Venüs Burçlarda ve Evlerde

Venüs evlerde ve burçlarda etkileri

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
alev
Mesajlar: 20
Yaş: 53
Kayıt: Prş 31 Mar, 15:29

Venüs Burçlarda ve Evlerde

Okunmamış mesaj gönderen alev » Pzt 09 Tem, 09:56

Venüs Burçlarda ve Evlerde
Resim

VENÜS KOÇ BURCUNDA
Uzun vadeli ilişki yaşamakda zorlanır çünkü hep yeni başlangıçlar yapar. Duygularını büyük bir cesaretle gösterir. Ama ilişkiyi sürdürecek durumu yok, çünkü yeni başlangıçlar yapma ihtiyacı var. Süreklilik yok. Çabuk coşup taşan, ateşli, hemen kapılan biridir. İyice tanımadan, idealist duygulara kapılarak aradığını bulduğunu sanır. Sonu genellikle pişmanlıktır. Ama o genede uslanmaz bir gönül maceracısıdır. Dolu dolu ve severek yaşamak onun için herşey demektir.

Sevdiklerine beklenmedik sürprizler yapmak hoşuna gider. Temiz kalplidir, eli çok açıktır. Güzel dans eder. Jimnastik ve spora çok yatkındır. cesur, gözü pek, sadece hedefe kitlenmiş ve kendi yaşayacaklarını düşünen sevimli ve ateşli biri olarak karşımıza çıkar. kendisini hayata öncü bir ruhla saldıran aynı ruhla darbeleri atlatan ve hatta bu darbelerle gelişen bir savaşçı veya bir amazon olarak ilan eder. Bakın ben ne kadar cesurum. Ben sade bir flört değilim bir macerayım. Ben denetlenemez tutkuyum.

Koçtaki Venüs sizin dürtüsel arzularınızla sürüklenmeye hazırdır. Hızlı bir şekilde ilişkiye girebilir ve aynı hızla ilişkiyi bitirebilir aşkta AVCI dürtüsüyle hareket eden ateşli aşık modeliyle kendini çekici olarak sunabiliyor. İlişkileri hevesle benimser ve kabul edersiniz. Bazen başkalarına olan sevginiz veya ilişkiniz; zorlayıcılığa ve saldırganlığa kadar gidebilir. Arkadaşça tavırlar içerisindesiniz. Cazibeniz karmaşık değildir. Heyecanlı ve ateşlisiniz. İlham gücünüz var, sosyal hayatında sakin ve rahatı aramayan yapıdasınız.

VENÜS BOĞA BURCUNDA
Güzelliklere ve sevgiye aşıktır. Sevdiğini mal gibi sahiplenmek ister. Bu konumda maddi menfaatlerde söz konusudur. Kıskançtır. Oldukça sakin, kibar ve yumuşaktır. Lezzetli yemeklere düşkünlüğü şişman biri olmasına yol açar. Müzik, çeşitli sanat dalları ona uygundur. Sesi de güzeldir. Parasal yönden şanslıdır. Mirasa konar. Güzel olan şeylere meraklıdır, şıklık konusunda da hakkını vermek gerekir. Dokunabilmek davranışını öyle güzel bir biçimde sergilerler ki, dokunabilmenin bir farkındalık olduğunu, yerine göre hüznü yerine göre mutluluğu paylaşmak olduğunu adeta bir oya gibi işler ve sergilerler. Karşısındaki insan ona sarılabilmek adına büyülenir adeta. lüksü ve rahat yaşamayı amaç edinir.

Zengin ve nüfuzlu kimselerle beraber olmak isteyecek ve eninde sonunda isteklerini gerçekleştirecektir. Boğa Venüs erkeklerde çapkınlık verir. Yemek konusunda oldukça seçici ve zevk sahibi kimselerdir. Fiziksel görünümleriyle/nitelikleriyle gündeme gelen ünlü/zengin kimselerin haritalarında bu yerleşime sık sık rastlayabilirsiniz. Venüs Boğa’da kişiye para hırsı vermez. Çünkü kişi çaba göstermese de paranın kendisine bir şekilde geleceğini bilir - Ki bu kendini büyük olasılıkla kanıtlayacak bir öngörüdür. Boğa’nın 10 – 20 dereceleri arasında yerleşmiş bir Venüs bahsi geçen tüm olumlu özellikleri fazlasıyla yansıtacaktır. 1 – 10 dereceler arasında ise güzel ses tonu ve eller ön plandadır. İnsanın içinden onlara sarılmak gelir. Bak benimle olmak ne kadar kolay ve doğal derler. Bak yakınlığım senin için ne kadar huzur verici. Ayaklarını uzat ve kulaklıklarını tak.

Ben toprak anayım/babayım. Ben her şeyi basitleştiririm.. Boğadaki Venüs rahatlığı ve lüksü sever.. Bunlar insanın duyularına veya cebine hitap ederler. Size sizden hoşlandığını kelimelerle ifade etmeyebilir.. Ama beraber olmanın ne kadar doğru olduğunu, size sunabileceği fiziksel ve maddi olanakları göstererek sizi çekmeye çalışır karşı tarafa GÜVEN VEREREK kendini çekici biri olarak sunabiliyor. Duygusal, hassas ve sosyal ilişkileriniz arkadaşçadır ancak uzak durmayı tercih edersiniz. Müzik, sanat, yemek ve güzel şaraptan hoşlanırsınız. Sosyal ilişkilerinden bilinçli veya bilinçsizce yararlanmaya eğilimlisiniz. Anlayışlı, dalkavuk ve güvensizlik duygunuz tahakküme neden olabilir.

VENÜS İKİZLER BURCUNDA
Her şeyde ikilem içindedir. Iki sevgiyi idare edebilir. Fazla bağlanmaz. Çabuk kopar. Zaten körü körüne bir sevgiden ziyade arkadaşlıkla dengeli bir sevgiyi tercih eder. Macerayı sever. Sert bir yıldız Venüs'le kavuşumda ise evlilikle ilgili engeller verir. Karşısına çıkan kısmetleri hiç bir neden yokken reddeder. El hüneri isteyen sanat dallarında yaratıcı olur. Utanılacak bir şey yapmaktan çok korkar. Ancak hile yapmağa, yalan söylemeğe yatkındır Bu insanlar doğuştan konuşmacıdırlar, sizi etkileme yolu da konuşmayla olacaktır.

Katıldıkları farklı faaliyetlerle, okudukları yazarlarla adeta ben bilgiliyim ve hiç sıkıcı değilim izlenimiyle sizi etki altına alacaklardır. nükteci ve zeki sohbetlerden, bilgi seviyelerini ve ilgi alanlarını ortaya koymaktan hoşlanırlar. İlişkilerde oldukça rahat tavırlar gösterir, bağlanmaktan kaçınırlar. Onlar için “ deneyim “ ön plandadır. İkizler değişken ve hava nitelikli bir burçtur. Bu yüzden Venüs’ün burada yerleşimi kapsadığı konular dâhilinde istikrar göstermez. Buna rağmen enerji iletişim alanlarında oldukça akıcı olacaktır. Aşk ve ilişkiler söz konusu olduğunda anahtar kelime “taktik” olarak ortaya çıkar. Doğum haritasında Venüs’ü İkizlerde bulunan kişi büyük bir coşku ve istekle birine bağlanabilir. Ama elde ettikten kısa bir süre sonra sıkılacaktır. Şu ana kadar incelediğim haritalar ve veriler kapsamında dikkatimi en çok çeken şey bu konumun kişiye çapkınlıktan ziyade “çift eşlilik” vermesidir. Kişinin genellikle partnerinin bilmediği bir öteki ilişkisi süregelmektedir. Venüs’ü İkizlerde bulunan kimse ancak bu çift partnerli ilişkide kendini bütünleyebilecek ve istikrar sağlayacaktır.

