2007 KASIM Burç Yorumları

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Elan_Vital
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1141
Yaş: 39
Kayıt: Pzt 09 Oca, 20:40

2007 KASIM Burç Yorumları

Okunmamış mesaj gönderen Elan_Vital » Pzt 05 Kas, 17:14

Koç Burcu Aylık Yorumu

Aşk ve İlişkiler

Sevgili Koçlar, bu ay aşk konusunda cinsel paylaşımlar ön plana gelecek, kendinizi bir başkasıyla bu anlamda bütünleştirmeye önem verecek ve yaşadığınız ilişkide veya birlikte olacağınız karşı cinste bu olguyu ön planda tutmaktan hoşlanacaksınız. Doğal olarak bu ihtiyaç sizin gibi bu konuda ateşli ve öncü mars insanları için tamamen güdüsel isteklerin doyurulması anlamı da taşıyabilir. Bu birlikte olacağınız kişiyle olan sevgi birlikteliğinizin niteliğine göre değişebilir. Eğer yaşanan sadece geçici bir ilişki ise, bu dönemdeki cinsellik daha ziyade geçici tatmin olma ve zevk için yaşamak dışında bir anlam ifade etmeyecektir. Bunun tam tersi durum ise, kişinin sevdiği insanla en derin anlamda mahremiyetini paylaşma isteğidir ve son derece keyifli ve ilişkiye renk katan bir duygu halini alabilir. Bu dönemde, yaşanan derin ve ateşli aşklar sayesinde dönüşüm ve değişim yaşayabilir, egonuzun sınırlarından kurtularak cinsel paylaşımda sınırsızlığı keşfedebilir ve kendinizi yeniden oluşturmak adına yüzleşmelerde bulunabilirsiniz. Kısaca yaşanan haz duygusunun temelinde, dünyanın bütün zorluklardan, sorumluluklardan kaçış isteği baskın olabilir. Bu dönemin enteresan bir yanı da, cinsellik konusundaki kendi iç dünyanızı bir başkasıyla paylaşım isteğinizdir. Sırlarınızı ve içinizde size sıkıntı veren tüm sorunları veya bilinçaltınızdaki tüm baskı yaratan unsurları, bu sayede geçici de olsa yaşanan saatler içinde unutmanız ve rahatlamanızdır.

Aşk açısından ikinci önemli enerjiniz ise, evlilik ve ciddi ilişkisi olan kişiler üzerinde daha etkili olacaktır. Venüs gezegeni 8 Kasım–5 Aralık tarihleri arasında yöneticisi olduğu Terazi burcundan geçerken, siz Koçlar, eşiniz veya ciddi ilişkiniz olan kişiyle uyum, huzur ve barış içinde güzel bir dönem geçirmek için, daha dikkatli ve dengeli bir şekilde ilişki kurmaya özen göstermelisiniz. Bu transit altında eşiniz size karşı daha anlayışlı ve huzurlu bir ortam yaratmak adına daha gönüllü olacaktır. Sizler için gayet romantik geçebilecek bir dönemdir. Sorunları olanlar bu dönem içinde uzlaşmak adına girişimde bulunurlarsa anlaşmazlıkların üstesinden gelebilirler. Kimileriniz ise, aşk ilişkisini daha ciddi hale getirmek düşüncesiyle bu transit altında evlilik kararı alabilirler kimileriniz ise, yeni tanıştığı bir kişiyle ani evlilik kararı alabilir.

İş ve Kariyer Yaşamınız

Sevgili Koçlar, Kasım ayında iş hayatınızla ilgili alanda görülecek enerjiler doğrultusunda, sizler gerek ortaklık ilişkisi gerekse işinizle alakalı konularda hangi yöne gideceğiniz ve ne gibi kararlar alarak, iş hayatınızı düzenlemeniz gerektiğini düşünebilirsiniz. Kimileriniz yakın çevrenizdeki kişilerle, kimileriniz kardeşleriyle kimileriniz ise eşiyle beraber iş hayatı içinde yer alıyor olabilir. İşte bu durumda karşılıklı haklar konusunda sorunlar yaşanıyorsa, sizler bir araya gelerek aksayan ya da ters giden durumları gözden geçirmeye çalışmalısınız. Belki de iş dışında çok iyi giden ilişkiniz, iş söz konusu olduğunda bozuluyor ve aranızda sorunlar çıkmasına neden oluyordur. Bu durumda karşılıklı özel ilişkinizi zedelemeden ciddi anlamda bir ortaklık sözleşmesi yapabilir ve işinizle ilişkiniz arasındaki ayrımı sağlamış olabilirsiniz.

Kimi Koçlar ise, iş hayatıyla ilgili konularda, iki seçenek arasından hangisini tercih edeceğini bilemez bir durumda olabilirler. Bir yandan kafanızın içinde yapmayı düşündükleriniz diğer yandan şu anki görevinizin koşulları kafa karıştırıcı olabilir. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken en önemli husus, kendi bilgi birikiminizi arttırmak yönünde ve kendi yeteneklerinizi gösterme hususunda en etkili olanını tercih etmektir. Kimsenin huzuru kaçmasın diye kararsız kalmak veya tam tersine düşünmeden araştırmadan balıklama atlamak son derece yanlış olacaktır. Zorla uyum göstermek zorunda olmadığınız gibi ilerisini göremediğiniz bir alanda sırf isteklerinizi doyurmak adına risk almamaya çalışmalısınız. Kararlarınızı çok dikkatli tartın ve beraber çalıştığınız insanlarla elinizden geldiğince uyumlu ve nazik bir şekilde anlaşmaya gönüllü olun.

Parasal Konular

Sevgili Koçlar, parasal konularda, 8 Kasım tarihine kadar, elinizde olmayan şartların getirdiği sıkıntılar, bir yandan da özgür davranmak ve her şey düzelir umudu içinde olmak doğal olarak bir gerilime sebebiyet verebilir. Bu durum kimi zamanlar kendinizi denetim altına alarak dikkatli hareket etmenize neden olurken, kimi zaman da tam tersine elinize geçen az veya çok harcama meyli gösterebilirsiniz. Yapılması gerekense her zaman durumunuz çerçevesi içinde hareket etmek olmalıdır. Kısa bir zaman sürse bile yine de temkinli davranmayı kesinlikle elden bırakmayınız.

8 Kasım tarihinden sonra, gerek ortaklık ilişkileri gerekse başkaları kaynaklı gelirlerle ilgili konularda yardım veya destek beklentiniz artabilir. Artık gündelik iş hayatının üzerinizde yarattığı bazı baskıları önemsemez hale gelebilirsiniz. Bu sürede kimileriniz yeni bir iş ortaklığı kurarak maddi yönden güçlendiği gibi, kimileriniz yeni bir sözleşme sayesinde rahatlayabilirsiniz. Bazı koçlar bu sürede ciddi ilişkide oldukları kişi tarafından da destek görerek rahatlayabilirler.

Mars Geri Hareketinin Koç Burcuna Olan Etkileri

Mars Yengeç burcu konumunda seyrini devam ettirirken, 15 Kasımda geri hareketine başlayacaktır. Bu etki altında siz Koçlar, gerçek hayatın problemleriyle yüzleşmekte zorlanabilir ve kendinizi ortaya koymak konusunda gerilim yaşayabilirsiniz. Aile içindeki kişiler veya dışardan gelen etkiler, size sorumluluklarınızı hatırlatır, siz ise kendi fikirlerinizin doğrultusunda hareket etmek istediğiniz için, bunlarla uğraşmak ve çözüme kavuşturmak istemeyebilirsiniz. Evle ilgili konuların kendiliğinden hallolması için suya sabuna dokunmadan köşenize çekilmek gibi tepkiler verebilirsiniz. Kendi değerlerinizi korumayı sevdiğiniz için, karşınızdaki insanların beklentilerini anlamsız bulabilirsiniz. Öyle olaylar yaşanır ki, siz normal zamanda bunları hallettiğiniz halde, bu süreçte nedense garip bir halde pasifleştiğinizi hissedersiniz. Bu durum doğal olarak içsel bir gerilime sebebiyet verebilir ve siz kimi zamanlar içinizdeki öfkeyi türlü şekillerle yansıtmaya başlayabilirsiniz. Kendi değerlerinize aşırı sahip çıktığınız için dışarıdan gelebilecek herhangi bir etki karşısında tarafsız davranmanız zorlaşır ve eleştiriler karşısında bir anda öfkelenebilirsiniz. Bir şeyler yapmak istediğiniz halde, duygularınız o denli baskın haldedir ki, kendinizle çelişkiye düşerek, bu ben miyim sorusunu sorabilirsiniz.

Yapılması gereken, doğal yapınızdan uzaklaşmadan, nezaket kuralları içinde olayları çözümlemeye çalışmak, gerçeklerin her zamanki gibi peşinden gitmek, kendinizi ortaya koyarken yapılması gerekenleri sakin ve mantıklı bir şekilde ele almak, kararsızlıktan uzak durmak ve yapıcı bir şekilde kendinizi eleştirerek ihtiyaçlarınızı elde etmeye çalışmaktır. Bu yapılmadığı takdirde, saplantılı davranışlar, çekingenlik, gerilim ve içsel öfkeler nedeniyle yuvanızda huzursuzluklar görülebilir. Maddi paylaşımlar ve kişisel imajınızı ilgilendiren alanlarda krizler yaşanabilir.

Boğa Burcu Aylık Yorumu

Aşk ve İlişkiler

Kasım ayı enerjileriniz doğrultusunda, sevdiğiniz kişiyle aranızdaki her türlü paylaşım konusunda son derece dikkatli olmak durumundasınız. Enerjileriniz doğrultusunda kimi zaman birbirinize karşı oldukça sahiplenici ve tutkulu davranırken, kimi zamanlarda güç ve kontrol isteğiyle birbiriniz üzerinde gerilimler yaratabilirsiniz. Birbirinizi değiştirmeye kalkmak veya kendiniz gibi düşünmesini istemek, çeşitli durumlar yaratarak ilgiyi kendi üzerinize çekmek fakat tüm bunlara rağmen başarılı olunmadığında ise çatışmaya girmeye çalışmak en sık görülebilecek etkiler olacaktır. Bu dönemde, her şeyden önce birbirinizin farklılıklarını net bir şekilde kabul etseniz ve tartışarak içinden çıkılmaz durumlar oluşturmak yerine birbirinizi anlamaya çalışarak sağlıklı bir diyalog kursanız, bütün bu sorunların hiçbiri görülmeyecektir. Fakat her iki taraf ta kendi kimliği doğrultusunda inatlaştığı için bu durumda sağlıklı bir ilişki yaşamak neredeyse imkânsız hale gelebilir. Kimi zaman birlikte olduğunuz kişi, size karşı yoğun ve tutkulu davranışlar gösterirken kimi zaman size kimin daha güçlü olduğunu kanıtlamak ister gibidir. Bu durum karşısında kafanız karışabilir ve siz de meşhur inadınızla dediğim dedik tarzı davranınca tam bir karmaşa ortamı karşılıklı olarak yaratılmış olur.

Bu enerji altında dikkat edilmesi gereken en önemli tarihler 4–20 Kasım tarihleri arasıdır. Bu süreçte kafa karışıklığı ve aranızdaki doğabilecek çekişmeler açısından birbirinizi kandırmaya yönelik tavırlar, hayal kırıklığı en önemli olanlarıdır. Birbirinize karşı güvensizlik hissedebilirsiniz. Yanlış anlaşılmalardan doğan çatışmalara karşı dikkatli olunması gerekebilir. 20 Kasım tarihinden itibaren tüm ay boyunca etkili olacak bir başka enerji ise partnerinizle aranızdaki aykırılıklardan kaynaklanan sorunlardır. İlişkinizle ilgili konularda ortak olarak alınması gereken kararlarda farklı düşünebilir ve dengeyi kurmakta zorlanabilirsiniz. Her ikiniz de kendi istediğinin yapılmasından hoşlandığı için birbirinizi dinlemez hale gelebilirsiniz. Üçüncü şahıslar nedeniyle veya yoğun çalışma hayatının getirdiği stres aranızda problemler oluşabilir. Bu durumda yapılması gerekense ortak sorumluluklarınızın bilincinde olmaktır. Aşk hayatınızla ilgili yaşam alanınızdan geçen Satürn enerjisini kesinlikle göz ardı etmeyiniz. Bu dönemde bazı boğalar kendilerinden yaşça büyük kişilerle ilişkiye girebilir veya olgun deneyimli kişilerle birlikte olmaktan hoşlanabilirler. Eylül aylık yorumunuzdaki Satürn transiti ile alakalı bölümü tekrar okumanızı öneriyorum.

Ve bir dip not olarak bu süreçte evli boğaların partnerleriyle aralarında sorunlarının kökleşmemesi için kesinlikle şimdiden önlem almaya çalışmaları yerinde olacaktır. Özellikle cinsel hayatınızla ilgili problemler gündeme gelebilir. Ayrıca Satürn gezegenin aşk evinizdeki sert transitini düşünürsek, bu durumların çocuk sahibi olmak konusunda da problemler yaşayabileceğinizi göstermekte. Sabit düşünce tarzınızın yaratacağı inatlaşmalardan uzak durarak, karşılıklı dengeyi muhakkak sağlamalısınız.

İş ve Kariyer Yaşamınız

11 Kasım tarihine kadar, iş hayatınızla ilgili konularda, hizmet sunduğunuz kişiler ve birlikte çalıştığınız görev arkadaşlarınızla sağlıklı diyalog kurmaya özen göstermelisiniz. Sizin görüşlerinizden farklı olsalar dahi, siz uyumlu ve huzurlu bir şekilde dengeyi kurabilirseniz, hem iş ortamınızda barış havası yaratılır hem de daha verimli çalışma imkanı bulabilirsiniz. Bu süreç içinde, zihinsel yönden kararlarınız ve saptadığınız gerçekler gayet olumlu olarak gelişebilir. Her türlü uygulama ve planlarınızı başarıyla yürütebilir, işinize kolaylıkla odaklanabilirsiniz. Kimileriniz için iş seyahatleri gündeme gelebilir ve bu yolculuklarda fiziksel olarak dinlenme imkanı bulabilirsiniz. İş sözleşmesi veya kanuni haklarınızla alakalı uzun vadeli hedeflerde bulunabilirsiniz. Pratik uygulamalar ve detaylarla ilgili konularda ortak çalışmalarda bulunmak size faydalar sağlayıcı olacaktır. Konsantrasyon yeteneğinizin artmasıyla, işinizde başarılı çalışmalarda bulunabilir, detaylı işlerin üstesinden gelebilirsiniz.

11 Kasım tarihinden sonra etkisi görülecek diğer bir enerji ise, gerek işiniz gerekse birebir iş ilişkisi içinde olduğunuz insanlarla aranızda ortak çalışmalar, eşiniz veya ciddi ilişkiniz olan kişiyle beraber ortak bir projeyi birlikte sürdürmek gibi özellikler içerebilir. Bu dönem içinde, bilgi birikiminizi diğer insanlarla paylaşarak ortak çalışmalarda bulunabilir, böylece kendi düşüncelerinizin dışındaki farklı görüşleri görebilme şansı bulursunuz. Bu dönem için kısaca, uyum ve paylaşım ön plana gelecektir demek doğru olur. Ayrıca iş arkadaşlarınızla aranızdaki ilişki daha sıcak paylaşımlar içerebilir. İşbirliğine oldukça yatkın olduğunuz bir dönemdir. Tabi ki bir boğa için kendi düşüncelerinden vazgeçmek zor olabilir. Kimi günlerde gerilimli tepkiler vermeniz mümkün olsa da, yine de barış ve huzur duygusu sizin için her zaman değerli olduğundan kendinizce ayarlamalarda bulunabilirsiniz.

Parasal Konular

9 Kasım tarihinde Merkür’ün Akrep burcuna girişiyle beraber siz boğalar için, gündelik iş hayatının getirilerinden ziyade, eş ve ortak kaynaklı gelirlerin paylaşımı veya ortak çalışmalarda bulunarak maddi açıdan rahatlık söz konusu olabilir. Kimileriniz için bu dönem yararlı birebir görüşmeler kanalıyla sözleşmelerin yenilenmesi veya yeni sözleşme yapacağınız işler anlamı da taşıyacaktır.

