MERKÜR EVLERDE BURÇLARDA

merkür evlerde burçlarda etkileri ve sonuçları

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
alev
Mesajlar: 20
Yaş: 53
Kayıt: Prş 31 Mar, 15:29

MERKÜR EVLERDE BURÇLARDA

Okunmamış mesaj gönderen alev » Pzt 09 Tem, 09:58

MERKÜR EVLERDE BURÇLARDA
Resim

MERKÜR KOÇ BURCUNDA
Konuşmada akıcılık ve kolaylık verir. Süslü püslü konuşmasıyla basit şeyleri bile cazip hale getirerek insanları etkiler. Son derece zekidir, her şeyi kolay kavrar. Parlak buluşları vardır. İyi bir satıcıdır. Kendini çok över. Başkaları adına konuşmak, toplumları veya kişileri temsil etmek ister.
Konuşma ve davranışlarında açık ve doğrudan bir insandır. Düşünceleri özgün(orijinal) ve büyük enerji ile heves doludur. Tartışmacı tip sayılır. Subjektif ve kavgacı bir düşünme tarzı vardır. Tartışmaya can atar. Görüşleri ani, açık, dürüst, direkt, kararlı ve alaycı bir ifade tarzına sahiptir. Düşünme sürecinde kendi istekleri ön plandadır. Bir düşüncesini açıklarken heyecanlı ve maceraperesttir. Karar vermesi çabuk ve hızlıdır. Bunu istiyorum ve onu istemiyorum karşıtlıkları yaşar.Problemli alanlarına gelince; keyfi düşünme göze çarpar. Sabırsız bir düşünürdür. Kavgacı ve ön yargılı olmaya yatkındır. Olayları abartır ve vurucu sözler sarfetmekten hoşlanır. Kararlarında çabuk fakat ihtiyatsızdır.Gürültücü bir tartışma biçimi vardır. Daima önce kendini düşünür.çok neşeli ve coşkuludur.espirili olabileceği gibi malesef düşüncesizce konuşup sevimsizde olabilir.karşısındaki kişinin o an ne hissedeceğini düşünmeden konuşma eylemi fazla tahrik edici konuşurlar.pek başkalarının fikirleri ve kararları onları ilgilendirmez.ilgili gibi görünmelerine aldanmayın.makara buradaki merkür plutoyla sert bir açı almışsa hele çok sivri dilli olabilecektir Hızlı düşünür. Yeni düşüncelere açıktır. Sözlerini esirgemeden konuşabilir. Tehlikeli durumları sezerek hemen reaksiyon verebilir. Bir politikayı inandırıcı biçimde ortaya koyabilir. Hız gerektiren işlerde başarılıdır. Sabır ve aşırı dikkat gerektiren işler ona göre değildir.İletişim kurarken, direkt, uzun uzun planlamadan, özgür bir yaklaşımı tercih edersiniz. Kendi fikirlerinizin doğruluğuna duyduğunuz inanç, pek çok kere iletişimde tartışmalar yaşamanıza, karşınızdaki insanı ikna etmek adına mücadele etmeyi göze alabileceğinize işaret eder. İletişimde, tartışmalarda, entellektüel boyutlu bağlantılarda gecikmeler, yavaşlık ve terslikler sabrınızın kolayca taşmasına neden olabilir.Düşünce prosesiniz oldukça hızlıdır. Çok çabuk düşünür, orijinal fikirler üretebilirsiniz. Ancak hızınız, sonraki adımları planlamadaki isteksizliğiniz ve sabırsızlığınız, düşüncelerinizin uygulanabilirliği konusunda tereddütlerin doğmasına nedendir.Anında karar verme yeteneğiniz var. Kendinizi ifade etmede arzulusunuz. Sürüncemeli tartışmalardan ve konulardan kaçınırsınız. Fikirler ve fikirlerin ifadesi; kurnazlık ve incelikten yoksundur bu nedenle patavatsız olabilirsiniz. Fikirlerinizin iyi kullanılamamasında organizasyon yokluğu çekersiniz. Keskin duygulara sahipsiniz. Çabuk kızan bir yapınız var. Öğrenmek sizin için önemlidir çünkü böylelikle çabukluk ve pratikliğiniz öne çıkar.

MERKÜR BOĞA BURCUNDA
Ağır kanlı, ağır canlıdır!. Çabuk düşünüp karar veremez. İyice ve çok düşünerek eyleme geçer. Kararından, düşüncelerinden caymaz. Ayrıntılı düşündüğü için genellikle hata yapmaz. Acele karar verilmesi gerektiğinde başarılı olamaz. Sanat dallarında da başarı verir. Politikada sağlam temeller kurabilirler, kişileri kendi görüşlerine çekebilirler. Düşünceleri çoğunlukla maddesel kazançlara yöneliktir.
Yavaş ama sindirerek öğrenir. Öğrendiklerini bir daha unutmaz. Pratik düşüncelere sahiptir. Maliyet bilinci vardır. Vadeli işlerde son derece başarılıdır. Yeniliklere pek açık değildir.Kolay kolay fikirlerinizden ve kararlarınızdan vazgeçmezsiniz. Düşünce tarzınız bir yapı, bir plan içinde ve tutucudur. Fikirleriniz pratik olduğu kadar yapıcıdır. Pratik uygulamalar sizin için en verimli öğrenme şeklidir. Fiziksellik de ve zihinsellik de daima en pratik yolu seçmek istersiniz.

MERKÜR İKİZLER BURCUNDA
Dilini, kelimeleri çok rahatlıkla ve büyük bir ustalıkla kullanır. Kelime oyunlarına yetişmek mümkün değildir. Espirili, alaycıdır. Asla köşeye sıkışmaz. Bilim, edebiyat gibi konulara çok ilgi duyar. Ellerini ustalıkla kullanır, maharetli ve yaratıcıdır. Zeka ve el becerisi birleşince ortaya dahiler çıkabilir. Bir konuda bilgili olmak yerine her konuda araştırıcı olmak ister. Gezmek yeni yerler ve kişilerle tanışmaktan zevk alır.
Esprili, becerikli, uyanık ve hilekâr anlamına gelir. Kişiye analitik zihin gücü, ayırt edebilen eril düşünce, arabuluculuk, nüktedanlık, kurnazlık, uyanıklık, çok yönlülük verir.Son derece kıvrak, cıva gibidir. Öğrenmeye açıktır. Çok hızlı konuşabilir ve hareket edebilir. Yeni şeylere adapte olmakta ustadır. Düzgün konuşma, yabancı dil ve taklit yeteneği de vardır. Huzursuz ve maymun iştahlı da olabilir.

