları öğrenmek ve bizzat uygulamak gibi gelişmeler de olacaktır.

Özgürlük, eşitlik ve kardeşlik gibi kavramlara özel önem vermeye başlayacaksınız. Eğer bu konularda daha önce de duyarlıysanız çok büyük gelişimler sağlamanız da mümkün olacaktır. Yaşamın anlamı üstüne bireysel olan çok değişik düşünceler içine girebilirsiniz. Dünyaya bakış açınız modern, hatta ütopik hale gelebilir. Eğitim, din, felsefe konularında reformcu görüşler edinebilirsiniz. Bu süreç içinde isyankarlık, çılgın ve eksantrik durumlardan, ben bilirimcilik dolu davranışlar ve garip inançlar konusunda dikkatli olmanızı öneriyorum.

Neptün gezegeninin uzun yıllardır kova burcundaki süreci bu yılda devam etmekte. Bu durum sizin de epey bir zamandır rüyalarınızı ve vizyonunuzu güçlendirmeye devam etmekte. Çevrenizdeki insanların duygularına karşı yüksek oranda duyarlı olacağınız bu süreçte dürüst düşünceler içinde olmaya özen gösteriniz. Parasal konularda hiç ummadığınız bir anda düşüşler görülebilir yada maddi anlamda sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ölümden sonrası gibi psişik konulara ilgi duyabilir, alternatif tıbba merak salabilirsiniz.

Para meselelerinde, vergiler ve sigortayı kapsayan konularda dürüst ve hilesiz olmaya da özen göstermelisiniz. Dönüşüm ihtiyacınızın da yoğun olabileceği bu süreçte yaşamınızla ilgili enteresan kararlar da alabilirsiniz. Her bir şekilde bir şeyin sizi koruduğuna olan inancınız güçlenir. Düş dünyanız çok zenginleştiği bu dönemde gördüğünüz rüyaları kolaylıkla çözümlersiniz. Gerçekleşen rüyalar görebilirsiniz. Bunun dışında cinsel fantezileriniz de yine bu dönemde artar. Diger kişiyle bütünleşmek isteği yoğundur. Tensel arzular yükselir. Çevrenizin sizden gizlediği yada sakladığı konuları öğrenmeniz kolaylaşır. Bu dönemde ayrıca ölüm korkusu azalmaya başlar. Bu süreçte, başdöndürücü deneyimler yaşama isteğiniz ve dağıtmaya varan tuhaflıklardan sakınınız. Uyuşturucu, ilaç bağımlılığı yada sarhoş edici maddelere karşı daima tetikte olunuz. Kolayca baştan çıkarılmak, sadakatsizlik, duygusal çözülmeler sonucu deliliğe varan ruh halleri görülebilir. Bu tür etkiler doğum haritanızın aldığı görünümlere göre ters etkili yada olumlu olabilir. Yorumların genel etkiler olduğunu aklınızdan çıkarmayınız.

ASLAN

JUPİTER GENEL ETKİLERİNİZ:

Şans ve genişleme imkanı getiren Jüpiter enerjisi tüm yıl boyunca sizlere, romantizm, flörtler, çocuklar ve öğretimle alakalı aktivitelerde yoğun enerjiler sunacaktır. İyimser mizacınızla, çevrenizdeki insanlara bildiğiniz herşeyi istedikleri anda öğretmekten mutluluk duyacaksınız. Başarı ve mutluluk getirecek yaratıcılık yetenekleriyle donatılacaksınız. Kendi yaratıcı kişisel ifadeniz ile etkili bir iz bırakmak için yoğun bir istek ve arzu duyacaksınız. Sayıları fazla olabilecek çocuklara sahip olmanız mümkündür. Çocuklar sizin zevk kaynağınız olduğu gibi, onlara aşırı düşkünlüğünüz de gözlerden kaçmayacaktır.

Jüpiter size bu bir yıllık süreçte, aşkta ve her türlü kişisel ifadenizde şans getirecektir. Hayattan zevk almak, aşktan yana mutluluk duymak ve hertürlü şans oyununda (doğum haritanızda böyle bir işaret var ise) büyük kazançlar getirecektir. Sanatın her türü, tiyatro gibi görsel sanatlara karşı yoğun bir istek duymanızı da sağlayacak bu enerjinin size çok fazla abartılı durumlar yaşatması karşısında dikkatli olunuz. Kendi yeteneklerinize, davranışlarınızın doğru olduğuna dair yüksek inancınızın geliştiği bu dönemde kontrollü olmanızda fayda vardır. Sorumsuz ve başkalarına yaslanmak konusunda dikkatli olmanızı, şans oyunlarında herşeyinizi ortaya koymak konusunda dikkatli olmanızı ve sayısız aşk maceralarınız konusunda seçiçi ve kendinizi kontrol altında tutmanızı öneriyorum. Bu dönemde çocuğu olmayan Aslan burcu kadınları anneliğe ilk adımı atabilirler. Aşkta sorunların kolaylıkla çözüm bulacağı bu dönemde temeli sağlam olan ilişkilerinizin güçlendiğini hissedersiniz. Bu dönemde kurulan yeni ilişkiler ise çok ciddi duruma gelmeden kolayca bitebilir ve yenileri tekrar kolayca kurulabilir.

Bu dönemde dikkat etmeniz gereken konu, sorumsuzluktan uzak durmanız, yüzeysel ve eleştiriye karşı katı tepkiler vermemeniz ve başkalarına yaslanmak konusunda da onurlu davranmanızdır. Zevk düşkünlüğü ve kumar tehlikesini de gözardı etmemenizi öneriyorum.

SATÜRN GENEL ETKİLERİNİZ:

Yükselen yada güneş burcu Aslanlar için son bir yıldır süren zorlu dönem hala devam etmekte. Eylül 2007 de rahatlamaya başlayacak olan sizler için o döneme kadar, sakinlik ve son derece ciddi bir kişilik oluşumu sürecektir. Sorumluluk sahibi, yoğun çalışabilen ve görevlerini en iyi şekilde yürüten bir kişi haline geleceğiniz bu dönemde çevrenizdeki insanlar sizi fazlasıyla mesafeli ve soğuk bulabilirler. Diğer insanların sizi daima disiplinli ve çalışkan görmesini siz de arzu edersiniz.

Bu dönemde, sağlığınıza özellikle dikkat etmeniz gerekir. Güvensizlik duygusu, kendinizi çok aşağılarda görmek veya değersiz hissetmek gibi duygulara sahip olabilirsiniz. Bu durum size aşırı bir hırs ve başarma arzusu verebilir. Bu dönemde ayrıca sevilmediğiniz ve sevilmeye de layık olmadığınızı düşündüren olaylar da yaşayabilirsiniz. Herşey size bir engel gibi görünebilir ve bunun sonucunda kötümserlik ve depresyon geçirebilirsiniz. Bu süreçte attığınız doğru adımlar ileriki yıllarda size hep artı değerler olarak dönecektir.