15–24 Kasım tarihleri arasındaki enerjileriniz nedeniyle, yolculuklar, birebir iş görüşmeleri, kardeşlerle yapılan işler, sporla alakalı aktiviteler, sağlık konusu, haberleşme, eğitim alanı, aile desteği, yakın çevreyle olan bağlantılar, ticaret, gezi kanalıyla maddi gelirler konularında terslikler gecikmeler ve rahatsızlıklar meydana gelebilir. Fırsatlar ayağınıza gelir veya siz direk bağlantılar sayesinde fırsatlar yaratabilirsiniz. Bu dönemde kontratlar ve sözleşmeler yenilenebilir, yeni çevreler edinebilir, değişik insanlarla tanışabilirsiniz. Yalnız Mars gezegenin 15 Kasımda başlayacak geri hareketi nedeniyle ne olursa olsun özellikle yakınlarınızla olan(kardeşler) ilişkinizde dikkatli olmakta ve temkinli davranmak faydalıdır. En önemli dikkat edeceğiniz tarih ise, 20 Kasım ve ay sonuna kadar sürecek zaman dilimidir. Aldanmalar, bazı hayal kırıklığı yaşamamak için bastığınız yeri iyi bilmeli, girişimlerinizde gerekirse beklemede kalmayı tercih etmelisiniz.

Mars Geri Hareketinin Boğa Burcuna Olan Etkileri:

Mars Yengeç burcu konumunda seyrini devam ettirirken, 15 Kasımda geri hareketine başlayacaktır. Bu etki altında siz Boğalar, iletişim, öğrenim hayatınız, kardeşlerinizle ilişkileriniz, yakın çevrenizle olan temaslarınız ve yolculuklarınız, düşünceleriniz, algılamanız ve bilgi paylaşımları açısından etkili olacaktır. Öncelikle, Mars gezegeni savaşma gücümüz ve isteklerimizin peşinden gitmemizi ve ele geçirmemizi sağlayan kuvvetimizdir fakat Yengeç burcunda düşük enerjiye sahiptir. Boğalar açısından duruma bakarsak, sizin gibi sağlamlığa ve güvenliğine önem veren kişiler için bu süreç, birazdan belirteceğim durumların dikkate alınması halinde oldukça rahatlatıcı geçebilir. Ne gibi etkiler yaşayabilirsiniz ve nasıl bir enerji altındasınız birlikte inceleyelim.

Bu süreçte hassasiyetiniz arttığı için doğal olarak, ailenizi ve sahip olduğunuz tüm değerlerinizi korumak ve kollamak istersiniz. Kendinizi yakın çevrenizdeyken veya tanıdıklarınız arasındayken daha rahat hissedebilirsiniz. Herhangi bir ters durumda, tepki vermek yerine olayları kendi bakış açınızla değerlendirerek sakin bir şekilde kontrol etmeye çalışırsınız. Yalnız bu durum kimi zaman huzursuzluklara neden olabilir. Çünkü kendinizi sürekli bir şeyleri ayarlamak zorunda hissedebilirsiniz. Eğer gerilim yaratmasına izin vermezseniz sorun çıkmayacaktır. Normal zamanlar da, savaşmaktan hoşlanmadığınız için bu süreçte girişimci ve atak olmanız gereken alanlarda pasiflik göstermek yerine hedeflerinize kararlılıkla gidebilirseniz faydalı sonuçlar alabilirsiniz.

Yapmanız gereken, kararlarınızın duygularınızdan etkilenmesine izin vermeden hareket etmeye çalışmak, fiziksel enerjinizi gerekli yerlerde kullanmayı bilmektir. Rahatınız bozulmasın diye veya sonuç umduğunuz gibi olmaz diye, dış dünyadaki her şeyi kontrol altına almaya kalkmak, aşırı savunmaya geçmek, illa benim dediklerim doğrudur diyerek başka görüşlere kendinizi kapatmak içsel öfke yaratabilir. Zamanı doğru şekilde kullanmalı, sağlıklı sağduyu ile davranmaya özen göstermelisiniz. Bütün bunlara dikkat edilmesi halinde başta sağlığınız, kendinizle olan tüm içsel hesaplaşmalarınız, gizlilikleriniz ve ikili ilişkileriniz bakımından son derece rahat bir dönem geçirebilirsiniz.

İkizler Burcu Aylık Yorumu

Aşk ve İlişkiler

9 Kasım tarihinden itibaren, Venüs’ün terazi burcuna girmesiyle beraber sizler için aşk, flört, cinsellik, gönül ilişkileri, maceralar kısaca bağlılık altına girmek istemediğiniz ilişkiler açısından yeni bir süreç başlamış olacak. Bu dönem içinde, şefkatli ve sevecen tavırlarınızla karşı cins üzerinde oldukça etkin hale gelebilirsiniz. Flört ilişkileri bakımında son derece olumlu gelişmelere açık olabilir, aşkı yeniden keşfettiğinizi hissedebilirsiniz. Yaşamın güzel yanlarını paylaşacağınız insanlarla tanışmak, bir araya gelmek isteyebilir, kendinizi nasıl daha güzel göstereceğinizi de kolayca bilebilirsiniz. Büyüleyici bir görüntüye sahip olacağınız için hakikaten bu dönemde aşk konusunda en şanslı burçlardan biri de siz olacaksınız. Mutlu olmak isteğiyle hareket edeceğiniz için, yaşadığınız ilişkideki sorunları görmezden gelmeniz mümkün olabilir. Daha ılımlı ve hoşgörülü bir şekilde çözümlemeye kalkmanız, ilişkinizin temeli açısından gereklidir. Karşı cins üzerindeki baskınlığınız nedeniyle, kimi zaman kaçamaklara meyledebilir ve sevdiğiniz kişiyi üzebilirsiniz. Bu konulardaki etkinlik tamamen doğum haritanızdaki enerjiler nispetinde görülecek bir haldir.

Bu süreçte dikkatli olmanız gereken tarihler 14–27 Kasım arası olup, sizler bu tarihte, yüzeysel ve kibirli davranışlardan uzak durmalı, değişkenlikler göstermemeli, tutarlı tavırlar içinde olmalısınız. Hesapçı olmaktan uzak davranmalı, olayları sadece kendi açınızdan değerlendirmemelisiniz

İş ve Kariyer

22 Kasım tarihine kadar iş hayatınızla ilgili konularda, ortak paylaşımlarda bulunmak ve yeni girişimler için iş yaşamınızı gözden geçirmeniz faydalı olacaktır. Sorumluluklarınızın bilincinde olarak yürüttüğünüz tüm çalışmalarda, daha derin incelemelerde bulunmalı ve sorunlarınızın altında yatan nedenleri keşfetmeye çalışmalısınız. Kimileriniz için bu süreç, kişisel kaynaklarınızı çoğaltmak adına yeni iş girişimleri anlamı taşıyabilir, kimileriniz ise, işindeki problemlerle ilgili oldukça gergin bir dönem geçirebilirler. Artık yüzeysel düşünmek ve geçiştirmek diye bir durum ortadan kalkar ve siz ister istemez, işinizle yakından ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. İşinizle alakalı konulara fazlasıyla odaklanır, beraber çalıştığınız insanları daha yakından inceleme altına alabilirsiniz. İşinizle ilgili bir yenilenme ve dönüşüm meydana gelebilir veya sizin konumunuzla ilgili bir değişim şart hale gelebilir. Kendi ihtiyaçlarınızı yeniden belirlediğinizde şu anki görevinizle ilgili kaygılar duyabilir, daha iyi şartlarda yaşamak için yeni planlar yapabilirsiniz. Kuruntu ve kuşku içinde hareket etmeniz mümkündür. Kafanızın içinde sorular vardır ve genel olarak kendinizi pek rahat hissetmeyebilirsiniz.

Son derece duyarlı bir dönemdir, en ufak bir şeyde kendinizi güvensiz hissedebilir ve sırf bunu yenmek adına sinirli tepkiler verebilirsiniz. Genelde yoğun bir şekilde çalıştığınız için fiziksel açıdan yorgunluklar ve keyifsizlikler duyabilirsiniz. Danışmanlık ve idarecilik türü işler açısından olumlu bir süreçtir. Kimileriniz için bu dönem iş yeriyle alakalı krizler yaşanması anlamı taşır fakat bütün bunlar durumunuzun düzelmesi adına gerekli olan gerginliklerdir. Son derece meraklı ve çevresiyle ilgili bir insan olmanıza rağmen bu dönemde biraz içinize kapanma ve kendinizi öne sürmek konusunda çekingenlik yaşayabilirsiniz.

Parasal Konular

Ekim ayından itibaren Yengeç burcunda seyrine başlayan Mars gezegeninin geri hareket başlamadan önceki, 15 Kasım tarihine kadar olan seyrinde parasal konularda, güvencenize önem vermeye devam etmeli, sabırsızlık göstermemelisiniz. Yüzeysel şekilde hareket etmek yerine, parayı elde etmek ve yaşamınızı sürdürmek adına kararsızlıktan kesinlikle uzak durmalısınız. Hırsınızın körelmesine izin vermeden kapıları çalmayı ihmal etmemelisiniz. Güvencenizi sağlayacak girişimlerden uzak durmamalı, gereken çabayı göstermek yerine Mars enerjisinin sizi aşırı hassas etkiler yaratarak durdurmasına izin vermeyiniz.

15 Kasım tarihinde başlayacak Mars geri hareketi nedeniyle, maddi konularda girişimde bulunurken, özgüven duygunuzda azalmalar hissedebilir, eğer bir girişimde bulunduysanız şüpheye düşebilir, sanki her şey olumsuz geçecek gibi bir duygu içine düşebilirsiniz. Yine bu geri hareket esnasında maddi konularda bazı sıkıntılar yaşanabilir ve siz agresif tepkiler içinde olabilirsiniz. İşinizden kazandığınız geliriniz veya yatırımlarınızla ilgili konularda yavaşlamalar, gecikmeler veya plan dışı harcamalar meydana gelebilir, bu giderlerin çoğunluğu yuvanızla alakalı konular, ebeveynlerinizle ilgili veya bizzat ilişkiniz nedenli olabilir. Sakin ve mantıklı şekilde davranmalı, kontrollü ve sabırlı bir şekilde ilerlemeli, harcamalarınıza dikkat etmelisiniz.

Mars Geri Hareketinin İkizler Burcuna Olan Etkileri

Mars Yengeç burcu konumunda seyrini devam ettirirken, 15 Kasımda geri hareketine başlayacaktır. Bu etki altında siz İkizler burcu mensupları, maddi ve manevi değerlerinize sahip çıkma ve güvenliğinizi sağlamak adına para kazanmanız konularında etkin bir rol oynayacaktır. Mars gezegeni fonksiyon olarak savaşma gücü ve isteklerinizin peşinden gitme enerjisidir. Fakat bu süreçte güçsüz bir konumda olduğu için doğal olarak geçtiği alanlarda pasif bir hale gelinmesine neden olmakta. Siz ikizler her zaman atak ve zeki hareketlerinizle tanınırsınız. Tabii kimi zaman yüzeyselliğiniz ve değişkenliğiniz açısından da düşünürsek bu süreçte dikkat edeceğiniz noktalar üzerinde sağlıklı bir şekilde ayarlama yapabilirseniz sorun çıkmayacaktır. Ne gibi etkiler yaratacaktır ve nelere dikkat edilmesi gerekir birlikte gözden geçirelim. Her şeyden önce maddi konularda güvencenize önem vermeye devam etmeli, sabırsızlık göstermemelisiniz. Yüzeysel şekilde hareket etmek yerine, parayı elde etmek ve yaşamınızı sürdürmek adına kararsızlıktan kesinlikle uzak durmalısınız. Hırsınızın körelmesine izin vermeden kapıları çalmayı ihmal etmemelisiniz. Güvencenizi sağlayacak girişimlerden uzak durmamalı, gereken çabayı göstermek yerine Mars enerjisinin sizi aşırı hassas etkiler yaratarak durdurmasına izin vermeyiniz.

Girişimlerinizde aktif olurken, geleceğiniz adına hareket etmeye özen göstermeli, rekabetten çekinmemelisiniz. Harcama alışkanlıklarınızı ayarlamalı israftan uzak durmalısınız. Kendinizi için neyin gerekli olduğunun altını bir kez daha çizerek, amaçlarınız doğrultusunda hareket etmekten vazgeçmemelisiniz. Eleştiriler karşısında sinirlenmek yerine yapıcı tarzda düşünmeyi seçmelisiniz. Bu dönemde fırsatların karşınıza çıkmasını beklemek yerine kendiniz yaratmalısınız. Finans konusunda dolaylı hareket etmekten uzak durmalı, gerçeklerle yüzleşmeyi muhakkak bilmelisiniz. Ne durumda olursanız olun, para konusunda ne aşırı rahat ne de güvensiz olmamalı, isteklerinizin size sunacağı ateşi arkanıza alarak maddi güvenliğiniz için savaşmaya devam etmelisiniz. Bunlara dikkat etmeniz halinde, hem gündelik iş hayatınız ve sağlığınız açısından hem de, ileriye yönelik hedefleriniz açısından bu süreçte vakit kaybetmemiş olursunuz.

Yengeç Burcu Aylık Yorumu

Aşk ve İlişkiler

22 Kasım tarihine kadar sürecek Güneş enerjisi etkisiyle, aşk konusunda yenilenme, değişimler yaşamak ve kendi içinizdeki güvenlik arayışınızı sağlamlaştırmanız gerekecektir. Peki, bu süreçte neler yaşanacak. Öncelikle kendi kimlik duygunuzu rahatça ortaya koyabileceğiniz, kendinizi arzu ettiğiniz gibi ifade edebileceğiniz bir süreç geçireceksiniz. Eğer bir beraberliğiniz varsa, bu dönemde gerek cinsel gerekse her türlü paylaşım açısından daha etkili bir dönem olacaktır. Aşk konusunda yaratıcılık ifadenizde, güçlü görünme ve gücünüzü hissettirme olgusu önemli hale gelecektir. Duygularınızı dengeli bir şekilde ifade etmeyi başardığınız gibi, içinizdeki yaratıcı gücü açığa çıkarabileceksiniz. Her zaman sessiz ve sakin olduğunuz için bazı insanlar tarafından üzülmüş olabilirsiniz. İşte bu süreçte, yaşadığınız her duygunun farkına vararak, kendinizi gerektiğinde koruyabilecek ve içsel dürtülerinizi kolaylıkla ifade ederek güç sahibi olacaksınız. Bilinçli isteklerinizi yönlendirerek, kişisel canlılık, fiziksel açıdan kuvvet ve dış imajınızda çekicilik ve cazibe kazanacaksınız. İlişkisi olmayanlar açısından bu süreç oldukça heyecanlı, tutkulu ve derin aşklar yaşanması için fırsatlar getirir. Çocuk sahibi olmayı düşünen yengeçler için de bu dönem gayet verimlidir, kimileri için bir tedavi sonucu hamile kalmak anlamı taşıyabilir.

Aşk konusundaki Merkür gezegenin etkisi altında, sizin istekleriniz ve beklentilerinizle, dış dünyada irtibat kuracağınız diğer insanlar arasındaki dengenin sağlanması adına düşünce kontrolünüzü sağlayacaktır. Daha derin düşünecek, yasak ve gizli olan her şeyden zevk almaya başlayacaksınız. Tutkulu bir ifade tarzınız vardır ve fikirlerinizi ifade ederken keskin bir gözlem gücü altında değerlendirebilirsiniz. Bu durum tam istediğiniz gibi, duygusal güvencenizi her zaman önemseyen sizler için, yaşamınızla ilgili kendinizi ifade etmenize engel olan dürtülerinizi gözden geçirerek kendinizle yüzleşmenizi ve sizin dışınızdaki dünya ile barış imzalamanızı sağlayacaktır. Yaşayacağınız aşk veya süregelen aşk ilişkinizle ilgili konularda zihinsel olarak düşündüğünüzde, kendi değerinizi bir ilişki içinde nasıl koruyabilirsiniz veya nasıl daha rahat ifade edebilirsinizin cevabını bulacaksınız.