Yine bu yerleşime sahip insanlar için geçerli olan bir diğer nitelik kadınlarla iletişimi oldukça olumlu kılmasıdır. Buna istinaden yapılan girişimler ve iş alanları (kozmetik, güzellik merkezi, kuaför vs) olumlu sonuçlanır. Bu konumda doğan kadınlar oldukça zekidir. İlişkilerini bir takım stratejiler üzerinden yürütmekten keyif alırlar. Erkeklerin haritalarında ise bu yerleşim zeki kadınları beğenme ve onlardan hoşlanmaya yatkınlık olarak kendini gösterir. İlerleyen süreçlerde ise bunu takip edecek Venüs İkizlerin negatif yönü tutarsızlık olacaktır. Sosyal ilişkilerinize çok önem veren bir yanınız vardır. Toplumsal platformda aklınızla, zekanızla saygınlık kazanmayı istersiniz. Konuşkanlığınız, duygularınızı çok rahat ifade edebilme yeteneğiniz, ön plana çıkmanıza yardımcıdır. Farklı konulara duyduğunuz ilgi ve çok yönlülüğünüz aranılan ve sevilen bir insan olmanızda çok etkilidir. Duygusal paylaşımlarda her zaman düşünceleriniz ön plandadır.

Duygularınızı düşüncelerinizin denetiminden geçirmeniz, kimi zaman romantizmi kaybetmenize de neden olabilir. Aşkta kalıcılığa ve tek eşliliğe inanmadığınız için, genellikle problemli birlikteliklerin yaşanması söz konusudur. Ancak sizi zihnen çok uyaran ve tatmin eden bir eş bulabildiğinizde ve eğer o kendini sürekli yenileyebiliyorsa, bağlanmanız ve ilişkinizi uzun süre devam ettirebilmeniz mümkün olacaktır. kalbinize giden yolun beyninizde yattığına inanırlar.. Bu insanlar doğuştan iyi konuşmacıdırlar. Sizi katıldıkları konferanslar, okudukları yazarlar ve deneyimleriyle ilgili hikayelerle büyülerler. Çok iyi gazeteci olurlar. Kütüphaneleriyle sizleri etkilerler. Ben zekiyim ama ukala değilim. Asla sıkıcı olmam her zaman tartışacak bir şeyimiz olur. Sözel oyunları severler iyi flört ederler.

Onsekizinci yüzyılda bir asilzadenin evinde dönemin düşünürlerinin bir araya gelip kahve içtikleri salon yaşamı herhalde Venüs ikizler de olan birisi tarafından icat edilmiştir. Bu insanlar gözlemci ve dost canlısıdırlar. Doğum haritasının diğer bölümleri yalnızlık nöbetleri ve Tibet mağaralarını anımsatmıyorsa, neredeyse her şeyle ilgilenir ve neredeyse herkesle konuşma eğilimi gösterirler. Geniş bir ilgi alanına sahipseniz ikizlerdeki Venüs için daha çekici olursunuz bu kişlerin konuşmaları tatlı, zeki ve karşısındakini nasıl etkileyeceğini bilen kişlerdir. Lükse düşkün olurlar sevdikleinden pahalı hediyeler beklerler. Bu kişiler belki birden fazla evlilk de yapabilir. bu kişler istedikleri kişileri çabuk elde derler fakat ilgileri hemen geçebilir. Özgürlüklerine düşkün olurlar.

Çekiciliğini zekasını ve bilgi birikimini göstererek gösterir Flörtçü ve hafif meşrep birisiniz. Sosyal uzman olabilirsiniz. Çeşitli, geniş ilişkilerin varlığından esinlenir ve ilişkilerinizi bu örneklere benzetirsiniz. Sosyal olarak; zekice düzenlenmiş ilişki ve iletişiminiz, fiziksel veya duygusal tatminlerinizden daha önemlidir. Organizasyon düzenlemekte başarılısınız. Zeki birisiniz.

VENÜS YENGEÇ BURCUNDA
Evini sever. Çünkü kendisini güvende hissettiği yerde duygularını da açığa çıkartır. Evinde ilişkiler kurar. Evinde mutlu olur. 5. evde ise, evinde yaratıcı çalışmalar yapar.
Sevgiden ziyade şevkat, muhabbet, koruma duyguları ağır basar. Allah sevgisi vardır. Bunları kontrol edemez. Bağlandığı kişilerden kopamaz. Annelik rolü yüklenir. Aile yaşamı çok değerlidir. Sevildiğini hissedebildiği sıcak bir yuva güven verir. Bu sayede her şeyin üstesinden gelebilir. Aksi halde, karamsar ve çekilmez olur. Erkeklerde kılıbıklık verebilir. bu insanlar, yumuşacık. Koruyup kollayıcı yanlarıyla, adeta sizin vücudunuzun temel ihtiyaçlarını tespit edip, kendinizi iyi hissetmenizi sağlayarak sizi kazanırlar. Sosyal ortamlarda çok ön planda olmayı istemeyen bir yapınız vardır. Hassasiyetiniz, etkilenebilirliğiniz kolayca kırılmanıza ve yaralanmanıza neden olabilir.

Ancak çok iyi tanıdığınız, güvendiğiniz kişilerle derin sosyal paylaşımlar yaşayabilirsiniz. Güvendiğiniz zaman insanları etrafınıza toplamayı, onları evinizde ağırlamayı, yemekler yapmayı çok seversiniz. İkili ilişkilerinizde ve aşkta kendinizi güvende hissetmeye çok ihtiyacınız vardır. Çok zor güvenmeniz, karşınızdaki insanın sizi hep aldatacağına dair inancınız ilişkinizin zedelenmesine nedendir. Hassaslığınızı ve etkilenebilirliğinizi vakur bir tavrın arkasına saklamaya eğilimlisinizdir. Size aşk kadar şefkat verecek ve koruyacak, ebeveyn özellikleri taşıyan bir partnerle birlikte olmayı istersiniz. Ne kadar koruyucu yumuşak ve iyileştirici olduğunu göstererek cezbeder.

''Sen yorgunsun ve ağırlaşmışsın, bana gel seni dinlendireyim. ''Astrolojik gelenek venüsü yengeçte olanları evcil, aşırı bağımlı, kederli bir duygusallıkla dolu ve annelik yapan, aşırı anneliğiyle boğan tipler olarak etiketler. Bunun gölge yönü böyle bir tehlike taşır ama ''boğucu anne ''tanımlaması yengeçteki venüsü azımsamak olur. Bu insanlar ister ailevi, ister psikolojik ister arketipsel olsunlar köklerinizi bulmanıza ve bunları beslemenize yardımcı olur. ''Bak ben ne kadar anlayışlıyım''gerçek sana '' ne kadar uyumluyum.

Yumuşak başlı Clark Kent görünümünün altındaki süpermanı farkediyorum. Telefon klübesini ben sağlarım... ''Size kendinizi güvende hissedebileceğiniz bir merkez üs sunarlar. Yengeçteki venüs ne kadar düşsel ve özgün olduğunu ve sizin hayat uçuşunuzda ne kadar iyi yardımcı pilotluk yapabileceğini göstererek size hitap eder.

VENÜS ASLAN BURCUNDA
Gösterişli olmayı, şaşalı, yaratıcı olanı sever ve ilişki kurar. Çok efsanevi kapalı gişe oynayan, görkemli bir aşk oyununun baş rol oyuncusudur. Herkes onun aşkına önem veriyor, ilgi gösteriyor sanır... Cömert, sadık, sevmeyi iyi bilen, ateşli bir aşıktır. Cazibesi göz kamaştırır. Sevdiğini aynı zamanda yönetmelidir. Son derece gururludur. Istediğini mutlaka elde etmelidir.

Güzel sanatlardan zevk alır. Eğlence dünyasının temel taşlarıdır. Kumarda da şansları iyidir. Sosyal ilişkilerde baskın bir tarzınız vardır ve hayatın merkezinde olmayı istersiniz. Maddi ve manevi varlığınızla farkedilmek, saygı duyulmak sizin için önemlidir. Sıcakkanlılığınız, samimiyetiniz, bonkörlüğünüz her türlü ilişkinizde olumlu bir katkıdır. Bulunduğunuz ortamlarda liderlik özelliklerinizle insanlara yön verir ve başı çekersiniz. İkili ilişkilerde ve aşkta sadakati ve samimiyeti tercih eden bir yapınız vardır. Doğuştan romantik olduğunuz için, aşkın dramatik ve heyecanlı tarafını yaşamayı seversiniz. Aşkta değer verdiğiniz insanlara karşı oldukça sadıksınızdır.