Bu süreçte amacınız, kendinizi ortaya koyma duygunuzu geliştirmek olmalıdır. Bu olguyu amacınız haline getirdiğiniz sürece başarılı olursunuz. Davranışlarınız etrafınızdaki insanlar tarafından, kendinizi sansürleyen, hayata güvensiz bakan ve çok sert duygulara sahip biri olarak görülebilir. Görünürde sert ve özkontrollü olan bu durumun gerisinde çok kuvvetli bir hassasiyet ve gizlenme duygusu yatar. Kırılganlık fazlasıyla oluşur. Cansız, kuru, karamsar, yavaş, heyecandan yoksun, neşesiz, depresif, ciddi, utangaç ve çekingen olmanız ihtimali büyüktür. Çoğunlukla yalnızlığı yada yalnız olacağınız ortamları tercih edersiniz. Sürekli endişeli haliniz vardır. Herşey sizi ürkütür ve herşey sanki üzerinize geliyor gibi kendinizi kötü hissedebilirsiniz.

Olayların içinden çıkılmaz bir hale gelinceye kadar kurcalar yada tam tersi hiçbirşeyle ilgilenmek istemezsiniz. Donuk halinizle tepkiden yoksun olursunuz. Kim ne söylerse söylesin yada yapsın umrunuzda olmamış gibi davranırsınız. En iyi savunmanın saldırı olacağını düşünebilir ve size eleştiri getiren kişilere saldırıda bulunabilirsiniz. Bu süreçte yaşamınızın kontrolünü ele alarak, kendinize güvenli bir yaşam kurmak durumundasınız. Tutarlı, kontrollü, dayanıklı ve sorumlu güvenilir olmaya gayret göstermelisiniz.

URANÜS ETKİLERİNİZ:

Uranüs enerjisi sizin çok güçlü ruhsal güce ve keskin bir sezgiye sahip olmanızı daha uzun yıllar boyunca sağlamaya devam edecektir. Yaşam ve ölüm hakkında gelenek dışı fikirlere sahip olmanız da kolaylaşacaktır. Hayatın sonrası sizin için bir sır gibi gelebilir ve yanıtları bulma isteğiniz yoğun olabilir. Genel olarak mistik konular ve okült bilimler merakınızı uyandırır. Sinir gerginlikleri nedeniyle zorluklar yaşayabilirsiniz. Başka insanlardan elde ettiğiniz paralar konusunda ani düşüşler yada kayıplar meydana gelebilir. Normal olmayan kaynaklardan beklenmedik bir miras veya parasal kazanç sağlayabilirsiniz. Elektrik ve mekanik ortamlarda dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. Son derece gerilimli enerjiler nedeniyle kimi zamanlarda ölümü dahi düşünebilirsiniz.

Bu dönemde özgürlüğünüz sizin için en önemli konu haline gelebilir. Bilinçaltı saplantılarınız dolayısıyla kendinizi yaşamdan uzaklaştırma türü hisler içine girebilirsiniz. Sırf özgür olma adına tuhaf bir kaçışın içine girebilirsiniz. Cinsel güdülerinizden bağımsız olmak istersiniz. Benliğinizin karanlık yönleri daha çok ortaya çıkabilir. İç derinliklerinize gömülü kalmak veya sırf kendinize dönük olmak gibi davranışlarınız oluşabilir. Saklı ve gizli duygularınızı kimseye anlatmak istemezsiniz.

Bu süreçte, herşeyi yapabilirim düşüncenizi kontrollü olarak kullanmanızı, yaşamınızın sorumluluklarından kaçmamanızı, hertürlü cinsel özgürlüğü hakkınız saymayı ve tüm tabuları yıkacak gücünüz olduğunu düşünmeyi bırakmalısınız. Özgür iradenizi ve hayatınızı devam ettirecek inancı içinizde büyütmeyi ve aşırı durumlarda ölüm fikrinden uzak durmayı da başarmalısınız. Kendinizi vazgeçilmez yada çok büyük hisetmekte bu sürecin etkisidir. Bu konuda da temkinli davranmalısınız.

NEPTÜN ETKİLERİNİZ:

Neptün, bu yıl boyunca evlilik veya evlilik ortağınızı idealize etmek meylinizi güçlendirecektir. Eşiniz için çok fedakarlıkta bulunabilirsiniz. Evlilik ortağınız, ruhsal zihinli, sanatkar veya tam bir karmaşa insanı olabilir. Eşiniz olacak kişinin görüşleri ve fikirleri ile çatıştığınız için aranızda iletişimsel problemler görülecektir. Karşınızdaki kişi veya siz bir kurtarıcı veya ezilen rolü oynamanız dolayısıyla aranızdaki çekicilik çoğalacaktır. Bu eş bir alkol düşkünü veya ilaç bağımlısı olabilir. O zamanda ona yardımcı olmanın yüksek zevkini tadarsınız.

Eşiniz hakkındaki düşünceleriniz ve hayalleriniz onun gerçekte olduğundan farklı olabilir. Böyle bir durumda onu farklı görebilirsiniz. Eşinizin ihtiyaçlarını karşılamak fikri ve onun mutlu olduğunu görmek size de mutluluk verir. Bu dönemde kafanızın içindeki eş imajı, sizi sevgisiyle aklınızı başınızdan alan ve fantezileri ile sarhoş ederek bulutların üstüne çıkaracak özellikte olmalıdır. Sonuç olarak böyle bir evlilik ortağı bulmak size göre talihli olmak anlamı taşıyabilir. Yine bu dönemde sevdiğiniz yada ilgi duyduğunuz kişi ile aranızda büyük bir merhamet kurmak meyili oluşur. Bazen eşiniz oldukça duygusal ve duyarlı bir insan olabilir. Eşiniz bir sanatçı, yaratıcı, müzikle ilgili yada sahne insanı da olabilir. Bu beraberlik tam bir ruhsal tarz içerir ve maddiyattan çok uzaktır. Seçilecek eşe karşı acıma duyguları içinde, kronik bir hastalıktan müzdarip ve yaşam boyunca ilgi, sevgi bekleyen biri de olabilir. Böyle bir beraberlikte başarılı olabilmek için çok fazla gerçek dışı düşüncelere kapılmamak gerekir.

Bu dönemde yine, ilişki idealiniz yüksek olduğundan içsel uyumu ve değişik ilişki türünü arzu etmeniz dolayısıyla, mistik bir birleşme sağlamaya çalışabilirsiniz. Hayatınızda doğru olan bir ilişkiye hiç çaba harcamadan da kavuşmanız mümkündür. Adeta yerde ararken gökte bulunur özellikte biri de olabilir. Bazı durumlarda karşınıza düş kırıklığına uğramış bir insan da çıkar. İlişkiniz konusunda abartılı ve gerçeklerle bağdaşmayan idealleriniz olabilir. Kurtarılmayı arzu eden bir insan gibi davranabilirsiniz. Birlikte olduğunuz kişiden , çok sevilmeyi ve tek bir beden olmayı arzu edebilirsiniz. Birtürlü tatmin olmayan beklentiler içine girebilirsiniz.