İş ve Kariyer

Sevgili Yengeçler, Kasım ayı içinde meslek yaşantınızla ilgili konularda, ay ortasına kadar etkili olacak enerjiler ışığında, gayet hırslı, enerjik ve amaçlarınıza uygun bir şekilde davranacak ve cesaretle hedeflerinizin üzerine gidebileceksiniz. Yeni girişimlerde bulunmak adına istekli olacağınız bu süreyi iyi bir şekilde değerlendirmek için, girişimde bulunmayı düşündüğünüz konularda adımlar atmalı ve kararlılık içinde amaçlarınıza ulaşmak için çaba sarf etmelisiniz. Duygularınızı kontrol altında tutarak daha özgüvenli bir şekilde hareket etmeye çalışmalısınız. Ayrıca yine bu kısa sürecek etkiden yararlanarak, çalışkanlığınızla gerçekten istediğiniz olan ne varsa ona doğru kilitlenmeli, sinirlenmeden, her ne olursa olsun azimle yolunuzda yürümelisiniz.

Bu süreçte yöneticilik ve girişim konularında size destek veren bu enerji altında, duygusal yapınızı yeniden ele alarak, yeri geldiğinde ne kadar güçlü tepkiler vereceğinizi insanlara belli ediniz. Bu durum sizin iyi niyetinizin kullanılmasından koruduğu gibi, üzülmemenizi de sağlayacaktır. Davranışlarınızda kararlılık net bir şekilde görülmeli, hedeflerinizi yeniden belirlemeli ve gerçek hayatın üzerine özgüvenli bir şekilde gitmelisiniz. Kimlik duygunuzu rahatsız eden konularda, baskılar altında çökmemeli, korkularınız nedeniyle kendinizi ortaya koymakta zorlanmamalısınız. Amaçlarınızı gerekirse maddeler halinde yazmalı ve en başından sonuna kadar gerçekleştirmek adına kendinize söz vermelisiniz. Bütün bunları uygulamanız, mesleki anlamda da, iyi bir konuma gelmeniz için etkili olacaktır.

Parasal Konular

Kasım ayı maddi açıdan, kendinizi yaratıcı bir biçimde ortaya koyma ve kendinizi özel biri olarak hissetmeniz açısından önemli bir ay olarak gözükmekte. Odak noktası olmak isteğiniz her alanda özgüven duygunuzu perçinleyerek maddi anlamda güçlenmenizi sağlayabilir. Eş kaynaklı gelirler açısından etkili enerjilere sahip olduğunuz gibi, borsa, spekülasyon, alım satım işleri, yatırım meseleleri, yapılan bir anlaşma sonucu maddi açıdan güçlenmek gibi olumlu durumları da gösterebilir. Acenteler, eğlence hayatı, mal ve mülk satışı, sportif ve sanat faaliyetleri, maddi durumdan güçlü kişilerle tanışma ve aşk sayesinde güçlenmek bu enerji altında mümkündür.

31 Ekim - 16 Kasım arası ise, liderlik kabiliyetiniz ve kuvvetli girişim arzunuz sayesinde hayallerinizi gerçekleştirebilecek güce sahip olabilirsiniz. Özellikle bilişim sektörüyle alakalı meslek sahipleri için yeni iş olanakları anlamı taşıyabilir. Doğal olarak bu durum gelir kaynakları açısından önem arz edebilir. 20 Kasım tarihinden sonra ise, otoritelerle aranızda bir takım sorunlar oluşabilir. Ödemeleriniz, krediler veya diğer borçlarınızla ilgili sıkıntılar yaşanabilir. Her zamanki gibi paranızı idareli bir şekilde kullanabilir ve sabırlı davranabilirseniz sorun çıkmayacaktır.

Mars Geri Hareketinin Yengeç Burcuna Olan Etkileri:

Mars gezegeni burcunuzdaki seyrini devam ettirirken, 15 Kasımda geri hareketine başlayacaktır. Bu etki altında siz Yengeçler, eğilimleriniz, tavırlarınız, dış görünümünüz ve yeniliklerde bulunmak adına öncü ve aktif şekilde hareket ederek isteklerinizi elde etmeniz konularında etkin olacaktır. Fakat Mars gezegeni sizin burcunuzda astrolojik olarak düşük enerjiler taşıdığı için dikkat edilmesi gereken noktaları göz ardı etmemek faydalıdır. Siz Yengeçler, son derece duygulu, duyarlı ve güvenliğinizi her şeyden fazla önemseyen bir ruh haline sahipsiniz. Genel anlamda hayatla savaşırken veya gerçeklerle boğuşurken her şekilde bu hassas yapınız ortada olduğu için, savaşmak, hırsla öne atılmak veya ele geçirmek konularında sakinsinizdir. Şimdi ise bu durum ikiye katlanır hale gelmiş durumda. Mars enerjisinden olumlu anlamda yararlanmak için neler yapılabilir öncelikle bunlara birlikte bir göz atalım. Kendinizi dış dünyada insanlara ifade etmeye çalışırken kesinlikle hassasiyetinizi belli etmemelisiniz. Sizi güçsüz görmelerine izin vermeyiniz. Duygusal yapınızı yeniden ele alarak, yeri geldiğinde ne kadar güçlü tepkiler vereceğinizi insanlara belli ediniz. Bu durum sizin iyi niyetinizin kullanılmasından koruduğu gibi, üzülmemenizi de sağlayacaktır. Davranışlarınızda kararlılık net bir şekilde görülmeli, hedeflerinizi yeniden belirlemeli ve gerçek hayatın üzerine özgüvenli bir şekilde gitmelisiniz. Kimlik duygunuzu rahatsız eden konularda, baskılar altında çökmemeli, korkularınız nedeniyle kendinizi ortaya koymakta zorlanmamalısınız. Amaçlarınızı gerekirse maddeler halinde yazmalı ve en başından sonuna kadar gerçekleştirmek adına kendinize söz vermelisiniz.

İmajınızla ilgili farklı bir değişime gidebilir, kendinize hâkim olduğunuzu gösteren bir saç şekli, makyaj veya renkler deneyebilirsiniz. Canlılığınız sizi tanıyan tanımayan kişiler tarafından hissedilmeli, girdiğiniz ortamlarda hakkınızı kimsenin yemesine izin vermemelisiniz. Bütün bunları uygulamanız, Mars enerjisiniz pasifize edecek enerjileri olumlu şekilde kullanmanızı sağladığı gibi, aşk konusunda inanılmaz hazlar yaşamanıza ve mesleki anlamda da, iyi bir konuma gelmeniz için enerji verecektir. Kısaca etkiye karşı verdiğiniz tepki sayesinde güç elde edebileceksiniz.

Aslan Burcu Aylık Yorumu

Aşk ve İlişkiler

16 Kasım tarihinden itibaren başlayacak enerjileriniz altında aşk konusunda bundan sonra daha net davranışlar içinde olacak, yaşadığınız ilişkilerde tutarlı davranışlar gösterebilecek ve kimsenin kafasında soru işaretleri bırakmadığınız gibi, yaşadığınız ilişkilerde daha doğru seçimlerde bulunarak yanlışlarınızdan ders alacaksınız. En azından kafanızın içinde neyi isteyip neyi istemediğiniz konusunda kararlı olabileceksiniz. Tabii işin asıl üzücü yanı, Jüpiter gibi oldukça bereketli bir gezegenin bu türlü zorlu enerjiler altında size arzuladığınız gibi şanslı bir dönem yaşatamamış oluşudur. Şimdi tam rahat edecekken Aralık ayının ortalarında Yay burcuna geçişiyle aşk evinizdeki yolculuğu da sona ermiş oluyor. Anlayacağınız aynı yerden bir daha 12 yıl sonra geçecek bu muazzam enerjiden yararlanmak için sizlere kalan sadece bir aylık bir zaman dilimi olacak.

Evet bu keyifsiz enerjilerden sonra sizleri gülümsetecek Venüs gezegenin Terazi burcundaki seyrinden bahsetmek istiyorum. Bu enerji 8 Kasım tarihinden sonra kısa süreli de olsa, yeni insanlarla tanışmak, keyifli ilişkilere adım atmak konusunda etkileyici olabilir. Uyum ve paylaşma içinde olacağınız aşklar yaşayabilir veya süre gelen ilişkinizdeki pürüzlerin üstesinden gelebilirsiniz. Venüs’ün bu süreçte güneşinizle oluşturacağı olumlu görünüm sayesinde hem kişiliğinizin güçlü yanlarını sergileyebilecek hem de sağlıklı ilişkiler kurabileceksiniz. Sağlıklı cinsel bağ kurma, neyi ne ölçüde istediğinizin altını çizebilme, parasal konularda iyi durumda olan kişilerle tanışma, evlilik yoluyla yeni bir hayata adım atma, yazışma veya haberleşme yoluyla tanışmalar gibi geniş bir alana yayılan güzelliklerin keyfini çıkarmanızı diliyorum.

İş ve Kariyer

Kasım ayı içindeki enerjilerinizi şöyle bir düşünürsek, Mars gezegeninin pozisyonu oldukça düşündürücü. 29 Eylül tarihinde zayıf enerjiler altında olduğu yengeç burcunda ilerlemesi, 15 Kasım da gerçekleşecek geri hareketi ve Mayıs 2008 yılına kadar da bu pozisyonda kalacak oluşu, siz aslanlar için neredeyse dünyadan elinizi eteğinizi çekmek anlamı taşımakta. Doğum haritalarınızdaki etkiler nispetinde kimilerinizde bu durum çok büyük sorunlara neden olmasa da, genel olarak sıkıntı verici içsel karmaşalara yol açabilir. Başta özgüven duygunuz olmak üzere, girişimcilik ruhu gerektiren konularda isteksizliğe neden olduğu gibi, eskiyle alakalı konular nedeniyle, psikolojik olarak içe kapanmanıza, hassaslaşmanıza veya içsel olarak baskı altında kalmanıza neden olabilir.

Bu ön bilgiden sonra iş hayatınızı yakından ilgilendirecek bir diğer konu ise, Akrep burcundaki Güneş enerjisinin, 22 Kasım tarihine kadar mesleki konularda otorite konumundaki kişilerle yaratacağı gerginliklerdir. Sabırsızlık, en ufak bir olayda pes etme veya dayanıksızlık göstermek, iş hayatınızla ilgili konularda kendinizi güvende hissetmemek, yaşamdan zevk almadığınız için girişimlerden de oldukça uzak durmaya çalışmak, görevlerinizi yaparken patron veya işverenlerinizle çatışmak, aşırı hassasiyet göstermek, temas kurmakta zorlanmak gibi geniş bir yelpazede sıkıntılar yaratabilir. Ayrıca mesleki alandaki bu durumlar, aile hayatınız, ebeveynleriniz ve içsel dünyanızda kuşkulu ve kuruntulu durumlara yol açabilir. Ev yaşamını sürdüren kişilerde ise, aile yaşantısı ve yuvalarını ilgilendiren alanlarda baskı altında kalmaları, aşırı sorumluluk nedeniyle kendilerini rahatsız hissetmeleri anlamı taşıdığından yapılması gereken kesinlikle pes etmemek, çatışmalardan uzak kalmak, sağduyulu ve mantıklı bir şekilde hareket etmek olmalıdır. Bu enerji özellikle 8–9 Kasım tarihleri arasında oldukça etkilidir.

Parasal Konular

Bu ay ise para evinizi ilgilendiren en önemli transit 2 Kasım tarihinde geri hareketini sona erecek olan Merkür gezegenin seyri olacak. 11 Kasım tarihine kadar maddi gelirlerinizle alakalı öncelikle gerilimlerinizi bir kenara koyarak kendi içinizdeki dengeyi oluşturmanız gerekecektir. Karşıt seçenekler veya karşıt görüşler içinde kendinizi yönlendirmek isterken öncelikle kendinizi geliştirmeniz gerektiğini unutmayın. İki seçenek arasında kaldığınızda, öncelikle hangisinin sizin için daha önemli olacağını düşünün.

Parasal konularda ilişkiler, ortaklıklar yoluyla destek görmeniz mümkün olacağı gibi, eğer girişimde bulunmak için fırsatları değerlendirmekte net olursanız yenilikler yaşamanız da kolay olacaktır. Kimileriniz bu süreçte yeni bir iş ortaklığı içinde olabilirler, kimileriniz ise eşiyle birlikte ortak bir çalışma içine girebilir. İş sözleşmenizi yenilenebilir veya yeni bir işe girerek bir sözleşmeye imza atabilirsiniz. Parasal konularda lüks ve harcama isteğiniz artabilir, hayatın güzel yanlarını yaşamak isteğiniz çoğalabilir ve farkında olmadan hem bonkörlüğünüz hem de savurganlığınız nedeniyle zor duruma düşebilirsiniz. Dikkatli olmanız faydalıdır. Sanatsal alanlarda gelirler, birebir iş bağlantılarında bulunmak için yapılan yolculuklar, evlilik yoluyla elde edilen gelirler, adli davaların sonuçlanmaları sayesinde bağlanan nafaka veya yasal gelirler, danışmanlık gelirleri, mesleki anlamda yapılan ortaklıklar, iletişim, haberleşme yoluyla birebir kurulan bağlantılardan elde edilen gelirler gibi.

Ay içinde maddi anlamda en güçlü enerjiler geri hareketin başlangıcı itibariyle 2-9 Kasım, bu tarihler arası görüşmeler son derece faydalı olacaktır. Finansal açıdan bağlantılarınız olumlu geçebilir.

12–20 Kasım arası girişimci olmaktan kesinlikle vazgeçmeden fırsatları değerlendirirseniz, hem maddi açıdan durumunuzu yeniden yapılandırabilir hem de kafanızın içindeki orijinal fikirleri hayata geçirerek rahatlayabilirsiniz.

20–30 Kasım arası ise, fırsatlar gelse bile, o tarihlerde aldanmanız veya aldatılmanız kolay olabilir, dikkatli davranmalı, savurganlıktan uzak durmalı, kimseye borç vermemeli ve almamalısınız.

Mars Geri Hareketinin Aslan Burcuna Olan Etkileri:

Mars gezegeni Yengeç burcunda seyrini devam ettirirken, 15 Kasımda geri hareketine başlayacaktır. Bu etki altında siz Aslanlar, kendinizi ortaya koyma ve isteklerinizin peşinden gidebilme konusunda savaşım gücünüzün geri planda kalmasına sebebiyet verebilir. Bunun en önemli nedeni Mars gezegeninin Yengeç burcundaki güçsüz enerjisidir. Tabi ki bu durum yaşamınız üzerinde bu fonksiyonla ilgili zorluklara, burcunuz nispetinde zorluklar verecek demektir. Peki, bu durumda ne gibi etkiler altında olacaksınız ve neler yapmalısınız ki, bu pasif enerjiyi olumluya çevirebilesiniz. Öncelikle en önemli etkisi, sahip olduğunuz değerlere sıkı sıkıya sarılarak, risk almaktan uzak durmanız ve elinizdekileri muhafaza etmek yanlısı davranmanızdır. Bu şöyle bir düşünüldüğünde çok sağlıklı bir hareket gibi gelebilir, ama yaşamak için ihtiyaçlarınız varsa, bunları elde etmek için de mücadele gücünüz olması lazım. Fakat bu dönemde sanki her şey yeterliymiş gibi rahat tavırlar içinde olabilirsiniz. Oysaki Aslan burcu güç, cesaret ve kendini ortaya koyabilmeyi gerektirir. Ancak böylece kral ve kraliçe olabilirsiniz. Çünkü güçlü olmak için öncelikle özgüven şarttır. Kendine güveni olan hiç kimse zorluklardan yılmaz ve hakkı olan için savaşır. İşte bu yüzden sizler de, gereksinimleriniz adına geri planda kalmak yerine girişimci davranmaya çalışmalı, kendinizi ifade etmekten vazgeçmemeli, size kim veya hayatın hangi yönü baskı uygulamaya çalışıyorsa çalışsın, o meşhur özgüveninizle dimdik ayakta durmaya çalışmalı ve kesinlikle yılmamalısınız. Yaşamınız açısından sorun yaratan her şeyi gözden geçirerek çözmeye çalışırsanız, içinizde de öfke biriktirmemiş olursunuz.

