AKREP EVLERDE

akrep burcu evlerde etkileri ve sonuçları

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
dark_venus
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 575
Yaş: 37
Kayıt: Cum 15 Ara, 22:41

AKREP EVLERDE

Okunmamış mesaj gönderen dark_venus » Cmt 05 May, 19:22

Resim
AKREP BURCU HANGİ EVDE NASIL BİR ETKİ GÖSTERİYOR.

1. Ev: Bu evde Akrep olduğunda dünyaya şüpheyle bakabilirisiniz. Siz harekete geçmeye hazır olana dek ölçümler kendini korumak için gereklidir. Bilinçaltınızda izler ve duygusal bilgi biriktirirsiniz. Sizin işiniz (aslında olabilecekken) tatlı (sevimli) olmak değildir. Bizleri birbirimize bağlayan yeraltı sularında yüzmektir. Size duygularınızı ehlileştirmeniz öğretilmiş olabilir, ama küçük kabarcıklar biraraya gelir, lava dönüşür bunu ise patlama izler.Yüzeyin hemen altındaki gölge güçlerin şiddetle farkında olarak kendinize karşı sert olabilirsiniz. Karanlık yüzünüzle karşılaşmak (..yüzünüzü olumlamak/…hoş karşılamak) size yardımcı olabilir. Hoşnutsuzluk, kıskançlık ve şüphe, bunların amacını anladığınız sürece sizin için itici bir güç haline dönüşebilir. Psikoloji burada doğuştan vardır. Kendinizi ve motivasyonlarınızı keşfetmek onları yargılamaktan ve reddetmekten çok daha yardımcıdır.

2. Ev: En büyük yeteneğiniz kaynağı bulma konusundadır. Sizin bilinen güç dizginlerini elinizde tutmaya ihtiyacınız yoktur. Sizin armağanınınız birbiriyle ilintisiz güçleri biraraya getirerek bunların nasıl altına çevrilebileceğini bilmektir. Başkalarının kayıp gördüğü yerde siz fırsat görürsünüz. Karmaşıklığınızı değerlendirin. Bu sadece istenmeyen işgaller için bir bariyer değil, aynı zamanda sizin sihirli güçlerinizin de anahtarıdır. Başkalarının neler sunduğu konusunda tarafsız olabilirsiniz. Bu durum onların yapabileceklerinin en iyisini yapmalarına yardımcı olmanızı sağlar. Yeteneklerinizi acımasız olmayan bir biçimde değerlendirin. İhtiyacınız olan tek şey kendi değerinizi bulmanızı sağlayacak yola uzanan iyi bir takıntı. Burada ilgi alanınızdan elde edebileceğiniz her şeye sahip olursunuz.

3. Ev: Başkalarının ortada olanı gördüğü yerde siz gizli akıntıları görürsünüz. Gözlem yetenekleriniz, konuşmak için yüreklendirilmediğiniz bir çocukluk döneminde bileylenmiş (keskinleşmiş) olabilir. Böylece, siz yaşıtınız olan diğer çocuklardan çok daha fazla izlemiş ve öğrenmiş olmalısınız. Söylediğiniz sözler laf-ı güzaftan ibaret, ağdalı, mısra dolduran sözler değildir. Kendiniz nasıl dikkatle dinliyorsanız, aynı dikkatle de dinlenmek istersiniz. İletişim değişmek üzeredir, diğerleri de gizli olanı görmek ya da hissetmek üzeredirler. Seslerde, sessizlikte ve nüansdaki gücü bulmak, mesajınızı güçlendirir. Bağlantının derinliği gerçeklerden güçlüdür, ama bazen de basit gerçeğin gerçekten basit (sadece basit bir gerçek) olduğunu anlamakta yarar vardır.

4. Ev: cinsel, güç, ölüm gibi yetişkinliğe ait gizler sizin çocukluk döneminize yakın konulardır. Gölgede kalan yönlere ait bir içsel farkındalık belki de sizin masumiyet duygularınıza erkenden son vermiştir. İdeal durumda, ailenizin yapısında sağlıklı duygulara dayanan bir psikolojik araştırma (inceleme) ve bağlılık vardır. Ama bazen bu durum, kendini sağlıksız kontrol biçimleri ve aile içi sırlar olarak gösterebilir. 4. Ev haritanın esasıdır. Akrep’in bu evde bulunması sizin kendinizi ciddiye aldığınızı aklımıza getirir. Görünenin ardındaki kişi, dünyanın merkezine inen bir boru hattına sahiptir. İhtiraslar ölçütlerin ötesindedir, ama nadiren başkaları tarafından görülür. Topluluk içindeki suskunluğunuz sahip olduklarınızın (krizlerle başa çıkabilme yeteneği) inkarı gibi görünse de aslında sizin koruyucunuz da sayılabilir.

5. Ev: Oyun sizin için ciddi bir iştir. Oyunun içindeyken aklınıza başka hiçbir şey gelmez. Yoğunluğunuz, karşı taraftakini kırmadan oynamayı zorlaştırır. İdeal durumda, her şeyinizi verirsiniz. Yapılan işe hissedilen ihtiras sizi aklın sınırlarının ötesine çekebilir, ama aslında Akrep de bundan ibarettir. Gönül işleri de doğal olarak hafife alınmaz. Kalbiniz güçsüz değildir, haliyle ihtiraslarınız da. Bu yerleşimde, erotik olarak son derece hazır olmasına rağmen kişisel ifadesi utangaç olan bir kişinin ihtirasını saklaması görülmemiş bir şey değildir. Gücü o kadar kuvvetle hissedersiniz ki göstermemek için direnirsiniz. Gücünüzü dikkatle yönlendirmek yaratıcı bir etki oluşturmanızı sağlar. Bir kenara atılmış maddeleri ve fikirleri yeni kreasyonlara dönüştürme yetiniz vardır.

6. Ev: Görevler tutkuyla yüklenilir. En iyi yürüyen iş, sizin zorlayıcı bulduğunuz, o olmadan yaşayamayacağınızı düşündüğünüz iştir. Bu ,kendini işini yapmaya zorlanan biri gibi hisseden kişinin durumuna benzer. Bu durum bazen dışsal baskı ve zorlamalarla oluşabilir. Ama en iyi durumda , değişikliği sağlamak veya krizle başa çıkabilmek için en ince detaylarına kadar işle uğraşmak olarak kendini gösterebilir. İşte gücün doğru kullanımı önemli olacağı için yönetim konuları da gündeme gelebilir. İşin yapılabilmesi için önemli oranda rahatsızlıkla mücadele edilmesi gerekeceği için konsantrasyon güç olarak kabul edilebilinir. Sağlık ve hobiler de 6. Evin konularıdır. Düzenli olarak yapılacak temizlik ve güç toplama idealdir. Açıkça dile getirilmediği sürece alınganlık bir hastalık sebebi olabilir.

7. Ev: Bilinçli ya da bilinçsiz olarak istenen, değişime duyulan doğal tepkinin üstesinden gelmek için size yardımcı bir partnere sahip olmaktır. Sizi yeniden şekillendirmeye çalışacak güçlü bireyleri etkileyebilirsiniz. Paradoksal olan diğerinin de güçlü arzuların insanı olması, ama aynı zamanda da kendini kısıtlamasıdır. Sizin asıl meseleniz gücünüzü geri almak ve burada oluş sebebinizin başkalarını değiştirmek olduğunu hatırlamaktır. İlişkiler güven ve kontrol gibi köklü konularla ilintilidir. Bunun aynısını yapabilecek biriyle korkularınızı paylaşabilme arzusu, değişim yolunda bir basamak olması koşuluyla size yardımcı olabilir. İlişki kendinizi güvene almak demek değildir. Gücü sizinkine eşit birinin yardımıyla kendi derinliklerinize inmekle ilgilidir.

8. Ev: Bu Akrep’in doğal evidir, bu nedenle de cinsel, ölüm ve dönüşüm gibi temel konular size daha tanıdık olabilir. Siz, beden akıl ve ruh için bir rehbersiniz. Burada oluş sebebiniz, tüm kaynaklarını ortaya çıkarmaları için insanları sınırlarının ötesine taşımaktır. Bu evin temasıyla ilgili bir yansıtma yaşanması ve sizin, sizi arzuyla doldurup değişmenizi sağlayacak birini aramanız olasılığı da vardır, ama korkuların içine nüfuz edip, bilinen rahatlık dünyasının ötesine geçmesi gereken sizsiniz. Mahremiyet, yoğun birliktelikler aracılığıyla ruhunuzu yeniden keşfetmek üzeredir. İhtirassız partnerlerle işiniz olmaz. Başkaları krizdeyken siz en iyi performansınızı sergiliyor olabilirsiniz. Bu özellik şifa verenler ve hertürlü yardımcılar için çok yararlı olabilir. Hiçbir negatif çıkar gözetmeden almak ve vermek buradaki en önemli mücadele konularından biridir.

9. Ev: Her şeyin anlamıyla ilgilenirken , bir parça şüphecilik sizin için olağan sayılabilir. Eğer öğretmen yeterince karizmatikse veya sizin sınavlarınızı geçebiliyorsa, tamamen kendinizi ona bırakabilirsiniz. İnançlarınız ne sıradandır ne de hayatta yaptığınız gerçek seçimlerle ilintisiz. Gençliğinizde dini aşırılıklarla veya cezalandıran yargılamalarla karşılaşmış olabilirsiniz. Bu pozisyon çoğunlukla, daha sonra yeni ve daha güçlü bir inanç formunu keşfetmek üzere dini reddeden insanlara uygundur. İnançlarınız konusunda şakacı olmanız olası değildir. Bunlar katıksız inanç davranışları değildir, herbiri iliklerinize işlemiş kavramlardır. Eğittiğiniz zaman bunu tüm varlığınızla yaparsınız. Seyahat ettiğinizde normal turistler gibi değil, gidilen yerin iliklerine kadar sızan biri olarak dolaşırsınız.

10. Ev: Profesyonel olarak sizin kariyerinizde iki konum olabilir, ya kariyeriniz kendi kontrolünüz altındadır ya da baskıcı birinin başparmağının altında. Toplumsal olarak onaylanan formlara yönlendirilidiği sürece Akrepsel ihtiras sizin için çalışır. Seçtiğiniz alanda değişim gücü olmanıza yarayan bir yoğunluğunuz vardır. Odaklanmadığınız takdirde, duygularınız bastırılır, ve alınganlık beklenen bir tepkidir. Şifa verme, (fiziksel, duygusal veya finansal) kriz ve reformla ilgili meslekler uygundur. Bu dünyadaki yerinizin hakkınız olduğunu hissetmek sizin için yaşamsaldır. Bu izin olmadan, enerjilerinizin efektif olarak kanalize edilmesi imkansızdır. Dışardan soğukkanlı görünseniz de davranışlarınıza karşı kişilerin tepkisini ölçersiniz. Baskının yoğun olduğu zamanlarda büyük bir lider olabilirsiniz. Sizi harekete geçirecek meydan okumaları seçerek kendi baskınızı yaratabilirsiniz. Bu odak olmadan, küçük mevzular sizi başarısızlığa uğratabilir.

11. Ev: Bu sosyal ya da politik bir partizanın pozisyonu olabilir. Sadık arkadaş,tutkulu yoldaş veya devrimci olabilirsiniz. Güven, gösterişli sayılardan daha önemli olduğu için geniş bir arkadaş çevresine ihtiyacınız yoktur. Popülerliğin yolunuza çıkması ise sizin grup toplantılarına getirdiğiniz yoğunlukla ilgilidir. Sizin derdiniz insanları etkilemek değil, dönüştürmektir. Ana akıntıya dahil olamayan gruplardan etkilendiğinizi farkedebilirsiniz. Sizin işiniz statükoyu desteklemek değil, sorgulamaktır. Amaçlarınız yüzünden feci bir yenilgiye uğrayıp, daha sonra küllerinden doğma yeteneğine sahip olabilirsiniz. Sırtı duvara dayalı kişinin en kuvvetli kişi olması tipik bir Akrepsel durumdur. Her durumda, her şeyiyle yatırım yapanlara en büyük saygıyı duyarsınız. Geride kalan takım arkadaşları sizin eleştrilerinize maruz kalırlar.

12. Ev: Toplumun dışlanmışlarıyla kendini özdeşleştirme 12. Eve ait bir özelliktir. Akrep’in burada olduğu hallerde durum daha da belirginleşir. Feci durumlarda güçlü olmak ve bu şekilde güçsüzler için kuvvetli bir müttefik olmak olasıdır. Gücünüzü daha ümitsiz zamanlara saklayabilirsiniz. Gücünüzü açıkça göstermek zordur. Kendinizi güç sahibi birisi olarak görmek rahatsızlık hissetmenize neden olabilir. Tüm kartlar elinizde olsa bile kendinizi kaybedecek kişi gibi hissedebilirsiniz. Buradaki bir başka tema ise okült, şifa ve metafiziğe duyulan ilgi ve derin bir mistisizm olabilir. Gerçekle ilgili geleneksel fikirlere sahip olmaktan çok dünyalararasında rehberlik yapan birisi olabilrisiniz.


Bu bilgiyi aramakla bulamazsın.
Ama ne var ki bulanlar, yalnızca aramış olanlardır


Mucizeler olmaktadır.Doğaya aykırı olarak değil,bizim doğa hakkındaki bilgilerimize aykırı olarak...


Kullanıcı avatarı
dark_venus
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 575
Yaş: 37
Kayıt: Cum 15 Ara, 22:41

Okunmamış mesaj gönderen dark_venus » Cmt 05 May, 19:25

Kişisel Haritamda akrep burcu 1. ve 2. evimde
1. Ev: Bu evde Akrep olduğunda dünyaya şüpheyle bakabilirisiniz. Siz harekete geçmeye hazır olana dek ölçümler kendini korumak için gereklidir. Bilinçaltınızda izler ve duygusal bilgi biriktirirsiniz. Sizin işiniz (aslında olabilecekken) tatlı (sevimli) olmak değildir. Bizleri birbirimize bağlayan yeraltı sularında yüzmektir. Size duygularınızı ehlileştirmeniz öğretilmiş olabilir, ama küçük kabarcıklar biraraya gelir, lava dönüşür bunu ise patlama izler.Yüzeyin hemen altındaki gölge güçlerin şiddetle farkında olarak kendinize karşı sert olabilirsiniz. Karanlık yüzünüzle karşılaşmak (..yüzünüzü olumlamak/…hoş karşılamak) size yardımcı olabilir. Hoşnutsuzluk, kıskançlık ve şüphe, bunların amacını anladığınız sürece sizin için itici bir güç haline dönüşebilir. Psikoloji burada doğuştan vardır. Kendinizi ve motivasyonlarınızı keşfetmek onları yargılamaktan ve reddetmekten çok daha yardımcıdır.

2. Ev: En büyük yeteneğiniz kaynağı bulma konusundadır. Sizin bilinen güç dizginlerini elinizde tutmaya ihtiyacınız yoktur. Sizin armağanınınız birbiriyle ilintisiz güçleri biraraya getirerek bunların nasıl altına çevrilebileceğini bilmektir. Başkalarının kayıp gördüğü yerde siz fırsat görürsünüz. Karmaşıklığınızı değerlendirin. Bu sadece istenmeyen işgaller için bir bariyer değil, aynı zamanda sizin sihirli güçlerinizin de anahtarıdır. Başkalarının neler sunduğu konusunda tarafsız olabilirsiniz. Bu durum onların yapabileceklerinin en iyisini yapmalarına yardımcı olmanızı sağlar. Yeteneklerinizi acımasız olmayan bir biçimde değerlendirin. İhtiyacınız olan tek şey kendi değerinizi bulmanızı sağlayacak yola uzanan iyi bir takıntı. Burada ilgi alanınızdan elde edebileceğiniz her şeye sahip olursunuz.


1. evimdeki pluto/akrep neden akrep gibi davrandığımın önemli bir göstergesi..Çünkü evlerdeki gezegenler ve burçlar psikolojik fonksiyonlarda etkilidir.1. ev dış görünümü de vurgular.Plutonic bir dış görünüm kazandırır.
Benim gibi Akrep olmayıp kendinde Akreplik hissedenlere belki faydası olur diye düşündüm..
Bu bilgiyi aramakla bulamazsın.
Ama ne var ki bulanlar, yalnızca aramış olanlardır


Mucizeler olmaktadır.Doğaya aykırı olarak değil,bizim doğa hakkındaki bilgilerimize aykırı olarak...

Kullanıcı avatarı
ayakrep
Mesajlar: 98
Yaş: 42
Kayıt: Cum 26 Eki, 16:42

Okunmamış mesaj gönderen ayakrep » Çrş 31 Eki, 16:26

4. evim akrep burcunda, ay, merkür, uranüs ve mars 4. evde
ay merkür ve uranüsle kavuşum yapıyor..
"Topluluk içindeki suskunluğunuz sahip olduklarınızın (krizlerle başa çıkabilme yeteneği) inkarı gibi görünse de aslında sizin koruyucunuz da sayılabilir.

"

çok doğru:)

Ay Akrep’in çekiciliği mıknatıs gibidir. Enerjisi tükenmez. Fakat bunu kontrol altına alamazsa oldukça yıkıcı olabilir. Hiç bir meydan okuma onun için ürkütücü değildir ve hiç bir şey imkansız değildir. Dış etkenler ya da diğer kişiler onun yolunun üstüne taş koyamaz.

Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1575
Yaş: 41
Kayıt: Prş 12 May, 23:46

Okunmamış mesaj gönderen dark » Çrş 31 Eki, 17:01

8.
Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.

Kullanıcı avatarı
ayakrep
Mesajlar: 98
Yaş: 42
Kayıt: Cum 26 Eki, 16:42

Okunmamış mesaj gönderen ayakrep » Prş 01 Kas, 16:12

dark yazdı:8.
8. evinde gezegende varmı? varsa açıları güçlümü?

Ay Akrep’in çekiciliği mıknatıs gibidir. Enerjisi tükenmez. Fakat bunu kontrol altına alamazsa oldukça yıkıcı olabilir. Hiç bir meydan okuma onun için ürkütücü değildir ve hiç bir şey imkansız değildir. Dış etkenler ya da diğer kişiler onun yolunun üstüne taş koyamaz.


Sun's GirL

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL » Prş 01 Kas, 16:29

12

Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1575
Yaş: 41
Kayıt: Prş 12 May, 23:46

Okunmamış mesaj gönderen dark » Prş 01 Kas, 17:07

ayakrep yazdı:
dark yazdı:8.
8. evinde gezegende varmı? varsa açıları güçlümü?
8 de uranüs var 7 gezegenle açı yapmış ayakrep
Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.

Kullanıcı avatarı
ayakrep
Mesajlar: 98
Yaş: 42
Kayıt: Cum 26 Eki, 16:42

Okunmamış mesaj gönderen ayakrep » Sal 06 Kas, 16:18

dark yazdı:
8 de uranüs var 7 gezegenle açı yapmış ayakrep
Uranüs 8. evdeyken, Hukukla ilgili konularda işler ters gider. Hak ettiğini alamaz. Doğa üstü, esrarengiz konulan bilimsel olarak keşfetmek yeteneği verir. Evrensel sistem gizemi, ölüm konusu gibi alanlara ilgileri fazladır. cinsel ve cinselliğe farklı bir bakışları olur. Cinselliğe değer verir fakat bu konuda kendi istekleri ön plandadır.

Ay Akrep’in çekiciliği mıknatıs gibidir. Enerjisi tükenmez. Fakat bunu kontrol altına alamazsa oldukça yıkıcı olabilir. Hiç bir meydan okuma onun için ürkütücü değildir ve hiç bir şey imkansız değildir. Dış etkenler ya da diğer kişiler onun yolunun üstüne taş koyamaz.

Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1575
Yaş: 41
Kayıt: Prş 12 May, 23:46

Okunmamış mesaj gönderen dark » Sal 06 Kas, 20:47

tşk ler ayakrep
Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astrolojide Evler” sayfasına dön