PLUTO EVLERDE

pluto evlerde, pluto 1. evde, pluto 2. evde, pluto 8. evde, pluton evlerde etkileri ve sonuçları

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
dark_venus
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 575
Yaş: 38
Kayıt: Cum 15 Ara, 22:41

PLUTO EVLERDE

Okunmamış mesaj gönderen dark_venus » Sal 10 Tem, 20:22

PLÜTO EVLERDE
Resim


Ruhumuzun evrimsel gelişimini hangi alanda tamamlamamız gerekiyor? Plüton’un bulunduğu ev, zorluğun kaynağını gösterir. İlerletimler veya transitler bu etkiyi artırarak problem oluşturacak veya kişi problemlerinden arınacaktır.

PLÜTO BİRİNCİ EVDE

Plüton yükselen dereceye ne kadar yakınsa etkisi o kadar artacaktır. 8-10 derecelik orb bile çok güçlü bir etki verir. 8 dereceden az bir toleransla birleşme söz konusuysa çok dikkatli olunmalıdır. Plüton ve yükselen derece hangi burçta olursa olsun, gezegenin etkisi, kişiliği keskinlik, duygusal yoğunluk ve derinlik vererek karartacaktır. Kişi, etkileyici bulduğu her konuyu derinlemesine ele almak isteyecektir. Böylece araştırma potansiyeli yüksek olacaktır. Kişi bazen takıntılı ve özellikle Plüton Aslan’da ise başkalarını yönetme ihtiyacı içinde olabilir. Plüton Başak’ta dahi olsa duygusal yoğunluk artar. Plüton Terazi’de ise hoşnutluk ve içsel güç kişilik özelliklerine eklenecektir. Duygusal yoğunluk tutkuya dönüşür ve çoğunlukla kendini cinsel ilişkilerle ortaya koyacaktır. Olağanüstü bir hırs verir ki eğer gerçekleşmezse kişi bu konuda ıstırap çekebilir. Plüton'un birinci evdeki olumsuz açıları psikolojik problemler yaratabilir.

Enerjinin Dönüşümü
Plüton birinci evde, kişinin karakterini, kaderini ve hayata bakış açısını etkiler. Hem yaratıcı hem de yıkıcı bir güç olan Plüton, bu evde sadece bir yönünü veya her iki yönünü de gösterebilir. Kişi kendindeki yıkıcı gücün farkında olmazsa olayları bilinçsizce provoke edebilir. Kişi gizli düşüncelerini, hislerini, motivasyonlarını kavrarsa, bunları harekete geçirmekten kaçmak yerine, su üstüne çıkararak hayatını sürdürmeye çalışır. Plüton burada çeşitli nedenlerle yıkıcı olabilir. Örneğin kişi, kendini engelleyen, kısıtlayan şartlar olduğunu hissettiği anda, bunlardan sıyrılarak yeni olanaklar, gelişimler arayabilir. Eğer pozitif bir çıkış noktası bulamazsa, karşısındaki insanı yıpratacak şekilde, bir ilişkiden kopma, patronsa, çalışanını işten çıkarma şeklinde güç kullanabilir.

Kişinin bu hayatta gerçekleştirmesi gereken özel bir kaderi vardır. Bu yerleşime sahip olan bir kişi hayatının ilk yıllarında kişi merkezci ve narsist olabilir. Kendilerini keşfetmeleri, kim olduklarını, neyi gerçekleştirmek için dünyaya geldiklerini bulmaları gerekmektedir. Bu arzunun yoğunluğu, yaşamın her anında zihinlerinde ön planda olacaktır. Bu kişiler kendileri hakkında önceden bilmedikleri şeyleri fark etmek için yaşadıkları olaylara karşı biraz daha serbest, kendilerini kasmayacak şekilde davranmalıdır. Kişi bağımsız olma arzusu ile bulunduğu koşullar arasındaki kısıtlanmışlık sonucunda kimlik krizi yaşayabilir.

Kişi ruhunun evrimsel gelişimini başkalarıyla iletişim kurarak tamamlama yoluna gitmelidir. Kendini asla dış çevreden soyutlamamalıdır.

En pozitif yönüyle Plüton 1.ev yerleşimi, kişinin liderlik yeteneğini kullanarak çevresindeki insanları motive etmesi ve onların kendi kaderlerinin farkında olmalarını sağlamaktır.

PLÜTO İKİNCİ EVDE

Eğer haritanın tamamı buna izin veriyorsa, bu yerleşim mükemmel iş performansını gösterir. Plüton’un ikinci evde oluşu konsantrasyonu artırır. Kişi, tırnaklarıyla kazıyarak işini büyütür ve çok para kazanma hırsındadır. Bazen bu etki kontrolden çıkar, kişi para delisi olabilir.

Haris Kişilik
Başarı için sebat ve arzu genellikle görülür. Birikim sağlamak, mal mülk sahibi olmak psikolojik tatmin sağlar. Eğer Yengeç haritada güçlü konumlandıysa veya Ay Boğa’da ise bu durum daha tehlikeli olacaktır.

Duygusal yaşam yoğun ve ihtiraslı olur. Plüton bu evde, tensel ifadenin artmasına ve böylece kişinin iyi bir aşık olmasını sağlar. Plüton ikinci evde olan kişilerin güçlü fiziksel ve seksüel doğaları vardır.

Plüton ikinci evde, kişinin hayatın anlamını daha derinden araştırmasını, hayatını sıradan yaşamaya izin vermemesini sağlar. Kazanılan para, mal, hayatını emniyete almasını sağlar. Plüton buradaysa, para ve mal güvencesi hırsının ve daha ileriye götürme isteğinin altında yatan motivasyonu keşfetmek gereklidir. Bazılarına göre para ölümsüzlüğün gücüdür; yaşasa da ölse de var olacak bir güç... Para ve güç, başkalarını idare etmenin bir yoludur veya dışarıda onu yok etmek için var olan dünyaya karşı bir güvenlik aracıdır. Bazıları mal birikimini, çevreleri üzerindeki etkiyi artırma yolu gibi görüp, böylece çocukluğunda kaybettiği gücü tekrar kazanabileceğini düşünür. Eğer çocukken bir yıkıma uğramışlarsa, çok zengin olmak ve üstün bir statü sahibi olmak onların dünya üzerindeki değerini artıracaktır.

Plüton hangi evde olursa olsun, yıkımı temsil eder. Eğer kişi çok fazla banka cüzdanına, evlerine, arabalarına odaklanmışsa, Plüton kişinin tüm mal varlığını dışsal etkilerle, soyularak veya tuzağa düşürülerek, elinden alınmasına da neden olur. Böylece kişi kendini içsel olarak sorgulamaya, aslında kim olduğunu keşfetmeye başlar. Kişi bilincinde olmasa da dünyada gelip geçici değerlerin ve içsel kimliğin farkına varır. Plüton ikinci evde sahip olunan maddi ve manevi varlıkları gerekli olduğu kadarına indirger ve hayatta değeri olabilecek bir objeye dönüştürür.

Kişi kendini zenginlik veya bir kabiliyet yoluyla güçlü görürken, sahip olduklarını başkalarıyla paylaşmayı, gücünü birleştirmeyi öğrenmesi gereklidir.

PLÜTO ÜÇÜNCÜ EVDE
Üçüncü evden dolayı iletişim ihtiyacı ve Plüton’dan dolayı gizlilik ve sessizlik bir arada yaşanır. Kişi son derece meraklıdır ve zihinsel konuları araştırmaya heveslidir. Çevresinden kopuk, uzak gibi görünse de etrafında olan biten hiç bir şey gözünden kaçmaz.

Bilgi İhtiyacı
Eğer İkizler haritada güçlü bir yerleşimdeyse veya Plüton Başak burcundaysa, kişide kusursuz dedektiflik yeteneği görülebilir. Özellikle Plüton’u Akrep’te olan çocukların her sorusunu ebeveyni oldukça derin bilgiler vererek cevaplamalıdır.

Plüton üçüncü evde, sıradan zihin kapasitesinin sınırlarını aşar. Her konuyla derinlemesine ilgilenir. cinsel, ölüm gibi başka insanların konuşmaya çekindiği konular üzerine konuşma isteği duyar. Zihinleri her konuyu derinlemesine araştırmak ve her konuda çalışmak için çok müsaittir. Bazıları, bilgiyi çevreleri üzerinde kurabilecekleri bir güç olarak görür. Kelimeleri çok iyi kullanır. İkna kabiliyeti ve inandırıcılık gücü yüksektir. Bazen sivri dilli olup, başkalarının yaralarına dokunabilir.

Üçüncü ev, çocukluk dönemini de içerir. Plüton’u üçüncü evde olan çocukların ebeveynleri onların kafasından geçenleri konuşmasını sağlamalıdır. Hayatın ilk yıllarında yaşadıkları korkutucu olayların izlerini taşıyan bu kişiler, kendilerini başkalarına karşı koruma içgüdüsüyle hareket eder. Kendilerine yapılan yanlışları, küskünlüklerini uzun bir süre unutamazlar.

Kardeşleriyle olan ilişkiler oldukça karışıktır. Tartışma ve hile yoluyla kurtuluş arayabilirler. Komşularla ve ilköğrenimde sorunlar yaşanır. Bazıları yatılı okula gönderilmelerinin bir tür felaket olduğunu ve günahlarının cezası gibi hisseder. Kısa yolculuklarda tekrarlanan saldırılar olabilir.

Dünyalarını daha derin, daha geniş bir açıdan tanıma, öğrenme ihtiyacındadırlar. Metafizik veya kozmolojik bilgileri, fiziksel dünyanın gerçekleriyle kıyaslar. Kendilerini araştırmak, bilmek en büyük arzularıdır. Öğrenilen her yeni bilgi başka bir konuya merak oluşturur. Bu kişiler hangi bilginin daha gerekli olduğu konusunda seçim yapmak, bazılarını elemek zorundadır. Bu kişiler, kendilerini ifade etme, iletişim kurma ihtiyacındadır, bazen aşırıya kaçarak zorlamaya gidebilirler. Yapmaları gereken, sadece kendilerini ifade etmek yerine başkalarından da yeni bilgiler öğrenmektir. Problem, hiç bir zaman yeteri kadar bilmediklerini düşünmeleridir.

Plüton’u üçüncü evde olan kişiler, iletişim kurarken çevresindeki insanları etkileme, ikna etme peşindedirler. Başkalarının bahsettiği farklı konuları dinlemek istemezler, sadece kendi anlattıklarını doğrulayan, inanan tepkileri görmeyi beklerler. Bu kişilerin öğrenmesi gereken şey, kendi ilgilendikleri konunun, hayattaki pek çok konudan sadece biri olduğunun farkına varmaları, çevrelerindeki insanlardan da farklı şeyler öğrenebileceklerinin bilincinde olmaları ve gerçekten dinlemeyi bilmeleridir. Aksi durumda tartışmalar, anlaşmazlıklar çıkar. Ayrıca cevap vermek ile tepkide bulunmak arasındaki farkı öğrenmelidirler. Dinledikleri konuda mutlaka cevap vermeleri gerekmez, dinlediklerini yeni bir şey öğrendiklerini gösteren tepkide de bulunabilirler.

Bir sürü kitabı aynı anda alarak ya hiçbirini okumazlar ya da aralarından bazılarının sadece bir kısmını okurlar. Sadece bir kitap seçerek onu tam olarak okuyup bitirmeyi öğrenmelidirler.

Zihinsel kapasitelerini iyi kullanırlarsa, pek çok fikirden sentez oluşturarak kendi fikirleri doğrultusunda yenilerini ortaya koyabilirler.

PLÜTO DÖRDÜNCÜ EVDE
Kişi, çocukluk ve ergenlik döneminde yaşadığı hüsranların acısına katlanmak zorundadır. Belki ilgi çekici bulduğu konulara yönelememiş, bir şekilde kısıtlanmış olabilir. Bu kısıtlanmanın nedeni büyük ihtimalle ebeveynidir.

Kişi kendi yolunu çizmek için büyük bir azme sahip olmalı, hayatın zor derslerini öğrenmelidir. Plüton’u dördüncü evde olan kişinin kendini analiz etmesi en çok görülen durumdur.

Bu kişiler, derin duygularının hepsinden aynı anda kurtulmaya çalışabilirler. Saf duygularından kendilerini korumak için sıkı bir kontrol sarf edebilirler. Duygularını bastırmaları her zaman için tehlikeli olacaktır. Bazıları, tüm hayatı boyunca yaşanan olayların gerisinde yatan nedenler üzerinde duracaktır. Kişi -soğan soyar gibi- kat kat alta inerek, çekirdeğine ulaşır.

Plüton'un diğer yerleşimlerine nazaran, dördüncü evde bulunması, kişinin derinlere inerek geçmişe ışık tutmasını ve üzerinde çalışarak çözümlemesini çok daha önemli kılar.

Evinde öyle bir atmosfer vardır ki, yazılı olmasa da yapılmaması gerekenler ve yapılması zorunlu olan kurallar söz konusudur.

Plüton dördüncü evde, aile hayatında bir felaket veya karmaşanın, ailenin dağılmasının göstergesi olabilir. Çok kolay olmasa da, bu kişiler yeniden doğuş gibi, kendilerini anlama ve yeni bir hayata başlama kapasitesine sahiptirler. Yaşadıkları herhangi bir yıkımın üzerine kendini yenileme kabiliyetine sahiptirler.

Dördüncü evin babayı temsil ettiğini düşünürsek, babanın çok güçlü, korkutucu olduğunu söyleyebiliriz. Bazen baba ölmüş veya ayrı bir yerde yaşıyordur ya da aralarında psikolojik bir mesafe söz konusudur. Bu durum kişiyi çok etkiler. Eğer anne veya babadan birisi yoksa, kişi bu durumu bir türlü anlayamaz, kabullenemez.

Dördüncü ev bizim olayları nasıl sonlandırdığımızı anlatır. Plüton dördüncü evde, dönüşü olmayan bir sonlandırmaya neden olur.

Dünyanın ilk çağlarına, gizemine, arkeolojiye, psikolojiye, metafiziğe, dalgıçlığa meraklı olurlar. Plüton Tanrısı hazine defnedicisi ise, Plüton’u dördüncü evde olan kişiler de buna ulaşmak için kazma ihtiyacındadırlar.

Bu kişiler ailelerinden alamadıkları duygusal doyumu ilişkilerinde yakalayabilirler. Fakat bu çevresindekilerin onlara çocuk muamelesi göstermesi sonucunu doğurabilir. Duygusal birlikteliklerinde, partnerini anne babasından birinin veya her ikisinin yerine koyabilir. Bu da duygusal eksikliğini tamamlayamamasına neden olur.

Kişi, kendi içsel güvenliğini temin edene kadar bunlar sürekli tekrarlanır. Kişi dışsal faktörleri eleyerek, kendi içsel gücünü dışsal şartlara karşı bağımsız kılmayı öğrenmelidir.

PLÜTO BEŞİNCİ EVDE

Yaratıcılık haritanın diğer faktörlerinde de açıklanıyorsa, kişi potansiyelini inanılmaz şekilde gösterme gücüne sahip olacaktır. Engellerle karşılaşsa da duyduğu istekle sonunda başarıyı elde edecektir. Kişinin konsantrasyonunun, üretici kapasitesinin hangi alanda olacağı kişisel gezegenleriyle belirlenir.

Aşk hayatı da bu konumdan etkilenir. Muhtemelen çok derin ve zengin bir aşk hayatı olacaktır, fakat bazen gerçek mutluluğu bulana kadar çok sayıda sevgilisi olabilir. Kişi hayatını mükemmel sevgiliyi arayarak geçirebilir. Ortalamanın üzerinde bir sayıda sevgilisi olabilir fakat ilişkide empati kurmakta zorlanır.

Finansal veya aşka dair konularda çok fazla risk alarak zarar görebilir.

Kişi kendini önemli ve özel hissetmek ister. Plüton Aslan’da ise, üstün olma arzusu takıntı haline gelebilir. Aşırı kibir pek çok problem getirebilir. Bununla birlikte, ego zayıflığı, değerli, etkili olmadıklarını hissetmeleri de zorlukların kaynağı olabilir.

Çocukken ailelerinin kendilerini sihirle yarattığını düşünürler. Özel bir kişi olmayı acı bir keder, talihsizlik olarak görürler.

Hem kadın, hem erkek açısından çocuk sahibi olmak, hayatını değiştirici bir etki yaratır. Bu yerleşime sahip erkekler ilk kez baba olduklarında bir daha asla genç olamayacakları gerçeğiyle yüzleşerek bir çeşit travma yaşarlar. Kadınlar, çocuk dünyaya getirmenin zorluğunu, hamilelik esnasında kendilerine ekstra bakım uygulayarak yaşarlar. Çocuk düşürme, Plüton beşinci evde iken az rastlanan bir durum değildir. Hamileliği önlemek veya çocuğu aldırmak da sorunu çözmez, kaybedilenin acısı yaşanmaya devam eder.

Ebeveynden gelen aşırı kontrol söz konusudur. Ebeveyn, çocuğunun tek başına özellikle aşk hayatında yanlış kararlar alacağından, sonrasında acı çekeceğinden korkar. Bu yaşandığında çocuk ailesinden ayrılarak kendine daha özgürce bir yaşama alanı arar. Zaman içinde ailenin korkularının, komplekslerinin yerini çocuklarını kendi hallerine bırakıp tecrübe edinmelerini sağlamaları alacaktır. Genelde, anne baba – çocuk ilişkisi baskılı ve ağırbaşlıdır.

Plüton beşinci evde aşk hayatın karışık olmasına neden olur, cinsel hayatta zorluklar yaşanır.

Aşırılıklara kaçarak, diğer insanları kendi değerlerini göstermek için kullanabilirler. Gerçek ortaklığı, paylaşımı ve başka bir insanın değer yargılarına saygı göstermek, Plüton’u beşinci evde olanların almaları gereken bir derstir.

Sübjektif bilinçle kendilerine odaklanmaktansa objektif bakış açısını geliştirmelidirler.

Özel yeteneklerini, yaratıcılıklarını sosyal alana taşıyarak, insanlığa faydalı olmayı öğrenmek zorundadırlar.

PLÜTO ALTINCI EVDE
Özellikle Plüton Başak’ta ise kişi aşırı derecede titiz ve disiplinli olabilir. Yaptığı her iş zihninden hiç çıkmayan bir uğraş haline gelebilir. Bu eğilimler kontrol edilebildiği sürece, Plüton bu evde olumlu yönde kullanılabilir. Bu yerleşim kişinin konsantrasyonunu artırır. Bu sayede kişi yoğun konsantre gerektiren işlerde çok başarılı olup, iyi kazanç elde edebilir.

Sağlık problemleri
Bu yerleşimin olumsuz tarafı sağlık problemleridir. Plüton olumsuz açı almışsa kişi bağırsak problemleri yaşıyor olabilir. Eğer kişi duygusal eksikliğin acısını duyuyorsa, kendini aşırı yemek yemeye vermiş olabilir.

Altıncı ev, fiziksel vücudumuzu ve içsel kimliğimizle kendimizi nasıl kuşattığımızı anlatır.

Yeraltı dünyasını temsil eden Plüton için, sağlığı, fiziksel hastalıkları içeren altıncı ev, tapınağın en kutsal yeridir. Mitolojide Plüton, bir yarayı iyileştirmek için yeraltına sığınmıştır. Vücudunu hastalıklardan arındırarak yenilemek ister. Plüton altıda iken hastalıklar geçici olmaz, hastalığın kendini sürekli yenileme riski olduğundan sürekli bir tedavi uygulanmalıdır. Psikolojik hastalıklar vahim bir hale gelebilir. Zararlı alışkanlıklar her zaman var olacaktır. Fakat hastalığı ilerletmek veya bu alışkanlıklardan arınmak kişinin elindedir. Olumsuz düşünceler, bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde kendi kendini psikolojik olarak hasta etmesine neden olur. Zihin ve duygu ile vücut arasında direk bir temas söz konusudur.

Günlük rutin olaylar kişiyi çok etkiler. Kişi, Plüton’un zayıf açılarında sabah ne giyeceği, evini nasıl temiz tutacağı gibi konularda çok takıntılı olur.

Olumlu yönü, kişinin yaptığı işte tüm enerjisini, konsantrasyonunu kullanması, sorumluluk sahibi, pratik ve üretken olmasıdır. İşini en doğru şekilde yapma isteği tutkuya dönüşür. Bu durum çevresindeki insanların çalışma tarzıyla çakışır ve sorun yaşanır. Güç arzusu artarak, bilinçsizce otorite sahibi kişileri bulundukları pozisyondan aşağı indirmek isteyebilirler. Eğer Plüton altıncı evdeki kimse otoriteye sahip bir kişiyse, ana soru çalışanları üzerinde nasıl güç kullandığı olacaktır.

Genellikle mevcut iş metotlarını geliştirme isteği olur. Aksaklıkların kaynağını bularak, etkinliği artırmak için gerekli değişiklikleri yapar.

Bazıları ekonomik kriz veya toplu çıkarmalardan etkilenerek, kontrolü dışındaki faktörler nedeniyle işini kaybedebilirler. İşlerini kaybetmek psikolojileri üzerinde ciddi etkiler yaratır.

Bu kişiler, ilişkileri yoluyla önceliklerini tespit etmelidirler. Olayları kendilerinden öte daha geniş bakış açısıyla görebilmeyi geliştirmelidirler.

PLÜTO YEDİNCİ EVDE

Bu yerleşime sahip kişiler duygusal ilişkilerinde partner üzerinde dominant olma ihtiyacında olabilirler. İş ortaklığı düşünüldüğünde, kişi firması yararına iyi bir iş ya da para anlaşması yapabilecek kapasiteye sahiptir. Bu yerleşim iş ilişkileri için çok faydalıdır, fakat duygusal hayatta durum daha karmaşıktır.

Duygusal aşırılıklar
Duygular, ilişkiler yoluyla ifade arar. Kişinin ilişkilerinde karşısındakini anlama kapasitesi çok yüksektir. Kişisel gelişimini sağlamak için ilişkileri anlamaya çalışırlar. Eğer kendilerindeki karanlık ve değişmez yönü bulamazlarsa, bu nitelikleri partnerleri üzerinde uygulamaya gidebilirler. Kıskançlıklarını, merhametsizliklerini bilmedikleri sürece, partnerlerini bu özelliklerle suçlarlar. Bunun sonucunda alışılmadık tuhaf anlar, zaman zaman fırtınaya eşdeğer olaylar yaşanır.

Plüton’un ölümü ve yıkımı simgeleyen yönü yedinci evde ilişkilerdeki yıkımı anlatır. Kişi kendindeki yıkıcı enerjiyi kabullenmeyip, partnerinin veya başka birinin yaşadığı ayrılığa neden olduğunu düşünür.

Plüton yedinci evde bazen eşin ölümünü de gösterebilir.

Çoğu kez bir ilişkinin bitmesine izin vermekte, geleceği olmayan bir ilişkiden vazgeçmekte zorluk yaşar.

Kişi partneriyle ilişkisinde bir denge, mesafe oluşturmalı ve onun üzerinde baskın olmaktan vazgeçmelidir.

Bu kişiler, bazen sorunları olan, geçmişte bir yarası olan partner seçme yoluna da gidebilirler.

Yaşadığı acı olaylar, kişiyi benzeri kriz durumundaki insanlara yardıma iter. Psikolog, hukukçu, danışman olabilirler.

Plüton’u yedinci evde olan kişilerin öğrenmesi gereken şey, başkalarının fikirlerini, tavsiyelerini almadan kendi hayatları için doğru olanı seçerek karar almalarıdır. Aynı şekilde, partnerinin düşüncelerini de baskı, kontrol, kısıtlama yoluyla etkilememeli, onun kendi yönünü, kararını seçmesine olanak tanımalıdır. Kendi kaderini gerçekleştirirken, bir başkasının bağımsızlığını kısıtlamamalıdır. Kişi aynı zamanda, partnerinin ümitlerine nasıl cevap vereceğini de öğrenmelidir.

PLÜTO SEKİZİNCİ EVDE
Plüton burada kendi evindedir. Sezgisel güç artar ve kişi sezgilerini mantıkla birleştirme yeteneğine sahiptir. Mistik konulara çok meraklıdır. Fiziksel gücü yüksektir.

Özellikle Plüton Yengeç veya Başak burçlarındaysa, iş hayatında isabetli kararlar alma özelliğine sahiptir.

Duygusal yoğunluk artar, fakat hislerini ifadede ve cinsel hayatında zorluklar yaşayabilir. Kişi bu konularda profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyar.

İlişkilerde güç savaşları, fiziksel şiddet veya duygu sömürüsü görülür. Bazılarının ilişkiyi Romeo ve Juliet ikilisine dönüştürme gibi trajik eğilimleri vardır. Cinsel ilişkileri yoluyla kişisel üstünlüklerini, güçlerini göstermek isterler.

Plüton sekizinci evde, bazen anlaşmazlıkları, ihaneti ve başkalarının parasıyla çevrilen entrikaları anlatır. Özellikle Plüton ters açılar almışsa miras, vergiler, iş anlaşmaları ve boşanmalar üzerine uzun süren problemlere işaret eder.

Plüton sekizinci evde olan kişinin değer yargıları genelde partnerinkinden farklıdır veya partneri neye inanıyorsa ona karşı çıkma, partnerinin fikrini değiştirme eğilimindedir.

Plüton sekizinci evde olan kişiler ölüme, reenkarnasyona, metafiziğe meraklıdır. Bazıları ölümle o kadar iç içedir ki, ölmeye sebep verecek risklere girebilirler. Bazıları ise ölme endişesini sürekli taşır, kendi ölümleri konusuna aşırı merak gösterirler. Onlara göre ölüm hayatın bir parçasıdır. Ölümden kaçmak yaşamdan kaçmak demektir. Eğer bir gün öleceğimizi kabullenirsek, hayatımızın her anını daha dolu dolu yaşamaya bakarız.

Sekizinci ev, birlikteliklerden gelen maddi ve manevi kazançlarla ilgilidir. Plüton’u sekizde olan kişi, ilişkilerin kendisine sağlayacağı kazançların bilincindedir.

Plüton sekizinci evde olan kişiler, hayatlarında pek çok evrim geçirdikleri için insan psikolojisini çok iyi anlayan doğal psikologlardır. İnsanların zihinsel, duygusal, spiritüel özleriyle o kadar iç içedirler ki, onların kim olduklarını, nasıl çalıştıklarını ve gelişimlerini önleyen engelleri, problemleri rahatlıkla anlayabilirler. Bu özellik sayesinde kendi şartlarını, kapasitelerini geliştirmelerini sağlarken, diğer insanlarla doğal bir manyetik çekim oluştururlar. Olumsuz kullanımında diğer insanlar üzerinde güç kullanmak, onların bakış açılarını değiştirmek isterler. Olumlu kullanımında ise, onların doğal psikolojik yönlerini anlar, onları kendi istekleri, arzuları doğrultusunda motive ederler.

Kişideki bu gücün kullanımında kısıtlamalar olursa, bu defa motivasyonunu kullanma şekli çok farklı olur. Öğrenmeleri gereken çevrelerinde olup bitenle aralarındaki zorlayıcı bağlantıyı azaltmak, kendi içsel değer yargılarını ve maddi değerlerini belirtmektir. Kendi varlıklarının nedenini çözmelidirler.

PLÜTO DOKUZUNCU EVDE
Bu yerleşim, kişinin amaçları doğrultusunda zihinsel bir mücadeleye girip inatla üzerinde çalışmasını sağlar. Hayatın sonuna derin bir ilgi olur. Dini ve felsefi konular ciddiyetle ve saygıyla ele alınır. Bu ilgi, Tanrı’nın doğasını veya varlığını kavrama ihtiyacından kaynaklanır. Bu spiritüel eğilim takıntılı hale gelebilir. Hayata hakim olan kuralların, geleneklerin temelini keşfetmek ve cevapları bulmak için sabırsız bir arzu duyarlar. Gerçeği araştırırken, fiziğin derinliklerini, karanlığın arkasındaki yüzeyi veya ışığı ararlar. Asıl aradıkları, üzerinde yaşadıkları yeryüzüdür. Üzerinde yaşanacak bir yer olmazsa hayat nasıl var olur? Eğer yeryüzü sağlam değilse, hiç yeryüzü olmaması daha iyidir.

Eğer hayatın bize vereceği bir şey kalmamışsa, herhangi bir düzen kurulu değilse, Plüton’u dokuzuncu evde olanlar halen hayatın içinde yeni bir anlam bulma ihtiyacındadırlar. Fakat Plüton aynı zamanda yıkıcı bir güç olduğundan, er geç hayat felsefesi ıstırap çektiren bir hal alabilir veya bunun üstesinden gelir, hayat felsefesini dönüştürerek bir yenisini oluşturur. Böyle durumlarda bazen inançlarından vazgeçebilirler.

Yaşadıkları bir tecrübe, zihinlerinde oluşmuş sistemi çökertir, yeni bir sistemle var olana dek depresyon içinde yaşarlar.

Dogmatik yapıları, başkalarının inançlarının kendilerininkiyle tutmamasından ve sonra neye inanacaklarının bir soru işareti olmasından korkmalarını önler.

Kendi ibadetlerinden daha çok, başkalarının inançlarını kontrole ve onları kendi yanlarına çekmeye çalışırlar.

Plüton dokuzuncu evde olanlara göre, Tanrı tüm doğruluğun, mükemmelliğin ve ışığın temsilcisi olmayabilir. Belki istediğini yapabilir, doğasında insanoğlunu sevmeyen karanlık bir tarafı olabilir, onların ne kadar iyi olduklarını gözetmeksizin onları uçurumun kenarına itmekten, oradan sarkıtmaktan veya tüm insanlığı yok etmekten haz duyuyor olabilir.

Plüton dokuzuncu evde olan insanlar çoğu kez çok güzel bir gelecekleri olacağını tasavvur etmekte zorlanırlar. Çıkmazlarla karşılaştıklarında, yapmaktan nefret ettikleri şeylerin bile üstesinden gelecek gayreti gösterir ve yaşadıkları her anla tamamen iç içe olarak tecrübelerini edinirler.

Plüton dokuzuncu evde olan bazı kişiler gerçeği aramaktan korkarlar. Hiç bir şeyin değerini bilmezler. Ölüm onlara göre hayatın en önemli olayıdır ve hayatımızı iyi yaşamadığımız sürece ölmeyeceğimizi düşünürler.

Plüton dokuzuncu evde ise, kişi yüksek öğrenimi ve uzun yolculukları kendine meşgale edinir. Tecrübeler, kişisel dönüşüm, yüksek öğrenim sayesinde ve başka ülkelerin kültürlerini kendi kültürlerine ekleyerek gerçekleşir.

Edindikleri tüm bilgilerin bir sentezini oluşturmayı, yüksek bir anlayış kapasitesinin altında kişisel görüşlerini geliştirmeyi, başkalarının görüşlerini bastırmak yerine paylaşmayı öğrenmelidir. Her insanın kendine göre bulduğu doğruları, inançları vardır ve bunlara saygı gösterilmelidir.

PLÜTO ONUNCU EVDE
Plüton’un onuncu evdeki etkileri, özellikle MC ile birleşiyorsa, son derece önemlidir. Kişi kariyerine duygusal olarak sıkı sıkıya bağlıdır. Eğer kariyer hayatı yoksa, özel bir hedefi vardır.

Plüton Aslan’da ise güç kompleksi çok sık görülür. Plüton’un kişisel gezegenlerle zor açılarıyla başarı için merhametsiz tavırlar sergilenir. Kişi, büyük bir imparatorluk kurmak yoluyla insanları sömürecek büyük bir duygusal enerjiye sahip olur.

Onuncu ev anneyi temsil eder. Plüton karanlık ve yıkıcı yönüyle, annenin büyücü, eski kafalı, merhametsiz ve kötü kalpli olarak görülmesine neden olabilir. Kişi, annesinin öyle yoğun baskısı altındadır ki, annesinin onun her anını izlediğini hisseder. Annenin tehlikeli ve güvenilmez olduğu düşünülür. Bazen anne erken yaşta kaybedilir ve bunun izleri tüm yaşam boyunca taşınır. Anneden alınanlar sosyal çevreye yansır. Olumsuz açılar taşıyan onuncu evdeki Plüton ile, anne çok kötü birisi ise, dünya insanları yok edebilecek çok tehlikeli bir yer olarak görülür.

Başkalarını yönetme, kontrol etme ihtiyacı bir takıntı halinde, içini kemiren bir korkudur. Çocukluklarında kaybettikleri mutlak gücü dünya üzerinde kullanmaya çalışırlar. Eğer kontrol ve otorite ellerindeyse kendilerini güvende hissederler. Eğer üzerlerinde baskı varsa, çok geç olmadan onu yıkmak isterler. Bu nedenlerle, Plüton onuncu evde olan kişiler kendilerindeki bu başarı, güç hırsının altında yatan psikolojik nedenleri derinden anlama ve yeniden değerlendirme ihtiyacındadırlar.

Plüton olumlu açılar alıyorsa, güçlü ve aynı zamanda iyi bir anneyi temsil eder. Kişi zor anlarında annesini izler, onun zor anlarla başa çıkmasına imrenir. Böyle bir anneye sahip olan kişi sosyal hayatında da başarılı, saygınlık gören biri olur.

Plüton’u onuncu evde bulunan kişi, hazır önüne konulmuş kariyer şansını bırakarak farklı bir alanda yeni bir kariyer hedefi belirler. Tamamen bağlı olacağı anlamlı, ilgi çekici bulacağı bir kariyer ister.

Bazen Plüton onuncu evde, hiç hırslı olmayan insanlar da görülür. Dünyanın çok büyük ve güçlü olduğunu, kendilerininse çok küçük olduğunu düşünürler. Bu kişiler kendi bireysel otoritelerini nasıl sosyal alana taşıyarak evrimsel dönüşümü sağlayacaklarını öğrenmektedirler. Her sosyal, toplumsal kurumda kurallar, gelenekler oluşturulmuştur ve insanlar bunlarla uyumlu yaşamalıdırlar ki bütünlük sağlansın. Bu toplum içinde kendi rollerini bulmaları çok önemlidir. Kendilerini en yüksek noktaya ulaştıracak hırslarının farkına varırlar ve sistemi kendi faydalarına kullanırlar.

Olumsuz açılarla, başkasının yerine geçme veya kariyerinin sonuna sebep verme görülebilir.

Plüton onuncu evde alınması gereken ders, kişinin kendini bulması ve kişisel disiplinini geliştirmesidir. Kendi fonksiyonlarını sosyal alanda kullanabilmek disiplin gerektirir. Duygularını tetikleyen kaynağı bulmalı, duygularının kurbanı olmamalıdır. Sosyal pozisyonuyla bağlantılı olan içsel kimliğini geliştirip tamamlamalıdır.

PLÜTO ON BİRİNCİ EVDE
Gruplar sınırları yıkan, değiştiren bir anlam içerir. Kişi gruplar içinde kendini rahat hissedememe problemi yaşar. İnsanların kendisi hakkındaki düşüncesi çok önemlidir. Bir arkadaşın ölümü psikolojik etkiler yaratır. Kişi kendini arkadaşları yoluyla ifade eder. Pozitif yönüyle, krizlere, değişikliklere rağmen uzun yıllar dayanan derin arkadaşlıklar getirir.

Bununla birlikte arkadaşlık ilişkilerinde zor deneyimler yaşayabilir. İhanete uğrayabilir, aldatılabilir veya güvendiği biri onu yüz üstü bırakabilir. Böylece kendi içlerindeki acımasız yönü keşfederler. Arkadaşlığın niteliği zaman içinde değişebilir. Arkadaşlar arası güç savaşları görülebilir. Arkadaşlıklarında, ilişkiyi kontrol altında tutamazsa, incitilebileceğini düşünür.

On birinci ev aynı zamanda kişinin gelecekte gerçekleştirmek istediği hayallerini, ideallerini gösterir. Plüton 11’de iken kişi bir hedefini başardığında, tekrar yeni bir hedef belirler. Bazen de başaramayacağını anladığında, kendine farklı hedefler arar. Belirli bir konuya sürekli sebat gösteren, konsantrasyonu güçlü insanlar da Plüton’u 11’de ve haritanın bütününde sabit enerjilerin hakim olduğu kişilerdir.

Bazen geleceklerini etkileyecek önemli bir dönüm noktası yaşayanlar veya önemli toplumsal olaylarda kilit noktası olanlar görülür.

Plüton’un zor açılarına sahip kişi, büyük topluluklar içinde nerede duracağını bilemez. Kendini insanlardan soyutlar, yalnızlık hisseder.

Plüton 11’de kişi geçmişinin izlerini nasıl geride bırakacağını, nasıl geleceğine yöneleceğini öğrenmektedir. Bu aşamada kişi, kendini tanımlayan her durumu inkar etme ihtiyacındadır.

Toplumsal geleneklerden kaynaklanan engellere karşı direnmeyi, kendilerini, büyük grupların dışında ayrı bir kimlik olarak görmeyi öğrenmelidirler. Kendilerini keşfetmenin farklı yollarını geliştirerek özgürlüklerini sağlarlar. Kendilerini yenilemede doğal bir kapasiteleri vardır.

Farklı kültürlerden oluşturdukları sentezle farklı sosyal normlar yaratırlar.

Bazen anti-sosyal kişiler de görülür. Bunlar, var olan sistemin içinde kendilerine göre oynanacak bir rol olmadığını düşünürler.

Plüton 11.evde olan kişiler kendilerindeki farklılığı anlamaya, tecrübe edinmeye fırsat vermelidir. Kişi kendi kaderini nasıl gerçekleştireceğini ve kişisel amaçlarını geliştirmeyi öğrenmelidir.

Arkadaşlıklarında duygusal şoklar, hayal kırıklıkları, ayrılıklar yaşayabilirler. Bu tecrübelerle kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenerek kaderlerini gerçekleştirecek güce sahip olurlar. Bunları öğrenen kişi, çeşitli sosyal roller oynayabilir, kendi hakkında objektif davranabilir, doğal yaratıcılığını kullanabilir.

PLÜTO ON İKİNCİ EVDE
Güçlü bilinçaltı etkileri görülür. Gizliliğe eğilimi olan bu insanlar bazen kendini dünyadan soyutlamış olabilir. Problemleri hakkında rahatlıkla konuşamaz. Özellikle Güneş veya Ay’dan olumsuz açı alıyor veya yükselen dereceyle birleşiyorsa içinden çıkılması zor durumlara neden olur.

Her şeyi derinden analiz etmek kişinin doğasındadır. Bu eğilimini kendi üzerinde yoğunlaştırması tehlike oluşturur, zihninden atamayacağı bir baskı haline getirir. Zihninde sakladığı, geliştiremediği şeyleri ortaya çıkarma ihtiyacını bastırır. Aşırı strese girerek uyuşturucu bağımlısı olabilir.

Değer yargılarını, inançları algılayan, zamanın üstünde bir bilgi düzeyi arayan bir kişiliktir. İnsanın ölmeyen tarafını, ruhunu bilmek ister. Zamanla sonsuzluk arasındaki bağı kurar.

Kişisel dönüşümü, şimdiye kadar alışılmış, var olanı yıkma isteğinden gelir. Bu hayatta yaşadıklarına nasıl cevap vereceği önemlidir. Neleri bıraktığı, neleri beraberinde götürdüğü evrimsel gelişiminin temelini oluşturur.

Kendinden daha üstün bir kişiliğin varlığından korkmaları, kişisel egoyu bırakma arzusu duyduklarını sanmalarına yol açar.

Kurdukları fantezilerle, hayatın anlamını bulmaya çalışırlar. Gerçek olduğuna inanmadıkları halde, öyle olduğunu kolaylıkla kabul eder, doğruyu yanlışı ayırt etmekle uğraşmazlar.

Plüton’un 12.evde olması, kişinin bu dünyaya neden geldiğini anlamamasına neden olur. Kendi arzularına odaklanmayı geliştirmeli ve gerçekleştirmek için çabalamalıdırlar. Güçlü ideallerin gerçekleşebileceğini bilmelidirler.

Kendilerini analiz ederken, pratik yollar, zihinsel teknikler geliştirmelidirler. Hayatın her aşamasının birbirine nasıl bağlandığını, bir aşamadan diğerine nasıl geçtiğini gözlemlemelidir.


Bu bilgiyi aramakla bulamazsın.
Ama ne var ki bulanlar, yalnızca aramış olanlardır


Mucizeler olmaktadır.Doğaya aykırı olarak değil,bizim doğa hakkındaki bilgilerimize aykırı olarak...


Kullanıcı avatarı
dark_venus
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 575
Yaş: 38
Kayıt: Cum 15 Ara, 22:41

Okunmamış mesaj gönderen dark_venus » Sal 10 Tem, 20:26

pluto-akrepte ve 1. evde..

""En pozitif yönüyle Plüton 1.ev yerleşimi, kişinin liderlik yeteneğini kullanarak çevresindeki insanları motive etmesi ve onların kendi kaderlerinin farkında olmalarını sağlamaktır. ""

""Kişinin bu hayatta gerçekleştirmesi gereken özel bir kaderi vardır."""

""Kendilerini keşfetmeleri, kim olduklarını, neyi gerçekleştirmek için dünyaya geldiklerini bulmaları gerekmektedir. Bu arzunun yoğunluğu, yaşamın her anında zihinlerinde ön planda olacaktır""..........


doğru bulduğum için eklemek istedim...
Bu bilgiyi aramakla bulamazsın.
Ama ne var ki bulanlar, yalnızca aramış olanlardır


Mucizeler olmaktadır.Doğaya aykırı olarak değil,bizim doğa hakkındaki bilgilerimize aykırı olarak...

Kullanıcı avatarı
intuition
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 3551
Yaş: 46
Kayıt: Çrş 05 Eyl, 20:36

Okunmamış mesaj gönderen intuition » Çrş 12 Ara, 16:24

pluto neresi,benim evim neresi,benim evim yok mu :!: :o :x


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astrolojide Evler” sayfasına dön