Bu dönemde, gerek siz veya gerekse etrafınızdaki insanların sağlık problemleri oluşabilir. Bunun en önemli sebebi, söylemek ya da yapmak istediklerinizi içinizde biriktirmeniz ve kendinizi boş yere üzmenizdir. Ne durumda olursanız olun, hoşunuza gitmeyen her şeyi ana kaynağında nezaketle çözmeli, kaçışlar göstermemeli, her şeyden önce kendinize olan sorumluluğunuzu unutmamalısınız. Bu süreçte sürekli televizyon izlemek, uyumak, bağımlılık yaratan şeylere meyil göstermek, uzun süreli bilgisayar karşısında durmak, kimseyle fazla görüşmemek, dünyadan soyutlanmak gibi durumlar oluştuğunda hemen aklınıza bu enerji gelsin ve önleminizi alarak olumlu kullanmak adına harekete geçin. Eski meselelerin tedirginlik yaratmasına izin vermeyin, ruhsal anlamda temizliğinizi yapın ve geleceğiniz adına önünüze bakmaya devam edin. Bunları yapmanız halinde hem yuvanızla ilgili konularda hem de kendinizi yeniden keşfetmek anlamında ilerleme kaydedebilirsiniz.

Başak Burcu Aylık Yorumu

Aşk ve İlişkiler

Aşk ve ciddi ilişki (evlilik) konusundaki iki önemli ağır transitten söz etmeden içim rahat etmiyor. Çünkü bu transitler hakikaten çok önemli ve kimi aylarda rahatsızlık vermeye devam ediyor. Bunlardan birincisi evlilik evinizde bulunan Uranüs gezegeninin 2003 yılı mart ayında kendini hissettirmeye başlayan enerjisidir. Bu etki altında, özellikle evlilik konusunda partnerinizin veya ciddi anlamda ilişki kurduğunuz kişilerin sıra dışı davranışlarıdır. Genel anlamda sizin yaşama bakış açınızla hiç örtüşmeyen kimliklere sahip olmaları doğal olarak gerilimlerin de tetikleyicisi olmaya devam ediyor. Kimileriniz bu ağır enerji altında, birlikte olduğunuz kişiyle kendiniz arasındaki dengeyi kurmakta zorlanıyorsunuz. Çünkü siz bir toprak grubu insanı olarak, üretmek ve çoğaltmaktan yana iken, karşınızdaki kişinin sanki bu dünya ile alakası yokmuşçasına davranışlar içinde olması veya kimi zaman değişkenlikler göstererek sizi şaşırtmaya devam edişi, evliliği veya ilişkiyi kendisini kısıtlayan bir olgu olarak görerek başkaldırışları nedeniyle kendinizi oldukça güvensiz geleceğe ait planlar yapmakta zorlanan ve bu evlilik veya ilişkide tek taraflı olarak sürekli mücadele vermek zorunda kalan keyifsiz bir insan haline geliyorsunuz. Oysaki ilişki her iki tarafın da kendi kimlikleri çerçevesinde bir arada yaşamak ve huzur dolu bir hayat sürebilmek adına ayarlamalarda bulunmaları gereken bir kurum ve olgudur. Eğer karşınızdaki kişiyle bu yönde fikirsel bir bağ kuramıyor ve yaşama farklı açıdan bakıyorsanız, bu transitin sizi birbirinizden ayırıcı etkiler yaratacağını biliniz. Aslında yapılması gereken, farklılıklara rağmen ortak sorumluluklara sahip çıkmak ve bu karşınızdaki insanla kesinlikle mümkün olmuyorsa doğru kararlar vererek öncelikle kendinize olan saygınızı yitirmemek adına net bir karar almaktır. Umarım bunu gerçekleştirebilen çiftler vardır. Bu enerji özellikle geçtiğimiz Eylül ve Ekim ayında Merkür’ün geri hareketi ile birlikle tetiklenerek sorunlara neden olurken, bu ay ise özellikle Kasımın ilk haftasından itibaren geçmişle alakalı tüm yaşadıklarınız, maddi, çocuklar, ortak paylaşımlar, ileriye yönelik ne yapılması gerektiği konusunda tekrar düşünmenizi gerektirecek olaylar yaşatacaktır. Eğer eşinizle aranızdaki ortak haritanızda ters oluşumlar varsa, bu etki altında epeyce zorlanacağınızı düşünüyorum. İkinci enerji ise, Eylül aylık yorumunuzda geniş bir şekilde sözünü ettiğim Satürn gezegenin Başak burcundaki seyridir. Her fırsat bulduğunuzda o bölümü tekrar okumanız son derece yararlı olacaktır.

Bu ağır transitlerin etkisinden bahsetmek moral bozucu olsa da, bunların bilincinde olmak önlemler alabilmek adına gereklidir diye düşünmekteyim. Madem astroloji, enerjilerinizin farkında olarak önlemler alabilmeniz ve yeniden düzenlemeler yapmanız için etkin bir olgu ise, o zaman burcunuzun içinde bulunduğu enerjileri de bilmeniz gerekir.

Kasım ayında ilişkiler konusunda diğer bir enerji ise, ciddi ilişkiden ziyade flört türü beraberlikler ve geçici aşk yaşayan kişileri daha fazla kapsamakta. Ayrıca çocukları olanlar için de etkin bir enerji olarak görünmekte.

İş ve Kariyer

Kasım ayı yönetici gezegeniniz Merkür geri hareketinin bitimi doğal olarak ekim başından bu yana düşündüğünüz tüm girişimler ve planların uygulanması bakımından olumlu bir dönem olacaktır. Mesleğinizle alakalı konularda olduğu gibi yakın çevrenizle olan iletişiminiz, ortaklık konuları, maddi paylaşımlar, iletişim ve haberleşme, iş görüşmeleri ve bağlantıları, iş amaçlı yolculuklar ve tüm girişimler için 19 Kasım tarihine kadar gayet olumlu enerjilere sahip olacaksınız. Bu süreçte ikinci önemli enerjiniz ise Güneşin Akrep burcu seyridir. Bu iki enerji altında, başka kişiler kaynaklı gelirleriniz(kendi kazancınız olmayan)mirasa, nafaka mevzuları, cinsel paylaşımlarınız, dönüşüm, kontrol gücünüz, mahremiyetiniz, hayatınızın anlamı üzerine düşünmek, ortaklık ilişkinizin maddi kısımları, bankalarla alakalı tüm işleriniz, borçlarınız, vergiler ve önemli ameliyatlar ve ruhsal anlamda kendinizi gözden geçirmeniz konusunda etkili olacaktır.

Ayrıca, gelişiminizle alakalı konularda yakın çevrenizle olan ilişkiler ağınızı yeniden düzenlemek, bencil veya benmerkezci düşünmek yerine paylaşımlarda bulunmak ve karşınıza çıkacak fırsatlardan yararlanmak adına da son derece önemli olacaktır. Genel anlamda güçlü görünmek ve gücünüzü kanıtlamak adına istekli olduğunuz bu dönemde, çevrenizde oluşan olaylarda sağlıklı şüpheler duyarak araştırabilirseniz oldukça ilginç bilgiler sahibi olabilirsiniz. İradenize son derece sahip çıkacağınız için, sizi yanıltabilecek veya yolunuzdan çevirebilecek pek bir güç olmayacaktır. Yolculuklar genel anlamda sizin için önemli hale gelecek, iletişim konusunda genel olarak dikkatli olmaya çalışacak, birlikte olduğunuz kişileri dikkatle inceleyeceksiniz. Kendinizi ispatlamanızı sağlayan fırsatlarla karşılaşacak ve diğer insanların dikkatini çekebileceksiniz. Duygularınızı derin ve tutkulu bir şekilde gösterecek, sahip olduğunuz her şeyin kıymetini bileceksiniz. Doğal bir manyetizmanız olacak ve tavırlarınızla, kararlarınızla hayranlık uyandıracaksınız. Bugüne kadar oluşturduğunuz ve içinde yer aldığınız çevrenin dışına çıkabilecek, yeni insanlarla tanışabilecek iletişim çemberinizi genişleteceksiniz. Maddi yönden size yararı olabilecek destekler bulmanız kolaylaşacak, girişimlerinizde başarılar elde edeceksiniz. Bu süreç içinde, dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, zorba tavırlardan, başkaları üzerinde kontrol ve güç uygulayarak liderlik elde etmekten, gereksiz kuşku ve kuruntularla gerilim yüklenmekten özenle sakınmalısınız.

Parasal Durumlar

Kasım ayı parasal konularda etkili olacak iki önemli transitiniz bulunmakta. Birincisi 11 Kasım tarihine kadar etkisi hissedilecek, geri hareketi sona eren Merkür gezegeni ile 9 Kasım tarihinden itibaren güçlü enerjisi hissedilecek olan Venüs gezegenin Terazi burcu seyridir. Bu iki önemli etki altında, işinizle ilgili gelirler konusunda, yeni iş sözleşmeleri veya ortaklık ilişkileri gündeme gelebilir. Öncelikle bu dönemde fikir alışverişlerinde bulunmak, iş ilişkilerinizi düzgün bir şekilde sürdürmek, karşınızdaki insanlarla birebir temasta onların farklılıklarına saygı göstermek, iletişimde daha ılımlı ve politik davranmaya devam etmek size maddi anlamda geri dönecektir. Tüm projelerinizi artık hayata geçirmeye başlayacak ve kendinizi finansal anlamda güçlendirecek girişimlerde bulunabileceksiniz. Özellikle 11 Kasım tarihine kadarki dönem maddi açıdan olumlu, 11 Kasımdan sonra ise, kafanızın içindeki planlarınızla ilgili veyahut projelerinize zihinsel açıdan daha fazla yoğunlaşarak kendinizi dış dünyada tanıtımınız açısından etkili olacaktır. Bu süreçte birebir iş görüşmelerinde bilgi birikiminizi insanlara sunabilir ve kurduğunuz iletişim ağı sayesinde birçok insanla bir araya gelerek ileriye yönelik mesleki adımlar atabilirsiniz. Ayrıca gizlilik gerektiren konulara öncelik vererek, kendi güvenliğinizi sağlamayı unutmamalısınız.

Bu süreçte, eş kaynaklı gelirler görüleceği gibi, maddi açıdan güçlenmenizi sağlayan fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Maddi kazanımlarınızın çoğunluğunda ileriye dönük düşünceleriniz önemli bir yer tutacaktır. Kimileriniz bu süreçte boşanma nedeniyle nafaka işleriyle uğraşabilir, kimileriniz ortaklarının parası ile ilgili değişimler yaşayabilir. Haklarınızı kesinlikle kimseye ezdirmeden sosyal güvencenize önem vererek ve dünyanın bin bir türlü tersliğinde güvencesiz kalmamak adına dikkatli davranmalısınız.

18 Kasım tarihinden sonra kesinlikle dikkatli olmalı, gerek maddi konularda gerekse girişimlerinizle ilgili geçmiş problemler yeniden canlanabilir ve siz bunlarla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Yolculuklar ve yoğunluk nedeniyle yorgunluk ve keyifsizlikler yaşayabilirsiniz ayrıca maddi konularda bazı sıkıntılar nedeniyle finans zorluğu çekebilirsiniz.

Mars Geri Hareketinin Başak Burcuna Olan Etkileri:

Mars gezegeni Yengeç burcunda seyrini devam ettirirken, 15 Kasımda geri hareketine başlayacaktır. Bu etki altında siz Başaklar için değerleriniz ve sahip olduklarınızın önemi fazlasıyla büyür ve her şeyde kendinizi güven içinde hissetmek için dışarıdaki insanlarla işbirliği yapmakta zorlanabilirsiniz. Bir korku ve çekingenlik içinde olduğunuz için, her an bir zarar göreceğinizi düşünebilir ve tersliklerle karşılaşmamak için adım atmakta zorlanabilirsiniz. Bu durum mükemmellik isteğinizin daha da fazla büyümesine yol açarak, her şey hakkında karamsar düşünmeye başlayabilirsiniz. Hâlbuki siz bir toprak grubusunuz ve üretken olmanız gerekir. O zaman yapılması gereken, görüş alışverişinde bulunmak, gerekirse ekip halinde çalışarak güç birliği yapmak, organizasyon ve faaliyetlerde bulunarak kendinizi tanıtmak ve ileriye yönelik amaçlarınız adına sosyal ilişkilerinizi düzenlemek olmalıdır. Rekabet konularında öne geçmek için, her şeyden önce elinizde gerçekçi ve hedefe kitlenmiş bir proje veya çalışma olması gerekir. Kesinlikle yılmadan özgüvenli bir şekilde akıllıca olayların üstüne gitmeli, etrafınızdaki insanlarla eşit ve özgür bir şekilde bilgilerinizi paylaşmalı ve üzerinize ne kadar gelinirse gelsin nezaketinizi elden bırakmamalısınız.

Bu süreçte karşınıza birçok fırsat çıkacaktır. Bunlardan yararlanmak için çok girişken, cesur ve atılımcı davranmak gerekir. Herkesten daha önce davranmak ve herkesle ilişkileri ılımlı tutarak işinizi görmeye çalışmak, amaçlarınızla alakalı uzman kişilerle bir araya gelerek akıl sormak son derece faydalıdır. Hedefleriniz için savaşırken en büyük desteğiniz, analiz gücünüz, hizmet duygunuz ve muazzam zekânız olacaktır. Bu enerjiyle doğru anlamda çalışmanız halinde, hem maddi kaynaklarınız açısından hem de çevrenizle olan ilişkileriniz açısından epey mesafe kat edebilir ve huzurlu bir dönem geçirebilirsiniz.

Terazi Burcu Aylık Yorumu

Aşk ve İlişkiler

Kasım ayı aile hayatınız ve mesleki konularda etkili olacak transitler nedeniyle epey mücadele vereceğiniz bir süreç olacaktır. Bu arada ilişkisi olmayanlar veya henüz aradığını bulamamış olanlar için aşk açısından etkisi olacak bir başka enerji ise yönetici gezegeniniz Venüs’ün 9 Kasım tarihinde başlayan ve dış dünyada kendinizi ifade etmenizi sağlayan enerjisidir. 5 Aralık tarihine kadar etkisi devam edecek bu olumlu enerji sayesinde etrafınızdaki insanların dikkatinden kaçmanız mümkün değildir. Aşk konusunda istekliliğiniz sayesinde kolayca ilişkilere girebilir, karşı cins üstünde etkili olmaya çalışabilirsiniz. Dış görünümünüzdeki güzellik veya karizmatik duruş size birçok artılar kazandırabilir. Geçtiğimiz ay sizin de bildiğiniz gibi ilişki konusunda kendi iç dünyanızda sorgulamalara gitmiş, yaşadığınız beraberliğiniz veya sevgi duygunuzu ilgilendiren konularda oldukça zorlanmıştınız. İşte şimdi bu enerji sayesinde daha uyumlu davranmaya veya gerekli dengeyi kurabilmek için gönüllü olmayı başarabilirsiniz. Bu süreç içinde kimileriniz dış görünümleriyle ilgili değişimler konusunda hassas olabilirler. Şık ve hoş bir görüntü içinde herkesin gözlerinin üzerinizde olmasından mutluluk duyabilirsiniz. Ne giyseniz yakışır sözü bu dönem için uygun olabilir. Bir yandan ilişki konusunda geçmişte yaşananları unutmaya çalışırken, bir yandan yeniliklerde bulunarak dikkat çekmek isteğiniz yükselebilir.

