2007 EYLÜL Alternatif Burç Yorumları

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Elan_Vital
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1141
Yaş: 39
Kayıt: Pzt 09 Oca, 20:40

2007 EYLÜL Alternatif Burç Yorumları

Okunmamış mesaj gönderen Elan_Vital » Cum 07 Eyl, 18:09

Koç Burcu Aylık Yorumu
Aşk ve İlişkiler


Venüs gezegeni, 27 Ağustos tarihindeki geri hareketiyle, Aşk evinize enerji sunmaya başlamış ve siz Koçlar, bu konuda tekrar bir düşünce sürecine girmiştiniz ve bu durum eski konuların tekrar gündeme gelmesi anlamı taşıdığından zorluk yaşatıcıydı. Venüs, 9 Eylül tarihinden sonra ileri harekete geçerek, sizin de aşk konusunda ileri adımlar atmanızı sağlayacaktır. Bunun anlamı, ilişkiniz açısından yenilenme olabileceği gibi, eğer sorunlar devam ediyorsa, yeni aşklara yelken açma olarak değerlendirebiliriz. Yalnız bu süreçte dikkatli olmanız gereken çok önemli bir konu bulunmakta. Venüs gezegeninin astrolojik konumu dolayısıyla, yanılsamalar gezegeni Neptünle yapacağı karşıtlık, sizin aşk konusunda karşınızdaki kişiyi kolayca aldatabileceğinizi, başka aşklar yaşamaya müsait olduğunuzu ve ilişkinizi zora sokabileceğinizi de göstermekte. Yani aşkta yanılmalar, aldanmalar ve aldatmalar çok fazla görülebilir. Size her zaman söylediğim gibi, siz aşk konusunda her zaman deneyim meraklısı olmuşsunuzdur, sizin için yeni bir insan tanımak, tensel arzuları doyurmak zor değildir. Bir ilişkiniz olsa bile, bunu kendinize problem etmeden, başka birini de tanımak arzusu duyabilirsiniz. Bu size göre ihanet sayılmamalıdır. Bu sadece sizin aşka duyduğunuz ilgi ve cinselliğinize olan düşkünlüğünüzden kaynaklanmaktadır. Partnerinizin böyle zamanlarda oldukça sabırlı davranması gerekirken, sizin de biraz kendinizi toparlamanız ve onun yaşadığı bu zorlukların farkında olarak içgüdülerinizi dizginlemeye çalışmanız, ilişkiniz açısından faydalıdır.


Eğer bir ilişkiniz yoksa bu süreç sizin için oldukça yoğun, ifadesel ve canlı geçecektir. Yaşayacağınız aşkların, ciddi olmaktan ziyade, sadece aşk oyunu tarzında gelişeceğinin bilincinde olarak, birlikte olduğunuz kişilere dikkat etmenizi, macera Özellikle 17 Eylül tarihine kadar hem ilişkiler açısından şanslı hem de bir o kadar zorluklarla dolu bir süreç geçecektir.


Sizi eğiterek, sorumluluklarınızı almaya teşvik eden Satürn enerjisi son ikibuçuk yıldır, aşk evinizde transitini sürdürdüğü için, siz hem daha sabırlı olmaya zorlandınız hem de herşeyi istediğiniz anda gerçekleştirmekten uzaktınız. Ne kadar cesur olsanız da düşünmek zorunda kaldınız. Zorunda kaldınız diyorum, çünkü sizin gibi her konuda öne atılmaya hazır bir kişinin, böyle bir durumda epey bir problem çektiğinizi düşünüyorum. Aslında bunlar problem değil, büyümeniz, olgunlaşmanız için gerekli olan yaşamın gerçekleridir. Tabiki kendi doğum haritanızdaki etkiler nispetinde enerjilerinizi kullanmanız ölçüsünde oluşacak bir durum. Kimileriniz bu süreci hiçbir ders almadan gerilimli, kimileriniz ise hayat bana bir şeyler öğretiyor, ben de sorumluluklarıma artık sahip çıkmalı ve bundan sonrası için daha sorunsuz aşklar yaşamalı ve kendimi düzenlemeliyim diyerek çok olumlu kararlar aldı. Umarım hepiniz için en faydalı bir dönem olmuştur. Eylül ayının başından itibaren, Başak burcuyla seyrine devam edecek Satürn enerjisi, aşk ve kendinizi ifade evindeki transitini bitirmiş oluyor. Bunun anlamı sizleri aşk konusunda, sorumluluk almaya teşvik eden, engel ve sorun çıkartarak sizi eğiten enerjinin artık başka bir yaşam alanınızda(yaşam enerjisi bölümünde açıkladım) yolculuğuna başlamasıdır. Kısaca yaşadığınız deneyimlerden ne çıkardıysanız, yanınıza kar kalacaktır. Bir daha böyle bir ders almak için en az 30 yıl geçmesi gerekiyor. Bugün, bu süreç sonunda hala bazı şeyleri boşveriyorsanız, hala gününüzü gün etmekle devam ediyorsanız biliniz ki, yedi yıl sonra bu durumun yansımalarıyla uğraşmak zorunda kalacaksınız.


İş ve Kariyer


Eylül ayının sizler için, iş ve kariyer anlamındaki en önemli transiti, Satürn gezegeninin Başak burcunda seyrine başlamasıdır. 2 Eylül 2007 - 29 Ekim 2009 yılına kadar sürecek bu dönemin tüm burçlar için anlamı büyüktür. Satürn enerjisi siz Koçlar için bu sürede gündelik hayatınızın işle ilgili bölümü, hayatınızı kazanma adına maddi olarak gerçekleştirmek zorunda olduğunuz sorumluluklarınız, görevleriniz, işyeriniz ve çalışma ortamınızın şartları, mesleğinizle ilgili konularda ustalığınız veya ustalaşmak için alacağınız dersler, kendinizi herhangi bir konuya adayarak toplum içinde bir yer edinmeniz, size düşman olan kişiler, fiziksel bedeninizle zihniniz arasındaki denge ve uyum, sağlığınız, sıradışı tedavi şekilleri üzerine yoğunluk, çalışma hayatınızdaki sorunlar ve bunlarla mücadele gücünüz, beraber aynı ortamda çalıştığınız insanlar, ev hayvanlarınız ve hastalıkları gibi konularda, kendinizi geliştirmeniz, olgunlaştırmanız ve sorumluluklarınızın bilincine varmanız adına sizi eğitecek, öğretecek, sınavlardan geçirecek, zorluk ve engeller çıkartarak size kendinizi düzenlemeniz için baskıda bulunacaktır. Şu an için bunları okuduğunuzda size ürkütücü gelse de, Satürn enerjisi bütün bu oluşumları ikibuçuk yıl gibi uzun bir sürede yavaş yavaş gerçekleştirmeniz için size zaman tanıyacaktır.


Sizin yapmanız gereken, kendi kimliğinizi yukarıdaki konularda kesinlikle ortaya koymak için çaba sarfetmektir. Bu ise ancak kendinizin farkında olarak gerçekleşebilir. Bu enerjinin etkilerine sırasıyla bir göz atalım. Öncelikle kimlik olarak kendinizi bir gözden geçirmeli, hatalarınızı düzenlemeli, sınırlarınızın farkına varma, nerde ne yapmanız gerektiğini kesinlikle bilmelisiniz. Satürn son ikibuçuk yıldır aşk evinizden geçerken hakikaten zorluklar yaşattı ve sizler bir baskı altındaydınız ama ne yapmanız gerektiğini bir türlü bilemiyordunuz. Ne de olsa, o yaşam alanı doğal yapısı gereği iyicil özellikteydi ve siz bir şekilde yine hayatın tadını çıkardınız ve açıkçası kendinizi düzenlemek için çok emek sarfetmediniz. Fakat, şimdiki yaşam alanının özelliği nedeniyle bu artık pek mümkün değil. Ne yapıp edip kendinizi frenlemeyi ve düzene koymayı bilmeniz gerekiyor. Evet devam edelim.


Şimdi bu süreçte diğer bir konu ise, zihninizle duygularınız arasındaki durumu düzene koymanız gerekiyor. Yani istekleriniz nedir, duygularınız ne yöndedir. Hem bilinçli olarak gerçekleştirmek istediğiniz hedefler olacak hem de duygusal isteklerinizi yerine getireceksiniz. Bunun dengesini öyle yapmalısınız ki, iş gücü kaybına yol açmamalı, sizi psikolojik olarak etkilememeli ve bir amaca yönelik davranışlar sergiletmeli. Ayrıca bu süreçte, yetenekleriniz ve istekleriniz doğrultusunda yapmaktan en fazla zevk alacağınız bir işe sahip olmalısınız. Yaşamın kurallarına saygı duyarak, görevlerinizi muhakkak yerine getirmenizi sağlayacak olan iradenizi devreye sokmalısınız. Hayatınızı düzene sokmalı, günlük işlerinizi büyük bir sorumluluk içinde gerçekleştirmeli, her ne olursa olsun zorluklar karşısında pes etmemeli, ekmeğinizi taştan çıkaracak istekli olmalısınız. Genel olarak bu devrede işleriniz ağır ağır ilerleyebilir fakat iyi bir tarafı süreklilik arzetmesidir. Yani görevinizi hakkıyla yerine getirirseniz uzun yıllar çalışabileceğiniz bir işe kavuşursunuz. Özgürlüğünüzü eskisi gibi hissetmeniz zor olabilir, çalışmak mecburiyetinde oluşunuz siz Koçlar için zorlayıcı olabilir ama unutmayınız ki, hayat tüm gerçekliğiyle karşınızda ve sizin de kimseye muhtaç olmamak adına çaba sarfetmeniz gerekiyor. Bu süreçte patronlarınız veya üzerinizde hakimiyet kurmaya çalışacak insanlar olacaktır. siz böyle durumlarda gerginleşerek tepki vermek yerine, işinizi düzgün bir şekilde yapar, olgun tavırlar gösterirseniz hiçbir sorun çıkmadığı gibi, işinizde yükselmeniz de mümkün olacaktır.


Birebir çalıştığınız iş arkadaşlarınızla aranızda oluşabilecek sorunların başında iş meseleleri çoğunlukta olabilir. Yine sorumluluklarınızı bilerek, hoşgörülü bir şekilde davranabilirseniz, hakkınızı korurken sert tepkiler yerine daha ılımlı davranışlar gösterirseniz onlarla aranızdaki sorunlar nedeniyle işinizle ilgili pek sıkıntı çekmezsiniz. Bu arada patronunuz, kardeşiniz, ablanız, abiniz veya bir yakınınız ise, onunla olan ilişkinizdeki problemlerin temelinde çocuklukta yaşanan bilinçaltı korkularınız yatabilir. İşte bu dönemde bütün bunlar derinlerden gerçek dünyaya çıkarak sizi rahatsız edebilir. Böyle bir sorunla karşılaştığınızda karşılıklı olarak dürüst bir şekilde bu sorunu her iki taraf ta ele alabilirse eminim ki halledilecektir. Siz elinizden geleni bu şekilde yapınız, bırakın karşı taraf size karşı haksızlık yapıyorsa bunun acısını çeksin, siz tepkisel davranmayın.(Bir koç burcu olarak öncelikle siz dikkatli olmalısınız)


Bu süreçte sağlık konusundaki sorunların altında yatan en önemli sebep, zihinseldir. O nedenle yapmanız gereken herşeyden önce çevrenizle uyumlu ilişkiler kurmak, fiziki bedeniniz, bilinçli düşünceleriniz ve yüreğinizdeki duygularınızla bağlantı kurarak işinizi sürdürmek olmalıdır. yine bu süreçte formda kalmak isteğiniz yüksek olacaktır. Alternatif tıp konusuna özel bir önem verecek, diyetinizi doktor idaresi altında düzenlemeye çalışacak veya kendinizce sağlıklı beslenmeyi isteyecek ve formda kalmaya çalışacaksınız. Tansiyon, kalp veya sinirsel şikayetleriniz için öncelikle kendinize dikkat etmek gerektiğini bilmelisiniz. Bu tür şikayetler genel olarak, boşaltılmamış enerjinin bir yansımasıdır. O nedenle içinizde öfke barındırmamaya, kendinizle barışık olmaya çalışınız.


Evet sevgili Koçlar, bu dönemi az çok ana hatlarıyla izah etmeye çalıştım. Şimdi son söz olarak bu süreci olumlu olarak geçirmek istiyorsanız, öncelikle kendiniz için anlam ifade eden, size huzur ve mutluluk getirecek ve yapmaktan zevk alacağınız işlerle uğraşınız ve işinizi hayatınızın en önemli amacı olarak görünüz. Unutmayınız ki, gereksinimlerinizi karşılamak için çalışmak zorundasınız. Bilinçli isteklerinizle duygularınız arasındaki savaştan kaçının, çelişkilere düşmeyin, kendinizle barışık olun. Sizin için anlamı olmayan, huzursuz olduğunuz ve sonuç getirmeyecek uğraşılardan uzak durun. Birebir iş ilişkilerinizde, karşınızdaki insanlarla ılımlı ve olgun tavırlar içinde bağlarınızı güçlendiriniz, koruyunuz ve çalışmanızın karşılığını almaktan çekinmeyiniz.


Yaşam Enerjiniz


11 Eylül tarihinde meydana gelecek parçalı Güneş Tutulması, bilincinizin duygularınızla beraber ortaklaşa hareket ederek sizi iteklemeye başladığı zamandır. Gündelik iş temposuyla ilgili işler konusunda dikkatli ve özenli adımlar atmanız gerekecektir. Çalışma ortamınız ve işinizin koşulları, birlikte çalıştığınız kişiler ve en önemlisi sağlık mevzusu sorumluluklarınız arasında yer almaya başlayacaktır. Yeni bir takım ayarlamalar gündeme gelebilir, eğer iş sahibi iseniz daha verimli olabilecek elemanları kadronuza katabilirsiniz, eğer siz bir emekçi iseniz, işinizde daha verimli hale nasıl gelebilirsiniz, bununla ilgili ustalaşmak, bir kurs programından geçmek, bilginizi arttırmak durumunda kalabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili şikâyetleriniz varsa, doktor kontrolünden geçebilir, hafif rahatsızlıklarınız için kendinizce önlem alabilir, gündelik temponuz düşmemesi ve bunun da işinizi etkilememesi için dikkatli olabilirsiniz.


Not:


Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-5-8-9-18-19-22-23-24


Zayıf Enerjili Günler : 6-7-11-13-14-20-21


Aşkta En Şanslı Günler : 8-9


Ay Takviminiz : 27-28


(Ay gezegeninin Koç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)


Dolunay Takviminiz :13-14


(Ay gezegeninin Terazi burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


Sevgili Koç, siz bir ateş burcusunuz, güç kaynağınız öncülüğünüzle her hedefinizi gerçekleştirebilirsiniz.


Mutlu ve başarılı bir Eylül ayı geçirmeniz dileğimle,

Boğa Burcu Aylık Yorumu

Aşk ve İlişkiler
Sevgili Boğalar, Venüs gezegeninin 27 Temmuz tarihinde gerilemeye başlaması ile sizler de, birebir ilişki konusunda geçmiş sorunlarla uğraşmaya başlamış olmalısınız. Bu transit 8 Eylül tarihine kadar süreceği için, ilişkinizle ilgili bu eski durumlar gözden geçirilmeli, karşılıklı olarak konuşulmalı ve bir karara bağlanılmalıdır. Özellikle evli veya birlikte yaşayanlar bu konuyu yuva sınırları içinde daha özel olarak hissedebilirler. Ne de olsa aynı evde yaşadığınız için, birbirinizi görebilme açısından şanslısınız, belki de sürekli bir arada olduğunuz için, diğer çiftlere oranla sorunlar artış gösteriyor olabilir. Bütün bunlar yaşanırken kafanızın içindeki maddi durumlarla da uğraşmak zorunda olduğunuz için gerilim büyüyor olabilir. 9 Ağustos tarihinde düz hareketine devam edecek olan yönetici gezegeniniz Venüs tümüyle kendi görüşlerinizde inat etmeniz hususunda bir etki yaratmaya başlayacaktır. İlişkinizle ilgili konularda dediğim dedik bir tavır içine girebilir, aksayan tarafları dile getirerek düzenlenmesi adına etki yaratabilir. Sizin bu dönemin enerjisinin farkında olarak, karşınızdaki kişiyle olan problemlerinizde ona da söz hakkı tanımanız gerekecektir. Asıl sorun ortada olduğuna göre ve siz de bir arada olduğunuza göre çözümlenmemesi için bir sebep olmamalı. Yeter ki herkes kendi payına düşeni yapmaya istekli olsun.
Bu süreç 8 Ekim tarihinde Venüsün Başak burcunda ilerlemeye başlamasına kadar iyice ele alınmalı, çünkü Başaktaki Venüs çok daha eleştiren bir enerji taşıdığından, bugünküler halledilmezse, o dönemde çok daha büyüyerek sıkıntı yaratabilir. Uyum sağlamanız zorlaşır ve aranızdaki mesafe iyice büyür ve ne yazık ki ancak 8 Kasımdan sonra bunları düzeltebilecek hale gelebilirsiniz. o nedenle siz bu ay içinde iç dünyanız, eviniz veya birebir ilişkinizle ilgili problemleri muhakkak halletmeye bakınız.
11 Eylülde meydana gelecek parçalı tutulma ise, direk olarak aşk evinizi etkileyeceği için, dikkatli, sakin ve olgunluk içinde davranmanız ve beraberliğinizi daha fazla sağlam tutmanız gerekecektir. Kişisel kaprisler veya ifade konularında birbirinizi anlamakta zorluk çekersiniz, bu durum ilişkinizi oldukça zedeleyebilir.
İlişkisi olmayanlar ise bu süreçte, içinde bulundukları duygusal boşluğun daha fazla farkına varabilir ve kesinlikle güven duyabilecekleri bir kişi arayışında olabilirler. Bu arada sizi uyarmak istediğim diğer bir konu ise, Venüsün bu ay içinde Neptünle olan gerilimli açısının, aşk konusunda yanılmak ve aldanmak açısından dikkatli olmanız gerektiğini gösteriyor. Neptün çözülmeler yaratarak, karşınıza yeni çıkacak kişiyi veya aşk yaşadığınız insanı olduğundan farklı görmenizi sağlayarak sizi gerçeklerden uzaklaştırabilir. O nedenle her zaman yaptığınız gibi, sağlam ve güvenilir kişilerle olmaya dikkat ediniz veya beraber olduğunuz kişiyi daha net gözlerle inceleyiniz.
23 Eylül tarihine kadar, aşk evinizde transitini sürdürecek Güneş, aşk konusunda, daha detaylı düşünmenizi, mükemmellik ve sağlamlık arayışınızın artmasını ve sizin ilişkiler yoluyla deneyim sahibi olmada daha dikkatli adım atmanıza neden olmakta. Siz zaten toprak grubu bir burç mensubu olduğunuz için, öyle gelir geçer veya kalıcılığı olmayan kişilere yönelmektense güven veren, kendiyle barışık insanları tercih eden birisisiniz. İşte bu süreç içinde, ilişkiniz olsa bile, siz birlikte olduğunuz insanı yine en inceden inceye tetkik edersiniz. Eğer evli iseniz, çocuk konusunu işiniz gereği daha ileri tarihlere atmak gerektiğini ve şu an için çalışmak zorunluluğunuzu düşünebilirsiniz veya kimileriniz sağlık problemleri nedeniyle doktor kontrolünden geçerek bebek sahibi olmayı isteyebilirler. Çocuklarınız varsa, bu süreçte hem çalışma hayatınızı hem de çocuğunuzla ilgilenmenizi kolaylaştıracak girişimlerde bulunabilirsiniz.
Ayrıca aşk evinizde transitine başlayan Satürn gezegeni (Bknz: Yaşam Enerjiniz bölümü) hakkında detaylı bir bilgi bulunmakta. Hem yukarıdaki etkileri hem de Satürn enerjisini okuduğunuzda aşk konusunda hangi etkiler altında olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

İş ve Kariyer
Mars enerjisi bu süreçte yine para evinizdeki transitini sürdürecektir. Geçtiğimiz ay başlayan bu etki, sizin parasal konularda iletişim, hareketlilik getirmiş durumda. Maddi gücünüz için aktif olarak girişimde bulunurken, aklınız ve sözel gücünüzü muhakkak kullanmanız gerekmekte. Birçok projeyle aynı anda uğraşmak zorunda kalışınız dağılmanıza yol açacağı gibi, sizin iki farklı alandan para kazanmanız konusunda da yararlı olabilir. Bu enerjiyle olumlu anlamda çalışmak sizin için kolay olabilir. Çünkü siz zaten sabit düşünceli bir insan olduğunuz için, bu etki altında hızlılık kazanmış olursunuz. Böylece kimi zaman ağır davranarak kaçırdığınız fırsatların peşinden koşmanız kolay olacaktır. O nedenle sizi kararsızlık veya dağılmak yönünde uyarmama gerek yok. Mars enerjisinin etkin olacağı 9-10-11 Eylül tarihlerinde parasal konularda özgürlük isteğiniz yoğun olacağı için, özellikle çatışma yaratacak ortamlardan uzak durmalı ve parasal kayıplar konusunda dikkatli olmalısınız. Borsa spekülasyon ve benzeri yatırımlarda sorun çıkmaması için girişimlerinizde dikkatli olmalısınız. 19-25 Eylül arasında ise maddi alandaki güç sahibi olma isteğinizin yaratacağı agresif tavırlar, hırs ve saplantılı durumlarda kendinizi kontrol altında tutmayı muhakkak başarmalısınız.
23 Eylül tarihinden sonra ise, gündelik iş temponuzla alakalı yaşam alanınızdan geçecek Güneş enerjisi, işinizin günlük aktivitesinde ortaklık ilişkilerini gündeme getirerek eşit hak ve adalet ölçüleri içinde yaşamak istediğinizi, işinizle ilgili konularda eşiniz veya yakınlarınızla birebir ilişkilere daha fazla önem vermenizi veya onlar aracılığıyla yapılan işleri göstermektedir. Yine bu süreçte, gündelik iş temponuzda, rutin işler nedeniyle sıkılmalar görülebilir ayrıca, işlerinizin verimli olarak yürümesi için uyum ve huzur olgusu sizin için önemli hale gelecektir. İşinizde en ufak bir sorun bile, sizin gibi sakin bir insanı birdenbire öfkelendirebilir ve ister istemez o meşhur geriliminiz ortaya çıkabilir. Bu arada kimileriniz bu dönemde yaşamlarına girecek o özel kişiyle tanışma fırsatı bulabilirler. Ayrıca sağlığınızla ilgili konularda dikkatli olmaya çalışmalı, boğaz, idrar yolları veya benzeri rahatsızlıklara karşı önlem almalısınız.