BAŞAK

JUPİTER ETKİLERİNİZ:

Şans ve genişleme imkanı getiren Jüpiter gezegeni bu yıl, cömert, kendinize güvenen, yurtsever, pozitif olmanızı sağlayacak enerjilerle sizi aydınlatacaktır. Varlıklı ve refah sahibi olmanız için size destek verecektir. Kendinize konforlu ve geniş bir ev edinmeyi bu dönmde arzu edebilirsiniz. Aile büyüklerinizin etkisi karakterinizi sağlamlaştırmaya devam edecektir. Anneniz ve babanız güçlü kişilikleriyle hayatınıza renk getirmeye devam edeceklerdir. Genel olarak onlardan büyük destek görmeniz mümkün olacaktır. Kimi başaklara ise ailelerinden miras kalma durumu oluşabilir. Doğduğunuz yerlerden uzaklaşmak yerine şuanda bulunduğunuz ortam sizin için kesinlikle daha olumlu olacağını bilmelisiniz. Gösteriş ve fiyaka görüldüğü gibi kendinize olan düşkünlüğünüz de bu dönemde artabilir.

Bu dönemde geçmişiniz ve ailenizin kökleri ile gurur duyarsınız. İnancınız onlara karşı çok büyür. Lüks hayata tutkunluğunuz en cok ta büyük bir ev almak isteğinizle eş orantılıdır. Zor hayat şartlarınızda bile kendinize uygun bir ev bulmanız çok kolay imkanlarla gerçekleşebilir. Medyumluk derecesinde yetenekler görülebilir. İçinizdeki sese kulak vermeniz kolaylaşır. Bu dönemde kibir, kendinizden alt seviyedeki insanlara ben bilirim havasındaki davranışlardan uzak durmanızı ve boyunuzu aşan hiçbirşey için söz vermemenizi tavsiye ediyorum. Detayları asla gözden kaçırmadan, iyice düşünerek, iyice inceleyerek ve abartıdan uzak kalarak hareket etmenizi öneriyorum.

SATÜRN ETKİLERİNİZ:

2007 yılı Eylül ayına kadar Aslan burcu pozisyonunda transit yapacak Satürn gezegeni siz Başaklara, güçlü bir disiplin ve duyarlılığınızı geliştirme potansiyeli verecektir. Kendinize olan güveninizde gevşeklik ve korku hatta kimi zaman şüpheler yaşatabilir. Böylece, toplumdan uzak durmanıza neden olabilir. Çok güçlü içsel disiplininiz ile bütün bu zorlukları atlatabilmeniz de mümkün olacaktır. İnsanlığa hizmet etmek amacınız haline gelebilir. Bilinçaltı korkularınızı gerektiği yerde açığa vurmalı ve kendinizle yüzleşme cesaretini göstermelisiniz. Bunu yapmadığınız takdirde kronik sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Kendi başınıza ve yalnız olmaya istekli haliniz görülebilir. Daha çok perde arkasında olmaya itina edebilir ve doğrudan kimseyle temasta bulunmak istemeyebilirsiniz.

Yine bu dönemde çaresizlik veya tutarsızlık, yaşlı bir ruha sahip olduğunu hissetmek gibi garip durumlar içine girebilirsiniz. İnzivaya çekilerek daha iyi olacağınızı düşünebilirsiniz. İnancınız garip bir şekilde artar fakat dış dünyada insanlarla birarada olurken bu durum bir işe yaramaz. Ve siz daima Allahın sizi koruyacağına dair inanç geliştirirsiniz. Bilinmeyen ve anlaşılmayan bir şeyin yaşamınızı ele geçireceğinden ve yıkıma, hastalığa uğrayacağınızdan korkabilirsiniz. Hepsinden önemlisi mantık harici herşey sizi tedirgin edebilir. Kendi üzerinizdeki kontrolü kaybederek sonunda yalnızlık içinde veya inziva şeklinde yaşayacağınızı düşünürsünüz. Açıklanması zor suçluluk duygularınız oluşabilir.

Bu dönemde inatçılık veya sertlikle çevrenizdeki insanları çekip çevirmeye ve yaşamınıza nasıl egemen olacağınızı kanıtlamaya uğraşabilirsiniz. Ruhsal yolda en iyi öğrenci olmak için vargücünüzle emek sarfedersiniz. Gaddarlık derecesinde davranarak tüm sorunları aşabileceğinizi hissedersiniz. Bu etkilerin şimdiden bilincinde olarak kendinizi sakin ve kontrollü tutmanızı ve sağlam tutarlı yollar izlemenizi öneriyorum.

URANÜS ETKİLERİNİZ:

Uranüs gezegeni bu dönemde, evlilik konusunda benzersiz ve alışık olmadık kişilere yöneleceğinizin bir göstergesi olabilir. Mükemmel bir uzlaşma veya tam bir anlaşmazlık içeren evlilik hayatınız da olabilir. Kendiniz ve eşiniz geleneklere uymayan ve herşeyi ile sizde şok uyandıran bir kimse de olabilir. İlişkinizde özgürlük meyliniz kuvvetlidir ve ortak bir anlaşma zemininiz olmayabilir. Yine ilişkide bulunduğunuz kişi tarafından oldukça çekici bulunabilirsiniz. Sizi inanılmaz bir şekilde yakışıklı yada güzel bulabilir. Beraberliğinizde ortaya çıkan benzersizlik başka insanların da karşınızdaki kişiyi anlamamasına neden olabilir. Sizin harika bulduğunuz ve mutlu olduğunuz bu ilişki, diğer insanlar tarafından oldukça itici gelebilir. İlişkisi olmayan Başaklar bu süreçte geleneksel olmayan çok ilginç insanlarla tanışabilirler.

Yine bu dönemde, beraberliklerde karşınızdaki insanı kontrol etme ihtiyacı size zararlar getirebilir. Ani ve beklenmedik dönüşümler olasıdır. Kimi zaman taraflardan biri diğerinden uzun bir süre için uzaklaşma ihtiyacı duyabilirler. İlgisizlik tipindeki bu ilişkide bu durum mesafeli uzun ayrılıklara neden olabilir. Aslında beraberlikte aradığınız heyecan ve çarpıcılıktır. Kendinize ruhen ve mantıken karşı çıkacak bir eş istersiniz. Yaratıcı, eksantrik, orjinal ve sempatik bir kişi sizi şiddetle kendine çekebilir.Evliliğe yaklaşımınız oldukça idealist ve ütopik değerlerde olabilir. Bazı zamanlarda ise birlikte olmayı istediğiniz kişinin öncelikle sizinle arkadaş olmasını beklemek te görülecek etkiler arasındadır. Bu süreçte en büyük tehlike kişilerin birbirlerine karşı üstünlük savaşına girmeleridir. Tolerans, işbirliği ve birinizin digerine özgürlük hakkı tanımasıyla bu etkiler en aza indirilebilinir.