Ama aynı sadakati karşınızdaki insandan da beklersiniz. Eğer durum böyle gelişmezse, sahiplenmeci ve kıskanç tarzınız, rahatsız edici boyutlara ulaşabilir. etkilemek istedikleri kişiyi kendi aktörlük yeteneklerini kullanarak, cömertliğini, yaratıcılığını, gösterişli yerlerde ve gösterişli tavırlarla sergilerler. Zaman zaman kendisinin nasıl beğenilen ve istenilen bir kişi olduğunu anlatarak karşısındakini etkilemeyi başarır. Sosyal ilişkilerde baskın bir tarzınız vardır ve hayatın merkezinde olmayı istersiniz. Maddi ve manevi varlığınızla farkedilmek, saygı duyulmak sizin için önemlidir. Sıcakkanlılığınız, samimiyetiniz, bonkörlüğünüz her türlü ilişkinizde olumlu bir katkıdır.

Bulunduğunuz ortamlarda liderlik özelliklerinizle insanlara yön verir ve başı çekersiniz. İkili ilişkilerde ve aşkta sadakati ve samimiyeti tercih eden bir yapınız vardır. Doğuştan romantik olduğunuz için, aşkın dramatik ve heyecanlı tarafını yaşamayı seversiniz. Aşkta değer verdiğiniz insanlara karşı oldukça sadıksınızdır. Ama aynı sadakati karşınızdaki insandan da beklersiniz. Eğer durum böyle gelişmezse, sahiplenmeci ve kıskanç tarzınız, rahatsız edici boyutlara ulaşabilir. Dikkatinizi çekmek için gösteriş yapar azametli tavırlar takınırlar İş konusundaki başarıyı aşkta gösteremez, aşk ve evlilikte düşlediğini bulamaz. Çünkü çok eleştirici, kusur bulucudur...

Romantik duygulardan ziyade, işlerliği olan bir sevgi arar. Yanındaki kişi deyamlı bakımlı ve temiz olmalıdır. Bu tipler kendi kendilerini severler. Sık sık aynaya bakarlar. Kusursuz olmağa dikkat eder. Saygılı davrandığı için saygı görür. Tuhaf ve farklı konularda titizlikleri vardır. Çok güzel rol ve taklit yapar. Ahlaki değerlere uymayan görüş ve davranışları başkalarına ters düşebilir Kendini sessizce sevdiğine adayan ve sadık kalan bir insandır. Ekseriya sevdiğinin sadık ve sevgili hizmetçisi olur. Birine sevgisini göstermek için onu mutlu edecek bir şey yapmaya hazırdır. Onlar için birşeyler yapmak veya sadece orada olmak, sevgisini bir yoldan açıklamaktan daha uygun gözükür.

Venüs'ü Başak'ta olan birisi sevgisini en iyi pratik jestlerle, örneğin yemek pişirmek veya sırtına masaj yapmakla göstermeye çalışır. Güvenilir, sadık, alçakgönüllü ve çok yardımseverdir. Genç kadın imajı olarak saf kadın portresi çizilebilir. Kendi payına düşeni yapmak isteyen, terbiyeli, sorumlu, disiplinli, güvenilir ve yetkin kadındır. İlişkinin bütün detaylarını düşünmüş olarak karşınızdadır. Eleştirici bir burç olarak size “ben kimseleri beğenmem ancak seni yani en iyiyi seçtim” konuşmasıyla etkiler. Adeta ben en iyisiyim ve sen de en iyisine layıksın yaklaşımını sergileyerek sizi etkilemeyi başaracaktır. Kendine güvenür ve kendini beğenirsin. Kolay kolay kimseyi beğenmezsin sen üstün birilerini ararsın.

VENÜS BAŞAK BURCUNDA
Eğer beraber olursanız hayatın ne kadar kusursuz olacağını belirterek cazibe kazanır. Başaktaki Venüs bir ilşkinin tüm detaylarına ne kadar ilgi gösterdiğini ilişkiyi geliştirmeye ne kadar ne kadar gönüllü olduğunu belirtir. Bak ne kadar dürüstüm.. Bak bu ilişkiyi olabileceği en iyi hale getirmek için ne kadar kararlıyım..

Bu insanlar ayrıca Merkür zekalarını, eleştiri yeteneklerini, en iyiyi seçebilme kabiliyetlerini de ortaya koyarlar. Kendilerini olabildiğince vazgeçilmez kılarlar. Bu yapıyla iki ayrı davranış biçimi ortaya çıkabilir.. Başaktaki Venüs bazen aşırı eleştirici olur ve kimsenin kendisi için yeterince iyi olmadığını düşünür.. Bazen de kendisinin bir ilşkiyi hak edecek kadar iyi olmadığını düşünür ve eşine hizmet etmek onu hak etmek için yerlere kadar eğilir karşı tarafa GÜVEN VEREREK kendini çekici biri olarak sunabiliyor.

VENÜS TERAZİ BURCUNDA
Bu burçtaki venüs kişiye cazibe, güzellik, çekicilik, naziklik verir. Herkes tarafından sevilir, o da herkesi sever. Hoş bir aşıktır. Doğaya ve tüm güzelliklere aşıktır. Hatta aşka aşıktır. Uyumlu ve dengelidir. Başkalarının fikirlerine değer verir, dinler ve benimser. Tek başına yaşamak istemez. Ona göre, evlilik çok saygı değer bir müessesedir. Aşırı rahata ve lükse düşkünlük verir. İyi bir iş ortağı olurlar.

Estetik davranış biçimleri, diplomatik bir kibarlık, sıcak kanlı yaklaşımları, sevgili hassasiyetiyle size yaklaşacağından, duygusal anlamda sizi etkileyecek. Adeta ben çok romantik ve güzellikten çok iyi anlayan biriyim dercesine sizin gönlünüzü kazanacaktır. Sosyal ilişkilerde son derece başarılısınızdır. Her sınıftan insanla çok rahat ilişki kurar ve paylaşıma girebilirsiniz. Zarif tavırlarınız, duyarlılığınız ve nezaketiniz, uyumluluğunuz ve orta yolu bulmaktaki başarınız da, toplumsal boyutlu ilişkilerde her zaman aranılan ve saygı gören bir insan olmanızı sağlar.

Gelişkin estetik zevkleriniz ve bu alandaki yargılarınız da takdir görmenizi sağlayan özellikleriniz arasındadır. İkili ilişkiler ve aşk sizin için hayatın en önemli ihtiyaçlarından bir tanesidir. Bu alandaki eksiklikleriniz, kendinizi sağlıksız hissetmenize bile yol açabilir. Sevdiğiniz insan için yapamayacağınız hiç bir şey yoktur. Karşınızdaki insana karşı son derece duyarlı, onun ihtiyaçlarına cevap vermek için elinden geleni yapan bir insan olduğunuz için, genellikle beraberlikleriniz çok başarılı ve kalıcı olma özelliğindedir.

sosyal incelikleri, barış uyum ve güzellik sevgileri, ve estetik duyarlılıkları ile sizi büyülemeye çalışırlar. Size ne kadar ince zarif, artistik, sıcak ve karşısındakini ne kadar merkeze yerleştiren bir insan olduklarını gösterirler. Ben büyük r harfiyle kibar bir romantiğim. Venüsü terazide olan insanlar ne kadar dürüst ve ahlaklı olduklarını adaleti ne kadar sevdiklerini çekişme ve bağnazlıktan ne kadar nefret ettiklerini ve bu nedenle hayatın onlarla ne kadar hoş olacağını ortaya koyarlar. Terazi arketiplerini hatırlayın..

Sanatçı yaratıcılığıyla sevgili hassasiyetiyle, danışman anlayışıyla, diplomat inceliğiyle ve arabulucu adaleti ve dengesiyle sizi etkiler. Eğer haritasının geri kalanı bir savaşçı haritası değilse havanın akılsal özelliği terazide idealizm ve romantizme kayar ve bazen ne pahasına olursa olsun sözel uyuma bağlılık duyar. Diplomat ve arabulucu kendi iyilikleri için çok fazla ödün verebilirler veya sizden ödün vermenizi isteyebilirler. Çekiciliğini zekasını ve bilgi birikimini göstererek gösterir

VENÜS AKREP BURCUNDA
Duygularını gösteremez. Duygularını sakladığı için ilişki kurmakta problem yaşar. Aşkla ilgili meselelerde derin, yoğun ve tutkulu bir ilişki için deli olur, adeta can atar. İlişkilerde çok duygusal ve sahiplenici bir insandır. Sevdiği insanı aşırı ölçüde kıskanır. Yoğun kıskançlık ve aşırı sahiplenme duygusu ilişkinin sona ermesine neden olabilir. Venüs Akrep burcunda zararlıdır ve gizemli bir mıknatıs gücünü simgeler. Derin tutkular göstergesidir. Bu insanın büyüleyici bir gücü vardır. Hayli duygusal, tutkulu, çok yoğun duygulara sahip, tensel arzulu, tabulardan sıyrılmış ve unutulmaz bir kişiliktir. Sevgi, aşk, ihtiras ve cinsel yönünde ağırlık kazanır.

