Ay Düğümleri Evlerde ve Burçlarda KAD ve GAD

KAD evlerde, KAD burçlarda, GAD evlerde, GAD burçlarda, ay düğümü bulma, ay düğümü nasıl bulunur, ay düğümlerinin evlerde ve burçlardaki etkileri ve sonuçları

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
alev
Mesajlar: 20
Yaş: 53
Kayıt: Prş 31 Mar, 15:29

Ay Düğümleri Evlerde ve Burçlarda KAD ve GAD

Okunmamış mesaj gönderen alev » Pzt 09 Tem, 10:08

Resim

Ay Düğümleri Evlerde ve Burçlarda

Kuzey Ay Düğümü KAD 1. EVDE - Güney Ay Düğümü GAD 7. EVDE

Sosyal ilişkilerde dikkatlidirler. Başkalarının istediği gibi olmaya veya ihtiyaç duyulan şekilde davranmaya çalışırlar. Arkadaşça davranarak kişisel kazanç elde edebilirler. Kendilerinden büyük veya maddi ve sosyal durumu iyi kişilerle evlenebilirler.

Bu kişiler kendilerine saygı duymayı, kendi ayakları üzerinde durabilmeyi öğrenmek zorundadırlar. Başkalarının kendilerini yönetmesinden kurtulma, kendi ihtiyaç ve arzularına uygun kararlar verebilme savaşı vereceklerdir.

İçinde bulundukları toplumun sosyal ve kültürel durumuna uyum sağlamağa çalışırlar. Dışa dönük, popüler olurlar. Genellikle uzun boylu, muntazam yapılı ve beğenilen tiplerdir.
Kişi hayatı boyunca ortaklıklar, ikili ilişkiler ve evlilik hayatında ağır bir yük hissedecektir.. çoğu zaman kendisi kaynaklı sorunlar yaşayacaktır

Kuzey Ay Düğümü KAD 2. EVDE - Güney Ay Düğümü GAD 8. EVDE

Kolay para kazanır ve çok harcamayı severler. Başkalarının sayesinde rahat yaşama imkanları olabilir. Bu konuda sorumluluk sahibidirler, bencillik yaparak sadece kendi çıkarlarını düşünmezler. Fakat kendi imkan ve varlıklarını geliştirmelidirler. Bu şekilde kendi öz güvenleri artacaktır.

Başkaları ile birlikte yürüttükleri işlerin finans konularına karşı çok dikkatlidirler. Vergi, nafaka, miras gibi konularda mali bir zarara uğramamak için tedbirli ve ihtiyatlıdırlar. Kanun ve yasalara ters düşmek istemezler.

Mistik konulara bakışları genellikle tutucudur. Şekil ve madde dünyasını tanıyıp, kabullenme gereği duyarlar.

Kuzey Ay Düğümü KAD 3. EVDE - Güney Ay Düğümü GAD 9. EVDE

Kendini tamamen kaderin akışına bırakmak kolay gelir. Geleneksel değerler her alanda onlar için daha geçerlidir. Başkalarına da dini ahlaki değerlerini öğretmeyi görev kabul ederler.

Toplum içinde konuşabilme, çevre ile iletişim kurabilmeleri için akılcı ve mantıklı düşünme yetilerini geliştirmelidirler. Geleneksel değerleri zamana uydurmalıdırlar. Sezgileri güçlüdür ama bunu günlük yaşamla birleştirmede zorlanabilirler.

İstedikleri şeylerin peşinden plansızca koşmak yerine, ellerindeki ve yakın çevrelerindeki imkanları değerlendirmelidirler.

Kuzey Ay Düğümü KAD 4. EVDE - Güney Ay Düğümü GAD 10. EVDE

Belli prensipleri vardır. Bundan pek ödün vermek istemezler. Toplum içinde başarılı olmak, dikkatleri üzerlerine çekmek isterler. İş yaşamında daha rahat ederler. Ancak istedikleri duruma gelmek için çaba vermeleri gerekir.

Aile konusunda zamanın değerlerine bağlıdırlar. Bundan rahatsız olurlar. Dış çevreleri ve evleri arasında uyum kurmakta zorlanabilirler. Bu kişilerin olgunlaşmaları için kendi içlerine dönüp, kendini tanıma çalışmaları yapmaları gerekir. Kendi evlerine, ailelerine önem vermeleri sadece dünyevi başarılar peşinde koşmamaları gerekir.

Kuzey Ay Düğümü KAD 5. EVDE - Güney Ay Düğümü GAD 11. EVDE

Sevgi, aşk gibi duygusal konularda zorlanırlar. Çabuk etki altında kalırlar. Beğenilmek isterler. Zevk veren şeylerden faydalanmağa çalışırlar.

Grup ilişkilerinde daha başarılıdırlar. Kendilerini gruba karşı sorumlu hissederler. Arkadaş seçiminde titiz davranırlar. Seçicilikleri yüzünden genellikle kendilerini yalnız hissederler.

Sanatsal güçlerini geliştirmeli, içlerinden geleni özgürce ifade edebilmeği öğrenmelidirler. Her hangi biri gibi kalmak yerine güven duyabilecekleri özel bir şeylere yönelmeleri iyi olacaktır. Sadece kendi hedef ve amaçlarını gerçekleştirmek çabaları onları bireysel yapar. Toplumsal hedefleri benimsemeyi de öğrenmelidirler.
Kişi dostluklara önem verir, çok arkadaşı vardır ve arkadaşlarından daima destek görür. İşle ilgili hayallerini gerçekleştirmeleri kolaydır fakat bazen yaşamdan zevk almayı bilemeyebilirler. Aşkta sorunlarla karşılaşabilirler, çocuklarla anlaşmaları zor olabilir, toplum ilişkilerinde sorunlar olabilir.

Kuzey Ay Düğümü KAD 6. EVDE - Güney Ay Düğümü GAD 12. EVDE

Günlük hayatın rutin yönünü temsil eder. Yaşamın getirdiği olağan sorumlulukları kabul etmek çok zor gelir. Gerçeklerden kaçma hayallere sığınma görülür. Birilerinin desteğine ihtiyaç duyar. Bakılıp korunma gibi gizli arzular hissettirir.

Sağlığını koruyabilmek için çaba gerektirir. Hastalanınca iyi bir tıbbi tedaviye baş vururlar. Çalıştıkları, yaşadıkları ortamın rahat ve keyifli olmasını isterler.

İstemedikleri halde sorumluluk almak durumunda kalabilirler. Kendilerini sanki dünyanın yükünü sırtlarında taşıyormuş gibi hissedebilirler. Yalnız bir yaşam yaşamak daha kolay gelir.

Güney Ay Düğümü GAD 1. EVDE - Kuzey Ay Düğümü KAD 7. EVDE

Hep ön planda, bir numarada olmak isterler. Fazlasıyla kendileri için yaşarlar. Kendi fikirlerine uymayan şeyleri asla kabul etmezler. Diğer görüşlerin gelip geçici olduğuna sadece kendi fikirlerinin kalıcı ve geçerli olduğuna inanırlar.

Aslında içe dönük, yeniliğe çabuk uyamayan, çekimser kişilerdir. Ortak çalışma, uyum sağlama, uzlaşma ile ilgili konularda pek çok savaş vermeleri, çok şeyler öğrenmeleri gerekir. Kendilerine verdikleri değeri başkalarının da hak ettiğini düşünerek yola çıkarlarsa uyumu yakalama şansları artar.

Özellikle yakın ikili ilişkiler, ortaklık veya evlilik alanlarında karşılarındakinin ihtiyaç ve isteklerine açık olmak, kendilerinden ödün vermek zorundadırlar.

Güney Ay Düğümü GAD 2. EVDE - Kuzey Ay Düğümü KAD 8. EVDE

Çocuklukta kazandıkları çok katı değer yargılarına sahiptirler. Başkalarının bakış açılarını, değer yargılarını ve inançlarını dikkate alıp bunlara saygı duyarak daha esnek olabilirler.

Parayı sahiplenme ve cimrilik görülür. Uzun vadede değerlenecek ve kar getirecek şeylere para yatırırlar. Sezgi güçleri sayesinde, özellikle maddi konularda ne olacağını önceden kestirebilirler Onlara göre para çok zor kazanılan değerli bir şeydir.

İnsanın kendi kendine yetmesi gerektiğine inanırlar. Başkalarından destek almak, yardım görmek onlara göre zayıflık belirtisidir. Hem yardım almayı hem de yardım etmeği öğrenmeleri gerekecektir. Acı, üzüntü, kriz gibi şeyler yaşayarak değişeceklerdir. Büyü, fal, kehanet, mistik konularla da ilgilenirler

Güney Ay Düğümü GAD 3. EVDE - Kuzey Ay Düğümü KAD 9. EVDE

Düşünce tarzında akılcılık ve mantık ağır basar. Hayali, duygusal ve sezgisel yönün geliştirilmesi gerekir. İçinde büyüdükleri kültür ve inanç sistemi onlara kolay gelir. Bu onları belli bir kalıp içinde bırakır. Dışa açılmalı, diğer kültürleri, din ve inanç ekollerini de araştırmalıdırlar.

Kendi temel inançlarına uymayan, zamanın fikir ve inanç konularında zorluklar yaşarlar. Değişik yaşam biçimleri hakkında görgü ve bilgilerini arttırmak için zorlu seyahatler yapabilirler.
Somut konuları daha kolay anlarlar. Soyut konuları kavramakta uğraşı vermeleri gerekir.

Yasa ve kanunlara önem verirler. Fakat bireysel fikirleri ve davranışları yüzünden sorunlarla karşılaşırlar.

Güney Ay Düğümü GAD 4. EVDE - Kuzey Ay Düğümü KAD 10. EVDE

Aile yaşamında, özel hayatında küçüklükte kazandığı geleneksel değerler çok etkindir. Evleri çok özel ve değerlidir. Evinin onu risklerden koruduğuna inandığı için kabuğunda yaşamak ona iyi gelir.

Diğer taraftan güçlü olma, çevresine topluma bir şeyler verebilmek için çabalar. Yalnız olma isteği ile dışa açılma otorite ve ün sahibi olma konusunda çelişkiler yaşar. Güçlü ve başarılı olmak onun için çok önemlidir.

Kariyer sahibi olma savaşı verir. Mesleki alanda kendi pozisyonunu sağlamlaştırmak için toplumdaki fırsatları iyi kullanır. Ancak bunda aşırıya giderek, erken elde ettiği şöhretini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir.

Zor durumda kalınca, kendini toparlamak, iyi hissedebilmek için, evinde bir müddet inzivaya çekimek ister.

Kendi ölümünü düşünür. Başka etkenlerde varsa takıntı derecesine gelebilir. İnsanlardan sürekli kaçma eğilimi gösterebilir.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ BOĞA GÜNEY AY DÜĞÜMÜ AKREP

Hayatınız ilerledikçe, iş ve kariyer alanına daha fazla eğilmeniz, maddi güvencenizi daha fazla almanız gerekecek. Başkalarının işine karışmayı bırakmalı ve kendi yolunuzda yürümelisiniz. Belki de en çok istediğiniz şey, mutlak ve kalıcı olan bağlılık oluşturmak ve güvenilir bir ilişki tahsis etmektir. Tüm maddi gereksinmelerinizi karşılayabilecek bir partner istersiniz. Tabii sizde karşılığında, siz de bu partnerin tüm duygusal gereksinimlerini karşılamayı istersiniz.

Bunu yapabilmek için, önce kendi içinizle ve öz değerlerinizle temasa kurmalısınız. Kendi içinizde güçlü olmalı, kendinizin ne istediğinizin farkında olmalısınız. Yaptığınız işleri bir kalıba oturtmayı, inşa etmeyi seversiniz. Her şeyi başarı ile inşa edebilirsiniz. Kendiniz içinde karlı olabileceğiniz düşündüğünüz bir iş söz konusu ise o alanda başarılı olursunuz.