Uranüs yine bu dönem içinde, özgür ilişkiler ve çarpıcılık merakı da getirebilir. Evlenmeden beraber olma, yada arkadaşça birliktelik, sürekli kısa ayrılıklar ve yeniden biraraya gelmeler ve her biraraya gelişte inanılmaz şekilde çoğalan tutku ve bağlılık, ardından tekrar ayrılıklar gibi.. Nikahı kelime olarak bile duymayı kesinlikle istememe, bütün kurulan ilişkilerde heran bitecekmiş gibi tavırlar içinde olma halleri görülebilir. Sizinle beraberlik kuranlar, düzensiz birliktelik yaşadıklarını ve birtürlü sizin özgürlüğünüzden vazgeçemediğinizi ve bunun sonucunda hep acı çektiklerini söyleseler de, sizden ayrılmaya kalksalar da, eninde sonunda yine size döndüklerini ve hiç kopamadıklarını belirtirler. Çünkü sizin karizmanız yada hoşluğunuz ve sıradışı haliniz onları büyülemiştir. Siz birlikte olduğunuz zamanlarda ilişkinize canlılık, çeşitlilik ve heyecan getirdiğiniz için başkasının sizden kopması da mümkün olmamaktadır. Size önerim bu etkilerin bilincinde olarak, çok zorlu ilişki sorunları yaşamak veya yaşatmaktansa, bir insana bağlanmak için isteksizliğıniz olsa da ve mutlaka bağımsızlık deseniz de, yine de bir beraberliğe başlarken daha dikkatli ve daha tutarlı olunuz ve karşınızdaki insanı da üzmemeniz gerektiğini biliniz. Çevrenizde değişken ve güvenilir olmayan bir kişi olarak anılmayı istemeyeceğinizi umuyorum.

NEPTÜN ETKİLERİNİZ:

Neptün gezegeni 2007 yılında sizlere, işyeriniz veya sağlık alanında ilginç gelişmeler yaşatabilir. Başka insanlara yardımcı olmak ve onlara hizmet etmekten hoşlanabilirsiniz. Bazı zamanlarda işinizi başlatmakta veya bir işi başarmakta, mantıklı ve düzenli çalışmakta zorlanabilirsiniz. İşyerinizin şartlarının gayet konforlu, güzel ve uyumlu bir ortam içinde olmasına özen gösterirsiniz. Bunun olmadığı zamanlarda sağlığınız bile bozulabilir. Hayalleriniz güçlüdür ve bu hayalleri işinizle ilgili daha çok kullanırsınız. Çevrenizdeki insanların bu dönem içinde, sorunlarıyla yakından ilgilenir ve onların dertleriyle siz de dertlenebilirsiniz. Yanınızda çalışan kişilere karşı yardımseverliğiniz yükselir. Ruhsal iyileştirme yöntemlerine ilgi duyarsınız ve bunu kimi zaman abartıyla gerçekleştirmeye kalkabilirsiniz.

Yine bu süreçte, çözümü zor, karmaşık alanlarda umulmadık iyileştirme gücüne sahip olabilirsiniz. Eğer bir doktorsanız mesleğinizle alakalı birçok başarıya imza atabileceksiniz. Sert durumların da görüleceği bu dönemde, hayal dünyasına fazla dalmak, birşeyi tam olarak gerçekleştirmektense sadece boş konuşmak, asılı kalmış birçok proje ve sağlık bozuklukları görülecektir. Güvenilmez bir izlenim uyandırabilirsiniz. Gerçekler karşısında kaçmaya meyilli olabilirsiniz. Bazı zamanlarda rüşvet, sahtekarlık gibi girişimlere tenezzül edebilirsiniz. Sağlıklı olduğunuz halde hastaymış gibi davranır, hasta olduğunuz halde çok sağlıklı gibi tavırlarla insanları etkilemeye çalışabilirsiniz. Bu süreç içinde bütün bunların bilincinde olarak daha dikkatli olmanızı ve şimdiden buna benzer etkiler altındaysanız düzeltme yoluna gitmenizi öneriyorum.

TERAZİ

JUPİTER GENEL ETKİLERİNİZ:

Jüpiter gezegeni bu yıl sizin iyimser, geleneksel, düşünceli ve saygılı etkiler altında olmanızı sağlayacak yada devam ettirecek enerjisiyle etkilemeye devam edecek. Kuvvetli bir sezgi gücünüz olabilir. Herşeyi anlayacak ve kavrayabilecek zihin olgunluğuna erişeceksiniz. Akrabalarınız, komşularınız ve kardeşleriniz tarafından daha fazla sevilmeye başlanacaksınız. Huzursuz bir zihin enerjisi olduğu halde bu durum çalıştığınız alanlarda size başarılar getirebilir. Bu enerjileri boşyere harcamamanızı öneriyorum. Bu süreçte zihniniz detaylardan uzaklaşabilir. Bu konuda da dikkatli olmanızı öneriyorum.

Jüpiter bu süreç içinde size fikir zenginliği ve bilginlik özellikleri katabilir. Konuşma tarzınız kudretli ve inandırıcıdır. Çok güçlü bir kültürel kavrayışınız vardır. Konuşmayı çok sever ve bunu da inandırıcı tarzda yaparsınız. Büyük sözler ve esprili konuşmalarınız dikkat çekicidir. Çok hızlı konuşur ve çok kolay öğrenirsiniz. Zeki, bilgili ve eğlendirici tavırlarınız oluşur. Öğrendiklerinizi başka kişilere de öğretmeyi seversiniz. Bu süreçte tembellik meyliniz oluşabilir, kendinizi hep haklı ve üstün görmek isteyebilirsiniz. İyi bilmediğiniz konularda blöfler yapabilirsiniz. Kısa yolculuklar açısından da çok yoğun bir dönem geçirirsiniz. Bu yolculukları, detayları gözden kaçırmadan hertürlü tedbiri alarak gerçekleştirmenizde fayda vardır.

SATÜRN ETKİLERİ:

Satürn gezegeni Eylül 2007 tarihine kadar Aslan burcundaki seyrini sürdürürken siz Teraziler, sizden büyük kişilerle daha yakın dostluklar kurabilirsiniz. Ve bu dostluklar yıllarca devam edecektir. İçinde bulunacağınız gruplara karşı sorumluluk duygunuz güçlü olacak ve bunlar sayesinde tanınma fırsatı bulacaksınız. Amaçlarınıza ulaşmanız için kesinlikle çok sabırlı ve iradeli olmanız gerekebilir. Eğer bu dönemde birtakım konularda yaşayacaklarınızdan dersler çıkarabilirseniz ileriki yıllarda ödülünüz de büyük olacaktır. Hedeflerinize kararlı ve sabırlı olarak gitmenizi, yılgınlık ve tembelliğe karşı tedbir almanızı öneriyorum.

Bu süreçte, çok sağlam arkadaşlara sahip olduğunuz halde, siz sevilmediğinizi, onlar tarafından kabul görmeyeceğinizi ve onlara layık olamayacağınızı düşünebilirsiniz. Bazı arkadaşlarınız size sorun olabilir yada değer verdiğiniz bir arkadaşınızla aranızda büyük bir mesafe oluşabilir. Hedefleriniz içinde disiplin ve sabır gereklidir. Bugüne dek sabır ve sebat etmediyseniz bu dönemde acı tecrübelerle bunu öğrenirsiniz. Başkalarıyla olan ilişkilerinizde kimi zamanlar yakınlık korkunuz nedeniyle samimi bir güven duygusu oluşturmadığınız görülebilir. Ve yine bu nedenle yeni ve kalıcı arkadaşlıklar kuramayabilirsiniz. Yalnızlık duygusu size acı verdiği halde çoğu kez yalnızlığı tercih edebilirsiniz. Kendinizi değiştirmek istediğiniz halde birtürlü tam başaramadığınızı hissedersiniz. Sosyal gruplara katılımınız olduğu halde, tanıdığınız insanları evinize davet ettiğiniz halde yine de mesafeli davrandığınız görülür. Dostluklarda ise gereken samimiyetiniz yoktur.