Evli teraziler veya ciddi anlamda birlikteliği olanlar, partneriniz nedeniyle toplumsal veya mesleki konularda problemler yaşayabilirler veya eğer ortak bir iş hayatınız varsa, bu dönemde çatışmalar görülebilir, iş ile aşk ilişkisi arasındaki ince çizgiyi ayarlamakta zorluk çekebilirsiniz. Kimileriniz ise evliliğin kendi üzerindeki baskısı nedeniyle mesleki olarak rahatsız olduğunu hissedebilir veya tam tersi, işi nedeniyle evliliğinde sorunlar yaşayabilir. Her ne olursa olsun, ilişkiniz açısından zorlu bir dönem olacaktır. Kimileriniz evliliğiyle ilgili acil kararlar alarak bitirmeye karar verebilir. İşte bu durumlarda özellikle 15 Kasım tarihinden itibaren lütfen dikkatli olunuz. Acil kararlar vermeden önce, sakin ve kontrollü bir şekilde ilişkinizi tekrar gözden geçiriniz. En azından Ocak 2008 yılına kadar böylesi radikal bir karar almayınız fakat sorunlarınızın altında yatan nedenleri ortak olarak gözden geçiriniz. Ayrıca bu süreçte evlilik kararı alan teraziler de çok iyi düşünmeli, karşısındaki insanı incelemeli, ilişkinin evliliğe dönüşmesi halinde huzur ve uyum sağlanabilir mi bunu saptamalı ve böylesi önemli bir kararı en azından ocak ayına kadar gerçekleştirmemeli. Geri harekette alınan bir karar, geri hareketin bitiminden sonra pişmanlık uyandırabilir.


İş ve Kariyer

Kasım ayının bana göre en önemli transiti Mars gezegeninin Yengeç burcundaki etkisidir. Özellikle 15 Kasım tarihinde başlayacak geri hareketi kariyer hayatınızı yakından ilgilendiren her konuda son derece dikkatli olunması gereken bir zaman dilimidir. 29 Eylülde başlayan bu dönemin etkilerini yavaş yavaş hissetmeye başlamış olmalısınız. Şu aralar yaşamınızda başlayan içsel gerginlikleri bir gözden geçirin, tüm bunlar Mars geri hareketinde daha fazla etkisini gösterecektir. Bu enerji altında otoritelerle olan ilişkinizde ister istemez çatışmalar meydana gelebilir. bu öyle bir enerjidir ki, aşırı hassasiyet içinde olayları ele alabilir, en ufak bir şeyde gerilim altına girebilirsiniz. Kontrollü olmaya çalışırken bir anda öfkelenerek ters tepkiler verebilir, aşırı bir mücadelenin altında kendinizi denetlemek mümkün olmayınca kriz şeklinde patlamalar yaşanabilir.

Bu etkiyle baş edebilmenin yolu her şeyden önce özgüveninizi sağlam olarak ayakta tutmak, kesinlikle duygularınızla karar vermemek, sakin ve mantıklı bir şekilde hareket etmek, girişimlerinizle ilgili her konuda öncelikle Ocak ayına kadar dikkatli olmayı sürdürmektir. O tarihlere gelindiğinde biraz daha ferahlık oluşsa bile tam olarak rahat bir nefes alıp hareket edebilmek için Mayıs ayını beklemek gerekecektir.

Ayrıca bu süreçte yuvanızla ilgili alanlarda da problemlere yol açabilecek bu enerji, eşinizle aranızda veya ebeveynlerinizle ilgili konularda mücadelelere neden olabilir. Tartışmalar meydana gelebilir veya ilişkiler açısından birbirinize karşı sert tepkiler verebilirsiniz. Sanki güven duygunuzda azalmalar oluşmuştur ve bir türlü bunu sağlamanız mümkün olmayabilir.

Parasal Konular

Kasım ayı içinde, parasal konularda etkili olacak önemli enerjilerden birisi Merkür gezegeninin transitidir. 11 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında etkili olacak bu enerji, finans durumunuzu yakından ilgilendiren konularda sahip olmak isteğiniz kökleşerek, daha fazla tutkulu bir şekilde maddi ve manevi değerlerinizle alakalı konulara eğilim gösterebilirsiniz. Tutumluluk artabilir, parayı kazanmanın güçlüğünü düşünerek daha ekonomik davranmak yönünde kararlar alabilirsiniz. Maddi konularda sabit görüşlülüğünüz artabilir, hataları affetmek yerine dibine kadar sorgularsınız. Kimileriniz bu süreçte, kazanımlarını gizlemeyi, dış dünyada insanların bilmesini istemeyebilir. Sakin ve kontrollü şekilde işlerinizi halletmek yanlısı olur, kaybetmekten korkabilirsiniz. Parayı bir güç aracı olarak görmeye başlayabilir, ihtiyaçlarınızı bile temin ederken aşırı dikkat gösterebilirsiniz. Kimileriniz ise, para sahibi olmayı mutlulukla eş değer görebilir ve ne kadar sahip olursam o denli huzurlu olurum şeklinde bir düşünce içine girebilirler.

Bu süreçte yapılması gereken, kendi kaynaklarınıza sahip çıkmak ama yaşamınızı sadece parasal kazancın getireceği mutluluğa bağlamamak, gelirlerinizle alakalı konuları sağlamlaştırmak adına çalışmak ama hayatın zevklerinden kendinizi mahrum etmemek, becerikli olmak, kar ve zararlarınızı saptamak ve bundan sonrası adına daha dikkatli olmaktır. Mars gezegenin de etkisini düşünecek olursak sizler için bu dönem zorlu geçeceğe benziyor.

Mars Geri Hareketinin Terazi Burcuna Olan Etkileri:

Mars gezegeni Yengeç burcunda seyrini devam ettirirken, 15 Kasımda geri hareketine başlayacaktır. Bu etki altında siz Teraziler için durum oldukça zorlayıcıdır. Çünkü rahatınıza düşkünsünüzdür ve başkalarıyla iyi geçinmek için, kendi isteklerinden bile fedakârlık ederek, uyumlu bir görüntü çizmeyi tercih edebilirsiniz. Durum böyle olunca, Yengeç enerjisi altındaki Mars, bu görüş yapısını daha fazla artarak, böyle dönemlerde, girişim gücünüzün önüne iki misli duvar örer. Peki, bu süreçte ne gibi etkiler yaratabilir ve sizler bu dönemde bu enerjiden nasıl olumlu yararlanmalısınız, bunu beraberce gözden geçirelim. Öncelikle, mesleki konularda geleceğiniz adına kesinlikle mücadele gücünüzü dimdik ayakta tutmalısınız. Bunu yaparken yine o meşhur saygınlığınızı muhafaza ediniz ama hakkınızın yenmesine ve hiçbir fayda teşkil etmeyecek, anlamsız bir konumda sırf riskli olur diye veya birileriyle aranız bozulur diye yıllarınızı heba etmenize gerek yoktur. Girişimlerde bulunun, belirli bir statü içinde ezilip kalmayın, hırslı ve kesin tavırlı olun. Karşınıza çıkacak fırsatları iyi değerlendirin veya fırsatları kendiniz yaratın. Sorunlarınız varsa bunları konuşmaktan çekinmeyin.

Sahip olduğunuz pozisyona sıkı sıkıya sarılarak, çok daha verimli olacağınız alanlara yönelmekten vazgeçmeyin. Ailenizin üzerinizde baskı yaratarak sizi yönlendirmesi durumunda onlarla açık açık konuşun ve kendi yaşam yolunuzu kendiniz çizmeye kararlı olun. Unutmayınız ki, bu hayat sizin ve sizin yerinize bir başkasının karar vermesi, ömür boyu mutsuzluk anlamına gelir. Bütün bunlara dikkat edilmesi halinde, hem özel ilişkiniz, evliliğiniz, ortaklarınızla olan münasebetiniz düzelir hem de maddi kazanımlar açısından daha refah bir hayat sürmüş olursunuz.


Sarsılmaz Benim Derinliğim: ama yüzen bilmeceler ve gülüşlerle parıldar...


Kullanıcı avatarı
Elan_Vital
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1141
Yaş: 39
Kayıt: Pzt 09 Oca, 20:40

Okunmamış mesaj gönderen Elan_Vital » Pzt 05 Kas, 17:16

Akrep Burcu Aylık Yorumu

Aşk ve İlişkiler

Aşk konusunda Kasım ayı içinde etkili olacak iki enerjiye sahipsiniz. Bunlardan birincisi 9–5 Aralık tarihleri arasında etkili olacak Venüs seyridir. Bu etki altında, içsel olarak duygu dünyanızla ilgili biraz geri plana çekilme ve her şeyi gözden geçirme isteği duyabilirsiniz. Bu bir ayarlama ve yeniden harekete geçebilmek adına düşünceler içinde olduğunuz bir zaman dilimidir. Genel olarak kendinizi ilişkinizle alakalı konularda rahatsız hissediyorsanız veya sorunlarınız varsa, bu hassasiyet daha fazla yoğunlaşabilir. Sevginizi gösterme konusunda daha çekimser davranabilirsiniz fakat bu duyarsızlık veya boş vermişlik anlamında değil sadece sözel ve davranış olarak gösterememe şeklindedir. Sanki bir şey ifade etmenize engel oluyordur. Genel anlamda bu sürecin diğer etkileri arasında, gizli ilişkiye meyil duyma, yalnızlığı ve sakinliği tercih ederek gerçek hayatta yaşanması mümkün olmayan aşkları arzulama, yoğun bir hassasiyet ve baştan çıkarılma konusunda zayıflık gibi.

Evli olup eşiyle problemi olanların bu süreç içinde geriye çekilmelerinin en önemli nedeni, evliliğinizi tekrar gözden geçirmek ve bir karara varmak için olabilir. İşte tam bu noktada son derece sakin davranmalısınız. Çünkü karşınıza çıkabilecek ve size anlayış ve sevgi sunabilecek her insana kolayca bağlanabilir ve evliliğiniz açısından düzelebilecek sorunları, içinden çıkılmaz hale getirebilirsiniz. Oysaki yapılması gereken karşılıklı olarak konuşmak, aksayan yönleri tespit etmek, hatta cinsel anlamda sorunlar varsa, fantezi dünyanızı geliştirerek birbirinize olan tutkunuzu yeniden canlandırmak olmalıdır. Eğer tam tersine mutlu bir evlilik yaşıyorsanız bu süreçte, yeniden aşkınızı canlandırmak ve hayatın kendi rutini içinde olan yoğunluk sebebiyle bir türlü fırsat bulamadığınız her zevki birlikte paylaşmayı tercih etmeli, güzel ve romantik ortamlar yaratmalı, birbirinize duyduğunuz sevgiyi elbirliği ile büyütmeye çalışmalısınız.

Bekar olanlar ise, yukarıda belirttiğim gibi, genel olarak kafalarının içinde, gerçeklerle uyuşmayan veya rastlanılması mümkün olmayan bir aşk arayışı içinde olduklarından hem kendileriyle çelişebilir hem de aradıklarını bulamadıkları takdirde kolayca yıkılabilirler. Oysaki yapmanız gereken, kendinizi gözden geçirmek, aksayan yönleri tespit etmek, yüzleşmelerde bulunmaya cesaret ederek, daha doğru seçimler için gönüllü olmaktır. Yüreğinizin içindeki duygulara yenilmeden tarafsız bir şekilde düşünün ve kendinizi mutlu hissedeceğiniz bir beraberlik için hazırlanın. Çünkü bu dönemde bunu yapmanız halinde, 5 Aralık tarihi itibariyle burcunuzda ilerlemeye başlayacak Venüs gezegeni size hoş sürprizler yaşatabilir.

İş ve Kariyer

Sevgili Akrepler, mesleki konularda Kasım ayı içindeki önemli enerjilerden birisi Güneşin Akrep burcuna girdiği 23 Ekim tarihinden beri etkili olmaya başladı. Sizler 22 Kasım tarihine kadar,

Özgüvenli duruşunuzla, güçlü ve kendinden emin tavırlarınızla ve bugüne dek oluşturduğunuz bilgi birikiminizle yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Ayrıca son iki buçuk yıldır Satürn etkisiyle bir türlü girişimde bulunamadığınız veya iş imkânları yaratmak istediğiniz halde zorluklar çektiğiniz konularda güç kazanmaya başlayabilirsiniz. En azından kendinizi mesleki anlamda göstermenizin önündeki engeller yavaş yavaş yoluna girmeye başlayacaktır. Bu yıl yüksek okulu bitirip iş arayanlar için veya akademik eğitim yaparak uzmanlaşanlar için de girişim açısından bu süreç gayet iyi olacaktır.

İş yaşamınızla ilgili etkili olacak bir başka enerji ise Merkür’ün 11 Kasım - 1 Aralık tarihleri arasındaki seyridir. Bu süreç içinde, birebir her türlü ilişkiniz açısından bağlantılar kurabilecek, her olayı daha derin bir şekilde analiz ederek gözden geçirebilecek, böylece sağlıklı bir iletişimde bulunmak isteyeceksiniz. Merkür akrep burcunda iken, herhangi bir konuya odaklanmanız, o konuda yoğunlaşmanız ve kendinizce araştırmalar yaparak başarılı olacağınız alanları saptamanız daha kolay olacaktır. Dikkatli iletişimde bulunabilir ve iş girişimleri açısından atak davranabilirseniz, hem başkalarından maddi olarak yarar görmeniz mümkündür hem de işinizle alakalı her konuda kendinizi en iyi şekilde lanse edebilirsiniz. Bugüne dek planladığınız ve projelendirme safhasına geldiğiniz çalışmalarınızı temeli sağlam bir şekilde, hayata geçirmeye başlayabilir ve birebir iş bağlantılarında bulunarak mesleki anlamda başarı elde edebilirsiniz.

İleriye yönelik hedeflerinizle alakalı konularda kimi aylarda etkili olacak Satürn enerjisinden Eylül aylık yorumunuzda sizlere geniş bir şekilde söz etmiştim. Tekrar gözden geçirmeyi kesinlikle unutmayınız.

Parasal Konular

Sizler son iki buçuk yıldır, gerek Satürn gezegeninin meslek evinizdeki sert enerjisi, gerekse Jüpiter’in Ocak 2005 yılından bu yana parasal kazanımlarınızla ilgili yaşam alanındaki zorlu görünümleri nedeniyle, problemler, gecikmeler ve otoritelerle sorunlar yaşadınız. İşte bu zorluklar 16 Kasım tarihinden itibaren yavaş yavaş azalmaya başlayacak ve kısa süreli olsa da, 18 Aralık tarihine kadar olumlu etkiler sunacaktır. Şunu söylemek isterim ki, evrensel gezegen hareketleri nedeniyle, sizler Jüpiter’in Yay burcu sürecinden, bundan 12–13 yıl öncesi kadar yararlanamadınız. Bu durumda yapmanız gereken Jüpiter oğlak burcuna girene kadar maddi anlamda aşağıdaki konularda elinizden geldiğince atak olmaya çalışmaktır.

16 Kasım - 18 Aralık tarihleri arasında, öncelikle yeteneklerinizi hayata geçirebilecek fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumlarda size destek olacak ve kendinize olan güveninizi sağlayacak Güneş ve Merkür gezegeninin enerjilerinden de yararlanarak karşınıza çıkabilecek fırsatları çok iyi değerlendirin. Elinizdeki parayı geleceğiniz adına yatırımlarda bulunmak için incelemeler yapın, kesinlikle savurganlıktan uzak durun ve çok fazla iyimserlik verecek bu enerji altında hiç olmadık yerlere para harcamayın. Eğer uzun zamandır düşündüğünüz bir iş teklifi veya işverenlerinizle alakalı görüşmeleriniz varsa, bu süreç içinde hareket etmeye özen gösterin veya görüşmelerinizi bu tarihler arasında yapın.

Kanuni olarak sözleşmeler, değerli kâğıtlar veya borsa ile alakalı konularda da faydalı olacak bu enerji altında tabi ki yine dikkatli davranarak güç elde edebilirsiniz. Bazı akrepler aylardır uğraştıkları sigorta gelirleri veya başka kaynaklardan elde edecekleri gelirlerle ilgili yaşamları adına büyük bir rahatlığa kavuşacaklardır. Miras ve hisseli paralarla ilgili davalarınız lehinize sonuçlandığı gibi, toprakla alakalı yatırımlardan da paralar elde edebilirsiniz. Benim önerim, elinize geçen fırsatları değerlendirirken, eğer elinize para geçerse bunu arsa, mülk gibi alanlarda değerlendirmenizdir. Çünkü çok olumlu ve bir daha rastlanması mümkün olmayan bir etkidir. Fırsatlar hızla gelir ve doğru bir şekilde kullanılmazsa, hızlı bir şekilde tüketilebilir. Bunun bilincinde olarak hareket ederseniz hakikaten çok faydalar görebilirsiniz. Tabi ki her zaman belirttiğim gibi, bu etkiler geneldir, Jüpiter’in bu şansının sizi tam olarak ne yönde etkileyeceği ancak doğum haritanızın analizi ile belli olur.