Yaşam Enerjiniz
Sevgili Boğalar, son ikibuçuk yıldır, yuva ve ailenizle ilgili olarak sorumluluklar almanızı sağlayarak sizi olgunlaştıran, eğiten Satürn gezegeni 2 Eylül tarihinden itibaren kendiniz ve yaşadığınız dünya hakkında daha ciddi yaklaşımlar içinde olmanızı sağlayacak bir başka yaşam alanınızda ilerlemeye başlayacak. Bu alan, yaratıcı tüm ifadelerinizi, romantik ilişkilerinizi, aşk oyunlarınızı, çocuklarınızı veya çocuklarla ilgili olan herşeyi, hobileriniz, yaratıcılık gerektiren sanatsal faaliyetleriniz, eğlence hayatınız, kısaca sizin kendinizi ve nelere sahip olduğunuzu göstermek yönündeki tüm faaliyetlerinizi kapsamaktadır. İşte bu konularda bundan sonrası için son derece ciddi düşünme zamanınız gelmiş bulunmakta. 29 Ekim 2009 yılına kadar sürecek bu transit, genel anlamda yukarıdaki konularda enerjinizin daha düşük olmasını veya yaşınızla alakalı olarak daha fazla büyüdüğünüzü, olgunlaştığınızı hissetmenize yol açacak şekilde ağırlaşmanıza neden olacaktır. Şimdi buradaki dersler sayesinde, daha önce fark etmediğiniz engellerin ve korkularınızın farkına varır, olayları çok daha ciddiye almaya başlar, kendinizle yüzleşerek kimliğinizi düzenlemeye başlarsınız. Tabi ki Satürn gezegeninin doğası icabı bu durum kişilere zor gelebilir, çünkü insan alışkanlıklarının esiridir. Bu yaşam alanında ise sizin yapınız gereği ve Güneşinizle uyumlu açı oluşturacak Satürn enerjisiyle en iyi baş edebilecek burçlardan biri olduğunuz için, yaşayacağınız deneyimlerle baş edebilecek ve bütün bunları en olumlu anlamda düzenleyecek burçlardan birisi sizsiniz. Siz zaten her zaman güvenliğinizi önemsediğiniz ve düşünmeden hareket etmediğiniz için, bu imtihanı kolaylıkla başaracaksınız.
Bu dönemdeki enerjilerinizi bazı örneklerle size açıklamaya çalışayım. Öncelikle bu alanının en önemli konularından birisi aşk hayatınızdır. Yalnız bu ciddi olmaktan ziyade, romantik ve aşk oyunları tarzı ilişkilerdir. Yani evliliğe dönük olmaktan ziyade kendinizi mutlu, eğlenceli ve geçici bir süre için keyiflendirdiğiniz ilişkilerdir. Tabii siz bir Boğa burcu kişisi olarak Venüs yönetiminde bulunan fakat aşk konusunda da ciddi hareket etmekten hoşlanan bir yapıya sahip olduğunuz için, bu dönem içinde yaşayacağınız ilişkilerin gayet farkında olacak, birlikte olduğunuz kişilere özen gösterecek ve olgunlukla davranacaksınız. Yani sizin için yaşadığınız her deneyim olgunlaşma yolunda bir adım anlamı taşıyacaktır. Bu nedenle geçici olmasından ziyade, kalıcı bir beraberlik kurmaya daha gönüllü olabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konu ise, bu dönem ve sizin doğanız gereği, karşınızdaki insanı bunaltmamak ve illa ne kadar sağlam biri olduğunu sürekli teyit etmesini sağlayarak, ne kadar sevildiğiniz üzerinde fazlaca durarak bunaltmamaktır. Siz bu süreçte yaşadığınız ilişkinin sorumluluğunun gayet farkında olarak, sevginizi ifade biçiminizi daha sahiplenici, koruyucu tarzda göstermeye başlarsınız. Yine bu dönemde kendinizden büyük kişilere doğru yönlenebilir, ki bu (yaşla sınırlı değildir, önemli olan partnerin olgun düşünceli biri olması) anlamı taşır. Karşınıza bu süreçte çıkan böyle olgun ifadeli, kendinden emin, mesafeli kişiler sizin daha fazla dikkatinizi çekebilir. Bayanların baba imajı taşıyan, bayların ise kendinden büyük anne imajındaki kadınlara daha fazla çekildiği görülmüştür. Bunun en önemli sebebi bu dönemde kendinizi daha fazla sorumluluk almaya ve daha ciddi düşünmeye teşvik edecek kişilere ihtiyacınız olmasıdır.
Yine bu dönemde yaratıcı ifade bakımından kendinizi daha ciddi çalışmalar yoluyla sanatsal, spor aktiviteleri, hobilerinizle gösterme durumu ortaya çıkar. Böyle yöndeki yeteneklerinizi sabır ve sorumluluk alarak hem geçiminizi sağlayacak tarzda geliştirir ve hem de dış dünyada ifade etmek için belirli bir düzen içinde sürdürürseniz, bu yeteneğinizi geliştirme ve insanlara gösterebilme yönünde başarı sağlarsınız. Kısaca siz eğlence hayatının içinde, ekmeğinizi bu yönde kazanan sorumluluk sahibi bir insan olursunuz. Satürn enerjisi bu dönemde hakikaten o denli etkili olur ki, bu yöndeki yeteneklerinizi hayata uyarlamanız için inanılmaz istek duyabilirsiniz. Bugüne dek, tembellik etmiş veya isteksiz olduğunuz için uygulama yönünde pek önemsemediğiniz fakat aslında son derece etkili olduğunuz ham yeteneklerinizi kendiliğinden kullanmaya başlar veya bir iç baskıyla otomatik olarak bunları hayata geçirmeye başlarsınız. Yalnız bunun için öncelikle çok çalışmanız, çok azmetmeniz ve yılmadan uğraşmanız gerekecektir. Çünkü bu süreç hem kendinizi hem de size ait olan herşeyi ciddiyetle ele almak zamanıdır. Artık çocukluk geride kalmış veya çocuksu davranışlarla kendinizi ifade etmek isteği eskisi kadar yoktur.
Pozitif Enerjili Günler : 1-2-3-6-7-29-10-11-12-20-21-25-26

Zayıf Enerjili Günler : 8-9-22-23-24-15-16-17-

Ay Takviminiz : 1-2-29-30
(Ay gezegeninin Boğa burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay Takviminiz :15-16-17
(Ay gezegeninin Akrep burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Not:
Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.
Sevgili Boğalar, siz bir Toprak burcusunuz. Güç kaynağınız olan istikrarınız ve sabrınız sayesinde başarıya ulaşabilirsiniz.
Mutlu ve başarılı bir Eylül ayı geçirmeniz dileğimle,


Sarsılmaz Benim Derinliğim: ama yüzen bilmeceler ve gülüşlerle parıldar...


Kullanıcı avatarı
Elan_Vital
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1141
Yaş: 39
Kayıt: Pzt 09 Oca, 20:40

Okunmamış mesaj gönderen Elan_Vital » Cum 07 Eyl, 18:10

İkizler Burcu Aylık Yorumu

Aşk ve İlişkiler


Sevgili İkizler, Yönetici gezegeniniz Merkürün Eylül ayında aşk evinizi ziyaret edişiyle, sizler için uyumlu bir ilişkinin temelinde iletişim olgusu önemli hale gelecektir. Sağlıklı şekilde düşüncelerinizi paylaştığınız, kafanızın içindekileri anlatarak rahatladığınız ve aynı şekilde karşınızdaki insanın da size anlatacaklarıyla huzur bulduğunuz, paylaşım konusunda eşit, hak ve özgürlükle hareket ettiğiniz kişiler ilgi çekici olacaktır. Farklı görüşleriniz olsa dahi, ortak bir nokta oluşturmanız mümkün hale geleceğinden, çatışmalardan uzak bir ilişkinin temelleri atmak kolay olacaktır. sizin gibi konuşmasını seven bir kişinin, dinlemeye gönüllü hale gelmesi gayet iyi bir gelişmedir. Karşınızdaki insan, daha bir şey söylemeden ne diyeceğini gayet iyi bilen iletişim ustaları olarak, bu dönemde popülerliğiniz yine yüksek olabilir. Bilgilenmek, öğrendiklerinizi sevdiğiniz kişiyle karşılıklı olarak konuşmak, bir olay veya kişi hakkında ortak bir nokta oluşturmak bu dönemin iyi etkileri olarak sayılabilir. Yalnız dikkat etmeniz gereken konu, eğer beraberliğinizde bir problem oluşursa, sırf huzurunuz kaçmasın diye bunu umursamamazlık etmeyiniz, unutmayınız ki, halledilmeyen problemler sürekli şekilde kendisini hatırlatacak olaylara sebep olurlar.


10-17 Eylül tarihleri arasında, Jüpiterle olumlu açılar yapacak Merkür gezegeni sizlerin aşk hayatınızda, son derece geniş bir görüş açısına sahip olmanızı, kendinize olan güveninizin yükselmesi ile duygularınızı veya fikirlerinizi hoşgörülü, coşkulu ve pozitif bir şekilde ifade edeceğinizin göstergesidir. Bu dönemde sorunları konuşmak, fikirbirliğinde bulunmak ve biraraya gelebilmek açısından oldukça şanslısınız. İlişkisi olmayanlar ise, bu süreçte bir seyahat esnasında veya iletişim yoluyla yeni biriyle tanışabilirler. Yolculuklar açısından gayet uygun bir zamandır. Hareketli bir dönem oluşu nedeniyle girdiğiniz ortamlarda ilgi çekici bulunabilirsiniz. Sözel gücünüzdeki uyum ve huzur, zekanız, hareketliliğinizle kolaylıkla ilgiyi üzerinizde toplayabilirsiniz.


19 Eylül tarihinden itibaren yönetici gezegeninizin Marsla yapacağı etkili görünümler, hem hareketli, hem yüksek tempolu günleri göstermekte. Bu süreçte eglence hayatı, aşk hayatınız ve kendinizi ifade gücünüz mükemmel derecede artacak, düşündüklerinizi hayata geçirebilecek enerjiyi bulacaksınız. Yine seyahatler gündeminizde olacak ve yine bu dönemde ilişkinizdeki iletişim problemleri ortadan kalkarak uyum duygusu içinde hareket etmeniz kolaylaşacaktır.


Eylül ayını aşk açısından şöyle bir toparlarsak, sizin de gördüğünüz gibi iletişim konusu ve birebir ilişkilerdeki uyum duygusunun artışını görmekteyiz. Yalnız bu dönemde Merkür gezegeninin Neptünle olan akıcı enerjisi konusunda olumlu veya olumsuz yönde sizi uyarmak isterim. Olumlu tarafı, duygularınızı gayet hoş bir anlatımla karşınızdaki kişiye hissettirmeniz, olumsuzluğu ise, abartıya kaçarak olur olmaz sözler vermeye yatkınlığınız. Eğer faydalı bir şekilde kullanılırsa bu enerji size, hayal gücü katabilir ve ilişkinizdeki romantizm olgusunu çoğaltabilir ve partnerinizle hoş ortamlar yaratma isteğiniz yükselebilir. Tam tersi durumda ise, bu konuşmaların temelinde bağlılık yoktur, en ufak bir sorunda kaçış eğilimi gösterebilir, verdiğiniz sözlerden dönebilirsiniz.


İş ve Kariyer


Sevgili İkizler, Mars gezegeninin geçtiğimiz aydan beri burcunuzda devam eden transiti, sizin dış imajınız bakımından oldukça etkiliydi. Bu enerji Eylül ayında da aynı şekilde sizlerin yanında. Geçtiğimiz ayki yorumlarınızda bahsettiğim gibi bu aktif enerjiden yararlanabilmek için herşeyden önce kafanızın içindeki fikirleri hayata geçirmek konusunda değişkenlikten uzak durmanız ve birden fazla işle uğraşarak dağılmamanız gerekmekte. Eylül ayı boyunca etkisini sürdürecek bu enerji geçtiğimiz aya oranla biraz daha farklı etkiler yaratabilir. Şimdi bunlara bir göz atalım.


Öncelikle, 7 Eylül tarihine kadarki süreçte Mars, bereket enerjisi ve genişleme imkanı sunan Jüpiterle bir karşıtlık oluşturacak. Bunu her iki yönüyle de size açıklamak istiyorum. Böylece bunların farkında olarak önlem alabilirsiniz. Olumlu anlamı : Hareketliliğin pozitif düşünceyle aynı anda eyleme dönüşmesi sonucu hem ilişkiler konusunda hem de diğer faaliyetlerinizde risk almaya açık oluşunuzdur. Sizler her zaman canlı ve iletişime açık insanlar olduğunuz için bu enerjiyi iş konusunda girişimcilik olarak kullanabilirsiniz. Kendinize olan güveniniz ve bilgi konusundaki deneyimlerinizi dışı dünyada göstererek kendinize yeni hedefler saptayabilir veya var olan hedeflerinizle ilgili güç katabilirsiniz. İnsanlarla olan iyi ilişkilerde bulunarak, kendinizi gösterebilir, ne kadar zeki olduğunuzu yaptığınız işlerle ispat edebilirsiniz. Olumsuz anlamı : Kendinizi olduğunuzdan fazla göstererek aşırı güvenli duruşunuzla, hiçbir fikri kabul etmeyecek tarzda davranabilir, ilişkilerinizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Toplum içinde birebir ilginiz olan her konuda sorunlar çıkarabilir, gerek üstlerinizle gerekse beraberliğinizde isyankar tavırlarınızla bezginlik yaratabilirsiniz.


Mars gezegeninin 1-17 Eylül tarihleri arasındaki ikinci önemli açısı ise, mesleğinizle alakalı konularda son derece dikkatli olmanızı gerektirecek. Bu enerjinin etkilerinin başında, patron veya üst konumdaki kişilerle aranızda sözel olarak tatsızlıklar, sizin fikirlerinizle onlar arasındaki iletişim problemleri ve asi tavırlar göstererek mesleki alanda huzursuzluk çıkması sayılabilir. Haklarınızı savunmak konusunda oldukça etkili davranışlar gösterebilir, gerektiğinde patronlarınızla aranızda sırf bu yüzden huzursuzluklar oluşabilir. Bu süreçte, oldukça hareketli bir tempoya sahip olabilirsiniz, ama sizin özgürce hareket etmeniz onlar tarafından denetim altına alınabilir veya işyerinizdeki problemlerin artışı nedeniyle kendinizi gergin hissedebilirsiniz. Kriz anlamındaki gelişmeler nedeniyle, tam olarak bir rahatlık sağlanması zorlaşır. Sizin gibi oldukça zeki birinin engellenmeye kalkışılması veya olanaksızlıklar nedeniyle dar kalıplar içinde çalışmak durumunda kalması problem yaratabilir. Bu durumda yapmanız gereken, her ne olursa olsun çalışmalarınıza devam etmek, orijinal fikirlerinizi ılımlı bir şekilde ifade etmeye çalışmak ve sakin kalmaktır. Gerilimli durumlar karşısında ise bağlarınızdan kurtulmak ve hakkınızı savunurken oldukça sinirli tepkiler vermek zararlı olabilir. Bunun yerine sabırlı davranmaya çalışınız. Bu arada geleceğiniz açısından çok daha iyi şartlara sahip bir iş durumu oluşursa, doğal olarak o zaman tercihinizi yapabilir ve kendinizi en iyi şekilde ifade edecek bir meslek için girişimde bulunabilirsiniz. Bunun dışında düşünmeden iyice araştırmadan mevcut işinizi zora sokmaktan uzak durunuz. Çünkü bu etkiler altında sabırsızlık yükseleceği için, insan ister istemez yanlış bir şeyler yapabilir.


Yaşam Enerjiniz


Sevgili İkizler, 2 Eylül 2007 itibariyle yuva, aile ilişkileri ve iç dünyanızla birebir alakalı yaşam alanınıza girecek Satürn enerjisi sizlerin 29 Ekim 2009 tarihine kadar, güvenliğinizi ilgilendiren her alanda zorlanarak sizi yeniden yapılandırmak üzere dersler vermeye başlayacaktır. Sizler için bu dönem oldukça önemlidir. Güneşinizle zorlu bir açı oluşturarak, sizi sorumluluk almaya teşvik edecek bu enerji sayesinde artık yüzeysel düşünmek yerine, sorumluluklarınızı mutlaka kabul etmek durumunda kalabilirsiniz. Bilinçli istekleriniz ile yaşamın sorumlulukları arasındaki gerilim ister istemez sizin kendinizi düzenlemeniz yolundaki çok önemli bir mihenk taşıdır. Her zaman hareketli, hayatın keyifli yanlarını çıkarmaya çalışan, kararsızlıklar yaşayabilen ve sorumlulukları konusunda değişkenlik gösterebilen, ilgi alanları oldukça fazla kişi için bu durum ciddileşmek ve ağırbaşlı davranarak, geleceğinizi artık kurmanız yolundaki bir derstir. Tabi ki süreç uzundur, bu dönem yavaş yavaş kendini hissettirmeye başlayacak, kimi aylarda oldukça zorlayacak ve siz olgunlaşmayı ve sorumluluk almayı başardıkça çok daha kolay geçecektir. Bu yaşam alanı kişinin en özel mahremiyet bölgesidir. Kimileriniz bu süreçte yuva kurmak anlamında girişimde bulunabilir, kimileriniz ailesinden ayrılarak yeni bir hayata yelken açabilir, kimileriniz ise yuvasındaki sarsıntılar karşısında çok daha olgun davranmak zorunda kalabilir. Buradaki dersin amacı, bugüne kadar kabullenmediğiniz, görmezden geldiğiniz herşeyi düşünmeniz için, dışardan gelen yoğun baskılardır. Siz bunlar karşısında ister istemez bir şeyler yapmak gereği duyacaksınız.


Toplum içindeki yerinizi ağırbaşlılık içinde kabullenecek, ev yaşamınızla ilgili düzenlemelerde bulunacak ve yuvanızı daha sağlam hale getirmek için çaba sarfedeceksiniz. Bu başka bir eve taşınarak veya eviniz içinde yeni bir değişime gitmek yoluyla gerçekleşebilir. Eğer ailenizle yaşıyorsanız yoğun baskılar karşısında sorumluluk almaya teşvik edilebilirsiniz, eğer bir ilişkiniz varsa, artık bir yuva kurmak gerektiğini düşünebilir veya kesinlikle bundan kaçmak için türlü bahaneler yaratabilirsiniz. Oysaki Satürn hemen yanıbaşınızda size sorumluluk aldırmak üzere beklemektedir. Öyle bir ruh hali yaşarsınız ki veya öyle durumlarla karşılaşırsınız ki, bir bakmışsınız aniden evinizi kurmuşsunuz. Kimi zaman da, uzun vadeli tüm istekleriniz için, belki işinizi belki de tümüyle mesleğinizi değiştirerek toplumsal açıdan konumunuzu belirleyebilirsiniz. Başka bir şehre taşınabilir, yeni bir yaşamın içinde yer alabilirsiniz.


Çocukluktan itibaren veya başka nedenlerle bilinçaltınızda oluşan, korkularınızla, ebeveynlerinizle olan ilişkinizle veya evli iseniz eşiniz kaynaklı oluşan tüm sorunlarınızla baş edebilmek için mutlaka kendinizi gözden geçirmeli, daha olgun ve ciddi düşünmeye başlamalı ve hayatınızı şekillendirmelisiniz. Duygular yerine her zaman mantığıyla hareket etmeye çalışan sizler, bu süreçte duygusal güvencenizi önemsemeye başlayabilir ve sevilip değer görmek isteğinizi karşılamak adına istekli olabilirsiniz. Bunların temelinde yatan en önemli sebep ise, kendinizi bir yere ait olma ihtiyacınızdır. Henüz küçük yaşta olanlar ise bu dönemde anne veya babalarıyla olan ilişkileri nedeniyle kendilerini baskı altında hissederek büyümeye zorlanabilirler veya öyle durumlar yaşanır ki, siz birdenbire büyümek zorunda kalabilirsiniz. Satürn bir öğretmen gibi etkiler yarattığı için, hayatın üzerinize geldiğini hissedersiniz ve aniden büyük bir baskı altında kalarak, kendinizi gözden geçirmeye başlarsınız.