URANÜS ETKİLERİ:

Uranüs gezegeninin balık burcu süreci başlamış bulunuyor. Siz terazilere olan etkisini şöyle açıklayabiliriz. Öncelikle iş alanındaki yetenekleriniz ve orjinal yöntemleriniz çoğalacaktır. Görünüş ve giyim tarzınız normal olmayan şekilde gelişebilir, hatta alışılmadık tarza bile dönüşebilir. İş hayatınızda değişkenlik, farklılık ve düzensizlikler belirebilir. Çok iyi çalışansınızdır fakat aşırı çalışma hırsınız da beraberinde görülebilir. Yada tam tersi bir durum oluşabilir. İşinizle ilgili çok faydalı olacak düşünceler üretebilirsiniz. Kendi işinizin patronu olabilir böylece daha özgür çalışmayı arzu eder ve gerçekleştirme olanağı da bulabilirsiniz. Yanınızda birlikte çalışan insanlarla aranızda çatışmalar oluşabilir. Veyahut birlikte aynı işi paylaştığınız iş arkaşlarınızla problemler çıkabilir. Sağlığınızla ilgili beklenmedik durumlar oluşabilir. Doktorların bile anlayamadıkları bir rahatsızlığınız ortaya çıkabilir. Kimi zaman da bu hastalıkla da olsa işinizi ve yaşamınızı uzun yıllar sürdürebilirsiniz. Bu enerjilerin bilincinde olarak sağlığınıza özen göstermeyi ihmal etmeyiniz.

İşinizle ilgili yenilikler icat eder, bazen çılgın, değişken, hayalci ve yaratıcı enerjinizle dikkat çekersiniz. Bu dönemde serbest çalışmanız sizin açınızdan gayet olumlu olacaktır. Yaşadığınız çağın gereği olan hertürlü teknolojik oluşumdan yararlanırsınız. Ve bunları işinizde uygulamaya özellikle önem verirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konu, kavgacılıktan, işin kurallarını bozmaktan, daima aşırı şeyler istemekten ve sabırsızlıktan uzak durmaktır. Çabuk sinirlenip, isyankarlığa varan tavırlarınızdan kendinizi alıkoymayı bilmelisiniz. İşinizde son derece güvenilir bir kişi olmak için azimle çalışmalısınız.

NEPTÜN ETKİLERİ

Neptün gezegeninin kova burcundaki seyri devam etmekte. Siz Terazilere bu yıl içindeki etkisini şöyle açıklayabiliriz. Bu dönemde yaratıcılığınız devam etmekte. Herkesin gözü önünde olmanızı sağlayan bir kıvılcımınız olacaktır. Eğlendirici bir kişi olmayı başaracaksınız. Aşk meselelerinde karmaşık durumlar içeren garip kaoslar yaşayabilirsiniz. Ortada ciddi bir neden olmadan ilişkileriniz karışabilir. Aşka bakış açınız bazı zamanlar bir romantik bazen de bir prens yada prenses arayan kişi durumunda bulunabilir. Aşk ve çocuklarınız ise fazlasıyla fedarkarlıklar yaparsınız ama bunların bir kısmı ancak fayda olarak size dönebilir.

Bu yıl yine flörtte ve baştan çıkartmakta etkili olacaksınız. Aşkta kendinizden geçmeye ve uçmaya hazır gibisiniz. Bu size birçok aşk yaşatabilir.Fakat bunların kalıcı değeri yoktur, ya aldatır ya da aldanabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz ortamların durumunu sezgilerinizle kavrayacak, hatta çevrenizle özdeşleşebileceksiniz. Başkalarının dile getiremedikleri beklentileri onlara sunmada üstüne kimse bulunmayacaktır. Kendinizi keşfetmek için aşka teslim olmak gerektiğini düşüneceksiniz. Sanatsal yetenekleriniz, yaratıcılık potansiyeliniz ve erotizm duygunuzda yine devam etmekte. Bu dönemde kandırılması çok kolay bir insan olabilirsiniz. Pasifsinizdir ve bir ilişkiye maceraya kolayca sürüklenebilirsiniz. Sonra da sıkılır ve kurtulmayı hayal edersiniz. Sonuçta ne olup bittiğini birtürlü anlamaz kendinize de şaşabilirsiniz. Hayalleriniz öyle güçlüdür ki fakat ortada bir oluşum yoktur. Cinselliğinizi afrodizyaklarla yada uyuşturucu maddelerle harekete geçirebilirsiniz. İşte bu dönemde en fazla dikkat etmeniz gereken konu da budur. Lütfen bu tür tehlikeli maddelerden uzak durunuz. Alışkanlık haline gelecek bu maddelerin size zarar verebileceğini unutmayınız.

AKREP

JÜPİTER ETKİLERİ

2007 yılının tümünde parasal başarılar sağlamak amaçlı kabiliyetlerle donatılmış olacaksınız. Kendi yetenek ve kabiliyetlerinize güvenecek ve fazlasıyla iyimser bir ruh hali içinde olacaksınız. Olaylara sezgisel yaklaşımınız nedeniyle hayal ettiğiniz fikirler ve yatırımları bu yıl gerçekleştirme enerjiniz yüksek olacaktır. Maddi kazanımlarınızla zevk duyacak ve çevrenizdeki insanlar tarafından da talihli olarak görüleceksiniz. Başka insanlarda güven duygusu uyandıracaksiniz. Hayal ettiğiniz yatırımlar ve fikirler için diğer insanlardan destek göreceksiniz. Kendinize aşırı düşkünlüğünüz ve savurganlığınıza muhakkak dur demelisiniz. Özellikle sağlığınız konusunda yağlı, tatlı ve fazla kalorili yiyeceklerden uzak durmaya çalışmalısınız. Yine bu yıl içinde olabilecek genel etkilerden biri de, sizde zenginlik bilincinin uyanmasıdır. Para ile ilişkiniz tasasız ve neşeli insanı simgeler. Maddi yeteneklere sahip olduğunuzdan kişisel güvenliğinizden emin olabilirsiniz. Bankada paranız olsun veya olmasın kendinizi zengin hisseden bir haliniz olacaktır. Hiçbirşeyin ters gitmeyeceğine dair içinizde bir güven ve inanç olacaktır. Başka insanlara destek olacak ve zenginliğinizi onlarla paylaşacaksınız. Bu yılki bu etkilerin ışığında, karşılığını vermeden birşey istememeyi, tembellikten vazgeçmeyi, para konusunda fazla iyimser davranmamayı, savurganlıktan uzak durmayı asla unutmayınız.