MERKÜR YENGEÇ BURCUNDA
Sezgiler güçlüdür. Pek çok şeyi olmadan hissedebilir. Bu sayede isabetli kararlar verebilir. Zeka yavaşlar. Kavrayış ve düşünce ağırdır. Duygusallık güçlenir. Her şeye ister istemez duygusallık karışır. Akılcı ve tarafsız olmaz zorlaşır. Çabuk kanar ve kolayca insanlara inanır.
Duygu yüklü, kolay etkilenen bir zihni vardır. Geçmişte yaşananlar onu sürekli meşgul edebilir. Hafızası güçlüdür. Yetenekli bir öykü anlatıcısı olabilir. Empati gücü yüksektir, bu yüzden psikolojik danışmanlık ona uygun olabilir. Büyük riskler almayı sevmez.İletişim kurarken duygularınızın, bilinçdışınızın hakimiyeti son derece kuvvetlidir. Çevreden gelen dış uyaranlar, özellikle ilişkide bulunduğunuz insanların yarattığı duygular her türlü komünikasyonda belirleyiciliğe sahiptir. Empati mekanizmanız kuvvetli olduğu ve kimseyi hiç bir şekilde incitmek istemediğinizden, açık konuşmayı tercih etmez, tersine herkesi rahatlatacak, herkesin hoşuna gidecek bir tarzı tercih edersiniz. İçeriği rahatsız edici konuşmalarda ya da yazışmalarda bile, açıklık yerine, imalar ya da semboller kullanarak mesajı iletmek önemli karakteristikleriniz arasındadır.İletişim şekliniz gibi, düşünce prosesiniz de duygularınızdan ve alt bilinç akımlarından şiddetle etkilenir. Hafızanız muhteşem kuvvetlidir ve farkında olmadan bir takım verileri, bilgileri depolar. Fikirlerinizi oluştururken, duygularınızı bir kenara bırakabilmeniz asla olanaklı değildir. Tam tersine, aile, sevdiğiniz insanlar, geleneksel değerler, çocuklar, düşüncelerinizde ve karar mekanizmanızda etkileyici role sahip, önemli duygusal kavramlardır.duygu bazındaki şeyleri asla unutmazlar

MERKÜR ASLAN BURCUNDA
Örgütleme, planlama ve tatbik edebilme yeteneği verir. Kendi fikirlerini çok beğenir. Başkalarına pek kulak vermez. “Ben“ kelimesini çok fazla kullanır. Taklit etme, konuşma alanlarında kabiliyetlidir. Bir konuda insanları ikna etme, inandırmada başarılıdır. Enerjik,çarpıcı ve eğlenceli tiplerdir. Sesleri de güzeldir.
Büyük projeleri sever ve kendinden emin bir biçimde konuşur. Düşünceleri ile ilgi uyandırmayı sever. Belirli, sabit fikirleri vardır. Yönetsel alanda başarılı olabilir. Sıcakkanlı ve cömert görüşleri vardır. Düşünceleri ile canlandırıcı ve ilham vericidir. Genel olarak iyimser mizaçtadır. Ancak aşırı durumlarda fazla buyurgan ve kibirli hareket edebilir.

MERKÜR BAŞAK BURCUNDA
Gerçekçi, mantıklı, pratiktir. Olur olmaz her şeye inanmaz. Daima planlı hareket ederek mükemmeli yakalamak peşindedir. Gene bu sayede çok karışık durumlara çözüm bulabilir. Hatırlama gücü fazladır. Sanki bir bilgisayar gibi. Metametik zekası yüksektir. Yeni şeyler icad edebilir. Sinirleri de oldukça sağlamdır.
Son derece dikkatlidir ve kılı kırk yararak düşünebilir. İyi bir organizatördür. Dakik, kesin bir tarzı vardır. Analitik düşünme yeteneği çok gelişmiştir. Fazla kategorik düşündüğü için geneli görmekte zorlanabilir. Hatta olumsuz durumlarda fazla eleştirel ve sürekli şikayet eden bir tavır da sergileyebilir.Düzgün bir konuşma şekline sahip olmak kadar, düzgün yazı yazmak da sizin için oldukça önemlidir. İletişiminizde detaylara önem verir, dürüst olmayı tercih eder ve verilere dayanan bir tarz geliştirmeyi istersiniz. Bilginin değer kazanabilmesi için bir çıkış noktasının, dayanağının başka bir deyişle, bilimsel yanının olması sizin için önemlidir. Tüm bildiklerinizi, öğrendiklerinizi ve deneyimlerinizi ihtiyacı olan herkese, destek vermek, yardım etmek amacıyla iletmekten, paylaşmaktan hiç bir zaman çekinmezsiniz. Muhakeme yeteneğiniz son derece güçlüdür. Kutuplaşmaları çok kolay algılayabilir ve muhakeme edersiniz. Düşünceleriniz genellikle objektif, mantık süzgecinden geçmiş bir şekilde kararlarınıza öncülük eder. Bazen detayların üzerinde fazlaca durmanız, "genel"i kaçırmanıza da neden olabilir.

MERKÜR TERAZİ BURCUNDA
Son derece adil ve dengelidir. Fakat kendi dengesi kolay bozulur. İnsanlar arasında denge ve uyum sağlamada çok başarılıdır. Tarafsız davranabilir. İstediğini kolayca yaptırabilir. Genellikle insanlar ona hayır demezler. Aranılan bir kişidir. Her şeye sanatsal bir yaklaşımla bakar. Hukuk dalları, avukatlık onların alanıdır. Bedensel çalışmadan hoşlanmaz. Fikirsel çalışmalar tercihidir.
Uyum getiren, barışçıl düşüncelere sahiptir. Estetik açıdan gelişmiş bir zihni vardır. Olayları tarafsızca tartmaya çalışır ve gürültüden, aceleden hoşlanmaz. Karar alması uzun sürer. Arkadaş canlısı, sosyal konularda başarılı ve yaptığı işe zarafet ve sanat katan birisidir. Ancak fazla rekabet gerektiren işlerde başarılı olmayabilir.

MERKÜR AKREP BURCUNDA
Her ayrıntıyı görebilen, keskin bir görüşe sahiptir. Cin gibi uyanık ifadesi bu duruma çok uygundur. Çabuk öğrenir, hatta sanki doğuştan çok şey biliyor gibi, neyi ne zaman öğrediğini kestirmek zordur. Sezgileri kuvvetlidir. Adeta insanların içlerini okur. Maksatlarını, niyetlerini kolayca anlar. Ser verir sır vermez tiplerdir. Kafasında neler tasarladığını bilmek imkansızdır. Konuşmaları akılcı ve etkileyicidir. Az bir gayretle çok şey bilir. Adeta elektronik bir beyne sahiptir. Genellikle insanları kendinden aşağı görür. Sinirleri sağlamdır.
Kararlı, araştıran ve sezgi sahibi bir zekası vardır. Bir dedektif gibidir. Olayların ardında yatan gerçekleri açığa çıkartabilecek yeteneklere sahiptir. Kimi zaman, acımasızca konuşabilir. Konsantrasyon yeteneği vardır. Sezgileri genellikle doğrudur. Ancak olumsuz yönüyle fazla ısrarcı ve aşırı gizleyici de olabilir.olayları iyi analiz etme,ayrıntılara dikkat etme

MERKÜR YAY BURCUNDA
Neşeli, hareketli, ele avuca sığmaz biridir. Nükteci, mizahi, hatta alaycı olur. Sözleri ile insanları iğneler. Taklit yapma yeteneği vardır. Hayatın gülünç yönlerini iyi gözlemler, acı durumlarda bile hoş bir bakış açısı yaratabilir. Spor, dans gibi alanlarda başarılı olur. Zerafetli ve asildir. Derinlemesine değil ama geniş alanda düşünebilir. Dini, felsefi konulara meraklı. Geleceği görme, kehanette bulunma gibi özellik verir. Değişkendir.
Geniş düşünmeyi seven, daldan dala atlamaya müsait birisidir. Çok iyi konsantre olamayabilir. Dikkati genelde dağınıktır. Ancak bu konum kişiyi iyimser, sıcakkanlı ve çok yönlü birisi yapar. Düşüncelerinde fanatik olma riski de vardır.olduğunda , sabırsızlık , bir konuyu hazmetmeden diğer konuya geçme , çabuk sinirlenme , el becerisi konusunda sakarlık vb. problemler doğurur.KONSANTRASYON ZAYIFLIĞI