Duyguları kontrol etmek zorlaşır. Geçimi, beraber yaşanılması zor insandır. Antisosyal davranışlar görülebilir. Kendilerini daima, her yönden haklı görürler. Çok bencil olur, zevkleri ve alışkanlıklarından asla ödün vermezler. Onu ihtirasları yönetir... Herkesin onlara tabi olmasını ister ve bunda haklı olduktarına inanırlar. Eş olarak sanki bile bile zor kişileri seçer, adeta acı çekmekten zevk alırlar. Tuhaf bir cinsel anlayışları vardır. Fark edilmek istediklerinde sizi gizemli bir beraberliğe çağırır. Aynı zamanda da cinsellikte farklılıklar yaşanacağını hissettirir. Aşk’ı tutkuyla yaşayan tek burç olma özelliği ile de tutkuya bağımlı olanları cezbe der. Sosyal ilişkilerde oldukça tutarlı yaklaşımlarınız vardır. Ancak ihtiraslarınız ve dominant tavırlarınız zaman zaman problem yaşamanıza da neden olabilir.

Kendinizi toplumsal platformda açıkça ortaya koymamayı tercih edersiniz. Her zaman için kendinize sakladığınız bir sırrınız, paylaşmadığınız duygularınız vardır. Sosyal ilişkide olduğunuz, sevdiğiniz, değer verdiğiniz insanlara sahiplenir, onların başkalarıyla kurduğu ilişkilerden de rahatsızlık duyabilirsiniz. Aşkta ve ikili ilişkilerde son derece ihtiraslı, kıskanç bir tarzınız vardır. Birlikte olduğunuz insanın yaşamındaki tek merkez olmayı istersiniz. Onun temel ihtiyaçlarını gidermek adına başka insanlarla paylaşımda olmasına bile tahammülünüz yoktur. Duygularınızın aşırı uçlarda rahatça salınması, ilişkide farklı davranışlarınızın birlikte olduğunuz insanı şaşırtmasına neden olur. Cinsellik ve bedensel paylaşımlar sizin için oldukça önemlidir.

farkedilmek istedikleri zaman gizem güç ve cinsellik -manyetik bir güç -yayarlar. Hipnozcu arketipi venüsün bu konumunda işlev görür. ''Benden kaçamazsın, gözlerimin içine bak daha derine daha derine. ''Büyücü arketipi kanalıyla, sizi onlarla ilişkiye girmenin ruhsal boyutlarını incelemeye çağırırlar.. Aklınızı mı el falınızı mı okuduklarınızı anlayamazsınız. Akrepteki venüs cinsel, duygusal veya psikolojik olarak temel ve dönüştürücü bir yoğunluk vaat eder. ''Bak ben ne kadar fırtınalıyım. Ben volkanik duygularla kaynıyorum. Ve ben senin kendinden saklanmana izin vermem seksüel titreşimler yayarak kendini sunar ilişkilerinde gizemli ve tutkuludur

VENÜS YAY BURCUNDA
Aşkta macera arar, ciddi ilişkilerden kaçar. Ancak bağımsızlığını engellemeyeceğinden emin olursa yaklaşır. Bu kişi sizinle seruvenlere çıkmaktan hoşlanmalıdır. Hayatın her durumunda olduğu gibi, sevgi de ona yeni şeyler öğretebilmelidir. Birden fazla evlilik yapabilir. lyimser, umutlu, insanları harekete geçirebilen bir özellik verir.

Güleryüzlü, eğlenceli, cömerttir Üniversite eğitimi, farklı kültürlere olan ilgisi, felsefi bilgileri ve filozofça yaklaşımları ile karşısındakini etkilemeyi başarır. Farklı dinlere olumlu yaklaşımları, bilgelikteki deneyimleri ve karşı cinsin özgür davranışlarına olan saygısını hissettirmesiyle, karşısındakini adeta büyüler. ekim sanatına karmaşık bir yaklaşımı vardır ve bu yaklaşım kendi arketipleri içinde –gezgin öğrenci, filozof kaşif ve antropolog –değişkendir. Gezgin ve kaşif bak ben ne kadar maceracı ve kaygısızım

VENÜS OĞLAK BURCUNDA
Duygulannı belli etmez, kısıtlayıcılık verir. Aşkı ciddiye alır. Eş ve evlilik ilişkilerinde sadıktır. Ama sevgide maddi çıkarlar arayabilir. Evlilik yoluyla zengin olmayı planlar. Genellikle kadınlar, kendinden daha genç erkekle evlenebilir. Soğuk görünümü yüzünden insanların uzaklaşmasına neden olur. Düzenli, sınırlı bir estetik anlayışı vardır. Belli etmeden etrafını kontrolü altında tutar ve genellikle onun dediği olur.

Sizi sosyal statüsü ve stratejisi ile etkisi altına almayı başaracaktır. Adeta size “ ben sağlam bir hisse senediyim, iyi bir yatırımım ve yıllandıkça değerlenirim”der gibi duruşuyla sizi fethedecektir. sizi oğlağın strateji ve etkinlikleriyle cezbederler.. Ketum bir havaları vardır. Derinleşen sular gibi sizi çekerler.. Ben yalnız bir kurt olabilirim. Ama senden hoşlanıyorum… Bir şekilde bu münzevinin kalbine giden yolu buldun.. Ondan sonra bir yem daha sunarlar ve ben asla bağımlı ve boğucu olmayacağım..

Sorumluluk etkinlik ve dürüst duygularını vurgularlar.. Ben güvenilirim ben boş kafalı biri değilim.. Ben sahte değilim bana güvenebilirsin.. Maddi dünya üzerindeki hakimiyetleriyle –belki statüleriyle belki namlarıyla veya kişisel derebeylikleriyle sizi etkilerler.. Gösterişli olmayabilirim ama ben klasik pahalı fakat sağlam bir hisse senedi gibiyim. Ben iyi bir yatırımım ve yıllandıkça değerlenirim. Bu insanlar o anda moda olup olmamasına bakmaksızın bağlılık fikri karşısında dehşete düşmezler ve sükunetle bunu size belirtirler evleneceğin eşinin senden genç yada senden yaşça çok büyük olacağını işaret eder..

Venüs oğlağa yerleştiğinde aşk konularından ziyade para işlerine yöneltir tüm enerjisini.. yani aşktan önce maddi anlamda ayağının yere sağlam basması gerektiğini düşündürür kişiye.. venüsünün kötü açılar almış olması hayatında var olan hayal kırıklıklarını gösterir.. umutlarının daima hüsranla sonuçlandığını, istediğin hiç birşeyin yolunda gitmediğini düşünürsün.. bencillik oluşur karşı tarafa GÜVEN VEREREK kendini çekici biri olarak sunabiliyor. güvenilirlik, azim, hırs ve ilişkilerde mesafeli olma dürtüsü verir.

Satürnle 90/180 yaparsa beraber olduğun insanları mutlu edemiyormuşsun gibi ya da onlar karşısında yetersizsizmişsin gibi hissetmeni sağlayabilir. Sık sık sevilmiyorum duygusuna da kapılabilirsin. Birde aşkı dışa vurmayla ilgili sorunların olabilir. Bu konuda gurur yapıp kendine engeller koyabilirsin

VENÜS KOVA BURCUNDA
Duygu, hayal, romantiklik onun işi değildir. Bilim dalları, güzel sanatlar ilgisini çeker. Mantık ve akıl sevgide de geçerli olmalıdır. Eş olarak seçeceği kişi hem dostu, hemde arkadaşı olmalı, kafaca da uyuşabilmelidir. İnsanlara yardım başlıca hedefidir. Sevgi ilişkilerinde beklenmedik şeyler yapabilir. Orijinal kişilerden hoşlanır. Gezmeye ve özgürlüğüne çok düşkün olur. Çok çekici olmasına karşın bir de anlaşılması zor yönü vardır. Umutları eninde sonunda olur, hedeflerine ulaşırlar. Burada dahice tavırlar sergilenir.