SATÜRN ETKİLERİ

Satürn Eylül 2007 başına kadar sürecek dönemde, sizin kalıcı güç ve başarısızlık korkusu içinde yaşayacağınızı gösteriyor. Mesleki açıdan ilerleme olasılıklarınıza karşın birtürlü güven duymayabilirsiniz. Kimsenin yardımcı olmayacağı ve destek görmeyeceğinizi zannederek kuruntulanırsınız. Kendinize olan güveninizi zorlayan bu durumun farkında olunuz. Bu enerjinin farkında olursanız kendinizi yönledirebilir ve düzenleyebilirsiniz. Bu durumun size başarısızlık korkusu vermesine izin vermeyiniz. Yada her olumsuz durumu büyüterek sadece kötü olanları hatırlamayınız. Böyle davranırsanız kendinizi yetersiz hisseder, daha fazla başarısız hale gelebilirsiniz. Siz bu dönemde başarıyı zor koşullarda bile sağlayacak kişisiniz. O nedenle pozitif düşünmeye çalışınız. Bu dönemin diğer etkisi ise ne olursa olsun mesleğinizdeki başarıya, tüm engellere rağmen tek başınıza onur meselesi yaparak başarma isteğinizdir. Bu süreç içinde kendinizi cansız ve neşesiz hissedebilirsiniz. Yükseklerden aniden düşme korkusu içinde olabilirsiniz. Oysaki amacınız bu korkuyu yenmek, sorumluluklarınız üstlenmeye istekli olmak ve dış dünyadan gelen sert tepkileri umursamadan yolunuzda güvenle gitmek olmalıdır.

URANÜS ETKİLERİ

Uzun yıllar sürecek uranüs/balık süreci siz akreplerin orjinal yaratıcılığa sahip olmasını sağlayacaktır. Hobileriniz ilginç ve farklı konularda toplanacaktır. Özgürlük ve bağımsızlık arzunuz aşk ilişkilerinizi ve çocuklarla ilişkinizi bozabilir. Bu durumlarda karşınızdaki insanları anlamanız da güçleşir. Bu süreçte toplumsal ilişkilerle fazla ilgilenmez, sadece kendi eğilimlerinize önem verebilirsiniz. Spekülasyonlardan yine bu dönemde sakınmanızı öneriyorum. Aniden gelen kazançlar ve aniden gelen kayıplar görülebilir. Kimi zaman da hiç emek sarfetmeden beklenmedik kazançlar görülebilir. Aşk hayatınız da benzersiz ve çok sıradışıdır. Bazen çok iyi giden ilişkiniz biranda tuhaflaşabilir. Romantizme yaklaşımınız ve flört anlayışınız biraz geleneklere karşıt, isyankar ve serbest tarzda gelişebilir.

Uranüs gezegenin bir diğer etkisi de, çocukları olan akrep burçları için etkili olacaktır. Çocuklarınızı olan yaklaşımınız ilerici ve bazen değişken enerjiler altında olabilir. Çocuklarınızı kimi zaman sizi kısıtlayan bir yük gibi görebilirsiniz. Bu dönemde siz Akrepler, çılgınlıklardan, çeşitlilikten, flört etmekten, fakat herşeyden fazla kişisel özgürlükten hoşlanırsınız. Aşkta ve yaşamda kendi kurallarınız ile oynamaktan yana olursunuz. Her zaman göz kamaştırıcı bir yanınız vardır. Özgün ve spontan bir görünüm sunmaya çalışırsınız. Bunun sonucunda kalıplaşmış düzenlerden ve zorunluluklardan kaçabilirsiniz. Süprizler beklenmedik anda oluşabilir. Bunlara şimdiden hazırlıklı olunuz. Bu dönemde fazla bağımsız halinizle tek bir konuya odaklanmaz ve her ilişkinin bir şekilde ayrılıkla biteceğini düşünerek güvensiz ve kuşkucu hale gelebilirsiniz. Durum böyle olunca kimseye tam güvenemez ve kimseyi de sevemezsiniz. Sonuçta hayalkırıklığına uğramanız mümkün olduğu kadar, siz daha fazla hayalkırıklıkları yaşatabilirsiniz. Ve sonunda yalnızlıklar hissedebilirsiniz.

NEPTÜN ETKİLERİ

Neptün gezegeni bu süreç içinde, içsel bir belirsizlik, güvensizlik ve kafa karışıklığı duyguları deneyimlemenize neden olabilir. Açıklanamaz korkular ve kaygılar sizi yaşam heyacanınızdan koparabilir. Yuvanızı fazlasıyla idealize edebilir ve bu konuda gerçek olmaktan ziyade hayaller kurabilirsiniz. Ailenizdeki kişilerden yada ebeveynlerinizden birine psikolojik bağlanma olasılığınız artabilir. Beklenmedik bir kararla deniz kenarında yaşama isteğiniz yoğunlaşır ve herşeyi bırakıp gidebilirsiniz de. Aile köklerinizle alakalı anılarınız belirsizleşebilir ve bu da sizde zorluklara neden olabilir. Bilinçaltınızda doğal ve sezgisel güçler uyanır ve siz bazı şeyleri hissedebilirsiniz. Genelde rüya aleminde yaşamak daha çok hoşunuza gidebilir, gerçeklere pek dayanamazsınız. Bütün bunlar aileniz ve iç dünyanızla alakalı konularda oluşabilir. Bu dönem içinde sağlam zeminler kurmaya ve hayalcilikten uzak kalmaya dikkat etmelisiniz.

YAY

JÜPİTER GENEL ETKİLERİ:

Jüpiterin burcunuzda başlayan süreciyle siz Yay burçları da birçok alanda gelişmeler kaydedebilmek adına şanslar elde etmeye başlayacaksınız. Satürn gezegenini zorlu Aslan burcu geçişi nedeniyle Jüpiterin nimetlerinden her ne kadar büyük oranda yararlanmamız güç olsa da , yine de bu ilahi kuvvetin siz Yaylar için çok önemli bir dönemi başlattığını bilmenizi isterim. Jüpiter transitleri 12 yılda bir burcunuzla kavuşum yapmaktadır. Ve transiti yaklaşık 1- 1.5 yıl kadar sürer. Bu devinim esnasında jüpiter sizlerin cömert, iyimser, kendinize güvenli, iyi niyetli, canlı ve hayata bağlı insanlar olmanızı sağlayacaktır. Ev haricinde yapılan tüm spor aktivitelerinde başarı vaadeder. Sporcular için yoğun bir enerji dönemidir ve faydalıdır.

Bu süreçte kendinize olan güveniniz sizi arzuladığınız alanlarda başarılı bir lider haline yada bir konuma getirecektir. Ve çevrenizdeki herkesin size inanç ve güven duymasına da vesile olacaktır. Kendinden emin, güvenilir, saygın, ağırbaşlı ve üstün özelliklerinizle herkes tarafından takdir görürsünüz. Asil ruhlu, gururlu, havalı, kendinizden ve başkalarından emin bir kişi olursunuz. Başka insanlara aşıladığınız iyimserli dolu bir yaklaşım tarzınız vardır. Erkeklerde karizmatik özellikler belirginleşir, bayanlarda ise cıvıl cıvıl bir enerji ve hoş, kibar dolu yaklaşımlar hakimdir. Genelde yaşamın tüm olgularına karşı pozitif hislerle yaklaşır ve yaşamın güzel yanlarını keşfetmeğe meraklı olursunuz. Her alanda ilerlemek ister, herşeyden mutlu olmayı benimsersiniz. Bu dönemde abartılı ruh halleri, hatalarınızı görmezden gelme, herşeye hep iyi tarafıyla bakma nedeniyle bilmeden yalnışlar içine düşebilirsiniz. İyimserce düşünceniz nedeniyle başkaları tarafından kandırılabilirsiniz. Dikkatli olmanızda fayda muhakkak fayda olacaktır.