Parasal konularda da yeteneklisiniz. Bu yeteneğiniz, sizi uygun mesleğe yöneltecektir. Sizin için en uygun olanı kendi işinizde çalışmaktır. Acele sonuç beklentisinde olmazsanız, başarılı olma potansiyeliniz daha yüksektir. Kriz durumlarında sakinliğiniz ve ağırdan almanız sayesinde etkin olabilme yeteneğine sahipsiniz. Yeteneklerinizi somut değeri olan şeyler için kullandığınızda ve ortaya bir şeyler çıkarttığınızda, kendinizi daha başarılı hissedersiniz.

Doğaya çok düşkünsünüzdür. Arzu ettiğiniz dinginliğe kavuşmak için doğada daha zaman geçirmelisiniz. Toprakla, bitkilerle veya bahçeyle uğraşmak sizi huzurlu kılar. Ruhsal dengeniz için, yaşamanın bedensel zevklerini tatmanız gerekmektedir. Fakat, bazı zamanlarda zevklere fazla kaptırmanız riski vardır.

Sanat eserlerini takdir edersiniz; onlara karşı her zaman duyarlısınızdır. Müzik, resim gibi sanatlarla uğraşmak sizin için mükemmel bir zevk kaynağıdır. Müzik dinlerken iş yapmak, ya da dinlenirken müzik dinlemek, çok iyi gelecektir. Çevrenizdeki güzellikleri de herkesten çabuk fark edersiniz.

Başarılı olmak için, adım adım ve kararlı bir şekilde ilerlemeyi tercih etmelisiniz. Hayatta başarılı olmak için geliştirmeniz gereken özellikleriniz: Sadakat, sınırların farkında olmak, adım adım ilerlemek, kişisel değerlerinin farkında olmak, sabır, başkalarının gereksinmelerine saygı göstermek, somut şeylerden zevk almak, şükretmek, bağışlamak, sebat etmektir.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ KOVA GÜNEY AY DÜĞÜMÜ ASLAN

Her şeyde eşitlik olması istenebilir, başarılı olup dikkat çekme isteği olabilir , başkalarına bağımlı olmak zor gelir aynı zamanda da onaylanmak isteği olabilir. Aile sorumlulukları hayatlarında önemli olabilir çevreleri ve aileleri arasında denge kurmakta zorluk görülebilir, iyi yönetici, organizatör olabilirler, işleri aileden önce gelebilir, ilgiyi sevebilir, bazen kibir ve kendini beğenmişlik görülebilir , risk almak hoşlarına gidebilir.


Güney Ay Düğümü GAD 5. Kuzey Ay Düğümü KAD 11. EVDE

Duygusal ilişkilerinde, cinsel yaşamında veya zevk veren diğer etkinliklerde geleneksel değerlere önem verir. Sosyal ilişkilerde son derece mesafeli ve ciddidir.

Sosyal çalışmaları önemsiz kabul eder, bu yüzden bunlara zaman ayırmayı gereksiz görebilir. Kendi seçtiği meşguliyetler çok daha önemlidir.

Grup çalışmalarına katılmalı, sadece kişisel ilgi ve işleri ile değil, ortak hedef ve çalışmalarla da meşgul olmalıdırlar. Bu sayede dostluk kurabilirler, tüm insanları sevmeği öğrenebilirler.
Grubun isteklerini yerine getirmek için, kendi ilgileri dışında kalan şeylerle meşgul olmak zorunda kalarak, bir şeyler paylaşabilmeği öğrenirler.

Güney Ay Düğümü GAD 6. Kuzey Ay Düğümü KAD 12. EVDE

Eleştirici ve yargılayıcı yönleri çok fazladır. Aşırı derecede kontrollü ve akılcı olabilirler. Sadece görülüp, kanıtlanabilen, ölçülüp, denenebilen somut değerlere inanırlar.

İş konularında kimseye güvenmezler. Yalnız çalışmak isterler. En basit işlere bile çok önemliymiş gibi değer verirler. Çok çalışırlar. Uzun zamanda ama mükemmel iş çıkarırlar.

Çalıştıkları yerin çok modern ve keyifli olması gerekli değildir. Ancak temiz ve sağlıklı olmalıdır. Sağlık konusunda dikkatli davranırlar.
Özel hayatlarına dışardan birilerinin karışması onlarda uyumsuzluk ortaya çıkarır. Böyle zamanlarda onlardan beklenen davranışları gösteremezler. Bu durum zamanla psikolojik rahatsızlıklara neden olur.

Başkalarının hislerini ve düşüncelerini anlamayı öğrenmeleri gerekir. Böylece katı tutumlarını yumuşatarak daha anlayışlı ve şefkatli olurlar. O zaman hayat daha anlamlı ve zengin bir hale gelecektir.

Kuzey Ay Düğümü KAD KOÇ Güney Ay Düğümü GAD TERAZİ

Kuzey Koç Düğümü; kararsız başkalarından onay bekleyen Terazi'ye , tek başına hareket etmesi gerektiğini vurgulamaktadır.

Kuzey Ay Düğümü Koç Burcunda

İyi önderlik yapabilen ve istediklerini elde edene kadar ısrarlı olan kişilerdir. Bu kişiler kendilerine hayrandırlar. Çoğunlukla sanata, modaya baskı yapmaya, reklam konularına merak duyarlar. Bu kişiler yeteceklerini nadiren ortaya çıkarttıklarından başkalarının onlar hakkındaki ilgileri azalır. Bu durumlarda olağanüstü sempatik olabilir, ve kendi gereksinmelerini hiçe sayarak başkalarının mutluluk ve başarısı için çabalamaya kendilerini kaptırabilirler.

Geliştirilecek Nitelikler

- Bağımsızlık
- Kendinin farkında olmak
- Cesaret
- Yapıcı bencillilk
- Aşırıya Kaçmadan vermek
- Kendini ruhen beslemek

Geride Bırakılacak Eğilimler

- iyi insan olmak
- Kendini başkalarının gözüyle görmek
- Adalete saplantılı bağlılık
- Kısasa kısas zihniyet

Koç Kuzey Ay Düğümü KAD 'ü insanının farkında olması gereken, kafasındaki adalete saplantılı bir biçimde takmış olmasıdır. "Hayatta kalmam herkesin bana adil davranmasına bağlıdır" bu düşünce onun sağlam bir zemine basmadığını işaret etmelidir. Bu insan çok verici bir yapıdadır. Ama onun adalet gereksinimi dipsiz bir kuyudur. O hiçbir karşılık alamayacağını bile bile, kendisine rahat gelen bir noktanın ötesinde vermeyerek kendisine karşı "adil davranmaya" başlayabilir.


Koç Kuzey Ay Düğümü KAD 'ü insanının kaçınması gereken tuzak, ideal ve kendini adamış bir partner bulmak için bitmez bir arayışı sürdürmektir. (Mükemmel bir partner bulabilirsem kendimi, kendi içimde tamam hissedeceğim). Onun aradığı tamlık duygusu yalnızca bireysel olarak kazanılabilir. O partner ne kadar harika olursa olsun, bu tamlık duygusu bir ilişkinin yan ürünü olmayacaktır.

Sonuçta o kendisi olabilme iznine sahip olabilmek için hiçbir zaman başkalarından yeterli onayı alamayacaktır. Bu noktada risk alıp , kendi için anlamı olan faaliyetlerin peşine düşmelidir. İroni şu ki, bir kez bu insan kendi yönüne gittiğinde, onu destekleyecek uygun kişiler yaşamına çekilecektir.

Bu İnsan Aslında Ne İster

Koç Kuzey Ay Düğümü KAD 'ü insanı aslında sevdiği partnerle birlikte mutluluğu, uyumu ve desteği deneyimlemek ister. Bunu elde edebilmek için onun önce kendisinin partneri olması gerekir. Kendisini tanıdığında, ona sevinç veren ve ruhen daha çok besleyen şeyleri yapmaya başlar. Böylece kendisini güçlü güvenli ve desteklenmiş hisseder. Kendisine karşı daha adil davrandıkça, aradığı denge ve adalet duygusunu hissedecektir. O ancak o noktada iki bireyin de kendini güç kaybına uğramış hissetmeden eşit olarak paylaştıkları sağlıklı bir partnerlik kurabilir.

Kuzey Ay Düğümü KAD BOĞA Güney Ay Düğümü GAD AKREP

Amaç güç sahibi olma isteklerinin yapıcı biçimde kullanılarak sakinliğe ve dinginliğe ulaşılmasıdır

Kuzey Ay Düğümü Boğa Burcunda
İyi para sahibi olmak veya en azından uzman olarak ün kazanmak isterler. Sert, sabırlı ve hiçbir şeye ihtiyacı olmayan biri olarak düşünülmek onların tutkularıdır. Buna rağmen kişiler genellikle çeşitli şartlardan dolayı büyük huzursuzluklara katlanabilen kişilerdir. Maddi güvence eksikliklerini insanlara sahip olmaya çalışarak duygusal zayıflıklarını bir içe kapanma yolu geliştirerek telafi edebilirler.

Geliştirilecek Nitelikler

- Sadakat
- Sınırların farkındalığı
- Adım adım ilerlemek
- Kişisel değerlerin farkındalığı
- Şükretmek
- Bağışlamak
- Sebat

Geride Bırakılacak Eğilimler

- Başkalarının işleriyle aşırı ilgilenmek
- Yargılama eğilimi
- Aşırı tepki göstermek
- Saplantılı ve zorlayıcı eğilimler
- Başkaları ile işbirliği yapmaya direnmek

Bu İnsan Aslında Ne İster

Bu insanın aslında istediği şey, bir başkasının enerjisiyle birleşmek ve karşılıklı olarak güçlenme hissetmektir. O, mutlak ve kalıcı bağlılık aramaktadır. O, tüm maddi gereksinimlerini karşılayabilecek bir partner ister ve o da partnerinin tüm duygusal gereksinimlerini karşılayacaktır. O tamamen işbirliği içerisinde birbirini güçlendirici, güvenilir bir ilişki ister.

Bu tip bir ilişki için o ayırt edici olmalı, benzer enerji ve değerlere sahip olan birini bulmalıdır. Bunun gerçekleşmesi için Boğa Kuzey Ay Düğümü KAD 'ü insanı önce kendi değerleriyle temasa geçmelidir. Kendi içinde güçlü olmalı, kendisinin ne istediğinin farkında olmalı, ve onun için gerçek ve anlamlı olan şeylere uyumlanmalıdır.

Burada onun başarması gereken şey kendi enerji sistemini oluşturması ve birey olarak kim olduğunu anlamasıdır. Enerjisi güçlendiğinde, o birlikte başarılı bir partnerlik oluşturabileceği benzer enerjiye sahip bir eşi otomatik olarak kendine çekecektir.

Kuzey Ay Düğümü KAD İKİZLER Güney Ay Düğümü GAD YAY

Kuzey İkizler Düğümü, kişiyi başkaları ile düşünce paylaşımına çeker.
İkizler ve Yay Ay Düğümleri ekseni zihin ve fikirlerle ilgilidir. Burada ruhun amacı; alt zihinle üst zihni nasıl dengelemesi gerektiğini öğrenmektir. Kişi bilgiyi gerçekle özdeşleştirmeyi öğrenir.

Kişi her zaman merakını ve esnekliğini korumalı ama aynı zamanda da yüksek bilinç ve felsefenin ona yol göstermesine izin vermelidir. Evrensel gerçekliği aramak önemlidir fakat bu gerçekliğin günlük hayatta yaşamına nasıl aktarıldığını da öğrenmesi gerekir.

İkizler dünyaya açılır ve bilgi toplar, bağlantı kurar, temel doğal ihtiyaçlarla ve dualiteyle bağlantılıdır. Yay ise, tek bir fikre, Yaradan’ın varlığıyla bağlantı kuran gerçek doğruluğa bağlanır. İkizlerin fonksiyonu çevreyi keşfetmek ve farklı elementler arasında bağlantı kurmaktır. Aynı zamanda bütün dillerle de bağlantılıdır. Çünkü dil, fikirlerin ve objelerin ifadesinin yegane yoludur. Dünyaya karşı bitmez tükenmez bir merakı vardır ve hiçbir şekilde sabit değildir. Birbiriyle bağlantısı olan iki farklı konuyu anlayabilmek için her iki farklı uç noktayı da keşfetmek ister.

Yay enerjisi ise bir noktaya odaklıdır ve her zaman nihai gerçekliği arar. İkizler bilinci keşfederken, Yay yüksek bilinçle ilgilidir. İkizler dualiteyi keşfederken, Yay bunu yeniden çözmek ister. Yay bakış açısını kaybedebilir ve gerçeği keşfetmek için takıntılı bir arayışa girebilir. Evrenin kurallarını anlayabilme peşine düşerken, çoğu zaman insanlığın kurallarını unutur ve kendi farklı gerçekliğine sahip diğer kişilerin duygularını incitebilir.

Kuzey Ay Düğümü İkizler neye inandığından çok, ne konuştuğunu geliştirmek isteyecektir. Güney Ay Düğümü Yay geçmişte pek çok prensip ve fikir oluşturmuş ve geniş bir vizyona sahip olup bilgiyi geliştirmiş, gerçeklerin ötesini görerek dünyayı anlayabilmek istemiştir. Güney Ay Düğümü Yay’ın inançları körü körüne kabul eden yapısına karşın Kuzey Ay Düğümü İkizler, zekasını kullanarak bu inançların artık hala geçerli olup olmadıklarını tekrar sorgular. Yay geçmişte bilgiyi edinmiştir ve şimdi İkizler bunu gerçek hayata geçirmelidir.

Bu eksende ruh başkalarının bakış açısını takdir etmeye alışık değildir. Elde ettiği birikimler (olumlu ve olumsuz enerjiler, dualar, ahlar, beddular vb.) getirdiği güçlü kendini haklı görme dürtüsü, onu davranışlarında ve yargılarında adil olmaktan alıkoyar. Formaliteler olmadan ve kendi bildiği yolda rahatsız edilmeden yürüyerek doğal var oluşa çekilir. Kişi geçmişte özgür bir ruha sahiptir ve onu özgürlükten alıkoyan şeylere karşı ne pahasına olursa olsun direnmiştir.

Bu özgür kişilik diğerlerinin ona yakın olmasını engeller. Kendi doğrularını yüksek sesle söyleme alışkanlığı, bu hayatında kişiyi değişken ve acele kararlara iter. Etrafındaki şartları ve çevre koşullarını göz ardı eder. Sosyal çevre içinde olmaya çok yabancıdır. Bu hayatında içinde bulunduğu sosyal ortama nasıl uyum sağlayacağını öğrenecektir.

Kuzey Ay Düğümü İkizler, başkalarının haklarına saygı için diplomasiyi öğrenmesi gerektiğini söyler. Pek çok geçmiş hayatta bu konular kişi için önemsiz olmuştur. Geçmiş yaşamlarında insanlarla etkileşim içinde, sosyal olmaktan ve iletişim kurmaktan yoksun olmuştur. Kişi sosyal sorumluluğa sahip değildir ve bir an önce yapması gereken sosyal sorumluluğu yerine getirirse, elinden alınmaya çalışılan özgürlüğüne tekrar kavuşacağını düşünür. Bu nedenle zamanının çoğunu kendini özgür bırakmakla harcar. Fakat kişi bunu yaparak Güney Ay Düğümü Yay’da kaldır ve kendini her zamankinden daha fazla mahkum etmiş olur.

Kişi Kuzey Ay Düğümü İkizleri eğittiğinde her konunun iki yüzünün olduğunu görebilir. Bu hayatta dünyanın başkalarının gözünden nasıl göründüğünü öğrenecektir. Başkalarının onu niye dinlemediğini anlayabilmek için kendini diğerlerinin yerine koyması gerekir. Sonuç olarak; başkalarına mal ettiği olumsuz özelliklerin aslında kendinde anlamadığı özellikler olduğunu anlar.

Kuzey Ay Düğümü İkizler, kişinin hayatının büyük bölümünü konuşma sanatını öğrenmekle geçirmesine neden olur. Kendini eğitmek ister böylece toplumda bir kimlik edinebilir. Kişi, bu hayatının bir döneminde şehirde mi yoksa şehir dışında mı yaşaması gerektiğiyle ilgili bir çelişkiye bile düşecektir. Geçmiş yaşamlarda şehir dışı ve kendi başına daha çok vakit geçirmiş olduğu için, şehir hayatıyla yeni deneyimlere açılabilir. Geçmiş yaşamları ona, evreni doğal olarak anlayabilme yetisi vermiştir. Şimdi ise amacı sadece kendi için değil, bilgiyi etrafındaki insanlar içinde harcamayı bilmektir. Aynı paranın iki yüzü olduğunu öğrenmesi gerekir.

Güney Ay Düğümü her zaman kaçınılması gereken bir yer değildir. Burası kişinin alışık olduğu enerjilere sahip olduğu için bir dinlenme noktası olarak görülebilir. Güney Ay Düğümü Yay’ın olumlu tarafı evren ve toplumla olan ilişkileri anlayabilme yeteneği verir. Bu yerleşimdeki kişinin güçlü bir inanç sistemi ve kişisel kimliğini ifade edebileceği temel bir hayat felsefesi vardır. Fakat bu noktada fazla kalındığında olumsuz çalışmaya başlar ve kendi inanç sistemine fazla bağlı olan kişi diğer kişilerin fikir ve inançlarına aldırmaz. Kuzey Ay Düğümü İkizler kişiye Yay gerçekliğini ve inanç sistemini günlük hayata nasıl adapte edeceğini öğretir. Yay evrensel gerçeğin farklı formlarını araştırırken İkizler dualiteyi keşfeder.

Güney Ay Düğümü Yay’ın Natal haritada bulunduğu ev; geçmiş yaşamlarda kişinin nelerin onu bağımsız ve başına buyruk olmaya geri çekildiğini gösterir. Kuzey Ay Düğümü İkizler’in Natal haritada bulunduğu ev ise; kişinin katılması gereken sosyal ortamı ve avantajlarını deneyimleyebilmesi için yürümesi gereken kapıyı gösterir

Kuzey Ay Düğümü İkizler Burcunda

Geliştirilecek Nitelikler

- Sağlıklı merak
- Bir durumun iki yanını birden görmek
- Dinlemek
- Yeni fikirlere ve deneyimlere açık olmak
- Başkalarını bilerek neşelenmek
- Mantık

Geride Bırakılacak Eğilimler

- Kendi haklılığından emin olmak
- Haklı olmaya ihtiyaç duymak
- Olguları kontrol etmeden sezgiyle hareket etmek
- Soğuk davranmak, uzak durmak

Bu İnsan Aslında Ne İster

İkizler Kuzey Ay Düğümü KAD 'ü insanının farkında olması gereken "kendi haklılığından emin olmaktır". Eğer diğer insanlar benim haklı olduğumu kabul eder, ve bunun için beni takdir ederlerse , anlaşılmış ve kabul edilmiş hissedeceğim. Buda onu gerçeği arama tuzağına düşürebilir.

Eğer ben tüm doğru yanıtlara sahip olursam, herkes bana değer verecektir, o zaman rahatlayabilir ve kendimi insanlara bağlanmış hissedebilirim. Her zaman haklı olmak olanaksız olduğundan, o hiçbir zaman kendini iyi hissetmez.

O insanlarla tartışıp, onları haklı olduğuna ikna etmeye çalıştığında, insanlar onunla bağ kurmak istemezler. Sonuç olarak o kafasını mutlak gerçeğe takmayı bırakmalı, insanlarla oldukları gibi ilişki kurmaya başkalarını dinlemeye ve onlardan öğrenmeye başlamalıdır. Bu insan gerçeği aramak için tamamen özgür olmak, içinden geldiği gibi spontane davranmak ve her zaman haklı olmak ister. Bu insan kendi gerçeğine odaklanmayı bırakıp, çevresindeki insanlara odaklanmaya başlamalıdır.

Bu kişiler uysal ve iyi konuşan bir kimse olarak görünmek isterler. Gerçekte bu duyguları ilgilere çevrilmiştir. Eğitime, yolculuğa ve ruhsallığa eğilimlidirler. Bazı tip aşırılıkları aynı zamanda konuşmalarını bozabilir. Diğer insanlarla sadece öğretmen rolünü üzerine aldığı sürece iyi kaynaşabilirler. Genellikle ikişerdeki Kuzey Ay Düğümü KAD 'ünün hayata duyduğu istekler yanlış yerlerde kullanılabilir ve harcanabilir. İkizler'de güçlü konumdadır ve bundan dolayı çok olumludur.

Pek çok mücadele ve sorunları atlattıktan sonra, size zafer vaat etmektedir. Tam olarak bir başarının delilidir. Aynı zamanda her şeyin kaybedildiğini sandığınız sırada aniden gelen bir şans göstergesidir. Çevrenizdeki arkadaşlarınız güvenilir kimselerdir, sizin başarılı olmanız için yardımlarını esirgemeyeceklerdir. Sahip olduğunuz olumlu zihin yapınız, daima akıntıya karşı durmanızı sağlar, fakat iyi talih ve azimli olmak da gereklidir. Cesarete ihtiyaç yoktur, bu konum sizi iyi ve uzağı gören biri yapar. Size yardım edecek olan insanların sempatilerini nasıl kazanacağınızı çok iyi bilir, daima daha ilerisini gözlersiniz. Kuzey Ay Düğümü İkizler'de her zaman yapıcılık getirir.

YETENEKLER/MESLEKLER

Bu insan (dinlediği zaman) başkalarının belirli düşünce süreçlerine uyumlanma ve onlara sorunları daha geniş bir perspektiften görmelerini sağlayan bir bilgi verme yeteneğine sahiptir. Satıcılık, yazarlık, öğretmenlik ve her şekilde iletişim ona mutluluk ve maddi başarı getirir.

İkizler Kuzey Ay Düğümü insanı felsefe ve din alanlarında da yeteneklidir ve ahlak kurallarının doğal bir farkındalığına sahiptir. O kendi gerçeğini kaybetmeden başkalarının düşünce tarzını anlamak için ruhsal ve sezgisel farkındalığını kullanabilir. Ancak o gerçeğin ya da dinin peşine nihai bir amaç olarak profesyonelce düşerse sonunda kendisini tecrit olmuş hissedebilir. Doğal yeteneklerini başkalarıyla günbegün derin bir bağ kurmak için kullanması onun için daha iyi olur.

Güney Ay Düğümü Yay burcunda

kişinin gerektiğinde yararlanacağı sükunetini elinden çalar. Sık sık kendine olan aşırı güveni sarsılır ve hiç düşünmeden bazı şeyleri üzerine yüklenir. Sonuçta, yapamadığını söylediğinde ise vakit çok geç sayılacaktır. Sayılamayacak kadar zorluklar ortaya çıkacak fakat, sahip olduğu cesaret ve uğraşması sayesinde bunları alt edecektir. Fakat, her yaptığının doğru olduğunu da sanmamalıdır. Bu anlamda mükemmellik ortada yoktur.

Kuzey Ay Düğümü KAD YENGEÇ Güney Ay Düğümü GAD OĞLAK

Kişi sadece mesleğinden ibaret olmadığını öğrenmeli, başkalarına daha yumuşak yaklaşmalıdır.

Yengeç ve Oğlak Ay Düğümleri ekseni sorumluluklarla ilgilidir. Burada ruhun amacı; kendine bakma sorumluluğuyla, başkalarına bakma sorumluluğu arasındaki dengeyi kurmayı öğrenmektir. Kişi aile ve toplumdaki görevlerin arasındaki dengeyi kurmayı öğrenir. Yengeç, duygular ve ruhun ihtiyaçlarının birleştiğinden emin olmak ister. Bakımı, güvenliği ve duygusal korunması sağlanmalıdır. Oğlak, toplumdaki kuralların ve yasaların oluşturulduğundan emin olmak ister. Böylece herkes korunur ve desteklenebilir.

Oğlak - Yengeç ekseninde en önemli denge kişisel ve ailevi sorumluluklara karşı profesyonel sorumluluklardır. Her iki burçta kendi içinde, bencil olmak ve olmamak arasında bir denge kurmalıdır. Her ikisinin de öğrenmesi gereken önce başkalarının bakımını üstlenmeden ve başkalarını düşünmeden önce kendini düşünmektir. Oğlak kişiden çok toplumun ihtiyaçlarını önemser. Toprak burcu olarak maddi ve pratik seviyededir. Yapısallık sayesinde motive olur. Fiziksel ve sosyal, yani görünür alanı sever. Toplumsal yapıyı korumak ve insanların fiziksel ihtiyaçlarını karşılama sorumluluğunu almak ister.

Yengeç-Oğlak ekseni kişiye kendinin ve başkalarının sorumluluğunu almayı öğretir. Bir kere ailevi zorluklar ve sorumluluklarını dengelemeyi öğrenince artık toplumun bir üyesi olur. Bununla birlikte her iki durumda da kişinin gerçekten bencil olmanın ne demek olduğunu öğrenmesi gerekir. Gerçekten bencil olmak, kendi kişisel ihtiyaçlarının bilincine sahip olmak ve kendi kaynaklarını başkalarına yardım etmeden önce kendisi için kullanabilmek demektir. Dolayısıyla kişinin kendine yardım ederken başkalarına yardım etmesi beklenemez.

Bir kere kendine yardım etmeyi öğrenince de, diğer kişilere, kendi ihtiyaçlarını kendilerinin sağlayabilmesi için yardım edebilir. Böylece kendi yaşamlarının sorumluluklarını kendileri elde etmeyi keşfederler. Güney Ay Düğümü Oğlak kendine güvenlidir. Kişisel sorumluluk duygusu ve pratik tarafı güçlüdür. Kişinin kendi arzularını ve fikirlerini ortaya koyuş kapasitesi çok gelişmiştir. Kişinin geçmiş yaşamlardan getirdiği güçlü bir kendine güven duygusu ve bağımsız yönetim metotları vardır.

Bu konum kişinin doğal olarak sorumluluk alabilmesine yardımcı olur ve toplumsal görevlerinin de farkındadır. Uzun vadeli hedeflerinde çok başarılıdır. Güney Ay Düğümü Oğlak’ın buradaki zayıflığı, başlarından duygusal bağlantı kurmaları için yardım beklemeleridir. Bu kişinin kişisel ve ruhsal konulara ayırmış olduğu zaman çok kısıtlı olmuştur. Bu yaşamında da kişi bu konulardan kendini uzak tutmak için; iş, kariyer ve başkalarının sorumluklarına çok fazla zaman ve enerji harcar. Bu nedenle de kişisel konularına çok az zaman kalır. Başkalarının ona, niye geçmiş hayatlarında alışık olduğu saygıyı ve itibarı göstermediğini merak eder.

Kişide bu ihtiyaç o kadar güçlüdür ki bu eksene sahip kişiler toplumda istedikleri saygınlığı kazanabilmek için bile evlenebilirler. Geçmiş yaşamlarında bu kişi saygınlık kazanabilmek için çok çalışmıştır. Bu hayatında da işlerini olması gerektiğinden çok daha fazla zorlaştırır ve üstlendiği sorumluluklar ve görevler hiçbir zaman bitmez. Öğrenmesi gereken şeylerden biri ise kendi başarısızlığını hoş görmektir. Kişinin bu enerjiyi dengelemek için Kuzey Ay Düğümü Yengeç’in dersini öğrenmesi gerekir.

Buda kişinin kurmuş olduğu duvarların bazılarını yıkarak kalbini ve duygularını başkalarına açarak gerçekleşebilir. Fakat herhangi bir kişi onun duvarlarından birini yıkmaya çalışırsa tepkisi daha güçlü bir duvar inşa etmek olacaktır. Bu da onu ruhsal gelişiminde geriletir. Oğlak herhangi bir şekilde tehdit edildiğinde, katı ve sert doğasına geri çekilir ve otoriter bir şeklide davranmaya başlayarak karşısındaki kişinin ona karşı gelmesine izin vermez. Hâlbuki her zaman kendini kontrol etmesi ve sorumluluk alması gerekmediğini öğrenmesi gerekir. Savunma mekanizmasını bir kenara bırakıp başkalarının ona bakmasına izin vermesi gerekir.

Kuzey Ay Düğümü Yengeç; bakım, besleme kapasitesi ve duygusal alış verişle ilgilidir. Güney Ay Düğümü Oğlak duygularını göstermekle ilgili tutuk davranır ve dışsal faktörleri kontrol etmekten kaynaklanan eleştirici bir tavır sergiler. Bu yerleşimde ruh, duygulardan son derece rahatsızdır ve duygusal desteğe nasıl sahip olacağını bilmemektedir. Bu eksene sahip olan kişilerde, aileden uzaklaşma ve aile bireylerine karşı katı ve acımasız tavırlar görülebilir. Ya da kişi ailede kendi katı kurallarına uyulmasını ister ve buna uymayan aile bireylerini aileden saymaz. Geçmiş yaşamlarda ruh kendini sıkı bir şekilde disipline etmiştir.

Ruh bu yaşamına güçlü bir gurur duygusuyla başlar. Güney Ay Düğümü Oğlak’ın olumlu kullanımı kişinin disipline olduğunu ve kendinin ve ailesinin sorumluğunu aldığını gösterir. Kurallar davranış biçimlerine dönüşmüştür ve kişinin içsel sesi kendine gideceği yönle ilgili yol gösterir. Kişi Kuzey Ay Düğümüne ilerlerken duygularla daha dürüst bir şekilde bağlantı kurmayı bilmesi sayesinde yeni bir güven duygusu yaşar. Bu hayatında kişi yanlış yaptığı zaman nasıl özür dileyeceğini ve doğru olduğu zamanlarda ise başkalarına karşı nasıl üstünlük taslamayacağını öğrenir.

Böylece depresif duygularının, korku ve endişelerinin kendi oluşturduğu bir şey olmadığını ve geçmişinden bugüne taşıdığını görebilir. Kuzey Ay Düğümü Yengeç, ruhun en başta annelik olmak üzere bütün Yengeç rollerini öğrenmesini ister. En temel anlamda aileyle ilgilidir ve kişinin ailesiyle ilişkisinde zorluklar yaşayacağını ya da aile ortamında çok fazla huzurlu olmayan etkilerin yer aldığını gösterir. Bununla birlikte kişi ne pahasına olursa olsun aileyi bir arada tutmak isteyebilir.

Bu noktada Ay Düğümünün kontak halinde olduğu gezegen(ler) varsa, kişinin aldığı etkilere (olumlu ve olumsuz enerjiler, dualar, ahlar, beddular vb.) nelerin dâhil olduğunu açıklayabilir. Kişi genişletip hem kendine hem ailesine bakmak, yiyecek sağlamak ve hem ruhunu hem de bedenini doyurmak ister. Ruhsal beslenme kişi için önemlidir. Kişi Güney Ay Düğümü GAD' den Kuzey Ay Düğümü KAD 'üne giderken, hayata paradan daha fazla, duygulara ise güçten daha çok değer vermeye başlar. Kendini soğuk kıştan sıcak yaz günlerine geçmiş gibi hisseder.

Bu başkalaşım kişide tamamen yeni duygusal tepkilere yol açar. Kişi duygularını başkalarına açtıkça daha çok ruhsal doyuma ulaşır ve başkalarına destek oldukça kendini daha mutlu hissetmeye başlar. Ruhsal gelişimin yönü soğukluk ve mesafeden sıcak kalpliliğe doğru gider. Kişi olgunluktan ve yaşlılıktan gençliğe doğru bir geçiş yaşar ve bu eksene sahip kişiler seneler ilerledikçe daha da gençleşirler. Geçmiş yaşamlarında kişi daha çok ‘almaya’ alışmıştır ve ruhunun bu yaşamında istediği ‘vermeyi’ öğrenmektir.

Güney Ay Düğümü Oğlak’ın Natal haritada bulunduğu ev; geçmiş yaşamlarda kişinin hangi alanda avantaj sağladığı ve daha çok ‘aldığını’ gösterir. Kuzey Ay Düğümü Yengeç’in Natal haritada bulunduğu ev ise; diğer kişilerin hangi alanda ondan yardım ve bakım beklediğini ve ‘vermeyi’ öğreneceğini gösterir.

Kuzey Ay Dükümü Yengeç Burcunda

Bilinçli veya bilinçsizce güçlü duygularının mutluluğunu engellemede rol oynayacağını hissederler. Böylece hayal kırıklığına uğramamak için kendilerini her bakından güvence altına alabilecek türdeki kişilere bağlanmak eğilimindedirler. Bu şahıslar duygularını bastırmasını iyi bilen kimselerdir. Sık , sık duyguları hakkında yanılan bu kişiler başkalarıyla duygusal seviyede iletişim kurcayı zor bulurlar. Bezende Duygularından korkma eğilimi onlara alaycı ve karamsar bir yol olarak görünebilir.

Geliştirilecek Nitelikler

- Duyguları fark etmek ve geçerli kılmak
- Empati
- Başkalarını ruhsal, fiziksel, duygusal olarak beslemek
- Kendi temelini ve güvenliğini oluşturmak
- Duygularını ve güvensizliklerini dürüstçe açıklamak
- Alçakgönüllü olmak
- Başkalarının zaaflarını ve değişen ruh hallerini yargılamadan kabul etmek
- Kendi duygularında merkezlenmiş kalmak

Geride Bırakılacak Eğilimler

- Herkesi ve her şeyi kontrol etme ihtiyacı duymak
- Durumu tam olarak anlamadan yönetimi üstlenme konusunda zorlayıcı bir istek duymak
- Süreci ihmal etmek ve hedefe aşırı odaklanmak
- Yakın ilişkilerde duygularını ve korkularını saklamak
- Başkalarının saygısını yada hayranlığını kazanmak için bir şeyler yapmak
- Başkalarının duygularını gözetip, kendi duygularını ihmal etmek
- Dürüst olan şeyi yapmak yerine toplumsal olarak kabul gören şeyi yapmak
- Birşeyin önemli olabilmesi için zor olması gerektiğini düşünmek

KAÇINILACAK TUZAK

Yengeç Kuzey Ay Düğümü kişisinin farkında olması gereken şey onun kontrol etme gereksinimidir (Eğer ben onların yaşamlarını toparlayabilirsem, ondan sonra rahatlayabilir ve savunmasız olabilirim) . Ama gerçek şu ki; o asla, kendisi olmanın güvenliğini hissedecek kadar durumları- ya da başka insanları- yeterince kontrol edemez. O, davet edilmeden insanların yaşamlarındaki durumların sorumluluğunu üstlenmeye çalıştığında , başkalarının sorumluluklarını uygunsuz biçimde gasp ediyor olur.

Bu insanın kaçınması gereken tuzak, sonu gelmez bir kabul ve tasdik edilme arayışıdır. (Eğer başkaları benim katkımı saygıyla kabul ve tasdik ederlerse, kendimi iyi hissetmeye başlayabilirim) . Ama bu dipsiz bir kuyudur. Başkaları onu doyuma ulaşmasını sağlayacak kadar yeterinde kabul ve tasdik edemezler. O ancak (başkalarını destekleyici bir şekilde besleyerek) yaptığı katkının nemini kendi içinde kabul ve tasdik ettiğinde kendisini doyuma ulaşmış hissetmeye başlamış olacaktır.

Sonuçta, o savunmasız olmanın güvenli olduğunu hissedecek kadar yeterince otoriteye asla sahip olamayacaktır. Bir noktada o şansının denemeli, ve kim olduğunun ve ne hissettiğinin gerçeğini başkalarına bildirmelidir: güvensizliğini, reddedilme ve terk edilme korkusunu, yetersizlik korkusunu açığa vurmalıdır. İroni şu ki; o başkalarının onun gerçekten kim olduğunu görmelerine izin verebildiğinde, en nihayet tam bir güvenlik kazanır -çünkü duygularını açığa vurarak kendisinin sorumluluğunu daha derin bir düzeyde üstlenmiş olur

Bu İnsan Aslında Ne İster

Bu insanın zayıf yönü kontrol etme isteğidir. Eğer ben onların yaşamlarını toparlayabilirsem, ondan sonra rahatlayabilir ve savunmasız olabilirim. Ama gerçek olan, o asla, kendisi olmanın güvenli olduğunu hissedecek kadar durumları, yada başka insanları yeterince kontrol edemez. Başka insanların sorunlarını davet edilmeden üstlenmeye çalıştığında başkalarının sorumluluklarını uygunsuz biçimde gasp ediyor olur.

Bu insanın kaçınması gereken tuzak sonu gelmez bir kabul ve tasdik edilme arayışıdır. Başkaları benim katkımı saygıyla kabul ve tasdik ederse kendimi iyi hissetmeye başlayabilirim. O ancak başkalarını destekleyici biçimde besleyerek yaptığı katkının önemini kendi içinde kabul ve tasdik ettiğinde kendisini doyuma ulaşmış hissetmeye başlayacaktır.

YETENEKLER/MESLEK

Bu insan başkalarını (fiziksel, zihinsel, duygusal olarak) besleme ve destekleme yeteneğine sahiptir; dolayısıyla başkalarını böyle besleme fırsatı veren herhangi bir meslek onu mutlu eder. İyi seçimler; yemek işiyle uğraşmayı (lokantalar, oteller, konuk ağırlama vs) ev onarımı yapmayı ve evde çalışmayı içerir. O emlak alım satım işinde de çok başarılı olabilir. Ancak böyle yatırımlarda içgüdülülerini kullanmalı ve önsezilerini izlemelidir.

Bu insan sağlam ve doğru bir iş zekasına, mükemmel bir pazarlık ve anlaşma yapma kapasitesine sahiptir. (Güney Ay Düğümü Oğlak dolayısıyla.. ) O, işlerin üstesinden nasıl gelineceğini ve iş hayatında nasıl başarılı olunacağını içgüdüsel olarak bilir. Ancak, mesleği sadece iş zekasını kullanmayı gerektirdiğinde o mutlu olmaz, çünkü bu ona çok yavan gelir. Mesleği, onun işle ilgili içgüdülerinden sadece -başkalarını pratik ve mali olarak geçerli bir biçimde beslemek için- bir arka perde olarak yararlanmalıdır.

Kuzey Ay Düğümü KAD ASLAN Güney Ay Düğümü GAD KOVA

Bu konumlar kişiyi gerçek dışı ütopyalarla sürükleyebilecek güçtedir.

Aslan ve Kova Ay Düğümleri ekseni kalp ve beyin ikilemini çözmekle ilgilidir. Burada ruhun amacı; kendi gücünü kolektif alanda kullanmaktan çok kendi gücünü özgün bir şekilde kullanabilmeyi öğrenmek ve kendi içindeki gücü keşfedebilmektir. Aslan ve Kova Sabit Burçlardır ve egoları ile yakından ilgilidirler. Her iki burçta kişinin koşulsuz sevgiyi alıp vermesiyle ilişkilidir. Aslan sevgiyi kalbinden ve kişisel anlamda verir. Kova ise bunu daha soyut ve zihinsel anlamda, tüm insanlık için yapar. Gerçek koşulsuz sevgi ise beyin ve kalbin dengelendiği noktada ortaya çıkar. Buda Aslan-Kova ekseninin öğrenmesi gereken derstir.

Kova gruplar içinde kabul edilmek ister. Kova enerjisi tamamen gruplara odaklı bir enerjidir. Kişisel olarak kendini göstermektense grubu tek bir bütün olarak tanımlamak ister. Grubun ya da dahil olduğu topluluğun ihtiyaçlarını bireysel ihtiyaç ve isteklerden önde tutar. Grupların yapısını devam ettirmeye yarayan yapıyı ve kuralları korumak için çok çalışır. Böylece grup içindeki kişisel özgürlük daha üst bir seviyede korunabilecektir. Kova herkesin eşit olarak yaratıldığına inanır. Herkesin eşit hakları ve şartları olması gerektiğini düşünür.

İnsanlığa karşı büyük bir sevgi beslemekle birlikte, kişilerle bire bir ilişki kurmakta zorlanabilir. Aslan ise kendini ifade etmek için güçlü bir istek duyar. Bunu sıcak, açık kalpli ve kendine özgü bir şekilde yapmak ister. Kova-Aslan ekseninde kişi hümanist bakış açısının grup içinde ve kişisel seviyede nasıl çalıştığını öğrenir. Koşulsuz sevgi bu iki bakış açısının dengelenmesiyle meydana gelir. Bu kalpten gelir ve en iyi şekilde kişisel seviyede paylaşılır. Fakat aynı zamanda zihinle birleştirilip herkesin eşit sevgiyi hak ettiğinin de farkına varılmalıdır.

Güney Ay Düğümü Kova’nın gücü bir gruba ya da kolektife dahil olmak olarak görülür. Kova beynini kullanmaktan çok beyninin içinde yaşar. Hayalperest bir yapısı vardır. Kendi oluşturduğu dünyanın gerçekliğine inanır. Kova’nın bencilce bir kendini izole etme ihtiyacı vardır. Gruplar ve toplumsal olmakla ilgilidir fakat bire bir yakın ilişkilerden kaçar. Güney Ay Düğümü kişinin geçmişten getirdiği enerjileri gösterdiği için kişinin bu hayatındaki şartlar onu yalnız kalmaya zorlar ve çoğu zaman dayanacak bir omuz bulmakta zorlanır. Uzun dönemler boyunca yalnız yaşamayı tercih eder.

Güney Ay Düğümü Kova’nın derin, evrensel ve insancıl yanı, ruhun bunu bire bir ilişkilere aktarmakta zorluk çektiğini ve hayatında bunu öğrenmek istediğini gösterir. Buda ruhun geçmiş yaşamlarda daha geniş anlamda evrensel konuları çözmeye odaklanmasından kaynaklanmaktadır. Kuzey Ay Düğümü Aslan bu evrensel sevgiyi ve geniş farkındalığı alıp daha konsantre bir hale dönüştürmek ister. Aslan kalple ilgilidir ve Kuzey Ay Düğümü Aslan, kişinin kendisini kalp enerjisiyle ifade etmesini gösterir.

Aslan’ın amaçlarından bir tanesi de kalp ve üst kalp çakrasını açık tutmaktır. Sevmek ve kalbini ne olursa olsun açık tutmak, aşkı ve sevgiyi kullanmak aynı zamanda da güç sağlamak ister. Sevgi ve güç arasındaki bağlantıyı fark etmek ve dışarı verilen gücü geri toplamak, ruhun kendi gücünü toplaması için önemlidir. Güç, egoyla bağdaştırılarak yanlış kullanılır ve manipüle edilebilir. Eğer gücün daha yüksek amaçlarıyla bağlantı kurulmazsa çok kolaylıkla güç egoya dönüşecektir. Gerçek güç içsel bir otoritedir ve gerçek bir özgürlüktür.

Güney Ay Düğümü her zaman uzaklaşması gereken bir nokta olmayıp kişinin hayatında bir dinlenme alanı olarak hep kalabilir. Güney Ay Düğümü Kova geçmiş yaşamlarından kişisel özgürlük ve başkalarına toleransı beraberinde getirmiştir. Toplumsal ihtiyaçları hemen anlayabilme kapasitesi vardır. Bütünün faydası için, Dünya’daki gelişmelerde katkısı olmasını ister. Geçmiş yaşamlarında edindiği bilgileri kullanarak tüm insanlık için çok büyük faaliyetlerde bulunabilir. İnsanlık için kendini karşılık beklemeden adayabilir.

İdealist yaklaşımları vardır. Tarafsız, objektif ve kararlarında adildir. Herkesin eşit hakları ve sorumlulukları olması gerektiğine inanır. Buradaki olumsuz kullanım ve kişiyi geriye çeken; beynin kalbi idare etmesine izin vermektir. Kişi her zaman sevgisini coşkuyla bire bir ilişkilerde göstermeyebilir ve zorlu dönemlerde geriye dönerek beyninin kalbine yeniden hükmetmesine izin verecektir.

Bu bir süre için onu dinlendirebilir. Fakat burada uzun süre kalmak kişide fazla soyut ve idealist yaklaşımlara dönüşe sebebiyet verecektir. Gruplara ve yabancılara karşı, arkadaşlarına olduğundan daha yakın davranabilir. Yanıldığı nokta grup için iyi olan her şeyin her bir birey için de iyi olacağına inanmasıdır.

Kuzey Ay Düğümü Aslan’ın dersini öğrenmek bu enerjiyi dengeleyecektir çünkü kalpten gelmektedir. Gruplar içindeki tanımı daha kişisel ve kişilerin kimlikleri öne çıkaracak şekilde düzenleyebilir. Kuzey Ay Düğümü Aslan’ın Güney Ay Düğümü Kova’ya öğreteceği ders grup içindeki herkesin sadece eşit olduğu değil, herkesin eşit derecede özel olduğu olacaktır. Toplumdaki her birey tek tek bütünü oluşturmak için katkıda bulunur.

Aslan-Kova ekseni çözülmesi gereken en zor ikilemlerden bir tanesidir. Beynin kalbe karşı oluşu; “Düşüncelerim mi, hislerim mi doğru?” ya da “Mantığımı mı takip etmeliyim yoksa içgüdüleri mi?” gibi soruları ortaya çıkarır. Cevap ise; kolektifle kişiseli birleştirmektir. İrade, güç ve sevgi kişisel ifadenin bir parçası olarak evrensel Özünü oluşturduğunda ikilem çözülmüş olur ve beyin ve kalp Bir olur.

Kuzey Ay Düğümü Aslan Burcunda

Dayanma gücü çok yüksek olan kişiler olarak algılanmaktan hoşlanırlar. Ünlü bir sanatçı olmayı amaç edinebilirler. Güzel döşenmiş ev ve tertipledikleri eğlence partileriyle kendilerini göstermek isterler. Saygın olarak ve başkalarını etkileyebilmek amacıyla ellerinden geleni yaparlar. Sanat ve iş hayatlarında başarılı biri olmak istekleri bitip tükenmek bilmez. Toplumda yerleri vardır ve her ne kadar farklı olursa olsun çeşitli yolları denenerek başkalarına duygularını anlatabilirler.

Geliştirilecek Nitelikler

- Bireysellik
- Kalbinin arzularının peşine düşmek
- Coşku
- Özgüven
- Risk almak
- Yaşamı bir oyun olarak görmek
- Yaşamdan zevk alıp eğlenmek

Geride Bırakılacak Eğilimler

- Ait olmak için boyun eğmek
- Duygusal durumlardan kopmak
- Aşırı hayal kurmak
- Yüzleşmelerden kaçmak
- Gerçekten olup biteni gözden kaçırmak
- Eyleme geçmek için destek beklemek

Bu İnsan Aslında Ne İster

Bu insanın zayıf yönü başkaları tarafından kabul edilmeye dair ihtiyaç duymasıdır. Eğer yaşamla işbirliği yaparsam ve akışa uyarsam insanlar beni otomatik olarak destekleyecek ve mutluluk getireceklerdir. Arkadaşları ona heyecan verici fırsatlardan yararlanmasına yetecek kadar desteği asla vermezler.

O kendisinin en iyi dostu olmalı, ve ona mutluluk getirecek şeylerin peşine düşmelidir. Bu insanın kaçınması gereken tuzak bitmez tükenmez bir bilgi arayışı ve mutluluğun onu bulmasını beklemeyi sürdürecektir. Sonuçta o bir noktada risk almalı ve kendi mutluluğunu oluşturmaya başlamalıdır. Bu insan aslında "sevgi" yi görmek ister. O başkalarının sevecen enerjisini hissetmeye doymak bilmez bir ihtiyaç duyabilir. Onun için doğru yolda olmanın en iyi göstergesi, başkalarının alkışları ve onayıdır

Kuzey Ay Düğümü KAD BAŞAK Güney Ay Düğümü GAD BALIK

Rasyonel olmalı, iyi niyetin istismar edilmesini engellemelidir

Kuzey Ay Düğümü Başak Burcunda

Aldatılmaya asla tahammülü olmayan kişilerdir. Bu kişiler mantıklarından çok duygularına önem veren, yumuşak huylu kimselerdir. Bir kural koyucudan ziyade hayalleri nadiren gerçekleşen tiplerdir. Onlar daima lider değil güvenilir bir ikinci adam pozisyonunda bulunmayı yeğ tutarlar. Bu konumdaki Kuzey Ay düğümünde çözümsel yetenekler ya yoktur hiç yoktur ya da, en azından gelişmemiştir. Amaçları ve bunları nasıl gerçekleştirebilecekleri hakkında çeşitli şüpheleri vardır.

Geliştirilecek Nitelikler

- Katılım
- Kaosa düzen getirmek
- Rutinler oluşturmak
- Burada ve şimdiye odaklanmak
- Şefkatli davranmak
- Başkalarına hizmet etmek
- Ilımlılık
- Korkularına rağmen riskler almak
- Ayrıntıları fark etmek ve onlara değer vermek
- Analiz etmek ve sınıflandırmak

Geride Bırakılacak Eğilimler

- Mağdur kişi olmak
- Kafa karışıklığı ve yönünü şaşırmak
- Plan yapmaktan kaçınmak
- Gerçeklerden kaçış, bağımlılık eğilimleri
- Aşırı duyarlılık
- Geri çekilmek
- Vazgeçmek

Bu İnsan Aslında Ne İster

Bu insanın aslında istediği şey kendisini evrenle kişisel bağının güvenliğine bırakmaktır. O kendisini, kendinden daha büyük olan, onu destekleyecek ve ona genişlemiş bir kimlik duygusu verecek bir şeye " bırakmak" ister. Başak Kuzey Ay Düğümü KAD 'ü insanı huzuru ve birliği deneyimlemeye doymak bilmez bir ihtiyaç duyar. Ama bu hedefe başarıyla erişmek için, o dünyaya açılmalı ve başkalarına hizmet etmelidir. O dikkatini kendi korkularından uzaklaştırıp, onun yerine bulunduğu yere ve ana odaklandığında, kaos durumlarında düzeni nasıl sağlayacağını kolayca görebilir.

Bu insanın zayıf yönü kurban bilincidir. Eğer başkalarından sürekli olarak şefkatli bir dikkat ve anlayış görmezsem biri beni istismar edecektir. Başkaları ona içsel çaresizlik duygusunu ve paranoyasını yenmesini sağlayacak kadar yeterince güven asla veremezler. Kaçınması gereken tuzak bitmez tükenmez bir biçimde, körü körüne güvenebileceği ve teslim olabileceği bir kurtarıcı yada akıl hocası aramaktır. Onun hedefine erişebilmesinin tek yolu, yaşamını olmasına ihtiyaç duyduğu biçimde düzenlemektir. Böylece kendisini güvenlik içinde ve güçlü hissedecektir

Kuzey Ay Düğümü KAD TERAZİ Güney Ay Düğümü GAD KOÇ

Güney Koç Düğümü, kişinin sosyal durumlarda rahatsız olduğunu gösterir. Terazi'ye yönelerek başkalarıyla uzlaşma sağlanmalı, tartışmadan uzaklaşılmalıdır

Kuzey Ay Düğümü Terazi Burcunda

Her konuda mutluluğu ve uyumu hayal eden şahıslar çok arkadaş canlısı bir kişi olarak tanınmak isterler. Başkalarının varlığı bu ipler üzerinde önemli bir rol oynar. Bütün bunlara rağmen onlar bencillikleri sosyal yaşamlarını etkileyen ve genelde uyumla çatışan, gayretli ve de duygusal yönden faal kişilerdir.

Geliştirilecek Nitelikler

- İşbirliği
- Diplomasi ve davranış inceliği
- Kendi kimliğini ifade etmek
- Paylaşmak
- Her iki tarafında kazançlı çıktığı durumlar oluşturmak
- Bencil olmamak. Karşılık beklemeden destek vermek
- Durumu diğer kişinin gözleriyle görmek

Geride Bırakılacak Eğilimler

- Düşünmeden fevri davranmak
- Bencillik
- Ben merkezcilik
- Düşüncesizce kendini öne sürmek
- Öfke patlamaları
- Uzlaşmaya direnmek
- Yaşamı sürdürme konusunda aşırı kaygılanmak

Bu İnsan Aslında Ne İster

Bu insanın aslında istediği şey kendisi olmak, dikkat merkezi olmak değişik yaşam durumlarında kendini keşfetmek ve çevresini onu enerjiyle besleyen insanlarla kuşatmaktır. Bunu başarmak için, Terazi Kuzey Ay Düğümü KAD 'ü insanı kendisine odaklanmayı bırakmalı ve ona çekilmiş olan insanların doğasını keşfetmelidir. Bir kez o hangi insanların onu gerçekten takdir ettiklerini ve desteklemek istediklerini ayırt ettiğinde ve o insanları enerjiyle beslemeye başladığında ona geri gelen enerji onun istediği durumu ortaya çıkaracaktır.

Bu insanın farkında olması gerektiği özelliği bencilliktir. Yaşamamı sürdürmem için önce kendimi gözetmem gerekir ve başkaları kendi kaygıları her ne olursa olsun benim gereksinimlerimi karşılamalıdırlar. Eğer o kendisini iyi hissetmek için başkalarının onun gereksinimlerini sürekli olarak karşılamaları gerektiğini düşünürse, kendisini iyi hissetmek için daima daha çok ilgiye ve enerjiye ihtiyaç duyduğunu görecektir. O, kendisinin ona verebileceği bir partner bulmalıdır, ve o partner buna karşılık kendisini çok güçlenmiş hissedeceğinden Terazi Kuzey Ay Düğümü KAD 'ü insanının kabını doğal olarak takdirle dolduracaktır. Doyum, onun kim olduğunu gören, onu takdir eden ve ona karşılık vermek isteyen insanlarla bağ kurmakta yatar. Onu kaçınması gereken tuzak bağımsızlık arayışıdır.

Eğer kendi kendime yeterli olabilirsem, başkalarıyla başarılı bir şekilde ilişki kuracak güvene sahip olabilirim ve kendimi bu kadar yalnız hissetmem. Belli bir noktada o bir başka kişiyi desteklerken kendisini kaybetmeyi göze almalıdır. O bir kez kendini düşünmeden başkasını desteklemeye başladığında, gerçek benliğini ve ihtişamını hissedecektir.

Kuzey Ay Düğümü KAD AKREP Güney Ay Düğümü GAD BOĞA

Boğa aşırı sahip olmacı bir tutum getirebilir ; Akrep'in kendini yenileyebilen enerjisi elde edilmeli, kaybetme korkusu yenilmelidir

Kuzey Ay Düğümü Akrep Burcunda

Bilinçli ve bilinçsiz her şeyi sınanmak istekleri vardır. En yoğun hisleriyle ilişki kurabilmek ve bunları dengelemeyi öğrenebilmek için yaşamlarının en alçak ve en yüksek seviyelerini denemek isterler. Buna rağmen bu şahıslar karşımızda sağduyusu gelişmiş olan ve duyguları bastırılmış kişiler olarak görünürler. Eve, mal ve mülke bağlı olan bu şahıslar iş ha yatlarında bir bakıma her şeyin yolunda olduğu bir seviyede tutmaya özen gösterirler. Bu özende onların büyük iniş çıkışlardan korunmalarına yarar.

GELİŞTİRMESİ GEREKENLER: Düşük enerjiye neden olacak şeyleri, yararsız mal-mülkü bırakmak, sahip olma zorunluluğu olmadan nesnelerden keyif almak, başkalarının desteğini kabul etmek (fikirler, para, fırsatlar).

TERK ETMESİ GEREKENLER: Statükoya bağlılık, mülkiyetçilik, sahip olmakla aşırı ilgilenmek, bedensel arzulara saplanıp kalmak, değişime direnmek, başka bir yol olmasına karşın her şeyi tekrar tekrar aynı (zor) biçimde
yapmak.

ŞİMDİ NE YAPMALI: Dar görüşlere direnmeli, özellikle de kendininkilere. Bedensel zevklere ve maddi şeylere aşırı düşkün olmamalı. Yardım kabul etmeli. Parayla ilgili kriz durumundan kurtulmalı, biriktirme saplantısını
aşmalı. Aşk ilişkisinde beğenilmeyeceği duygusunu yenmeli, risk almalı. Fiziksel gereksinimler kadar ruhsal gereksinimlerin de önemini anlamalı.

Kuzey Ay Düğümü KAD YAY Güney Ay Düğümü GAD İKİZLER

Burada İkizler'in getirdiği günlük, yüzeysel yaşama arzusu yerine Yay'ın daha geniş, felsefi olan dünya görüşüne bırakmalıdır
Burada İkizlerin getirdiği günlük, yüzeysel yaşama arzusu yerine Yay'ın daha geniş, felsefi olan dünya görüşüne bırakmalıdır İkizler ve Yay Ay Düğümleri ekseni zihin ve fikirlerle ilgilidir.

Burada ruhun amacı; edindiği bilgileri denetimlemeyi öğrenmek ve üst bilince ulaşmaktır. Kişi bir fikirden diğerine geçmekten kurtulup bağlılık ve sadakati deney imlemek ister. İkizler sürekli bilgi toplar ama kullanılabilir bilgiyi oluşturup büyük resimdeki detayları keşfedemez. Yay ise büyük resme çok daha fazla odaklanır.

Güney Ay Düğümü İkizler yüzeyselliğe çekilir. Sürekli olarak bilgi toplamakla meşguldür fakat edindiği bilgilerin derinliğini anlayarak başkalarına aktarmakta zorlanır. Hayattaki pek çok şeye karşı doymak bilmeyen bir merakı vardır. Değişiklikten çok hoşlanır ve her zaman yeni fikirler ve yeni bilgiler peşinde koşar. Bununla birlikte olumsuz anlamda bu yerleşim kişinin dikkatini belli bir noktada odaklamasını ve bilgiyi özümsemesini zorlaştırır.

Gerçek bilgelik sorumluluğunu da yanında getirir ve sadece inanmak değil bununla yaşanması gerekmektedir. Güney Ay Düğümü İkizler inandığı konularla ilgili kendini geliştirici bir adım atmaya her zaman hazır değildir. Bu ancak kişinin Kuzey Ay Düğümü Yay’a gittiği zaman gerçekleşir. Kişi burada her şeye daha geniş bir çerçeveden bakmayı öğrenir.

Kişi geçmiş yaşamlarında bilgiyi, yaşayarak ve örnekler vererek öğretmek yerine, insanlara vaaz vererek aktardığı için Kuzey Ay Düğümü Yay’ın üstesinden gelmesi gereken, bilginin gerçek derinliklerini özümsemektir. Bu noktada Güney Ay Düğümü İkizler kişiyi zorlayacaktır çünkü bilgiyi toplamak ve yüzeysel olarak konudan konuya atlamakla fazla meşguldür. Edindiği bilginin derinliklerine inmek ve özümsemek kişiyi zorlar. Geçmiş yaşamlarında kişi pek çok konuda bilgi edinmiş, öğrenmiş ama kendinden bir şeyler katmamıştır.

Bu yaşamında ise bilgisini derinleştirerek gerçek bilgeliğe ulaşmayı deney imleyecek ve kendi deneyimlerini etrafına aktaracaktır. Yine kişi geçmişte dini konularla da aşırı ilgilenmiş ama burada da sadece bilgiyi taşıyarak, olduğu gibi aktarmış, edindiği inancın gerçek anlamını hiç araştırmamış olabilir. Kuzey Ay Düğümü Yay bilmekten çok inanır ve bilgiyi deney imlemeden körü körüne inanmaz. Kuzey Ay Düğümü Yay yaşamını sürdürürken sürekli olarak soru sorar: “Niye buradayız?”, “Ben kimin?”, “Bunun anlamı nedir?”. Sürekli olarak bilgi sentezler ve sezgisel yetenekleriyle bunları birleştirerek hayatının amacına bir anlam yükler. Buna rağmen soru sormaktan vazgeçmez. Bu, ruh için sonsuz bir maceradır.

Kuzey Ay Düğümü Yay Zodyak’ın doğal filozofudur ve dini, ruhsal ve metafizik alanlara çekilir. Bu kişiler çok fazla uzun mesafe yolculuğu yaparlar. Bu fiziksel anlamda seyahat etmek olabileceği gibi daha çok zihinsel anlamdaki yolculukları kapsar. Gerçeği ve anlamı araştırmak için zihni pek çok kişiden çok daha fazla uzaklara gidecektir. Pek az şeyi gerçek, görünür değeriyle alır. Bilgi bu kişiler için birçok şeyden çok daha fazla değerlidir. Sadece bilgi edinmiş olmak için bilgi edinmez, bunların altında yatan yaşamsal modelden hoşlanır.

Buraya ulaşan kişi yaşamın kendisini büyük bir mandala olarak algılar. Güney Ay Düğümü İkizler bilgiyi toplar, Kuzey Ay Düğümü Yay bilgiyi sentezler. Yay, İkizlerin bilgisini alıp özümser ve evrenin nasıl işlediği ya da geniş bir perspektifte işlerin nasıl yürüdüğünü anlar. Yüksek eğitim, seyahat ya da kültürler arası çalışmalar Kuzey Ay Düğümü Yay’ın gerçeği aradığı konuları oluşturur. Bu kişi geçmiş hayatları boyu kendini dualite tuzağına düşürüp durmuştur. Herhangi bir konuda hiçbir zaman net bir tutum sergilememiştir. Bu sebeple bu hayatında fikirlerini ve düşüncelerini sürekli olarak değiştirme eğilimi içindedir.

Herkesle her şeyi denemiş bu sebeple de biraz yüzeysel kalmıştır. Kişinin geçmişten gelen dersi ise bağlılık ve sadakat olacaktır. Her iki tarafa da inanmak ortada kalmasına neden olur ve geçmiş yaşamında aşması gereken yüzeyselliği destekler. Hala kişi bir tarafa tam olarak inanmanın ve bağlanmanın diğer taraftaki fırsatı kaçırmak olduğunu düşünür. Şu anda yaşamak ister ve bir bukalemun gibi bulunduğu çevrenin rengine bürünüverir. Uyum kapasitesinin yüksek oluşu çabuk taraf değiştirmesine neden olur ve kazanan tarafta olmayı daha çok tercih eder. Bu sebeple iki yüzlülük ve riyakârlıkla suçlanabilir.

Fakat aslında bu kişinin eğilimi değişkenlik ve şartlara uyum sağlamak yönündedir. Net bir cümle kurduğunda bile gözleri karşı tarafın buna inanıp inanmadığını test eder. Grinin tonlarını görmeye çalışmakla çok fazla meşgul olması, kendi içindeki ışığı görememesine neden olur. Oysaki bu kişinin hayatının en büyük macerası bilgeliği aramaktır. Bu yöne daha ileriki yaşlarda, özellikle 30’lu yaşlardan sonra yönelecektir. Kuzey Ay Düğümü Yay’ın öğrenmesi gereken dersi; kişinin gerçeği görebilmesi için önce gerçekliği yaşaması gerektiğidir.

Bilgi ancak deneyimlendiği zaman farkındalık haline gelir. Dikte edilen bilgi kişi tarafından deneyimlenmemiş ve farkına varılmamışsa sadece bilgi olarak kalacak ve bir başkasına yine dikte edilecektir. Bu eksen kişinin bu farkında lığı yaşamasına yardım eder. Kişi kendini eğiterek yüksek bilinciyle konuşmayı öğrendiği zaman sonunda kendi gerçek kimliğini konuşmaya başlayacaktır. Artık kendi içindeki ruhsallıkla konuşacaktır.

Kuzey Ay Düğümüne ulaştıktan sonra kişi artık kendi özgürlüğünü engelleyen, gereksiz bilgi ve konuşmalardan kendini alıkoyacaktır. Sonunda, madalyonun iki yüzü olmasına rağmen tek bir parçadan oluştuğunu fark eder. Güney Ay Düğümü İkizlerin Natal haritada bulunduğu ev; hangi alanların geçmiş yaşamda kişinin zihnine bela olduğunu gösterir. Kuzey Ay Düğümü Yay’ın Natal haritada bulunduğu ev ise; yüksek bilincin hangi alanda kişiyi aydınlatacağını ve karmaşayı çözümleyeceğini gösterir. Şimdiki hayatındaki gelişmeler, kişiyi karasızlıklardan kaynaklanan kısıtlamalardan özgür kılacaktır.

Kuzey Ay Düğümü Yay Burcunda

Samimi, nazik, bilgili ve açık fikirli olmak isterler. Bu kişilerin o kadar değişken duyguları vardır ki, "Bir evet efendimi ikiyüzlü birisine benzetilebilirler. Bazen bir şey üzerinde dikkatlerini yoğunlaştırmada zorluk çekerler. Amaçlarının nadiren hedefe ulaştığı yere gayretlerini harcama eğilimleri vardır. Hareketsiz kalamama hayalleri, onları durmadan değişen bir noktada tutar. Böylece hayaller hiçbir zaman tarif edilemez. Aslında bu şahıslar hayal edebilmeyi hayal eder

Geliştirilecek Nitelikler

- Sezgiye , olacakları önceden bilme yeteneğine ve görünmez rehberliğe güvenmek,
- Yüksek bilinçten konuşmak,
- Spontane olmak - bir özgürlük ve serüven duygusu geliştirmek,
- Sansürsüz açık sözlü iletişim,
- Kendine itimat etmek,
- Tek başına ve doğada zaman geçirmek,
- Sabır,
- Sezgisel dinlemek - sözcüklerin ardındaki anlamı işitmek

Geride Bırakılacak Eğilimler

- Başkalarının ne düşündüğü konusunda sonradan fikir yürütmek,
- Kararsızlık,
- Sürekli olarak daha çok bilgi aramak,
- Başkalarının duymak istediklerini söylemek,
- Dedikodu yapmak,
- Sabırsızlık - hemen yanıtlar istemek,
- Başkalarının kendisiyle ilgili algıları dahil, kendininkiler yerine başkalarının algılarına güvenmek

KAÇINILACAK TUZAK

Yay Kuzey Ay Düğümü (KAD) insanının ölümcül ihtiyacı zihinsel güvenliktir. ("Eğer başkalarının ne düşündüklerini anlayabilir ve sonra benim fikirlerime katılmalarını sağlayacak doğru şeyi söyleyebilirsem, kendimi her zaman güvende hissedeceğim") Bu onu sonu gelmez bir bilgi arayışı tuzağına düşürebilir ("Eğer yeterinde bilgi edinebilirsem, 'gerçeği' bulabileceğim, ve o zaman ne yapacağımı bileceğim").. . Ama bu dipsiz bir kuyudur: O asla, insanların zihinlerini onlara doğru şeyi söyleyeceğinden emin olarak okuyamaz. O kontrolü bırakmalı ve kendi sezgisine kulak vermelidir. Kendi gerçeğine itimat etmek ve ona uygun davranmak onun dürüstlüğünü ortaya çıkarır, ki bu da aradığı güvenliği ve iç huzurunu kazanmasına yardımcı olacak doğru insanları kendisine çekecektir.

Sonuçta, o "gerçek" in ne olduğunu bilecek kadar yeterince bilgiye asla sahip olamayacaktır. Bir noktada Yay Kuzey Ay Düğümü KAD 'ı insanı (Güney Ay Düğümü İkizler)mantığı aşıp sezgisine ulaşmalı, ve daha yüksek gerçeğinin ona söylediği şeyi sergilemelidir. İroni şu ki; o ruhsal rehberliğine inanıp güvendiğinde, çevresinde olup bitenleri de doğru bir biçimde algılayacaktır.

Bu insan Aslında Ne İster

Bu insanın aslında istediği şey, güvenle kendisi olurken, başkalarıyla birleştiğini hissetmektir. O, çevresindeki herkesin onunla tam aynı fikirde olmasını -herkesin onun bakış açısını anlamasını, onu anlamasını, kabul etmesini ve desteklemesini, olumlu güdülerini fark etmesini ister- Bunu başarmak için insanların onun gibi düşünmelerini sağlamaya çalışır. Başkalarını anlama yeteneğini kullanarak, o kişilerin fikirlerini kendi fikirlerine uyuşturabilecek sözleri söyleyebileceğini düşünür. Ama bu bir işe yaramaz; o hedeflerine ulaşmak için dikkatini kendi gerçeğine odaklamalıdır.

Yay Kuzey AY Düğümü insanı sezgisel olarak hissettiği sözleri söylediğinde, kendisi içinde bulduğu durumla uyum içine girer, O yüksek benliğinden yaşadığı ve konuştuğunda, uygun olmayan arkadaşlar geriye çekilir ve uygun olan yeni insanlar belirirler. Bu insan kendi yüksek gerçeğine uygun olarak hareket ettiğinde, aynı şekilde uyumlanmış olan diğer insanlar onu doğal olarak algılarlar, ve aynı ruhsal değerleri paylaştıklarından, en güvenilir arkadaşlar olurlar.

YETENEKLER/MESLEKLER

Bu insan son derece sezgiseldir ve psişik alanlarda yükselebilir, sezgisel farkındalığını kullanarak başkaları için medyumluk ve psişik okuma yapabilir. O yabancı ülkelerle ilişkileri içeren durumlarda da son derece başarılı olabilir. Bu insan, çözümler bulmak için yeteneklerini kullandığında, hem çok mutlu, hem de parasal yönden çok başarılı olur. İyi seçimler şunları içerir; Avukat, dini ya da ruhani bir lider, profesör, yayıncı, ya da reklamcılık alanında bir iş-fikirleri kitlesel düzeyde yayabileceği ya da inandığı bir davayı destekleyebileceği herhangi bir yol.

Bu insan, başkalarının ruh hallerini anlama konusunda doğuştan yeteneklidir, bu yüzden o, çoğunlukla, olası sonuçları ve tehlikeleri önceden görür. O sezgisel olarak gördüğü gerçekleri dile getirdiğinde, doğal iletişim becerisi herkesin kazançlı çıktığı bir durum ortaya çıkarır. Ancak, eğer başkalarının nasıl düşündüklerini anlamanın ve bildirmenin hedef olduğu mesleklerde çalışırsa, o kadar başarılı olamayabilir. Sıradan konuları öğretmek, ya da ilhamdan çok olguyla ilgili projeler yazmak onun huzursuzluğunun ya da beklenmedik biçimde incinme korkusunu artırır. Doğuştan gelen yazma/konuşma yeteneklerini (Güney Ay Düğümü İkizler!) yüksek gerçekleri iletmek ve uygulamak için kullandığında o daha iyi durumda olur.

Kuzey Ay Düğümü KAD OĞLAK Güney Ay Düğümü GAD YENGEÇ

Bu kutuplaşma, yuvanın verdiği güvenle meslek hayatının zorlukları arasındaki gerilimi yansıtacaktır. Başkalarına gösterilen merhamet ve koruyucu tutum Oğlak'ın disiplini ile daha anlamlı sonuçlar getirebilir

Kuzey Ay Düğümü Oğlak Burcunda

Çok geleneksel hayalleri hayal etme eğilimindedirler. Yüksek seviyeli işlerde ve iyi mevkilerde bulunmak isterler. Huzurları onlar için çok önemlidir, çünkü onlar hayal ve uyumun önemli elemanlar olduğunu düşünürler. Son derecede ihtiyatlı olan bu kişiler asla ne yaptığını, nereye gittiğini bilmeyen kimselerin ardında kalırlar. Tarafsız ve iyi yöneticilik özelliklerine sahiptirler. Oldukça da duygusal olan bu kişiler alıngan tiplerdir. Rahatlarını severler ve değişikliklerden hoşlanmazlar.

GELİŞTİRMESİ GEREKENLER:

- Kendine hakim olmak,
- özsaygı,
- hedefleri yönetmek,
- geçmişi bırakmak,
- kendine ilgi göstermek,
- sorunları akla uygun yaklaşımlarla çözmek,
- vaatleri ve sözleri yerine getirmek.

TERK ETMESİ GEREKENLER:

- Bağımlılık,
- kapris,
- nedensiz huysuzluk,
- kendini korkuyla sınırlamak,
- şimdiki andan kaçmak için geçmişi kullanmak,
- kendini tecrit etmek,
- evde çok zaman geçirmek,
- kişisel risk almaktan kaçınmak.

ŞİMDİ NE YAPMALI:

- İnsanların ruh hallerini yönetmekten vazgeçmeli,
- çevresindekilerin hissettikleri şeyi hissetmelerine izin vermeli.
- Reddedilme korkusuyla hareket etmemeli,
- vazgeçmeyi öğrenmeli,
- çocuk gibi davranma dürtüsünden kurtulup, yetişkin olup sorumluluk almalı.

Bağımlılıkla gelen etkilerden ötürü güçlü partnere ihtiyaç duyar. O nedenle geçimini sağlayacak, onu evde tutmak isteyen birini seçer ve böyle hareket ettiğinde ilişki bozulur.

Kuzey Ay Düğümü KAD KOVA Güney Ay Düğümü GAD ASLAN

Bu düğümler paylaşımı öğretirler.

Kuzey Ay Düğümü Kova Burcunda

Özgürlüklerini, çevre yapılarını aşmayı ve istedikleri her şeyi müdahale olmaksızın yapmayı isterler. Serbest çalışma, fen, öğretim veya insanlarla ilgili çeşitli alanlarda kariyer sahibi olmayı hayal ederler. Ayrıca hayallerinin en büyüğü de başkalarının bağımlılığı altında çalışmamalarıdır. Sempatik olan bu kişiler olabildiğince dışarı açılmaya ve sosyalleşmeye eğilimlidirler. Bu kişilerin bağımsızlık gereksinimleriyle bağımlılık gereksinimleri arasındaki çatışmada dengelerini bozulur.

GELİŞTİRİLECEK NİTELİKLER

- objektif olmak
- dostluk için arzu duymak
- grubun en yüksek hayrına olan kararları almak
- genel inançlara uymayan fikirleri paylaşmaya gönüllü olmak
- insancıl davaları savunmaya gönüllü olmak
- gruplara aktif katılım
- eşitliğin farkındalığı
- başkalarıyla belli rollerinden ayrı olarak , bireyler olarak ilişki kurmak
- başkalarının nasıl özel olduklarının farkına varmak

GERİDE BIRAKILACAK EĞİLİMLER

- kendi istediği şeyi elde etmekte ısrar etmek
- sırf otorite kullanmak için değişiklikler yapmak
- (aşkta yada kumarda) riskler almaya bağlılık
- inatçılık ve dik başlılık
- onaylanma gereksinimine bağlılık
- melodramatik eğilimler
- kalbinin sesini dinlemek yerine , kendisinden bekleneni yapmak
- tutkuda aşırılığa kaçmak
- başkalarının öneminin farkında olmamak
- korkuya dayanan kibirli tepkiler

Kuzey Ay Düğümü KAD BALIK Güney Ay Düğümü GAD BAŞAK

Bu kişiler kendilerini başkalarına adamakta güçlük çekebilirler. Duyguların da paylaşılması gerekir

Kuzey Ay Düğümü Balık Burcunda

Yalnız bırakılmayı hayal eden tiplerdir, hayatın gizemlerini düşünmek konusunda özgür olabilmek için toplumla aralarındaki bağı kesmek isterler. Oysa bu şahıslar için bu bağlantıyı kesme arzusu beraberinde toplum tarafından dışlanmayı getirir. O zaman da tatminden çok incinme hissederler. Kişiler çekingen, utangaç ve bazen ifade edilmesi zor olan duygularını baskı altında tutma eğiliminde olurlar. Titizce davranmalar veya kaçamakça sarf edilen sözler düşünmenin yerini alır ve hayallerine mani olur.

Kendini hizmete adayan, sezgilerini geliştiren, ruhsal derinlik arayan, idealist, insancıl, şefkatli kişilerdir. balık Kuzey Ay Düğümü KAD 'ünden inancı öğrenecektir. yaşamı küçük parçalara ayırmayı bırakınca, "evrensel bilinç" i ayırt edebilir ve her şeyin "bir", birin de "herşey" olduğunu öğrenebilir. hazırladığı planların bozulduğunu görünce başkalarını da değişik bir gözle görecek; "evrensel sevgi" yi anlayıp daha büyük bir sevgi ile evrene girecektir.

Bu ruhsal gelişme onu geçmişte kendi koyduğu kısıtlamalardan kurtaracak ve bütünlüğe ulaşacaktır. zaman zaman sezgileriyle yaşamın ne olduğunu görebilirse de geçmiş deneylerinden ötürü kuşkulu olduğu için, geri dönüp aynı yolu baştan izlemesi gerekmektedir. (Güney Ay Düğümü GAD 'ün bulunduğu ev hangi alanda kişisel düşünceleri yüzünden katılaştığını, Kuzey Ay Düğümü KAD 'ün bulunduğu ev ise ruhun biçimsel bağlarını nasıl koparıp tanrı ile birlikte olacağını gösterir. )

GELİŞTİRMESİ GEREKENLER: Yargılayıcı olmamak, şefkat, meditasyon ve iç gözlem yoluyla zihni özgürleştirmek, ruhsal yola odaklanmak, evrenle bağlantıyı kabul ve tasdik etmek, değişimi hoş karşılamak.

TERK ETMESİ GEREKENLER: Aşırı endişe tepkileri, analizciliği abartmak, saplantılı kaygı, ayrıntıların önemine kafayı takmak, eleştirici ilk tepkiler, hata bulmak, başkalarını haksız çıkarmak, esnek olmamak.

ŞİMDİ NE YAPMALI: Hayalini başkalarına sunan harika bir ressam, zanaatkâr, oyuncu ya da müzisyen olmaya eğilimli. Sürekli yanıtlar peşinde koşmamalı, mükemmeliyetçi tutumunu bırakmalı. Değişimi, hayatın akışına kendini bırakmayı öğrenmeli. Duygusal yaşamında açıklığı öğrenmeli.
Kullanıcı avatarı
dark_venus
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 575
Yaş: 38
Kayıt: Cum 15 Ara, 22:41

Okunmamış mesaj gönderen dark_venus » Pzt 09 Tem, 12:32

BOĞA..
Bu bilgiyi aramakla bulamazsın.
Ama ne var ki bulanlar, yalnızca aramış olanlardır


Mucizeler olmaktadır.Doğaya aykırı olarak değil,bizim doğa hakkındaki bilgilerimize aykırı olarak...

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Pzt 09 Tem, 17:15

hepsi benim için doğru ve birbirinden güzel konular oldu. hemen hemen hepsi doğru.. hiç hata bulamadım. teşekkürler eline sağlık.

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Sal 10 Tem, 17:08

:) helal sana.

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Sal 10 Tem, 19:57

BURADAN DEVAM KENDİNİZİ İRDELEMEYE

Kuzey Ay Düğümü Koç Burcunda-Güney Ay Düğümü Terazi Burcunda
Kuzey Ay Düğümü Boğa Burcunda-Güney Ay Düğümü Akrep Burcunda
Kuzey Ay Düğümü İkizler Burcunda-Güney Ay Düğümü Yay Burcunda
Kuzey Ay Düğümü Yengeç Burcunda-Güney Ay Düğümü Oğlak Burcunda
Kuzey Ay Düğümü Aslan Burcunda-Güney Ay Düğümü Kova Burcunda
Kuzey Ay Düğümü Balık Burcunda-Güney Ay Düğümü Başak Burcunda
Kuzey Ay Düğümü Terazi Burcunda-Güney Ay Düğümü Koç Burcunda
Kuzey Ay Düğümü Akrep Burcunda-Güney Ay Düğümü Boğa Burcunda
Kuzey Ay Düğümü Yay Burcunda-Güney Ay Düğümü İkizler Burcunda
Kuzey Ay Düğümü Oğlak Burcunda-Güney Ay Düğümü Yengeç Burcunda
Kuzey Ay Düğümü Kova Burcunda-Güney Ay Düğümü Aslan Burcunda
Kuzey Ay Düğümü Başak Burcunda-Güney Ay Düğümü Balık Burcunda

Yukarıdaki başlıkların hepsi aşağıdaki linkte birleştirilmiştir.

ay-dugumleri-ve-ruhumuzun-pusulasi-t8719.html
BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!


Nilperi

Re: Ay Düğümleri Evlerde ve Burçlarda KAD ve GAD

Okunmamış mesaj gönderen Nilperi » Pzt 31 Tem, 15:21

KAD GAD konusu için teşekkür ederim çok ayrıntılı ve açıklayıcı olmuş. :op

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2306
Yaş: 28
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03

Re: Ay Düğümleri Evlerde ve Burçlarda KAD ve GAD

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 31 Tem, 22:20

Zamanında eklerken kaynak belirtilmemiş 2007 yılında eklenmiş yazı. Keşke onu da yazsalarmış. Benim de çok faydalandığım bir kaynak. Yazarı kimse teşekkür ediyorum kendisine.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astrolojide Evler” sayfasına dön