Evli olanlar da bu süreçte eşleri ve yuvaları ile alakalı problemler yaşayarak, bu alanda kendilerini baskı altında hissedebilirler. Eşleri ile anlaşmazlıkların temelinde kabul edilmeyen sorumluluklar yatabilir. Kimilerinizin eşi başka bir şehirde çalışıyordur bu yüzden yuvanızda huzursuz olabilirsiniz, kimileriniz ise eşinizin iş sorunları nedeniyle yuvanızdaki ahenkten yoksun kalabilirsiniz. Bazılarınız eşiyle aralarındaki anlaşmazlıkların evlerinde probleme yol açtığını düşünebilir. Bu durumlarda yine yapmanız gereken ciddi bir şekilde düşünmek ve mantıklı, olgun kararlar alabilmektir. İsyan etmek, sabırsız davranmak veya bağları koparıp atmak çözüm değil, bilakis aynı şeylerin tekrar yaşanması anlamı taşır. Yapılması gereken olayların asıl kaynağına inerek sorunları çözümleyecek ortamı yaratmak, bilinçli düşünmek ve kendiniz açısından, yuvanız için en doğru kararı alabilmektir.


Pozitif Enerjili Günler : 3-4-5-8-9-13-14-22-23-24


Zayıf Enerjili Günler : 10-11-12-18-19-25-26


Ay Takviminiz : 3-4-5


(Ay gezegeninin İkizler burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)


Dolunay Takviminiz :18-19


(Ay gezegeninin Yay burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


Not:


Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.


Sevgili İkizler siz değişken hava burcusunuz. Güç kaynağınız olan iletişim yeteneğinizle çevrenizde popüler olabilirsiniz.


Mutlu ve başarılı bir Eylül ayı geçirmeniz dileğimle,
Sarsılmaz Benim Derinliğim: ama yüzen bilmeceler ve gülüşlerle parıldar...

Kullanıcı avatarı
Elan_Vital
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1141
Yaş: 39
Kayıt: Pzt 09 Oca, 20:40

Okunmamış mesaj gönderen Elan_Vital » Cum 07 Eyl, 18:15

Yengeç Burcu Aylık Yorumu

Aşk ve İlişkiler


Sevgili Yengeçler, Eylül ayı açıkçası aşk hayatınız bakımından verimli gözükmemekte. Venüs gezegeninin para evinizde bulunuşu, sizin de birebir ilişkiler bakımından tüm odak noktanızı kazanımlarının oluşturduğunu söyleyebilirim. Böyle bir dönemde Venüsün Jüpiterle olumlu etkileşimi ise belki bir şans olarak beraberliği olmayan kişilerin para meseleleriyle direk alakalı veya bir sağlık programı esnasında tanışabilecekleri bir kişi olabileceğini göstermekte. Güneş gezegeninin 23 Eylül tarihine kadar iletişim evinizdeki transiti ise, yine çalışma hayatınızı gündeme getireceği için, çalışmak ve para kazanmak konuları çok daha önemli hale geleceğinin göstergesi. Ancak 23 Eylül tarihinden sonra yuva evinizde seyretmeye başlayacak Güneş, evli veya birlikte yaşayanlar için paylaşım konularının yuvalarıyla birebir alakalı olduğunu gösteriyor. Sevdiğiniz kişiyle biraraya gelerek evinizin sınırları içinde bulunmak hoşunuza gidebilir veya siz ilişki konusunda duygusal güvenceye çok daha fazla önem verebilirsiniz. Mars gezegeninin de uzun süredir iletişim konusunda geri planda hareket ediyor oluşu, gizli faaliyetlerinizin pek dışardan görünmesini istemediğinizi, kimi zaman iki seçenek dolayısıyla kararsız kaldığınızı ve aktif kimliğinizi elinde olmayan sebeplerle geri plana atmak zorunda olduğunuzun göstergesi. Bu alan gizli faaliyetleri de simgelediğinden belki bir çoğunuz hareket tarzı olarak gizliliği ön planda tutmaktasınız.


Bu arada Neptün gezegeninin uzun yıllardan beridir cinselliğiniz konusunda aklınızın karışık olduğunu göstermekte. Tensel arzularınızı paylaşma konusunda fantezilerin özel bir yeri olduğunu, kolay kolay ilişkiye girmekten hoşlanmadığınızı göstermekte. Sizin için en önemli olgu, karşınızdaki kişinin şefkat ve ilgi dolu davranması, güvenilir olması gerektiği için, aldanmaktan özellikle korkmakta olabilirsiniz. Bu süreç 1998 yılında başlamış ve 2012 yılına kadar sürecek olduğu için, cinsel konularda kimi zaman yukarıdaki etkiler bariz olarak ortaya çıkacaktır. Tabi ki böyle bir transitin her gün size etkilemesi mümkün olamaz, sadece bazı yıllarda aylık dönemler halinde etki altına alabilir. İşte bu dönemlerden biri de, Venüs gezegeninin Eylül ayında Neptünle yapacağı karşıtlık açısıdır. Bu görünüm altında, ilişkiye girmekten çekinme, gizli aşk yaşamak, ilişkide aldanmak veya aldatmaya yönelik davranışlar sergilemek, ayrıca fantezi dünyasına kayarak ilginç şeylerden hoşlanmak gibi etkiler görülebilir.


Sizin için aşk ve evlilik konusunda en önemli tarih Jüpiterin Aralık ayında Oğlak burcuna geçerek, evlililik evinize girmesidir. İşte o süreç ciddi olarak sizin için de en uygun zaman olacaktır. Bu tarih gelene kadar öncelikle kariyeriniz, işiniz ve para kazanımlarınıza öncelik vermeniz geleceğinizi kurgulamak açısından çok önemlidir. Lütfen duygusallığınızı belirli bir sınırda tutarak, mantıklı bir şekilde hareket etmeye, güven olgusunu başka insanlar aracılığıyla edinmek yerine kendi içinizde oluşturarak çalışınız ve azimli olunuz.


İş ve Kariyer


Sevgili Yengeçler, Aşk ve ilişkiler bölümünde de sözünü ettiğim gibi bu süreç içinde, Venüs gezegeninin para evinizdeki transiti, kazanımlar yoluyla gelir elde etme konusunda faydalı etkiler sunmaktadır. Doğru şekilde kullanılması halinde gelir akışınız biraz daha ferahlayabilir. Tabiki asıl problem sizin de bildiğiniz gibi Satürn gezegeninin buradaki ikibuçuk yıl süren transitiydi. Bu dönem oldukça zorlayıcı olmuş ve sizler yeteneklerinizi hayata geçirerek veya birebir işinizle ilgili kazanımlarınız konusunda birçok sınavdan veya zorlukta geçmiştiniz. Bu imtihan dönemi 3 Eylül tarihinde Satürn gezegenin bu yaşam alanınızdaki transitini bitirmesiyle edindiğiniz tecrübeler doğrultusunda, bundan sonrası için neler yapmanız gerektiğini artık biliyor olmalısınız.


İş ve Kariyer evi yöneticiniz Mars gezegeninin, Ağustos başından kariyerinizi ilgilendiren konularda, gizlilik içinde fakat yoğun bir haberleşme, görüşmeler yaşadığınızın göstergesi. İleriye dönük hedeflerinizi iş anlamında yükseltebilmek amacıyla kafanızın içindeki herşeyi inceden inceye düşünmeli ve ne yönde hareket etmeniz gerektiğini saptamalısınız. Yeni bir iş için ön çalışmalar yapmak, üst düzey insanlarla kimse bilmeden görüşmelerde bulunmak, işinizle alakalı araştırma ve gelişmeler için yolculuklarınızı saklı tutmak, yaptıklarınızı şu an için herkesten gizlemek, veri toplamak için uygun bir zamandır. Bütün bunların sonucunda elde ettiklerinizi, iş evinizin yöneticisi Mars gezegenin 28 Eylül 2007 tarihinden Mayıs 2009 a kadar burcunuzda olacağı süre içinde değerlendirebilirsiniz. Bu dönem sizin yeniden dirilişinizin ve iş anlamında mükemmel etkiler altına girişinizin de tarihi olacaktır. Bu süre içindeki en önemli tarihler Eylül 2007- Mart 2008 ve Mart 2008-Mayıs 2008 arasıdır. Şimdiden bu dönemlerin bilincinde olarak gizlilik içinde yaptığınız tüm eylemlerinizi dikkatli sürdürünüz ve atağa geçmek adına hazırlık yapınız.


11 Eylül tarihinde meydana gelecek parçalı tutulma ise, iletişim, haberleşme ve yolculuklar evinizde oluşacağı için,


Yaşam Enerjiniz


Sevgili Yengeçler, son iki buçuk yıldır para evinizde bulunan Satürn enerjisi 2 Eylül tarihinden itibaren, çevrenizle olan yakın iletişiminiz, kardeşleriniz, yolculuk ve eğitim hayatınız, gündelik hayatınızdaki tüm bağlantılarınız, öğrenme yetenekleriniz, ifade gücünüz, haberleşme ve düşünce sisteminizle alakalı olan yaşam alanınızda transitine başlamış olacak. Bu süreç 29 Ekim 2009 yılına kadar sizin yukarıdaki konularda sorumluluklar almanızı, kendinizi yeniden oluşturmanızı, yetersizlik duygusu hissederek güvence arayışına yönelmenizi, bu alanda yaşanacak tüm sorunlarla baş etmeye çalışarak kendinize güven duymayı öğrenmenize sebep olacaktır. Bu transitin sizin yaşamınızda ne gibi etkileri olabileceğine bir bakalım. Öncelikle zihinsel düşünce sisteminiz eskiye oranla değişime uğrayacaktır. Daha titiz ve detaylı düşünecek, hatta öğrendiklerinizi bile yetersiz bularak daha fazla kendinizi geliştirmeniz gerektiğini düşüneceksiniz. Herşeyin altında yatan sebebi araştırmak, bulmak, gerekirse insanlarla biraraya gelerek konuşmak ve son tesbiti yapmak için kendinizi oldukça yormanız mümkündür. İletişiminiz de aynı doğrultuda değişime uğrayacağından, söylenen bir söze inanmakta zorluk çekmek, duygusal olmaktan ziyade aşırı derecede mantıklı olmaya çalışmak bu sürecin önemli değişimleri arasında yer alır. Hizmet bilincinin gelişmesi nedeniyle, yakın çevrenizdeki insanlara yardımcı olmaya çalışmak neredeyse vazgeçilmez bir istek doğurur. Kardeşlerinizin içinde bulunduğu sorunları çözmek zorunda olduğunuzu hissedebilir, kendi zamanınızda ödün vermek gereği duyabilirsiniz. Onlarla aranızdaki sorunun kaynağında iletişimsizlik vardır ve siz de bunun üstesinden gelebilmek adına yoğun bir uğraş vermek zorunda kalırsınız. Sabır ve görev bilinciniz nedeniyle, yakınınızda kim varsa onun yardımına koşmanız, kendi işlerinizi ihmal etmenize yol açabilir. Tabiki bu dönemde çevrenizdeki insanların sorunları artacağı için kendinizi bir kurban gibi hissedebilirsiniz. Sanki tüm problemleri siz çözmek zorundasınız gibi, herkesle ilgilenebilirsiniz. Bu arada bulunduğunuz çevreyi değiştirseniz de, eski çevrenizle bağınızı koparmak ve yeniye alışmak oldukça fazla zaman alabilir.


Yine bu süreçte, yakınlarınızla aranızdaki irtibatın tümünde eleştirel davranışlar içine girebilirsiniz, herşeyin mükemmel olması için, denetim ve disiplin uygulamaya kalkar ve kimi zaman da birilerinin sizi beğenmeyeceğinden korkarak, herşeye uyum sağlamaya çalışabilirsiniz. Bu sizi çelişkili bir ifade tarzına yöneltebilir, bir dediğiniz diğerini tutmayabilir. Bunun nedeni size yakın olan insanları kaybetmek korkusudur.


Eğitim hayatınız veya eğitimle alakalı her konuda, öğrenme hevesiniz yüksektir. Öğrendiğiniz bilgileri, etrafınızla paylaşma isteğiniz yüksektir. Konsantrasyonunuz yüksek oranda artar, her konuda bilgi sahibi olmaya çalışır ve düşüncelerinizi yazı veya sözel olarak ifade etmeye uğraşabilirsiniz. Kısaca hızlı öğrenmek ve çabuk tüketmek yerine, geç öğrenerek hiç unutmamak gibi durumlar oluşabilir. Bu süreçte kimileriniz meslek olarak öğretmenliği seçebilir veya uzun bir emeklilik döneminden sonra öğretmenliğe geri dönebilirsiniz. Öğrenme amaçlı kurs programları, dilinizi geliştirmek veya iletişimle ilgili her konuda uzmanlaşmak için çabalarsınız.Yolculukların tümü işinizle ilgili konularda oluşmaya başlar. Yani siz bu süreçte seyahat alanıyla ilgili bir mesleğe sahip olabilirsiniz. Bu sizin bu yolla insanlara hizmet vermenizi sağlayabilir. Ayrıca eğitimle ilgili alanlarda çıkan sorunlarla uğraşarak, temelinizi en iyi şekilde kurmanız gerekebilir.


Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-10-11-12-15-16-17-25-26-29-30


Zayıf Enerjili Günler :13-14-20-21-27-28


Ay Takviminiz : 6-7


(Ay gezegeninin Yengeç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)


Dolunay Takviminiz :20-21


(Ay gezegeninin Oğlak burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


Not:


Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.
Sevgili Yengeç, siz öncü su grubu burcusunuz. Güç kaynağınız olan duygusal süreçleri başlatma yeteneğinizle kendinizi güvende hissedebilirsiniz.


Mutlu ve başarılı bir Eylül ayı geçirmeniz dileğimle,

Aslan Burcu Aylık Yorumu

Aşk ve İlişkiler


Sevgili Aslanlar, biliyorum ki, son yılların en zorlu deneyimlerini yaşayan burçların başında geliyorsunuz. Bunun ne sebeple olduğunu gerek günlük, aylık ve yıllık yorumlarımda ve gerekse diğer kanallarla öğrenmiş durumdasınız. Satürn yapısı gereği, hakikaten sert bir öğretmen kimliğindedir. Onun derslerini iyi çalışmadığınız zaman, biliniz ki tekrar yapmak zorunda kalacaksınız. Bugün sorumluluk almazsanız, yaşam bundan sonrasında da bu derslerle sizi sınamaya devam edecektir. O nedenle Satürn gezegenine içerlemek yerine, bunu olgunlaşmanız ve hayatta güçlü durmak için kendinizi geliştirmeniz gereken bir eğitmen olarak görmenizdir.


Yukarıda da belirttiğim gibi bu süreçte, her konuda olduğu gibi Aşk konusunda da oldukça zorlu bir zaman geçirdiniz. Satürn yükselen burcunuz ve ardından güneşinizle kavuşum yaptığı 2005 yılından itibaren karşınıza çıkan kişi veya kişiler aracılığıyla ciddileştiniz, ders aldınız ve sevginin aslında bir emek işi olduğunu, özverili davranmanız gerektiğini, kendi egonuzu yeri geldiğinde bir başkasıyla bütünleşmek adına esnetmek zorunda olduğunuzu anladınız. Tabiki Satürn gezegeninin kendi kişisel haritanızdaki konumuna göre bunu başarıp ya düzgün bir ilişki kazandınız ve hala devam ettirecek kadar olgunsunuz veya bu sorumluluğun altından kalkamayacağını hissederek ayrılığı tercih ettiniz. Her ne olursa olsun, kazandıklarınız, yaşadıklarınız ve hissettiklerinizle artık olgunlaşmış olmalısınız. Aslan burcu olmanız nedeniyle, her zaman kendinizi ifade etmekten yana olmanız belki de aşk konusunda iyi bir ders almanıza engel oldu, umarım sizler bu zorlu dönemdeki sınavınızı hakkıyla yerine getirdiniz.


Eylül ayı süresince, Venüsün burcunuzdaki transiti Ağustos ayından beri devam etmekte. Eylül ayı yine sizler açınızdan aşk konusunda kendinizi ifade etme açısından etkili gözüküyor. 8 Eylül tarihinde ise geri hareketini tamamlayarak burcunuzda düz hareketine devam edecek ve tüm ay boyunca burcunuzdaki ışıltısını sürdürecektir. Venüs birebir ilişkilerle alakalı bir gezegen olduğu için, genel olarak ilişki kurmaya gönüllü olmak ve uyum duygusuyla hareket etmek gerekmektedir. Uyum içinse, doğal olarak kişinin kendi egosunu karşısındaki kişiyle iyi bir şekilde harmanlaması için gerektiğinde esnetmesi demektir. Oysaki Aslan burcu tamamen kendi kimliğini ön planda tutmak ve karşısındaki insanın da onu değerli bulmasını talep eden nitelikte olduğundan, bu süreçte kendinizi ifade etmeyi daha fazla isteyebilirsiniz. ilişkide ön planda olması gerekenin siz olduğu bilinciyle hareket ettiğiniz için doğal olarak sorunlar çıkabilir. Birlikte olduğunuz kişinin bu süreçte size karşı anlayışlı olmasını bekler, sürekli alaka gösterilmesinden hoşlanabilirsiniz. İfadenizde egonuz o denli ön plandadır ki, bir başkası adına bunu dengelemeye çalışmak oldukça zor gelir.


Bu dönemde Venüs gezegeninin aşk evinizdeki Jüpiterle olan görünümü ve yine ciddi ilişkiler evinizdeki neptünle zıtlaşma açısı oldukça ilginç gelişmeler anlamı taşıyor. Bu enerjiler hakkında sizi her zamanki gibi günlük yorumlarda bilgilendirmeye çalışacağım fakat ay içindeki enerjilerden sırayla bahsetmek isterim. Birinci enerji, egonuzun ön planda olacağı ilişkiler kurmaya ve kendinizi ifade etmek adına kolaylıkla ilişkilere girebileceğinizin göstergesi, eğer sağlam bir beraberliğiniz varsa, o zaman bu enerji altında sevdiğiniz kişinin sizi oldukça fazla değerli görmesi gerekecektir. İlişkisinde sorun olanlar ise, böyle bir etki altında kendi fikirlerini oldukça fazla önemsedikleri için, problemlerin çözüme kavuşması oldukça zor görünüyor. Bu süreç sizin kendinizi abartmanız açısından da etkili olduğundan, kendinizi vazgeçilmez biri gibi görmeniz mümkün olacaktır.


İkinci enerji ise, neredeyse Kasım 1998 yılından beri evlilik evinizde bulunan Neptünün, kimi aylarda farklı gezegenler tarafından tetiklenmesiyle ortaya çıkan, aldanma, aldatma, yanılma ve yanıltma, gizli aşklar, hayalkırıklıkları ve kaçış göstermenize neden olan enerjisinin bu ay içinde Venüsle yaptığı karşıtlık açısı nedeniyledir. Bunun anlamı sizin evlilik veya yaşadığınız ilişki(ler)deki problemler(her türlü olabilir)nedeniyle ayrılmanıza, ayrı yaşamınıza, doğru düzgün ilişki kurmamanıza, karşınıza çıkan insanları kimi zaman sizin aldatmanıza veya partneriniz tarafından aldatılmanıza, imkansız bir aşk nedeniyle gizli bir ilişki yaşamanıza (Satürn gezegeninin etkisiyle bu ilişkiden kopmanıza) neden olmaktadır. İşte bu ay yine gerçekçi olmayan ve sorun yaratan bu enerjinin kimi günlerde daha fazla farkına varacaksınız. Bu etki altında zaten uzun yıllardır devam eden ilişki problemleri bir kez daha su yüzüne çıkmış olacaktır. Siz ise bu zorluğu sanki alt etmek ister gibi, cinselliğe dayalı oldukça tutkulu beraberlikler yaşamak isteyebilirsiniz. Fakat bunların ne yazikki sağlamlığı tartışılır olduğu için, sizin için sadece geçici bir durum olacaktır. Diğer yandan birebir ilişkilerde sadakat açısından etkili olan ve olumsuz görünümde ayrılıklara sebep olan Chiron astreoidinin, zorlu açı altındaki Venüsle zıtlaşması ise, kısa süreli yaşanan ilişkilerin bitmeye mahkum olduğunun göstergesidir. Sizin bu süreçte doğru düzgün bir ilişki yaşamanız ve sürdürmeniz ise, ancak birlikte olduğunuz kişiyle olan kadersel bağınızla gerçekleşebilir. Bu ise synastry işlemi(ilişki analizi) olmadan anlaşılması zordur. Kader bağı olanlar ise hakikaten beraberlik adına zorlu bir süreç geçirecekleri için şimdiden kolay gelsin demekten başka söz bulamıyorum.


Son bir not olarak, 17 Temmuz 2005 - 3 Eylül 2007 arası, yaklaşık ikibuçuk yıl (Satürn gezegenin bir burçta süren transiti) içinde yaşanan ve sona eren ilişkilerinizi, ömrünüzün en önemli sürecinde yaşanmış en özel deneyim olduğunu her zaman hatırlayacak ve bu tecrübeyle edindiğiniz dersleri veya güzellikleri unutmanız mümkün olmayacaktır. Bilinçli olarak size yapılan haksızlıklar veya sizin verdiğiniz yanlış kararlarınızın, tutum ve davranışlarınızın sonucunu, karmik olarak günü geldiğinde hem size yapan kişiler veya hem de siz aynı şekilde ödemek zorunda olacağınızı biliniz.