Bu kişiler için kurallar yoktur kendi kurallarını uygularlar. Aşırı sahiplenmeyi ve katı kuralları benimsemediklerini farklı olduklarını hissettirerek karşısındaki kişiyi etkilemeyi başarırlar. Sosyal ilişkileriniz son derece kuvvetlidir. İnsanlara kuralsız ve şartsız bir şekilde, içtenlikle yaklaşmanız, sevilen ve aranılan bir insan olmanızda en önemli nedendir.

Sosyal bağlantılarınızda başka perspektiflerden bakabilmeniz de ilişkilerinizin sağlam temeller üzerinde gelişmesinde etkilidir. Arkadaşlarınızın ve dostlarınızın her zaman samimi ve yardımsever bir şekilde yanlarında olmanız vazgeçilmez olmanıza sebeptir. İkili ilişkilerde ve aşkta genellikle duygusal paylaşımlardan önce kafaca anlaşmaya ihtiyaç duyarsınız. İlişkilerde deneysel bir yaklaşıma sahip olmanız, gelenekleri ve kuralları kolayca gözardı edebilmeniz, farklı bir imajın doğmasına neden olur.

Bağımsızlık merakınız, ilişkilerinizin uzun süreli olamamasındaki en büyük etkendir. Birlikte olduğunuz insanın getirdiği kurallar, kıskançlık ve en ufak bir baskısı bile ondan kolayca uzaklaşmanıza neden olabilir. başkalarını çekmek için orijinallik bağımsızlık ve açık fikirlilik yayını yapar. Seni bağımsız kılacak devrimci fikirlere sahibim venüsü kovada olan insanlar düşünce netlikleri, doğruyu algıladıkları biçimde ifade etme sadakatleri ve dahi nitelikleriyle dikkat çekerler.

Ben geleceğin yurttaşıyım. Ben zamanın ötesini görebilen bir hayalciyim, ve bunu yapabildiğim için de çok mutluyum.. Bu insanlar farklılıklarıyla, çevreye uymayarak, çevrelerinde gördüklerini sorgulayarak kendilerini ilgi çekici kılarlar … Ben bağımsızım benim yanımda kendin olabilirsin ve böyle olursan daha çok severim. Bu insanların aşırı bağımsızlık olarak algılanabilecek bir mesafeye ihtiyaçları vardır ve size de bol mesafe bırakırlar. Doğum haritasının geri kalanı aksini belirtmediği sürce, kovadaki Venüs mümkün olduğunca açık bağımsız ve sahiplenmeyen birisi olmak ister ve kendisini ve sizi bu hedeften uzaklaşmamak konusunda uyarır. Çekiciliğini zekasını ve bilgi birikimini göstererek gösterir

VENÜS BALIK BURCUNDA
Bu insanın duyguları sıcakkanlı, şefkatli, yumuşak kalpli, romantik yollardan ifade edilir. Ondan yardım veya sevgi isteyen insanlara cömert ve bir çıkarı olmadan istediklerini vermeye hazırdır. Acıklı öyküleri ve dertleri dinlemeye hazır birisidir. Aşk meselelerinde çok idealist biridir ve bazen de bu uğurda kaybeden ve kurtarılacak olan kendisidir.

Aşırı tutkulu ve sevecen olmaya meyillidir. Ortada ortak bir duygusallık olmasa da birinin incinmiş olması onun elini uzatmasına neden olur. Duygusal, hayal gücü yüksek, sanatkar ve müziksever olan insanları kendine çeker ve onlara meyleder. Derin, ruhani bir ilişki kurmak için içinde büyük bir istek vardır. Aşkı gözünde yüceltir. Romantizm onun için aynı zamanda acı çektiren bir duygudur. Gerek aşk, gerek iş her türlü ilişkide duygular yöneticidir. Duyguları iyi ifade edebilir ve başkalarının duygularını anlayabilir. Sezgileri ile doğruları bularak akıllı görünümü verir. Allah sevgisi güçlüdür. Kadere inanır. Dini değerler onun için çok önemlidir.

Çaresizler, zor durumda olanlar, haksızlığa uğrayanların can dostudur. Sonsuz özverilidir. Esrarlı, romantik, hayal dünyasındaki zenginliğini yaşatacak aşklar arar. Müzik, dans, sanat adeta onlar için vardır. Kadınlar özellikle çok cazibeli olurlar. neptünün yönettiği arketiplerle insanın ilgisini çeker. Mistik şair hayalci kahin, ve romantik. Gözlerinin arkasındaki saf ve özgür ruhu farketmenizi isterler. Sosyal güvenlik numarası ve alışveriş listelerini kapsayan kişilkten sıkıcı gerçek dünyadan bilincin egemen olduğu farkındalık hayal ve ilüzyon kralığına kaçışı vaat eder.

Balıktaki venüsün vizyonuyla sizi kilise tapınak veya camiinin içinde mi yoksa dışında mı etkilediği önemli değildir. Bu insanlar içsel uzaya birinci sınıf biletlerle sizi ayartırlar. Bu biletlerin tek yönlü olmamasına dikkat edin çekiciliğini karşı tarafa duyarlılık göstererek Duygusal durumunuz sosyal olmanızı etkileyecektir. Başkalarına ait kuruluşlarda çalışmaktan hoşlanırsınız. Başarısızlığa uğrayan ilişkilerden çok incinir, yeni ilişkilere girmeniz zorlaşır ve isteksiz olursunuz. Merhametli yapınız, ayırt etmeyi (seçici olmayı) zorlaştırır. İstismarcıları kendinize çekiyorsunuz.

Güçlü Yönleri: her şeyi saran sevgi. Sonsuz sadık, ben siz yardımcı, yumuşak, şefkatli, duyarlı ve kendini ifade eden. En derin veya bilinmez olanı isteyen.

Problemli Alanı: Düş kırıklığına uğranış sevgi, hüsnükuruntulu düşünceler ve hayallerle kendini kaybeder. Sınır koymakta zorlanır. Kolay istismar edilebilir. Arada melankolik ve mızmız olabilir.

VENÜS 1. EVDE
Zevk ve estetik incelik, kibarlık, sanatçı ruhlu, zevklerine, rahatına düşkün, bol para harcamayı seven, sevildiğini bilmek ve duymak isteyen bir kişilik. Fiziki güzellik, şarkı söyleme yeteneği, karşı cinsten yana şanslı olma. Dostça, hoş, havalı, gönül okşayıcı, cana yakın bir yapıdadır. Çekici görünümlü, çoğu kez çarpıcı güzelliğe sahiptir. Yaşama iyimser bakar.

Rahat tavırlı, barış dolu, uyum yeteneğine sahip, diplomatik ve sosyaldir. Her zaman popüler ver her yerde hoş karşılanan bir insandır. Genellikle sanatsal tutkuları vardır. Güzel vakum. Ne pahasına olursa olsun hoştur ve başka hiçbir şey değildir. Açgözlü bir şekilde ilgi ister. Kendini beğenmiş, kibirli, tembel, vefasız, eleştiriye tahammülsüzdür. Çekici zarif davranır kuvvetli bir konumdur, senin kişiliğine cazibeyi eklediği için sana yumuşak başlı ve hoş bir kişilik imajı verir Sen, güzelliği elinde tutmayı bilirsin. Senin, doğayla kuvvetli bir yakınlığın var, ve plastik şehir inşaları yerine yaşamına ülkenin sakin bir yerinde yaşamayı tercih edebilirsin.

Çok sıcak ve kafa dengi birisin. Aile ve arkadaşlara bu aynı duyguları tasarlamak için senin için kolaydır ve bu kişiler çoğunlukla zor durumlarında barışı sağlaman için sana güvenir. Senin, müzik, sanat ve dramaya doğru kuvvetli yeteneğin var. Genellikle, kuvvetten ziyade diplomasiyle düşünceleri kazanmayı denersin. Sen, zorunlu olduğu zaman kendini beğenmiş olmayı öğrenmelisin, İlişkiler senin için çok önemlidir. ve senin yolundan dışarı olanları asla kabullenmezsin. İlişkilerinde uyum çok önemlidir, özellikle sürekli tartışmak seni bir çok şeyden uzaklaştırabilir. kişiye çekicilik ve güzellik verir.