SATÜRN GENEL ETKİLERİ:

Eylül 2007 dönemine kadar sürecek Satürnün zorlu enerjisi sizin, dini ve felsefi inançlarınız, gelenek ve görenekleriniz konusunda yeni yaklaşım tarzı oluşturacaktır. Derin konulara karşı sempatiniz yükselir ve genellikle olumlu yönde araştırmalar yaparak yaşamın anlamını çözmeye çalışırsınız. Yalnız bu dönemde başka insanlara ve inançlarına karşı anlayışsız tutumlar içine düşebilirsiniz. Çevrenizdeki insanların inançlarını sorgular kendinizce bir fikir beyan edebilirsiniz. Tanrı ve din hakkında görüşleriniz kesin ve tamdır asla da değiştirmezsiniz. Yabancı kültürlerle ilişkinizde ve uzun yolculuklarda sorunlar başgösterebilir. Yerleşmeyi düşündüğünüz bir uzak ülke ile ilgili işlerde terslik yaşayabilirsiniz, gitseniz bile rahatsız olabilirsiniz. Yolculuklarda sorunlar yaşar ve tam başarılı olmayabilirsiniz. Satürn gezegeni genelde insanlara tedbirli olmayı öğütlemektedir. İyice düşünmeden taşınmadan ve sağlam temeli olmayan herşeyi silip süpürür. Amacı size sağlam bir yapı kurdurmaktır. Bunu asla unutmayınız.

Bu dönemde yine eşinizin akrabaları, ticaret konuları, yüksek eğitim, master gibi konularda engeller ve hüsranlar oluşabilir. O nedenle herkesi ve herşeyi sağlam emin ve güvenilir gözlerle görmeye net bir şekilde algılamaya çalışınız. Sabit bir dünya görüşü sizde hakim olmaya başlayabilir. Rahatsız bir vicdana, suçluluk duygularına ve depresyona yol açan psikolojik durumlar yaşayabilirsiniz. Eksiklikleriniz yüzünden kendinizi ciddi boyutta cezalandırmalar görülebilir. İnancınızı kaybetme ve yaşamın saçmalığı karşısında acımasız bir çaresizlik duygusuna sahip olursunuz. İzah edilmeyen herşeye güvensizlik duyar, alışılmış olmayan herşeyi reddedersiniz. Bütün bu etkilerin bilincinde olarak şimdiden dengeyi kurmaya özenle çalışınız. Satürn gezegeni korkulacak bir gezegen değil, sadece güvenli adımlar atmanızı ve temeller oluşturmanızı sizden bekleyen bir enerjidir. Satürn gezegenin zorladığı alan ne ise, orada düzenlemeye ihtiyaç vardır. Eğer siz bunu yapmazsanız, sizin dışınızda meydana gelen olaylar bunu size yaptırabilirler.

URANÜS GENEL ETKİLERİ:

Beklenmeyen etkiler yaratan Uranüs gezegeni, bu süreçte sizin tedirgin, düzensiz ev veya aile hayatınıza sebep olabilir. Bu olaylar genellikle oldukça beklenmedik ve ani gelişmelerle ortaya çıkabilirler. Aile mirası diyebileceğimiz bu olaylar çok enteresan veya alışık olmadık tarzda olabilir. Yaşadığınız yeri değiştirme isteği ve arzusu güçlenebilir ve bunu yapamadığınız takdirde yoğun bir huzursuzluk yaşayabilirsiniz. Ailenizden veya ebeveynlerinizden birinden gelen etkiler de sizi değişime zorlayabilir iyiye yada tam tersi durumlar içine de sokabilir. Evden veya başka bir yerden ayrı özgür olma meyliniz yükselebilir. Oldukça farklı, geleneksel olandan uzaklaşabilir veya başka insanların ne düşündüğüne aldırmayan bir yaşama adım atabilirsiniz. Okültizm, astroloji ve metafizik konularına meyilli olmaya başlar ve bunlarla bizzat ilgilenebilirsiniz.

Hiçbir yerle hiçbir bağlantı istemez bir ruh hali de sizi sarabilir ve durup dururken evinizi terkedebilirsiniz. Amacınız tümüyle bağlarınızdan kopmaktır ve özgürlük sizde yoğun bir tutku haline gelebilir. Oldukça bireysel ve sıradışı bir ortamda yaşamak arzusu yoğunlaşır. Daima hareket halinde olacağınız bir yaşam kurabilirsiniz. Beklenmedik ani girişimlerde bulunabilirsiniz. Ve kimsenin de size hesap sormasından hoşlanmazsınız. Bu sürecin genel etkilerinin bilincinde olarak kendinizi dengeli bir şekilde yaşamaya alıştırmalısınız. Marjinal düşüncelerinizi uygulanabilirlik olarak ayırırsanız etrafınızdaki insanları da huzursuz ve mutsuz etmemiş olursunuz. Tam tersi durumda hiçbir yerde durmayan oturmaya bir gezgine dönüşebilirsiniz. Tabii bu sizin ne kadar kesin hatlarla istediğinizle de değişebilir. Doğum haritanızda bu tür bir oluşumu destekleyecek enerjiler varsa, bu yorum genelden çok özele dönüşebilir anlamı taşır.

NEPTÜN GENEL ETKİLERİ

Neptünün gezegeni bu yıl içinde siz yaylara, idealist ve sanatkarlık enerjileri sunmakta. Zihininiz kaba kuvvetlerden ziyade bilgiye daha açık olacaktır. Birşeyi canlandırma ve hayal etme gücünüz oldukça yükselecektir. Başka insanların kafasından geçenleri okumanız veya anlamanız kolaylaşacak, konsantrasyon gücünüz yükselecektir. Yakın komşularınıza veya akrabalarınıza karşı sorumluluklar duyacak onlara elinizden gelen yardımları esirgemeyeceksiniz. Yine bu dönemde güvensizlik duygunuz olabilir. Sinirsel bozukluklarınız görülebilir. Özellikle kendinizi güvende hissetmediğinizde daha fazla gerilimli olabilirsiniz. Sanat yönünüz kuvvetlenir, eğer bu meslekte uğraşınız varsa çok başarılı eserler vermeye başlarsınız. Derinlerden gelen bilgiler, durugörüler, gaipten haberler veren insanlar gibi değişik özellikler hissetmeye başlayabilirsiniz. Konuşma tarzınız ilham dolu, yaratıcı, resim gibi ifade eden ve kandırıcı özelliklerle dolu olmaya başlayabilir. Düşüncelerinizi derinlikli ve hayal gücünüz de yüksek olabilir. Yazarken, konuşurken yada birşey anlatırken içinizden gelen esinle davranırsınız. Yakın çevreniz ile mistik bir özdeşleşme geliştirirsiniz. Nerede olursanız olun, yolunuzu kolay bulabilirsiniz. Yine bu süreçte farklı rollere bürünmekte üstünüze yoktur. Özellikle tiyatro yada sinemayla uğraşıyorsanız bu dönemde rol gücünüz yükselir ve başarılı çalışmalarda ödüller alırsınız. Yazarsanız anonim yapıtlar sergiler veya yazılarınızı takma bir isimle gerçekleştirirsiniz.