İş ve Kariyer


Sevgili Aslanlar, iş ve kariyer anlamında Yaşam Enerjiniz bölümünde ele aldığım Satürn gezegeninin ikibuçuk yıl sürecek döngüsü hakikaten önemli. Ne yapmanız gerektiğini, nasıl enerjiler altında olduğunuzu o bölümde okuyabilirsiniz. Bu ay içinde olabilecek diğer etkilerin başında Güneşin Başak burcunda yine parasal evdeki transiti. Bu transit altında sıkı çalışma, hizmet ve gündelik temponuzun yoğunluğu kanalıyla para kazanmak odak noktanızı oluşturacaktır. Oldukça yorgun, sorumluluk dolu geçecek bu süreçte güneşin ışınlarından olumlu anlamda yararlanmak için öncelikle, günlük aktivitelerinizde başarılı olmanız gerekecektir. Geniş bir zamana yayılan çalışmalardan ziyade, günlük rutin halinde yapılacak işlerle maddi gelir elde etmek daha ön planda olacaktır.23 Eylül tarihinde Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak Güneş ise, uyumlu ve huzurlu bir iletişimin her türlü görüşmede sizi destekleyeceğinin işaretidir. Kariyer evi yöneticiniz olan Venüs ise bu sürede burcunuzda kendinizi ön planda tutacak şekilde hareket etmenizi sağlayacağı için, siz bunu insanların illaki sizin fikirlerinizi kabul etmesi yönünde beklenti içinde olmak yerine, kendinizi ve yeteneklerinizi hayata geçirmek için sizin daha fazla istekli olmanız gerektiğini göstermekte. Eğer herşeyde obje olmaya kalkar, patron veya üst pozisyondaki kişilerle egosantrik bir ilişki kurmaya kalkarsınız biliniz ki, sorunlar çıkacaktır. Kendinizi ifade ederken, sizin dışınızdaki insanların gücünü önemseyin, azimli olun, görevlerinizi en iyi şekilde yerine getirin, bunu yapmanız halinde başarı sizinle olacaktır.


Yaşam Enerjiniz


Sevgili Aslanlar, son ikibuçuk yıldır burcunuzda transitini sürdüren Satürn gezegeni siz Aslanlar için kimliğinizi dış dünyada kabul ettirmek ve ifade edebilmek adına oldukça zorlandığınız, deneyimler yaşadığınız, hırpalandığınız fakat bir o kadar da olgunlaştığınız dönem olmuştu. Eğer bu süreçte yaşadıklarınızdan bir ders alarak, deneyimlerinizden sonuçlar çıkararak, hatalarınızı eksiklerinizi görerek kendinizi oluşturabildiyseniz hakikaten gayet olumlu bir süreç geçirmiş olmalısınız. Satürn gezegenin doğum haritanızdaki konumu ve gücü nispetinde, her 29-30 yılda bir insanı zorluklarla karşılaştırarak kimliğini oturtması adına baskı uygulayan bu süreçlerinden tüm insanlar geçtiği için dünyada yalnız olmadığınızı bilmelisiniz. Şimdi öğrendikleriniz, oluşturduklarınızı ömrünüzün geri kalan dönemlerinde hep hatırlayacaksınız. Kısaca şu an heybenizde olanlar, bu sürecin sonunda kazanabildiklerinizdir. Sizler için bir kat daha zorlu geçmesinin en büyük sebebi Aslan enerjisi altındaki Satürn gezegeninin zorlu pozisyonda oluşuydu.


2 Eylül 2007- 29 Ekim 2009 yılları arasında ise Başak burcunda seyredecek Satürn gezegeni önünüzdeki ikibuçuk senenin bir başka yaşam alanınında seyri anlamını taşıyor. Bu alanda ne gibi dersler göreceksiniz bunu açıklamak istiyorum.


Satürn gezegeni yukarıdaki tarihler arasında, kişisel değerler, maddi ve manevi kaynaklarınız, mallarınız, yetenekleriniz, fiziksel ihtiyaçlarınız kısaca maddi güvenliğiniz konularında eğitici olmak adına dersler sunacak, sizi sınayacak, engellerle karşılaştırarak deneyecek, zorluklar vererek sabırlı olmanızı isteyecektir. Satürnün öğretmen kimliğini asla unutmadan bu sürece girmenizi istiyorum. Verdiği dersleri iyi öğrenmeniz halinde, bu sürecin sonunda geçeceğiniz sınavı başaracak ve gerçek dünyadaki maddi gücünüzün portresini çizecek ve yolunuza devam edeceksiniz. Bu yaşam alanının tek bir adı var dersem yanlış olmaz. O da parasal güvenliktir. Satürn bu eve geçtiği andan itibaren, artık birinci evdeki gibi kendinizle ilgilenmek diye bir kavram ortadan kalkar, artık ana konununuz üretken olabilmek adına çalışmaya ağırlık vermek zorunluluğudur. İşte bu neden, içinizde bir istek doğurarak, mantıklı bir düzen içinde, hizmet bilinciniz uyanmaya başlayacaktır. Çaba sarfederek, dikkat göstererek, sabırla görevlerinizi yerine getirmeniz lazımdır. Hatalarınızı görmeniz, kendi yeteneklerinizi ortaya çıkarmak için çaba sarfetmeniz çok önemlidir. Pratik çözümler bulmak ve ekmeğinizi kazanmak için öncelikle kendinize güven duymanız ve korkmamanız gerekir. Satürn enerjisi bu süreçte Başak burcunda ilerlediği için, kuşku ve kuruntular içinde kalarak, sanki hiçbirşey yapamayacakmışsınız ve güvenliğiniz bir şekilde elinizden gidecekmiş gibi bir hisse kapılabilirsiniz. Bununla baş etmenin yolu, öncelikle kendinize güvendir. Sizin dışınızdaki bir dünyada kendinizi ispatlamak ve gereksinimlerinizi kazanmak için, mücadele etmeye gönüllü razı olmalısınız. Kimi insanlar bu dönemde parasal olarak yüksek oranda kaygı duysalar da, bu dönem iyi bir şekilde kullanıldığında hem tutumlu olmayı öğretir hem de gelir kaynaklarınızı çoğaltarak hayatınızı güvenlik altına almanızı sağlar.


Dönemin hemen başında, dışardan elde ettiğiniz gelirler konusunda zorluklar oluşarak, kişiye kendi kazanımının gerekli olduğu yolunda dersler vermeye başlanır. Sizin yetenekleriniz nedir ve siz başkasının yardımı olmasa da hayatınızı geçindirmek için neler yapabilirsiniz. Finansal alanlarda zorluk çıkararak, elinizdeki parayı azaltarak size tutumlu olmasını öğretmeye başlayabilir. Buradaki dersin amacı, ekonomik zorluklar çekerek paranın kıymetini anlamasıdır. Fakat bu süreçte var yemezler gibi davranmaktan da kaçınmak gerekir, türlü derslerle bu duygunuz da sınanacaktır. Yani siz alınterinizle para kazanmayı öğrenecek, gerektiği yerlerde kullanacak ve kimseden destek görmeden geçiminizi sağlayacak hale geleceksiniz. Satürn gezegeninin bu yaşam alanındaki parasal dersi aynen böyledir. Harcamalarınıza azami özen göstererek, bütçenizi oluşturmalı, insanlara hizmet etmek yoluyla hayatınızı kazanmayı, özel becerilerinizi geliştirerek güvenliğinizi oluşturmak zamanıdır.


Ayrıca bu süreçte, etrafınızdaki insanlarla maddi paylaşımlarınız azalacağı için varyemezler gibi davranmaktan sakınmanız gerektiğini söyleyeyim. Yine bu süreçte Satürn başak burcunda ilerlediği için, sağlık ve hizmet yoluyla para kazanımı veya harcanması da söz konusu olabilir. güvencesiz kalacağınızı düşünerek kendinizi gergin hissederek sağlığınızı zorlamamalı, işşizlik sorunuyla baş edebilmek için çalışkan ve sorumluluk almaya gönüllü olmalı, insanlara hizmet ederken görev bilincinizi geliştirmeli, elinizdeki kaynakların elde etme biçiminizi geliştirmeli, para kazanırken son derece sabırlı olmalı, harcamalarınızda bütçe kontrolünüzü iyi yapmalı, detayları gözden kaçırmadan hareket etmelisiniz.


Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-5-8-9-13-14-18-19-27-28


Zayıf Enerjili Günler : 1-2-15-16-17-22-23-24-29-30


Ay Takviminiz : 8-9


(Ay gezegeninin Aslan burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)


Dolunay Takviminiz :22-23-24


(Ay gezegeninin Kova burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


Bu ay içinde doğum gününü kutlayacak sevgili Aslanlara, mutluluk, başarı ve sağlık dolu günler diliyorum.


Sevgili Aslan, siz sabit ateş burcusunuz. Güç kaynağınız olan kendinizi ifade ve yaratıcılık gücünüzle hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Sarsılmaz Benim Derinliğim: ama yüzen bilmeceler ve gülüşlerle parıldar...

Kullanıcı avatarı
Elan_Vital
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1141
Yaş: 39
Kayıt: Pzt 09 Oca, 20:40

Okunmamış mesaj gönderen Elan_Vital » Cum 07 Eyl, 18:16

Başak Burcu Aylık Yorumu

Aşk ve İlişkiler


Venüs gezegeninin geri hareketi nedeniyle tekrar Aslan burcuna dönüşü, siz Başaklar için aşk konusunda duygularınızı göstermek yerine geri planda kalarak yaşadığınız ilişkiyi ve birlikte olduğunuz kişiyi inceleme fırsatı demektir. 9 Ağustos tarihinden bu yana devam eden Aslan burcundaki bu geri hareket 8 Eylül tarihinde sona erecek ve bu süre içinde kendi yüreğinizin içinde verdiğiniz kararlar, saptadıklarınızla yolunuza devam edeceksiniz. Tüm ay boyunca bu yaşam alanında transitini sürdürecek Venüs, geri hareket esnasında elde edilen veriler karşısında hemen harekete geçmek yerine beklemek gerektiğinin de bir işaretidir. Siz bu dönemde, pek dış ortamlarda gözükmekten hoşlanmadığınız gibi, duygu dünyanızı ulu orta konuşmaktan, birilerine anlatmaktan uzak durabilirsiniz. Size ait, sizin özeliniz olan bu hisleri yaşarken, ilişki kurma biçiminiz de yine pek herkesin görebileceği tarzda değil, gizli saklı şekilde yaşanır ve özellikle kimsenin duymasından hoşlanılmayabilir.


Bu beraberlikte asıl olan, sevginin idealize edilmesidir. Yaşanılan her ne ise, fazlasıyla önemlidir, değerlidir ve kimsenin anlamayacağı kadar ilginç nüanslar taşımaktadır. Sizin isteğiniz ise sevilmek, değer görmek, kıymetinizin bilinmesi, gücünüzün ve fikirlerinizin kabul edilmesidir. Sevildiğiniz oranda kendinizi güçlü hisseder, karşınızdaki etkilemek amacıyla jestlerde bulunur, romantik bir ilişki olması için çaba sarfedersiniz. Cinsel gücünüz oldukça yükseldiğinden birlikte olduğunuz kişi veya kişilerle uç noktaları yaşamaktan zevk alabilirsiniz. Sizin her konuda olduğu gibi aşk konusunda da titizliğiniz herkesçe bilindiği için, her ne olursa olsun hijyeninize dikkat edeceğinizi ve birlikte olduğunuz kişiden iyice emin olmadıkça yukarıda yazılanları uygulamayacağınızı düşünüyorum.


Venüs gezegeninin buradaki transiti esnasında, Jüpiterle yapacağı olumlu görünümler, aşk konusunda abartılı düşünceye yol açarak sizi gerçeklerden uzaklaştırmasına veya şüpheleri çoğaltarak güzel bir şeyi bozmanıza izin vermemelisiniz. Zevk ve eğlence peşinde koşarak, gündelik işlerinizi aksatmamalı, sağlığınızı riske atmamalı, denetimsiz şekilde hareket etmemelisiniz. Yaşadığınız ilişkide egonuzun fazlasıyla güçlenerek, istediğiniz gibi bir sevgi göremediğinizde, sürekli kusur bulmaya çalışmak ve ağır eleştiriler yöneltmek konularında da dikkatli olmanızı öneriyorum. Çünkü bu transit kişide, paylaşma konusunda illa karşılık görmeyi istemek gibi dürtüler oluşturur ve bu olmadığı takdirde uyumsuzluk baş gösterebilir. Kendi kafanızın içindeki kurallara ve beklentilere uymayan veya fazla abartılarak olduğundan daha yüksek hale getirilen ilişki sonunda yanılgılara sebebiyet verecektir. Sizler her detayın usta gözlemcileri olarak, beraberlik konusunda hayalci davranmayacağınız için, bu dönemin yaratacağı abartıları kontrol altına alabilecek ve gerçekleri net olarak saptayacaksınız. Bu özelliğiniz aldanmaktan, aldatılmaktan ve sonunda üzülmekten kesinlikle sizi koruyacaktır.


İş ve Kariyer


23 Ağustos tarihinde burcunuzda ilerlemeye başlayan Güneş enerjisi sizin için kendinizi ifade etme anlamında hakikaten en etkili enerjilerden birisidir. Bu süreçte İkizler burcunda ve meslek evinizde ilerleyen Mars enerjisiyle zorlu bir görünüm oluşturacaktır. Bunun anlamı, ince eleyip sık dokuyan, her detayı gözlemleyecek kadar dikkatli olan sizlerin, mesleki konulardaki yoğunluk nedeniyle daha enerjik, rekabetçi, kararlı olmanız gerektiğini gösteriyor.Yaşamın ne kadar zor şartlarda olduğunu ve hayatınızı kazanmanın iyice güçleştiğini bilen sizlerin, böyle bir etki altında, birden fazla işle uğraşarak dağılmak yerine, tek bir konu üzerinde araştırma yapmak, verileri iyi değerlendirmek ve sonra hareket etmek gibi bir yol izlemeniz gerçekten de faydalı olacaktır. Son derece dikkatli olmalısınız. Çevrenizde size rakip olmaya çalışacak insanlara dikkat edin. Hırslı, gözüpek ve dinamik bir şekilde düşünerek, hareket ederek girişimde bulunmalısınız. Kendinize olan güveninizi dimdik ayakta tutmanız halinde bu enerji size hem mesleğinizde hem de yakın çevrenizde güçlü bir imaj oluşturmanızı sağlayacak ve zekanızla, bulduğunuz çözümlerle kendi alanınızda liderliğinizi tescil edeceksiniz.


Bunun tam tersi, bu enerjiyi inatlaşarak, fikirlerinizi sert bir şekilde tartışarak, çatışarak, kendinizin daha güçlü olduğunu ispat etmek için kaba davranarak, birçok işi aynı anda yapmaya çalışarak kısaca zor adam veya zor kadını oynamaya çalışarak kullanırsanız hakikaten sonuç mesleki anlamda tam bir felakete dönüşebilir. İş ilişkisinde olduğunuz gerek patron gerekse diğer kişilerle iletişim konusunda dikkatli olmalı, görev ve sorumluluklarınızı, bulduğunuz ilginç ve sıradışı yöntemlerle geliştirmeli, rakiplerinizin önüne kaba kuvvetle değil, bilginizle çıkmalı, fiziksel görünümünüzdeki canlılıkla göz doldurmalısınız. Ancak böylece bu sert enerjiyi güç kazanmak adına kullanmış olursunuz.


İş girişimleri ve yeni iş alanları açısından birden fazla seçeneğin oluşacağı bu dönemde, yine iyice düşünmeli, duygusal davranarak kesip atmak yerine, geleceğiniz açısından gerçekten önemli hale geleceğinizi düşündüğünüz bir iş teklifi ile karşılaşırsanız mevcut işinizden ayrılmayı ve diğer seçeneği değerlendirmelisiniz.


Yaşam Enerjiniz


Sevgili Başaklar, 2 Eylül tarihinden itibaren yaşamınızın en önemli süreçlerden birini yaşamaya başlayacaksınız. Bu sizin için, yepyeni bir döngünün başlangıcı anlamını taşıyor. Artık bir çoğunuzun aşina olduğu ve bilginiz dahilinde olan Satürn gezegeninin burcunuzda ilerlemeye başladığı bu tarih, tüm burçlardan daha fazla sizi ilgilendirmekte. Şimdi hayat denilen olgunun, kendinizce adını koyma zamanınız geldi. Son iki buçuk yıldır komşu burcunuz Aslanda transitini sürdüren karmik gezegen Satürn 29 Ekim 2009 yılına kadar, geleceğiniz adına ne yapmanız gerektiğini, nelere ihtiyacınız olduğunu ve nelerle sınanacağınızı, türlü zorluklarla öğrenmenizi sağlayacak, sınavları epey ağır ama öğretileri akıldan çıkmayacak değerli bir öğretmen olacaktır. Bu dönem bittiğinde öğrendiğiniz her ne varsa, sizi olgunlaştıracak, deneyim sahibi yapacak ve bütün bunlarla hayata daha güvenli bakmanızı sağlayacaktır. bu enerjinin olumsuz yanlarını bilerek, olumlu anlamda anlamda kullanmaya başladığınızda ise yaşamınızı en güvenli şekilde geçirmenizi sağlayacak bir iş ve düzene sahip olacaksınız. Şimdi bu dönemde neler yaşayacağınızı ve neler yapmanız gerektiğini açıklayayım.


Öncelikle bu dönem burcunuza girmeden önce birkaç ay evvel kendini hissettirmeye başlar. Sanki yaşamınıza bir el uzanmış ve size kendisini izlemenizi söylüyor gibidir. Sorumluluk denen olgunun, yaşı genç olanlar ilk kez farkına varmaya başlar. Orta yaşlarda olanlar bunu daha önce bir kez yaşadıkları için daha olgunlaşmış olarak karşılarlar, daha ileriki yaşlarda olanlar içinse bu tam bir olgunluk anlamı taşır. Satürn gezegeni burcunuza girdiği tarihten itibaren, o güne dek oluşturulmuş kimliğiniz değişime uğraşmaya başlayacaktır. Yeni bir kimliğin ilk öğretileri için yavaş yavaş hazırlandığınızı hissedebilirsiniz. Sanki bir el sizi farklı bir olgunun içine çekiyor gibidir. Bu dönemin hemen başında olan bu değişime ne kadar gönüllü olur ve sorumluluk almaya ne kadar istekli davranırsanız, bilin ki bu zorlu süreci o kadar kolay atlatır ve yaşamınıza mükemmel bir temel daha atmış olursunuz. Özellikle yükseleni Başak olanlar için bu çok daha belirgin olarak gerçekleşecektir. Birdenbire fiziki olarak hiç çaba sarfetmeden zayıflamaya başlarsınız. Fiziksel enerjiniz fazlasıyla düşük olmasına ve en ufak bir eforda yorulmanıza rağmen, bu zayıflama dikkat çekicidir. Kısaca bu dönemin ilgi çeken en önemli özelliği fiziksel alanda gözlemlenecektir. Çünkü yükselen burç kişinin görünüşü ile alakalı en önemli olgudur.


Yine bu süreçte, Başak burcunda ilerleyecek Satürn enerjisi, kendi kimliğinizi oluşturmak için özenli, dikkatli, sabırlı ve sorumluluk almaya istekli bir şekilde hareket etmeniz için size baskı uygulamaya başlar. Öncelikle her ne olursa olsun artık mantıklı bir şekilde düşünmek gerekecektir. Duygusallık, alınganlık veya kendi öneminizi abartmak gibi bir düşünce şekli sizi gerilim altına alabileceği gibi, başarılı olmanızı da gölgeleyecektir. Gündelik iş temponuz açısından bu süreçte yapmanız gereken en önemli konu, sabırlı olmaktır. Çünkü sabır, hem zorluklara göğüs germenizi sağlayacak hem de amacınıza giden yolda sizi yanlışlardan, sinirli davranışlardan koruyarak artılar kazandıracaktır. Gerek patronlarınızla gerekse birebir iş ilişkisinde bulunduğunuz insanlarla olan iletişiminizde bu özelliğinizi, ezilmek veya boyun eğme derecesine kadar indirmeden, kendi kimliğinizi sergileyecek ama sizden üst pozisyonda olduklarının da bilincinde olarak dengeleme şeklinde yaptığınız takdirde hiçbir sorun çıkmayacaktır.


Bu dönem ustalaşma anlamı taşıdığından, sizin kendi yeteneklerinizi geliştirme yolunda, işinizde sergilerken ileriye dönük amaçlarınız için işinizi öğrenme, pratik olarak uygulama, geliştirmek adına tecrübe sahibi olma dönemi olarak gördüğünüz takdirde, daha fazla çalışarak daha iyi bir konuma geleceğinizi kesinlikle unutmayınız. Ayrıca bu süreçte yeteneklerinizi geliştirme yönünde göreceğiniz dersler sayesinde, bu dönem bittiğinde, siz bir eğitmen veya öğretici olabilecek kadar tecrübe sahibi olacaksınız. O nedenle her öğrendiğiniz bilginin size gerekli olduğunu ve ilerisi adına bir yatırım olacağını biliniz. Kişisel kaprisler, sabırsız davranışlar, ego saplantıları ve aşırı hassasiyet içinde davranmak yerine, kendinize güvenli, işinize saygılı, sabırlı, üstlerinizle iyi iletişim içinde akıllıca hareket etmek Satürn enerjisinden en olumlu anlamda yararlanmak demektir.


Bu dönemde Satürn gezegeninin verdiği derslerden biri de, birebir iş ilişkileriniz açısından, beraber çalıştığınız, hizmet ettiğiniz veya hizmet gördüğünüz kişilere karşı, aşırı eleştirel, sürekli kusur bulucu, yaptıkları işi beğenmemek yönünde davranışlar içinde olmanız hem işyerinizde huzursuzluğa hem de sevilmemenize hatta daha ileri boyutta işinizi kaybetmenize neden olacağı için, dikkatli olmanızı öneriyorum.