Herkes tarafından beğenilir, dikkat çekerler. hareketleriyle, sözleriyle çevrelerindekileri etkilemsini iyi bilirler. Güzel sanatlardan hoşlanırlar hatta ressam, besteci vb. de olabilirler. Toplum tarafından sevilirler. Fiziksel özellikleriniz dengelenmiştir. Fiziksel yönden çekicisiniz, eğer değilseniz kişisel cazibeniz yüksektir. Görünüşünüz etkiler. İyi giyinmeyi seversiniz. Kozmetik ve diğer güzellik malzemelerinden hoşlanırsınız. Başkaları sizden olduğu gibi sizde başkalarından kolaylıkla etkilenirsiniz.

VENÜS 2. EVDE
venus finas konularında agirlikli bir sevme konusu verir ve kisi finans konularından para kazanabilir, muhasebeci, işletmeci, finansci olma potansiyellerini gosterir Parayı fazla zorlanmadan kazanına, başkalarının maddi imkanlarını kullanma, zengin manevi değerler, sanatla ilgili bir yoldan gelir sağlama, bol para harcayıp hovardalık yapına isteği.

Çok olmasa da her zaman bir yerden para gelir. Sevimli, çekici insan. Yetenek olarak kendi zevkine güvenir. Sanat, kuyumculuk ve güzel olan veya insanı güzelleştiren her konuda ticari bir zekaya sahiptir. Rahat ve konforlu ortamlardan ve eşyalardan zevk alır. Duygusal ve maddi güvenceyi sever ve arzular. Kendini süslemekten hoşlanır. Para ile ilişkisinde dengeli ve ihtiyatlıdır.

Gösterişçi savurgan. Egoist ve kendini beğenmiştir. Aşırıya kaçar. Sevginin parayla ölçüldüğüne veya sevgiyi parayla satın alabileceğine inanır. Zevk, güzellik ve zenginliğe müptela olabilirsiniz. Güzellik işi, hukuk, sanat, müzik, kuyumculuk, moda ve tasarım gelir kaynağınız olabilir. Kişisel cazibe ve fiziksel çekiciliğinizin tüm avantajlarını kullanır ve ilişkilerinize değer verirsiniz.

VENÜS 3. EVDE
Venüs 3. cü evin konuları bakımından olumlu fakat kendi simgeleri açısından zararlıdır. Hint bilgeleri bu yerleşim için kişinin pinti, cimri veya yoksul olacağını ileri sürmektedir. Çünkü, 3. cü ev arzu ve isteklerimizi simgeler ve Venüs de tutkuların simgesidir. Venüs 3. cü evde ise, kişinin yararlı kardeşleri olacaktır. Sonraki kardeşin de kız olması mümkündür.

Bunların varlığından mutluluk alacaktır. Böyle birisi müzik, dans, şarkı ve medya konularında yetenekli ve heveslidir. Bu konularda kariyer yapabilir. Oyunların yapımcısı veya yöneticisi olabilir. Karakterinde yoğun arzular vardır ve bunların tatmin hissini duyacaktır. Çok güzel ve etkili bir sesi olacaktır Güzel konuşma, şiir ve yazı yazabilme, yaratıcılık, el becerilerinde sanatsal ve estetik güzellik, yakın çevreden kişilerle duygusal ilişkiler, denge sağlamak için yalan söyleme.

Özellikle komşular arasında çok sosyal, kardeşlerle yakın ilişkide bulunur ve sıkça ziyaretlere gidersiniz. Okulda yakın arkadaşlıklar kurarsınız. Diplomatik kabiliyetiniz yüksektir. Dedikoduyu seversiniz. Okul arkadaşı ya da komşunuzla evlenmeniz mümkündür.

VENÜS 4. EVDE
Anne, baba, aile bireylerini sevme ve duygusal bağlılık. Evini rahat, sıcak ve dengeli yaşanılır hale getirme, uyumlu ilişkiler, vatan sevgisi, tabiatı, çevreyi koruma, hayatın sonlarında gelen rahatlık.

En sosyal olduğunuz yer evinizdir. Evde eğlendirmeyi seversiniz. Evin huzur dolu olmasını istediğiniz kadar güzel olmasını da istersiniz. İş veya evlilik eşinizi doğduğunuz şehirden seçmeniz mümkün, ebeveynlerle sıkça sosyal ilişkilerde bulunursunuz. ilişkiler anlamında ailenin etki ve yönlendirmelerine maruz kalınabileceğini gösterir

VENÜS 5. EVDE
Bu insan şefkatli, sevecen, yaratıcı ve karşı cinse çekici birisidir. Rol yapma kabiliyeti, sanat ve müzik yetenekleri vardır ve bunlardan favori hobiler üretebilir. Sahne sevgisi ve oynama yeteneği de olabilir. Zevkli ve ögretici bir ögretmen olabilir zira, çocukları çok sever. Hayatı, doğayı, iyi ve zevkli zaman geçirmeyi ve insanları da bağlılık derecesinde sever.

Aşırı kendine düşkünlüğü frenlemelidir. Venüs 5. ci evde bir aşk sarhoşunun ve flörtçü kişinin simgesidir. Çocuklara yaklaşımında onları güzel sanatlara teşvik etmek göze çarpar. Bu insan mutlu olmak ister. Dünyadaki tüm güzelliklere şükreder. Çirkin şeyleri görmezlikten gelmeye daima hazırdır. Romantizmi, aşkı ve flörtü çok sever. Kendini en iyi nasıl sunacağını iyi bilir ve büyüleyici bir izlenim yaratır. Güzelliğin sarhoş edici etkisine kendini teslim eder. Sanatçı, yaratıcı ve üretken bir yapısı vardır.

Çocuklarla arası çok iyidir. Sert etkilerde ortaya problemli alanlar çıkacaktır. Karşımıza bir Playboy çıkabilir. Yüzeysel ve kibirli davranışlarda bulunabilir. Hesapçı olabilir ve kozlarını acımadan kullanır. Ancak, morali çok yüksekken coşkuluyken yaşamayı becerir. Yaşlandığında ciddiyetten uzaklaşabilir Neşeli, canlı, yaşama sevinci ve coşkusu, aşkı ve aşık olmayı seven, yaratıcı, sanatkar ruhlu. Artistik anlatım, hassasiyet, çabuk incinme, birden fazla beraberlik. Çocukları güzel olur. Neşeli, sosyal, cömert, genelde şanslı, ilişkilerini bitirdikten sonra arkadaş kalabilen birisiniz ve iyi bir sevgili olmaya adaysınız.

Sanatsal yaratıcılığınız vardır. Çocuklarla iyi ilişkileriniz olur. Şık kıyafetleri seversiniz.
BAŞAK burası biraz tedirgin bir yer çünkü Venüs başakta çok eleştirir sevdiği kişiyi.. bu yüzden sevdiği kişiyi bezdirme ihtimali vardır…hem beğenilerini göstermekte de zorlanır, çok çabuk beğenmez.

BALIK Neşeli, fazla duygusal ve hayal perest, hislerini çabuk açıklamayı tercih etmeyen, aşkla mutlu olacağını düşünen, bazen gerçekle düşlerindeki aşk, mutluluk birbirine uymaz. Sosyal yaşam hareketli olabilir, çapkınlık görülebilir, aşık olmayı sevebilirsin, eğlenceye, kumara, şans oyunlarına yatkınlık, hassasiyetden dolayı hayal kırıklığı, çabuk incinme.

VENÜS 6. EVDE
Günlük uğraşılar yönünden hareketlilik; iş arkadaşları ile uyumlu, iyi, güzel, temiz bir çevrede yaşama, hayvan sevgisi, çevreyi ve doğayı koruma, giyimde temizlik, şıklık, sert açı varsa sosyal ilişkilerde zorlanma, sağlığın çabuk bozulması. Eşinizle çalışmayı tercih edersiniz.

Estetik olarak sizi tatmin eden yerde çalışmayı seversiniz. Eşinizi bu ortamdan seçebilirsiniz. İş performansınız işinizdeki ilişkilerden etkilenir. Sağlık veya fiziksel sağlık, halkla ilişkiler veya güzellik sektöründe çalışabilirsiniz.