MERKÜR OĞLAK BURCUNDA
Ciddi, ağır ve sabırlıdır. Böylece enerjisini tamamen düşünceye verir. Fikirlerini anlatma ve inandırmada üstüne yoktur. İletişimi ciddi ve soğuktur. Zihinsel çalışmaları çok düzenlidir. Bilimsel konulara meraklıdır. Okumaktan hoşlanır. Geç öğrenir ama öğrendiği hiçbir şeyi unutmaz. Adeta ayaklı kütüphanedir. Öğrenmesi yavaş, dikkatli ama çok iyidir. İnsanlara akıl vermede ustadır. Öğretici yeteneği vardır.
İş zekası çok gelişmiştir. Çok iyi bir örgütleyici olabilir. Gerçekçidir ve kurallara önem verir. Disiplinin olduğu yerde rahat eder. Gerçekçi tavrı yüzünden başkaları tarafından fazla kötümser tanınabilir. Hatta soğuk bir konuşma tarzı da olabilir. Ancak hırslı ve sorumluluk sahibidir. Aşırı gelenekçi olabilir.

MERKÜR KOVA BURCUNDA
Son derece akılcıdır. Tüm yeniliklere açıktır. Çok verimli bir akla sahiptir. Bilimsel dallar onun alanıdır. Evrensel iletişim kurabilir. Dostları çoktur. Düşüncelerini paylaşmaktan hoşlanır. Çeşitli noktaları bir araya getirip yeni şeyler ortaya koyar. İlginç bir kişiliktir. Yeni şeyler bulmak için akılları karıştırıp, tartışmalara girerek, canlılık getirmeyi sever. İleri görüşlüdür. Kesinlikle kendi aklını beğenir.
Bilimsel bir zekaya ve sezgilere sahiptir. Net düşünebilir ve son derece kararlıdır. Duyguları ile düşüncelerini birbirine karıştırmaz ancak adil olmaya özen gösterir. Farklı görüşlere açıktır ve son derece reformist olabilir. Liberal ve insancıl düşüncelere sahiptir. Ancak kararlarından caymaz. Aşırı durumlarda fazla soyut ve teorik olabilir.

MERKÜR BALIK BURCUNDA
Mantıktan ziyade hisler ve sezgi ağır basar. Olayları kavraması da sezgi yolludur. Bu özellik onları edebiyat, yazarlık, dans, sahne gibi alanlarda yaratıcı ve başarılı yapar. İnsanları sever, yardım etme, merhamet, acıma duyguları kuvvetlidir. Kolay inanırlar. İnsan ilişkilerini sezgi temeli üzerine kurarlar. Çalışkan olup, hareket ve değişiklikler yaşamaktan hoşlanır.
Hassas ve edilgen bir zekaya sahiptir ancak büyük sezgi sahibidir. Bu konum psişik yetenekler, evrensele açık bir zeka ve insanların duygularını en derinden anlayan bir anlayış getirecektir. Çok akılcı değillerdir ancak güçlü sezgileri onlara büyük yol gösterir. Yaratıcılık gerektiren alanlarda başarılı olabilirler. Dikkatleri kolayca dağıldığı için ilk eğitimde katı kurallar onlara göre hiç değildir. Kolayca endişelenebilirler.

MERKÜR 1. Evde
Birinci evdeki Merkür kişiye pek çok manevi nitelikler kazandırır. Entellektüel ve araştırmacılık, pratik bir zeka, iyi bir hafıza, konuşma kabiliyeti, detaylara bağlılık, yazar, doktor, araştırmacı ve bilim adamı olabilecek yetenekler, çabuk anlama, ifade edebilme, canlılık ve neşe gibi özellikler verir. Bu konumda ufak girişimlerden büyük sonuçlar elde etmek mümkün dür.. Ayrıca birinci evde bulunan burç Merkür'ün etkisini farklılaştırır. Mesela Ateş burcu varsa aceleci, yarışmacı, ve öfkeli bir karakter. Boğa veya Oğlak burcundaysa dik kafalı, iğneli dilli, kurnaz ve kendini beğenmişlik verir.içgüdüsel olarak iletmeye yönelir, ve edebi ve entelektüel olarak kendini sunar, iyi bir öğretmen veya satıcı olma yeteneği vardır. Kişi elleriyle sanat becerisine sahip olabilir çünkü ellerini iyi kullanır.. kişi çok çabuk düşünür ve kendi hakkında konuşma eğilimi vardır entellektüel bir taraf kazandırır,ilginç konularla,bilinmeyeni aramakla,araştırma yapmakla mutlu olan insan modeli çıkarır.merkürün 1. evde olması kişiyi güleç,neşeli,sıcak kanlı yapar.bunun yanında sinirli olduğunda sert bir dille tartışan kişiyi çıkarır ortaya.Konuşkan, bilgi ve haberleri çeken, başkalarının duymak istediklerini söyleyen ve her yerde olduğunu ve her şeyi bildiğini gösterir şekilde davranmaktan hoşlanan birisiniz. Aynı zamanda birden fazla işle uğraşırsınız.insanın kolaylıkla koşullara uymasını ve yeni çevrelerde rahat etmesini sağlayabilir.kişiye pek çok manevi nitelikler kazandırır. Entellektüel ve araştırmacılık, pratik bir zeka, iyi bir hafıza, konuşma kabiliyeti, detaylara bağlılık, yazar, doktor, araştırmacı ve bilim adamı olabilecek yetenekler, çabuk anlama, ifade edebilme, canlılık ve neşe gibi özellikler verir. Bu konumda ufak girişimlerden büyük sonuçlar elde etmek mümkündürKonuşma kabiliyeti, çabuk anlama, iyi ifade edebilme, düşündüğünü kabul ettirme çabası ve olan biten hiçbir şeyi gözden kaçırmama, çevreye ilgi ve merak..

Merkür deyince aklınıza gelen nedir tabiki düşük bir çene zararlı etkiler altında dedikoducu bir yapı nüktedan sivri bir dil...peki olumlu etkiler altında yapıcı konuşmalar,ikna edici bir yapı,kısacası olumlu her türlü iletişim..1.evinizde Merkür varsa diyebilirimki güneşinizde buralarda olabilir ya güneşiniz 12.ev sonuna ya 1.eve merkürün yanına yada 2.eve yerleşmiştir her halükarda güneş merkürden fazla ayrılamaz bunlardan ötürü 1.eviniz hem merkür hemde güneşin etksinde kalacaktır..Merkür 1.evde keskin bir zeka,iletişim yeteneği,hatta dahi bir yapı bile verebilir uranüs kadar olamasada..bilirsiniz 1.evdeki gezegenler genelde fiziksel özelliklerimizide niteler..Hermesi hatırlarmısını mitolojiden o size merkürvari özellikleri tarif edecektir zayıf ince br yapı yerine göre sivrimsi ve zarif yüz hatları hızlı bir vücut zaten oyüzden değilmidirki tanrıların habercisidir hermes..Herneyse eğer merkürünüz yanan konumdaysa bu sizi dahi bile yapabilir bu günesle olan konumuna bağlıdır merkürün...çabuk anlar kendinizi akıcı bir biçimde dile getirebilirsiniz..davranışlarınızda ne kadar büyüsenizde bir yaramazlık olacaktır bir çocuksu sempatiklik..aşırı hareketlilikten ötürü dikkatsizlikte getirebilir diye düşünüyorum..merkür bilirsiniz başkaldırıyıda sembolize eder ve bunlardan ötürü sizde biraz başının dikine gitme huyu olabilir..zararlı durumlarında sürekli konuşursunuz ama olumlu birşey yaptığınız yada birşey yaptığınız çok görülmez ve çevrenizden az laf çok iş sözünü sık sık işitebilirsiniz..3-5 karakteri aynı anda ruhunuzda barındırabilirsiniz bugun böyle yarın öyle derler yaa...saniyeye bağlı ruh halinizde değişmeler gözlenebilir
BOĞA dik kafalı, iğneli dilli, kurnaz ve kendini beğenmişlik verir
OĞLAK dik kafalı, iğneli dilli, kurnaz ve kendini beğenmişlik verir

MERKÜR 2. Evde
Buradaki Merkür' ün konumu para ile ilgili tüm konularda başarı simgesidir ve kişinin kendi çabası, mahareti ve iş kapasitesi ile büyük paralar kazanmasını gösterir. Venüs'ün iyi görünümü varsa, sosyal seviyesi yüksek birisi ile başarılı bir evliliği gösterir fakat sevgiden ziyade maddesel olur. Kişi sağlam ve uygulanabilir konular üzerinde durur ve amacı daha çok kazanmaktır.yavaş ve güzel konuşur her sözcüğü vurgular..parasal konularda ve iş konularında kuvvetli hisseri vardır.kişi iletişim ve akıl konularında gelir sağlayabilir kültür seviyesi ve konuşma kabiliyeti gerektiren alanlarda mükemmel sonuçlar verir. Kişi çok bilgili ve öğrenmeye meyilli olur. Başarılı bir eğitim yapar. Varlıklı birisi olacak ve servetini kültürünü kullanarak başaracaktır. Çok iyi bir konuşmacı olarak kariyerini eğitim veya akademik seviyelerde yapacaktır. Bu insan da aynı zamanda şiire sevgi ve şairlik de görülecektir. Konuşması yumuşak, tatlı ve kibardır. Başka insanlar onu dinlemekten zevk duyarlar. Çok yoğun bir hayal gücü vardır ve akıllıdır. Aile yaşamı da mutludur. Bu insan güzel gıda yiyecektir. (Bağımlılığı olmayacaktır). Yabancı lisan üzerinde başarılıdır. Bu evde Merkür zararlı etkileniyorsa çok değişimler olur.Düşüncelerden ve fikirlerden anlaşılır yararlar sağlamaya çalışırsınız. Yazarlık, komünikasyon, eğitim, satış, yayıncılık, seyahat veya taşımacılıktan gelir kazanmaya müsaitsiniz. Başkalarının önemli bulduğu şeyleri öğrenerek kendinize kişisel fırsatlar yaratırsınız.Para ve maddi konularda iyi düşünebilme, somut değer yargıları, iş ve kazançlar üzerine yoğunlaşma, zekice ve pratik düşünebilme..

Para konusunda iyi düşünebilme yeteneği finansal konulara kafanın iyi çalışması..herşeyi maddi olarak düşünme..kazançların nerdn ve nasıl geleceği konularında kafasını kullanmayı gerçekten iyi bilir yalnız tek kusuru herşeyi maddi olarak görmesidir ama hayatta paradan daha önemli şeyler olabileceğini ve herşeyin hesaba vurulmayacağını öğrenmesi gerekebilir...2.ev size gelebilecek parayıda kazanacağınız maddiyatıda temsil edebilmektedir..buyüzden diyebilirimki..merkürü bu evde olanların işleri merkürvari olacaktır..meslek seçiminde 2.evede dikkat etmeniz gerekir ordaki yerleşim bir anlamda size yol gösterebilir 10. eve bakmanız sadece yeterli olmayacaktır..dediğim gibi yazarlık,iletişimle ilgili alanlar,seyehat acentasında bir iş yada taşımacılık,sunuculuk gibi mesleklere uygundur merkür burdayken..
BOĞA pratik zekanı oldukça pratik konularda beceriyle kullanabileceğini düşünüyorum. mesela çiçek bakımı , tamir işleri , temizlik işleri , parayı kullanma becerisi

MERKÜR 3. Evde
Bu evdeki Merkür; kişinin eğitimi ile ilgili meselelerde olumlu etki yapar. Kısa yolculuklar için favoridir. Kişiye araba kullanma, uçma, yürüme ve dans etme zevki verir. Entellektüel güçlü bir yapı, haberleşme olanakları üzerinde yetenek, iyi yazar ve konuşmacı, sorunlara uygulanabilir çözümler bulabilme yeteneği, uyum sağlamakta kolaylık gibi özellikler verir. Kişiye edebiyat ve herşeyi öğrenme, bilgilenme merakı verir. Sezgi yerine gözleme dayalı bir çalışmaya meylettirir. Yengeç veya Balık burcunda yerleşmişse kararsız bir kişilik oluşturur aşırı derecede iyi bir iletişimcidir..iyi bir öğrenci, ve herşeyi iyi öğrenebilir.. kişi yazma ve öğretme yeteneğine sahiptir..hareket etmeyi seve ve çevresini de harekete zorlar eğer bir kız veya erkek kardeşi varsa onlarla iletişimi çok iyi olur Doğal bir haberleşmecisiniz. El becerisi ve mekanik becerileriniz vardır. Kardeşlerinizle birlikte olmaktan ve eğlenmekten hoşlanırsınız. Entelektüel meraka sahipsiniz. Konuşma özrü, duyma kaybı, öğrenme özrü mümkündür. Cemiyet olaylarıyla yakından ilgilenirsiniz.Çok zeki, hazırcevaplık, sorunlara kısa vadede mantıklı çözüm getirebilme, çabuk konuşma, gevezeliğe meyil, kararsızlık, haberleşme, fikirsel iletişim alanlarına ilgi.3.ev merkürün kendi evidir ve merkür kendi evinde mutlu rahat ve serbesttir..kısa seyehatlere sık sık çıkılabilir bu konumda,kardeşlerle ve komşularıyla bağlantıları güçlüdür asla arkasını dönüp giden biri olmayacaktır her zaman bir şekilde bağlantıya geçer el becerileri olabilir..hazırcevap sivri dil ve içindekini saklı tutamama hani derler ya ici neyse dısıda odur..Çünkü aklına geleni pat diye söyleyi verir bazen patavatsızlıkta yaptığı olabilir..pratik bir düşünce yapısı içinde kısa zamanda güzel çözümler sunarak günü kurtarabilir..pratiktir herşeyden önce..
ASLAN merkür yani bedensel ve zihinsel haberleşme gezegeni aslanda olunca hareket ve konuşma biçimi de aslanvari yani gösterişli olur..etkileyici veya güzel bir şarkı söyleme sesine sahip olabilir kişi..herkesin kendine her ne olursa olsun saygı duymasını ister ..çocuklar ,tiyatro ,resim, müzik ile ilgilenir bunu 3. evde göstermek ister…medya iletişim konuşma alanında….kişi birşeye dikkatini vererek zaman ayırır fakat bunu yaparken diğer ilgilenmek zorunda olduğu şeyleri ihmal edebilir.....

MERKÜR 4. Evde
Aileye ve kökene bağlılık, zevkli, rahat bir ev yaşamı, alım-satım ve çevre sorunları ile ilgilenen bir kişilik verir. Zihin için çok iyi bir yerleşimdir. Bu kişiler genellikle iyi eğitim görürler ve geçmiş kuşaklarını araştırma merakları vardır. Yaşamın son yıllarında başarı oranı yüksek olur. Eğer Merkür sert etki almışsa sürtüşmeler, uyumsuzluk, komşular ile çatışmalar görülür.evle ilgili meselelerde iletişimi temel alır. Kişi zihnini evsel konulara yöneltir ,kendi kökleri sosyal hizmet ,tarih,konularında düşünmeye yönelir.. kişinin eğitimi evde olabilir veya yerel bir alanda eğitim alır eğitim ve kültürel gelişme bakımından mükemmeldir. Kişi başarılı bir eğitim yapar ve yüksek bir derece elde eder. Mutlu olacak ve kendine ait evler ve taşınmaz mallar, arabalar olacaktır. Annesi ile iyi geçinecektir ama aralarındaki bağlar duygusal olmayacaktır. Böyle birisi güzel sanatlardan ve müzikten zevk alacaktır. Annesi bilgili ve kültürlü olacaktır. Hint bilgeler kişinin varlıklı, pek çok dostu olan fakat soyundan miras alamayan birisi olacağını açıklamaktadır. Merkür olumlu etkiler alırsa bu durum tersine çalışabilir. Birçok kitaplar, dergiler veya gerçeğe dayalı dokümanlara sahip olmayı arzularsınız. Oldukça iyi bir tamircisiniz. Evinizde geniş bir cihaz ya da alet çeşidi bulundurmayı istersiniz. İlerdeki dönemlerinizde kardeşinizle beraber yaşayabilirsiniz. Cemiyet toplantıları için evinizi kullanmaktan hoşlanırsınız.merkürü 4.evde eğitimde başarılı bir gelecek ve veya ticari yetenek verebilmektedir..evinizi kendiniz dekore edebilir yada el beceriniz sayesinde kendi muslugunuzu kendiniz onarır kendi abajurunuzu kendiniz yaparsınızevleriniz arkadaslarınıza hep acıktır ilerde ailenizle dostlarınız veya kardeslerinizle birlikte yasayabilirsiniz..eviniz (yengeç etkisi)hep yeni teknolojik(merkür etkisi) gelişmelere açıktır..kitaplarla dolu olabilir duvarlarınız..atalarınızı araştırabilir nerden geldiginizi öğrenebilirsiniz..kadınların haritasında babaları merküryen özellik gösterir.erkeklerin ise anneleri..aile ile güçlü iletişim ayrıca evin akıl hocası ve gevezesi olabilirsiniz..çevreye özen çevre ve doğa vatan sevgisi..

MERKÜR 5. Evde
Beşinci evdeki Merkür, kişide yaratıcılık, artistlik, zihinsel yarışma oyunlarında yetenek, borsa ve eğitim konularında kabiliyet gibi özellikler verir. Özellikle Venüs iyi konumda ise kişi, tiyatroya, konserlere ve resimlere ilgi duyar. Bu yerleşim çocuklar için olumlu sayılmaz. Doğumla ilgili sorunlar ve üzüntüler işareti olup kişide geniş bir aile isteği yoktur ve bu konum bekarlık için ideal göstergedir. Zevkleri gösteren bu ev şehvetten daha ziyade entellektüel ağırlık verir ve zihni ilgilendiren konularda başarı getirir.zevk, cinsel, oyunlar ve eğlenceyle ilgili konularda iletişime yönelir ..kumar borsa sever..zevkli şeylerle uğraşmak veya hobilerle ilgilenir..şakalardan hoşlanır..aşık olduğunda hoşlanmadığı şeyler üzerinde düşünmeyi ve konuşmayı zor bulur.. çocuklarla severek ilgilenir çocuklar hakında çok fazla düşünür onlarla çok iyi iletişim yeteneği vardır akıl, zeka ve kavrayış bakımından en mükemmel yerleşimdir. Böyle birisi zekası nedeniyle saygı görür ve bir eğitmen, müşavir veya danışman olabilir. Kendi alanında yaratıcı ve orijinal birisidir ve otorite olabilir. Ayırım yeteneği, objektiflik ve mantığında pratiklik vardır. Güzel ve başarılı çocukları olur ve bunlardan büyük mutluluk alır. Kişinin mutlu ve başarılı aşk ilişkileri olur. Yatırımlarından verim ve yarar sağlar. Erdemli, rafine ve sağlam karakterlidir. Manevi tarafı güçlüdür ve alışkanlıkları olumludur ve sürekli gelişirler. Bu yerleşim felsefe ve din bilginleri için çok olumludur. Hindu bilgeler böyle birinin hipnotizma ve ökült uygulamalarını geliştireceğini açıklamışlardır. Sanat alanlarında, boya, çizim gibi konularda yaratıcı kabiliyeti vardır. Geçmiş yaşam kredisi güçlüdür ve diğer bilimsel alanlarda etkisini gösterir. Yaratıcısınız. Yazarlık kabiliyetine sahipsiniz. Kabiliyetli bir taklitçi olmanız da mümkündür. Entelektüel kabiliyeti olanlara romantik şekilde bağlanırsınız. Çalışan çocuklara kendinizden bir şeyler öğretmek ve yardım etmekten hoşlanırsınız.Yaratıcı konuşma, artistik kabiliyet, sunuculuk, konuşma yeteneği, çocuklarla ilgilenmekten zevk alma; kumar, borsa gibi riskli konulara merak.en başta aşk delisi olursunuz size çapkın diyemeyiz siz şahıslardan ziyade aşkın getirdiği coşkuya aşıksınızdır.2 kisiye birden aşık olma yada birden fazla kişiye 3-5 meydana gelebilir...sözel iletisimde dogustan gelen bir yetenek yazarlık konusunda başarı..hatta sizler ki aşkı en iyi kelimelere döken kişiler olabilirsiniz dünyadaki...çocuklarınız mı evet çok tatlı olurlar mesela ikizlere sahip olabilirsiniz yada ikizler burcundan yada merküryen bir çocugailişkilerde karasızsınız biraz sadık olmayı deneyin..arkadaş toplantıları eğlencelerde şekilden şekile girebilirsiniz taklit yeteneğiniz kuvvetlidir çünküçocuklarınıza ders çalıştıran sorumlu birisi olacaksınız..

MERKÜR 6. Evde
Buraya yerleşen Merkür, göreve bağlılık, giyim kuşama önem vermek, sağlığına itina göstermek, gereksiz ayrıntılara dalarak ana mevzudan uzaklaşmak, karışık ortamlardan aşırı etkilenmek gibi özellikler verir. Sağlık için olumlu bir yerleşim değildir. Asabi gerginlikler, bağırsak sorunları ve bronşit problemleri getirir. Merkür birinci evin yöneticisi ise ve altıncı evde Balık burcu veya Yay burcu bulunuyorsa, kişi kolayca soğuk algınlığı ve zatüreye yakalanabilir çalışmak ile ilgili konularda iletmek ve düşünmeye yönelir, sağlık ve hizmet konularında yeteneği vardır.yardım etmek hoşuna gider..daha fazla görevlendirilmeye yönelebilir..işle ilgili ayrıntıları düşünür Kendinizi işinize adamışsınız. Düşünceleriniz gereksiz olaylarla fazlaca dolmuştur. Başkalarına iş vermekten hoşlanırsınız. Satış veya iş vermek, sosyal veya sağlık ile ilgili servislerde çalışmaya eğilimlisiniz. Daha çok kâğıt işleri ile uğraşırsınız. Fiziksel sağlığınızla ilgilisiniz.detaylı konuşma, gereksiz ayrıntılara dalarak ana mevzudan uzaklaşma, yeniliklere ilgi, giyim, sağlık, temizlik konularına önem verme, hareketli bir yaşam...gereksiz şeylerede burnunuzu sokma konusundada epey yeteneklisiniz maşallah..sağlığınız konusunda bir denetim endişedir alır sizi genelde..hastalık hastalıgı muhtemeldir öyle bir konuşursunuzki konuşmaya sudandan başlarsınız yeni zellandadan çıkarsınız ve bazen sıkıcı olursunuz biraz ağzınızı kapalı tutmayı deneyin tamam herkes sizin tecrübenize ihtiyac duyar ama bir durun arkadaşlar..iş arkadaşlarınızla genelde aranız iyidir gevezeliğinize rağmen hayvan ve doğa toprak sevgisi..olumsuz açılarda sağlığınız da zorlanma ve iş ortamında yanlış anlaşılmalar meydana gelir..

MERKÜR 7. Evde
Bu konumda Merkür kişiyi, genellikle kısa boylu, esmer, ince ve kibar yapılı, konuşmacı, ticaret, ilaçlar ve hatiplik konularına meraklı birisi yapar. İnsan ilişkilerinde başarı verir. Ayrıca iş ortaklıkları için çok iyi bir konumdur ama evlilik için iyi bir konum değildir. Evlilikte anlaşmazlıklar ve çatışmalar göstergesidir. Merkür'ün sert etkisinde kişide, yalancılık, başarısızlık, eğer Satürn 12.ci evde ise hapse girme riski veya para kaybından dolayı özgürlüğünde kısıtlanma verir kişi ortaklarla (Veya eşlerle) ilgili meseleleri hakkında iletmek ve düşünmeye yönelir. Kişi entelektüel veya konuşkan bir ortağı tercih eder..problemler ve fikirler üzerinde tartşmaktan hoşlanır..halkla ilişkiler adillik denge konularıyla ilgilenir..rekabeti sever sözlü veya zihinsel yarıştan hoşlanır..tartışmayı sever Aynı zamanda birden çok işiniz olabilir. Birden çok evlilik ihtimali olabilir. Kontratları, halkla ilişkileri veya hukuku gerektiren işlerde çalışabilir veya bu tür konularla yakından ilgilenirsiniz. İsimler, suratlar veya kişiler hakkındaki detayları mükemmel şekilde akılda tutabilme yeteneğiniz vardır.İnsan ilişkilerinde başarılı olma, ortakla çalışabilme, evlilikte fikirsel uyum arama, mantık evliliği, insanların arasını düzeltebilme...
Sert açı varsa yalancılık, fikir ayrılıklarından dolayı eşle, ortakla tartışmalar en başta söyleyeyim merküryen bir eş bekliyor sizi yükseleni yada burcu ikizler yada başak haritasında ki merkür güçlü konumda yada..onun dışında erken evlenme var ufukta birden fazla evlilikte olabilir dikkatli olun ve birde merkürün bulunduğu burca bakın derin değişken bir burçtaysa pekte şansınız yok üzgünüm..

MERKÜR 8. Evde
Sekizinci evdeki Merkür kişiye; yazım hüneri verir ve iyi görünümlü bir horoskop sahibi ölümünden sonra ün kazanır. Bu konum evlilik için yararlıdır. Ayrıca kişide doğaüstü bilimlere karşı meyil, ruh ve madde ötesi konulara ilgi, gizlilikten hoşlanma, kişilerin ardındaki sırları keşfetme, miras yolu ile gelen kazanç veya uğraş, zeki ve ketum olma gibi özellikler verir kişi paylaşılan kaynaklarla ilgili konular üzerine düşünmeye ve iletmeye yönelir..bazen düşünce ve iletişimde uç noktalara gidebilir..tutkulu ve şiddetli bir konuşmacıdır ..ama düşüncelerini kendine saklamaktan hoşlanabilir.kendi hakkında konuşmaktan çekinir ..diğer insanların zaaflarını hisseder gizli çalışmalardan ve gizemli konulardan hoşlanır güce önem verir güçlü gözükmeye ..ajan olabilir diğer insanların paralarıyla uğraşıyor olabilir Psikolojik ve ruhsal olaylarla ilgilisiniz. Başkalarının maddi durumlarıyla ilgilenebilirsiniz. Sır saklayabilen birisiniz. Sözlü veya yazılı haberleşmede iyi ve kurnaz davranırsınız. Araştırma ve incelemeye eğilimli bir yapınız var.merkürü 8.evde olan sizler öncelikle karşınızdakiyle zihinsel orgazm yaşamak istersiniz onun ruhuyla değil önce beyniyle bir olmak onu siz sizi o yapmak kendinizde onu bulmak ilk amacınızdır..içten gelen bir gizlilik anlayışınız vardır siz ki olur olmaz herşeyi saklarsınız çevreniz ve partnerinizden elbette gizli kalması gereken şeyler gizli kalmalıdır .mirastan yada eşinizden ayrılma yoluyla voleyi vurabilirsiniz sevgili dostlar.psikolojik konulara soyut konulara ilgi duyup arastırma yapabilirsiniz..kisilerin gercek yuzlerini gorebilirsiniz..dusmanlarınız sizin sivri dilinizden epey cekecektir cunku ofkeniz dilinizdedir..cevrenizden birini zamansız kaybedis meydana gelebilir

MERKÜR 9. Evde
Merkür' ün bu konumu; zihin ile ilgili meselelerde çok faydalıdır. Kişide; çok yüksek derecede felsefe ve din konularına meraklı bir yapı oluşur. Ayrıca yüksek öğrenim yapma veya kendini yetiştirme, sosyal konularda etkili, güzel ahlak, değişik kültürleri tanımak gibi özellikler de verir. Burada ki Merkür çeşitli uzun yolculukların işaretidir. Bu kişi yabancılarla olan ilişkilerinde fayda görür ve çocuklarından çoğu yabancı bir ülkede yaşamalarına devam eder. Eğer yükselen burç ile üçgen (120°) görünüm varsa, kişi Merkür' ün tüm olumlu niteliklerini kendinde toplar zihinsel bir biçimde felsefi konularda iletişime girer..dinse konualr yüksek öğrenim,uzun yolculuklar bu alanın içine girer..öğrenmek ve zihnini geliştirmek için uzun yolculuklara çıkabilir ..çok çabuk öğrenir ve hafızası iyidiryeni ufuklar arayışı olarak bilinir. Fiziksel ya da içsel yolculuk, her anlamda yeni kıyılara ulaşmak üzere yola çıkmak ve bu bilinmeyenin endişesi ama aynı zamanda merakını getirir Yabancı ülkelere seyahat etmekten hoşlanırsınız. Yabancı bir ülkede eğitim görebilirsiniz. Birden çok konuda diploma sahibi olmanız mümkün. Gazeteleri okumayı ve son dedikoduları öğrenmeyi seversiniz. Yazarlık, reklâmcılık, antropoloji, din, öğretmenlik veya politikaya ilgi duyarsınız.Yüksek öğrenim yapma veya kendini iyi yetiştirme, din, felsefe gibi konularda bilgi sahibi olma ve bunları yayma, değişik kültürleri tanıma, bilgi, görgü kazanma gayesiyle uzun seyahatler, yabancı ülkelere seyehat,yerinde duramama bol bol seyehat etme yeni yerler görüp öğrenme isteği bu tür kişiler çok kitap okumalarının yanı sıra sadece kitap okuyarak bir şeyler kazanamayacaklarını anlamışlardır buyüzden çok gezen çok bilir felsefesi onların yaftasıdır yabacı ülkelerde eğitim görebilir ve başka kültürlere kolayca adapte olabilirler..diğer inançları araştırır öğrenir hatta tez bile yazabilir birden çok alanda eğitim görebilir diploma sertifka sahibi olabilirler..yazar,araştırmacı din veya siyaset uzmanı olabilirler

MERKÜR 10. Evde
Merkür burada saygınlık ve para getiren bir meslekle uğraşım verir. Kişi zeki ve maddi yönden şanslıdır. Kendi çabası ile para, mal ve mülk elde eder.. Ayrıca politika, yazarlık, yayın konularında ve edebiyat alanında başarı, verir. Merkür sert etki almışsa becerisizlik, fikirlerini uygulamada zayıflık gibi özellikler verir kişi , kariyer,için hırs yapar başarmaktan hoşalanır nasıl başaracağını bilir kendini topluma makul bir şekilde sunar.kariyeri için ne yapması gerektiği konusunda keskin bir akla sahiptir..iyi bir konuşmacıdır Fikirlerinizi anlatmak ya da bunları pratikte uygulamak için çevrenizin fikirlerine ve olumlu desteğine ihtiyaç duyarsınız. Halka açık alanlarda bilginizi göstermekten hoşlanırsınız. Birden fazla mesleğiniz olabilir veya mesleğinizde çift taraflı çalışan elemanlarınız olabilir.birden fazla mesleginiz olur ve hangisini sececeginiz konusunda kararsız olursunuz..iş alanında insan ilişkilerinde ve belkide politikada insan önünde güzel konuşma yapma yeteneği ve yaratıcı düşüncelere sahip olma..çevrenizde sizi destekleyen kişşiler görme isteği içinde olursunuz yoksa düşünceleriniz havada kalır uygulanmadan..bunu atlatmak zorundasınız başın dikine gitmek bazen en iyisidir...uygulayın..konuşmalarlar çevrenizi etkilersiniz..sunucu,şair,venüs ile olumlu açı varsa şarkıcı yada yazarlık size uygun mesleklerdir ilerleyen yaşlarda politikayada atılabilirsiniz nede olsa 10.evdeki merkür iyi bir sallama kabiliyeti verir
AKREP merkür ne der iletişime geç konuş yaz,haberleş,fikir yürüt ama bunu yaparken akrep yöntemlerini kullan der yani dürüst ol,tutkulu ol,görünenle yetinme araştır derine in analiz yap der..kızdığı zaman biraz alaycılık verecektir ama gözünden de kolayca bir şey kaçmaz olayların iç yüzünü merak eder ve bunu bulur..merkür hava akrep de su olunca ve akrep derin bir burçtur 8. evin burcudur kafanın çalışma biçimini de derine indirir merkür yüzeyseldir ama akrep yüzeysellikten rahatsız olur bunu en iyi kullanacağı alan 10. evdir kariyer ve toplum evidir..10.e vdeki bir merkür yetki sahibi kişilerle diyaloğu kuvvetlendirir o tip kişilerle daha iyi ve çabuk iletişim kurarlar...topluma ve politikaya ilgi duyar bu konularda tutkulu ve dikkatli olur

MERKÜR 11.Evde
Merkür bu konumda, dürüst, yan tutmayan, arkadaş canlısı bir karakter, geniş insancıl görüşlülük, bilimsel konular ve doğa üstü konulara meyillilik, araştırmacılık, ideallere ulaşma için yeni yöntemler ve keşfetme özellikleri verir. Kişi her çeşit insanla ilişki kurabilir bir yapıdadır. Arkadaşlıklar ve birliktekiler önemlidir, sıkı çalışırlar ve gözleri açıktır. Kişi kendi yararını gözetir, hesabi bir kafası vardır ve kendi çabası ile başarıya ulaşır kişi arkadaşları arasında en konuşkan olanıdır..özgürlük bağımsızlık insanlıla ilgili konularda konuşmayı sever..herkesin adil ve bağımsız yaşamasını arzular.geleneksel olmayan fikirlere sahiptir..alışılmadık farklı fikirleri vardır ve başkalarının ne düşündüğüne önem vermez..gelecekle ilgili umut ve dileklere sahiptir Bu insan orijinal, geniş kapsamlı, uyumlu ve entellektüel bir zihin sahibidir. Hayattaki hedeflere zihin aktivitelerini kullanarak erişecektir. Zihin gücünü uyaracak arkadaşlar, muhtemelen kendinden genç arkadaşlar seçecektir. Aksi görüşleri paylaşan insanlarla konuşarak uyarılmayı benimseyecektir. Favori gurup veya organizasyon için konuşmacı veya sekreterlik yapmaktan hoşlanacak kişiliktedir.Merkür 11.ci evde akıllı dost ve yol arkadaşı simgesidir. İnsanları birbiriyle kaynaştırmayı çok iyi bilen biridir. Sosyal ve eğlendiricidir. Kolay arkadaşlık kurar ama bunlar her zaman derin olmayabilir. Arkadaşlığı duygusallıktan ziyade akılcıdır. Deneyimlerini paylaşmaktan hoşlanır.Akıllıca tavsiyeler ve heyecanlandırıcı etkiler almaktan ve vermekten hoşlanır. Aynı düşünceleri paylaştığı kimselerle birlikte olmak ister. Açık anlaşmalar yapmayı sever. Sert etkilerde ortaya problemli alanlar çıkacaktır. Böyle birisi soğuk, hesapçı ve mesafelidir. Çıkar ortaklığını arkadaşlığa tercih eder.Arkadaşlıktan elde edeceği yarar, arkadaşın kendisinden önce gelir. Sorunları görmezden gelir Arkadaşlarınızın düşünce ve fikirlerini kendiniz için ilham kaynağı olarak kullanırsınız. Duygusal özdeşleşmeler ve bağlılık üzerine kurulmuş arkadaşlıklardan çok mantıksal dostluklar kurmaya eğilimlisiniz. Organizasyonlarda aktif olmayı istersiniz.Dostlukları, arkadaşlıkları önemseme, fikirsel anlaşabilen arkadaş seçme, karşılıklı alışveriş yababilme, amaçlara, ideallere ulaşma için yeni yöntemler, fikirler geliştirme, araştırma ve keşfetme....
arkadaslarını secerken zıtların birbirini cekimine inanmaz kendi fikirlerine uykun kisilerle uyumlu arkadaslıklar kurar umutları ve hayallerinide buna gore sekillendirir..arkadaslarıyla beraber olunca yeni fikirler uretmede ustune olmaz sanki onlardan esinlenir...organizasyonların 1 numaralı adamıdır..
BOĞA dikkati kolay dağılmaz zeki bir o kadar da sabit fikirli arkadaşlar ve sosyal gruplara dahil olabilecek bir yapı verir.

MERKÜR 12. Evde
Bu konum genel olarak olumsuz sayılır. Merkür özellikle Boğa, Akrep, veya Oğlak'ta ise zararlı sayılır. İyi görünümde ve Yükselen Burç ev çizgisine yakın konumda ise şansı yüksek olup burcun yaşam alanındaki konularda başarı ve kazanç demektir. Kişi bu konumda kararlara mantık yerine duygularla bağlıdır. Hayal gücü ve sezgisi kuvvetlidir. Merkür sert etki almışsa günün koşullarına uymakta zorluk çekme ve hissettiklerini sözle ifade etmede zorlanma görülür kişi saklanan konular üzerinde düşünme ve iletmeye yatkındır bilinmeyen şeylere ilgi duyar..göz önünde değil arka planda olmayı sever..iyilik işlerini idare etmekte iyidir yardım kurumlarında hizmet alabilir..gizli araştırmalarda yeteneklidir.kendi faydasını değil başkalarının faydasını düşünür zararlı etkiler almıyorsa kişi çok tutumlu olur ve malını idareli kullanmasını ve korumasını becerir. Hayatında büyük ve sarsıcı masraflar ile karşılaşmayacaktır. Parasını olumlu yerlerde ve güzel şeyler için harcayacaktır. 12.ci ev Merkür’ün simgelerine zarar verdiğinden kişide düşünce veya zihin sorunları olabilir. Eğitimde problemlerle karşılaşması ve duraksaması veya yarıda kesmesi olasıdır. Bu kişinin kendine güveni ve sinir sistemi de devamlı etki altındadır. Böyle birisinin her şeye rağmen sözünü tutan birisi olduğu söylenir. Düşünce ve iletişim kurma mekanizmalarınız alışkanlıklarınızdan ve bilinçdışınızdan yoğun şekilde etkilenir. Etkilenimler bilinçdışından taşmaya ve düşüncelerinizi etkilemeye yatkın olduğu için, kararlarınız mantıki muhakemelerden çok, duygulara dayanır. Gizemcilik, içsel duygu ve düşüncelerinizi saklamanız ve paylaşmamanız karakteristikleriniz arasındadır. Gerçek düşüncelerinizi söylemekte tereddüt ettiğiniz gibi, aynı zamanda utangaç bir yapınız da vardır. Psişik yetenekler ve sezgiler yardımıyla değerli bilgiler elde edilebilirsiniz. İmajinasyonunuz son derece aktiftir Fikirlerinizi kendinize saklarsınız. Sessiz bir ortamda daha iyi düşünürsünüz. Fikirleriniz genel ve mantıktan çok içgüdüseldir. Hayırsever kuruluşlar, hastaneler veya hapishanelerle ilgilenir, geçmiş, bilinçaltı, rüyalar veya gizli olaylara yakından ilgi duyarsınız.İLETİŞİMİ YAZARAK daha iyi yapabilir icine kapanıp nerde nasıl konusacagını bilmeyen ve socukleri dogru kullanamayan bu alanda zorlanan kisiler olabilir yanlıs anlasılmalara kurban gidebilirler..olumlu acılarında hissederek ifade eden yuzeysel olmayan insanlar ortaya cıkar..siz kendinizi kimseye acmak istemezseniz fikirleriniz sizindir ne gerek vardır baskalarına anlatmaya ama soyle dusunun anlatmazsanız nasıl gercek olacakki??gizli olaylar gecmis sırlar ilginizi ceker ve bu konularda arastıtrma yaparsınız...merküryen gizli düsmanlara dikkat

MERKÜR GERİLERKEN DOĞANLAR
merkür geri giderken doğanlar,zihinsel faaliyetleri kendi içlerine dönüktür.kendini dış dünyaya ifade ederken zorlanırlar.
edebi konulara yatkınlıkları ve sindirerek öğrenme özllikleri vardır.çoğunlukla yanlış anlaşıldıklarını düşünürler.düşüncelerini pek fazla söylemezler.
Merkür gerilerken doğan kimselerin hemen her konuda bir bilgi sahibi olmaktan çok belirli konularda dahi olabilecek şekilde kendini geliştirebildiğini biliyoruz. Ayrıca Merkür geri hareketi hangi burçta olursa olsun etkisini daha çok hissedenlerden oldukları da doğrudur. Merkür geri hareketinde doğan kişilerin hemen hepsi medya sektöründe olabildiği gibi iletişim, pazarlama, broker, yazar, gazeteci, muhasebeci gibi meslek dalları arasında daha göze çarpıyorlar.
karmaşık kavramları yaratıcı bir şekilde düşünmelerine yardımcı olan felsefi ve derin bir yaklaşımları vardır. Bu dönemlerden birinde doğan bebeğiniz için asla endişelenmeyin bebek sahibi olmak için her zaman iyidir.yaşlanma daha yavaş algılanır. Zaman sanki kişilik için diğer kişilere göre daha yavaş akan bir süreçtir. Bu kişiler fizik olarak da Merkür ’ ü düz olan kişilere göre çoğunlukla daha uzun zaman içinde yıpranırlar. Diğer insanlara göre olayları daha hızlı veya çok daha yavaş yaşayabilirler. Toplumun sapkınlık olarak gördüğü kişiler, insanlar ve olaylarla daha fazla karşı karşıya gelirler ve kazalara daha açık olurlar. Merkür geri hareketinde doğan kişilerin birçoğu kendi kaderlerini kendileri belirleyen özel insanlar olarak anılırlar. Mistik yönleriyle çevrelerini şaşırtabilirler.
Kullanıcı avatarı
intuition
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 3551
Yaş: 46
Kayıt: Çrş 05 Eyl, 20:36

Okunmamış mesaj gönderen intuition » Pzt 05 May, 15:17

merkürüm akrepte,he bi de gevezeliğe meyilliymişim,yanı kınamayın a dostlar

Kullanıcı avatarı
Musti_1
Mesajlar: 15
Yaş: 33
Kayıt: Çrş 30 Tem, 23:33

Okunmamış mesaj gönderen Musti_1 » Prş 31 Tem, 11:02

Benim de merkür 6. evde boğada. Genel olarak uyuyor.


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astrolojide Evler” sayfasına dön