Pozitif Enerjili Günler :1-2-6-7-10-11-12-15-16-17-20-21-29-30


Zayıf Enerjili Günler :3-4-5-18-19-25-26-


Ay Takviminiz : 10-11(burcunuzdaki güneş tutulması)-12


(Ay gezegeninin Başak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)


Dolunay Takviminiz :25-26


(Ay gezegeninin Balık burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


Not:


Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.
Sevgili Başak, siz değişken toprak burcusunuz. Güç kaynağınız olan çalışkanlığınızla ve verimlilik gücünüzle mükemmeli yakalayabilirsiniz.


Bu ay içinde doğum gününü kutlayacak olan Sevgili Başaklara mutluluk, huzur ve sağlık dolu günler dileğimle,


Mutlu, huzurlu bir Eylül ayı geçirmeniz dileğimle,
Sarsılmaz Benim Derinliğim: ama yüzen bilmeceler ve gülüşlerle parıldar...

Kullanıcı avatarı
Elan_Vital
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1141
Yaş: 39
Kayıt: Pzt 09 Oca, 20:40

Okunmamış mesaj gönderen Elan_Vital » Cum 07 Eyl, 18:19

Terazi Burcu Aylık Yorumu

Aşk ve İlişkiler


9 Ağustos tarihinden bu yana devam eden Venüs geri hareketi tüm burçlar üzerinde etkili olmaya devam ediyor. 8 Eylül tarihinde bu geri hareket sona erdiğinde Mars gezegeniyle olan uyumlu açısı sayesinde sizler oldukça hareketli bir dönem yaşayacaksınız. Bu etkileşim 15 Eylül tarihine kadar devam edecek. Süreç içinde seyahat, yüksek eğitim ve iletişim kanallarından biri yoluyla yeni biri veya birileriyle tanışma fırsatı bulacaksınız. Önce arkadaşlık daha sonrasında son derece haraketli günler geçireceğiniz bir dönem olacaktır bu. Bu ilişkilerin ileriye dönük olması şu an için zor görünmekte. Ayrıca Venüsün Neptün gezegeniyle yapacağı görünüm nedeniyle, son derece romantik, tutkulu olması beklenebilir ama dediğim gibi bunlar kısa süreli aşk ilişkileri tarzındadır. Sizin hoşça vakit geçirmenizi sağlayan, hayatın güzel yanlarının keyfini çıkarmanızı sağlayacak arkadaşlıklardır. Ağustos ayı içindeki Venüsün geri hareketi esnasında, Satürnle kavuşumu nedeniyle kendinizden büyük veya aranızda ciddi yaş farkları olan kişilere yönelmiş fakat ilişkilerinizde sorunlar yaşamıştınız. Bu geri hareketin bittiği tarihten itibarense, ilişkinizle ilgili konularda gerçek kararı vermiş olmalısınız. Doğal olarak herkesin kendi payına egosunu ön planda tutması, beraberliği sürdürmek adına bir adım atmak yerine aynı düzeni sürdürmeye çalışması her burç gibi sizi de etkilemiş olmalı.


Eylül ayı ise, yanılmalara, aldanmalara açık bir ay olarak gözüküyor. Karşımızdaki insandan sevgi beklemek, ilişkiyi fazla idealize ederek, sorunlara rağmen sürdürmek gibi düşünceler içinde olmuştunuz. Günlük yorumlarda da uyardığım gibi, bu dönem içinde, gerek yeni kurulan ilişkiler, gerekse eski ilişkiniz hakkında çok iyi düşünmeniz gerekecektir. Karşınızdaki insanı olduğundan farklı görmek ve ilişkide fazla beklenti içine girmek sizi yorabilir. Her ne kadar Teraziler için uyumlu görünümler söz konusu olsa da, siz dikkatli olmayı asla ihmal etmeyiniz. Özellikle Satürn gezegenin bir başka burca girdiği ilk birkaç ay oldukça etkilidir. Neptünle olan görünümü de hesaba katarsak, fazla iyimser, gerçek dışı kararlar verebilirsiniz. Bu nedenle bu enerjilerin bilincinde olarak, sürece hazırlıklı girin ve ilişkinizi fazla abartmadan arkadaşlık ve keyifli günler geçirmek adına düşünün. bu sizi yanılmaktan ve boş yere umut içinde beklemekten alıkoyacaktır.


İş ve Kariyer


Sevgili Teraziler, 23 Eylül tarihine kadar Başak burcunda transitini sürdürecek Güneş enerjisi sizler için, gözlerden uzak kalarak sıkı bir çalışma sürecini getirecektir. Yeni bir döneme hazırlık diye de adlandırılan bu süreçte, Eylül sonundan itibaren harekete geçmeniz ve kendinizi ifade etmenizi sağlayacak girişimler için enerji depolama, bilgi sahibi olmak için araştırma yapmak, birebir iş ilişkilerinizi yeniden düzene sokma, yapılması gerekenleri tamamlama ve gözden çıkarmanız gereken herşeyi temizleme zamanınızdır. Bütün bunları gerçekleştirdiğiniz zaman, elinizde kalan tüm bilgileri, artık dış dünyada sunabilecek ifade gücüne sahip olacaksınız. Bu süreçte Güneşin, özellikle 8-9-10-11 Eylül tarihinde, (11 Eylül tarihi parçalı güneş tutulmasıdır) yapacağı görünümler gündelik iş temponuz açısından oldukça zorludur. İsyankarlık, herşeyi oluruna bırakmak, görevlerinizi gerçekleştirme isteğinizin düşük olması, işinizdeki terslikler, sinirli bir şekilde davranmanıza veya tüm geriliminizi içinize atmanıza neden olabilir.


Böyle bir durumda enerjinizi doğru bir şekilde yönlendirmek için, çağı yakalayan fikirlerle dolu olmalı, politik davranmalı, değişime gönüllü olmalı ve her ne olursa olsun kendinizi en iyi şekilde ifade edecek işler yapmalısınız. Sizin bu kuvvetli duruşunuz, çevrenizdeki kişilerin geri adım atmasını sağlayacak ve siz ne kadar güçlü bir kişi olduğunuzu onlara gösterebileceksiniz. Unutmayınız ki, zayıflık göstermek ve çaresiz bir insan imajı yaratmak, karşınızdaki insanların sizi hakimiyetleri altına almaları demektir. Onun için lütfen yılmayın, görevlerinizi en güzel şekilde yapın, çatışmalardan uzak durun ve herşeyden önemlisi sabırlı olun.


23 Eylül tarihinde ise Güneş, burcunuzda ilerlemeye başladığı gün itibariyle Pluto ile oluşan etkili enerjisi sizler için, yeni dönüşüm, yetkilendirilme, üstünlük sağlama ve kişisel güç anlamına gelecektir. İşte siz, ilk paragraftaki enerjileri doğru anlamda kullanabilirseniz, 23 Eylül tarihi işinizle ilgili alanlarda atağa geçmek anlamı taşır. O tarihte ya mevcut işinizde bir yetki alırsınız ve yeni görevinize başlarsınız veya yeni bir iş girişimi yaparak kendinizi değişim içinde bulursunuz. Her iki yönüyle de büyük bir değişim anlamı taşıyacak bu tarihe kadar lütfen sakin olunuz, ne yapmak istiyorsanız ona yönlenmek adına araştırma yapınız ve dış dünyada kendinizi ifade etme konusunda istekli olunuz.


Yaşam Enerjisi


Sevgili Teraziler diğer burçları olduğu gibi sizi de etkisi altına alacak Satürn enerjisi 2 Eylül-29 Ekim 2009 yılları arasında Başak burcunda transitini sürdürürken sizler için de yeni bir dönemin başlangıcı anlamı taşıyacaktır. Bu süreçte yaşamdan beklentiniz olan ne varsa, hedeflerinizin sorumluluğunu üstlenerek, kapasitenizi geliştirmeli, kendinizi gündelik iş temponuzu en iyi şekilde gerçekleştirmek amaçlı düzenlemeli, insanlara hizmet etmeyi ve özverili davranmayı öğrenmeli, başarılı olmaya yemin etmelisiniz. Korkular, şüpheler, kendinize inanmama gibi durumlar Satürn enerjisinin size olan baskısıdır. Eğer siz yukarıda yazdığım gibi bir düşünce şeklini benimserseniz, Satürn gezegeninin içsel baskısından kurtulur ve enerjiyi olumlu anlamda kullanabilirsiniz.


Bu süreçte, insanlarla olan tüm ilişkinizi belirli bir sınır içinde tutmaya meyilli olursunuz. Sanki yakınlık sizin için ürkütücü gibidir. Sorumluluklarınızın ağırlığını daha fazla hissettiğiniz için, bu baskıdan kurtulmak adına, iletişiminizi kesebilirsiniz. Halbuki bu son derece yanlıştır. Yargılanmaktan veya sizi denetim altına almalarından korkmak demek, korkularınızın sizi bulması anlamı taşıyacağı için, negatif bir etki çemberi oluşturabilirsiniz. İlişkilerinizle ilgili gerçek duygularınızı gizlediğiniz için, kim sizin ne düşündüğünüzü anlaması mümkün olmadığından, kendinizi ifade etmek için çok uğraşırsınız. Bunun altında yatan en önemli sebep, reddedilmek ve terk edilmek korkunuz yatmaktadır. İşte bu nedenle, size merhametle ve sevgiyle yaklaşan insanlardan uzak durur, tam tersine sizin ne kadar güçsüz olduğunuzu sevilmeye layık olmadığınızı düşünen ve böyle davranacak olan kişileri tercih edebilirsiniz. Sanki korkularınızla yüzleşmek ister gibisinizdir. Bütün bunlar tamamen Satürn gezegeninin dersleridir ve siz bu dersi bu şekilde öğrenirseniz kendinize cidden çok yazık edebilirsiniz.


Bu süreçte bir ilginç durum ise, içsel olarak yalnızlığa yatkın olmanıza rağmen, kimi zamanlarda oldukça neşeli, fazlasıyla çalışan fakat hayatın eğlenceli yanlarını yaşamaktan hoşlanan biri gibi davranabilirsiniz, bunun altında yatan sebep ise, içinizdeki korkuları bastırmak ve etrafınıza ne kadar güvende ve mutlu olduğunuzu hissettirmektir. Bu bir yerde iyi bir davranış olabilir ama sorunlarınızı paylaşmak istemediğiniz ve bilinmesi durumunda aciz gözükeceğinizi düşünmeniz en büyük yanlışlardan biri olacağı için, yüreğinizdeki tutsaklık daha fazla yükselecek ve sonunda iyice yalnız kalabileceksiniz. Onun yerine, sevdiğiniz güvendiğiniz insanlara ruhunuzu paylaşıma açık tutmak, onların desteğini almak ve sorunlarınızı bölüşmek hem sizi boşluktan kurtaracak hem de içsel olarak huzur verecektir. Sizin gibi huzur ve uyum duygusuyla hareket etmesi gereken bir kişinin böylesi bir izolasyon içinde olmaması gerekir.


Yine bu dönemde genel olarak iş konularında, kendinizi kesinlikle ispatlamaya çalışmalı, düzenli bir şekilde çalışma hayatı içinde yer almalı, sorumluluklarınızı görev bilinci içinde gerçekleştirmelisiniz. Yetenekli olduğunuz alanlarda girişimde bulunmaktan çekinmemeli, birebir çalıştığınız insanlara iyi davranmalı ve çevrenizde bulunan kişilere hizmet etmeyi insanlık adına kabul etmeye gönüllü olmalısınız. Her ne ortamda çalışıyor olsanız olun, gündelik iş temponuzda araştırma ve incelemede bulunmalı, her detayın üzerinde yoğunlaşarak işinize olan faydasını belirlemeli, bulduklarınızı uygulayarak pratikleşmelisiniz. Bu dönemde sabırlı bir şekilde araştırmada bulunmanız sayesinde gelişiminiz adına birçok bilgi ve veriye ulaşabilirsiniz.


Kısaca bu süreç, içsel korkularınızla yüzleşmek, mesleki konularda gelişim için sıkı çalışmak, kendinize olan güveninizi geliştirmek amaçlı deneyimlerle devam edecek ve siz sürecin sonunda, kendinizi yeniden keşfederek, olgunlaşmış, sorumluluklarınızın kesinlikle bilincinde olarak yeni bir yaşama adım atarak, bütün öğrendiklerinizi uygulamak isteğiyle dolu olacaksınız.


Pozitif Enerjili Günler : 3-4-5-8-9-13-14-18-19-22-23-24-


Zayıf Enerjili Günler :6-7-20-21-27-28


Ay Takviminiz :13-14


(Ay gezegeninin Terazi burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)


Dolunay Takviminiz :27-28


(Ay gezegeninin Koç burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


Not:


Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.
Sevgili Terazi, siz öncü hava burcusunuz. Güç kaynağınız olan sosyalliğinizle güçlü ilişkiler kurabilirsiniz.


Bu ay içinde doğum gününü kutlayacak siz Teraziler, mutluluk, sağlık ve huzur dolu bir yıl geçirmenizi diliyorum.


Mutlu ve başarılı bir Eylül ayı geçirmeniz dileğimle,

Akrep Burcu Aylık Yorumu

Aşk ve İlişkiler


Öncelikle sizi, Uranüs gezegeninin, 2003 yılından bu yana aşk ve flört evinizde devam eden transitinden biraz söz ederek bilgilendirmek istiyorum. Ki bu oldukça önemli ve sizin de aydınlanmanız açısından değerlidir. Bundan sonra daha bilinçli bir şekilde aşk hayatınızı yönlendirebilir, enerjileri doğru olarak kullanarak, sorunlarınızın üstesinden gelebilirsiniz. Uranüs bilinen tüm kuralların reddedilerek kişinin kendi bağımsızlığını ortaya koyması ve bu yönde yaşaması anlamına gelmektedir. Aşk evinizdeki bu transiti ise, doğal olarak aşk konusunda kuralları ve yasakları kabul etmeden ilişki kurmaya gönüllü olduğunuzun göstergesidir. Fakat Uranüs gezegeninin doğası icabı, ilişkiler konusunda o denli farklı tutum içine girersiniz ki, başladığınız bir ilişkiden çabucak sıkıldığınız gibi, sizinle birlikte olan kişiler de aynı şekilde sizden uzaklaşabilirler. İlişki gayet güzel giderken, öyle olaylar yaşanır ki, birdenbire kopmanız mümkündür. O nedenle, orijinal ve sıradışı kişiler ilginizi çeker. Sıradan, normal kişiler yerine, oldukça değişik görüşleri, giyimi, kuşamı olan, fikirleri bilinen kişilerden farklı, hayat görüşü veya yaşam stili sıradışı insanlar ilgi alanınızdadır. Beraberliğinizin de normal sıradan olması, zamanla sizi sıkacağı için deneyimlerinizin çoğunluğunda farklılık olmalıdır. şimdi bu enerji hakkında ve yaklaşık 4 yıldır süren bu transitin sizin üzerinizde yarattığı enerjinin bilincindesiniz. Bu süreç 2011 yılına kadar devam edecek. Tabiki bu kadar uzun süre içinde sizi hergün etkilemesi mümkün değil, çünkü Uranüs oldukça ağır seyreden bir gezegendir. Ancak yıllar içinde, kimi aylarda sizi etkisi altına alması neredeyse aylarca devam etmektedir. Seyir halinde diğer gezegenlerin aşk evinizdeki Üranüsle yaptığı olumlu veya olumsuz gezegenler çarpıcı gelişmelere sebebiyet vermektedir.


İşte bu bilgilerin ışığında baktığımızda, Eylül ayı içinde, ikinci yönetici gezegeniniz Mars, aşk evinizdeki Uranüs gezegeni ile 16 Eylül tarihine kadar sürecek zorlu bir enerjisi bulunmakta. Bunun sizler için anlamı, aşk ve flört ilişkileri bakımından isyan duygunuzun ön planda oluşudur. Gerek siz gerekse birlikte olduğunuz kişi en ufak bir konuda anlaşmazlığa çabucak düşerek bağlarınızı koparabilirsiniz. Üzerinizde hiçbir baskının olmasına izin vermediğiniz için, genelde kendinize baskı yaratması muhtemel olay ve kişileri çekersiniz. Partnerinizle aranızdaki meseleler aslında karşılıklı olarak güzelce konuşulup halledilecek yerde, tamamen ayrılık kokulu görüşmeler halindedir. Her lafın altında ayrılalım veya başka bir acı söz gizlidir. Yaşınız çok gençse, genelde bu süreçte sürekli başlayan biten ilişkiler söz konusudur. Etrafınızdaki insanlar sizin fazlasıyla aşk yaşadığınızı düşünerek sizi uyarabilirler. Yaşınız çok daha olgunsa, siz ne olduğuna anlam veremediğiniz tuhaf olaylar yaşarsınız. Şimdi bu süreç içinde olabildiğince sakin kalmaya çalışırsanız bu iki haftalık süre içinde büyük bir sorun çıkmadan ilişkinize bir çeki düzen verebilirsiniz.


Diger önemli görünümde, yine Mars gezegeninin Pluto ile olan zorlu açısı, bu ise sizin, aşırı uçlara yönelerek, gerek cinsel konularda gerekse duygularınızla alakalı güç savaşları yaşamaya aday olduğunuzu göstermekte. Saplantılı düşünceleriniz, ikilemli hareketleriniz, aynı anda iki ilişki birden yaşamanız ve oldukça değişken davranışlarınızla aşk konusunda zorluklar çekebilirsiniz. Yaşadığınız hiçbir ilişki size doyurmadığı gibi, sürekli cinsel beraberlikler yaşayarak sorunlar çekebilirsiniz. İlişkiniz sağlam temelli ise, bu sefer de partnerinizin sizin isteklerinize boyun eğmesini bekler, bu olmadığı takdirde tartışmalar ve kavgalar çıkararak üstünlük taslamaya kalkabilirsiniz.


Yapılması gereken ise, kendinizi bu süreçte olabileceklerin ışığında düzene sokmaktır. Daha sakin ve kontrollü, daha düzgün ve seviyeli, uzlaşmadan yana ve doğru düzgün insanlarla bir arada olmaya çalışarak kendinizi yeniden ele almalısınız. Şunu unutmayınız ki, sorunların temelinde yanlış seçimleriniz en büyük paya sahiptir. Karşınıza çıkan insanları, kendiniz gibi olmaya zorlamak yerine siz kendinizi iyi bir şekilde yönlendirebilirseniz, bu enerjilerle baş edebilir, oldukça düzgün ve uzun süreli bir aşk yaşayabilirsiniz.


İş ve Kariyer


Son ikibuçuk yıldır meslek evinizde bulunan Satürn enerjisi 2 Eylül tarihinde burada transitini bitirmiş olacak. Bu süreçte işinizle ilgili konularda oldukça zorlu dönemler geçirdiniz. Kimileriniz işini kaybetti veya yeni bir iş için mücadele verdi. Kimileriniz arzu etmediği bir işte keyifsiz zamanlar geçirdi. Bu süreç sonunda edindiğiniz deneyimler sayesinde olgunlaştınız, ders aldınız. Şimdi bu süreç bir daha bu yaşam alanınızdan ancak 30 yıl sonra geçeceği için, bugün öğrendiğiniz herşey sizi ileriye hazırlayan bir tür deneyimler olarak daima hatırlanacaktır. Umarım en doğru kararları verdiniz ve umarım herşeye rağmen bu süreci başarılı geçirmenizi sağlayacak kişisel değişimleri gerçekleştirdiniz. Eğer hala ders alamadıysanız bilin ki, aynı derslerin acısını bundan sonraki ilk yedi yılda tekrar hatırlamak zorunda kalacaksınız.


Eylül ayı içinde bu önemli transiti yolcu ettikten sonra, meslek evi yöneticiniz Güneş gezegeni, mesleğinizle ilgili konularda, ileriye dönük hedeflerinizi gerçekleştirmek için, grup faaliyetleri, ekip çalışmaları ve birebir ilişkiler aracılığıyla kendinizi ifade etmenizi sağlayacaktır. Bu süreç içinde, gündelik iş temponuzun oldukça fazlalaşması mümkündür. Yapmanız gereken mücadeleci, cesur bir şekilde özgüven içinde ileriye doğru hamleler gerçekleştirmek olmalıdır. Mesleğinizle ilgili konularda bütünleşme duygunuzu asla elden bırakmadan diğer insanlarla biraraya gelerek liderlik özelliklerinizi göstermeyi ihmal etmeyiniz. Yeteneğiniz olan alanlarda, tek başına ilerlemek yerine, sizinle aynı fikirde olan kişilerle ortak çalışmalarda bulunursanız, bu süreçte ortaya çıkacak başarı çok daha büyük olacaktır. bencil kararlar yerine, birlik ve beraberlik duygusu altında yapılan işler, sizi oldukça iyi bir noktaya taşıyabilir. Sizden büyük veya deneyim sahibi olan kişilerle biraraya gelerek, desteklerini alabilir, görüşlerinden yararlanabilir ve bunları kendi işinizde uygulayabilirseniz, bu faydalı bir hareket olacaktır.