VENÜS 7. EVDE
Sen beni seversen ben de seni severim der Evlilikte şans, erken evlenme, Kibar, dengeli ve varlıklı bir eş. toplum ilişkilerinde uyum, aranılan, sevilen, tercih edilen bir kişilik. Sevgide cömertlik ve karşılığını görme, dost sandığı kişilerin düşman çıkması fakat onlardan gelen çıkarlar. erken yaşta evliliğe sebep olur. Arkadaş canlısısınız, ilham için yakın ilişkilere ihtiyaç duyarsınız.

Evlilik ya da iyi bir beraberlik arzunuzdur fakat doğru olanı bulmakta güçlük çekersiniz. Herkese karşı kibarsınız. Kabalıktan ve beklemekten nefret edersiniz. İyi bir arabulucu olabilirsiniz. olması eşinin yada erkek arkadaşının çapkın yakışıklı biri olacağını gösteriyor. evlilikte büyük mutluluk anlamına gelir. Ayrıca evliliğin bolluğa, zenginliğe yol açacağı da anlaşılır.

Ancak Venüs ya olumlu açılar yapmalı ya da hiç açı oluşturmamalıdır 7. evde Venüs-Regulus Kraliyet yıldızı kavuşum:şanslı bir evlilik yada şanslı ilişkiler yada iş ortaklığıyla gelebilecek kazançlar. BOĞA 7. Evindeki Boğa’da Venüs bulunan erkeğin eşi muhtemelen çok cazibeli, sadık, iyi giyinen, sanatsal yetenekleri olan bir kadını işaret ediyor olabilir.

VENÜS 8. EVDE
kisi partnerinin sahip olduklarini cok sever onun evi arabasi, maddi ve manevi sahip olduklarini... "senin malin benim malim, ama benimki senin olamaz... "der... yer alti kaynaklarini sever, yani onlarla ilgilenmeyi, jeoloji, maden muhendisligi, arkeoloji. Bu insan muhtemelen partnerinin çalışmaları sayesinde sahip olacağı fiziksel konfor ve refah ile zevkler içinde olacaktır.

Aradığı lüksü elde etme fırsatı verecek bir miras alabilir. Disiplinli bir kişilik yerine tembelliğe meyil ve zihnin cinsel ile meşgul olması görülebilir. Eğer tabiatının böyle meyillerine fazla kapılırsa sorunlarla karşılaşabilir. Metafizik çalışmalar, pisişik ve iyileştirme yöntemleri ilgisini çekecektir. Muhtemelen büyü ile ilgilenecektir. Venüs 8. ci evde aşk büyücüsünü simgeler. Bu insanın ölüme bakışı "huzurlu ölüm, veya aşk için ölüm" şeklindedir. Yasağın çekiciliğine ve çarpık olanın güzelliğine kapılan bir insan olabilir. Parçalanmış şeylerin romantizmini, korkutucu güzelliklerin çekiciliğini yaşar. Gençliginde genellikle durgun olur. Yaşlandıkça zevk ve eğlence merakı artar. Baştan çıkartıcı erotik bir havası vardır. Kişisel ilişkilerinde tutkulu ve yoğundur. Doğru zamanı yakalama içgüdüsü güçlüdür.

Gizli fantezileri ve arzuları vardır. Sert etkilerde ortaya problemli alanlar çıkacaktır. Bunları tehlikeli bağlantılar olarak özetleyebiliriz. İçten pazarlıklı, manipülatif, kotrollü, cinsel cazibesi ile insanlarla oynayan biri olabilir. Bir cinsel sembolü sayılabilir. Sapkın eğilimleri ve derin bir erotizmi vardır. Başkalarına boyun eğdirerek veya cinsel bağımlılık yaratarak güç ve para elde edebilir. Aşk ve romantizmi bir iş gibi görebilir. Gerçekleri kendinden saklayan bir insan olabilir. Miras, boşanma veya benzer yollu varlık sahibi olma.

Devlet işlerinde şanslılık, cinsellikte sevgiyi bekleme. Ölüm ve ötesi gibi konulara gerçekçi yaklaşım, sert yıldız etkileri varsa sözünü sakınmadan, dobra dobra kırıcı konuşma. İş ilişkilerinde mali kazancın olanaklarını sunan olumlu bir konumdasın ortağın tarafından veya ortaklar tarafından. iç büyümen, senin hayati enerjilerinin, maddi zevklerden ziyade manevi doğru daha yatkınsa seni tatmin edebilir ve yaşam ve ölümün esrarlarına rağmen mutlu olabilirsin orta yaşların esnasında mali ve sosyal halinde ilerlemeler için bazı mükemmel fırsatlara sahip olabilirsin. evlilik boyunca yaşamında yada yakın ilişkilerinde karşındaki insanı dengeleyebilirsin.

Sosyal olaylarda çok ateşli davranırsınız, kısa konuşmalardan ve dedikodulardan nefret edersiniz. cinsel yaşamınızın gizemli olmasını istersiniz. Evlilik yoluyla maddi kazanç sağlama ihtimaliniz vardır. Evlilik yoluyla yoğun bir sosyal yaşam ve gelişmiş bir statü kazanma ihtimaliniz de yüksektir.
AKREP ilişkilerinde gizemli, kıskanç arkadaşlıklarında şüpheci ve kolay güvenmeyen kişilik özellikleri verir

VENÜS 9. EVDE
Üniversite hayatında da tanıştığın biriyle evlenmene dalalet olabilir Bu insan muhtemelen uzun yolculuklar yapmaktan hoşlanacak ve bu yolculuklardan kendine faydalar ve kazançlar sağlayacaktır. Hayatının çeşitli safhalarında doğduğu yerden çok uzaklara gidecektir. Farklı veya çeşitli kültürleri anlamanın sağlayacağı faydalar ve bunları değerlendirmenin vereceği ödülleri olacaktır. Özellikle yabancı kültürlerin güzellik, sanat ve müzik değerleri onu çekecektir. Kanuni meselelerden fayda sağlayacaktır.

Kurallara saygılı, zevklerim tatmin ve yeni arkadaşlar tanımak için uzun seyahatler yapına; bilgili, kültürlü, üst düzey kişilerle sevgi bağlan kurma, akrabalardan, çok yakın arkadaşlardan faydalanma Din ve sosyal olaylara ilişkin ideal fikirleriniz vardır. Fikirler ve pratik gerçekler arasında iyi bir denge kurarsınız. Yabancı bir ülkede veya yabancı bir dine ait biriyle aşk veya evlilik olabilir.


YAY yurt dışı evi eleneceğin insan senin kültüründen farklı bir kültürede sahip olabilir Akademisyen bir eşYabancı dille ilgili ya da yabancı ülkelerle bağlantıları olan bir eş Aynı uyruktan olursa bile farklı din ya da meshepten bir eş.

VENÜS 10. EVDE
zirveye cikmayi sever. politika, toplum ve otoriteyi sever.. ilgi duyduğu iş venüsyen tarzda olabilir.. venüsün ilgi alanları güzellik, dans, müzik, moda, kadınlar olunca venüsü terzide olan birisi en çok bu alnlara ilgi duyar ve yetenekleri bu alndadır.. mzisyenlerle arkadaş olur, dansçılarla, modacılarla, toplumun ilgi ve beğenisini kazanmış kişilere aşık olur... 10 ev ise 4. evin karanlıkta olan kısmının aydınlıkta, görünür olan kısmıdır.. toplum içindeki konumumuzdur.. mesleğimizdir, kişinin meşgul olduğu alanlardır, başarı ve şöhreti simgeler. Bu insan hoş ve tatlı mizacı ve uyumlu tabiatı nedeniyle kariyerinde ve insanların çoğunda popüler imaj bırakacaktır.

İnsanların onun için hep güzel seyleri görmek istemeleri, enerjisini kötüye kullanması durumunda miskinlik ve tembellik tablosu ile karşılaşmalarına neden olabilir. Bu kişilikte diğer insanlara sevgi ve dostça bir yaklaşım ve genel bir iyimserlik göze çarpar. Bu yerleşim topluma hitabet ve şarkıcılık alanlarında oldukça faydalıdır. Sesi ile insanları etkileyebilir ve onlara ilham verebilir. Bu yerleşim genel olarak olumlu parasal varlık ve refaha işaret sayılır. Venüs 10. cu evde popülerlik ve çekicilik simgesidir. Bu insanın anne imgesi sevgili, çekici fakat aynı zamanda rakip bir anne şeklindedir. İnsanlarla temas kurmakta, bunları sürdürmekte ve geliştirmekte yeteneklidir.

Cana yakın, popüler, güvenilir ve sadıktır. Mesleği çerçevesinde dünyaya mutluluk ve güzellik getirmek ister. Sanatsal hırsları ve yaşamı daha güzel kılacak ticari işlere yatkınlığı vardır. İyi bir temsilcilik yeteneğine sahiptir. Hayırseverlik duygusu yüksektir. Sert etkilerde ortaya problemli alanlar çıkacaktır. Entrikacı bir tip ile karşılaşabiliriz. Çekiciliğini, diğer insanları kişisel amaçlarına doğru yöneltmek için kullanır. Egoist, hesapçı, kendi istekleri için ısrarlı ve güç peşindedir.

Statü ve gücü fazla önemser. Bulunduğu ortamda, iş çevresinde sevilen, sayılan nazik biri, sanatsal bir dalda çalışma, meslek dalı ne olursa olsun güzellik, denge ve uyum, kendini yormadan çalışma teknikleri geliştirme, şöhret ve ün yapma. Sert etkiler varsa iflas etme, yeniden denge kurma. Çekici. İnsanlarla temas kurmakta, bunları sürdürmekte ve geliştirmekte yeteneklidir. Cana yakın, popüler, güvenilir ve sadıktır. Mesleği çerçevesinde dünyaya mutluluk ve güzellik getirmek ister. Sanatsal hırsları ve yaşamı daha güzel kılacak ticari işlere yatkınlığı vardır. İyi bir temsilcilik yeteneğine sahiptir. Hayırseverlik duygusu yüksektir.

Çekiciliğini diğer insanların kişisel amaçlarına doğru yöneltmek için kullanabilir. Kendi istekleri için ısrarlı ve güç peşindedir. Statü ve gücü çok önemser. Sen uyumu arayan bir kişisin, yaşamda bütün şeylerin estetik değerini gözlemek gibi bir özelliğin var. sanatsal faaliyetlerde görev alabilecek yeteneğe sahipsin ve sevimli ve güzel olan herkese sahip olmak isteyebilirisin. yaşamda başarıyı yakalamak için için yeterli potansiyelin var. Senin başarının büyük kısmı, yaptığın işe ilgi duyman ve sert de olsa kuralları uygulamanın sonucudur; zekan sayesinde bir gurubu yönetebilecek kapasiteye fazlasıyla sahipsin.

Yaşamının bazı döneminde iyi bir şöhret ve mali başarı vardır Toplumda olmaktan zevk alırsınız. İyi bir reklâmcı veya hazırlık konuşmacısı olmaya adaysınız. Babanızdan ya da evlilik yoluyla gelen bir geliriniz olabilir.

ASLAN dikkat çekmeyi sever, çevresi tarafından sevilebilir, sanata merak görülür, şöhretli ve ünlü olma isteği olabilir, ileri yaşlarda hayattında sorunlar olabilir. Sosyal yaşamda iddialı ve başarılı olabilir. Sosyal statüsü yüksek ve maddi durumu iyi olan kişilerle evlilik yapma isteği olabilir. Sıcak, sevecen olabilir. İyi sanatçı olabilirler sanatçılık yetenekleri vardır, ayrıca yaratıcı yetenekleri ve liderlik yetenkleri de vardır. Önemli günlerde sevdiklerine jest yapmak hoşlarına gidebilir.

VENÜS 11. EVDE
Kişinin yaşamdaki hedeflerine ulaşmasında arkadaş çevresinden yardım göreceğini ve mevki sahibi olmasında arkadaş ve dostlarının etkisi olacağını işaret eder. yani venüs ü 11. evde olan kişiler her durumda kendisine yardım için dost bulmakta zorlanmazlar. çünkü bu kişiler kibar ve yumuşak davranışlarıyla insanları zorlanmadan kendilerine çekme yeteneğine sahip olurlar. bu kişiler halk arasındaki deyimiyle şeytan tüyüne sahip kişilerdir. karşı cinsten arkadaşlarlada çok iyi anlaşır kişinin güzel ve yakışıklı çocukları olur.

önemli bir noktada venüs ü 11. evde güçlü etkiler almışsa umutlarına ve hayallerine kolay kavuşma etkisi verir. ama bunun aksi durumda gerçekleşmeyen dileklerine sadece uzaktan bakabilirler. tabiki bu durumlar venüs ün bulunduğu ev kadar burç ve aldığı açılarlada farklı yorumlar getirebilir harita sahibine Şeytan tüyüne sahip olma, kibar, yumuşak davranışlarla insanları zorlanmadan kendine çekme yeteneği, her zaman yardıma hazır dost bulma, karşı cinsten arkadaşlarla iyi anlaşma, güçlü etkiler varsa umutlarına kolay kavuşma, aksi halde gerçekleşmeyen dileklere uzaktan bakış Sosyal birisiniz, birçok arkadaş ve tanıdığınız vardır.

Arkadaşlarınızı kişisel kazanç olarak kullanabilirsiniz. Birçok kulübe ve organizasyona üyesiniz. Bir arkadaşınızla evlenebilirsiniz. Başarılı bir eğlence yöneticisi olabilirsiniz. Becerili bir diplomat veya uluslararası finans uzmanı olabilirsiniz.

Geri giden venüs yalnızlık duygusu verebilir. ve içinde duygusal karışıklıklar yaşayabilirsin, bu yüzdende arkadaş seçiminde bocalamalar olabilir. Sevilmeme korkusuda yaratır iç çelişkiler yaşayabilirsin o yüzdende, arkadaş çevren az olabilir

VENÜS 12. EVDE
Kişinin çevresi oldukça geniş olsa da yalnız kalma istemi/eğilimi görülür. Parasal anlamda ise kişi daha çok birikim yapmaya yönelik davranacaktır. Kadınlar için bu konum fiziksel özelliklerini sergilemenin kendileri açısından rahatsız edici olarak algılanacağı bir hissiyat oluşturabilir. Engin bir iç alem, sonsuz zenginlik, evrensel genişleyebilmeye müsait şuur boyutu, hayal edebilme, şekillendirme yeteneği, kolaylık ve şans, sevgiyi açıklayamama; içte hüzün dışta neşe; yalnızlığı dolu dolu yaşama Utangaç bir yapınız var, kendinize hiç ilgi göstermeyen birine âşık olabilirsiniz. İlişkilerinizde beklemediğiniz sorunlar çıkabilir. Suçlayıcı davranışlar gösterebilirsiniz. Sanatsal olaylarda kolaylıkla cesaretiniz kırılabilir. Gizli aşktan hoşlanırsınız. ilişkilerinde yanlışlıklar yapma olasılığına işaret eder.

BOĞA bastırılmış bir “yüzeysel bakış açısı” tarzında ortaya çıkar. Bu erkekler gösterişsiz kadınlarla olmayı tercih eder, gösterişli kadınları arzularlar.
başak sevgi konularında utangaç olabilirsin, sakin, gösterşisiz, çevrende olup bitene karşı meraklı olabilirsin, plotonik aşklar yaşayabilirsin, aşk hayatın sorunlu olablir ya da sorunlu kişilerle aşk yaşayabilirsin, herhangibir grişim konsunda çabuk cesretin kırılabilir, sevdiklerinle aynı zevkelrinin olmasını istersin, çocukluk yılları sevgisiz geçmiş olabilir bu yüzden sıcak bir yaşam istersin -kolay kolay sevgi ilişkilerine girişmez inceleyicidir eleştiricidir

Geri giden venüs
Kişinin yalnızlık ve duygusal karışıklıklar içinde olacağını gösterir. Bu kişilerin duygusal ve sosyal davranışları özneldir. Bu konulardaki duyguları açık değildir. Geri giden Venüs kişiye sevilmediği duygusunu vererek sıkıntılara ve bocalamalara neden olur. Bu kişiler sık sık büyük aşklara, görülmemiş bağlılıklara gereksinme duyarlar. Maddesel kısıtlamalar ve yavaşlamalar, Venüs ileri hareket ile düzelene dek devam eder. Venüs’ ü geri olan bir erkek kadınlardan uzak durmayı yeğleyebilir, böylece geçmiş yaşamlarında yaşamış olduğu yoksunluk duygusunu yaşamamayı ummaktadır.
Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astrolojide Evler” sayfasına dön