Mars Geri Hareketinin Akrep Burcuna Olan Etkileri

Mars gezegeni Yengeç burcunda seyrini devam ettirirken, 15 Kasımda geri hareketine başlayacaktır. Bu etki altında siz Akrepler, yenilenme özelliğiyle donatılmış kişilersiniz. Yani olaylar üzerinize gelerek sizi baskı altına alsa bile, sizin bu dünyadaki göreviniz kendinizi ayağa kaldıracak dönüşümü mutlak gerçekleştirmektir. Genel anlamda akrep olmanın anlamı da budur. Eğer siz, başkalarını fazlasıyla önemser ve sadece kuşku ve kuruntular içinde hareket etmeye devam ederseniz biliniz ki, bir adım dahi ileri gidemezsiniz. Gelelim, Mars Yengeç enerjisinin sizler üzerinde yaratacağı etkiye. Bu dönemde yüksek eğitim, hayatınızı yenileme ve yeni bir yön çizmek konusunda, keşifleriniz ve yurtdışı bağlantılı tüm işlerinizde ve her şeyden önce yaratıcılık kabiliyetinizi ve savaşarak elde etme güdünüzü hayata geçirmelisiniz. Bu uzun süreci değerlendirmenin anahtarı bunlardan geçmektedir. Kimliğinizi kesinlikle dış dünyadan gizlemeden kendinizi ifade etmeyi başarmalı, kontrolünüzü kaybetme korkusuyla yanlış kişilere ve yanlış seçimlere sürüklenmemeyi ve her şeyden önemlisi, yaşam yolunda ilerlerken bir takım şeylerin kaybedebileceğinizi kabul edip, yolunuza devam etmeyi başarmak zorundasınız. Yaşam ancak içinizdeki asıl kimliği ortaya çıkarıp, hayatınızı şekillendirdiğinizde keyifli hale gelebilir.

Bu süreçte kendinizi ve ihtiyaçlarınızı belirleyerek, kimsenin üzerinizde baskı yaratmasına izin vermeden gerçek seçimlerinizi yapınız. Bu baskı ister ailenizden gelsin, ister iş hayatınızdan isterseniz sevdiğiniz kişiden, siz kendiniz ne istiyorsunuz, neye ihtiyacınız var bunun altını çizmeye bakın. Sabit fikirli davranmayın, Mars(yengeç) enerjisinden hassasiyetinizin artması yönünde değil, öncü tarafıyla yararlanarak girişimci olmaya gayret edin. Karmaşık, çözülemez, kuşku yaratan ve yaşamınızı sıradanlaştıracak seçimlerde bulunmayın, farklı ufuklar keşfetmek adına istekli olun.

Yay Burcu Aylık Yorumu

Aşk ve İlişkiler

Aşk konusunda bu ay sosyal bağlantılar vasıtasıyla ilişkiler kurmak veya ilişkinizle alakalı konularda paylaşımlarda bulunmak açısından etkili olacak enerjilere sahipsiniz. Katıldığınız toplantı, ortak aktiviteler, gruplar, arkadaşlıklar kanalıyla yeni kişilerle tanışma olanağı bulacağınız gibi, ilişkiniz açısından yine bu etkiler altında ortak dengeyi kurabilmek adına etkili bir ay olacaktır. Genel olarak bu dönemde, arkadaşça flörtler görülebileceği gibi, sanatsal ve kültürel konulardaki etkinliğinizin artması sonucu böyle ortamlarda yeni insanlarla tanışmanız daha kolay olacaktır. Bu süreçte aktif kimliğinizle, pozitif enerjinizle insanları kolaylıkla etrafınıza toplayabilir, çekici, nazik ve kibarlığınızla ilgi uyandırabilirsiniz. Dengenizi çabucak bozmanıza neden olabilecek abartılardan uzak durmanız halinde, ilişkinizle alakalı konularda eşit paylaşım içinde olmayı tercih edeceksiniz. Partnerinizin size karşı, son derece anlayışlı davranmasından hoşlanacak, kararsızlık veya genel olarak yüzeysel davranışlar içinde olmasını arzu etmeyeceksiniz. İlişkinizle ilgili konularda, beraber paylaşıma fazlasıyla önem vereceğiniz için, ayrı gayrı dolaşmalar veya birbirinizden habersiz davranışlar size son derece itici gelecektir.

Bayan Yaylar bu dönemde sıcakkanlı davranışlar içinde olacaklarından karşı cins tarafından ilgi uyandırabilir ve dişi görünümleri ile göz doldurabilirler. Ara sıra mesafeli halleriniz olsa dahi, bu sizin açınızdan çok daha fazla ilgi görmenize neden olabilir. Ayrıca yine bu süreçte zihinsel olarak iletişim kurmak isteğiniz yoğun olacaktır. Birlikte olduğunuz kişinin veya yaşamınıza girecek yeni kişinin öncelikle size son derece değer vermesini beklediğiniz gibi, mantıklı oluşu, sosyal ilişkilerinin canlı oluşu, her girilen ortamda tanınıyor oluşundan da gurur duyabilirsiniz veya böyle birini seçmeyi tercih edebilirsiniz. İlişkilerde bu süreçte en çok arzu duyduğunuz şey, uyum ve huzur olacaktır. Bu enerjiler 15 Kasım tarihinden itibaren Mars gezegeninin cinsel paylaşımlar evinizdeki zayıf enerjisi nedeniyle kimi günlerde erotizm duygunuzu azaltıcı bir etki yaratabilir. Geri hareketle ilgili yazıyı, yorumunuzun altında bulacaksınız. O enerjinin etkisini de göz önüne alarak hareket etmeniz son derece önemlidir.

İş ve Kariyer

Sevgili Yaylar, sizin de bildiğiniz gibi 2 Eylül tarihinde başlayan Satürn transiti, önünüzdeki iki buçuk yıllık süreç içinde kimi aylarda oldukça etkili olacaktır. Sizler bu enerjinin bilincinde olarak mesleğinizi yakından ilgilendiren konularda kendinizi yavaş yavaş sorumluluk ve disiplin altına almaya başlamanız gerekir. Bu önemli bir devredir, kendinizi gözden geçirmeli ve bugüne dek yaptığınız yanlışlardan ders alarak hareket etmelisiniz. Bu enerjiyi aylık yorumlarda birçok kereler hatırlatabilirim çünkü kimi aylarda diğer gezegenler tarafından uyarıldığında, dikkatli olunması gereken zaman anlamı taşıyacaktır.

Kasım ayı içinde etkili olacak enerjilerin en başında güneşin Akrep burcundaki seyri gelmekte. 23 Kasım tarihine kadar siz yaylar doğanıza pek uymasa da, yaşamınızla ilgili her şeyi bir bir gözden geçirmek için biraz geri planda kalarak düşünmeyi tercih edeceksiniz. Yeteneklerinizden tutun da, bundan sonrası adına adım atmayı düşündüğünüz her konuyla alakalı derin bir düşünce ve arınma anlamı taşıyabilir. Tabi ki bir yay için böyle bir durum sıkıcı ve bir o kadar da gerilim yükleyici bir etki yaratacaktır. Fakat yeteneklerinizi değerlendirmek ve kendinizi yeni bir döneme hazırlamak adına etkili olabilir. Duygusal ve ruhsal düzeyde öğrenme alanıdır. Biliyorsunuz sizler keşif gücü ve bilgilenme hevesi yüksek olan fakat çabuk dağıldığınız bir noktaya kendinizi odaklamada zorlanan kişilersinizdir. İşte bu süreçte, gerek yüksek eğitim, gerekse mesleki konularda bazı girişimler için bu geriye çekiliş, bir öğrenme süreci taşıyabilir. Kimileriniz içinse, kendinizi mesleki açıdan aşırı bir sorumluluk içinde hissetmenin getirdiği psikolojik bir durum olduğu gibi, mecburi bir şekilde zorunlu bekleme süresi olabilir. Özellikle bu durum uzun seyahatler, eğitim hayatınız, hayat görüşünüzle alakalı konularda da etkili olabilir. Kısaca bu süreç içinde içsel baskılar hissetmek ve girişimlerden çekinmek doğal bir ihtiyaçtır. Yalnız dikkat etmeniz gereken konu 23 Kasım tarihinde burcunuza girecek güneş enerjisini olumsuz yönde kullanmamak için, kendinizi kısıtlanmış olarak hissetmenin getirdiği gerilim altında ezilmemeli gerektiği zamanlarda her zamanki moral motivasyon gücünüzü ayakta tutmaya çalışmalısınız.

Yine bu sürecin bir diğer etkisi ise, 15 Mayıs Mars gezegeninin geri hareketiyle, hemen hemen örtüşen ve ay sonuna kadar devam edecek bir başka sert enerji altında, zihinsel olarak ta, kendinizi hem iletişim hem de birebir ilişkiler açısından kızağa çekecek oluşunuzdur. Bu süreçte ise genel anlamda bazı bilinmeyen durumları kendinizce araştırmak isteyecek, iş hayatınızla alakalı bazı ters gelişmelerin ardında yatan gerçekleri keşfetmeye çalışacaksınız. Sizler için bu dönemde gizli düşmanlıklar, çekemeyen insanların sizin hakkınızda söyledikleri haksız sözler veya bizzat işinizle ilgili konular nedeniyle karamsar düşünceler meydana gelebilir. Takıntılı düşünceler içinde olabilir ve mesleki konularda çevrilen entrikaları bulup çıkarabilirsiniz. Bu sizin gibi ne olursa olsun iyi niyetli bir insanı üzecek bir durum haline gelebilir. Mars gezegeninin başkalarından elde ettiğiniz gelirlerle ilgili bölümde uzun sürecek seyrini de düşünürsek, sosyal ilişkiler açısından Kasım ayı ilk on beş gün olumlu geçse de, sonrası başlayacak enerjiler nedeniyle yıpratıcı olabilir.

Parasal Konular

Kasım ayı maddi konularla ilgili etkili olabilecek enerjilerin başında tabi ki Mars gezegeninin geri hareketi en önemlisidir. Oldukça uzun seyredecek bu enerji, sadece sizler için değil, tüm burçların farklı farklı alanlarında geçerlidir. Siz Yaylar içinse, başkalarından elde ettiğiniz(eş, ortak)maddi kaynaklarla ilgili konularda, kredi borçları, bankalarla ilgili tüm parasal işlemlerinizde öncelikle Ocak 2008 tarihine kadar ve daha sonra ise Mayıs 2008 tarihine kadar sürecek zaman içinde yavaşlamalar, gecikmeler ve tekrar gözden geçiriş nedeniyle sürecek görüşmeler olarak etkili olacaktır. Bu dönem içinde muhatabınız olan kuruluş veya kişilerle olabilecek her türlü olumsuzlukta kesinlikle çatışmadan uzak durmalı, geleceğinizi son derece ilgilendirecek bu süreçte, abartılı tepkiler vermeden önce iyi düşünmelisiniz. Yönetici gezegeniniz Jüpiter’in burcunuzda ilerlemesi, her zaman için olumlu bir durum olup, sizi kötülüklerden veya anlaşmazlıklardan en azından bu ay içinde koruyacaktır.

Başka kişilerden elde ettiğiniz veya paylaşım içinde bulunduğunuz önemli finansal gelirlerinizi riske atmamak için, zaman açısından oldukça sıkıcı bu zaman zarfında, geleceğinizi düşünerek, agresif tepkiler vermeyin, eşiniz veya ciddi ilişkinizle alakalı konularda daha sakin ve mantıklı davranmaya çalışın. Çünkü bu dönem eş kaynakları konusunda da sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Onun iş durumu ile alakalı problemler nedeniyle gelir durumunuzda olabilecek değişkenlikler aranızdaki sorunları körükleyici olduğu gibi, durduk yerde problemler çıkmasını da neden olabilir.

Sözleşme, kontrat veya herhangi bir konuda ay ortalarından itibaren, uzman kişilere danışmadan imzalar atmamaya çalışmanız faydalıdır.

Mars Geri Hareketinin Yay Burcuna Olan Etkileri:

Mars gezegeni Yengeç burcunda seyrini devam ettirirken, 15 Kasımda geri hareketine başlayacaktır. Bu etki altında siz Yaylar, öncelikle, deneyimleriniz konusunda eskiye oranla biraz daha çekingenlik gösterebilirsiniz, sahip olduğunuz her şeyi kaybetmek korkusu içinde garip tepkiler verebilirsiniz. Güvenliğinizle alakalı meselelerde risk almak yerine mevcut durumun getirileriyle yetinmeyi tercih edebilirsiniz. İyi niyetli davranmaya devam ederek, insanların hakkınızı yemesine ses çıkarmayabilirsiniz. Öyle durumlarla karşılaşırsınız ki, bir iki sözle elinizdeki avucunuzdakini sevdiklerinizle paylaşırken kendinizin zor durumda kaldığınızın farkına bile varmazsınız. Sizin isteğiniz dışında gelişen olaylar sebebiyle siz hareket etmek istedikçe, birilerinin sizi duygu sömürüleriyle oyalamaya çalıştıklarını fark edebilirsiniz. Duygularınızın sizi esir almasına izin verebilir belki de, sırf ilgi, sevgi görmek adına yanlış bir ilişkide sizi tatmin etmesi mümkün olmayan bir beraberliği cinsellik merkezli devam ettirebilirsiniz. Aşk konusunda oldukça iyi niyetli davranarak, hiç hoşlanmadığınız halde gizli saklı bir ilişkiyi sürdürmek durumunda kalabilirsiniz. Ortaklarınızla nedeniyle maddi açıdan zor durumda kalabilir, bankalarla muhatap olmak zorunda kalabilirsiniz. Eşinizin mali durumundaki sorunları nedeniyle ailenizin güvenliğini sağlamak size düşebilir bu yüzden zor bir dönem geçirebilirsiniz.

Pembe gözlüklerle hayata bakmaktan hoşlanan yapınızın aksine bu dönemde, garip bir güvensizlik hissi duyabilir ve her şeyden ürker hale gelebilirsiniz ve bu yüzden de gelişim fırsatlarını kaçırabilirsiniz. Kredi girişimleri konusunda tedbirsiz davranabilir ve boyunuzu aşan bir borcun altına girebilirsiniz veya garip tersliklerle karşılaşabilirsiniz. Bütün öngörülerin farkında olarak, bu durumlarla karşılaşabileceğiniz ihtimaline karşı dikkatli olmalı, ne çok fazla güvenlik altında aynı noktada kalmaya, ne de aşırı duygusal davranarak kendinizi zor durumda bırakmaya çalışmadan düzenlemelerinizi yapınız.

Oğlak Burcu Aylık Yorumu

Aşk ve İlişkiler

Kasım ayı içinde aşk ve ilişkiler konusunda etkili olacak en önemli enerji, Mars gezegenin yengeç burcundaki seyridir. Her burcu özellikle 15 Kasım tarihinden itibaren etkileyecek bu enerji, siz oğlaklar için de ilişkinizi yeniden gözden geçiriş anlamı taşıyacaktır.

Yengeç burcu sürecinde Mars gezegeni kendi savaşma gücünden oldukça uzak, değerlerine sahip çıkan ve kişiyi elindekilerle yetinmeye ve bu sayede duygusal olarak güvende hissettirmeye yönelik bir dönem başlatır. Doğal olarak Oğlaklar gibi, gücü elinde bulundurmaktan hoşlanan statüsüne önem veren kişiler için iki farklı yönde etki yaratabilir. Olumlu açıdan bakarsak ciddi ilişkinizle alakalı konularda, ilişkinizin güven içinde yürümesi adına son derece istekli olur ve gereken sadakati her zamanki gibi gösterebilirsiniz. Aynı şekilde partneriniz de, beraberliğiniz konusunda sadık ve güvenilir olmaya çalışır. Olumsuz açıdan bakarsak, öyle durumlar yaşanır ki, siz ilişkiniz adına ileriye doğru hamle yaparak bir temel kurmak istediğinizde, karşınızdaki kişinin koşulları gerek maddi gerekse başka faktörler nedeniyle tam belirli olmadığından sağlam bir temel oluşması zorlaşabilir. İyi niyet vardır ama belirsizlik hâkimdir veya siz tam olarak kendinizi güvende hissetmediğiniz için, girişimde bulunmaktan çekinebilirsiniz. Burada bir çatışma meydana gelebilir. Sizin hedeflerinizle karşınızdaki kişinin sunabilecekleri, sizin mücadele gücünüzle onun içinde bulunduğu durumun zorlukları net olarak ortadadır.