Yine bu süreçte işinizi daha geniş bir alanda göstermek amaçlı her türlü organizasyona açık olmalısınız. Kendinizi ve işinizi tanıtım oldukça önemli bir yer alacaktır, daha geniş kitlelere ulaşmanız halinde, bunun artısını yavaş yavaş alabilirsiniz. Arkadaşlarınızla biraraya gelerek güçlü bir fikirbirliği oluşturabilir, detaylar üzerinde yoğunlaşabilirseniz, işinizle ilgili en ufak bir olumsuzluğun önüne geçebilirsiniz. Bu süreçte, inatçılık, ısrar etme, illa ben haklıyım demek, tartışmacı ve öfkeli bir tarzda konuşmak veya hareket etmek, saldırgan tutumlardan mümkün olduğunca uzak durunuz. Mantıklı, çözüm bulucu ve sizi ileriye götürücü tarzda düşünürseniz harika işler çıkarabilirsiniz. Özellikle patron konumundaki kişilerle, birebir iş arkadaşlarınızla iyi ilişkiler ağınızı güçlü tutmaya çalışmalı, kişisel ego saplantılı hareketlerden uzak durmalısınız.


Yaşam Enerjiniz


Sevgili Akrepler, eğitici ve sizi olgunlaştırıcı, yaşam dersleri vererek geleceğinizle ilgili herşey hakkında bir sağlam temel kurabilmenizi sağlayan Satürn enerjisi, 2 Eylül 2007-29 Ekim 2009 arası geleceğe dönük umutlarınızı, planlarınızı ve amaçlarınızı büyük bir sorumluluk duygusuyla ele alarak gerçekleştirmenizi sağlamak amacıyla eğitici bir süreçten geçirecektir. Bu yaşam alanında transitini sürdüren Satürn gezegeni, öncelikle bugüne dek bulunduğunuz çevrenizi biraz daha genişleterek, sizi farklı insanlarla biraraya getirecek, sosyal yönden hareketlendirecek, her türlü grup, organizasyon ve faaliyetler içine sokarak, çemberinizi genişletecektir. Şimdi, bugüne dek öğrendiklerinizi, bulunduğunuz çevreden çok daha farklı bir alanda geliştirme imkanı bulabilmeniz için herşeyden önce sorumluluk almaya istekli olmanız gerekecektir. Eğer böyle bir duygu içinde değilseniz veya bugüne dek bir yaprak gibi rüzgar ne yöne iterse o yöne gitmişseniz biliniz ki, Satürn size gerekli dersleri vererek uyarılarda bulunacak ve bunu gönüllü olarak kabul etmenizi sağlayacaktır. onun içindir ki sürecin başından itibaren, meydana gelen gelişmeler sizi bir şekilde böyle bir istek içine sokabilir ve çevrenizden sizi uzaklaştırarak yeni bir olgunun içinde yer almanız için olanak sunar. Satürn enerjisi, kimi zaman olanaklar vererek, bunları nasıl kullanacağınıza bakar, kimi zaman da elinizdekileri alarak ne yapacağınızı izler. Her iki halde de, her yaptığınızın bir bedeli veya karşılığı olacaktır. Dönemin başlangıcına ödül alarak girdiyseniz, fırsatları en iyi şekilde kullanmalı ve adımlarınızı doğru zaman, doğru yerde, doğru insanlarla biraraya gelerek atmalısınız.


Bu dönemde, en öncelikli konulardan biri, yeteneklerinizi gösterebileceğiniz ve günlük iş temponuz içinde diğer insanlarla bütünleşeceğiniz bir işiniz olmasıdır. Şimdiye dek kendi ihtiyaçlarınız adına mesleğinizle ilgili girişimler yaşamış ve görev duygunuzu belirli seviyede yükselterek bir meslek sahibi olmuştunuz. Şimdi mesleğinizle ilgili daha büyük bir perspektifin farkına vararak, insanlarla biraraya gelecek, kimi zaman yardım amaçlı, kimi zaman yeni arkadaşlıklar kurarak kendinizi gösterme fırsatı bulacaksınız. Bu sizin için, kendi bireysel kimliğinizin farklı yanlarını diğer insanlarla paylaşma zamanınız olacaktır. Bunu yaparken en çok dikkat etmeniz gereken konu, insan ilişkileridir. Artık sen ben diye düşünmeden, genel olarak hareket etmeli, mükemmellik arayışınızı ve işinizin gereklerini diğer kişilerle paylaşarak belirli bir hizmet duygusu içinde yerine getirmelisiniz. Dostlarınıza karşı eleştirel yaklaşmak yerine, herkesi olduğu gibi kabullenmeliyi öğrenmelisiniz. Katılacağınız sosyal organizasyonlarda ekip halinde çalışmayı öğrenmeli, tek başınıza değil birçok insanla biraraya gelerek yardımlaşma duygusunun işlerinizi bitirmede ne denli önemli olduğunu anlayacaksınız. Bu süreçte toplum dışı davranmak, kendinizi kalabalıklar içinde yalnızlığa terk etmek, güvensizlik ve aşırı hassasiyet içinde ego saplantıları yaşamak sizi yabani bir insan haline getireceği gibi, toplum dışında kalmanıza da neden olacaktır. Bunun ise tam adı yalnızlıktır.


Öncelikle, bireylik ve eşitlik duygusu altında hizmet vermeyi öğrenmelisiniz. Kendiniz için değil, başkaları yararına hareket ederek, görevlerinizi yapmalısınız. İşinizle ilgili faaliyetlerinizi kendi alanınızın dışına taşarak daha büyük kalabalıklar önünde sunmaya çalışmalı ve kendinizi göstermelisiniz. Liderlik etmek istiyorsanız, liderlik özelliklerine sahip olmanın girişim, cesaret ve özgüven sahibi olmaktan geçtiğini unutmamalısınız. Sabırlı olmak, çok çalışmak ve bir yere gelmek için öncelikle hedef belirlemeyi bilmelisiniz. Sadece gündelik mutluluklarla yetinmek yerine, geleceğiniz adına düşünmeniz gerekecektir.


Amaçlarınızı kişisel seviyede geliştireceğiniz bu süreçte, gerçek dostlarınızın kim olduğunu anlayacağınız sınavlar yaşayacak, kendinizden daha olgun kişilerle tanışarak, onların deneyimlerinden yararlanacaksınız. Hedeflerinizi gerçekleştirme yolunda, iyi bir işbirliği ve ilişkiler ağı kurabildiğiniz takdirde, bu insanlarda büyük destek görebilirsiniz. İş yeri dostlukları, beraber çalıştığınız insanlarla güçlü ilişkiler sayesinde hem güvenlik duygusu elde edecek hem de huzurlu bir ortamda çalışmanın hazzını yaşayacaksınız. Bu dönemde tabi ki zorlanacağınız aylar hatta günler olacaktır. işte bu durumlarda kesinlikle ego saplantılarından uzak kalmalısınız. Fakat bu, kendinizi ezdirmek, başkaları yararına çalışırken kendinizden ödün vererek mutsuz olmak tarzında olmamalıdır. Bu dengeyi iyi kuramadığınız takdirde hedef duygunuzda sapmalar meydana gelebilir ve zaman kaybedebilirsiniz.


Bu dönemde organizasyonla ilgili meslekler, insanları grup halinde biraraya getirmenizi sağlayacak girişimler, sizinle aynı fikirde olan insanlarla beraber yapılan ekip çalışmaları önemli bir yer tutar. Satürn enerjisinin ders verici özelliği nedeniyle kimi zaman insanlarla olan işbirliğinizde büyük sorunlar çıkabilir, anlaşmazlıklar yüksek boyutlara ulaşarak sizi devre dışı bırakacak hale gelse de, kesinlikle kendinize olan güveninizi kaybetmeden, birey olarak amaçlarınızdan uzaklaşmadan yolunuza devam edin. Bütün bunların oluşma nedeninin kendinizi geliştirmek adına olduğunu unutmayın. Başka yollar deneyerek, girişimlerde bulunarak belki biraz daha yolunuzu uzatarak, amacınız için ter dökmeye devam edin. Sizi yolunuzdan çevirmeye kalkacak kişilere en güzel cevabın, özgüvenli ve sabırlı bir şekilde çalışmak ve hedeflerinizi gerçekleştirmek olduğunu kesinlikle unutmayın.


Pozitif Enerjili Günler : 6-7-10-11-15-16-17-20-21-25-26-


Zayıf Enerjili Günler :1-2-8-9-29-30-22-23-24-


Ay Takviminiz : 15-16-17


(Ay gezegeninin Akrep burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)


Dolunay Takviminiz : 1-2-29-30


(Ay gezegeninin Boğa burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


Not:


Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.

Sevgili Akrep, Siz sabit su burcusunuz. Güç kaynağınız olan güçlü duygularınızla insanlarla olan ilişkilerde samimiyeti devam ettirebilir, kontrolü elinizde tutabilirsiniz.


Mutlu ve başarılı bir Eylül ayı geçirmeniz dileğimle,
Sarsılmaz Benim Derinliğim: ama yüzen bilmeceler ve gülüşlerle parıldar...


Kullanıcı avatarı
Elan_Vital
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1141
Yaş: 39
Kayıt: Pzt 09 Oca, 20:40

Okunmamış mesaj gönderen Elan_Vital » Cum 07 Eyl, 18:22

Yay Burcu Aylık Yorumu
Aşk ve İlişkiler


Sevgili Yaylar, Venüs gezegeninin, tüm ay boyunca Aslan burcunda ilerleyişi ve yine 28 Eylül tarihine kadar ciddi beraberlikler evinizde transitini sürdüren Marsla olumlu etkileşimi, sizin, ilişki konusunda, dünya görüşünüze uygun kişilerle olmaktan veya beraberliğiniz varsa, partnerinizle fikirlerinizi paylaşmaktan yana olacağınızı göstermekte. Bu etkileşim, cinsel konularda da kimi zaman kafanızı karıştırabilir ve sizin iki kişi arasında tercih yapmakta zorlanacağınızın da göstergesi olabilir. her zaman deneyime açık bir insan olduğunuz için bu durumu normal karşılamak gerekir. Aradığınız insanı bulamadığınız takdirde kolaylıkla maceralara açık oluşunuzun siz de farkındasınız. Ayrıca yine bu etkileşim, partnerinizde aradığınız özelliklerin başında birlikte eğlenebileceğiniz bir kişiyi de tercih etmenizi sağlayacaktır. Beraber çıkılan yolculuklar, aktivite dolu günler, egonuzun doyurulması ve karşınızdaki kişinin sizin liderlik gücünüze hayran olması gibi etkiler vereceğini de söylemek mümkündür. Hüzünlü, ciddi veya sorumluluk yükleyici kişiler bu dönemde size pek zevk vermeyecektir. Özellikle 13-14-15 Eylül tarihleri iletişim ve paylaşım açısından oldukça etkili gözükmekte.


Yine Eylül ayının birinci haftasından son gününe kadar süren olumlu enerjiler ilişkiler açısından burçlar içinde sizi özel bir konuma getirecektir. Sizi aynı yerde görmek, bulmak neredeyse imkansız olacaktır. Sürekli seyahatler, kaçamaklar, heyecanlı beraberlikler kurmak açısından çok talihli bir dönem olacaktır. Eğer evliyseniz veya sağlam bir birlikteliğiniz varsa, bu dönemde eşinize karşı çok daha sevgi dolu, ilgili ve her zevki birlikte yaşamaktan hoşlanacak şekilde ayarlayabilirseniz, onun kafasındaki bazı konulardaki şüpheleri ortadan kaldırabilir oldukça ilginç gelişmeler yaşayabilirsiniz. İlişkisi olmayanlar ise bu süreçte heyecan verici, kafanızı kurcalayıcı, hareketli kişilerle olmaktan zevk alacaklar, kendi ülkeleri dışından yabancı kişilerle biraraya gelerek, farklılığın tadını çıkarabilirler.


Eylül ayı içinde diğer olumlu bir görünüm de, Terazi burcunda ilerleyen Merkür gezegeninin, yönetici gezegeniniz Jüpiterle olan olumlu etkileşimi, ilişkiler konusunda grup faaliyetleri, organizasyonlar veya çeşitli etkinlikler aracılığıyla tanışmalar açısından gayet uygun bir dönemi göstermekte. Önemli tarihlerin ise 13 -24 Eylül arası olduğunu söyleyebilirim. Bu arada yönetici gezegeniniz Jüpiterin, aile evinizdeki Uranüsle olan zorlu görünümü nedeniyle, eğer evliyseniz ve büyük sorunlarınız varsa, bu yoğun dönemde başka biriyle olan ilişkiniz nedeniyle evinizdeki sorunların büyüyebileceğini göz önüne alarak dikkatli olmanızdır. Parasal harcamalar konusunda aşırıya kaçmalar bir başka sorun olarak sizi rahatsız edebilir, dikkatli olmanızda fayda var.


İş ve Kariyer


Sevgili Yaylar, iş ve kariyerinizle ilgili olan en önemli konu aşağıdaki Yaşam Enerjisi bölümünde ele aldığım Satürn transiti olduğu için bence bu bölümü son derece dikkatli bir şekilde okumanız çok önemlidir. Bunun dışında 23 Eylül tarihine kadar, meslek evinizde transitini sürdüren Güneş, detaylı, analizci ve planlamalı çalışmanızın size getireceği artılar anlamı taşımaktadır. Gündelik iş hayatınızın günlük ritmi oldukça önemli hale gelecektir. Genel anlamda, birebir iş ilişkilerinizi gayet uyumlu bir şekilde yürütmeli, hizmet alanlarına öncelik tanımalı ve kararsızlıktan uzak durarak, işlerinizi çok iyi bir şekilde organize etmeyi başarmalısınız. Bu süreç içinde, zamanınızı çok iyi kullanmalı, fazla ince eleyip sık dokuyarak vakit kaybetmemelisiniz. Eğer patron konumunda iseniz yanınızda çalışan kişilere dikkat etmeli, eğer maaşlı çalışan biri iseniz birlikte görev aldığınız kişilerle iyi iş ilişkilerinizi sürdürmelisiniz. Ortaklık konularında yabancılarla yapılan işler, iç ve dış ticaret alanlarında faydalı girişimler söz konusu olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken konu, her kafadan çıkacak sesler yerine ortak olarak ne yapılması gerektiğine karar vermek olmalıdır. O nedenle ekip çalışmaları sayesinde başarı daha çabuk gelebilir. Çünkü bu süreçte, gerek mesleki konularda gerekse kafanızın içindeki fikirler açısından başkalarıyla paylaşım içinde olmak, bencillik yapmak yerine, farklı düşünceleri tek bir noktaya odaklamanızı sağlayacak işbirliğini sağlamak sizin açınızdan faydalar getirecektir.


Yaşam Enerjiniz


Sevgili Yaylar 2 Eylül 2007 itibariyle meslek ve kariyer evinizde transitini sürdürmeye başlayacaktır. 29 Ekim 2009 tarihine kadar devam edecek bu dönemde, iş yaşamınızı ilgilendiren her konu sizin için özel önem taşımaya başlayacaktır. Satürn gezegeninin dersleri sayesinde, zorluklar ve engellerle karşılaşarak deneyim sahibi olmayı, daha sağlam temeller atmak için öncelikle kendinizi gözden geçirmeli, kimliğinizi yeniden ele almalı kendinizi mesleki anlamda üst noktalara getirmek için çaba sarfetmelisiniz. Bu dönemde Satürn gezegeninin etkilerine bir bakalım.


Sürecin başından itibaren yukarıda da belirttiğim gibi, işiniz ve kariyerinizle ilgili konular özellikle gündeme gelmeye başlayacaktır. Öncelikle seçmiş olduğunuz meslek, eğer sizin amaçlarınıza ve almış olduğunuz eğitim ve yeteneklerinize uygunsa, bu dönemin başlangıcında iyi bir iş ortamında bulunarak kendinizi başarılı kılmak isteğiniz önemlidir. İş girişimlerinde bulunarak, kendinize en uygun bir kurum veya şirkette işe başlamak isteğiniz ön plandadır. Eğer, seçtiğiniz meslek sizin pek arzularınıza uygun değilse, bu sürecin başlangıcında oldukça zorlanabilirsiniz. Hiç arzulamadığınız bir mesleği sürdürmek zorunluluğu içinde iş aramakta olabilirsiniz. Her iki durumda da işiniz zor olabilir. bunun dışında hali hazırda çalışan biri iseniz, otorite konumundaki kişiler veya işinizden elde ettiğiniz gelirin sizin toplum içindeki yaşamınızı sürdürmenizi sağlayacak cinsten olması gerekir. Bu dönem içinde, kimileriniz patronlarınızla anlaşmazlık yaşayarak, sizden daha güçlü kişilerin egemenliği altında kendinizi ifade etmeye çalışarak bir mücadele verirsiniz, kimileriniz ise kariyer yapmanızı sağlayacak bir yer bulana kadar zorlanabilir, kimileriniz ise arzu etmediği bir meslekte binbin zorlukla mücadele ederek keyifsiz bir iş yaşamını sürdürüyordur.


Ne durumda olursanız olun, bu dönemi en başarılı şekilde geçirmek ve Satürn enerjisini olumlu anlamda kullanmak için herşeyden önce kendinizi gözden geçirmelisiniz. İsteklerinizin gerçeğe uygun olup olmadığını, arzularınızın sizi yenerek kişiliğinizin önüne geçip geçmediğine dikkat etmelisiniz. Bu süreçte oldukça zorlanacağınızı düşünseniz de, en önemli engellerin sizin kendi içinizden kaynaklandığını kesinlikle unutmayınız. Çünkü ihtiraslarınızı belirli bir dengede tutmayı başaranlar, amaçlarını gerçekçi temellere oturtabilmiş kişiler ve beklentileri hayalcilikle süslü insanlar, doğal olarak oldukça zorlu dersler alarak, ne yapmaları gerektiğini öğreneceklerdir. O nedenle her ne olursa olsun, kişisel hedeflerinizi, içinde bulunduğunuz toplumun şartlarına göre hareket ederek gerçekçi bir şekilde ele alırsanız bu dönem sizin son derece parlak geçecek ve ideallerinizin bile ötesinde bir iş sahibi olacaksınız. Çalışmalı, sabırlı olmalı, sorumluluk almalı ve ütopik fikirler yerine, ham gerçeklerle, mantıklı bir şekilde düşünmelisiniz.


Yine bu süreçte, ebeveynlerinizle ilgili bazı olumsuz durumlar nedeniyle ailevi durumunuzda oluşan sorunların temelinde, tamamen iş sorunları yer alabilir. Eğer yaşınız gençse, işsizlik sorunu nedeniyle maddi gücünüz zorlanmakta ve ailenize yük olduğunuzu düşünmekte olabilirsiniz veya aileniz size baskı uygulayarak bir iş sahibi olmanızı isteyebilir. Kimileriniz bu süreçte işi hakkında oldukça mutsuz olduğu için birlikte çalıştığı patronları veya çalışan kişilerle anlaşmazlığa düşerek problem yaşayabilir. Fazlasıyla egosu yüksek bir patron nedeniyle canınız sıkılabilir veya üst yönetimden bir kişi kişisel kaprisleri nedeniyle ilerlemenize engel olabilir. Kendi işinizi yapıyor iseniz, hizmet götürdüğünüz kişilerle anlaşmazlığa düşebilir veya işinizi tam olarak tanıtmak zorluğu çektiğiniz için maddi açıdan refaha ulaşmanız güçleşmektedir. Ürününüzü piyasada sunuş biçiminiz veya ürününüzün piyasada tutulmaması gibi durumlar söz konusu olabilir. Her durumda ne olursa olsun yine yapmanız gereken, çalışmak, özveride bulunmak, dışardan gelen seslere aldırmadan doğru ve güzel ilişkiler kurmak ve kendinize güven duyarak denemekten yılmamaktır.


Bu sürecin başarılı olarak geçmesinin en büyük sırrı, yaptığınız işe inanmaktır. Eğer mesleğinizle ilgili kuşku ve kuruntularınız varsa başarılı olmanız mümkün olmaz. Kendinize güveniniz yoksa, yıkılmanız kolaydır. O nedenle gördüğünüz eğitime, kişisel beklentilerinize, bulunduğunuz koşullara ve yeteneklerinize uygun bir iş alanında görev almalısınız. Bunu gerçekleştirmeniz halinde sizi hiçbirşeyin yıkması, yolunuzdan çevirmesi veya ayağınızı kaydırması gibi bir durum kesinlikle söz konusu olamaz. Bu ikibuçuk yıllık süreçte zorlu aylar veya günler yaşasanız bile, azminizden, öz güveninizden ve kimliğinizden ödün vermeden, gecikmeler karşısında yılmadan yine hırsla çalışarak yol alırsanız başarı er geç sizi bulacak ve mesleğinizde arzu ettiğiniz yere gelebileceksiniz. Bundan hiçbir kuşkunuz olmasın.


Pozitif Enerjili Günler : 8-9-13-14-18-16-22-23-24-27-28-


Zayıf Enerjili Günler : 3-4-5-10-11-25-26


Ay Takviminiz : 18-19


(Ay gezegeninin Yay burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)


Dolunay Takviminiz :3-4-5


(Ay gezegeninin İkizler burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


Not:


Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.
Sevgili Yaylar siz, değişken ateş burcusunuz. Güç kaynağınız olan iyimserlik gücünüz ve inancınızla pek çok insana ulaşabilir ve büyüyebilirsiniz.


Mutlu ve başarılı bir Eylül ayı geçirmeniz dileğimle,


Oğlak Burcu Aylık Yorumu
Aşk ve İlişkiler


Sevgili Oğlaklar, Venüs gezegeninin geçtiğimiz aydan bu yana cinsellik evinizdeki transiti devam etmekte. 8 Eylül tarihinde düz hareketiyle yoluna devam edecek Venüs, tensel duygularınız ve ilişkinizle alakalı konulardaki paylaşım arzunuz açısından zorluklar yaşatmakta. Aradığınız mutluluğu beraber olduğunuz kişiyle sevgi alışverişinde bulunarak hissetmek konusunda kuşku ve kuruntular içinde olmanız mümkündür. Doğaldır ki, bu yaşam alanından geçen Venüs Aslan pozisyonu pek yararlı etkiler sunmadığından tam olarak içinize sinen bir cinsel yaşama sahip olmak zorlaşabilir. Ağustos ayı içinde yaşamınıza giren herhangi bir kişi varsa, bu güçlü ilişkinin de bu süreç içinde tam olarak paylaşımda bulunmak açısından zayıf etkiler taşıdığını söyleyebilirim. Bu alandaki zorlukların en önemli nedeni son ikibuçuk yıldır Yönetici gezegeniniz Satürnün buradan transit geçiyor oluşuydu. Tam anlamıyla haz almak, zevkleri paylaşmak pek mümkün olmamıştı. Yaşamınızdaki sorumluluklar, engeller nedeniyle yoğun bir mücadele içinde oluşunuz da buna etkendi. Hiç kimseden maddi destek göremediğiniz gibi, yanlış ilişkiler veya kişiler dolayısıyla oldukça mutsuz bir dönem geçirdiniz.


Mars gezegeninin geçtiğimiz Temmuz ayında aşk evinizden geçen transiti ise tam anlamıyla bir tazelenme ve yenilik olmuş, en azından yukarıdaki etkilerin hafiflemesine ve yaşamınız açısından renkli bir aşk dönemini başlattı. Umarım o süreçte karşınıza çıkan kişiyle uzun bir ilişkiye başlamışsınızdır. Çünkü Mars iki yıllık yoğun enerji dönemi anlamı taşıdığı için, yaşamınıza giren kişinin de oldukça ciddi bir aşkı size yaşatacağını söyleyebilirim. Bu konuyu tekrar hatırlatmamın nedeni, Temmuz ayında başlayan bu ilişkinin Satürn nedeniyle cinsel konularda zevk yaşama açısından biraz engelli oluşudur. 2 Eylül tarihinde buradaki transitine son verecek yönetici gezegeniniz bu alanda, almanız gereken dersi size sunduğunu söyleyebiliriz. Sizler bu sayede, ilişkilerinizdeki tüm paylaşımlarda daha ciddi ve daha fazla kendinizi ifade etmeniz gerektiğini düşünmeyi öğrendiniz ve haz duygusunun sevgiyle birebir orantılı olduğunu artık öğrenmiş bulunuyorsunuz. Her zaman için sadakat, sabır ve sağlam beraberlikler yaşamaya özen gösteren sizlerin bu süreç içinde daha az hasar alarak ilerlediğiniz kanaatindeyim.


Size son söz olarak sevineceğiniz bir haber vermek isterim. Aralık ayı başından itibaren burcunuzda ilerlemeye başlayacak Jüpiter gezegeni sadece aşk konusunda değil, her alanda yenilik, tazelik, hayata yeni bir sayfadan bakmak anlamı taşımaktadır. Satürn gezegenin de kendi yöneticisi olduğu burcuyla yapacağı olumlu görünüm sizin için olağanüstü bir dönemin müjdecisi olacaktır. Eylül ayı kısaca bu beklentiler içinde aşk anlamında pek etkin enerjiler içermese de, gelecek günlerin harikuladeliğini düşünecek olursak beklemeye değer diyorum.


İş ve Kariyer


İş anlamında ise diğer konularda olduğu gibi, meslek evinizin yönetici gezegeni Venüsün geri harekette oluşu nedeniyle, gerek işinizle alakalı gerekse başkalarından destek bulmakta zorlandığınız bir Ağustos ayı geçirmiştiniz. Sözleşmeler, mesleki alanlardaki yoğunluk, kariye anlamında tam olarak hareket edememe veya terfi konusundaki güçlüklerin hemen hemen tümünde bu etki söz sahibi oldu. Eylül ayı içinde ise, yönetici gezegeniniz Satürn, yeniden dönüşüm konusunda en aktif gezegen olan Plutoyla mükemmel bir açı oluşturacak. Bunun anlamı, bilgi, deneyim, başarılı çalışmalar, girişimler ve kendi kendinizi disiplin altına alarak ileriye doğru adımlar atma konusunda oldukça istekli ve şanslı bir süreç geçireceğinizin göstergesidir. Bu etki tüm Eylül ayında geçerli olacağından sizin açınızdan hem ileriye dönük hedefleriniz hem de girişimleriniz anlamında yeniden doğuş demektir. Bu görünüm beceriklilik konusundaki etkinliğinizi çoğaltarak, başta patronlarınız olmak üzere mesleki alanlarda birçok teklifle karşılaşmak ve sözleşme açısından da yeni bir imza anlamı taşıyacaktır.


Sevgili Oğlaklar, yıllardır süren çabalarınız ve sabırlı çalışmalarınız sizin de gördüğünüz gibi 2 Eylül tarihinde Başak burcunda transitine başlayan yönetici gezegeniniz Satürn başta olmak üzere, 23 Aralıkta Jüpiter gezegeninin de burcunuza geçmesini de hesaba katarsak artık sizler için altın yıllar başlıyor desek yeridir.


Yaşam Enerjiniz


Yönetici gezegeniniz Satürn, 2 Eylül 2007-29 Ekim 2009 yılları arasında, yaşama bakış açınız ve dünyayı algılayışınız, özgürlük düşünceniz ve kendi bireyliğinizi bağımsız bir şekilde dünyaya gösterme gücünüz, normal düzeninin dışına çıkarak önce çevrenizi sonra da tüm dünyayı keşfetme isteğinizle alakalı dersler görme ve sonunda kendinize ait bir düzeni kurabilmek için verilen mücadelenizin belirtisi olacaktır. Bu süreçte siz, bugüne dek yaşadıklarınızı ve bu süreçte yaşayacağınız her tecrübeyi belirli bir çerçeve içinde gözden geçirerek yaşam felsefenizi genişletecek veya yeniden oluşturmak için çaba sarfedeceksiniz. Bütün yaşanacakların kısaca özeti, kimliğinizin özünün değişime uğrayarak, kendinizi yeniden keşfetmeniz ve oluşturmanızdır. Tabiki bu dönemde, bugüne dek yaşadıklarınızın sizde bıraktığı izler çok önemlidir. Orta yaşın üzerindekiler benim ne demek istediğimi gayet iyi anlayacaklardır, henüz yolun başındakiler için bu, kişiliğin, bundan sonraki yıllarda göreceği dersler adına kendini geliştirmesi anlamı taşımaktadır. Bu çeşitli yollarla olur. Kimileriniz yüksek eğitim, kimileriniz evlilik, kimileriniz bir başka ülkenin topraklarında çalışarak, kimileriniz ise yeni bir çevrede yeni bir hayata başlayarak bunu oluşturmak durumundadırlar.


Bu dönem bir keşif süreci olduğu için, birçok konuda olduğu gibi, iç aleminizdeki inanç sistemini yeniden gözden geçirmenizi sağlayan deneyimler yaşayabilirsiniz. Yüce Yaradan kavramını araştırmaya başlar, bütün din ve felsefeleri öğrenmeye çalışarak kendi içinizde bir yolculuk geçirebilirsiniz. Yaşadığınız olaylar da bu duyguyu beslemeye başlayacaktır. Öyle durumlar oluşur ki, yaşadığınız hayata ve kendinize olan inancınızın kimi zamanlarda sarsılmaya başladığını hissedebilirsiniz. Bu dönemde Satürn Başak burcunda ilerlediği için, sizin güneşinizle olumlu bir görünüm yapacağından deneyimlerinizin özünde, sizi hayatın yerden yere vurması diye bir durum söz konusu olmayacaktır. Fakat yaşadıklarınız, kimliğinizin bundan sonraki yaşam adına pozitif yönde gelişmesi için gerekli derslerdir. Çalışma temponuzu metafizik veya mistik çalışmalar, araştırmalar veya bu yönde alınan eğitimler, öğretiler oluşturabilir. Tabi ki bu çalışmaların fanatizm düzeyinde olması normal dışı olacağından, enerjinin bilincinde olarak, aşırılıklara kaçmamak en doğrusudur. Eğitim hayatınızla ilgili gelişmelerin ister yüksek okul isterse başka yollarla olsun, bu dönemde önemi oldukça fazladır. Kişi türlü zorluklarla karşılaşsa da, eğitim sürecini ustalaşmak adına ve insana hizmet amaçlı düşünmeye başlayacaktır. Sabır sizin anahtarınız olduğuna göre bu süreçte, yılmadan yorulmadan ve inatla gerçeği bulmaya, hayatın özünü anlamaya çalışmak, dönemin faydalı bir şekilde geçirilmesini sağlayacaktır.


Süreç içinde, mükemmellik anlayışınız ileri derecede artacağından, öğrendiklerinizi yetersiz bularak, tekrar tekrar gözden geçirmek, bilgilerinizi yetersiz bulup daha fazlasını öğrenmeye çalışmak yine enerjinin etkilerindendir. Bunun altında yatan en önemli duygu ise, hedeflerinize erişmek ve toplum içinde kendinize güçlü bir yer edinmek isteğiniz yatmaktadır. Ne kadar çok bilgi sahibi olursanız, ne kadar çok şey deneyimlerseniz o denli başarılı olacağınızı düşünmektesinizdir. Bundan önceki ikibuçuk yıllık süreçte oldukça zorlanan ve türlü tersliklerin üstesinden gelen bir kişinin, bu süreçte bu kadar çok güç istemesini tuhaf bulmamak lazım.


Hakikaten maddi ve manevi anlamda ve birçok alanda o kadar çok savaşlar yaşadınız ki, şimdi bu süreçte tek yapmanız gereken şey, her zaman olduğu gibi bütün bu öğrendiklerinizi yaşama geçirmenizi sağlayacak bilgiler edinmek, aşırılıklara kaçmadan, kendinize olan güveninizi yitirmeden, acizlik veya güçsüzlük gibi duygulara hayatınızda yer vermeden kimliğinizi dış dünyada göstermenizi sağlayacak gücü kazanmak olmalıdır.


Sürecin yukarıda da belirttiğim gibi hissettirdiği duyguların çoğunluğunda kişinin kendini geliştirmesi en önemli olgudur. Bu süreçte(kişisel haritanızdaki enerjiler doğrultusunda)kimileriniz yüksek bir eğitim için yurtdışına gidebilirler. Orada yaşanan zorluklar veya ülke özlemi içinde, sabırlı davranarak gelişim yolunda büyük güç kazanırlar. Buradaki tek dayanma gücü, hedefinize duyduğunuz istek ve sabırdır. Yeri geldiğinde herşey üzerinize gelebilir, insanlar yoldan çıkarmaya çalışabilirler veya siz her bir anınızda alıştığınız yerleri, ailenizi özlersiniz. Ama lütfen dayanın, bütün bunların gelişiminiz için gerekli olduğunu bilin, özlemlerinizin karşılığı olan birgün karşınıza çıktığında, yaşadığınız acıların tümünü unutacaksınız. Kimileriniz, yüksek okul düzeyinde zorlu bir akademik eğitime başlayabilir, bu öyle bir dönemdir ki, ne geceniz ne gündüzünüz kalmaz, hayatın tüm eğlencesinden zevklerinden mahrum kalarak didinirsiniz. Ama sonunda ödüller peşisıra gelmeye başlar. Kimileriniz, bir kitap yazmaya başlar, günlerce hatta aylarca uykusuz kalarak onu tamamlar ve yayınlandığı gün hazzın en büyüğünü yaşayabilir. Bazılarınız evlilik yoluyla yeni bir deneyim veya bir gönül ilişkisi yoluyla zorlukların içine girer. Yaşadığı ilişkinin lezzetini yaşaması için sabır şarttır. Her türlü terslikle mücadele ederek sevdasını yüreğinde hissederek dayanır ve zamanla yarışır ama sonunda arzu ettiği mutluluğuna kavuşur. Umarım bu dönem sizler için iyi bir hazırlık süreci olur ve dönemin sonunda yaşama adınızı altın harflerle yazarsınız. Yeter ki sabırlı olun, kendinize güvenin ve asla yolunuzdan şaşmayın.


Pozitif Enerjili Günler :1-2-10-11-20-21-25-26-29-30


Zayıf Enerjili Günler : 6-7-13-14-27-28


Ay Takviminiz : 20-21


(Ay gezegeninin Oğlak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)


Dolunay Takviminiz : 6-7


(Ay gezegeninin Yengeç burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)Not:

Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.

Sevgili Oğlak, Siz temel öncü toprak gurubusunuz. Güç kaynağınız olan, doğal yetenekleriniz ve çalışkanlığınızla her tür kaynağı pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.


Mutlu ve başarılı bir Eylül ayı geçirmeniz dileğimle,
Sarsılmaz Benim Derinliğim: ama yüzen bilmeceler ve gülüşlerle parıldar...

Kullanıcı avatarı
Elan_Vital
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1141
Yaş: 39
Kayıt: Pzt 09 Oca, 20:40

Okunmamış mesaj gönderen Elan_Vital » Cum 07 Eyl, 18:24

Kova Burcu Aylık Yorumu
Aşk ve İlişkiler


Sevgili Kovalar, doğru düzgün bir ilişkiye kimin hakkı var deseler, emin olun ki sizleri gösterirdim. Çünkü 2005 yılından beri oldukça zorlayıcı derslerin öğreticisi, zamanın efendisi Satürn gezegeni, 2 Eylül tarihinden itibaren, ciddi ilişkiler, evlilik, ortaklık(iş) konularındaki denetleme, eğitme, forma sokma, yönetme ve sınavını yaparak karnenizi elinize verme görevini bitirmiş durumda olacak. Bu dönemin etkilerini Yaşam Enerjisi bölümünde geniş bir şekilde ele aldım.


Eylül ayında ise, burada, önce ileri daha sonra geri ve 8 Eylül tarihinden itibarense tekrar ileri hareketine devam edecek, evin gerçek sahibi Venüs gezegeni Aslan burcunda hükmünü sürdürmeye devam edecektir. Venüs bu burçta sizlerin karşınıza çıkacak olan kişilerin de bir göstergesi anlamı taşıdığı için, genel olarak kendisini ön planda tutmaya çalışan, biz olmaktan ziyade ben diyen, pohpohlanmak için ilişki kuran, sizin düşünceleriniz ve isteklerinizden ziyade, kendi isteklerini dayatan insanlarla karşılaşma olasılığınızın yüksek olduğunu gösteriyor.


Öncelikle evliliği veya ciddi ilişkisi hala devam eden kişilerin bu ay içindeki enerjilerinden başlamak isterim. Venüs tüm ay boyunca buradaki transitini sürdürürken, aşk evinizde bulunan aktivite gezegeni Marsla olumlu bir görünüm yapacaktır. Mars doğal olarak bu alandan bir daha iki yıl sonra geçeceği için şimdi siz Satürn gezegenini yolcu etmenin ve geride kalan eğlenceli Venüs eşliğinde Mars gezegeninin kıpır kıpır enerjisiyle oldukça neşeli, hareketli günlere başlayacaksınız. Birlikte yapılan kısa geziler, belki küçük bir seyahat veya hoşlandığınız hobilerin paylaşımı, evliliğinizi veya ilişkinizi yeniden oturtmuş olmanın hazzı ile birbirinize daha fazla bağlanabilir, duygularınızı cinsel yönde doyurabilir ve güzel bir dönem geçirebilirsiniz. Tabiki sizin gibi kader birliği olan kişiler için lezzetli bir süreç olacağı şüphesizdir.


İlişkisi sorunlar yaşayarak Temmuz sonunda sarsıntı geçiren ve Ağustos başında ayrılanlar ise, 8 Eylül tarihine kadar tekrar beraberliklerine dönmeyi düşünmüş olsalar bile, bu tarih geldiğinde artık yapılacak tek şeyin veda etmek olduğunu anlayacaklardır. Şimdi biten herşeyin kendi içindeki dersini alarak yeni bir sayfa açarak yola devam etmek en mantıklı durum olacaktır. Çünkü bu arada Mars gezegeni size bir aşk fırsatı daha vereceği transitini sürdürmekte. Eylül sonuna kadar aşk ve flört evinizde seyrini sürdürecek Mars iki yıllık yeni bir aşkın başlangıcına imza atabilir. Eğer sizler bu dönemde veya Ağustos ayı içinde yeni bir beraberliğe adım attıysanız, bu kişiyle oldukça hareketli günler yaşayacağınızı bilmelisiniz. Çünkü bu transit, hem yaratıcı bir şekilde kendinizi ifade etmenizi hem de hayatın eğlenceli ve zevkli yanlarından yararlanmanız için hız getiren, aktivite sunan, fikir paylaşımı açısından renkli, sözel ifadenizi istekleriniz için yönlendirebilme gücü sunacak etkinliktedir. Yalnız tek dikkat etmeniz gereken konu, dağılmamak, iki seçenek arasında kararsızlık yaşamamak, karşınıza çıkan kişi veya kişileri iyice incelemek, araştırmaktır. Her ne olursa olsun temkinli olmak, ileride üzülmekten daha iyidir.


Bu enerjinin bir diğer anlamı da, evli veya birlikte yaşayan, çocuk sahibi olmayı düşünen çiftlerin ikiz bebek sahibi olma veya ikinci kez çocuk sahibi olmalarını sağlayacak bir enerji sunmasıdır. Bu bebeğin cinsiyetinin, erkek olması olasılığını yükseltecektir.


İş ve Kariyer


Yönetici gezegeniniz Uranüs 2003 yılından bu yana, para evinizdeki transitini sürdürmekte. Tabiki bunun anlamı maddi ve manevi sahip olduğunuz değerler konusundaki iniş ve çıkışların beklenmedik şekilde sizi bulmasıdır. Kimi zaman birdenbire sahip olduğunuz kaynaklar, kimi zaman farklı etkilerle elinizden çıkabilmekte. Aslında istikrarlı bir akışın olmayışının da bir nedeni de bu durumdur. Bu alan, yeteneklerinizi hayata geçirerek finansal anlamda güç elde ettiğiniz yerdir. Eylül ayında, Mars gezegeniyle olan zorlu görünümü iki hafta kadar devam edecek ve oldukça etkili ve sert bir görünüm oluşturacaktır. Bu bir başkaldırı ve yenilik yapmak ihtiyacınızın göstergesidir. Olumlu anlamda kullanılması durumunda sizin, alışılmamış ve orijinal işler aracılığıyla maddi gelirinizi yükseltmek amaçlı girişimlerde bulunmanızı sağlayabilir. Klasik kurallar yerine modernleşmeyi daha fazla önemseyerek, teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanarak ve sonsuz bir irade gücüyle hareket edilirse, iyice incelenir ve neler yapılacağı yönünde ön çalışmalar yapılırsa, hem gelir kaynaklarınızı çoğaltmanızı hem de mevcut işinizi sürdürürken, bir başka iş alanında, ikinci bir gelir elde etmenizi sağlayabilir.


Olumsuz anlamı ise, dağınık ve yüzeysel bir şekilde hareket etmek, hiçbir bilginiz olmayan girişimlere, incelemeden girişmek, gündelik iş temponuzdaki yoğunluğun artışı ile, patron konumundaki kişilerin birçok angaryasıyla karşılaşarak asıl işleriniz dışında görevlerle karşı karşıya kalmak anlamı taşır. Bu durum doğal olarak isyan bayrağını kolayca çekmenize ve mevcut işinizi, neredeyse bırakmanıza kadar varacak tersliklere neden olabilir. Bu olasılıkları muhakkak göz önünde tutarak, ve 11 Eylül tarihinde Başak burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasını da hesaba katarsak, başkalarından elde ettiğiniz gelir kaynaklarıyla ilgili konulara daha dikkatle eğilmeli, kendinizi düzenlemeli ve bugüne dek izlediğiniz yol veya yöntemler üzerinde düşünmelisiniz. Her ne olursa olsun, kendi ayaklarınızın üzerinde durmak gerektiğini bilerek, kesinlikle sağlam olan mevcut durumunuzu bozmaya kalkmamalı, şikayetçi olduğunuz durumlar varsa, otorite konumundaki kişilerle uyumlu bir şekilde biraraya gelerek konuşmalı ve uzun zamandır iş sorunu çekiyorsanız, maddi ödemelerinizle ilgili muhakkak önlemler almaya başlamalısınız. Kısaca, içinde bulunduğunuz şartlar sebebiyle kesinlikle sabırlı olmak gerektiğini bilin ve sırf ego çatışmaları veya yoğunluk sebebiyle bunalarak ileride pişman olacağınız kararlar almaya kalkmayın.