Bu süreçte etrafınızda ilaç bağımlısı yada içki, uyuşturucu bağımlısı enteresan komşular yada değişik insanlar olabilir. Bu nedenle görüştüğünüz insanlara dikkat ediniz ve özellikle bu dönemde seçici davranmaya özen gösteriniz. Kafanızı karıştıran fikirlere sahip insanlara mesafe koyunuz ve alkollü araba kullanma konusunda özellikle dikkat ediniz.

OĞLAK

JÜPİTER GENEL ETKİLERİ

Jüpiter 2007 yılında siz oğlak burcu mensuplarına olan etkisi öncelikle, iyilikseverlik duygusu ve büyük bir iman gücü olacaktır. Tersine dönen olaylardan sizi sağ salim çıkartan ve devamlı gözeten bir iyilik meleğiniz olacaktır. Başka insanlara yardım arzusu ile dolup taşacak ve büyük bir insanlık sevgisi sahibi olacaksınız. Özellikle kendisini koruyamayan insanlara karşı yardımseverlik güdünüz çok yüksek hale gelecektir. Siz, hastahane yada hapishane gibi yerlere karşı aşırı hassasiyet duyacak ve elinizden geldiğince ziyaretlerde bulunarak ulvi görevler edinmek isteyeceksiniz. Başarıların bu süreçte gelmesi için öncelikle, mütevazi ve sabır dolu olduğunuz müddetçe kavuşacaksınız. Bazı dönemlerde hayalleriniz güçlü olacak fakat bir konuyu gerçekleştirmeden önce tüm fikirlerin dinlenmesi ve incelenmesi gerektiğini aklınızdan çıkarmamanızı öneriyorum.

Yine bu süreçte, yalnızlık sizin için sessiz bir mutluluk haline gelecektir. İnzivada bulunduğunuzda hissettiğiniz mutlu deneyimler size güç katacak. Siz yanlızlıkta büyüyecek ve gelişeceksiniz. Harici dünyadan uzaklaşarak yalnızlık içinde yaşamın anlamını arayacak. Gerçek zenginliğin bu dünyaya ait olmadığının bilincine varacaksınız. Meditasyon veya ruhsal araştırmalarla derin bir içsel zenginliğe kavuşacaksınız. Bilinçaltı zihininiz zengin bir esin ve yardım kaynağınız olacaktır.

SATÜRN ETKİLERİ

Satürn gezegeninin Aslan burcu süreci içinde siz oğlaklar, tutumlu, idareli ve yoğun çalışan bir işçi olacaksınız. Kendinize disiplin uygulayacak ve güçlü disiplininizle parasal güvencenizi elde etmeye çalışacaksınız. Bu çalışma hırsı sizi sosyal ve cinsel yönden etkileyecek. Bu durumlarda ruhsal büyüme arayışı yoğun olacak ve başka insanlarla bütünleşmek arzusu da gerekli hale gelecektir. Tüm dünyayı kazanmak uğruna insanın ruhundan vazgeçmesine değer mi diye düşünmeye başlayabilirsiniz. Geçmişten gelen derin bir incinme duygusu hissetmeniz mümkündür. Kısıtlamalar, engeller ve problemler ortaya çıkabilir, vergiler, cinsel yaşam veya sigorta gibi konularda dikkatli olunmalıdır. Bazı oğlakların doğum haritalarına göre güçlü cinsel eğiliminizde azalmalar yada çoğalmalar meydana gelebilir.

Yine bu dönemde ölüm korkusu içinize yerleşebilir. Fakat jüpiterin bu yılki etkileri dolayısıyla bu düşüncenizin çok fazla sizi etkileyeceğini sanmıyorum. Yoğun bir maneviyat sizin ölüm gerçeğini farklı bir şekilde ele almanıza neden olacaktır. Bu dönem içinde sürekli kendinizi denetleme, ilgisizlik, soğukluk, gerginlik, çekingenlik, sert, doyumsuz ve beceriksiz halleriniz görülebilir. Duygusal açıdan soğuk, iktidarsız veya isteksiz hale gelebilirsiniz. Yaşamın anlamı konusunda krize girmekten korkabilirsiniz. Yaşlılıktan fakirlikten ve kontrolünüzü yitirmekten de korku duyabilirsiniz. Bu dönemde mükemmel bir aşık olursunuz. Sevdiğiniz kişiyi yüceltme, yükseklere koyma gibi duygusal durumlarınız oluşabilir. Fiziksel açıdan kusursuz olduğunuz halde, duygusal düzeyde soğuk olduğunuz cinsel deneyimler yaşarsınız. Takıntılı erotik fikirleriniz oluşabilir. Daha önce garip bulduğunuz tabu alanları ile zorunlu olarak yüzleşebilirsiniz.

URANÜS ETKİLERİ

Uranüs bu yıl içinde çevrenize karşı olan tepkilerinizde, bağımsızlığınızı, orjinalliğinizi, yaratıcılığınızı, geleneksel olmayan, tuhaf ve biraz da eksantrik bir şekilde davranmanıza neden olacaktır. Çevrenizdeki insanlar sizi anlayamayacak ve neden bu yollarla düşüncelerinizi açıkladığınızı bir türlü algılayamayacaklardır. Zaman


Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.


Kullanıcı avatarı
nilmoon
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 374
Yaş: 40
Kayıt: Çrş 22 Ağu, 14:34

Okunmamış mesaj gönderen nilmoon » Sal 11 Eyl, 02:55

Uranüs gezegeni bu dönemde, evlilik konusunda benzersiz ve alışık olmadık kişilere yöneleceğinizin bir göstergesi olabilir. Mükemmel bir uzlaşma veya tam bir anlaşmazlık içeren evlilik hayatınız da olabilir. Kendiniz ve eşiniz geleneklere uymayan ve herşeyi ile sizde şok uyandıran bir kimse de olabilir. İlişkinizde özgürlük meyliniz kuvvetlidir ve ortak bir anlaşma zemininiz olmayabilir. Yine ilişkide bulunduğunuz kişi tarafından oldukça çekici bulunabilirsiniz. Sizi inanılmaz bir şekilde yakışıklı yada güzel bulabilir. Beraberliğinizde ortaya çıkan benzersizlik başka insanların da karşınızdaki kişiyi anlamamasına neden olabilir. Sizin harika bulduğunuz ve mutlu olduğunuz bu ilişki, diğer insanlar tarafından oldukça itici gelebilir. İlişkisi olmayan Başaklar bu süreçte geleneksel olmayan çok ilginç insanlarla tanışabilirler.

ben de sebep arıyordum, meğer uranüs kendini kaybetmiş :x

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön