URANÜS EVLERDE BURÇLARDA

uranüs evlerde burçlarda etkileri ve sonuçları

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
alev
Mesajlar: 20
Yaş: 53
Kayıt: Prş 31 Mar, 15:29

URANÜS EVLERDE BURÇLARDA

Okunmamış mesaj gönderen alev » Pzr 10 Şub, 11:53

Resim

URANÜS EVLERDE BURÇLARDA

URANÜS KOÇ BURCUNDA

özgürlüğe düşkündür aceleci bir enerjin var ve hem kendin için hem başkaları için yapılan şeyi başarmak istersin. Yeni fikirler düşünebilir, enerjin ve fikirlerinle onu şevkle sunarsın. Birilerine ihtiyaç duymadan kontrol edersin. Sen, derince geleneksel olmayan şeylerin üzerinde olabilirsin, (Ateşle, Uranüs) icatlar yapabilirsin ama çabukça sonuçlara varamazsan başarılı olmazsın.

Yeni alanları araştırma cesaretin vardır o Kendi çıkarın için değişiklikleri kabul etmek zorundasın ve edersin o Adım adım gelişen davranışlardır Yeni alanları araştırma cesaretiniz vardır. Kendi çıkarınız için değişiklikleri kabul etmek zorundasınız ve edersiniz. Adım adım gelişen olayları hırsla takip eder ve davranışlarınızı buna göre ayarlarsınız. Kendi kişiliğiniz de yavaş ve emin bir gelişme gösterir.

URANÜS BOĞA BURCUNDA

Pratiksin ve meselelerde herhangi bir konuda iyice düşündükten sonra verilen karardan asla bir daha dönmezsin. Uranüs düşüşteyken yeni fikirlere arada sahip olması için çatışmalara sahip olabilirsin, sen kendi istediğin bir şeyi yapmak için özgür olmayı istediğin zaman kurallar ve düzenlemelerde kendini tuzağa tuzağa düşürülmüş hissedebilirsin. Yeniliklerin bir yapıya ve amaca sahip olmalıdır Özgürlük hislerin sorumluluk almanı gerektirecektir.

URANÜS İKİZLER BURCUNDA

Sen çok yönlü değişken yollarda fikirlerine ilişkin sapmalar yaşayabilirsin. sen, iyi olabilen bir sürü garip ve geleneksel olmayan fikirleri üretirsin fikir ve düşüncelerini farklı yollarla ifade edersin Yeni fikirler üretip başkaları ile paylaşmak isteyeceksin Konuşma özgürlüğüne daima sahip olacaksınız. Fakat bu özgürlüğünüzü iyi değerlendirmek oldukça zor olabilir. İletişimde yeni yöntemler peşinde olabilirsiniz. Yeni fikirler üretip başkalarıyla paylaşmak isteyeceksiniz.


URANÜS YENGEÇ BURCUNDA

Sen, seni diğerlerinden farklı duygularıyla sempatik yapabilen, veya senin, duygusal yönden geleneksel eve veya vatanseverliğe tepki gösterdiğin ifade edebildiği değişken bir yolda duygusal olmaya yönelirsin. Aile ve aile içi ilişkilerde geleneksel olmayan kavramların vardır o Yemek ile ilgili yeni fikirler üretebilirsin. Ev ve yerli ülke ve bakma gibi güvenliğin geleneksel formlarına karşı isyan etmeyi ifade edebilir, birinin üssünü oluşturmanın yeni alternatif yolları olduğu için, mesela kendinden gelişme gösterebilirsin.

URANÜS ASLAN BURCUNDA

Aslan'da Uranüs etkileyici bir şekilde sapmaya ve zevklere yaratıcı bir şekilde yönelir. Sen, yeni zevkler, muhtemelen geleneksel olmayanları seçersin, ve kendini beğenmenin yollarını arasın. Sen, (İlhamlar) yeni fikirlerle (Uranüs zararı), muhtemelen diğerlerini hayran bırakması için senin temelde tesadüfi arasında bazı çatışma, veya "Serinlet" görüşü ve bir şevki geçirebilirsin, ve eğlenmenin yeni yollarını ararsın. Sen, fazla gururlu olabilirsin. Geleneksel kavramlara küstahlıkla meydan okursunuz o Bilimsel araştırmalara yönelebilirsin yada araştırma konuları çokça ilgini çekecektir o merhametlisin.

Aşkta ve her türlü duygusal ilişkinizde alabildiğine özgür olmayı istersiniz. İçinizdeki kahramanın kendi hayatını özgün şekilde yaşaması için elinizden geleni yapma dürtünüz son derece kuvvetlidir. İradenizi, sahip olduğunuz gücü özgün şekilde değerlendirir ve kullanırsınız. Yeniliğe karşı riskleri göze alabilecek kadar açık bir yaklaşımınız vardır. Her şeyi ilk deneyimleyen olmayı bir ayrıcalık olarak kabul edersiniz. Demokrasi ve eşitliğe saygınız vardır ama, bireysel ihtiyaçlarınızı daha ön planda tutmanız bu konuda ben-merkezcil bir yaklaşımın hakimiyetine neden olabilir.

URANÜS BAŞAK BURCUNDA

Analitik ve kritik bir biçimde sapmaya yönelir, özel olarak onun, çalışmayı anlattığı gibi, hijyen ve sağlık çok önemlidir. Bu, iyileştirmenin geleneksel olmayan metotlarına cazibeyi ifade edebilir, Senin, pratik olduğun ve pratik etkiye senin yeni fikirlerini koyabildiğin muhtemeldir. Elde bulunanları doğru kullanma ve geliştirmeye yatkınsın o Sağlık konusunda yeni fikirler üretebilirsin Öğrenme, öğretme ve üretme özgürlüğünüzün olması sizin için son derece önemlidir. Özgün metotları üretimde ve yaşamınızı devam ettirmekte kullanmakta son derece başarılısınızdır.

Farklı öğrenme yolları denemekte hiç bir sakınca görmezsiniz. Her türlü yeniliğe karşı kontrollü, ama reddetmeyen bir şekilde yaklaşırsınız. Özellikle bilgi edinmeyi ve üretimi kolaylaştıran teknolojik yenilikler karşısında son derece atak bir davranış biçiminiz vardır. Demokrasi ve eşitlik sizin için önemlidir. Ama etrafınızdaki insanları, kendinize göre biraz "daha eşit" bulursunuz. Elde bulunanları doğru kullanma ve geliştirmeye yatkınsınız. Sağlık konusunda yeni fikirler üretebilirsiniz. Düşünceleriniz daima yenilikler ve değişiklikler peşindedir. Böylelikle süregelen katı fikirlere karşı çıkma isteğinizi güçlendirirsiniz.

URANÜS TERAZİ BURCUNDA

Terazi'de, diplomatikçe ve uyumlu bir şekilde uyumludur Uranüs. Evliliğin alanında senin kendi işini yapman için boşluğa sahip olmalı, olduğunu ifade edebilir. Senin için eşitlik esas. Geleneksel olmayan fikirlerle çekici bir arkadaş senin, ne kadar üzerinde etkili olabilir..

Yasal konularda yeni kavramlar yaratabilirsin o özgürlükle ilgili yeni ve değişik fikirlerin olacaktır, ortaklıklar kurabilir yapıdasın ve genellikle yatırımlarına ortaklar ile girersin. Yeniliklere açık birisiniz. Yasal konularda yeni kavramlar yaratabilirsiniz. Özgürlükle ilgili yeni ve değişik fikirleriniz olacaktır. Ortaklıklar kurabilir yapıdasınız ve genellikle yatırımlarınıza ortaklar ile girersiniz.

URANÜS AKREP BURCUNDA

Sen aşırı derecede duygusalsın, senin duygusal parçanı saklamaya yönelebilirsin. Duygularını gösterdiğin yolda geleneksel olmayan biri olabilirsin. Sen hem de temel olarak dönüştürüyor olabilen şiddetli ve ani değişiklikleri yapabilirsin. Sen, kendini derinine keşfetmek ve kendini ortaya çıkarmak için değiştirebilirsin ve bu tutkulu duygular, bu beceriyle diğerlerine yardım edebilirsin. Aklınızı iyi kontrol edebilirsin o tıbbi araştırmalarda yeni araştırma alanları açabilir, yenileme ve ıslahat arayışında olabilirsin

URANÜS YAY BURCUNDA

Felsefe, din ve yüksek düşüncelere sahip olabilirsin. Bu yıllarda doğmuş insanlar, bilginin çeşitli alanlarında yenilik getirmeye yönelir. Onlar hatta, dinde yenilik getiren olabilir. Kabul edilen inançlar ve dogmalardan tahliyeyi aramak için, onlar, uzak yerlere çok fazla yolculuk yapar. Onlar, yeni fikirlerin yukarısı rüya görmekte özel olarak iyidir.

Sen, ortak sosyal inançlara senin bağlarını salıvermekte karıştırılabilirsin, ve düşünmenin yeni yollarını yaratmak. Milliyetçi birisin o eğitimde yeni anlayışlar arar, dinsel kurumlarda devrim düşüncesine sahip olabilirsin Uranüs insanı yeniliklere, değişikliklere ve hatta bazen çılgınlıklara zorlayan bir burçtur. Sevmediği , kararlı, sebatlı bir burçta yıldız pek çok olumlu özelliğini kaybetmekle birlikte daha sakin olur. Yay özgürlüğü, bağımsızlığı, yenilik merakını temsil eden çift karakterli bir burçtur.

Ani kararlar, sonucun ne olacağını düşünmeden yapılan atılımlar yaydaki Uranüs'ün neden olduğu şeylerdir. Uranüs burada insana sevimlilik ve çekicilik de verebilir ama yıldızın bu konumu kolay kolay güven uyandırmaz. Yine de Uranüs yay burcundan Jüpiter, güneş gibi yıldızlarla iyi açılar yapıyorsa durum değişebilir.

Yaydaki Uranüs insanın bilmeyi, öğrenmeyi istenesine, gizli kalmış bilgileri ortaya çıkarmasına da neden olabilir. Uranüs astrolojiye vb. ye ilgi duymaya da neden olabilir Milliyetçi birisiniz. Eğitimde yeni anlayışlar ararsınız. Dinsel kurumlarda reformist düşüncelerin öncülüğünü yapabilirsiniz. İnançlarınız doğrultusunda dik kafalı ve inatçı davranışlar gösteriyorsunuz. Kendi bilgi ve becerilerinize oldukça güvenir ve bunların doğru olduğunu düşünürsünüz.

URANÜS OĞLAK BURCUNDA

Sen ilhamlara ve yeni fikirlere sahip olma kapasitesine sahip olduğun için onları kolaylıkla pratiğe çevirebilirsin. Özgürlük ve bağımsızlık senin için çok önemlidir. Sen diğerleri tarafından kendi yolunda gitmekte caydırılmazsın, bundan dolayı istediğin şeyi ısrar edebilir ve başarabilirsin. Kurumlarda, politik ideallerde, iş ve endüstride değişiklikler peşindesin ve bu arayış seni sosyal imkanlarının yeterli olduğu ölçüde araştırmacı, atılımcı yapacaktır Maddi kararlarınızda ve mesleki yaşamda özgür olmayı ve inisiyatif kullanmayı isteyen bir yapınız vardır.

Kuralların pratik olmadığı ve fayda getirilmediği sürece değiştirilmesinden yanasınızdır. Bu olmadık şekilde bir yıkıcılık sergilemek değil, tam tersine gelişimi destekleyici yeni bir düzeni yaratabilmek için eskiye rahatça hoşçakal diyebilmektir. Yenilikleri yaratan ve uygulayan kendinizi olduğunuz ve kontrolünüzü kaybetmediğiniz sürece, değişime direnç göstermezsiniz.

Demokrasi ve eşitlik kavramlarınız statüko engeline takılmaya eğilimlidir. Toplumsal normların gerekliliklerini aşmakta zorlanabilirsiniz Kurumlarda, politik ideallerde, iş ve endüstride değişiklikler peşindesiniz. Bu arayış sizi sosyal imkânlarınızın yeterli olduğu ölçüde araştırmacı ve atılımcı yapacaktır. Bu konuda gösterdiğiniz gayreti ve hırsı başka konularda göstermeniz zordur.

URANÜS KOVA BURCUNDA

Sen kendi işini yapıyor olduğun zamanlarda diğer insanların ne düşündüğüne çok ilgi duymazsın.. Sen, sadık bir arkadaşsın, bundan dolayı insanlar, herhangi bir tuhaflık hissedebilirler. senin arkadaşlarının, tuttuğu herhangi bir geleneksel olmayan davranış ve inançlardan aşırı derecede hoşgörülüsün. Sen, senin arkadaşlarının, sana ihtiyaç duyduğu zaman bir ele ödünç vermekten korkmazsın. Sen, düşünceler ve fikirlerinle bir kişisisin. Sen, bir orijinal ve ilerleyen düşünür olabilirsin, analitik hem de olmak. Esaretten kurtulma ve bağımsızlık istersin pratiksin yeniliğe düşkünsün fen bilimlerinde başarılı olabilirsin.

URANÜS BALIK BURCUNDA

Senin için özellikle manevi, dinsel inançlar önemlidir. Sen hassas ve duygusalsın, psişik olabilirsin, o, senin doğal olarak doğru şey, yaptığındır. Sen, adapte olabilen ve çok yönlüsün, ve sen, birşeyleri bilmenin esrarengiz bir hissine sahip olabilirsin . Sen, geleneksel olmayan müzik, sanat veya manevi inançlarda bir ilgiye sahip olabilirsin. Aşırı duygusal birisin o hayırseverlik ve merhametlilik duyguların hep gelişme halinde olacaktır. Aşırı duygusal birisiniz. Hayırseverlik ve merhametlilik duygularınız hep gelişme halinde olacaktır. Bu konuda gösterdiğiniz eğilim sizi bazı kimselerin gözünde etkilenmeye ve kullanmaya açık birisi haline getirebilir.

Uranüs geri gidiyorsa

bitirilmemiş işler beklenmedik bir şekilde yinelenmek üzere ortaya çıkabilir. Arkadaşlar, grup ilişkileri ve amaca yöneliş biçimleri geçmişe dayanır. Kişisel özgürlük geçmişteki deneylerin ışığında davranışların gözden geçirilmesiyle kazanılır.

URANÜS EVLERDE

URANÜS 1. EVDE

Daima ileri bakar. En akıllı olduğundan emindir. İnsanlara hükmetme eğilimi kuvvetli. Yaratıcı, daha doğrusu icat edici. Bağımsız, kuralları yıkıcı, çılgın davranışlı, aşırı görüş sahibi. Duygulara fazla değer vermez. Aklına eseni yapar. Genellikle her fikre muhaliftir. Tartışmaktan kaçınmaz. inatçı, kıskanç ve bazen de aldatıcı biri olabilir.

Münakaşacı bir yapınız var, doğru olmasa da hemen her konuda muhalefet yapmaktan hoşlanırsınız, kişisel özgürlük ister ama kendi başınıza pek bir şey yapamazsınız. Yerinde duramayan hareketli birisiniz, değişken karaktere sahipsiniz. Ne yapacağınızı tahmin etmek zordur. Nadiren çok şaşırırsınız, toplumun belirli bir kısmıyla beraber fakat geri kalanıyla ilişkisizsiniz.

URANÜS 2. EVDE

Çalışarak kazanabildiği gibi başkalarının sırtından kazanmada da ustadır. Her durumda da istikrarlı bir kazancı olmaz. Paralar beklenmedik şekilde gelir gider. Alacaklar veya borçlar yüzünden sıkıntılar yaşar. Maddi olanaklarını alışılmışın dışında yöntemlerle kullanır. Cömert ama savurgan değildir, Değer yargıları kendine özgüdür!.. Standart ölçülere sığmaz Maddi varlığınız ve geliriniz ani değişikliklerden olumsuz etkilenebilir. Bir an cimri olabilir ama aniden bol para harcarsınız. Kişisel özgürlük ve arkadaşlığa önem veriyorsunuz. Yaşamınızdaki öncelikleri ve değerleri tahmin edemeyebilirsiniz

AKREP kendin farkında olmadığın ya da olduğun bir takım yeteneklerin sana kolay para kazandırabilir kanımca. Bu çalışmayla olabileceği gibi, başkaları desteklide olabilir. Akrepte olması ise şöyle düşünürsek biraz sert, inatçı ve farklı yöntemler kullanan birisi olabilirsin. Ayrıca karşı taraf üzerinde etki oranında yüksek olur Maddi gelirlerinde ani değişiklikler olabilir, para konusundaki tutumların değişiklik gösterebilir, değişik işler ilgini çekebilir sık iş değiştirme olabilir ve bu yüzden maddi gelirinde de değişiklikler olabilir, yeteneklerin sayesinde ya da başkalarının yardımıyla para kazanabilirsin.

Sabırlı olursan başarılı ve kazançlı olabilirsin. Sezgilerin iletişiminin iyi olmasını sağlayabilir, farklı fikirler ilgini çeker. Zekanı kullanmasını bilirsin, emir almaktan, otoritelerden hoşlanmayabilirsin, maddi açıdan bağımsız olmak istersin, başarılı olmak için, adını duyurmak için farklı yöntemler deneyebilirsin.

URANÜS 3. EVDE

Yapıcı, yenilikçi ve geliştiricidir... Bilim, modern teknoloji fazlasıyla ilgisini çeker. Özgür düşünür ve öyle hareket eder. Yakın çevresi üzerinde idare edicidir. Konuşması coşkulu, canlıdır. Dili oldukça sivridir. Doğru bildiğini açıkça söyler. İdare edilmesi, kontrolü neredeyse imkansızdır. Bilimsel, fikirsel iletişim sahalarında başarılı olur.

Madde ötesine dönük düşünebilir. karşılıklı iletişimlerde ağzından pat diye yorumlar çıkan herkesi böyle şaşırtan hatta çoğu zaman geleneksel toplum mantığında insanlar tarafından hoş görüyle karşılanmayan, orijinal, değişik, şaşırtıcı, sıradışı fikir ve düşüncelerini pervasızca dile getiren insanlardır.. hatta kardeş varsa kardeşlerden biri olduğunca özgür , asi , çılgın bi karakter verebilir Akıllı birisiniz, yalnız bilgiler aniden hafızanızdan silinebilir. Organize oluncaya kadar öğrendiklerinizi değerlendirmeniz zordur.

Hareketleriniz başka insanlara garip ve anlaşılmaz gelebilir, anlaşılması zor olan davranış periyotlarına girersiniz fakat bunlar kısa sürer. Yerinde duramayan hareketli bir yapınız var. Kardeşlerinizden ayrı kalabilir veya onlardan uzak yaşıyor olabilirsiniz.

YAY Uranyen enerjiyi hissettiğin yaşam alanı olarak 3. evi + Güneş fonksiyonlarını gösterebiliriz. düşünme tarzının doğrusal değil , zig zaglar şeklinde olabileceğini söyleyebiliriz. örneğin bir konuyla ilgili herkesle benzer bir mantık yürütürken sen farklı bir düşünce dalga boyutundan fikirler üretebilirsin. bu durumu '' başkalarının fikirlerinden bağımsız olmak '' gibi açıklayabiliriz diye düşünüyorum. Uranüs'ün HIZ kavramıyla paralelliğini düşünürsek , zihne hızla akan cevaplardan söz edebiliriz.

öğrenim hayatında farklı metotlar geliştirmenle tanınıyor olabilirsin.
OĞLAK Uranüs'ü 3. evde olan kişiler karşılıklı iletişimlerde ağzından pat diye yorumlar çıkan herkesi böyle şaşırtan hatta çoğu zaman geleneksel toplum mantığında insanlar tarafından hoş görüyle karşılanmayan, orijinal , değişik, şaşırtıcı, sıradışı fikir ve düşüncelerini pervasızca dile getiren insanlardır.. hatta kardeş varsa kardeşlerden biri olduğunca özgür, asi, çılgın bi karakter verebilir...

Uranüs'ün oğlakta olması ise kişiyi büyük işlere sevk eder.. ufkunda hayalinde düşlediğini teoriyede dökebilecek bi yetenek verir ve bunu teoriye dökerken de gayet planlı programlı adım adım ilerleyebilir açıkçası hem Uranüs'ün kıvraklığı, yenilikçiliği ve esas fikir üstüne serpilmiş Satürnyen sorumluluk ve planlama duygusu yetisi olarak değerlendirilebilir

URANÜS 4. EVDE

Ev, aile anlayışı çok farklıdır. Değişiklikten hoşlanır. Yaşadığı yeri, ortamı yenilemeyi sever. Ailesini düşünür ancak onlara tabi olmak istemez. Kuralları kendi koyar. Tartışmalar, anlaşmazlıklar yaşar. Kendi isteği ile veya şartların gereği olarak ebeveynlerinden erken yaşta ayrılabilir bağımsızlık isteği , aileyle uyuşmayan fikirler, düşünceler yüzünden.

Ayrıca bu evde bulunan Uranüs ailenin mirasından yarararlanamamasına da neden olabilir ve orta yaşlarda yaşam şeklini değiştirme isteği olabilir Çocuklukta önceden tahmin edilemez fakat engelleyici olmayan sorunlar veya ebeveyninizi ilgilendiren bu tür olaylar yaşanmış olabilirsiniz. Orta yaşta kendinize tamamıyla zıt bir yaşam biçimi benimseyebilirsiniz. Ülkenizden uzak kalmanız mümkün, evinize her geleni arkadaşmış gibi ağırlarsınız, kulüp veya dost toplantıları için evinizi seçersiniz.

URANÜS 5. EVDE

Sevgiyi duygusal bağlılık olarak görmez. Kafaca anlaşabileceği, akıllı ve farklı sevgili seçer. Tek birine bağlı kalmaz. Ahlak kurallarının aşar. Ayıp, günah gibi kavramlara bakışı farklı yöndendir. Birlikte yaşamak için mutlaka evli olmanın gerekliliğini kabul etmez. Orijinal hobileri vardır. Kumar gibi risklere çekinmeden girebilir. Çocuklarını özgür olarak yetiştirir. Bu insan kesinlikle orijinal yaratıcılığa sahiptir. Hobileri farklı ve ilginçtir. Özgürlük ve bağımsızlık arzusu aşk ilişkilerini ve çocuklarla ilişkilerini bozabilir.

Benzersiz bir çocukluk geçirmiş olabilir. Bu nedenle başka insanları anlaması zor olabilir. Toplumsal ilişkilerle fazla ilgilenmeyen ve daha fazla kendi eğilimlerine bağlı birisidir. Spekülasyon onu problemler içine sokabilir ve buna dikkat etmelidir. Aniden kazançlar ve aniden kayıplar gelebilir. Herhangi bir efor harcamadan beklenmedik kazançlar elde edebilir. Aşk hayatı da benzersiz ve ilginçtir, bazen süper bir tarz bile gösterebilir. Romantizme yaklaşımı ve flört anlayışı biraz geleneklere karşıt, isyankar ve serbest tarzda olabilir.

Uranüs 5. ci evde aşkın havai fişeğini simgeler. Çocuklara yaklaşımı ilerici ve değişken karakterdedir. Çocukları kendisini kısıtlayan bir yük gibi görebilir. Böyle bir insan çılgınlıktan, çeşitlilikten, flört etmekten, ama her şeyden fazla kişisel özgürlükten hoşlanır. Aşkta ve yaşamda kendi kuralları ile oynamaktan yanadır. Her zaman göz kamaştırıcı bir şeyi vardır. Özgün ve spontan bir görünüm sunmaya çalışır. Kendisi ise ilgi duyarsa katılır. Bunun sonucunda kalıplaşmış düzenlerden ve zorunluklardan kaçınacaktır. Genel olmayan veya anormal aşk ilişkileriniz olur, aşklar ani bitebilir veya sevgiliden ani ayrılma görülebilir. Çocuklarınızın alışılmamış davranışları olabilir Genel olmayan özel becerileriniz vardır. Eğlenmeyi çok sever ama çok çabuk bıkarsınız bu nedenle de hep yeni eğlenceler ararsınız.

URANÜS 6. EVDE

Hayatını bilimsel bir konuda çalışarak kazanır veya geçirir. Çalışma yöntemleri alışılmışın dışındadır. Metotları kendi yaratır. Prensipleri kendi koyar. İş arkadaşlarına hükmetmek ister. Titizdir, monotonluktan nefret eder. Yeniliklere açık olmayan kişilerden hoşlanmaz. Kazalar ve değişik hastalıklar geçirir. Günlük yaşamında, beklenmedik sürpriz gelişmeler yaşaması mümkündür Çalışma ortamında maksimum kişisel özgürlüğünüzü sağlamalısınız, sizin için ideal olan kendiniz için çalışmanızdır. Birçok iş değiştirme veya sabit bir işte çalışamama gibi sorunlarınız olabilir. Etrafınızda sağlıksızlık ve gerginlik yaratabilecek koşullar oluşabilir.

TERAZİ aniden oluşan fırsatlar veya değişimler iş ile ilgili olabilir.. sağlık konularına herkesten farklı yaklaşıyor olabilir.. terazi eşitlik ister Uranüs de bu bağlamda eşitlik tarafındadır.. aniden oluşan bir ortaklık ve erken evlilik ile normalden sapan bir durum oluşturmuş olabilir hayatında.... . terazinin sağlık konularına dikkat etmesi gerek.. böbrekler, baş , gözler

URANÜS 7. EVDE

Ani ve sürpriz evlilik verir. Seçilen eş genellikle farklı çizgileri otan, dikkat çekici veya tuhaf biridir. Genellikle sürekli ve dengeli bir evliliği olmaz. Sert etkiler varsa evlilik gerçekleşmez. Her zaman ayrılık vermese bile, kopma noktasına kadar dayanır. Ayrılmak için çok uğraştırır. Birlikte çalışmalar hep sorun çıkarır. Her çeşit ortaklıklar zarar getirebilir. Özgürlük isteği daima ön plandadır.. Eşin tipini de Uranüs çizebilir. Uranüs sevmediği burçtaysa ve sert açılar yapıyorsa evlilik de sorunlar olacağı anlamına gelebilir.

Doğum anında 7. evde sevmediği burçtaysa tatsız açılar yapıyorsa ortaklıkların tehlikeli olabileceğini ve zarar verebileceğini gösterir. Ayrıca bu Uranüs tartışmalardan, davalardan da kaçınmak gerektiğini belirtir. Böyle Uranüs'ü olan insan, kimseyle ortak olmamalı ve münkünse tek başına çalışmalıdır, iş birliklerden kaçınmalıdır. Aynı Uranüs ani düşmanlıklara da delalet eder. En umulmadık kimsenin beklenmeyen, ani düşmanlığına genellikle bu tür Uranüs yol açar.

Fakat doğum anında Uranüs sevdiği bir burçtaysa ve ve büüyk güçlerden bazılarıyla tatlı açı yapıyorsa durumlar değişebilir. Evlilik yaşamı epey heyecanlı, zevkli, maceralı geçebilir. Ortaklıklar yaralı olmaz fakat insanı düşmanlıklardan koruyablir, dava vb. sonucu haklı çıkmasını sağlayabilir. Ayrıca 7. evde sevdiği bir burçta bulunan Uranüs genellikle insanı yalnızlığa doğru iter. Bu durumda insan tek başına daha rahat, daha başarılı ve hatta daha mutlu olduğunu düşünebilir. Dolayısyla daevliliği kısıtlayıcı, engelleyici bir bağ gibi görebilir.

7. evdeki Uranüs biraz huzursuzdurama yine de ahenkli durumdaysa tek başına çalışan kimseye büyük başarı verebilir Birden çok evliliğiniz olabilir veya kişisel özgürlüğünüze bağlı olarak hiç evlilik yapmazsınız, evlilik aniden var olabilir veya aniden uzak kalabilirsiniz. Başkalarına garip ve değişik görünebilirsiniz, farklı insanları cezp etmeyi seversiniz, bunda da oldukça başarılı olduğunuz söylenebilir.

YAY yay burçlarından hoşlanırsınız evlilik anlamında.. ya da şu şekilde açıklamak gerekirse yay gibi bağımsızlığına düşkün, felsefeden, kültürden hoşlanan, spor yapmayı seven, açık havadan hoşlanan kısaca yay özelliklerine sahip partnerler sizin evlilik anlayışınıza daha yakın gelir.. buradaki Uranüs evet sürpriz bir evlilik anlamına gelebilir gerçekten veya aniden oluşan aileden habersiz bir evlilik ortaklık anlamına gelebilir..

Uranüs normalden sapan durumlara işaret eder çünkü… örneğin üniversiteye başlarsınız orada aşık olursunuz aileniz bu ilişkiyi onaylamaz veya erken bulur siz de gizli bir evlilik yaparsınız Uranüs bunu yaptırır.. veya evlenmek zorunda kalırsınız enteresan bir şekilde bu da mümkündür. Yani burada önemli olan şifreleri birleştirerek ihtimalleri görmek..

7. evdeki bir Uranüs ve yay, eşinizin yay burcu olma ihtimali kuvvetlendirir, yükseleni kova olabilir yine Uranüs bağlantılı veya Uranüs'ü horoskobunda kuvvetlidir. 7. ev partnerinizle ilgili özellikleri anlatır bize ve sizin eş seçiminde ihtiyacınız olan özellikleri.. erken yapılan bir evlilik neticesinde yine bir Uranüs döngüsünde fikrinizi değiştirip başka bir eş anlayışına girebilirsiniz

URANÜS 8. EVDE

Hukukla ilgili konularda işler ters gider. Hak olan ele geçmez veya zor olur. Doğa üstü, esrarengiz konuları bilimsel olarak keşfetmek yeteneği verir. Evrensel sistem gizemi, ölüm konusu gibi alanlara ilgileri fazladır. cinsel ve cinselliğe farklı bir bakışları olur. Cinselliğe değer verir fakat bu konuda kendi istekleri ön plandadır. Beklenmedik bir zamanda veya bir kazada ölmeleri mümkündür. Bilinçaltında kalan yanlarınızı tanımak ve kendinizi özgürleştirmek için elinizden geleni yaparsınız. Kendi karanlık yanınızla yüzleşmek adeta sizin için eğlenceli bir deneydir. Cinsellikte sınır tanımadan, her hangi bir kurala uymadan, özgürcesine yaşamayı ve paylaşmayı tercih edersiniz.

Ölüm ve ölüm ötesi ile ilgili enteresan fikirleriniz ve inançlarınız vardır. Gizemli, bilinmiyenlere karşı ilgili olabilirsin, ani ölüm olabilir, psikolojik bozukluğu da görülebilir, cinselliğe farklı bakabilirsin, hukukla ilgili sorunlar çıkabilir, ölümden sonraki yaşam hakkında bilgi sahibi olmayı istersin, miras konusunda engeller çıkabilir Gizli olaylara ilgi duyarsınız, yaşamın ve ölümün gizli sırlarını anlamak istiyorsunuz. Sekse farklı yaklaşımlarınız olabilir. Eşiniz, kaderin ani değişikliklerinden fazlasıyla etkilenir ve incinebilir.

İKİZLER Bu konum doğa üstü olaylara ve bilime karşı oldukça büyük bir ilgi veriyor. Aynı zamanda tabu yıkıcı bir etki.

URANÜS 9. EVDE

Her konuda aykırı görüş sahibidir. Devamlı çağın ilerisindedir. Filozof olma kapasitesi vardır. Yaratıcı, akılcıdır. Çok yüksek ve ilerici düşünce verir ama uygulanması mümkün olmayabilir. Uzun seyahatler yapar. Bunların amacı genellikle araştırma içindir. Bisikletle veya yürüyerek dünyayı dolaşmak, yeni dünyalar keşfetmek amacı ile herkesin düşünmediği farklı yerlere gitmek gibi, başkalarına çılgınlık gibi gelebilecek, maceracılık tutkusu verir Kendini düşünen birisi olarak tanınabilirsiniz, dini veya felsefi görüşlerinizin tahmin edilmesi çok zordur. Geleneksel fikirlere ve uygulamalara karşı aşırı bir isyan gösterir veya geleneğe o kadar yaslanırsınız ki tutucu ya da aşırı fanatik birisi olabilirsiniz.

URANÜS 10. EVDE

Kesinlikle farklı bir meslek verir. Hangi dalda çalışırsa o alana yeni düşünme ve çalışma tarzı getirir. Devrim yapabilir. Tutuculuk vermez. Güçlü bir irade verir. Beklenmedik bir zamanda ön plana geçer. Gene sürpriz bir gelişmeyle düşmesi de normaldir. Patronlarla, işverenlerle geçinemez. Hükmedicidir. Kendi işi olmalı veya idare etmelidir u insan uyumlu birisi değildir ve dengeli, sakin ve beylik bir kariyer peşinde olmaz. Yüksek düzeyde bağımsızdır ve serbest çalışan birisi olmayı arzu eder. İsyankar mizacı ile aynı çizgide olmayı istediği insanlar ile kendini bir çatışma içinde bulacaktır. Hayal gücü, sezgileri ve yaratıcılığı seçeceği her kariyerde başarılı olma şansını verecektir.

Meslek talihinde ani değişimler olasıdır. Rutin işler onu deli edebilir. Elektronik, kompüter, icatlar, metafizik veya mekanik alanları onu cezbeder. Uranüs 10. cu evde serbest çalışma istemi ve profesyonel bireycinin simgesidir. Bu insanın anne imgesi özgürlük aşığı, değişken ve dönek anne şeklindedir. Bu insan profesyonel açıdan çok yaratıcı ve geliştiricidir. Bu yeteneklerini geliştirebilmek için mümkün olduğunca geniş bir özgürlük alanına ihtiyaç duyar. Genellikle serbest, bağımsız ve özgür çalışır.

Genel koşullara konan limitlerden her zaman nefret eder. Yaptığı her şeyde daima kişisel bir özellik taşır. Böylece, işinde yerinin doldurulamaz olmasına çalışır. Davranışları dışa dönüktür. Sert etkilerde ortaya problemli alanlar çıkacaktır. Özgünlüğe ve yenilemeye abartılı meyli yüzünden karmaşalar yaratabilir. Tek bir işe bağlanamaz.

Düşüncelerinde kararsız ve sebatsızdır. Yoğun olarak iş değiştirir. Yeni ve orijinal bir şey bulamayınca elindeki projeden hemen soğur. Hayal gücü kuvvetli ve yaratıcıdır. Sabırsız olabilir ve düşüncelerini uygulamakta zorlanır Topluma yaptığınız önemli bir etkiden dolayı halkın ilgisini çekme olasılığınız var. Hiç beklenmedik veya farklı değişiklikler yapmaya meyillisiniz, meslek seçiminiz garip konular veya insanların çekindiği mesleklerden olabilir. Babanız garip birisi olabilir.

URANÜS 11. EVDE

Büyük umutlar, amaçlar peşindedir. Hedefi insanlıktır. Bilimsel araştırmalar, yaşamı kolaylaştıracak çalışmalar yapar. Dostlar arkadaşlar önemlidir. Zor zamanlarda yardıma koşan dostlar vardır. lyi bir akıl hocasıdır. Bağımsızlığına asla halel getirtmez. Aniden yön değiştirebilir. Hedefini anlamak zordur Arkadaşlıklarınız garip koşullarda çok çabuk bozulabilir. Arkadaşları bir cemiyette organize etme eğilimindesiniz, gizli olaylarla ilgilenen arkadaşlarınız olur. Arkadaşlar radikal ve fikren tahmin edilemez kimseler olabilirler. Babanızın beklenmedik değişikliklerden gelen bir geliri olabilir.

URANÜS 12. EVDE

İç dünyasında sürekli arayış ve değişik düşünceler içindedir.. Duygusal rahatlama sağlayacak çalışmalara merak duyar. Kuvvetli seziş ve aklını kullanma sayesinde geleceği bilme kapasitesi vardır. Dost kişiler umulmadık şekilde düşman çıkabilir. Huzursuz, iç gerginlikler yaşayan, ani değişiklikler gösterebilen bir yapıdır Uygun olmayan saatlerde uyuyabilirsiniz, şartlar veya sağlık sorunları, problemlerle nasıl başa çıkabileceğinizi öğrenmek zorunda bırakabilir. Otoriteye karşı bilinçaltınız isyandadır. Arkadaşlarla gizli işlere girebilirsiniz.
Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astrolojide Evler” sayfasına dön