Yapılması gerekense şudur. Madem beraberlik demek karşılıklı özveri ve herkesin kendi payına düşeni yapması ise, o zaman siz kontrollü bir şekilde kendi ayaklarınızın üstünde durmayı bileceksiniz ve gücünüzü ilişkiniz adına ortaya koyacaksınız, o da sizi koruyacak, kollayacak, sadakat dolu tavırlarıyla aradığınız manevi güvenliği verecektir. Fakat burada hakimiyeti sağlarken, gücünüzü onun üzerinde baskı olarak uygulamaktan, o da fazla pasif kalarak sizi sinirlendirmekten uzak duracak. Kısaca karşılıklı olarak dengeyi sağlayacaksınız. Bunu iş anlamındaki ortaklık konularında ve her türlü sözleşmede kendi güvenliğinizi sağlamak gibi konularda da uygulayabilirsiniz. Bunlara dikkat edilmesi halinde iç dünyanızdaki güven duygunuzu perçinler, ileriye yönelik umutlarınız için mesafe kat edebilirsiniz.

Şunu tekrar hatırlatmak isterim ki, şans, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter’in Aralık ayında burcunuzda başlayacak transiti 12-13 yıl sonra gelen büyük bir şanstır. Yönetici gezegeniniz Satürn’ün burcunuzla oluşturacağı olumlu görünümü de hesaba katarsak, bu ay her konuda artık son sıkıştırılmaların olduğu bir zaman dilimidir. Hani içinizden yeter diye bağıracağınız bir dönem olsa da, her inişin bir çıkışı olduğunu unutmayın ve kendinize olan özgüveninizi kaybetmeden mantıklı ve kontrollü adımlar atmaya özen gösterin.

İş ve Kariyer

Sevgili Oğlaklar hani güzelliklere kavuşmak için kimi zaman çetin yollardan, engebelerden geçilir ya, işte öyle bir süreçten geçmekte olduğunuzu düşünüyorum. Bir yandan aşk ve ilişkiler konusunda, diğer yandan Merkür’ün geri hareketi ile mesleğinizle ilgili konularda hakikaten bir seçim arifesinde olmalısınız. Peki, Kasım ayında ne gibi durumlar görülecektir, birlikte göz atalım.

Mesleki konularda, varmayı düşündüğünüz hedefler ile bugüne dek olan bilgi birikiminizi bir araya getirdiğinizde, şu an içinde bulunduğunuz şartlar arasında doğal olarak karşıtlıklar olduğunu görmeye başlayacaksınız. İşte bunlar, özellikle Merkür geri hareketinde fazlasıyla ön plana gelerek, sizi bu konularda düşünmeniz ve bir karara varmanız adına etkili oldu. 2 Kasım tarihinden itibaren Merkür’ün geri hareketinin bitimiyle, artık ne yapacağınıza dair kafanızın içinde oluşanların hayata geçirilmesi adına önemli bir adım niteliği taşımakta. 11 Kasıma kadar sürecek bu etkili süre içinde, otoritelerle olan durumunuzla alakalı her konuda karşılıklı olarak görüşmelerde bulunmalı ve bir dengeye oturtmak için işbirliği ve adaletli bir şekilde hakkınızı almaya çalışmalısınız. Fakat bütün bunlar okurken kararsızlığa düşmekten veya sırf ılımlılık olsun diye onların dediklerini kabul ederek kendinizle çelişmekten uzak durun. Ayrıca sözleşmeler konusunda son derece dikkatli olmalı incelemeden tam olarak anlamadan imza atmamalısınız.

Parasal Konular

Parasal konularda, 2 Eylül tarihinde burcunuzla olumlu görünüm oluşturmaya başlayan Satürn gezegeni, son iki buçuk yıldır sizleri, başkalarından elde ettiğiniz gelirler konusunda oldukça zorlamış, yaşamda tek başınıza mücadele etmeniz gereken bir durum içinde bırakmıştı. Sizler tutumlu ve kontrollü insanlar olmanıza rağmen, uzun süren bu transit esnasında kemerleri oldukça fazla sıkmak zorunda kaldınız. Kredi gelirlerinizle alakalı başvurularınız sonuçsuz kalmış alabilenler ise çok zor şartlar altında ödemeye çalışmışlardı.

Kasım ayında ise maddi konularda, 9 Kasım tarihinden itibaren başlayacak enerji altında bütçenizle alakalı yine dikkatli ve temkinli davranmanız gerekebilir. Özellikle mesleki konularda yapılacak iyileştirilmeler maddi açıdan da sizleri az da olsa feraha ulaştıracaktır. Ayrıca sosyal faaliyetler, dostluk ilişkileri ve organizasyonlar, seyahatler konusunda biraz daha rahat enerjiler altında oluşunuz maddi yönden destekleyici olabilir. Fakat net olarak bir şey söylemek gerekirse, bu ay içinde de yine dikkatli ve tutumlu olmanızı gerektiren enerjileriniz dolayısıyla tam anlamıyla bir nefes almak zor olabilir. Kasım ayı genel anlamda her şeyin iyice açığa çıktığı ve mücadelenin üst boyutlara geldiği bir ay olduğundan, son sıkıntılar olarak görülmeli ve özgüven duygunuz içinde temkinli davranmaya özen göstermelisiniz. Bunun en önemli sebebi Mars gezegeninin burcunuzla yaptığı zorlu görünümdür. Dengeli ve tutarlı davranmak gereken bu süreçte lütfen gerginlikten ve yanlış kararlar vermekten uzak durunuz. Aralık ayına kadar olaylara ve insanlara bakış açınızı doğal akışı içinde izlemeye çalışmanız yararlı olacaktır.

Mars Geri Hareketinin Oğlak Burcuna Olan Etkileri:

Mars gezegeni Yengeç burcunda seyrini devam ettirirken, 15 Kasımda geri hareketine başlayacaktır. Bu etki altında siz Oğlaklar için aşk ve ilişkiler üzerinde etkili olduğundan o bölümde okuyabilirsiniz.

Kova Burcu Aylık Yorumu

Aşk ve İlişkiler

9 Kasım tarihinden itibaren Venüs gezegeninin Terazi burcu süreci, tüm ay boyunca ilişkiler açısından rahat bir nefes almanızı sağlayıcı etki oluşturabilir. Sizler bu süreçte, biraz daha ilişki kurmaya açık, daha sosyal, sevgiyi alıp verme hissetme konusunda pozitif düşünceler içinde davranabilirsiniz. Yalnız bu etki açıkçası çok kısa süreli olduğundan bu devrede kurulabilecek bir ilişkinin uzun ömürlü olması zor görünüyor. Özellikle bu dönemde bağımsızlık ihtiyacınız fazlasıyla ortaya çıkacaktır. Kendi değerlerinizle başkaları arasındaki ince çizgiyi iyice ayarlamak ve sabit düşünceleri artık bir kenara bırakarak sağlıklı bir ilişkiye gönüllü olmanız gerekecektir. Bu etki altında öncelikle evli olanlar, eşleriyle olan sorunlarını ortak bir platformda tekrar ele alarak bu akıcı enerjinin altında çözüme kavuşturmaya çalışmalıdırlar. Karşılıklı olarak konuşmak, aksayan yönleri saptamak açısından son derece etkili olacaktır. İlişkinizi, her ikiniz de, kendi değerlerinizi ortaya koyarak büyükleriniz veya saygı duyduğunuz diğer insanların da desteğiyle çözmeye kalkmanız faydalı olabilir.

İlişkisi olmayanlar ise bu süreçte kendilerini daha özgür bir biçimde ifade edebilecekleri beraberlikleri tercih edebilirler. Bugüne dek yaşanan ayrılık veya sorunlu beraberliklerden elde ettiğiniz deneyimleri tekrar gözden geçirerek, bundan sonrası adına öncelikle fikir birliğinde bulunacağınız kişileri tercih edebilir, beğenilmek ve gerçek aşkı hoş yanlarıyla keşfetmek isteyebilirsiniz. Bu enerjiler yukarıda da belirttiğim gibi etki süresi az olduğundan ileriye yönelik düşünmekten ziyade paylaşım ağırlıklı olacak ve en azından geçmişle alakalı bazı olumsuzlukları unutmanızı sağlayacaktır. Olumlu ilişkiler yaşamak için her şeyden önce doğru seçimlerde bulunmaya dikkat etmenizi öneriyorum.

İş ve Kariyer

11 Kasım tarihinden itibaren, mesleki konular, kariyeriniz, otoritelerle olan tüm ilişkileriniz (patronlar, anne ve babanız veya üstünüzde egemenliği olan herhangi bir kişi), toplumsal kimliğiniz, iş anlamındaki şöhretini, başarılı iş girişimleriniz, yeni iş alanlarınız, halkla ilişkileriniz konularında kendinizi dış dünyada ifade etmenizi sağlayacak yoğun bir zihinsel düşünce sürecine atmış oluyorsunuz. Bu dönemde, mesleğinizi ilgilendiren her konuda, keskin bir gözlem gücüyle hareket ederken dikkatli olmalı, işinizin kuralları gereği olabilecek baskılar konusunda gerilim yaşamamak için planlı ve programlı hareket etmeli, patronunuzun daha fazla işinize yoğunlaşmanızı gerektiren baskıları karşısında sakin ve kontrollü olmaya çalışmalı, başkalarıyla alakalı tüm işlerinizi ajandanıza not etmeli, işinizle ilgili, gizli saklı mevzularda sırlarınızı çok güvenmedikçe kimseyle paylaşmamalı, karamsarlıktan uzak durmalı, bazı kişilerin sizi kışkırtmasına izin vermemeli, güvenliğinizi ve kontrolünüzü kesinlikle elinizde tutmaya çalışmalısınız. Bazı entrikalar veya gizli saklı durumlarla karşılaşma olasılığınıza karşı şimdiden önlem almalı, kendinize ait her evrakı veya her şeyi gözden geçirerek kilit altında tutmayı ihmal etmemelisiniz. Ebeveynlerinizin üzerinizde yaratacağı baskı karşısında sabırlı olmalı ve ilişkilerinizi yeniden gözden geçirerek ayarlamalar yapmalısınız.

Kimileriniz ise, ebeveynlerinin içinde bulundukları özel durum nedeniyle ilgilenmek zorunda kalacaklarından şimdiden hazırlıklı olmalısınız. Genç kızlar babaları, genç erkekler anneleri ile olan ilişkilerini yeniden ele almalı, yetişkinler eşleriyle ilgili iş konularında destek vermeyi ihmal etmemelidirler. Tam olarak incelemeden hiçbir belgeye imza atmamalı, her şeyi detaylıca ele almalısınız.

Öncelikle gündelik iş temponuzdaki görevleriniz esnasında kendinizi geliştirmek adına mücadele etmenizi gerektirecek durumlarda dışarıdan baskı altına alınarak engellenebilirsiniz. Siz çağa uygun modern şartlarda daha hızlı ve daha yaratıcı bir şekilde hizmet vermek isterken, birlikte çalıştığınız insanlar son derece yavaş, gereksiz bir sürü ayrıntıyla uğraşan, klasik şekilde hareket etmek isteyen ve yaratıcılıktan uzak insanlar olabilir. Sağlığınızla ilgili konularda, çağın gerektiği tedavi yollarını denemek varken, sosyal güvencenizin yetersiz oluşu nedeniyle zor durumda kalabilir ve gecikmeler yaşayabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki insanların veya kardeşlerinizin sağlık problemleriyle uğraşabilirsiniz. Eviniz, ailenizle ilgili bazı mevzular nedeniyle bizzat s gerilim altında olduğunuz için rahatsızlık duyabilirsiniz. Staj konusunda ailenizle aranızda anlaşmazlıklar çıkabilir. Mesleki kariyerinizle alakalı ilerlemek isterken, anlamsız işlerle ve detaylarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Peki, bu enerjiden olumlu olarak yararlanmak için neler yapılması gerekir. Her şeyden önce ağır, sıkıcı işlerle uğraşmanıza sebep olan nedenleri ele alınız. Gerekirse çeşitli kurslara katılarak kendinizi geliştiriniz ve ikinci rollerde yer almak yerine kariyeriniz için girişimde bulununuz. Hiç kimsenin duygu sömürüsü yaparak sizi prensiplerinizden uzaklaştırmasına izin vermeyiniz. İşyerinizdeki tüm güvenlik önlemlerine dikkat ediniz. Sigortasız çalışmayınız. İş ilişkisinde bulunduğunuz insanların üzerinizde baskı kurmalarına izin vermeyiniz. Sosyal haklarınızın takipçisi olunuz ve sağlık kontrollerinizi ihmal etmeyiniz.

Parasal Konular

Parasal konularda gerek Mars enerjisinin tüm burçlara olan zorlu enerjisini gerekse yine bu ay Satürn gezegeninin Kasım ayının ilk haftasından itibaren yönetici gezegeninizle olan zorlu görünümü sorun oluşturacağa benziyor. Bir yandan kafanızın içinde gerçekleştirmeyi düşündüğünüz hedefler diğer yandan bazı kaynaklar yoluyla elde ettiğiniz gelirlerle ilgili olan gecikme veya terslikler sizler açısından dikkatli olmanız gereken bir süreç anlamı taşıyacaktır. Eş kaynaklı gelirler, bankalardan elde etmeyi düşündüğünüz krediler konusunda zorluklar meydana gelebilir. İşinizle ilgili koşulların tam arzuladığınız gibi olmaması nedeniyle, herhangi bir borcun altına imza atmaktan çekinebilirsiniz. Kaldı ki bu en doğru harekettir. Evliliği sona erenler, nafaka talepleri bakımından uzun süren davalarla uğraşabilir veya işinizden çıkarılmışsanız tazminat konusunda zorluklar çekebilirsiniz.

Hiç hesapta olmayan vergi borçları, kiracınız varsa bu konudaki alacaklarınızı kimi ay zorlanarak elde etmeniz mümkündür. Ortak bir işe sahipseniz, parasal anlamdaki paylaşımlar açısından aranızda problemler oluşabilir veya bunca sene sorunsuz sürdürdüğünüz ortaklığınızda maddi olarak anlaşmazlıklar çıkabilir. Bu ve bunun gibi olabilecek zorlukları göz önüne alarak maddi açıdan gelirinizle dengeli harcamalarda bulunmayı ve buna göre bir bütçe içinde hareket etmeye çalışmak en azından bu ay için risk almamak yerinde olacaktır.

Mars Geri Hareketinin Kova Burcuna Olan Etkileri:

Mars gezegeni Yengeç burcunda seyrini devam ettirirken, 15 Kasımda geri hareketine başlayacaktır. Bu etki altında siz Kovalar için iş ve kariyer anlamında etkili olacağından o bölümde okuyabilirsiniz.