Yaşam Enerjisi


Evet sevgili Kovalar oldukça zahmetli, yorucu hatta kelimenin tam anlamıyla bitik bir vaziyettesiniz. Tabi ki kimileriniz Satürn dersini iyi tamamladığı için bugün bunları okurken oldukça mutlu ve huzurlu. Sözüm başarmış olanlara. Yaşam devam eden bir ritmik döngü olduğuna göre, dersleriniz henüz bitmediğine göre, şimdi bir başka yolculuk ve sınav için hazırlanmaya ne dersiniz? Bu seferki dersin adı, korkularınızla yüzleşmek kanalıyla gelişmek ve maddi ve manevi değerlerinizi oluşturmak, kimseye muhtaç olmadan ve kimseden destek görmeden kendi yağınızla kavrulmayı öğrenmek olacaktır. Tabi ki zorlu bir süreç daha önünüzde başlamakta. 2 Eylül 2007 de başlayacak bu dönem 29 Ekim 2009 a kadar sürecektir. Son ikibuçuk yıldır ikili ciddi ilişkiler, evlilik, ortaklık konularında acı deneyimler yaşadınız ve yaşadıklarınızın sonunda kimileriniz evliliğini sağlam zeminlere oturtmayı başardı, kimileriniz ayrılıklar yaşayarak sabretmeyi öğrendiniz, bazılarınız ise öğrendiklerinden sonra yalnızlığı tercih etti. Her ne olursa olsun, bu sürecin sizleri olgunlaştırdığını ve bir ilişkinin nasıl olması gerektiğini, paylaşımın ne anlama geldiğini, bir başkasıyla bütünleşme duygusunu ve benzeri tüm dersleri Satürn aracılığıyla öğrenmeye çalıştınız. Böyle bir ilişki sürecinin bir daha yaşanması için otuz yıl geçmesi gerekiyor. Umarım herşey gönlünüzce olacak şekilde ayarlamalar yapmışsınızdır. Bu yaşadıklarınızı ömrünüzün sonuna dek unutmayacağınızı bilmelisiniz. Birlikte olduğunuz insan(lar) ve size yaşattıkları, sizin davranışlarınız ve onlarla geçirilen zaman, yüreğinizin bir yerinde hep saklanacaktır.


Şimdi ise öğrendiklerinizden edindiğiniz tecrübeyle, duygu dünyanızla alakalı herşeyi yeniden yapılandırarak kendi içsel derinliklerinizi keşfetmek durumundasınız. Birçok deneyimle karşı karşıya kalarak gerek maddi gerekse manevi anlamda kendinizi, kendinize yetecek hale getirmeniz gerekecektir. Dünyada yapayalnız olduğunuzu farzederek, geçiminizi sağlamak zorundasınız. Bu süreçte dışardan yardım görmeniz zor olacağı için, eşiniz veya başkalarının desteği olmadan çalışmak hayatınızı kurmak ve geçinmek size kalıyor. Bu sürece kadar eşinizin kaynaklarıyla ayakta kaldıysanız, bu dönemde o kaynaklarda kesintiler veya gecikmeler, kimilerinizde ise tümüyle yoksun kalmalar meydana gelebilir. Dışardan destek veren veya sizin kendi işiniz dışında kazandığınız gelir kaynaklarınızla alakalı olaylar meydana gelebilir.


Yine bu süreçte, cinsel konularda zorlanmalar, geri planda kalmayı istemek, zevk alamamak veya yaşananan tecrübeler dolayısıyla genel bir isteksizlik görülebilir. Her ne olursa olsun bu süreçte önemli olan neyi ne kadar istediğiniz değil, elde etmek için ne kadar çaba sarfetmeniz gerektiğidir. Yapmanız gereken, bunun bilincinde olarak şimdiden kendinizi düzenlemeniz, hazırlamanız ve sürece girerken olabilecek durumlara karşını özgüveninizi ayakta tutmanızdır. Satürn gezegeninin bu dönemde Başak burcunda ilerleyecek oluşu, sizlerin sıkı bir çalışma, disiplin ve gündelik iş temposu içinde oldukça yoğun bir şekilde çalışmak zorunda kalacağınızı, iş ilişkilerinizi sürekli ılımlı ve hoşgörülü bir tarzda sürdürmeniz gerektiğini, sağlığınıza özel bir önem vererek, iş gücü kaybına yol açmaması için kendinize dikkat etmenizi gerektiğinin göstergesidir.


Bu süreci şu ana kadar yazılanlar ışığında değerlendirirsek, maddesel, duygusal, cinsel ve ruhsal olarak bir tür yenilenme deneyimleri olarak özetleyebiliriz. Artık geçmiş yaşantınızdaki hayat şartlarınız değişime uğrayacak, aşırı isteklerinizi veya saplantılarınızı terk etmek durumunda kalacaksınız. Bunların tümüyle baş etmenin sırrı ise, sıkı sıkıya sarıldığınız değerlerinizin sizin için ne kadar önemli olduğu ve nelerden vazgeçebileceğiniz, neler olmazsa yine ayakta kalabileceksiniz olgusuyla sıkı sıkıya bağlıdır. Yani siz bağımlılıklarınızdan taviz vermezseniz yaşadığınız deneyimler sizi onlardan uzaklaştıracaktır. Eğer eşinizin parasına güvendiğiniz bir yaşam sürüyorsanız, bu parayı elde etmeniz güçleşecek, ailenizin desteğiyle ayakta duruyorsanız bundan eskisi gibi yararlanmanız mümkün olmayacak, çalışmadan etmeden birilerine sığınarak yaşıyorsanız artık bu durum sona erecek ve hırsla çalışmak zorunda kalacaksınız. Ek gelir kaynaklarınız elinizden çıkabilecek ve siz iki kat kazanmak zorunda kalacaksınız. Cinselliğinize aşırı düşkün bir yaşam sürüyorsanız buna bir son vermek ve belirli bir düzende yaşamak zorunda kalacaksınız. Finansal borçlarınız olduğu halde aşırı harcama yapıyorsanız, bankalarla sorunlarınız nedeniyle tutumlu olmayı öğreneceksiniz. Krediler alarak hayatınızı geçindiriyor ve işinizi ayakta tutmaya çalıştığınız halde, gelir düzeyiniz tam tersi bir yaşam sürüyorsanız, eskisi gibi bu kredileri temin edemediğiniz için, daha fazla emek sarfederek işinizi ayakta tutmaya özen göstereceksiniz. Kısaca neye güvenip bel bağladıysanız fakat karşılığında bir şey yapmadan tembel oturuyorsanız bilin ki, Satürn bir gölge gibi tepenizde olacaktır.


Sevgili Kovalar yukarıdaki süreç size her ne kadar zorlu gelse de, çalışan, çalıştığı emeğin karşılığında düzgün yaşam süren, her türlü gelirine karşı mütevazi olmasını bilen, içgüdüsel arzularını iradesine yenilmeden dengede tutabilen, yan gelip yatmadan kimseye güvenmeden çabalayan, hakkı olmayana el uzatmayan, hiç kimse Satürn gezegeninin yaratacağı etkilerden ürkmemeli, yaşamını aynen sürdürmeli ve ödüllerini beklemelidir. Doğru düzgün yaşayan hiç kimse bu enerjilerden kötü bir şekilde nasibini almayacaktır. Satürn öğretmendir ve dersini alan kişiye ise sağlam temelli ödüller sunar ve Satürn gezegeninin ödülü geçici değil kalıcıdır. Bunu aklınızdan çıkarmayın. Umarım sizin için bu ikibuçuk yıl oldukça mutlu huzurlu ve sağlam deneyimler şeklinde yaşanır ve biter.


Pozitif Enerjili Günler :3-4-5-13-14-22-23-24-27-28


Zayıf Enerjili Günler : 1-2-8-9-29-30


Ay Takviminiz : 22-23-24


(Ay gezegeninin Kova burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)


Dolunay Takviminiz : 8-9


(Ay gezegeninin Aslan burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


Not:


Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.

Sevgili Kova, Güç kaynağınız olan aklınız ve orijinal düşüncelerinizle çevrenizdeki insanlar üzerinde her zaman çarpıcı bir etki bırakabilirsiniz.


Mutlu ve başarılı bir Eylül ayı geçirmeniz dileğimle,


Balık Burcu Aylık Yorumu
Aşk ve İlişkiler


Eylül ayı içindeki en önemli transit Satürn gezegeninin ciddi ilişkiler evinizdeki seyrine başlayacak oluşudur. Bu konuyla ilgili bilgileri Yaşam Enerjisi bölümünde geniş bir şekilde ele aldım. Güneş gezegeni ise, 23 Eylül tarihine kadar Başak burcunda seyrini sürdürecek ve 11 Eylül parçalı güneş tutulması, ilişkiler evinizde gerçekleşecek. Bu tutulma yeni bir ilişkinin gündeme gelmesi olduğu gibi, devam eden beraberlikler için de önem arzetmektedir. Sorunlarınız varsa bunları karşılıklı olarak halletmeniz halinde ilişkiniz açısından yeni bir sayfa açılıyor anlamı taşır. Eğer problemlerin altından kalkamadıysanız bunların aylar boyu devam edeceği anlamı taşır. Tutulmalar gününde başlayıp biten etkiler değildir. Bir tutulmanın etkisi aylar hatta yıllarca sürebilir. O nedenle Satürn gezegenin de burada olduğunu düşünürsek, beraberlikler açısından ciddi ciddi düşünme ve var olan sorunları mutlaka halletmek gerektiğinin işaretidir.


İlişkisi olmayanlar için bu tutulmanın anlamı yenilik veya bir başlangıç anlamına gelir. Fakat epeyce çaba sarfedilmesi, ince eleyip sık dokunması ve muhakkak üzerinde düşünülmesi gereken bir beraberlik olacağını söylemek mümkün. Önemli olan sizin kendi iç dünyanızda, ilişkiye bakış tarzınız ve kendi özgüveninizdir. Sizler kendinizle ilgili şüphelere düştükçe, negatif bir şekilde düşündükçe, beraberliğinizi hayatınızın odak noktası yaparak kendinizden bile vazgeçecek hale geldikçe, mutluluğun sağlanması mümkün olmayacaktır. Önemli olan her zaman söylediğim gibi, sizsiniz. Unutulmaması gereken yine en önemli şey, eğer bir ilişki yürümüyorsa, bir şeyler sürekli can yakıyorsa veya huzur olgusu birtürlü sağlanıyorsa ve sonunda ilişki bitiyorsa, bilin ki, yaşam size bir ders vermeye çalışıyor. biten bir şeyin ardından güzel günleri karşılamak için, öncelikle dünyanın sonunun gelmediğini, sizi gerçek anlamda sevecek bir kişinin bu dünyada olduğunu sakın unutmayın. Siz her zamanki gibi sezgi ve inancınızı ayakta tutun ve emin adımlarla yolunuza devam edin.


Gelecek ve geçmişle alakalı karmik noktaları simgeleyen Aydüğümleri, kuzey ucu ile geliştirilmesi gereken yönlerimizi, güney ucuyla kurtulması gereken yönlerimizi simgeler. Haziran 2006 yılından beri Başak burcunda seyreden güney düğümün ciddi ilişkiler evinizdeki transiti nedeniyle, beraberlik konusunda hem çok istekli hem de zorlu deneyimler yaşayarak kopma noktasına gelmektesiniz. Güney düğüm 2008 Ocak ayına kadar burada kalacağı için doğal olarak bu durum beraberlik konusunda hem sizin hem de karşınızdaki kişinin, endişeli ve korku dolu olduğunun göstergesi haline gelmekte. O kadar önemsiz şeylerin üstünde duruluyor ki, doğal olarak herşey abartılıyor ve negatif bir şekilde algılanmasına sebep oluyor. Bu bilgiyi öğrendiğinize göre şimdi yapmanız gereken, öncelikle seçimlerinizi doğru yapmak, karşınızdaki kişiyi gerçekçi bir şekilde gözlemlemek, kusur bulucu veya yanlış yapmasını bekleyici tarzda davranmadan, sevilmeye layık olduğunuzu düşünmek ve hatta bunu karşınızdan beklemek yerine, öncelikle kendinizi sevmeyi bilmek olmalıdır. İlişkinin bir sorumluluk ve özveri olduğunu unutmadan, bunu beceremeyecek veya bencil davranarak sadece kendi isteklerini dayatan, biz olmaktan uzak insanlar için ne zamanınızı ne de yüreğinizi vermemek olmalıdır.


İş ve Kariyer


Sevgili Balıklar, Satürn gezegeninin gündelik iş temposu evinizdeki transitinin etkilerini Yaşam enerjisi bölümünde ele almıştım. Bu süreç sizler için hakikaten son derece zorlu geçti. Fakat öğretici, eğitici ve ders verici bu dönemin sizde bıraktığı izleri senelerce unutmayacağınızı, yaşadığınız deneyimlerden çıkardığınız derslerle bundan sonra çok daha sağlıklı bir iş yaşamına kavuşacağınızı bilmelisiniz. Tabiki ders almaktan ziyade, ödül almayı seven insanlar olarak oldukça sıkıntılı bir dönem geçirdiğiniz kuşkusuz. Dostunuzu düşmanınızı, birebir çalıştığınız insanları, işyeri ortamınızı ve direk işinizle alakalı herşeyi gözden geçirerek, yeni bir sayfadan yaşama bakabilecek hale geldiyseniz, bilin ki Satürnün sınavını başarmışsınız demektir. Bundan sonrası öğrenilenlerin bu alanda hayata geçirilmesi olacaktır. kimileriniz iyi bir iş sahibi olarak yollarına devam ediyor, kimileriniz ise radikal bir kararın tam ortasındalar. Her ne olursa olsun, artık böyle imtihanlardan geçmenize uzun yıllar boyu gerek kalmayacaktır.


Evet bütün bu bilgilerden sonra asıl güzel bir konuya değinmek istiyorum. Sanırım bu içinize biraz olsun su serpecektir. Yönetici 2. gezegeniniz olan Jüpiter sizin de bildiğiniz gibi bir yıldan uzun süredir Yay burcunda transitini sürdürmekteydi. Fakat rahmetinden bir türlü faydalanamayışınızın sebebi iş evinizdeki Satürn gezegeninin sorumluluk yükleyici baskısıydı. Şimdi Satürn gezegeni buradan ayrılmış durumda ve Jüpiter gezegeni, bilinçli bir şekilde iş yaşamını düzenlemiş, ustalaşmış ve artık işinin sahibi olmuş kişiler için kariyer anlamında güzellikler sunmak için daha bir hırsla yol alacaktır. Tabii önünüzdeki bu 3 ayı en iyi şekilde değerlendirerek, hemen atağa geçmeniz gerekir. Eğer işinizden memnun değilseniz, bulunduğunuz meslek size gelecek sunmuyorsa, başka bir iş girişimde bulunmaya başlayın. Jüpiter gezegeni Aralık ayında çok güçlü olmadığı Oğlak burcunda ve yine zararlı etkiler sunabilecek meslek evinizde ilerlemeye başlamadan lütfen gerekli şekilde harekete geçin. Maaşınız veya kariyerinizi ilgilendiren konularda otorite konumundaki işverenlerinizle muhakkak konuşun, konumunuzla ilgili iyileştirme isteyin, bu karşılanmadığı takdirde hızlı bir araştırma yaparak yeni bir iş için başvurularınızı yapın.


Yaşam Enerjisi


Eğitici ve oldukça zorlayıcı dersler veren, deneyimler yaşatan Satürn gezegeni son ikibuçuk yıldır, gündelik iş temponuz, işyeri şartlarınız ve işyerinizdeki birebir ilişkiler kanalıyla sizi sınavlara tabi tutmuş ve oldukça zorlamıştı. Bu dönemde oldukça zararlı etkiler sergilediği Aslan burcunda transit geçtiği için, sizler de diğer burçlar gibi zorlu yıllar geçirdiniz. Bu dönem, 2 Eylül 2007 tarihinde sona eriyor ve sizler edindiğiniz tecrübeler ışığında kendinizi iş alanında umarım ki yeterince tecrübelendirdiniz, geliştirdiniz ve sonunda sağlam temelli bir iş güvenliği oluşturdunuz. Eğer hala yarım kalan veya memnun olmadığınız bazı şeyler varsa, bilin ki, bu yeteri kadar iyi çalışılmadığını veya ders alınmadığını göstermekte. Şimdi tekrar geriye bakın ve nelerin eksik kaldığını gözlemleyin, kendi payınıza düşünleri son bir kez gözden geçirin kimbilir belki de hala düzenlemediğiniz yanlışlarınız var.


Şimdi Satürn bu tarihten itibaren 29 Ekim 2009 yılına kadar ciddi ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik evinizin kapısına dayanmış durumda. Başak burcunda seyrine başladığı için, Aslan burcundaki kadar zararlı etkiler altında değil. Ayrıca bu burçta bulunurken, güneşinizle uyumlu bir açıya da sahip olacak. Bunun anlamı ilişkiler konusunda yepyeni bir dönemin başlayacağıdır. Ayrıca astrolojik haritada yedinci ev(ilişki ve evlilik evi) Satürn açısından oldukça beğenilen bir alandır. Bu yüzden aşağıda belirteceğim olumlu veya olumsuz etkileri iyice gözden geçirirseniz, bu sizin için son derece güzel bir dönem olarak geçebilir


Süreç içinde yaşanacak tüm deneyimleri izah ederek başlamak istiyorum. Öncelikle sürecin başlamasıyla beraber, bugüne dek yaşadığınız ilişkilerden farklı bir sorumluluk anlayışı sizi sarmaya başlayacaktır. İlişkisi olanlar bu süreçte birlikte oldukları kişiye karşı daha fazla bağlılık gösterdikleri gibi beraber oldukları kişi de aynı şekilde davranmaya başlayabilir. İlişkisi olmayanlar ise, karşılarına çıkan kişinin yaşça deneyimli, olgun ve hoşgörülü tarzda olmasına dikkat edecektir. Genelde kendinizden küçük veya oldukça büyük kişiler (yaş farkı) dikkatinizi çekmeye başlar. Bu durum yaş olarak görüleceği gibi, kişinin düşünce yapısının yaşıtlarına oranla farklılığı olarak ta ele alınabilir.


Genel anlamda hayatınıza giren kişi, öncelikle sizin ilişki konusuna eskisinden daha fazla ciddi olarak bakmanızı sağlayacak derecededir. O güne dek sadece kendi isteklerinizle yaşayan biri iseniz, biliniz ki bu kişi sayesinde biz olmayı daha fazla öğrenmeye başlayacaksınız. Ayrıca artık yaşadığınız ilişki aşk oyunu ve flört deneyimlerden oldukça farklı, tamamen ciddiyete dönük hatta bir yaşam kurmaya kadar varacak boyutta olan beraberliktir.


Satürn gezegeni bu süreçte Başak burcunda ilerlediği için ve sizin güneşinizle uygun açıda olması dolayısıyla ilişkiler, genel anlamda beraber aynı gündelik iş temposunu paylaştığınız kişiler olabileceği gibi, çeşitli hizmetler yoluyla tanışacağınız bir kişi de olabilir. Mükemmellik anlayışınız bu dönemde yüksektir, karşınızdaki insana eskisi gibi iyimser gözlerle bakmak yerine, daha seçici ve detaylarına kadar dikkat edecek şekilde bakabilirsiniz. Bugüne dek beraberliklerde yaşadığınız zorlu günlerin biraz da sebebi iyi niyetinizin haddinden fazla oluşu ve inceleme gereği bile duymadan sadece aşık olduğunuz bir kişiyi tercih etmenizdi. Oysaki bu süreçte karşınıza çıkacak kişi sizi, siz de onu yakından tanımak için oldukça çaba sarfedecek, her şeyini öğrenmek isteyecek ve ilişkinin uzun ömürlü olması için temelinin sağlam olmasına çalışacaksınız. Bu süreçte öğreneceğiniz en büyük ders, yaşadığınız ilişkiyi her ne olursa olsun abartmamanız, karşınızdaki insanı kendiniz gibi görme yerine, onu bir birey olarak kimliğini net olarak saptamanızdır. Unutmamalısınız ki, onu ne kadar gerçekçi bir şekilde düşünürseniz yanılma payınız o denli düşük olacaktır. Bu evli olanlar için de geçerli bir durumdur. Eşiniz nasıl biridir, ilişkinizde aksayan yönler nelerdir, huzursuzluk ve mutsuzluğunuzun sebebi nedir ve bunların düzeltilmesi yolunda kim kendi payına ne yapmaktadır gibi soruların cevaplarını tam olarak vermelisiniz. Bütün bunların kafanızda oturma süreci ikibuçuk yıllık zaman dilimidir. Bu dönemin sonunda hakikatler yerine oturacak, temeli kuvvetli olan evlilikler sürecek, yıllardır kanayan yara gibi devam eden ve kangren halini alan kimi evlilikler de bitecektir. O nedenle o güzelim iyi niyetinizi sınırda tutmayı, kendinizi ve onu gerçekçi bir şekilde değerlendirmeyi ve yaşamınız adına yeni bir yön çizmeyi asla ihmal etmeyiniz. Kısaca eğer yaşadığınız beraberlik sizin içsel huzurunuz ve güvenliğinizi tam olarak sağlamıyorsa ve evlilik, ilişki bağınız kuvvetli değilse, bir sürü zorlukla baş etmenizi sağlamıyorsa ve garip bir şekilde güven oluşturmuyorsa sonuç olumsuz demektir. Tabiki bunu tam olarak anlamak yukarıda da belirttiğim gibi bu süreç sonunda gerçekleşecektir.


Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-15-16-17-20-21-25-26-29-30


Zayıf Enerjili Günler : 3-4-5-10-11-12-18-19


Ay Takviminiz : 25-26


(Ay gezegeninin Balık burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)


Dolunay Takviminiz : 10-11-12


(Ay gezegeninin Başak burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


Not:


Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.
Sevgili Balıklar, siz değişken su burcusunuz, güç kaynağınız olan sezgileriniz, şefkatiniz ve hayalleriniz sayesinde yaşamınızda değişim yaratabilirsiniz.


Mutlu ve başarılı bir Eylül ayı geçirmeniz dileğimle,
Sarsılmaz Benim Derinliğim: ama yüzen bilmeceler ve gülüşlerle parıldar...

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Cum 07 Eyl, 18:32

ellerine sağlık mea oldukça açıklayıcı olmuş benim açımdan özellikle eylül ayının ilk başlangıcını ve üranüs etkisini çözmem oldukça iyi oldu. aynı zamanda satürn ün testinide anlamış oldum.


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön