Neptün Burçlarda ve Evlerde

neptünün burçlara etkisi, neptün evlerde ve etkileri

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.
TheGirlofSuN

Neptün Burçlarda ve Evlerde

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Pzt 09 Tem, 10:00

Resim

Neptün Burçlarda ve Evlerde

NEPTÜN KOÇ BURCUNDA

Duygusal olarak çabuk etki alır. Benliğinin sürekli müdafasını yapar. Hayal dünyası çok zengindir. Yaratıcı ve aynı zamanda oldukça yeteneklidir. Soyut kavramları somutlaştırıcı esaslar getirir. Keskin bir zekânız var fakat bir o kadar da hayalperest davranışlarınız olur. İdealist birisiniz. Fikirleriniz oldukça ilginç ve yaratıcıdır. Zaman zaman gerçeklerden uzaklaşabilir ve ulaşılması imkânsız idealler peşinde koşarsınız. Görsel yeteneğiniz güçlüdür. Çok çabuk inanır ve bir o kadar da çabuk konulardan soğuyabilirsiniz. Yardımsever ve iyimser bir yapıdasınız. Fikirlerinizi uygulamaya geçirmek için başkalarından destek görmek istersiniz.

NEPTÜN BOĞA BURCUNDA

Para, güç, şöhret önemli yer tutar. Artistik, sanatsal, hissedişsel yetenekler fazladır. Yardım, dayanışma ve güven içinde yaşama çabası verir. Geleneklere saygılıdır.


NEPTÜN İKİZLER BURCUNDA
Akılcı olmasıyla birlikte, sezme ve fantazi yaratma gücü de vardır. Düşüncelerini yazı ve sözel olarak iyi ifade eder. Çok yönlü düşünür. Belli konularla kayıtlı kalmaz. Düşünce ve hayal zenginliğini zararlı uçlara kaydırabilir!..

NEPTÜN YENGEÇ BURCUNDA

Çok yumuşak başlı, sakindir. Her şeyi iyi tarafından görür. Olaylara duygusal ve içgüdüsel yaklaşır. Aile bağları önemli, anne, baba kutsaldır. Aşırı sevgi yüzünden aldanması mümkün. Üretkendir. Gezmeği sever.

NEPTÜN ASLAN BURCUNDA

Yaratıcılığı, hayalleri gerçekleştirmeği, sanatsal gücü verir. Sevgi çok yüksek ve hassas boyuttadır. Koruyucu, umut verici, toplumun duygularını dile getiricidir. Zevklere düşkünlük de verir. Sempatik ve cana yakın bir görünüşünüz var. Çevrenizdeki insanlarla iyi ilişkiler kurarsınız. Sadık olduğunuz kadar kıskanç değilsiniz.

Romantik ve iyi bir eş sayılırsınız. Yaratıcılığınızı sevdiğiniz her hangi bir konuda ortaya koymanız zor olmaz. Planlama yeteneğiniz oldukça gelişmiştir. Çevrenizde yaptıklarınızla tanınırsınız. Teşebbüs etme içgüdünüz başkalarının size kolaylıkla hayran olmalarına neden olabilir. Şans oyunlarına ve kumara olan yatkınlığınız ise küçümsenmeyecek derecededir. Zaman zaman aşırı hassaslık gösterir ve en yakınınızdaki insanı kırabilirsiniz.

NEPTÜN BAŞAK BURCUNDA

Saygı, naziklik, kibarlık verir. Hayvan sevgisi güçlüdür. Temiz, sağlıklı bir yaşam esas gayedir. Pratik mantıksal düşünme ile birlikte önsezi kuvveti verir. ileriye dönük ayrıntılara varan hesaplar yapar ve isabetlidir. Sanatsal becerileriniz çevreniz tarafından takdirle karşılanır. İyimser ve uyumlu bir yapınız var. Ayrıntıları görmekte ustasınız.

Bu yönünüz bazen aşırı abartılı olabileceği için dikkatinizi çok çabuk dağıtabilirsiniz. Çalışma ortamınızda uyumluluk ve huzur ön plandadır, bunu bulamadığınız anlar veriminiz düşecektir. Kalabalık ve gürültülü ortamlardan fazla hoşlanmazsınız. Mistik bir yönünüz var. Gizemli olan şeylere ilgilisiniz. Plansız ve programsız işlerden mümkün olduğunca kaçarsınız. İyi bir pazarlamacı ve ticaret adamı olabilirsiniz. Sadece alışveriş ve ticaret konularında karşınızdaki kimseyi etkilemek için elinizden geleni yaparsınız.

NEPTÜN TERAZİ BURCUNDA

Sevgi çağı çocuklarıdır. Maddi kayıtlardan arınmış, manevi değerlerin güçlü olduğu kuşaktır. Güzellikler yaratmak ve uyum içinde yaşamak hedeftir. İnsanlar arasında adaleti gözetir. Haksızlığın karşısındadır. İdealine ulaşamama ve hayal kırıklığı yaşama verir. Çok çabuk fikir değiştirebiliyorsunuz. Bu sizin aşırı iyimser olmanızdan kaynaklanıyor. İki kişiyi de aynı anda haklı görmeniz olayların içinden çıkmanızı güçleştirebilir.

Samimisiniz fakat idealist düşünceleriniz her şeyden önce gelir. Kendinizi başkalarının yerine koyarak düşünmeyi iyi beceriyorsunuz. Bu yüzden doğrular ve yanlışlar arasında gidip gelineniz mümkün. Bu da karar vermenizi geciktiriyor. Önemli bir idealiniz olmadığı sürece ki evlilik de önemli ideallerinizden birisidir, tembellik ve dağınıklığa çok yatkınsınız. Uyumlu bir yuva kurma hayaliniz her zaman vardır.

NEPTÜN AKREP BURCUNDA

Cinsel fanteziler verir. Sezgi gücü fazladır. Gizli şeyleri ortaya çıkarmada başarılıdır. Bu yüzden acı çekebilir. Büyü, kehanet, fal gibi ilgileri vardır. Dürüsttür. Bir işe girişince onu başarıp başaramayacağını hisseder. Rahatlık veren maddelere meyil verir. Eskimiş, zamana uymayan fikirlere karşıdırlar.

En büyük idealiniz yaşamın gerçek anlamına ulaşmak, hayatın size vermek istediklerini görebilmek ve materyal kaynakları geniş ölçekli kitlelerle eşit şekilde temin edebilmek ve kullanabilmektir. Ancak bu amacınızı gerçekleştirirken, duygusal ihtiyaçlarınızın baskın çıkması, ihtiraslarınızın sizi avucuna alması hedefinizden çözülmenize ve amacınızdan uzaklaşmanıza neden olabilir.

Psişik konularda, doğaüstü olaylarda ve metafizik alanında duyarlılığınız ve gizli kalsa da yetenekleriniz yoğundur. Üzerinde durduğunuz takdirde, rahatça bunları yaşamınızda aktif hale geçirebilirsiniz. Cinsellik alanında, ihtiraslarınızı kontrol etmekte ve kaynakların kullanımında bireysel hareket etmemek konusunda disiplinli olmaya çalışmanız en önemli gereksiniminizdir.

Hayal gücünüz ve görsel zekânız çok gelişmiştir. Mantığınız yerine hislerinizle hareket edersiniz. Zaman zaman fırsatları değerlendirmekte geç kaldığınız görülür fakat kaçırsanız da mutlaka yeni fırsatlar çıkar ve sonunda en iyi olanı yakalarsınız. Gururlusunuz. Bu yönünüz bazen maddi ve manevi kayıplara neden olabilir. Bir konunun üzerine gitmek istediğinizde bunu mutlaka başarırsınız.

Fantezileriniz fazlasıyla gelişmiştir. Sevmeden yaptığınız her hangi bir şeyde; ki bu en basit anlamda çok ufak bir şey de olsa başarılı olmanız mümkün değildir. Zorlanmaya gelemezsiniz, bu sizin önemli bir zaafınız. Başkaları tarafından zorlandığınızı hissettiğinizde işleri kolaylıkla serebilirsiniz; zarar görseniz bile.

NEPTÜN YAY BURCUNDA

Filozof görüşlü, dini inançları olan, bunları savunan kişilerdir. İyimserlik, fedakarlık yönleri güçlü, olağanüstü şeylere inarır, hayalleri gerçek gibi kabul ederler. Altıncı hisleri şaşırtıcıdır. Bedensel ve zihinsel güç veren sporları yaparlar. Yeni şeyler hissetmek, bulmak mutlu eder Çevrenizde dürüstlüğünüz ve güvenilirliğiniz ile tanınırsınız. Gezmek, seyahat etmek, yeni yerler ve kültürler görmek sizin için sadece bir eğlence değil aynı zamanda eğitim ve öğretim konusudur.

Mutlaka bir şeyler öğrenir ve bilgi hazinenizi geliştirmek istersiniz. Gururlu ve inançlarından ödün vermeyen birisiniz. Toplumsal meseleler sizi fazlasıyla ilgilendirir. Düşkün ve zayıf insanların haklarını korumak ve imkânlar sağlamak için aktif politika yapabilirsiniz. Duygusal olduğunuz kadar bu yönünüzü gizleyen bir yapınız var. Hislerinize güvenmektense bilgi ve tecrübelerinize güvenmeyi tercih edersiniz. Gelişmiş bir adalet anlayışınız var. Birikimlerinizi ve bilginizi başkalarına aktarmak için elinizden geleni yaparsınız.

NEPTÜN OĞLAK BURCUNDA

Sakin ama dikkatli, iyi inceleyip isabetli kararlar verebilen bir kuşak olur. Disiplinli, kurallı çalışmaları ile yaşama düzen getirebilirler. Kuşkucu olur ve her şeyi bilmek isterler. Zorluklar karşısında çabuk pes edebilirler. Modası geçmiş kurallara karşı gelirler. Muhafazakâr ve tutucu bir yapınız var. Bu konuda aşırı eğilimler gösterebilirsiniz. Dikkatinizi kolaylıkla toplayabilir ve yoğunlaştırabilirsiniz.

Ciddi bir görünümünüz vardır. Sizin için sorunların temeli önemlidir, bunlar halledildiğinde gerisi kendiliğinden gelir düşüncesindesiniz. Bu nedenle zaman zaman fazla katı tutumlar sergilemeniz mümkün. Hareketsiz kalmak en büyük korkunuzdur, bu sebeple mutlaka bir şeylerle uğraşmak istersiniz. Kendinize dönük birisiniz. Oldukça akıllı ve zekisiniz. Yanlış yapmaktan çekindiğiniz için onları kabul etmekte de zorlanırsınız.

NEPTÜN KOVA BURCUNDA

Keşifler, icatlar kuşağıdır. Normalde akla gelmeyecek enteresan buluşlara imza atarlar. Modern bilimin sınırlarını zorlar. Hayal dünyalarının zenginliğini yaratıcılıkla değerlendirebilirler. Dostluklara çok değer verirler. İstekler sonsuzdur. Yenilikçi olduğunuz kadar tutucu bir tarafınız da var. Emin olmadığınız bir şeye girmekten kaçınırsınız.

Yeniliklerin size ne getireceğini ve neler götüreceğini açık bir şekilde görebildiğiniz zaman atılımda bulunursunuz. Kişisel değilsiniz, değerlendirmelerinizde başkalarının çıkarlarını da korumaya çalışırsınız. Meraklı birisiniz. Özgürce düşünmeyi seversiniz. Fikir zenginliği başkalarının sizden yararlanmasına neden olur. Çok çabuk etkilenirsiniz fakat şüpheci yönünüz ağır basar ve olayları araştırmak istersiniz. İyi bir araştırmacı ve bilim adamı olabilirsiniz.

NEPTÜN BALIK BURCUNDA

Hayal çağı çocuklarıdır. Resim, müzik, dans, bale gibi sanatsal ve artistik zenginlik, yaratıcılık verir. Gizli dünyaları hissedebilmek, kendi iç dünyasını keşfetmek ister. Manevi hissedişleri çok kuvvetlidir. Ruhanî ve cinni boyutlarla ilişki kurmak mümkün olabilir. Hassasiyet artar, çabuk kırılma ve umutsuzluğa düşmeler nahoş neticeler getirir. Mistik olduğunuz kadar sezgisel ve hassas birisiniz.

Sabırlı ve dikkatli bir yapınız var. Sempatik bir dış görünüşünüz var. Kendi içinize dönük hissi ve duygusalsınız. Rüyalarınız oldukça zengindir. Romantik davranışlarınız karşı cinsi çekmenize neden olur. Alışılmışın dışında ilgi alanlarınız olabilir. Kararsız davranışlarınız fazlasıyla göze batmaz. Az fakat öz konuşmayı tercih edersiniz. Değişik bir adalet anlayışınız var. Bu, zaman zaman katı ve yargılayıcı olarak ortaya çıkar. Pişmanlık duyacağınız bir şeyi yapmak istemezsiniz, bu nedenle de dikkatli kararlar verirsiniz. Müzik ve sanata yakın bir ilginiz var.

NEPTÜN 1. EVDE

Hassas, çekingen, duygusaldır. Çabuk etki alır ve hemen kabuğuna çekilmeğe hazırdır. Fazla baskı altında rahatlık veren maddelere sığınmaya meyleder. Son derece nazik ve kibardır. Kendisine de böyle davranılmasını ister. Hayal gücü ön sezileri kuvvetlidir. Şekillendirme, yaratıcılık, sanatsal veya edebi değeri olabilecek yapıtlar ortaya çıkarabilme yeteneği vardır.

Madde ötesi güçlerin etkisinde kalabilir. Kendine acıma ve kendini aldatma görülür. doğuştan olan psişik hediyeler ve hassas, nazik ve sezgiyle elde edilen bir kişilik boyunca, yaratıcı ve manevi potansiyel manifestolara işaret edebilir. Sanatsal, çok romantik, ve formda güzellik için bir sevgi varlığı... Olumsuz olarak; zayıf, tembel, şaşırtıcı ölçüde mantıksız ve hayalci Hassastır ve sezgileri kuvvetlidir.

Savaşçı değildir ve kararsızdır. Hassas, çekingen, duygusaldır. Çabuk etki alır ve hemen kabuğuna çekilmeğe hazırdır. Fazla baskı altında rahatlık veren maddelere sığınmaya meyleder. Son derece nazik ve kibardır. Kendisine de böyle davranılmasını ister. Hayal gücü ön sezileri kuvvetlidir. Şekillendirme, yaratıcılık, sanatsal veya edebi değiri olabilecek yapıtlar ortaya çıkarabilme yeteneği vardır. Madde ötesi güçlerin etkisinde kalabilir. Kendine acıma ve kendini aldatma görülür.

Neptün 1. evdeyken kişilik üzerinde etki yaratır. Birinci evdeki burcun özelliklerinin yumuşamasına neden olur. Kişinin kendine olan güvenini zayıflatır fakat kişiliği manevi anlamda çok güçlü kılar. Neptün ruhsal bir enerjiye sahiptir. Bu sebeple egoyu bırakmayı gerektirir. Bu konuma sahip kişi kendinden ve egosundan vazgeçerek daha çok başkaları için bir şeyler yapma eğilimi içindedir. Kişi bu konumda içindeki Tanrı'yı kendine bakarak aradığı için, ruhsal konulara gereğinden fazla eğilerek dünyada yapması gereken sorumlulukları erteliyor olabilir.

Ruhsal ve psişik konulara sandığından daha yatkındır. Bu kavramları çabuk algılayabilen bir yapısı olur. Kişinin hassas ve duyarlı bir yapısı vardır. Genellikle pasiftir ve başkaları karşısında belirsiz bir imaj sergiler. Neptün bu konumda kişinin fiziksel dış görünüşünü ve tavırlarını etkiler. Kişi dış etkilere fazla açıktır. Kimliğini sorgular ve gerçekte kim olduğu konusunda karmaşalar yaşıyor olabilir. Kendini tanımlamada zorluk çekmesi, kendine bir yol çizmeleri için başkalarına güvenmesine neden olabilir. Dünyayı kendi görmek istediği şekilde, pembe gözlükler takarak görüyor olabilir. Bilinçaltı algıları çok kuvvetlidir. Duyarlı yapısı çabuk etkilenmesine neden olur.

Sezgisel yetenekleri ve empati kurma yeteneği çok gelişmiştir. Kendini başkasının yerine koyup kimin ne hissettiğini kolaylıkla anlayabilir. Bununla birlikte kendi kendini kandırabilir. Dolayısıyla hayatın içinde sürüklenip atması gereken adımları geciktirebilir. Gerçek sorumluluklarıyla yüzleşmek istemeyebilir. Organize olmakta zorluklar yaşar.

Kendisi ve başkaları arasındaki sınırlardan yoksundur. Nerede kendi sınırlarının bitip nerede başkalarınınkinin başladığını bilemez. Bu da aslında kişiye olumlu anlamda evrensel bir kimlik verir. Kendini tanımlarken belirsiz olduğu için kendine ait bir fantezi dünyası vardır ve dışarıya gerçek kimliğinden çok farklı bir kişilik sergiler. Kendini gerçekten tanıması uzun zaman alabilir. Rol yapmaktan ve farklı farklı yüzlerini ortaya koymaktan hoşlanır. Başkalarından etkilenerek davranış biçimleri oluşturur.

Karşısındaki kişinin hareketlerini çabucak kavrayarak taklit edebilir. Bu tutum fark etmeden kişinin bir parçası olabilir. Bu sebeple bu konuma sahip kişiler gösteri dünyasında başarılı olabilirler. Bu etki aynı şekilde başkalarının duygularını ve hislerini de sünger gibi çekmesine neden olabilir. Başkalarının davranışlarını hemen algılaması ve bazen bu rollere bürünmesi, ne zaman kendisi ne zaman başkası olduğu konusunda kafa karıştırıcı olabilir. Aynı şekilde hem kendinin hem de başkalarının gerçek kimliğinin aslında ne olduğunu karıştırabilir.

Sanat, müzik ve sinema bu konumdaki kişiler için çok önemlidir. Mesleği bunlardan biri olabilir. Hayal gücü çok gelişmiştir. Başkalarının sizi nasıl gördükleri hakkında fikir yürütemezsiniz. İncinebilir gözükmeniz, başkasının size otomatik olarak yardım etmesine ve sizi incitmemeye çalışmalarına sebep olur. Görünüşte cazibeli ve mistiksiniz, terk edilme hissi sizde çokça görülebilir, hatta bu nedenle ilişkilerinizi önce siz bitirmek isteyebilirsiniz.

NEPTÜN 2. EVDE

Tembelliğe meyillidir. Kolay ve hileci yollarla kazanç hayalleri verir. Parayı kazanmada, tutmada, harcamada dengesizlikler yaşar. Genellikle hayal kırıklıkları olur. Para ve maddenin değerini yeterince bilmez. Sezgilerini dinleyerek maddi imkanlar yakalayabilir. Ancak bu konuda dengeli ve istikrarlı değildir. Güçlendirici etkiler varsa zenginlik verir. Yaratıcı ve manevi potansiyelin, para ve kullanmayı idealizme ait olarak diğerlerinin faydası için yapmanın sezgiyle elde edilen ve esrarengiz yolları boyunca açıkça gösterecek olduğunu işaret edebilir Para kazanmak için "parlak" ama şüpheli buluşlarını uygular.

Tembelliğe meyillidir. Kolay ve hileci yollarla kazanç hayalleri verir. Parayı kazanmada, tutmada, harcamada dengesizlikler yaşar. Genellikle hayal kırıklıkları olur. Para ve maddenin değerini yeterince bilmez. Sezgilerini dinleyerek maddi imkanlar yakalayabilir. Ancak bu konuda dengeli ve istikrarlı değildir. Güçlendirici etkiler varsa zenginlik verir. Neptün 2.evdeyken maddi kaynakları ve değer yargılarını gündeme getirir. Gezegenin yanıltıcı etkisi nedeniyle dikkatsizlik ve yanılgılar para kayıplarına neden olabilir.

Kişi parayı değerlendirme konusunda yanılgılara düşebilir. Materyal yatırımlar konusunda dikkatli davranılması gerekmektedir. Bu konularla ilgili çabuk karar vermek iyi sonuçlar getirmez. İlk etapta çok iyi gibi görünen fırsatlar aslında bir yanılsama olabilir. Bu sebeple yatırımlarla ilgili konuların derinlemesine araştırılması, çabuk kararlar verilmemesi ve objektif değerlendirilmesi gerekmektedir.

Para konusu öyle ya da böyle karmaşa getirecek bir konu olacaktır. Kişi parayla ilgili kararlarında karmaşa yaşayabilir. Mal varlığı ve para gibi materyal değerlerle ilgili olarak net değildir. Neptün materyal bir gezegen değildir. Dolayısıyla kişiye ruhsal boyutta bir bakış açısı getirecektir. Bu da materyal dünyanın gerçekleriyle uyuşmaz.

Kişinin öz değerleri ve değer yargıları dış etkilerden ve materyal objelerden etkilenmez. Fakat kişi kendi değeriyle ilgili olarak gerçekçi değildir. Bu alanda her zaman belirsizlikler vardır. Paranın ve kaynakların değeriyle ilgili olarak öğrenmesi gereken pek çok şey vardır. Kişi paranın onun için önemli olmadığını düşünüyor olabilir. Bir şekilde başının çaresine bakabileceğini düşünür.

Parayı ve diğer materyal kaynakları öğrenmek, hayatında alması gereken önemli derslerden biri olabilir. Para konusunda tutumlu biri olmayabilir, bu sebeple kaynaklarını başkalarına kolayca verebilir. Para kolayca gelip kolayca gidiyor olabilir. Bu konuma sahip kişinin para kazanma konusunda önsezileri olabilir. Bu konuyla ilgili iç görüye sahip olabilir fakat yine de paraya fazla değer vermeyecektir. Aynı şekilde dünyanın materyal ve madde değerleri kişi için önemsiz olacaktır.

Haritasında bunu değiştirecek başka etkiler yoksa, parayı en temel ihtiyaçları için kullanıp çok fazla önemsemeyecektir. Ev, araba gibi mal varlıklarına sadece kullanım için sahip olmak ister. Lüks bir arabanın daha az lüks bir arabadan değer olarak pek bir farkı olmayacaktır.. Hiç düşünmediklerinize bile değer vermelisiniz, mali durumları düzenli tutmakta zorluk çekersiniz, iflas veya mal varlığı kaybı görülebilir. Beklentileriniz doğrultusunda hareket etmeniz bazı zorluklarla uğraşmanıza neden olabilir. Alışveriş konusunda ise oldukça dik kafalı ve aceleci tutumlar gösteriyorsunuz.

NEPTÜN 3. EVDE

Öğrenmenin temelinde, fikirleri, düşüncelerinin özünde sezgi gücü yatar. Edebiyat yönü kuvvetlidir. Hayal gücünün etkisiyle etkili bir konuşmacı olabilir. Telepatik hissedişleri vardır. Kardeş, yakın arkadaş, komşular, akrabalarla ilgili aradığını bulamama, yanlış anlama veya anlaşılmadan doğan sorunlar olur ilham için gerçeklik, psikolojik yetenekler, manevi algı ve faydalı, yaratıcı bir akıl Metafizik ve manevi olguları araştırma eğilimi Yüksek idealleri ve geniş bir hayal gücü vardır.

Çalışmayı sever ve nostaljiktir. Neptün'ün 3.evde oluşu kişinin iletişimini, konuşmasını ve zihinsel kapasitesini etkiler. Bu konum yazı yazmak, konuşmak ve oyunculukla ilgili olarak yaratıcı yetenek verir. Kişinin daha farklı ve üst bir boyutta komünikasyon yeteneği vardır. Yani bir nevi üst frekanslarla da bağlantı içinde olabilir. Haritasının diğer dinamikleriyle birlikte bu konum sezgisel bir zihne işaret eder.

Kişinin içine doğan şeyler çoğu zaman doğrudur ve duru görü yeteneği olabilir. Hayal gücünün genişliği ve gerçekleri farklı algılayan kafa yapısı nedeniyle konuşmalarında gerçekçilikten uzaklaşabilir, konuşurken hikayeler uydurabilir, gerçekleri çarpıtabilir. İstemeyerek gerçeği saptırarak aktarma eğiliminde olabilir. Bu konum olumlu olarak kullanıldığında fantastik eserler yazabilen bir yazar ortaya çıkabilir. Kişi kafasındaki renkli fantezileri kuvvetli hayal gücüyle kağıda dökerek kendini yazarak da ifade edebilir.

Algılayışında gerçekle hayal olanı karıştırabilir. Bu nedenle gerçek olduğunu bildiği şeyle inanmak istediği şey arasında farklar olabilir. Bu konum erken yaştaki eğitimin kişiyi huzursuz yaptığını, rutin eğitim sistemine uyum sağlayamadığını gösterebilir. Kişinin algılayışı ve iletişimi normal düzeyden farklı olduğu için bazı konuları gereksiz ve sıkıcı bulması sonucu eğitimde sorunlar yaşayabilir. Zihinsel olarak karmaşaya düşebilir, zihinsel dağınıklık hissedebilir.

Bu konuma sahip bazı kişiler yanlış anlaşılmaktan korktukları için az konuşmayı tercih ederler. Zaten sorun yaratan da bu korkudur. Bu korku iletişimin bozulmasına neden olur. Bu konuma sahip kişiler reklamcılık, kitle iletişim araçları ya da televizyon gibi alanlarda başarılı çalışmalar sergileyebilirler. Bu konuma sahip kişilerin kardeşleriyle aralarında yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Birbirlerini anlamakta zorluk çekebilirler.

Kişi kardeşlerini fazla idealize ederek olduklarından farklı bir kişilik haline getirebilir. Bu da daha sonra bocalamalara neden olacaktır. Kişi aile içinde, özellikle kardeşler arasında dışlanmış gibi hissedebilir. Kardeşleriyle sıkı bağı olanlar ise çoğunlukla ilişkilerinde suçluluk duygusu hissederler ya da kardeşlerine karşı sorumlu olduklarını ve onlar için her zaman bir şeyler yapmak zorunda olduklarını düşünürler. çocuklarda İletişim kurmayı ve öğrenmeyi hayal eder. Çok öğrenir entelektüel, bilgili bir kişi olur.

NEPTÜN 4. EVDE

Aile ilişkilerinde hassasiyet, çabuk etkilenme, istediği ortamı yaratmada zorluklar olur. Derin duygusal bağlılık ihtiyacı, hayallere kapılma yüzünden tatminsizlik ve yalnızlık korkusunu yaratabilir. Annelik yapma duygusu çok fazladır. Içe dönük, sır dolu kapalı bir kutu gibidir. Aile baskıları sorunlar yaratır. Küçük yaşta terk edilebilir. Doğa içınde, deniz kenannda yaşamak zevk verir yaratıcı ve manevi potansiyelin, ev çevresinin koşulları boyunca açıkça yaşanabilitesini ifade eder Aile üyelerinin arasında kuvvetli duygusal veya bilinçaltı kaynaklı bağlar olabilir Kültürel, dinsel veya manevi eğitim, ev yaşamının önemli bir parçası olabilir zekice ve alisilmadik fikirleri sayesinde basariya ulasir.

Annesinden çok etkilenir.Aile ilişkilerinde hassasiyet, çabuk etkilenme, istediği ortamı yaratmada zorluklar olur. Derin duygusal bağlılık ihtiyacı, hayallere kapılma yüzünden tatminsizlik ve yalnızlık korkusunu yaratabilir. Annelik yapma duygusu çok fazladır. Içe dönük, sır dolu kapalı bir kutu gibidir. Aile baskıları sorunlar yaratır. Küçük yaşta terk edilebilir. Doğa içınde, deniz kenannda yaşamak zevk verir. Erken çocukluk döneminizde ev ortamınız çok huzurlu olmamış olabilir ve buradan kaçma ihtiyacı hissetmiş olabilirsiniz.

Yaşadığınız bu tecrübeler her zaman mutlu ve huzurlu bir ev ortamı aramanıza neden olmuştur. Hayalinizde hep idealize ettiğiniz bir ev ortamı vardır ve hayatınız boyunca bunu kurma hayaliyle yaşamış olabilirsiniz. Babanız ve köklerinizle ilgili konular muallakta kalmış olabilir. Babanızla ve çocukluğunuzla ilgili hoş olmayan anılarınız olabilir. Bu konum kişinin geçmişi, ailesi ve kökleriyle güçlü bilinçaltı bağları olduğunu göstermektedir Babası kişi için belirsiz bir figürdür.

Baba figürünün belirsiz oluşu, babanın fiziksel olarak kişiden uzak –başka bir ülkede ya da şehirde- olabileceği gibi duygusal bakımdan da uzak olabileceğini göstermektedir. Bu sebeple baba figürü hiçbir zaman net ve somut değildir. Aynı zamanda kişi babasını idealize ediyor olabilir. Onu kafasında öyle mükemmel biri yapar ki bir gün onun gerçek kişiliğini gördüğünde çok büyük hayal kırklığına uğrayabilir. Bu hayal kırıklığı kişinin, belki de babaya fiziksel ya da duygusal olarak uzak oluşundan, kendi kendini yanıltması sonucu ortaya çıkar. Kişi babasını kurtarılması gereken bir kişi olarak da görebilir.

Onun hatalarını görmez ve yapılan yanlışların babasının hatası olmadığını düşünür. Baba hasta bir kişi, alkol ya da uyuşturucu bağımlısı biri olabilir. Evde hastalık yüzünden huzursuz ve belirsiz bir ortam olabilir. Bu genelde kişinin hayatında erken yaşlarda belirir Bu yerleşim aile köklerinin güçlü dinsel kaynaklı olabileceğini de gösterebilir. Ev ortamında bir belirsizlik vardır. Bu etki Neptün'ün 4.ev girişine ne kadar yakın olduğuna ve aksta hangi burç olduğuna da bağlı olacaktır. Kişi ev içindeki ortamı da idealize eder.

Ev ortamında bir huzursuzluk olduğunda kendi hayal dünyasına kaçar ve gerçekle ilişkini keser. Kişi ne zaman büyük bir problemle karşılaşsa bununla yüzleşmek yerine kendi iç dünyasına çekilip kendini soyutlar ve gerçek hislerini gizler. Bu yerleşime sahip kişiler çoğu zaman ailesinden ve aile bağlarından yavaş yavaş ve pasif bir şekilde kopar.

Kişinin aile ilişkilerinde karmaşalar olabilir ve aile veya köklerle ilgili bazı gerçekleri hayatının ilerleyen yıllarında öğrenebilir. Bu konum kişinin ilerleyen yaşlarda kendi bilinçaltını ve psikolojisini incelemesine neden olur. Bu kişiler diğer kişilerin psikolojisini anlamak konusunda çok yeteneklidirler. Fakat zaman zaman da bu konuda yanılgılara düşebilirler. Bu da kişinin içgüdülerine güvenme konusunda kafasını karıştırabilir. Bu konuma sahip kişilerin sanata karşı özel yetenekleri varsa ve sanat ile yoğun bir şekilde uğraşıyorlarsa, ev ortamında bu faaliyetlerini sürdürüyor olabilirler.

Yazı veya şiir yazan, resim yapan ya da kendi yaratıcılığını ifade edebileceği sanat dallarıyla ilgilenen kişi, yaratıcılığını evinde daha güzel ortaya çıkarabilecektir ve ilham alması kolay olacaktır. Hemen her konuya çok çabuk adapte olabilme yeteneğiniz vardır. Ebeveynlerle ilgili sorunlarınız olabilir. Sinirsel gerginlikler veya ruhsal sorunlar yaratabilecek maddelere bağımlı olabilirler. Aile büyükleriniz bazı sırlarla ilişkili olabilirler. Onlarla ilgili sık olmamakla birlikte önemli sorunlar yaşayabilirsiniz.

NEPTÜN 5. EVDE

Yetenekli, yaratıcıdır ama bunları doğru olarak kullanmakta zorlanır. Edebiyat, sanat, müzik, tiyatro, sahne alanların ilgisini çeker. Aşırı hayaller, boş umutlar peşinde koşarak düş kırıklığına uğrama ihtimali de vardır. Her şeyi yapabileceğini hisseder, hayalinde yapar ama ortaya genellikle birşey çıkmaz. Derin duygusal sevgi ihtiyacı onu bu konuda aldatabilir... Uygun olmadığı halde sevdiğini sanarak yanlış ilişkilere girebilir. Çocuklar konusunda aşırı hassastır. Bu durum problemlere neden olur. Istenmeyen bir çocuk olabilir veya kendi çocuklarını reddedebilir.

Bu insan sanatkar ve yaratıcıdır. Sahnede olmayı isteyen ve bunun için kıvılcıma sahip birisidir. Eğlendirici bir kişi rolünü oynamaktan hoşlanır. Aşk meselelerinde karmaşık durumlar içeren kaoslar yaşayabilir. Ortada ciddi bir neden olmadan ilişkileri karışabilir. Aşka bakışı iflah olmaz bir romantik veya devamlı bir prenses veya şövalye arayan birisi olabilir. İdealizm kötü değildir ama pratik amaçları olmalıdır. Bu insanın çocukları da benzersiz olabilir. Bunlar için özel bir ilgi göstermek gerekebilir.

Aşk ve çocuklar için çok fazla fedakarlık yapacak ama bunların pek az kısmı geri dönecektir. Neptün 5.ci evde romantik alevin ve baştan çıkartma sanatının simgesidir. Bu insanın çocuklara yaklaşımı belirsiz, idealize eden ve nostaljik bir görünümdedir. Bu insan flörtte ve baştan çıkartmakta yaratıcı ve etkileyicidir. Aşkta kendinden geçmeye ve uçmaya hazırdır. İçinde bulunduğu ortamı sezgileri ile kavrar, hatta çevresi ile özdeşleşir Garip, anormal veya özel olaylar, cinsel meseleler ile bağlantılı olarak geçirilebilir.


Pastoral, romantik bir sevgi ortağı, arzulanandır Uçuk, ölçüsüz ask iliskileri ve tutkulari vardir. Yetenekli, yaratıcıdır ama bunları doğru olarak kullanmakta zorlanır. Edebiyat, sanat, müzik, tiyatro, sahne alanlan ilgisini çeker. Aşırı hayaller, boş umutlar peşinde koşarak düş kırıklığına uğrama ihtimali de vardır. Her şeyi yapabileceğini hisseder, hayalinde yapar ama ortaya genellikle birşey çıkmaz. Derin duygusal sevgı ihtiyacı onu bu konuda aldatabilir... Uygun olmadığı halde sevdiğini sanarak yanlış ilişkilere girebilir.

Çocuklar konusunda aşırı hassastır. Bu durum problemlere neden olur. Istenmeyen bir çocuk olabilir veya kendi çocuklarını reddedebilir. Bu konum çok güçlü yaratıcı kabiliyet verir. Kişinin güçlü fantezileri olur. Bu konuma sahip kişilerin sinema, tiyatro, resim gibi görsel sanatlara güçlü kabiliyetleri vardır ya da en azından bu konulara büyük ilgi duyarlar. Haritanın tümü bunu destekliyorsa kişinin güçlü sanatsal yetenekleri vardır ve iyi bir yazar ya da sanatçı olabilirler. Bu kişilerin sezgisel kabiliyetleri de gelişmiştir.

Sezgilerini ilham yeteneğine dönüştürerek ortaya güzel eserler çıkarabilirler. Zaten bu konumdaki kişi kendini fantezileri ve hayal gücü aracılığıyla ifade etmek ister. Yaratıcılık ve sanat konusunda çok rahatlıkla ilham alabilir ve yaratıcılığını kullanabilir. Tiyatro, televizyon ya da aktörlük gibi alanlarda başarı elde edebilir Bu konum kişinin romantik ilişkilerini de etkileyecektir. Bu konum ilişkiler konusunda bazı sorunlara neden olabilir. Bunun nedeni ise karşısındaki kişiyi olduğu gibi değil de istediği gibi görmek istemesinden kaynaklanır. Romanlardaki gibi bir aşk yaşamayı hayal eder fakat gerçek dünyada hayal ettiği aşkı bulması çok zor olacaktır. Kişi çok realist biri olsa bile bu konuda gerçeklikten uzak yaşar. Bu 5. evdeki Neptün'ün zorlayıcı tarafıdır. Kişisel ilişkilerde kişi tam bir romantiktir. Aşkı fantezilerde yaşamayı sever.

Fakat bu birlikte olduğu ve aşk yaşadığı kişinin gerçek dışı olmasına neden olabilir. Birlikte olduğu kişiyi kendi hayal dünyasında gerçekte olduğundan çok farklı bir şekilde görebilir. Bu da daha sonra hayal kırıklıklarına neden olabilir. Hayalinde yarattığı ve sevdiği kişinin bir gün gerçek kimliği ile yüzleşince çok büyük hayal kırıklığı yaşayabilir. Beraber olduğu kişinin nasıl böyle değiştiğini ya da onu nasıl kandırdığını düşünür durur. Halbuki karşısındaki kişi değişmemiştir ve onu kandırmamıştır.

Bu durumda kişi kendi kendini kandırmıştır Bu konuma sahip kişiler içlerindeki Tanrı'ya; başkalarıyla olan ilişkileri ve çocukları sayesinde, kendilerini bir sevgiliye bırakarak, yaratıcılıklarını kullanarak ve kendilerini ifade ederek ya da kendilerini sanata adayarak ulaşabilirler. Çocukları için fedakarlık yaparak, onlara kendisini adayarak ruhsal olarak bütünlüğe ulaşabilir. Bu konuma sahip kişiler çocukları için herkesten fazla fedakarlıklar yapabilirler. Gerekirse kendi isteklerini bir kenara bırakarak çocukları için yaşayabilirler.

Haritada bu konum, kumar gibi risk içeren konulardan kazanç sağlamanın çok güç olduğunu ve bu tür riskli girişimlerin çoğu zaman kayıp getireceğini gösterir. Gizli aşklar yaşamanız mümkün, azınlık bir gruptan, özürlü, mahkum ya da uyarıcı madde bağımlısı biriyle aşk yaşayabilirsiniz. Çocuklarınız ya da aşığınızla ilgili sorularınız olur. Bir çocuk evlat edinmek zorunda kalabilirsiniz. Dinlenmek ve tatilinizi geçirmek için denizi veya deniz kıyısını seçersiniz, karışık bahislerde kaybetme tehlikeniz vardır.

NEPTÜN 6. EVDE

Birlikte yaşanılan kimselerden çeşitli zararlar gelir. Çalışma hayatı sorunlu olur. Genellikle doğru kimseleri seçmede isabetli karar verilmez. Çok mükemmel olma isteği ters tepebilir. Aradığını bulamama aşarısızlığa neden olur. Sağlık konusunda endişe verir. Yersiz korkular, hastalanma endişesi, hastalık hastası olmağa yol açabilir. Sert etkiler varsa gerçek sağlık sorunları verir.

Evcil hayvanlara sevgi ve koruma duygusu kuvvetlidir aratıcı ve manevi potansiyelin, meslek hayatında açıkça ifade edilişi Manevi iyileştirme, sağlıklı yiyecekler ve doğal çarelerle ilgili hobiler Genelde realist olmaması muhtemel yaklaşımlar, problem oluşturabilir Alkol, ilaç veya uyuşturucu müptelası olmaya müsaittir. Kesinlikle bu maddelerden uzak durması gerekir.

Neptün'ün 6.evde olması hizmet etmekle ilgili güçlü bir ilişkiyi gösterir. Başkalarına yardım etmek, kişinin ruhsal alanda tatmin olmasına olanak verecektir. Bu konuma sahip kişiler çoğu zaman kendilerini başkaları için feda etmekten hoşlanırlar. Kişi eğer genel olarak fedakar bir yapıdaysa, bu konum başkaları için fedakarlık yapma yoluyla ruhsal olarak çok şey öğreneceklerine işaret edecektir.

Dünyevi ve materyal bir iş yerine, ruhsal konuları ve başkasının yararına çalışmayı gerektiren bir iş yapabilirler. Organize olmakta ve pratik olmakta zorlanırlar. Bir iş rutini kurmak kişiye zor gelecektir. Eğer 6.ev girişinde değişken bir burç varsa, çalışma alanları çok dağınık olabilir. Bu konum kişiyi günlük hayatta, pratik konularda ve rutin işlerde zorlar.

Bu konum kişinin belirli dönemlerde işsiz olmasına neden olabilir. Haritadaki diğer etkiler bu enerjiyi farklılaştırabilir fakat kişi rutin ve yüksek sorumluluk gerektiren bir iş yapıyorsa sık sık iş değiştirecek ve böyle bir iş ortamında bir türlü huzur bulamayacaktır. Ancak belirli bir günlük rutine gerek olmayan işler, yaratıcılık ve sanatsal yetenek gerektiren işler, ruhsal konuları içeren işler ya da hizmet ve sağlık sektörünü içeren işlerde daha huzurlu ve mutlu bir şekilde çalışabilirler.

Bu konum uyuşturucu maddelerin, sigaranın, içkinin ya da diğer bağımlılık yaratan maddelerin sağlığa diğer kişilere verdiğinden daha fazla zarar vereceğini göstermektedir. Bu kişilerin vücutları dışsal etkilere çok açıktır. Yediklerine içtiklerine ve kullandıkları ilaçlara çok dikkat etmeleri gerekir. Psikolojik sorunlar sağlıklarını çok çabuk etkiler. Psikolojik sorunlar, sağlıkla ilgili sorunlara veya alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bir hastalığı iyileştirirken onun altındaki duygusal nedenleri de mutlaka çözmeleri gerekmektedir. Bazı hastalıklarında teşhis konulmakta zorluk çekebilirler. Bunun nedeni ise hastalıklarının çoğunun nedeninin psikosomatik oluşudur.

Psikolojik etkiler sağlıklarını hemen etkiler. Hassas ve etkilere açık yapıları buna neden olmaktadır. Bu konumdaki kişilerin güçlü servis yetenekleri vardır. Başkalarına yardım etmek ve servis vermek, kişinin ruhsal anlamda pek çok şeyi anlamasına olanak sunacaktır. Kişi zaten başkalarına yardım etmek ve servis verme ihtiyacı içindedir. İçindeki Tanrı'yı başkalarına servis yaparak ve yardım ederek bulabilirler. Bu kişiler için genel olarak başkalarına hizmet edebilecekleri sektörlerde çalışmak çok uygun olacaktır. Bu kişiler dünyevi ve materyal konuları kapsayan sektörlerde çalışmakta zorluk çekebilirler.

Denizcilik, din, fotoğrafçılık, kimya, tıp gibi meslekleri seçmeniz mümkün, yalnız daha verimli olduğunuzu düşünür ve yalnız çalışırsınız. İşiniz sır, aldatma veya sahtekarlıkla da ilgili olabilir. Hastalığınızın teşhis edilmesi zor olabilir, ilâçlara karşı hassasiyet gösterirsiniz, bu nedenle kullandığınız ilaçlara dikkat etmelisiniz.

NEPTÜN 7. EVDE

Evlilik konusunda idealler, beklentiler, hayaller gerçeklere uymaz. Beğenilen kişi hayaldekine uydurulmaya çalışır ki bu da zaman içinde sorunlar yaratır. Ortaklık, işbirliği yapılan kişilerden hatta eşden duşmanlık gelebilir. Bu evdeki neptün kişinin bağlılıklardan sıkıntı duymasına yol açar yaratıcı ve manevi potansiyelin, evlilik, yakın ilişkiler veya ortaklıklar boyunca açıkça gösterebildiğini gösterir. Çoğunlukla mükemmel bir evlilik görülendir veya muhtemel ortaklıkların ortak duygusal paydada buluşabilmesini sağlar Ask için evlenir ve tutkularinin derinligini çekinmeden gösterir. Ancak evlilik hayati sorunlu olur Evlilik konusunda idealler, beklentiler, hayaller gerçeklere uymaz. Beğenilen kişi hayaldekine uydurulmaya çalışır ki bu da zaman içinde sorunlar yaratır. Ortaklık, işbirliği yapılan kişilerden hatta eşden duşmanlık gelebilir.

Bu evdeki neptün kişinin bağlılıklardan sıkıntı duymasına yol açar. Neptün 7.evde evlilik ya da ortaklık gibi ilişkilerde idealist olmayı getirir. Aynı zamanda eşini ya da ortağını olduğundan daha farklı bir kişi olarak tanımlar. Bu da ileride hayal kırıklıklarına neden olacaktır. Kişi eşi ya da ortağı tarafından hayal kırıklığına uğratılabilir fakat bunun nedeni onlardan olan beklentilerinin gerçek dışı olmasından kaynaklanır. Ya onlardan veremeyecekleri şeyleri beklerler ve hayal kırıklığına uğrarlar, ya da onları olduklarından daha farklı bir kişilik olarak kendi hayal dünyalarında yarattıkları şekilleriyle görüp gerçek kişilikleriyle karşılaşınca yine hayal kırıklığına uğrarlar. Her iki durumda da buna neden olan gerçek etken kendileridir.

Neptün'ü 7.evde olan kişi, ruhsal konularla ilgilenen kişilere karşı bir çekim duyar. Kişi aynı zamanda bu etki nedeniyle ruh eşini aramaktadır. Bu etki kişiyi pek çok ilişki kurmaya itebileceği gibi tam tersi, bay/bayan mükemmeli ararken önüne çıkan herkesi ret etmesine de neden olabilir. Yani bu konum ya çok sayıda ilişki getirecektir ya da kişinin gerçek anlamda hiç ilişki kurmamasına neden olacaktır. Bu bazen platonik ilişkileri gündeme getirir. Çoğu zaman kendi kafasının içinde, bir kere karşılaştığı biriyle bile bir ilişki yaşayabilir. Kişi mükemmel eşinin bu dünyada var olmadığını görerek yalnız başına kalır ve hayal kırıklığına uğrar.

Halbuki arayıp durduğu mükemmel kişi kendi içinde idealize ettiği Tanrı kavramıdır. Bunu hep dışarıda, karşı tarafta, başka insanlarda arar ama doğal olarak bulamaz. Kişi ikili ilişkilerinde mükemmellik peşindedirler. Bu sebeple mükemmel kişi ile ilgili yanılsamalara düşebilir. Bu konum kişinin bir ilişkiyi sürdürmekte zorluk çekebileceğini gösterebilir. Özellikle 7. ev girişindeki burç değişken ya da öncü nitelikteyse bu kişiler sürekli olarak mükemmel kadını ya da mükemmel erkeği arayarak vakit geçirebilirler. İlişkilerle ilgili bu durum iş ortaklıkları için de geçerlidir. Bu kişilerin bir ortaklığa girmeden önce şartları iyi değerlendirmeleri gerekir.

Bu konum evlilik, ortaklık ve ortaklıkla ilgili imzalanan anlaşmalar konusunda yanılgılara düşülebileceğini gösterir. Yanılgıya düşülmesinin sebeplerinden biri bu konuda dikkatsiz davranılıp detayların atlanmasından kaynaklanabilir. Diğer bir sebep ise karşı tarafı ya da şartları olduğundan çok daha mükemmel olarak değerlendirip, acele karar vermekten kaynaklanabilir. Fakat gerçek fark edildiğinde problemler başlayacaktır.

Bu konum aynı zamanda sembolik olarak Neptün karakterinde bir eş ya da ortağı da gösterebilir. Bu kişi Balık Burcu biri olabileceği gibi, haritasında Neptün'ü belirleyici bir konumda olan, Güneş'inin Neptün'le güçlü açısı olan bir kişiye de işaret edebilir. Bu kişi dinle, ruhsal konularla fazlaca ilgilenen biri olabileceği gibi bakıma muhtaç biri ya da sanatsal yetenekleri güçlü birisi de olabilir. Bu konum aynı zamanda kişinin diğer kişilerle ilgili olarak çok güçlü sezgisel farkındalıklar yaşamasını sağlar. Bu konuma sahip kişiler genellikle başkası tarafından kurtarılmayı beklemektedirler. Hayatlarında kötü giden her şeyi, beraber olduğu kişinin mucizevi bir şekilde düzelteceğine inanırlar.

Neptün burada aynı zamanda, kendi kişiliğinden ödün verip başkaları için bir şeyler yapmayı getirir. Romantik aşk ihtiyacı ve ruh eşini arayan kişi onu bulduğuna inandığında son derecede fedakar olabilir. Kişinin burada deneyimlediği ilişkideki sınırlamalar veya bunların olmayışıdır. Aradaki engeller ve ayrılıklar bu konumdaki kişi için çok zorlayıcı olabilir. Bu konum en olumlu anlamda koşulsuz sevgiyi getirecektir. Kişi herkese karşı koşulsuz sevgi besleyebildiği zaman gerçek mutluluğu yakalayacaktır Başkaları tarafından anlaşılmakta güçlük çekersiniz, eşinizden uzaklaşabilir veya onu kaybedebilirsiniz. Fiziksel özürlü veya kronik bir rahatsızlığı olan biriyle evlilik yapabilirsiniz. Aldatma ve aldatılmaya yakınsınız, gerçekçi olmayan beklentileriniz olabilir başkalarının isimlerini veya görüşlerini hatırlamanız zordur.

NEPTÜN 8. EVDE

Yaşam, ölüm, bilinmeyen esrarlı konular ilgi çeker. Görünmeyen varlıklar, güçlerle görüşme, ilişki kurabilme isteği verir. Ölüm korkusu zaman zaman rahatsız edici olabilir. Para ve madde konusunda zararlar getirir. Para başkaları tarafından çarçur edilir. Miras veya başka türlü hak edilen gelirlerin ele geçmesinde çeşitli sorunlar çıkar. Evliliğin cinsel yönü sorunlu olur. Gerçek dışı fantaziler yaşatır... Falcılık, madde ötesi güçleri kullanabilme becerisi görülür yaratıcı ve manevi potansiyelin, doğuştan olan psişik yetenekler boyunca açıkça ifade edilebilişi Evlilik bazi maddi sorunlari çözebilir.

Yaşam, ölüm, bilinmeyen esrarlı konular ilgi çeker. Görünmeyen varlıklar, güçlerle görüşme, ilişki kurabilme isteği verir. Ölüm korkusu zaman zaman rahatsız edici olabilir. Para ve madde konusunda zararlar getirir. Para başkaları tarafından çarçur edilir. Miras veya başka türlü hak edilen gelirlerin ele geçmesinde çeşitli sorunlar çıkar. Evliliğin cinsel yönü sorunlu olur. Gerçek dışı fantaziler yaşatır...

Falcılık, madde ötesi güçleri kullanabilme becerisi görülür. ıÜüNeptün 8.evde yer alırken kişinin hayatında; ortak kaynaklar, sigorta, miras ya da vergilerle ilgili alışılmadık ve gizli koşullar söz konusu olabilir. Eşinin ve ortağının kaynakları ve parasıyla ilgili belirsizlikler kişiyi etkileyecektir. Vergi ve muhasebe defterlerini düzenlerken dikkatli olması gerekmektedir. Bunu yapan çalışanına da dikkat etmesinde fayda vardır. Bu konum kişinin finansal konularla ilgili olarak gerçekçi olmadığını gösterebilir. Eşin ya da ortağın parası ya da mirasla ilgili belirsizlikler yaşanabilir. Bu konularla ilgili sürüncemede kalan olaylar olabilir.

Bu konuma sahip kişiler, gizli duygusal eğilimleri kolaylıkla anlayabilme kapasitesine sahiptir. Psişik ve ruhsal konulara karşı büyük merakları vardır. Doğaüstü olaylar bu kişileri çok etkiler. Günlük hayatlarında bile görünmeyen güçlerin etkisini fark ederler. Bazen kendilerini çok tuhaf bir ruh halinde hisseder ve bunu yakınlarıyla bile tam olarak tartışamayabilirler. Çünkü kendileri bile bunu tam olarak dile getiremezler. Bazı korkuları günlük hayatlarının işleyişinin bile aksamasına neden olabilir. Bu korkuların nedeni kafalarının içinde neler olduğuyla ilgilidir, dışarıda olup bitenlerle değil. Bunu fark edip belirsiz korkularının üstesinden gelebilirler. Fantezileri bazen kendilerini bile korkutacak boyuta gelebilir.

8.evin ölüm ve ölüm ötesiyle de ilgili olması, mantıksız ve kişinin üstesinden gelemediği bir ölüm korkusu olabileceğini gösterir. Kişinin bu olumsuz durumlardan kendilerini kurtarmak için bu alanla ilgili konuları kabullenip kendini bırakması gerekmektedir. Cinsel paylaşımları konusunda gerçeklerden uzak, farklı bir fantezi dünyasında yaşıyor olabilirler. Neptün'ün bulunduğu burç ve açılarına göre, ya cinsellikten kaçıp cinsel ilişkiden kendilerini soyutlarlar ya da çok fazla cinsel deneyim yaşarlar.

Kendilerini, başkalarıyla girdikleri fiziksel deneyimler sayesinde ya da bu deneyimleri hiçbir şekilde yaşamayarak bulabilirler. Cinsellik bu kişilerin ruhsal bütünlüğe ulaşmalarında bir araç olacaktır Alacaklar ve borç ödeme konularında zorlanabilirsiniz, vergi veya sigorta problemleriniz olabilir. Miras kaybetme, yanlış ilaç kullanımından dolayı zeka bozukluğu görülebilir. İlaçlara karşı aşırı hassasiyet gösteriyorsunuz. Sezgi ve sanatsal becerileriniz olabilir. Eşinizin mallarıyla ilgili sorunlar yaşamanız mümkün.

NEPTÜN 9. EVDE

Sezgi gücü, altıncı hissi çok kuvvetlidir. Olacak şeyleri doğru olarak önceden hisseder. Çok rüya görülür ve rüyalar çıkar. Geleceği görebilme yeteneği vardır. Din felsefe, madde ötesi konulara ilgi ve bu alanlarda değişik görüşler verir. Çeşitli dinleri araştırma, deneme, hissetme isteği vardır. Fanatik eğilimler zararlı boyutlara varabilir. Seyahatlerle ilgili planlar, tasarımlar umulduğu gibi çıkmaz. Duygusal kökenli, aile geçimsizlikleri yaşanır.

İntihar eğilimi görülür yaratıcı ve manevi potansiyelin, sezgiyle elde edilen ve gizemci kanallar boyunca bilgiyi kazanmak için açıkça gösterilecek olduğu ile ilişkilidir Medyumluk ve yüksek ölçüde ilham veren doğaya sahip olabilite, ve psişik olgular, din, psikoloji, felsefe, tinselcilik, yıldızlarla ilgili projeksiyon ve diğer derin konuları araştırmak için muhtemel olan potansiyeli sağlar.

9.ev her ne kadar din, felsefe, yüksek eğitim, yabancı ülkeler ve kültürlerle bağlantılı olsa da, aynı zamanda zihin ve yüksek bilinçle de alakalıdır. Bu konumda kişinin zihni aşırı derecede sezgisel olarak işler. Kişinin ilham alma yeteneği çok güçlüdür. Bilinen felsefe ve inanışlara bağlı olmak yerine, kendi içine doğan, vizyonlar ve ilham neticesinde inançlarını oluşturmak ister. Tanrı'ya kendi içinde ve kafasının içinde ulaşma arzusu içindedir.

Tanrı'ya ulaşmak için bilinen dini inanışlar yerine kendine özgü yöntemlerle ulaşmayı tercih eder. Ruhsal konulara karşı aşırı duyarlıdır. Kişi günlük hayatın rutininden ve içinde yaşadığı toplumun kurallarından farklı dünyaları ve boyutları yaşamayı hayal eder. Doğaüstü olaylar, ruhsal deneyimler kişiyi çok heyecanlandıran konulardır. Yaş ilerledikçe din konusuna daha fazla eğilir. Fakat 9.ev girişindeki burcun doğasına göre, din konusundaki görüşleri diğer kişilerden çok farklı olabilir.

Bu yerleşim kişiyi gerçekliklerden fazlaca uzaklaştırabilir. Bu sebeple dünyadan kopuk yaşayan bir kişi olabilir. Sadece fantastik olduğu için bazı inanışları benimseyebilir ve kendi muhakeme sürecinde bunların doğruluğunu araştırmayabilir. Psişik bir yapısı vardır. Bu sebeple tuhaf teoremleri sorgulamadan kabullenebilir. Yüksek eğitime kendini adayabilir.

Araştırma ve eğitim sisteminin gerçeklikleri kişiyi hayal kırıklığına uğratabilir. Klasik anlamdaki din, kişinin ruhsal ihtiyaçları karşısında kısıtlayıcı gelebilir. Uzak ülkelere yapacağı yolculuklar ve yabancılarla olan ilişkileri, kendi sınırları ve başkalarının sınırları hakkında çok şey öğretecektir ve bunları aşabilmesine neden olacak deneyimler yaşatacaktır Fanatiklik veya yanlış idealist fikirler görülebilir, olaylara veya detaylara dikkatsizlik gösterebilirsiniz. Dine veya ruhsallığa ilgi duyuyorsunuz. Yüksek eğitimle ve yabancılarla bağlantılı hayal kırıklığı veya aldatılma görülebilir.

BAŞAK son derece katı kurallar taşıyan biri olabilirsin. Kendinde hissettiğin eksiklik yüzünden ciddi sorunlar yaşayabilirsin. Davranışlarınızda Başak burcundan gelen bir dakiklik söz konusu olabilir. Mükemmelliyetçi bir kişiliğiniz mevcut ama bu size sorunda yaratabilir.

NEPTÜN 10. EVDE

İş konularında aksilikler, aradığını bulamama, arzu ettiğine asla ulaşamama gibi durumlar yaşanır. Yapılan iş genellikle arzu edilen iş değildir. Bu yüzden çalışma hayatı sıkıcı olur... Şaşırtıcı, aldatıcı çeşitli etkilerle, yolunda giden işler aniden karışıverir. Yetenekleri ortaya çıkarabilmede genellikle çok zorlanılır. iyi etkiler varsa hayalini gerçekleştirerek ün ve başarı getirir Profesyonel yaşamın, mesela bakanlar, öğretmenler ve psikiyatrlar gibi manevi bir yapının içinde veya kurumsal bir çevrenin içinde hastaneler, sığınaklar veya hapishanelerde konumlanabilir İş konularında aksilikler, aradığını bulamama, arzu ettiğine asla ulaşamama gibi durumlar yaşanır. Yapılan iş genellikle arzu edilen iş değildir. Bu yüzden çalışma hayatı sıkıcı olur... Şaşırtıcı, aldatıcı çeşitli etkilerle, yolunda giden işler aniden karışıverir. Yetenekleri ortaya çıkarabilmede genellikle çok zorlanılır. lyi etkiler varsa hayalini gerçekleştirerek ün ve başarı getirir.

Neptün'ü 10.evde olan kişiler, kariyeriyle ilgili olarak karmaşa ve belirsizlikler yaşayabilirler. Bu kişilerin belli bir kariyerde karar kılmaları güç olacaktır. Hayatlarında ne yapmak istediklerine, hangi doğrultuda hareket etmek istediklerine karar veremiyor olabilirler. Hayattaki gerçek amaçları ve doğru kariyeri bulmaları zaman alabilir. Buna ancak belli bir yaştan sonra ulaşabilirler. Bu sebeple kariyer yaşamlarında sıkça değişiklik yapabilirler. Toplum tarafından tanınan kişilikleri, gerçekte kim olduklarını tam olarak yansıtmaz.

Ulaşabileceklerinden daha fazlasını amaçlarlar ya da yaptıkları işle ilgili, toplumun onlara hak ettiklerini vermediğini düşünürler. Bu konum kişinin kariyeri sayesinde topluma servis verebileceğini gösterir. Kişi seçtiği konuyla ilgili kendini kaybolmuş hissedebilir. Seçtiği kariyerle ilgili fedakarlık yapmak ya da bundan vazgeçmek zorunda kalabilir. Bu konum, kariyerin başkalarına hizmet etmekle ilgili bir iş olabileceğini gösterir. Toplumsal alanda kendilerini vererek çalışmaları gerekebilir. Din konusunda bir mesleğe yönelebilecekleri gibi, başkalarına hizmet edebilecekleri servis sektöründe bir iş, hemşirelik, hasta bakıcılık ya da ruhsal konularda topluma fayda sağlayacak bir iş yapabilirler.

Bu konuma sahip kişi ruhsal deneyimlerinin toplum tarafından fark edilmesini ister. Kendini, mesleği ve toplumda göstermek istediği alan sayesinde bulabilir. Toplum tarafından tanınan kişiliği ile gerçek kimliği çok farklıdır. Özellikle Neptün Yükselen burç derecesi ile kare açı içindeyse bu daha da belirgin olacaktır ve bunu ancak kişi kendisi fark edebilir. Kendi kimliği ile yaptığı iş ve meslek arasında uyumsuzluklar olabilir. Kişinin hayat amacına ulaşırken, kendini akıntıya bırakması gerekebilir. Akıntı onu gitmesi gereken yere götürecektir. Bu da doğal olarak belirli bir süre alır ve meslek hayatına başladığı işini zaman içerisinde uygun olmadığı için birkaç kere değiştirmesine neden olabilir. Din, sanat, yaratıcılık gerektiren, ruhsal ve mistik konularda çalışmak kişiyi daha çok mutlu edecektir.

Bu konum, kişinin ebeveynlerinden birisini – özellikle anneyi- fazlaca idealize ettiğini gösterebilir. Anneyi mükemmel bir kişi olarak görür fakat bu gerçek değildir. Bu konum yine ebeveynlerin toplumsal alanda Neptün karakteriyle tanınan kişiler olabileceğini de gösterir. Özellikle anne Neptün karakterli; dağınık, karmaşık biri ya da bir sanatçı olabilir. Kişi annesi için kendi hayatından ve isteklerinden vazgeçebilir ve kendini onun için feda edebilir. Hayatı boyunca onu memnun etmek için çalışır Skandal tehlikesi, baba tarafından terk edilme tehlikesi, babayla ilgili sırlar veya skandallar görülebilir. Otoriteyle ilişkileriniz oldukça zordur ve anlaşılmama tehlikesi vardır. Hak ettiğiniz sıfatı ve takdiri alamayabilirsiniz. Kaderiniz daha az şanslı olanlara yardım etmek olabilir.

NEPTÜN 11. EVDE

Arkadaşlık, dostluk, başkalarının ihtiyaçlarına cevap verebilme çok önemlidir. Yumuşak, sevecen, her yönden eli açıktır. Ama genellikle hayırsız kişiler dost gibi görünür. Kötü arkadaşlar, kötü yola düşme tehlikesi vardır. Hayal kırıklıkları verir. Umutlar, arzular hep havada kalır, gerçekleşmez. Grup çalışmaları, çeşitli kuruluşlar, ruhsal bağlılık gerektiren çalışmalar ilgi çekici gelir Bu konumdaki kişiler tarafından, yaşama sağlıksız ve karışık problemleri getiren şahsiyetlerin tuhaf, ayartıcı ve kararsız tipler çekici bulunabilir Arkadaşlıkları açık ve bencillikten uzak olur.

Arkadaşlık, dostluk, başkalarının ihtiyaçlarına cevap verebilme çok önemlidir. Yumuşak, sevecen, her yönden eli açıktır. Ama genellikle hayırsız kişiler dost gibi görünür. Kötü arkadaşlar, kötü yola düşme tehlikesi vardır. Hayal kırklıkları verir. Umutlar, arzular hep havada kalır, gerçekleşmez. Grup çalışmaları, çeşitli kuruluşlar, ruhsal bağlılık gerektiren çalışmalar ilgi çekici gelir.

Bu konum kişinin sosyal ilişkilerindeki karmaşayı gösterir. Sosyal olarak beraber olduğu kişiler, arkadaşları normal dışı kişiler olabilir. Bu kişilerin hayalleri ve geleceğe yönelik umutları çok geniştir. Fakat hedeflerinin gerçeklerle örtüşüp örtüşmediğine bakmaları gerekir. Kişinin hayalleri gerçeklerden uzak olabilir. Hayallerinin gerçekleşmediğinden ya da hayal kırıklıkları yaşadığından şikayet edebilir fakat bunun sebebi, kurduğu hayallerin ya da gelecek planlarının gerçek dünya ile uyuşmamasıdır.

Hedefleri konusunda çok idealisttir. Eğer hayallerini gerçeğe dönüştürebilecek kapasitesi varsa büyük buluşlar bile yapabilir. Arkadaşlıklar konusunda yanılgılara düşebilirler. Ya arkadaşları onu yanıltır ya da kişi arkadaşlarına olduğundan farklı bir kişilik çiziyor olabilir. Bu arkadaşlar kişiyi yanlış yola sevk edecek kişiler olabilir. Diğer taraftan bu kişiler bencil olamayan, insanlığın yararı için çalışan fedakar kişiler de olabilirler.

Bu enerjinin olumlu tarafını kullanırlarsa bu kişileri kendine çekebilirler. Enerjinin diğer tarafını kullanırlarsa toplum tarafından kurban olarak görünen, bağımlı kişilerle arkadaşlıklar yapabilir, onların etkisiyle yanılgılara uğrayabilirler. Bu konuma sahip kişilerin arkadaşları her zaman kişiye dayanıp destek alabileceklerini bilirler. Bu konuma sahip kişiler hümanist ve ruhsal yönü kuvvetli arkadaşlar ararlar. Arkadaşları veya dahil oldukları gruplar için kendilerinden verecek kadar fedakarlık yapabilirler.

Bununla birlikte içinde bulundukları gruplar sayesinde hayatın gerçeklerinden kaçıyor da olabilirler Mutluluğun ideal olduğunu düşünürsünüz, arkadaşlarınız veya içinde bulunduğunuz organizasyonlarla ilgili skandal gözlenebilir. Arkadaşlıklarınızda aldatma ve aldanma görülebilir. Bir başkasının çocuğuna sorumlu olabilirsiniz. Duygulu derin arkadaşlıklar kurmak istersiniz. Uyuşturucuyla ya da kanunsuz yollarla ilgisi olan arkadaşlarınız olabilir.

NEPTÜN 12. EVDE

Bilinçaltı, iç dünyası çok zengin ve geniştir. Gizlilikleri keşfetmek, kendini anlamak, tanımak, ruhsal yapıları çözebilmek yaşamın hedefleridir. Ruh doktoru özellikleri verir. Dinsel, inançsal eğilimleri kuvvetlidir. Renkli hayaller yaratıcılığı destekler. Rüyaları gerçekleşir. Sezgileri doğru çıkar. Aşırı hassasiyet kuruntulara, korkulara yol açabileceğinden melankolik eğilimler olabilir. Kendine acıma hatta intihar eğilimi verir. Dalgınlık yüzünden çeşitli sorunları olur. Bu insan düşünceli ve sezgili birisidir. Bilinçaltı çalışan ruhsal yetenekleri vardır. Özel bir yalnızlık duygusu ve belirli bir insana tutsaklık saplantısına sahip olabilir.

Yüksek bir güce bağlılık ihtiyacı hissedebilir ve tüm yaşamın benzersiz bir parçası olmayı hedefleyebilir. Okült ve mistik alanlara karşı ilgi besler. Düşkün veya muhtaç birisine, yatağa bağlı bir insana hizmet etmesi olasıdır. Hizmet ve kurtarma onun hayat anahtarıdır. Gizli düşmanları onun ayağının altındaki toprağı oymaya çalışabilirler. Bağışlamak, sevgi ve şefkat yaşanması ihtiyaç olan duygulardır.

Neptün 12.ci evde şeffaf, üstün ve aşkın birey simgesidir. Bu insanın inzivada bulduğu şey vizyonlar olacaktır. Bilinçaltından gelen seslere ve imgelere duyarlıdır. Böylece, bu yaşamda görülemez güçler tarafından önemli sayılacak şeylere yöneltilir. Nirvana tarafından bulunduğuna inanabilir. Sanatsal yeteneklere sahiptir. Sert etkilerde ortaya problemli alanlar çıkacaktır. Karşımıza kafası karışık birisi çıkabilir.

Medyumluk yeteneklerini bastırdığı veya farkında olmadığı için bilinç altının baskıları onu bunaltabilir. Tüm hudut ve yapıların ötesinde yaşar. Vizyonları renkli ve etkilidir. Kendini bunlara kaptırır Yalnız ve insanlardan uzak bir yasam ister. Hayal dünyasında meditasyon ile yaşıyor gibidir. Hareket hiç ona göre değildir. Bilinçaltı, iç dünyası çok zengin ve geniştir. Gizlilikleri keşfetmek, kendini anlamak, tanımak, ruhsal yapıları çözebilmek yaşamın hedefleridir. Ruh doktoru özellikleri verir. Dinsel, inançsal eğilimleri kuvvetlidir. Renkli hayaller yaratıcılığı destekler.

Rüyaları gerçekleşir. Sezgileri doğru çıkar. Aşırı hassasiyet kuruntulara, korkulara yol açabileceğinden melankolik eğilimler olabilir. Kendine acıma hatta intihar eğilimi verir. Dalgınlık yüzünden çeşitli sorunları olur12.evde kendi evindedir ve burada kendi özelliklerini daha rahat ifade eder. Bu konum kişinin genç yaşta bile insanların sorunlarına eğilmesine yardımcı olur. Bu, onların ne hissettiklerini anlayabildikleri ve acılarına ortak olabildikleri için kolay gelişir. Bu konuma sahip kişi bir kişiye baktığında bile kim olduğuyla ilgili pek çok farkındalık yaşayabilir.

Çok hassas olduğu için özellikle negatif enerjili kişileri kendinden uzak tutmaya dikkat etmelidir. Olumlu olduğu kadar olumsuz enerjileri de çok çabuk alıp empati kurabildiği için olumsuz kişilerden de rahatlıkla etkilenebilir. Gerçek hayatın baskısından zaman zaman kaçmaya ihtiyaç duyar ve bu onun için diğer insanlara nazaran çok daha fazla gereklidir. Kişi yaşı ilerledikçe dine, ruhsal olana ve doğaüstü konulara karşı ilgisi daha da artacaktır.

Bu dünyada göründüğünden çok daha farklı şeyler olduğunun doğal olarak farkındadır ve hayatın bu alanıyla temas kurmaya çok büyük bir ihtiyaç duyar. Bu konuma sahip kişiler hassas yapıları ve kolay empati kurabilme yetenekleri ile insanların acılarını ve ihtiyaçlarını diğer insanlara nazaran daha kolay algılarlar. Bu yüzden bu kişiler doğal olarak yardım eden ve verici kişilerdir. Hayatın bilinmeyen ve anlaşılması zor tarafıyla derin bağları olabilir.

Toplumdan dışlanmış, fiziksel ya da zihinsel problemleri olan kişilere karşı güçlü merhamet duygusu geliştirmişlerdir. İç gözlem yetenekleri çok güçlüdür. Kendilerini dünyevi konulardan soyutlamış ve Tanrı'ya adamış olabilirler. Bu konumun olumsuz tarafı geçmişle ilgili nörotik problemler ya da korkular getirebileceğidir. Dünyanın görünmeyen gerçekleriyle ilgili kendilerini fazla yorarlar. Gerçeklerden kaçıp hayal dünyasına sığınabilirler. Diğer taraftan bu konumun olumlu kullanımında ise çok renkli mesajlar veren rüyaları olabilir.

Rüyaları çok gerçekçidir ve kişiye verdiği önemli mesajları vardır. Bunlardan kendileri için anlamlar çıkarabilirler. Bilinçaltıyla hassas bir bağları vardır. Gelen mesajları vizyon olarak algılayabilirler. Fakat bazen neyin rüya neyin gerçek olduğunu karıştırabilirler. Bu konum aynı zamanda kişiye medyumluk yeteneği de verebilir Bilinçaltı çok çabuk incinebilir. Rüyalar, suçluluk duygusu veya geçmişten fazlaca etkilenirsiniz, toplumdan soyutlanma tehlikesi görülebilir. Eşiniz bir şeyin müptelası olabilir veya hastalık hastası olmaktan ya da teşhisi zor hastalıklardan zarar görebilir.


Neptün Gerilerken Doğanlar
Canlı hayal güçleri ve yaratıcı kişilikleri vardır. sessizliği kalabalığa tercih ederler. sorumluluktan kaçma ve kendi dünyalarında dolaşmaktan hoşlanırlar. idealist ve kendini bir amaca feda edebilecek insanlardır. ruhsal ve fiziksel duyarlılıkları oldukça fazladır.
Kullanıcı avatarı
dark_venus
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 575
Yaş: 38
Kayıt: Cum 15 Ara, 22:41

Okunmamış mesaj gönderen dark_venus » Pzt 09 Tem, 10:39

iki evde birden olması pek mümkün değil girl pluto için 9 demişsin pluton evlerde konusunda belki pluton dur 9. evdeki neptün 11 dedir....

benim 3 te..
Bu bilgiyi aramakla bulamazsın.
Ama ne var ki bulanlar, yalnızca aramış olanlardır


Mucizeler olmaktadır.Doğaya aykırı olarak değil,bizim doğa hakkındaki bilgilerimize aykırı olarak...

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Pzt 09 Tem, 10:50

yok yok iki tablo çıkartmış.

bak koyayım istersen..

ben anlamadım pek anlayan bilir genede:)

Dereceleriyle Zodyak 0.00 Placidus Açı toleransı:0

Güneş Akrep 4.47 Yükselen Burç Oğlak 1.36
Ay Yay 0.15 II Kova 8.37
Merkür Akrep 26.19 III Balık 17.57
Venüs Yay 21.09 IV Koç 21.42
Mars Boğa 0.30 R V Boğa 18.14
Jüpiter Kova 3.43 VI İkizler 10.28
Satürn Yengeç 4.38 R VII Yengeç 1.36
Uranüs Terazi 24.09 VIII Aslan 8.37
Neptün Yay 6.00 IX Başak 17.57
Pluto Terazi 5.26 Tepe Noktası Terazi 21.42
Lilith Oğlak 8.12 XI Akrep 18.14
Ay düğümü Yay 29.55 XII Yay 10.28
AstroMart Internet version 2, (c) F. Burns 2002

Şiron Koç 17.42 R
Ceres Yay 25.37
Pallas Yay 3.39
Juno Yay 23.17
Vesta Başak 17.15
Fortuna Oğlak 27.04
Güney düğümü İkizler 29.55


Güneş in Tepe Noktası
Ay in XI
Merkür in XI
Venüs in XII
Mars in IV
Jüpiter in Yükselen Burç
Satürn in VII
Uranüs in Tepe Noktası
Neptün in XI
Pluto in IX
Lilith in Yükselen Burç
Ay düğümü in XII


Burçlar Eril 6 Burçlar Ateş 3
Burçlar Dişil 4 Burçlar Toprak 1
Burçlar Öncül 3 Burçlar Hava 3
Burçlar Sabit 4 Burçlar Su 3
Burçlar Değişken 3

Gezegen Açı Gezegen Açı payı/Değer
Güneş Karşıt açı Mars 4.17 -118
Güneş Kare Jüpiter 1.04 -123
Güneş Üçgen Satürn 0.09 96
Güneş Sextil Yükselen Burç 3.11 41
Ay Kavuşum Merkür 3.56 412
Ay Sextil Jüpiter 3.28 38
Ay Kavuşum Neptün 5.45 187
Merkür Kavuşum Neptün 9.41 13
Venüs Sextil Uranüs 3.00 50
Venüs Sextil Tepe Noktası 0.34 120
Mars Kare Jüpiter 3.13 -36
Mars Karşıt açı Uranüs 6.22 -37
Mars Üçgen Yükselen Burç 1.06 36
Mars Karşıt açı Tepe Noktası 8.48 -2
Jüpiter Sextil Neptün 2.17 60
Jüpiter Üçgen Pluto 1.43 47
Satürn Kare Pluto 0.49 -30
Satürn Karşıt açı Yükselen Burç 3.02 -37
Uranüs Kavuşum Tepe Noktası 2.27 91
Neptün Sextil Pluto 0.34 52
Pluto Kare Yükselen Burç 3.50 -4
1243 -387 856


böyle bir garip şeyler :)

Kullanıcı avatarı
dark_venus
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 575
Yaş: 38
Kayıt: Cum 15 Ara, 22:41

Okunmamış mesaj gönderen dark_venus » Pzt 09 Tem, 10:58

TheGirlofSuN çok karışık olmuş bu (:
İstersen bana doğum bilgilerini ver ben sana çıkarayım ama neptün 11. evde görünüyor pluton 9
(:
Bu bilgiyi aramakla bulamazsın.
Ama ne var ki bulanlar, yalnızca aramış olanlardır


Mucizeler olmaktadır.Doğaya aykırı olarak değil,bizim doğa hakkındaki bilgilerimize aykırı olarak...


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astrolojide Evler” sayfasına dön