Balık Burcu Aylık Yorumu

Aşk ve İlişkiler

Aşk konusunda 15 Kasım tarihinden itibaren geri hareketine başlayacak Mars gezegeni burcunuzla her ne kadar olumlu enerjiler altında olsa da, yengeç burcunda ilerliyor oluşu ve bir de geri hareketi nedeniyle, yaratıcı ifadeniz, kendinizi ortaya koyma gücünüz ve hayatın zevkli güzel yanlarını yaşamak isteğiniz açısından dikkat edilmesi halinde son derece olumlu geçebilir. Yengeç burcundaki Mars enerjisi mücadele etmek ve istekler söz konusu olduğunda dolaylı yollardan hareket etmeye yönelik bir enerji sunar. Bu dönemde yaşanabilecek olumsuz enerjilerden bahsederek konuya girelim. Kimileriniz bu süreçte, aşk yaşamak ve tutkularınız konusunda direk olarak kendinizi ifade etmek yerine aşırı hassasiyet göstererek, aşkın ayaklarınıza kadar gelmesini bekleyebilirsiniz. Sorunları olan burç mensupları ise, ileriye doğru adım atarak problemleri çözmek yerine, karşılarındaki kişinin kendisine yönelmesini bekleyerek, kimi zaman da duygu sömürülerinde bulunarak döndürmeye çalışabilirler. Bunlar ne derece doğrudur derseniz, siz Balıkların yaşadıkları ilişkiyi göz önüne alarak gerekli ayarlamaları yapmaları ve seçimlerini bir kez daha gözden geçirmeleri faydalı olacaktır. Mars yengeç enerjisini bir de olumlu açıdan ele alırsak, İlişkisi olmayanlar bu süreçte, fiziksel dürtüleri açısından son derece duygusal davranabilirler. Hassastırlar ve değerlere sahip çıkılmasından, korunmaktan ve kollanmaktan hoşlandıkları için, yaşadıkları aşkta bu olgulara özellikle önem vereceklerdir. Tabi ki Balıklar gibi her zaman karşısındakini düşünen burç mensupları için bu oldukça iyidir, yalnız dozunu iyi ayarlamak gerekir.

Bu dönem kimileriniz içinse, bundan iki yıl öncesini hatırlatan bir aşkın sanki yeni bir tekrarı gibi olabilir. Eski hatalarla yüzleşebilir ve bu sefer her iki taraf kendisine düşeni yaparsa aşk bütün hızıyla devam edecektir. Bazılarınız içinse(haritasındaki etkiler nispetinde) iki yıl sürecek yeni bir aşkın ilk tohumlarının atıldığı dönem olabilir. Kısaca aşk açısından her şeye rağmen şanslı bir dönem olacağını söyleyebilirim. Umarım arzuladığınız beraberliği yakalayabilir ve güven dolu bir aşk yaşayabilirsiniz.

İş ve Kariyer

22 Kasım tarihine kadar sizler için yenilenme, yaşamınız için yeni adımlar atabilme ve eskiyle olan tüm bağlarınızın yarattığı sıkıntı ve çaresizliği bir kenara koyabilme anlamı taşıyacak olumlu enerjiler altında olacaksınız. Hatırlarsanız günlük yorumlarda Güneşin Akrep burcundan söz etmiş ve sizlere bu dönemde fırsatlar öyle kolay bir şekilde ayağınıza gelecek ki, en azından kendinizi ifade edebilme açısından güvenli olacaksınız demiştim. Güneş astrolojide bilinçli isteklerimizi elde edebilme gücüdür. İşte şimdi bu etkileyici güç, sizin burcunuzla öyle güzel bir görünüm oluşturacak ki, siz seçimlerinizi yaparken hangisini tercih edeceğinizi bilemez hale gelebilirsiniz. Evet, kısa bir süre gibi gözükse de, son zamanlardaki bazı ters durumların yarattığı sıkıntıyı üzerinizden atmanız adına etkili olacağını söyleyebilirim. Bu yıl içindeki zorlu enerjiler nedeniyle bir oh demek mümkün olmadı biliyorum. İşte şimdi bu enerji sayesinde rahat bir nefes alabilir ve zamanı iyi değerlendirmeniz halinde, isteklerinizin bir kısmını gerçekleştirebilirsiniz.

Bu enerjinin kuvvetinden yararlanarak seyahatler, eğitim hayatınız, vizyonunuz, inancınız, yeni çevreler edinmeniz, yabancı dil ve araştırma işleriniz, akademik kariyer ve mesleki olarak kendinizi geliştirmeniz, inancınızı ayakta tutarak her şeyin altından kalkabilmenizi sağlayan içsel motivasyonunuzu yeniden oluşturmanız, bir takım girişimlerle kendi ufkunuzu geliştirmeniz, alışılmışın dışına çıkabilme cesareti edinmeniz ve sizi kısıtlayan her şeye veda edebilmeniz konularında girişimde bulunabilir ve zihinsel yönden aktif bir zaman dilimi geçirebilirsiniz.

Parasal Konular

Maddi alanda bu ay için önemli olabilecek iki enerjiniz bulunmakta. Bunlardan birincisi, yine günlük yorumlarda sözünü ettiğim ve sizi bilgilendirmeye çalıştığım Merkür gezegenin seyri ve Mars enerjisinin etkisidir. Özellikle 11 Kasım tarihine kadar başkaları vasıtasıyla(eş veya ortaklık ilişkisi) elde ettiğiniz gelirler konusunda gerek partnerinizin içinde bulunduğu şartlar gerekse sizin kendi kazanımlarınız açısından dikkatli olmanızı gerektiriyor. Bankalarla ilgili sorunlarınız varsa hukuki yönden destek almalı ve bundan sonrası adına daha kontrollü hareket etmelisiniz. Kredi isteğiniz varsa, bunu koşullarınıza en uygun geri ödeme planı hazırlayarak yapınız Vergilerinizi zamanında ödeyiniz ve sigortayla alakalı konularda dosyalarınızı tekrar kontrol ediniz, kaskonuzu yaptırınız ve ödemeleri ihmal etmeyiniz.

Mars Geri Hareketinin Balık Burcuna Olan Etkileri:

Mars gezegeni Yengeç burcunda seyrini devam ettirirken, 15 Kasımda geri hareketine başlayacaktır. Bu etki altında siz Balıklar için aşk ve ilişkiler konusunda etkili olacağından o bölümde okuyabilirsiniz.
Sarsılmaz Benim Derinliğim: ama yüzen bilmeceler ve gülüşlerle parıldar...

Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1573
Yaş: 42
Kayıt: Prş 12 May, 23:46

Okunmamış mesaj gönderen dark » Prş 15 Kas, 12:59

tşkler elan
Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.

Kullanıcı avatarı
damla584
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1812
Yaş: 39
Kayıt: Cum 20 Nis, 09:42

Okunmamış mesaj gönderen damla584 » Cum 16 Kas, 00:42

paylaşımın için teşekkürler...
Hiç Kimse Duymak İstemeyen Kadar Sağır Olamaz....

Kullanıcı avatarı
KEDİ
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 3994
Yaş: 53
Kayıt: Sal 01 May, 18:51

Okunmamış mesaj gönderen KEDİ » Cum 16 Kas, 01:42

teşekkürler mea hepsi dogru 2 yıldır çektiklerimi bir ben biliyorum birde allah bundan sonra iyi olur inş.
Ne masaLım nede bir şiir
KeLimeLere anlam yüklemekten vazgeçtim
AnLatasım yok
AnLayasım yok
ÖyLesine işte...


Çocuk olsam yeniden


Kullanıcı avatarı
damla584
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1812
Yaş: 39
Kayıt: Cum 20 Nis, 09:42

Okunmamış mesaj gönderen damla584 » Cum 16 Kas, 11:09

ya benmı goremedim yoksa kova burcunu unutmusmusun acaba....arkadasım merak etti ama bulamadık neyse...
Hiç Kimse Duymak İstemeyen Kadar Sağır Olamaz....

Kullanıcı avatarı
Elan_Vital
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1141
Yaş: 39
Kayıt: Pzt 09 Oca, 20:40

Okunmamış mesaj gönderen Elan_Vital » Cum 16 Kas, 16:25

damla584 yazdı:ya benmı goremedim yoksa kova burcunu unutmusmusun acaba....arkadasım merak etti ama bulamadık neyse...
Kova Burcu Aylık Yorumu

Aşk ve İlişkiler

9 Kasım tarihinden itibaren Venüs gezegeninin Terazi burcu süreci, tüm ay boyunca ilişkiler açısından rahat bir nefes almanızı sağlayıcı etki oluşturabilir. Sizler bu süreçte, biraz daha ilişki kurmaya açık, daha sosyal, sevgiyi alıp verme hissetme konusunda pozitif düşünceler içinde davranabilirsiniz. Yalnız bu etki açıkçası çok kısa süreli olduğundan bu devrede kurulabilecek bir ilişkinin uzun ömürlü olması zor görünüyor. Özellikle bu dönemde bağımsızlık ihtiyacınız fazlasıyla ortaya çıkacaktır. Kendi değerlerinizle başkaları arasındaki ince çizgiyi iyice ayarlamak ve sabit düşünceleri artık bir kenara bırakarak sağlıklı bir ilişkiye gönüllü olmanız gerekecektir. Bu etki altında öncelikle evli olanlar, eşleriyle olan sorunlarını ortak bir platformda tekrar ele alarak bu akıcı enerjinin altında çözüme kavuşturmaya çalışmalıdırlar. Karşılıklı olarak konuşmak, aksayan yönleri saptamak açısından son derece etkili olacaktır. İlişkinizi, her ikiniz de, kendi değerlerinizi ortaya koyarak büyükleriniz veya saygı duyduğunuz diğer insanların da desteğiyle çözmeye kalkmanız faydalı olabilir.

İlişkisi olmayanlar ise bu süreçte kendilerini daha özgür bir biçimde ifade edebilecekleri beraberlikleri tercih edebilirler. Bugüne dek yaşanan ayrılık veya sorunlu beraberliklerden elde ettiğiniz deneyimleri tekrar gözden geçirerek, bundan sonrası adına öncelikle fikir birliğinde bulunacağınız kişileri tercih edebilir, beğenilmek ve gerçek aşkı hoş yanlarıyla keşfetmek isteyebilirsiniz. Bu enerjiler yukarıda da belirttiğim gibi etki süresi az olduğundan ileriye yönelik düşünmekten ziyade paylaşım ağırlıklı olacak ve en azından geçmişle alakalı bazı olumsuzlukları unutmanızı sağlayacaktır. Olumlu ilişkiler yaşamak için her şeyden önce doğru seçimlerde bulunmaya dikkat etmenizi öneriyorum.

İş ve Kariyer

11 Kasım tarihinden itibaren, mesleki konular, kariyeriniz, otoritelerle olan tüm ilişkileriniz (patronlar, anne ve babanız veya üstünüzde egemenliği olan herhangi bir kişi), toplumsal kimliğiniz, iş anlamındaki şöhretini, başarılı iş girişimleriniz, yeni iş alanlarınız, halkla ilişkileriniz konularında kendinizi dış dünyada ifade etmenizi sağlayacak yoğun bir zihinsel düşünce sürecine atmış oluyorsunuz. Bu dönemde, mesleğinizi ilgilendiren her konuda, keskin bir gözlem gücüyle hareket ederken dikkatli olmalı, işinizin kuralları gereği olabilecek baskılar konusunda gerilim yaşamamak için planlı ve programlı hareket etmeli, patronunuzun daha fazla işinize yoğunlaşmanızı gerektiren baskıları karşısında sakin ve kontrollü olmaya çalışmalı, başkalarıyla alakalı tüm işlerinizi ajandanıza not etmeli, işinizle ilgili, gizli saklı mevzularda sırlarınızı çok güvenmedikçe kimseyle paylaşmamalı, karamsarlıktan uzak durmalı, bazı kişilerin sizi kışkırtmasına izin vermemeli, güvenliğinizi ve kontrolünüzü kesinlikle elinizde tutmaya çalışmalısınız. Bazı entrikalar veya gizli saklı durumlarla karşılaşma olasılığınıza karşı şimdiden önlem almalı, kendinize ait her evrakı veya her şeyi gözden geçirerek kilit altında tutmayı ihmal etmemelisiniz. Ebeveynlerinizin üzerinizde yaratacağı baskı karşısında sabırlı olmalı ve ilişkilerinizi yeniden gözden geçirerek ayarlamalar yapmalısınız.

Kimileriniz ise, ebeveynlerinin içinde bulundukları özel durum nedeniyle ilgilenmek zorunda kalacaklarından şimdiden hazırlıklı olmalısınız. Genç kızlar babaları, genç erkekler anneleri ile olan ilişkilerini yeniden ele almalı, yetişkinler eşleriyle ilgili iş konularında destek vermeyi ihmal etmemelidirler. Tam olarak incelemeden hiçbir belgeye imza atmamalı, her şeyi detaylıca ele almalısınız.

Öncelikle gündelik iş temponuzdaki görevleriniz esnasında kendinizi geliştirmek adına mücadele etmenizi gerektirecek durumlarda dışarıdan baskı altına alınarak engellenebilirsiniz. Siz çağa uygun modern şartlarda daha hızlı ve daha yaratıcı bir şekilde hizmet vermek isterken, birlikte çalıştığınız insanlar son derece yavaş, gereksiz bir sürü ayrıntıyla uğraşan, klasik şekilde hareket etmek isteyen ve yaratıcılıktan uzak insanlar olabilir. Sağlığınızla ilgili konularda, çağın gerektiği tedavi yollarını denemek varken, sosyal güvencenizin yetersiz oluşu nedeniyle zor durumda kalabilir ve gecikmeler yaşayabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki insanların veya kardeşlerinizin sağlık problemleriyle uğraşabilirsiniz. Eviniz, ailenizle ilgili bazı mevzular nedeniyle bizzat s gerilim altında olduğunuz için rahatsızlık duyabilirsiniz. Staj konusunda ailenizle aranızda anlaşmazlıklar çıkabilir. Mesleki kariyerinizle alakalı ilerlemek isterken, anlamsız işlerle ve detaylarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Peki, bu enerjiden olumlu olarak yararlanmak için neler yapılması gerekir. Her şeyden önce ağır, sıkıcı işlerle uğraşmanıza sebep olan nedenleri ele alınız. Gerekirse çeşitli kurslara katılarak kendinizi geliştiriniz ve ikinci rollerde yer almak yerine kariyeriniz için girişimde bulununuz. Hiç kimsenin duygu sömürüsü yaparak sizi prensiplerinizden uzaklaştırmasına izin vermeyiniz. İşyerinizdeki tüm güvenlik önlemlerine dikkat ediniz. Sigortasız çalışmayınız. İş ilişkisinde bulunduğunuz insanların üzerinizde baskı kurmalarına izin vermeyiniz. Sosyal haklarınızın takipçisi olunuz ve sağlık kontrollerinizi ihmal etmeyiniz.

Parasal Konular

Parasal konularda gerek Mars enerjisinin tüm burçlara olan zorlu enerjisini gerekse yine bu ay Satürn gezegeninin Kasım ayının ilk haftasından itibaren yönetici gezegeninizle olan zorlu görünümü sorun oluşturacağa benziyor. Bir yandan kafanızın içinde gerçekleştirmeyi düşündüğünüz hedefler diğer yandan bazı kaynaklar yoluyla elde ettiğiniz gelirlerle ilgili olan gecikme veya terslikler sizler açısından dikkatli olmanız gereken bir süreç anlamı taşıyacaktır. Eş kaynaklı gelirler, bankalardan elde etmeyi düşündüğünüz krediler konusunda zorluklar meydana gelebilir. İşinizle ilgili koşulların tam arzuladığınız gibi olmaması nedeniyle, herhangi bir borcun altına imza atmaktan çekinebilirsiniz. Kaldı ki bu en doğru harekettir. Evliliği sona erenler, nafaka talepleri bakımından uzun süren davalarla uğraşabilir veya işinizden çıkarılmışsanız tazminat konusunda zorluklar çekebilirsiniz.

Hiç hesapta olmayan vergi borçları, kiracınız varsa bu konudaki alacaklarınızı kimi ay zorlanarak elde etmeniz mümkündür. Ortak bir işe sahipseniz, parasal anlamdaki paylaşımlar açısından aranızda problemler oluşabilir veya bunca sene sorunsuz sürdürdüğünüz ortaklığınızda maddi olarak anlaşmazlıklar çıkabilir. Bu ve bunun gibi olabilecek zorlukları göz önüne alarak maddi açıdan gelirinizle dengeli harcamalarda bulunmayı ve buna göre bir bütçe içinde hareket etmeye çalışmak en azından bu ay için risk almamak yerinde olacaktır.

Mars Geri Hareketinin Kova Burcuna Olan Etkileri:

Mars gezegeni Yengeç burcunda seyrini devam ettirirken, 15 Kasımda geri hareketine başlayacaktır. Bu etki altında siz Kovalar için iş ve kariyer anlamında etkili olacağından o bölümde okuyabilirsiniz.
Sarsılmaz Benim Derinliğim: ama yüzen bilmeceler ve gülüşlerle parıldar...


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön