7. Ev (Evlilik Evi) Evlilikte Burç ve Gezegen Etkileri

7. ev evlilik evi, doğum haritasında evlilik, horoskopta evlilik, haritada evlilik konumu, doğum haritasında evlilik

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
alev
Mesajlar: 20
Yaş: 53
Kayıt: Prş 31 Mar, 15:29

7. Ev (Evlilik Evi) Evlilikte Burç ve Gezegen Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen alev » Pzt 09 Tem, 09:35

Resim

7. Ev (Evlilik Evi) Evlilikte Burç ve Gezegen Etkileri

Kişinin kimliğini nerede ifade ettiğini, nerede parladığını, gücünü nerede gösterdiğini ve egosunu hangi alanda tatmin ettiğini gösterir. Doğum haritasında 7. eve düşen bir Güneş, kişinin kendini ilişkileri vasıtasıyla tanımladığını gösterecektir. Haritasında bu konuma sahip kişi ilişkilerine çok önem verir. Böyle biri için karşı taraf aşırı önemlidir. Böyle biri kendini ifade etmek için başkalarına, herkesten daha fazla ihtiyaç duyar. Başkaları onun için gerçek bir ayna görevi görür. Kendi kimliğini yakın ilişkiler içinde bulunduğu kişiler sayesinde deneyimler ve tanımlayabilir. Güneş’in bulunduğu burca ve açılarına da bağlı olarak, kendinden vazgeçerek karşısındaki kişi için yaşamayı bile seçebilir.

Güneş bizim yaşam enerjimizdir. 7. ev ‘sen’i gösterirken, kişinin yaşam enerjisi tamamen eşine odaklanacaktır. 7. ev kendimizde kabul edemediğimiz yönümüzdür, bu sebeple bu konuma sahip kişi kendi kimliğini tek başına kabullenmekte zorlanır. Bunun için bir eşe ihtiyaç duyar. Güneş’i 7. evde olan biri “Ben nasıl biriyim?” sorusunun cevabını eşi sayesinde bulup ortaya çıkarabilir. Aynı zamanda bu yerleşime sahip kişi, ilişkileri vasıtasıyla kendi gücünü kazanabilmeyi öğrenecektir.

Evlilik Evi ve Güneş Burcu Etkisi

Özellikle Güneş güçlü konumdaysa, kişi güçlü karakterli, egosu yüksek kişilere çekim duyacaktır. Bunun kötü tarafı, kişinin eşinin gölgesinde yaşamayı tercih etmesi olacaktır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi Güneş’in 7. evde oluşu, kişinin egosunu sahiplenmek istememesine ve çoğu zaman başkaları için, özellikle de eşi için yaşamayı tercih etmesine neden olabilir. Egosu güçlü ve kontrol etmeyi seven biri için Güneş’i 7. evde olan kişi ideal eş olur, çünkü hem ona hayrandır hem de kendini ona teslim etmiş durumdadır.

Bu konumun en tipik tanımında Aslan Burcu bir eş gelir. Aslan’ın yönetici gezegeni Güneş’tir ve doğal olarak Güneş’i 7. evdeki kişi, Aslan Burcu birine çekim duyacaktır. Tabii bu her Güneş’i 7. evde olan kişinin Aslan Burcu biriyle evleneceği anlamına gelmez, fakat diğer etkileri bir tarafa bırakacak olursak, egosunu ilişkileri sayesinde besleyen ve kendini kabul etmekte zorlanan biri, güçlü karakterli ve kendisiyle ilgilenmekten zevk alan bir kişiye hayran kalacaktır. Bir kadının haritasında Güneş, kendisi için ideal olan erkek figürünü sembolize eder. Dolayısıyla Güneş’i 7. evde olan bir kadının haritasına baktığımızda onun nasıl bir eşi olacağını açık açık görebiliriz. Bu yorumlamayı yaparken Güneş’in burcu kadar hangi gezegenlerle açı yaptığı da önemlidir.

Doğum Haritasında Güneş Babayı Temsil Eder

Güneş, doğum haritasında aynı zamanda babayı da sembolize eder. Bu sebeple bu konum, babanın kişinin hayatında çok önemli bir yerde olduğunu vurgular. Kişi bilinçli ya da bilinçsiz, ilişkilerde ya baba rolü oynar ya da ona babası rolünü oynayacak kişilere yönelebilir. kişi ne yaptığını anlamadan acele evlilik yapabilir bu da boşanma ihtimalini güçlendiriyor. Doğum anında 7. evde bulunan Güneş, tatlı açılar da yapması koşuluyla evlilikte mutluluğa işaret eder. Evleneceğiniz kişi iyi niyetli, mert, cömert, dürüst, sevgi dolu biri olabilir. Size yaşamdan hemen hemen her istediğiniz şeyi de verebilir. Yalnız 7. evdeki Güneş aynı zamnda güçlü, otoriter bir eşe de işaret eder.

Çalışan ve gözönünde olan bir insansanız meslek ve toplum yaşamındaki durumunuz yüzünden zaman zaman evde tartışmalar olabilir. Eşiniz sizinle gururlanabilir ama aynı zamanda sizi biraz da kıskanabilir. Eşinizin sizi anlamasını sağlamalısınız. Sizinle ilgili herşeyi öğrenmeye de hakkı vardır. Böylece anlamsız kuşkulardan da sıyrılacak ve size her bakımdan inanmaya başlayacaktır. Birlikte kararlar vereceksiniz. Evi birlikte dayayıp döşeyeceksinizBu güzel ev birlikte mutluluğu bulacağınız yer olacaktır. Fakat Güneş 7. evde sevmediği bir burçta olabilir. Ayrıca Mars, Satürn vb. yle sert açı yapabilir. Bu durumda mutlu olabilmeniz güçtür. Eşiniz her isteğinin yerine getirilmesini bekleyen, aşırı otoriter, tutucu bir de olabilir. Ancak her harita bir bütündür ve Güneşin tatlı açıları durumu epey değiştirecektir

AY evlilikle ilgili tatlı düşlere, Romantik duygulara neden olur. Aslında eşinizde her aradığınızı bulabilirsiniz. Evlilik başarılı olacaktır. Yuvanızda rahat ve huzur içinde yaşayacaksınız. Eşinizle hemen her konuda anlaşacaksınız. Yuva sizin için çok önemlidir. Sevgi dolu bir yuvanız olacaktır. Burda eşinizle gözlerden uzakta kalacaksınız. Ama toplum yaşamınızı da unutmayacaksınız. Güzel evinizde dostları, ahbapları ağırlayacak, onlara her türlü ikramda bulunacaksınız. Hepside size hayran kalacaktır. Siz ideal eş olmayı isteyeceksiniz ve bunu da başaracaksınız.

Doğum Haritasında Ay ve Dişil Unsurlar. Ay Anneyi Temsil Eder.

Ay doğum haritasındaki en önemli öğelerden biridir. Güneş nasıl eril ilkeyi gösteriyorsa, Ay da doğum haritasındaki dişi ilkeyi gösterir. Duyguları, bilinçaltını, anneyi ve aileyi, genetik köklerimizi, doğumu, beslenmeyi, geçmişi ve alışkanlıkları sembolize eder. Bir erkeğin haritasında Ay aynı zamanda onun için duygusal anlamdaki ideal kadın figürünü gösterir. Hem kadın için hem de erkek için 7. evdeki Ay, annenin kişinin hayatında çok önemli bir yeri olduğunu vurgular. Kişi annesini rol modeli olarak alabilir ve hayatında çok önemli bir yere koyar. Hep onun özelliklerine sahip bir eş arayabilir. Tabi kişinin anne figürüyle ne oranda barışık olduğu Ay’ın bulunduğu burca ve açılarına göre değişecektir.

7. ev kendi içimizde olan fakat kabul edemediğimiz yönümüzü gösterdiği için, bu konuma sahip bir kişi kendini koruma, gözetme ve dişi yönünü bastırarak her zaman ona bunu sağlayacak eşlere çekim duyar. Haritada Ay’ı kısıtlayan bir etki yoksa kişi her zaman kendini koruyan, gözeten ve ihtiyaçlarını onun için karşılayan kişilere yönelecektir. Bilinçli ya da bilinçsiz, ilişkilerde ya anne olur ya da çocuk. Dolayısıyla Ay’ın bu konumu bir erkeğin haritasında kişinin bilinçaltında kendi annesiyle evleneceğini gösterebilir.

Anneye olan aşırı bağlılık ve onu yeterince kendi içine alamama, hayat boyu yanında bu karakterde bir kişi ile tamamlanma isteğine neden olacaktır. 7. evdeki Ay kişinin ilişkilerinde duygusal güvence istediğini gösterir. Koşulsuz sevgi verebilen, duygusal anlamda güçlü ve onları kanatları altına alabilecek eşler ararlar. İlişkilerinde anne sıcaklığı ve yakınlığı her zaman olmalıdır. Ay’ın 7. evde olması kişinin duygularını kontrol etmekte zorlanmasına neden olacaktır.

Kişi duygusal yönüyle barışık olmayabilir ve gerçek duygularını kabullenip sahiplenmesi zaman alabilir. Bu da onun duygularıyla barışık, hislerini iyi ifade edebilen kişilere yönelmesine neden olur. Ay’ın yapısı nedeniyle bu kişiler için ilişkilerde alışkanlıklar çok önemlidir. Kişi sırf alışkanlıklar yüzünden ilişki içinde bulunduğu kişiden kopmakta zorlanır. Bu tabi ki Ay’ın bulunduğu burca ve açılarına göre değişecektir, fakat yine de haritalarında bu konuma sahip kişiler eşlerini bırakmakta zorluk çekerler. Bunun en tipik dışa vurumu, bu konuma sahip kişinin Yengeç Burcu ya da haritasında Ay’ı güçlü bir eşle beraber olmasıdır. Diğer taraftan Ay’ın değişken yapısı, bu yerleşimdeki kişinin ilişkilerinde değişimlere ve çalkantılara neden olabilir.

Bu kişilerin evlilik ve yakın ilişkilerinde iniş çıkışlara sıkça rastlanır. Bu özellikle, kişinin haritasında Ay’ın İkizler, Başak, Yay veya Balık burcunda olmasıyla daha tipik bir hal alabilir. Ay alıcı bir özelliğe sahip olduğu için, dış etkenlerden fazlasıyla etkilenir. Mevcut tüm değişkenler bu alanı etkileyecektir. Dolayısıyla kişinin bu alanda istikrarı sağlaması oldukça güçleşir. Diğer taraftan Toprak Burcu bir Ay veya Satürn’ün güçlü etkileri bu alanda istikrarı sağlayabilir.

Bir Yıldız haritasında 7. eve düşen Ay evlilikle ilgili tatlı düşlere, Romantik duygulara neden olur. Aslında eşinizde her aradığınızı bulabilirsiniz. Evlilik başarılı olacaktır. Yuvanızda rahat ve huzur içinde yaşayacaksınız. Eşinizle hemen her konuda anlaşacaksınız. Yuva sizin için çok önemlidir. Sevgi dolu bir yuvanız olacaktır. Burda eşinizle gözlerden uzakta kalacaksınız. Ama toplum yaşamınızı da unutmayacaksınız. Güzel evinizde dostları, ahbapları ağırlayacak, onlara her türlü ikramda bulunacaksınız.

Hepside size hayran kalacaktır. Siz ideal eş olmayı isteyeceksiniz ve bunu da başaracaksınız. Ama Ay 7. evde sevmediği bir burçtaysa ve/veya sert açılar yapıyorsa bu güzel evliliği gölgeleyecek şeyler olabilir. Evinizi tam anlamıyla benimseyebilirsiniz. Herşeyi kendiniz yapmayı isteyebilirsiniz. Eşinizin evle ilgili konularda düşüncelerini söylemesini bile istemeyebilirsiniz. Zamanla onun evde huzursuz olmasına ve kendisini yabancı gibi hissetmesine neden olabilirsiniz. erkek için Ay'ın niteliklerini yansıtan alıcı, merhametli ve koruyucu bir eş arayabilir.

7. Ev Evlilik Evinde Merkür Nasıl Etkiler?

Zevkli, heyecanlı, çekişmeli bir evliliğe işaret edebilir. Merkür sevdiği veya rahat ettiği bir burçtaysa, tatlı açılarda yapıyorsa eşinizle zaman zaman çekişebilir ve bundan da zevk alabilirsiniz. Sizinkisi iyi bir ortaklıkta sayılabilir. Eşinizle kafa dostluğu da kurmalısınız. Onun için konuşacağınız, paylaşacağınız konular olmalıdır. Iyi eğitim gördünüzse muhakkak kendi düzeyinizde birini seçmelisiniz. Böylece bilgi değiş tokuşu da olacaktır. Hemen her konuda birbirinizi anlayarak hareket edeceksiniz.

Bu evlilik hiçbir zaman yeniliğini de kaybetmeyecektir. eşinizle pek çok şeyi paylaşacak ve mutlu olacaksınız. Merkür’ü 7. evde olan kişiler, çoğunlukla mental olarak güçlü kişilere yönelirler. Konuşkan, zeki, becerikli ve iletişim konusunda başarılı kişiler Merkür’ü 7. evde konumlanmış birine çekici gelecektir. Kişi, entelektüel kapasitesi güçlü kişilere ilgi duyar, çünkü eşiyle konuşmak ve yakın iletişim kurmak bu kişiler için çok önemlidir. İlişkiler önce arkadaşlıkla başlar ve bazen yakın ilişkiler içinde bile kişi arkadaş boyutunda kalabilir.

Bu, doğum haritasındaki diğer öğelere bağlı olarak değişecektir, fakat bu konuma sahip bir kişi ilişkilerin entelektüel yönünü fazlasıyla önemsediği için duygusal ve cinsel boyuta geçmemeyi tercih edebilir. Bu yerleşim kişinin, İkizler veya Başak Burcu bir eşi olabileceğini göstermekle birlikte, Merkür’ü haritasında güçlü, Merkür’ü İkizler veya Başak Burcunda bulunan kişileri çekici bulabileceğini de gösterebilir.

Doğum haritasında bu konuma sahip bir kişi, kendi entelektüel kapasitesinin farkında olmayabilir. Bilgi, tecrübe ve iletişimle ilgili olarak daha çok eşinden beslenir. İletişim konusunda güçlü, keskin zekalı kişilerle beraber olarak kendi güçlü zekasını keşfeder. Kelimelerle satranç oynamaktan ne kadar hoşlandığının farkına varır. Merkür’ün hareketi seven ve hareketli bir yapıda olması, bu konuma sahip kişilerin ilişkilerinin hareketli olmasına neden olacaktır. Özellikle Merkür değişken burçlardaysa, kişi uzun süreli ilişkiler içine girmekten kaçınabilir ve farklı şeyler öğrenebileceği farklı kişilere çekim duyar.

Ancak devamlı kendini yenileyen ve farklı konularla ilgilenen, entelektüel kapasitesi güçlü kişiler bu konuma sahip biriyle uzun süreli beraberlikler yaşayabilir. Merkür'ü 7. evde olan kişi için mental doyum çok önemli olduğu için, karşı taraf bunu sağladığı sürece ilişki devam edecektir. 7. evde sevmediği, rahat edemediği bir burçtaysa ve/veya sert açılar yapıyorsa. eş seçerken çok dikkatli olmalısınız. Iyi eğitim görmüş biriyseniz okulu yarıda bırakan biriyle anlaşmanıza olanak yoktur. Eğitime önem vermeyen biriyseniz, iyi okumuş, bilgili birinden uzak kalmalısınız. Onu çokta beğenseniz bir süre sonra eğitim düzeyindeki farklılıklar yüzünden tartışmalar başlayacaktır. Birbirinizi üzecek ve kıracaksınız. Eşinizi ezmeğede kalkabilirsiniz. Veya o bilgisine, vb. güvenerek sizi aşağı görmeye de kalkabilir. 7. evde Merkür varsa muhakkak kendi düzeyinizden, ortak noktalarınız bulunan birini seçmelisiniz.

7. Ev Evlilik Evinde Venüs Nasıl Etkiler?

Aşkta ve evlilikte size her istediğinizi verebilir. Siz sevip evlenebilirsiniz. Eşinizle güzel yuvanızda ömür boyu mutlu da olabilirsiniz. Veya sevmeyen ve sadece iyi bir yuva kurmayı isteyen biri de olabilirsiniz. Evlendikten sonra eşinizi çok sevebilirsiniz. Venüs 7. evde mutluluk simgesi sayılır. Eşinizle uyum içinde zevkli, huzurlu bir hayat sürebilirsiniz. Birbi rinize çok düşkün de olabilirsiniz. Bu yüzden çocuk istemeyebilirsiniz. Sadece başbaşa kalmayı arzu edebilirsiniz. Farklı düzeylerin insanları da olsanız bu büyük aşk sayesinde iyi anlaşabilirsiniz. Bu aşk size huzur, zevk ve mutluluk verir. Hem böyle bir evlilik sayesinde hep gençte kalabilirsiniz.

Özellikle bir erkeğin haritasında Venüs, onun nasıl bir kadını çekici bulduğunu gösterecektir. Ay daha çok bilinçaltı, alışkanlıklar, ruhsal ve duygusal ihtiyaçlarla ilgiliyken, Venüs daha çok fiziksel ihtiyaçlarla ilişkilidir. Bir kadının haritasında ise Venüs, kadın olarak kişinin kendini nasıl ifade ettiğini, nasıl ilişki kurduğunu ve karşı cinsi nasıl baştan çıkardığını gösterir. Her kadının içinde bir Afrodit vardır ve onu nasıl kullandığı diğer etkilere göre değişir. Aslan Burcunda yer alan bir Venüs etrafında hayranlar isterken, Başak Burcunda Venüs tek bir erkeğin kalbinde olmayı tercih edebilir. Bunu ifade etmekte de oldukça utangaç davranacaktır. 7. ev Terazi Burcunun doğal evidir.

Terazi Burcunun yöneticisi de Venüs olduğu için, Venüs burada yuvasındadır. Burada bütün gücünü ortaya koyar ve güçlenir, çünkü kendi doğal alanında yer almaktadır. Bu konuma sahip kişiler için ilişkiler doğal olarak çok önemlidir. Bu kişiler ilişkilerinin mükemmel ve uyumlu olmasını isterler. Eşler birbirine eşit, kendi üstlerine düşen sorumlulukları alabilen ve sağlıklı kadın-erkek ilişkisine sahip kişiler olmalıdırlar. Bu konumdaki bir Venüs handikabı, kişinin mükemmel uyumu araması olacaktır. Bu sebeple küçük şeyler abartılıp büyütülebilir ve mutsuzluklar ortaya çıkabilir. İlişkiler, bu konuma sahip kişi için o kadar önemlidir ki, kişi her zaman daha iyisini ve daha mükemmelini arayabilir. Sanki hiçbir zaman yeterince tatmin olmaz ve sevgiye yeterince doymaz. Bir taraftan da ilişkilerde uyumu sağlayabilmek için fazlaca fedakarlıkta bulunabilir. Bu yine Venüs’ün bulunduğu burca ve açılarına göre değişecektir.

7. ev kendi içimizde olan fakat kabul etmekte zorlandığımız yönümüzü gösterdiği için, Venüs burada kişinin sevgi ve aşk duygusunu kendi içinde kabullenmekte zorlandığını, bunu ilk başta karşı tarafla olan ilişkileriyle, karşı cinste deneyimleyerek bulabileceğini gösterecektir. Venüs 7. evde doğal evinde olduğu için diğer gezegenlere oranla burada daha sağlıklı çalışacaktır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, nasıl kendini sevmeyen bir kişi başkalarını da sevemezse, başkalarını gerçek anlamda sevebilen bir kişi, kendisiyle de barışık biridir. Buradaki fark, kişinin kendini sevmeye başlamadan önce, sevgi duygusunu karşı cinsle yaşayacağı deneyimler sayesinde sağlıyor olmasıdır.

Burada her ilişki kişiye ayna vazifesi görür. Karşılaştığı her kişi, hayatına giren her birey, ona kendisiyle ilgili bir özelliğini gösterir. Böylece, bu konuma sahip kişi, karşılaştığı kişilere duyduğu sevgi sayesinde kendinde sevdiği yönleri ve yaratıcı enerjiyi fark etmeye başlar. Bu konuma sahip kişi başkalarını severek, sevgi duygusunu geliştirebilir ve daha sonra bu sevgiyi kendisine de yöneltebilir. Bu yerleşime sahip bir kişi, Venüs’ü haritasında güçlü olan, ilişkilerinde uyumlu ve yaratıcılığı yüksek kişilere çekim duyacaktır.

Bu konum, Boğa veya Terazi Burcu eşler getirebileceği gibi Venüs’ü Güneş’iyle birleşen, Venüs’ü Boğa, Terazi ya da Balık Burcunda olan eşleri de sembolize edebilir. Venüs sevmediği bir burçtaysa durum değişir. Hele sert açılar da yapıyorsa epey sorun da çıkarabilir. Eşiniz zevklerine aşırı düşkün biri olabilir. O sevgiden çok cinselliğe önem veriyor olabilir. Hatta sevgiyi hiç düşünmeyebilir. Bu yüzden sizi kırabilir. İçinize kapanmanıza neden olabilir. Bu durumda yaşama küsebilirsiniz. Günlerinizi evden ve eşinizden uzakta geçirmek için daha fazla çalışmaya da başlayabilirsiniz. Veya yardım derneklerivb. de görev alarak ev yaşamınızı unutmayı da isteyebilirsiniz. Kendinize eşinizinkinden çok farklı bir çevre de kurabilirsiniz. Venüs 7. evdeyse evlenme kararı vermeden önce sevgilinizi iyi tanımaya gayret etmelisiniz. Böylece ilerde pişman olmazsınız

7. Ev Evlilik Evinde Mars Nasıl Etkiler?

Bir kadının haritasındaki Mars, onun çekici bulduğu erkek figürünü anlatır. Bir erkeğin haritasında ise kişinin eril gücünü nasıl ortaya koyduğunu, bunu nasıl kullandığını gösterir. Mars Gezegeni'nin harekete geçmemiş ifadesi depresyondur. İçindeki Mars enerjisini dışarıya vuramayan kişiler kolayca depresyona girebilirler. Bu, isteksizlik, halsizlik veya hiç bir şey için istek duymamak şeklinde kendini gösterecektir. Sahip olunan enerji ve öfke içe döner ve kişi kendi kendine zarar verebilir. Bazen enerjimizi nasıl ve niçin kullandığımızı bilemeyiz.

Mars Gezegeni'nin 7. evde konumlanması kişinin kendi Mars enerjisini kabullenmemesine ya da bunu pozitif olarak kullanamamasına neden olur. Bu durumda depresyon gözlemlenecektir. Eğer kişi kendi iradesini, öfkesini ya da tutkularını karşı tarafa iletemezse bu hem onu hasta edecek hem de devamlı onunla zıtlaşan, öfkeli insanlarla yüz yüze gelmesine neden olacaktır.

Bu konuma sahip kişi neden herkesin onun üstüne geldiğini, neden hiç bir şey yapmadığı halde eşiyle, ailesiyle, komşusuyla ya da patronuyla sorunlar yaşadığını, herkesin neden ona karşı bu kadar sinirli olduğunu merak edip durur. Kişi ne kadar pasif davranırsa durum o kadar vahim olacaktır. Çünkü karşılaştığı her öfkeli kişi ona, esasında kendi içinde hapsolmuş ama ifade bulamamış kendi öfkesini göstermektedir. Hatta bazen haklı olduğunu düşündüğü durumlarda bile ret edilme veya öfkeyle karşılaşacağını düşündüğü için kendini geri çekebilir.

Bu durumda bu kişiler başkaları tarafından kolayca yönetilebilirler. Karşılarındaki kişiler her seferinde üste çıkarak bu kişileri bastırıp kendi istediklerini yaptırabilirler. Halbuki bu konumdaki kişinin kendi iradesini ele alıp bireyselliğini ifade etmesi ve “Ben buradayım!” demesi gerekmektedir. 7. ev Mars için çok iyi bir yerleşim değildir. Burası Venüs’ün doğal evidir ve Mars burada kendine yabancı bir alanı deneyimler. Burada düşük durumdadır. Kişinin ilişkileriyle ilgili zorluklar, zıtlıklar yaşamasına neden olur. Kişi karşı taraftan hep muhalefet tepkiler alabilir ve devamlı dirençle karşılaşabilir.

7. ev kendi içimizde kabul etmediğimiz özelliklerimizi gösterdiği için Mars burada kabul etmek istemediğimiz ve bastırdığımız öfkeyi gösterir. Bu konuma sahip bir kişi görmezden geldiği tutkularını karşı cinsteki eşi sayesinde deneyimlemek ister. Bu yerleşime sahip kişi kendi içindeki mücadeleci, girişken, kavgacı, aktif ve atak tarafı bastırarak bu özelliklere sahip kişilerle ilişkiye girer. Bu sayede kendi içinde eksik kaldığını düşündüğü dürtüleri beraber olduğu kişiler sayesinde tamamlar. Bu sebeple bu konuma sahip kişiler ilişkilerde heyecan arar. Oldukça hareketli ve kavgalı gürültülü ilişkiler yaşayabilir. Çoğu zaman ‘sinirli’ eşleri olur.

Rekabeti, zıtlaşmayı seven kişilere çekim duyar. Kendi kavgacı ve rekabetçi taraflarını ortaya çıkaracak kişilerle beraber olarak dışarıya gösteremediği kimliğini arar. Bu yerleşim kişinin Koç veya Akrep burcu bir eşle olmasına neden olabileceği gibi Mars’ı haritasında güçlü konumda, Mars’ı Koç, Akrep veya Oğlak Burcunda, Mars’ı Güneş’iyle ya da yükselen burcuyla güçlü açılar içinde olan kişilere çekim duymasına neden olur. mutluluk vermez. Yıldız huzursuz, sert, aksi olay yaratan bir güçtür. Başlangıçta eşinizi çok beğenebilirsiniz.

O cesur, atılgan, hereketli, yenilik seven, tatlı sözler söyleyebilen, ateşli bir aşıkta olabilir. Onunla evlendiğinizde hareketli zevki bir yaşam süreceğinize de inanabilirsiniz. Bu durumda da yanılabilirsiniz. Çünkü eşiniz başlangıçta sizinle yakından ilgilenecektir. Istediklerinizi yapacak hatta sizi şımartacaktır. Cinsellikte de uyum sağlayacaksınız. Ama o yavaş yavaş değişmeye başlayacaktır. Hemen herşeyden sıkılacak, evde durmayı da istemeyecektir. Evde konuklar olduğunda neşelenecek, eğlenecektir. Kısacası o sizinle başbaşa kalmayı artık istemeyecektir. Zamanla gözü dışarıya kaymaya da başlayacaktır. Haklı olarak itiraz ettiğinizde de bağırıp çağıracak ve kavga edecektir. Bu evlilik size sadece sorunlar ve mutsuzluk getirecektir. Mars sevdiği ve rahat ettiği ve yahut nötr kaldığı bir burçtaysa evlilik yürüyebilir.

Eşinizin bir çocuk gibi her an isteklere kapılan, hızlı sıkılan, bıkan, oyalanmayı arzu eden biri olduğunu kabul ederseniz ona göre önlem alırsınız. Eşiniz yuvasında oyalanır ve eğlenirse sorun yaratmaz ve tatsızlık çıkartmaz. Hele onu böyle eğlendirenin, oyalayanın eşi olduğuna kanaat ederse yuvadaki uyumu korumak için de elinden geleni yapacaktır. onu iyi tanıyıp kişiliğine uygun biçimde hareket ederseniz yuvanızı korur ve mutlu olursunuz. Buna karşılık 7. evde sevmediği ve rahat etmediği bir burçta bulunan Mars sert açılar da yapıyorsa en doğrusu evlilikte ihtiyatlı davranmaktır. Beğendiğiniz veya sevdiğiniz kişiyi iyi tanımalısınız, onun huylarını anlamalısınız, kararınızı da ona göre vermelisiniz. kadın için iddiacı, kendini direkt ortaya koyan, güçlü erkeklere çekilebilir ve kendi bastırılmış öfkesini onlar kanalıyla deneyimleyebilir.

7. Ev Evlilik Evinde Jüpiter Nasıl Etkiler?

Yeni ufuklar keşfettiğimiz, kendimizi geliştirdiğimiz, öğrendiğimiz ve hayatın gülen yüzünü karşıladığımız alanı gösterir. 7. eve yerleşmiş olan bir Jüpiter, en basit anlamıyla kişinin ilişkiler sayesinde genişleme isteğini gösterecektir. Böyle bir kişi karşı tarafla kolayca ilişki kurar, çünkü zaten bu alanda öğrenmek istediği pek çok şey vardır. Bu alanda deneyimlere açıktır. Böylece kişi pek çok ilişkiye girecektir. Jüpiter sınırlarımızı kaldırdığımız ve onları aştığımız alandır. Dolayısıyla kişi kendi sınırsız yönünü deneyimleyebilmek için başkalarına ihtiyaç duyar. İlişkilerle ilgili olarak; “Ne kadar çok o kadar iyi” diyecektir.

Klasik olarak bakacak olursak Jüpiter 7. evde başarılı ilişkiler getirebilir. Kişinin eşi maddi olarak iyi durumda olacaktır. Aynı zamanda bilge bir kişi, guru, öğretmen, filozof veya düşünür de olabilir. Kişi içindeki Jüpiter’le kolay bir bağlantı içinde olmadığı için bu özellikleri yansıtan, gezip görmeyi ve ufkunu genişletmeyi seven kişilerle beraber olmak ister. Farklı din ve kültürlerden, yabancı uyruklu kişilere çekim duyabilir. Sanki herkes bu kişiye güler yüzüyle yaklaşır. Bunun sebebi ise, bu kişinin kendi içindeki güler yüzü, başkaları vasıtasıyla deneyimlemek istemesinden kaynaklanır.

Bu konuma sahip bir kişi, kendi içindeki erdemli bilgeyle iletişim halinde olmayabilir. Bu sebeple hayatı boyunca ona, bu yönünü gösterecek kişilerle karşılaşacaktır. Böylece kişi hayatı, evreni ve yaşamın gerçeklerini ilişki içinde bulunduğu kişiler sayesinde öğrenir. Karşılaştığı her insan, yakın beraberlikler yaşadığı herkes onun için yeni bir kitap gibidir. Ona yeni şeyler katacak, kendi hakkında biraz daha ipucu verecektir. Bu sebeple kişi sırf yakınlık kurmak adına pek çok farklı ilişkiye girebilir. Tabi bu yine Jüpiter’in bulunduğu burca ve açılarına göre değişecektir. 7. evde başka gezegenler de varsa, onların da Jüpiter'le birlikte incelenmesi gerekir.

Örneğin; aynı evde yer alan bir Satürn burada ilişki sayısını kısıtlayabilir. Bu konuma sahip kişiler haritasında Jüpiter’i güçlü, Yay veya Balık Burcu ya da haritalarında bireysel gezegenleriyle Jüpiter’in güçlü açıları olan kişilere çekim duyabilirler. büyük mutluluk anlamına gelebilir. Evleneceğiniz kimse iyi niyetli, nazik, düşünceli, mert, cömert, yaşamın tadını çıkartmayı isteyen biri olabilir. Bu evlilik sayesinde maddi ve manevi her istediğinize de kavuşabilirsiniz. Eşiniz size herşeyin en iyisini en güzelini vermeye çalışacaktır. Bu arada yuvada bolluk olacaktır. Yani hiç para sıkıntısı çekmeyeceksiniz. Böyle istediklerinizi elde etmeniz de size zevk verecektir. Ayrıca yuvanızda huzur ve uyum da olacaktır. Eşiniz size sevgi duyup saygı gösteren biri olacaktır ve isteklerinizide hemen kabul edecektir.

Eşinizle hemen her konuda anlaşacak birlikte olgunlaşacaksınız. Bu evlilik ömür boyu da sürecektir. Birbirinize dürüst davranacaksınız. Hemen her şeyi paylaşacaksınız. Birbirinizin sorunlarını da benimseyeceksiniz. Bu evlilikte istenilen herşey ve dostlukta olacaktır. Jüpiter 7. evde başarı, mutluluk veren yıldızdır. Fakat yıldız hiç sevmediği, rahat edemediği bir burçta olabilir ve/veya ağır etkili yıldızlarla sert açı yapabilir. Bu durumda sizin müsrifliğiniz eşinizi sinirlendirecektir. Para yüzünden evde sık sık tartışmalar da olacaktır. Zevklerinize aşırı düşkünlük yüzünde de tartışacaksınız. Aynı şey eşiniz için de geçerlidir. Eşiniz yemeğe, içmeğe, talih oyunlarına, vb. fazla ilgi duyacaktır ve bu yüzden evde tatsız bir hava esecektir.

7. Ev Evlilik Evinde Satürn Nasıl Etkiler?

kişinin ilişkiler sayesinde hayatı öğreneceğini ve hayat derslerini alacağını gösterir. Bu konum aynı zamanda kişiye bu alanda sorumluluk ve ciddiyet de verecektir. Satürn bu evde ilişki sayısını azaltır. Kişi karşı tarafa güvenmekte ve açılmakta zorlanır. Bu kişi için duyguları açmak oldukça zordur. Satürn’ün kısıtlayan etkisi bu evde ilişki sayısında kısıtlama getirecektir. Jüpiter’in 7. evdeki konumunun aksine bu yerleşime sahip bir kişi hem geç yaşta ilişkiye girecektir hem de ilişki sayısı diğer kişilere nazaran çok daha az olacaktır.

Satürn’ün bu konumu yaşça büyük ya da ciddi, Oğlak karakterli bir eş getirebilir. Bu yerleşime sahip kişilerin ilişkilerinde ‘doğal eşitlik dengesi’ mümkün olmayabilir. Satürn’ün bulunduğu burç ve açılarına bağlı olarak kişi erken yaşlarında ebeveyni ile doğal hiyerarşik ilişkisini sağlıklı olarak yaşamamış olabilir. Ebeveynle yaşanan doğal hiyerarşik ilişkide çocuk her zaman ‘alan’ taraftır ve ebeveyn de ‘veren’ taraf olur. Çocuk küçük ve acizdir ve ebeveynin korunmasına ihtiyaç duyar.

Doğal olarak da anne ve baba çocuğun bakımını üstlenir. Fakat herhangi bir nedenden dolayı bu denge bozulursa ve çocuk erken yaşta ebeveynine bakma sorumluluğunu üstlenmek zorunda kalırsa, ebeveyn zayıf konumda kalır ve çocuk da güçlü konumda olursa bu denge bozulur. Örneğin; anne ya da baba çocuk küçükken hastadır ve çocuk ya onlardan birinin bakımını üstlenir ya da aile düzeni içinde yapması gerekenden çok daha fazla sorumluk almak zorunda kalır. Bu senaryo özellikle Satürn’ün zayıf konumunda gözlemlenebilir.

Bununla birlikte eğer Satürn 7. evde konumlanmışsa, kişi ileriki yıllarda eşiyle sağlıklı olmayan ilişkiler kuracaktır. Çünkü aile içinde sağlıklı bir ilişki geliştirememiştir. Eşle kurulacak sağlıklı bir ilişki, ebeveynle olanın aksine eşit olmalıdır. Yani alan ve veren taraf eşit olmalıdır, ebeveyn ilişkisindeki gibi farklı değil… Eşle olan sağlıklı ilişkide, Venüs ve Terazi Burcunda olduğu gibi ilişki içinde hep bir denge ve denge arayışı olmalıdır, yoksa ilişkide sorunlar çıkabilir.

Satürn’ü 7. evde olan bir kişi güvenlik arayışı içindedir. Yani yaşça kendinden büyük, sorumluluk sahibi bir eş seçerek, çocukluğunda tatmadığı ebeveyn desteğini ilişkisine yansıtır. Anne babasına karşı yetişkin rolü üstlenmiş ve erken yaşta onlara karşı sorumluluk almışsa, eşiyle de çocuk olacaktır. Dolayısıyla ona anne ya da baba olacak bir kişi arar. Satürn’ün astrolojideki diğer bir anlamı ise ‘Otorite Figürü’dür. Satürn’ü 7. evde olan bir kişi kendi içindeki otoriteyle bağlantıda değildir.

Eğer bu kişi erken yaşta sorumluluk alan bir kişiyse, hazır olmadan üstlendiği bu rol kendine bir kaç beden büyük gelmiştir. Sağlıklı bir hiyerarşik düzenin nasıl olduğunu göremediği için bunu kendi içinde oluşturmakta da zorlanır ve ilişkilerinde de hep aradığı bu olur. Diğer taraftan Satürn’ün bu konumu, kısıtlayıcı etkisinden dolayı evlilikle ilgili olarak duygusal yakınlığı zorlaştırır. Kişi evliliği sorumluluk, sosyal bir mecburiyet ya da toplum içinde kendine bir konum edinmek için isteyebilir. Evlilik bu anlamda kurumsal olarak iyi çalışacak, uzun ömürlü ve sağlam olacaktır, fakat gerçek duygusal yakınlık ve aşktan uzak olabilir. Tabi bütün bu etkiler Satürn’ün bulunduğu burca, açılarına ve 7. evde Satürn’den başka bir gezegen olup olmadığına göre değişecektir.

Eğer 7. evde başka bir gezegen yoksa, Terazi ve Boğa Burçları haritada güçlü değilse, Ay ve Venüs olumsuz konumdaysa kişi kolay kolay ilişki kurmak istemeyecektir. Böyle bir kişi ilişkilerinde aşırı sorumluluk hissedebilir. Bu konuyu çok ciddiye almak ilişkileri yorucu bulmayı beraberinde getirecektir. İlişkiler bu kişiler için mutluluktan çok mutsuzluk kaynağı olabilir, çünkü kişi hayat derslerini ilişkileriyle ilgili yaşayacaktır. Doğum haritasında bu konuma sahip bir kişi için 30 yaş önemli bir dönüm noktası olabilir.

Kişi ‘Satürn Dönüşünü’ bu yaşta yaşadıktan sonra ilişkilerle ilgili sorumluluklar alabilir ve bu dönemi atlattıktan sonra da ilişkileri gençlik dönemine nazaran çok daha pozitif gelişebilir. Yine doğum haritasındaki diğer etkilere bağlı olarak, kişi duygularını kapatabilir. Birebir ilişkilerinde duygulardan çok sorumluluk ön planda olacaktır. Bu sebeple bu konuma sahip bir kişi, Satürn’ü haritasında güçlü kişilere çekilecektir. Böylece duygusal yakınlık zorunluluğu ortadan kalkacaktır ve daha ciddi, sorumlu ve hiyerarşinin olduğu ilişkiler yaşanabilecektir. mutluluk vermesi güçtür, ama olanaksız değildir. Herşeyden önce bu evlilikte yönetimin eşinizde olacağımı bilmelisiniz.

O otoriter biri olacaktır ve her dediğinin yapılmasını isteyecektir. Evliliğinizin ilk günlerinde isteklerini yerine getirmemenize ses çıkartmayabilir ama balayı sona erince o isteklerini kesinlikle belirtecektir. O kolay kolay affetmeyen biri de olabilir. Hatalarınızı gördüğünde yüzünüze de vurabilir. Aynı Hatayı yinelediğinizde de sertleşip sizi kırabilir. Bu durumda sevginizi canlı tutmanıza olanak yoktur. Bu insan ayrıca paraya büyük önem verecektir. Para hesabını bilecek ve müsriflik karşısında sinirlenecektir.

Parasını harcadığınızda size garez olacaktır. Hem bu yüzden sizi cezalandırmayı da düşünecektir. Bu arada bu eş sizden yaşça epey büyük bilgili, olgun, deneyimli biri de olabilir. Yuvada eşit koşullar olacağını ummamalısınız. Sizinkisi adeta bir öğretmen, öğrenci ilişkisi olacaktır. O bildiklerini size öğretmeye çalışacak, bunu başaramadığınızda da sizi cezalandıracaktır. Satürn mutlu bir evliliğe pek izin vermez. Fakat Satürn terazinin 21. derecesi gibi sevdiği bir konumda olabilir. Bu durumda evlilikte pek sorun çıkmaz. Veya Yay gibi bir burçta yer alarak anlayışlı, düşünceli, duygularına pek kapılmayan, iyi bir eşte verebilir.

7. Ev Evlilik Evinde Uranüs Nasıl Etkiler?

Evliliğin bilindik tarifini bozacaktır. Bu konum uzun vadeli ilişkiler için zorlayıcı olur. Bu konuma sahip kişiler ilişkilerini sürdürmekte zorlanırlar, ayrılıklar ve bir ayrı bir barışık ilişkiler bu konumda çokça rastlanır. Birleşmeler ve ayrılıklar bir anda oluverir. Özellikle Uranüs Terazi Burcunda yer alıyorsa, ilişkilerde yaşanan değişimler önemli farkındalıklar getirecektir. Bu kişiler ilişkilere farklı bir bakış açısıyla yaklaşırlar. Uranüs devamlı değim ister ve mevcut durumu değiştirmek üzere kurulu bir enerjisi vardır.

Dolayısıyla bulunduğu alanda radikal değişiklikler yapmak isteyecektir. Bu haritamızda 7. ev söz konusu olduğunda epey zorlayıcı olabilir. Uranüs, yakın ilişkiler ve evlilik için mevcut durumu devamlı değiştirmek ister ve bu alanda bilinen, kabul görmüş kuralları çiğneyip geçer. Dolayısıyla ilişkiyi aynı çizgi üzerinde sürdürmek imkansızlaşır. İlişki iniş çıkışlarıyla kendi içinde değişen bir dinamiğe sahip olabilir ya da tek bir ilişkiyi sürdürmekte zorlanan kişi farklı farklı ilişkilere çekilir. Uranüs mevcut durumu değiştirmek istediği için kişi bir ilişki içindeyken bu ilişkiden kaçıp uzaklaşmak ister, ama bir beraberliği yokken de beraberlik için fırsatları kollayıp durur.

Yani mevcut durum hiçbir zaman baki kalmaz. Kişi bu alanda değişim isteyecektir. Kolektif gezegenlerin yarattığı etki çoğu zaman farklı bir bilinç düzeyinde olduğu için kişi burada değişen durumların inisiyatifi dışında geliştiğini düşünür. İlişkilerinde değişen durumlar ve ani kopuşlar her zaman karşı taraftan geliyor olabilir. Bu durumdan kişinin kendi Uranüs enerjisini fazlasıyla bastırdığı sonucu ortaya çıkar. Burada kişi Uranüs’ü tamamen karşı taraf sayesinde deneyimliyordur.

Uranüs kendini özgür bir biçimde ifade etmekle ilgiliyken, Uranüs'ü 7. evinde olan kişi bunu yapmakta zorlanıyor olabilir. Bu da onun bu karakterdeki kişileri çekici bulmasına neden olacaktır. Bu kişi bohem tiplere veya marjinal kişilere çekim duyabilir. Farklı bir sosyal grup ya da farklı bir ülkede yaşayan biri hayatındaki rutini kırmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra bu konuma sahip bir kişi, sivri karakteri nedeniyle toplumdan dışlanan biriyle de beraber olabilir.

Olumsuz kullanımda bu kişi, sırf mevcut duruma baş kaldırmak adına muhalefet yapan kişilere yönelebilir. Fakat bu tip beraberlikler kişiye pek bir şey katmaz ve uzun vadede mutsuzluk getirir. Diğer taraftan eğer eş, kendi kimliğini ortaya koymak adına sürüye katılmayı ret ederek muhalefet yapıyorsa, işte o zaman böyle bir beraberlik iki kişi için de geliştirici olabilir. Sadece muhalefet yapmak için değil de şartları doğru bulmadığı için kişi direnebilir. Bu da Uranüs enerjisinin pozitif kullanımıdır.

Uranüs’ü 7. evde olan kişi de böyle bir eşle beraber büyüyebilir ve kendisiyle ilgili farkındalığı artar. Kişi kendi içindeki yenilikçi, özgür, marjinal ve baş kaldıran tarafı eşi sayesinde deneyimlemiş olur ve eşinden bu anlamda pek çok şey öğrenir. Böylece kendi içindeki özgün kişiye biraz daha yaklaşmış olur. Uranüs’ü haritasında 7. evde yer alan kişiler için ideal eş; Güneş’i ya da yükselen burcu Kova, Uranüs’ü haritasında güçlü ve bireysel gezegenleriyle önemli açılar yapan kişilerdir.

7. evde girdiği burca göre değer taşır. ilişkiler yoluyla farklı deneyimler yaşamak ihtiyacında olan birisi olmanız muhtemeldir. Sizden tamamen farklı bir insana ilgi duymanız bir felaketle sonuçlanmak durumunda değildir. İlişkiyi sağlam tutmak için yapılacak birkaç önemli bağlantı sayesinde bu ilişki tam sizin ihtiyaç duyduğunuz ilişki tarzına dönüşebilir. Koçta bulunan Uranüs evliliğin tartışmalı, hareketli ve zevkli geçmesini sağlayabilir. Fakat Boğadaki Uranüs evlilikle ilgili kurallar yüzünden sert tartışmalar, kavgalar olarak alınabilir. İkizlerde de bu Uranüs evliliği ciddiye almamaya neden olabilir. Ayrıca ikinci evliliği de işaret edebilir.

Yengeçteki Uranüste yuvada mutluluk vermez. Büyük huzursuzluk olabilir. Ama ayrılık olup olmayacağını Uranüsün açı yaptığı gezegenler ve diğer güçler belirler. 7. evde Aslandaki, Uranüs harita sahibinin sınır tanımamasına, eşini ezmesine neden olabilir. Bu durumda da akla boşanma gelecektir. Başaktaki Uranüs evliliğin devamlı çekişmeli geçmesine neden olur. Eşler birbirlerini türlü şeyle suçlayabilirler. İğneli sözler alaylar, tartışmalar, kavgalar olur. Bu Uranüste mutluluk vermez. Ayrılıkta olabilir. Terazideki Uranüs evde huzursuzluk anlamına gelir.

Harita sahibi evlilikte aradığını bulamadığı için sinirlenip öfkelenebilir. Türlü şeylerle eşini suçlayabilir. Bu Uranüste ayrılığa yol açabilir. 7. evde Akrepte yer alan Uranüsün sert kavgalara ve ayrılığa neden olacağını sanabilirsiniz. Oysa bu doğru değildir. Çünkü Akrep Uranüsün sevdiği burçlardandır. Harita sahibi kuruntu, kuşku ve kıskançlık yapabilir, hatta türlü şeylerle eşini suçlayabilir. Fakat ayrılmayı aklına getirmez. Yine doğum haritasındaki Uranüs sert açılar alıyorsa ve yine bazı yıldızlar sert durumdaysalar o zaman ayrılık olabilir.

Uranüs 7. eve Yay burcuyla birlikte düşmüşse harita sahibinin kural tanımayan, özgürlüğüne bağımsızlığına son derece düşkün hareketlerinin kontrol edimesine gelemeyen biri olacağını söyleyebiliriz. Bu insan yaşamı birazda oyun gibi gören biri olabilir. Sırf yenilik olsun diye de evlenmiş olabilir. Bu bağ kendisini kısa süre içinde sıkabilir. Dolayısıyla da eşini bırakıp gidebilir.

7. evde Oğlaktaki Uranüs evde kırıcı sözlerin söylenmesine hareket ve laflarla eşlerin birbirlerini yaralamalarına neden olabilir. Harita sahibi ayrılmayı asla istemez. Ama yuvada eşine bir türlü rahat vermez ve hep onunla uğraşır. Eşini eleştirir, tatsız imalarda bulunur, hatta herkesin içinde küçük düşürebilir. Uranüsün bu konumu ömür boyu sürecek tatsızlık anlamına gelebilir.

7. evinde kovada Uranüs bulunan kimse kendini daima bağımsız ve özgür hisseder. Evlendiğinde de eşinin kendisine karışmasına asla izin vermez. Bu evlilik daha çok bir dostluğu anlatır. Harita sahibi istediklerinin yapılmasına ses çıkartılmadığı sürece evlilikten şikayet etmez. Fakat eş isteklerde bulunur, ısrar eder ve kural koymaya kalkarsa bu evlilik bitmiş demektir. 7. evde Balıkta yer alan Uranüste eşler arasında anlaşmazlık olarak alınır. Eşlerden biri sözünü esirgemeyen biri olabilir. Aklına eseni yaparak bildiği gibi yaşamaya kalkabilir. Evi eşinin istemediği kendi ahbapları vs. ile doldurabilir. Tartışma çıktığında da sivri diliyle eşini yaralayabilir. Bu evlilikte pek uzun ömürlü olmayabilir.

Kesinlikle farklı ve sıradışı bir düzen sözkonusu olacaktır. uranüs farklıdır ve sıradışıdır, çevresinde ki farklı ve sıradışı tiplere doğru çekilim hissedecektir. bu tipler zekalarıyla, görünüşleriyle pek gelenekselci olmayan özellikler ile dikkat çekerler. bu tiplerin olumsuz görülbilecek en tipik özelliği olarak vurdumduymazlıkları gelir. mini etek giyen bayanların bile onların dikkatini çekmesi zor olabilir

AKREP
Evliliğin hareketli geçebilir, duygularınıza kapılarak tartışmalar çıkartabilirsin sen yada eşin. Yanlış hatırlamıyorsam küçük yaşta ve ani evlenmiştin bunda uranüsün de payı var, neşeli, konuşkan, dost canlısı olabilirsin, kıskançlık olabilir evliliğinde, evliliğin maceralı, heyecanlı olabilir. Eşin değişik, dikkat çekici olabilir farklılıklarıyla, özgürlük isteğin yoğun olabilir.

7. ev uranüs güneş square:hayat ortaklarınla baban arasında sürtüşmeler söz konusu olabilir yada ilişkiler konusunda kısıtlanma yaşıyor olabilirsin

7. Ev Evlilik Evinde Neptün Nasıl Etkiler?

ilişkilerde yanılgıları getirecektir. 7. ev bize çekici gelen kişileri gösterirken, haritasında bu konuma sahip kişi bir hayale veya bir vizyona aşık olabilir. Karşısındaki kişiyi olduğu gibi algılaması oldukça zordur. Bu kişi nasıl kendi içinde zaman zaman yanılgılara sahipse, bu yerleşime sahip bir haritada kimliğindeki yanılgıları karşı tarafa yansıtacaktır.

7. evdeki gezegen(ler) kendi içimize almakta zorlandığımız özellikleri gösterirken, burada kişi kendi güçlü kalmak uğruna bütün zayıflıkları, yanılgıları, gizemi ve belirsizlikleri eşine atfedecektir. Yani bu özellikteki kişileri çekici bulacak, kendine eş olarak seçecektir. Diğer taraftan kendinden çok emin olan bir kişi bile, 7. evdeki Neptün’ün konumundan dolayı ilişkilerinde kendi kimliğini net olarak tanımlayamayabilir. Böyle bir kişi kendini ancak bir sevgili sayesinde bırakabilir ve dağıtır. Diğer alanlarda kontrol etmeyi sevse bile, yakın ilişkilerinde kendini tamamen karşısındaki kişinin kollarına bırakabilir.

Neptün söz konusu olunca ilişkilerde kurban ve kurtarıcı rolleri ortaya çıkar. Kişi devamlı olarak kurtarabileceği bir kişiyi arar. Bu sebeple her zaman zor durumdaki zayıf kişilere yönelir. Hasta, bağımlı, psikolojik ya da maddi sorunları olan eşler onlara çekici gelecektir. Bu kişi, içindeki manevi kurtarıcıyı harekete geçirir ve karşısında ondan yardım bekleyen kişiyi kurtarır.

Bu tür bir ilişkide karşılıklı fedakarlıklar söz konusu olacaktır. Neptün’ün bu konumu, tıpkı 1. /7. ev aksları Başak/Balık Burcu olan kişilerde olduğu gibi, kişinin kendisinden daha düşük seviyede (maddi, manevi veya fiziksel olarak) biriyle beraber olmasına neden olur. Bu konuma sahip kişi; işsiz, yardıma muhtaç, hasta ya da derin psikolojik sorunları olan, kayıp ve gerçek dünyadan bağlantısını kesmiş, alkol ya da uyuşturucuya bağımlı kişilerle ilişki içine girebilir. Bu kişinin ilişkilerinde acıma ve kendini karşısındaki kişi için feda etme duygusu baskın olacaktır. Diğer taraftan bu konum, sanatçı veya yaratıcılığı çok gelişmiş, hayal dünyası zengin ve renkli bir kişiyle beraberlik de getirebilir.

Kişi kendi yaratıcı ve fantezi üreten tarafını fazlasıyla dışladığı ve içine almakta zorlandığı için, bu özellikleri bünyesinde barındıran biriyle kendini bütünlenmiş gibi hissedecektir. Böyle biriyle beraber olan kişi bu sayede içinde bulunduğumuz dünyadan uzaklaşarak fantezi dünyası içinde bir rüya yaşayabilir. Neptün'ün 7. evdeki diğer bir dışa vurumu ise kişinin platonik aşklara olan eğilimidir. Haritadaki diğer etkileri bir kenara bırakacak olursak, haritasında Neptün’ü 7. evde yer alan bir kişi karşısına çıkan kişilerde hiçbir zaman ideal olanı bulamaz ve bu sebeple ilişkiye girmekte zorlanır. İstediği ideali bu dünyada hiçbir zaman bulamayabilir çünkü kişinin beklentileri çok yüksektir. Bu yüksek beklentileri kimse karşılayamaz ve bu sebeple kişi ilişkiye girmemeyi seçebilir.

Bu yerleşime sahip biri diğer kişilere nazaran ruh eşini aramaya çok daha fazla meyilli olacaktır. Fakat kişi yakın ilişkilerini aşırı idealize ettiği için devamlı ulaşamayacağı bir hayalin peşinden koşar. Bunun iki sonucu olabilir. Birincisi; kişi ideal eşini, rüyalarının prensini/prensesini aramak için pek çok kişiyle beraber olur ve her ilişkisinde “Bu da değilmiş” diyebilir. İlişkinin devamında yanılgılar başlayabilir. Sevgilisinin sandığı kadar mükemmel olmadığını görünce sorunlar başlayacaktır. Daha sonra ise başka bir aşkta başka bir hayal kırıklığına uğrama korkusu zamanla kişiyi ilişkilerden uzaklaştırabilir. İkincisi ise ideal eşi ararken kişi kimseyi beğenmez ve hiç kimseyle yakın ilişki içine giremez. Fiziksel boyutta ilişki kuramaz olur.

Özellikle kişinin haritasında toprak elementi azsa ve Ay, Venüs veya Mars Balık Burcunda ise veya Neptün bireysel gezegenlerle yakın açı içindeyse bu ihtimal kuvvetlenecektir. Kişi ilişkilerinde tamamen hayal dünyasının içinde kalacak ve aşkı sadece platonik boyutta yaşayacaktır. Genellikle karşılıksız aşk yaşayanlar çocuklukta annelerinden istedikleri sevgiyi alamamış kişilerdir. Platonik aşk yaşamak kişiye traji-Romantik bir kahraman olma fırsatı verir. Yaşamına bir yön kazandırır ve heyecan katar.

Karşılıksız aşk yaşamaya en eğilimli grup, büyüme çağında annelerinden fazla ilgi görmemiş, insanlarla yakınlık kuramamış ve onlara güvenmeyen kişilerden oluşur. Astrolojik açıdan bakıldığında ise 7. evdeki Neptün eğer, Güneş (baba) veya Ay (anne) ile önemli açılar içindeyse bu durum geçerli olacaktır. Yine burada Neptün’ün kahraman, kurtarıcı rolü kişi için ideal bir duygusal tatmin kaynağı olur. Bu kişiler karşılıksız aşkı isterler çünkü bu durum onlar için ideal bir durumdur. Karşılarındaki kişi hep ideal, gerçek olmayan bir eş olarak kalır. Fedakarlık teması oldukça güçlüdür ve fiziksel bir yakınlık söz konusu değildir. Bu durumda kişiler bir taraftan aşk yaşamak gibi kültürel bir olguyu gerçekleştirir, bir taraftan da ilişki kurmak zorunda kalmazlar.

Neptün’ü 7. evlerinde yer alan kişilerin ideal eşleri, haritalarında güçlü Balık ya da Neptün etkisi olan, Güneş/Neptün açıları güçlü ya da yükselen burcu Balık Burcu olan kişilerdir. 7. evde olan kimsenin duygusuz biriyle evlenmesi büyük hata olur. Evet 7. evdeki Neptün aşk arzusuyla birlikte lüx isteğide verebilir. Zengin bir eşte bu lüxü sağlayabilir. Ama o duygusuz biriyse harita sahibini çevreleyen güzelliklerin o büyük lüxün bir değeri kalmayacaktır. Neptünü 7. evde bulunan kimsenin duygulu, duyarlı sevmesini bilen biriyle evlenmesi gerekir. Ayrıca Neptün evlenicek erkeğin haritasında Ay veya Venüsle tatlı açılı olmalıdır. Evlenicek kadının haritasında da erkeğin Neptünü Güneş, Venüs, Mars gibi güçlerle tatlı açılı olmalıdır. Hiç olmazsa Güneşle tatlı açı yapmalıdır.

Bu arada Neptünü 7. evde bulunan kimse aşkta kuruntucu, kuşkucu kıskançta olabilir. Bu durumda da eşten kuşkulanması kaçınılmazdır. Eşin tam anlamıyla sadık olması gerekir. Harita sahibinin kuşku duymasına neden olacak birşey yapmamalıdır. Çünkü küçük bir kaçamak bile tatsız etki yapacaktır. Eş kalan ömründe sadıkta olsa harita sahibi ona inanmayacaktır. Her hareketini şüpheyle karşılayacaktır. Neptün sert açılar yapıyorsa evlilikte aşk olsa bile mutluluk olmayacaktır. Harita sahibi kuşku ve kıskançlıkla adeta kendini aşındıracaktır. Bir yandan üzülecek. Bir yandan da teselliyi içki vb. de aramaya başlayacaktır.

Neptün Merkür, Mars vb. yle sert açılıysa bu durum Alkolizme kadar gidebilir. Ama haritada bir veya birkaç gezegenle iyi açılı Neptün büyük mutlulukta verebilir. 7. evde Başağa düşen Neptün pekte mutluluk vermez. Çünkü harita sahibi aşırı kıskançlıkla eşini bezdirebilir. Ondan veremeyeceği şeyleri de isteyebilir. Terazideki Neptün daha huzurludur. Hele Neptün tatlı açılıysa evlilik uzun ömürlü olacak demektir. Zaman zaman harita sahibi kıskançlık yapacaktır. Ama evlilik yinede mutluluk verecektir. 7. eve Akreple düşen Neptün yuvada şiddetli kıskançlığa neden olabilir. Ayrıca cinsellikte daima önplanda kalacaktır. Eşini kıskanan harita sahibi cinsellikte aradığını bulamazsa bu evlilik sona erecektir. 7. eve Yayla düşen Neptün pek mutluluk vermez. Eşler dost olabilirlerse bu evlilik devam edebilir. 7. eve Oğlakla düşen Neptün aşk isteğiyle birlikte görülen para hırsına işaret eder. Harita sahibi cinselliğe de büyük önem verir.

Aşk, cinsellik ve para bir arada olursa harita sahibi mutluluk duyacaktır. Ama bunlardan birinin eksikliği yuvada sorun yaratacaktır. Yinede harita sahibi hiçbir zaman ayrılmayı düşünmeyecektir. O eşini eleştirmek, imada bulunmak, tartışma çıkartmak, huzur kaçırmakla yetinecektir. Kova burcundaki Neptün insana büyük aşk isteği verir ama sadakat vermez. Bu durumda da hariat sahibinin aşık olduğunu sanarak evlenmesi hatadır. Çünkü bir süre sonra aşık olmadığını anlayabilir. Veya aşkı ölebilir. Bu durumda da yeni aşklar aramaya başlayabilir. Neptün tatlı açılar oluşturyorsa harita sahibi evlilik dışı ilişkiler kurabilir. bunlar da gizli kalabilirler.

Fakat Neptün sert açılıysa ve bu arada Uranüste sert açılar yapıyorsa maceralar birden duyulacaktır. Bu durumda evli kalmakta güç olacaktır tabii ki. Neptün 7. evde Balıkta ise harita sahibi büyük bir aşk isteyecektir. O dünyasını bu aşk üstüne kuracaktır. Sevmeyi, çok sevilmeyi evlenmeyi ve ömür boyu mutlu olmayı düşleyecektir. Ancak içine kapalı biri olacağı içinde bu isteklerini pek açıklayamayacaktır. O geceleri daha cesur olacaktır. Yine içki içtiğinde dışa dönecek ve duygularını anlatabilecektir. Bu tip sever ve çok sevilip evlenirse zaman zaman kıskançlık yapmasına rağmen çok mutlu olacaktır. Fakat sever ve eşi evlendikten sonra kayıtsız kalırsa büyük mutsuzluk duyacaktır. bu durumda içkiyede başlayabilir

7. Ev Evlilik Evinde Pluto Nasıl Etkiler?

kişinin kendi dönüştürücü gücünü kabul etmesi, toplum içinde önemli bir rol alabilmesi ve Romantik ilişkilere girebilmesi zorlaşır. 7. ev karşımızdaki kişileri gösterirken, bu evi ve içindeki gezegenin özelliklerini kabullenmekte zorlanırız. Bu sebeple karşımıza her zaman bu özellikteki kişiler çıkacaktır. Plüton’u 7. evde olan kişi için ilişkiler çok önemlidir. Kişi en önemli hayat derslerini ilişkiler sayesinde alır ve ilişkiler sayesinde yenilenir veya kabuk yeniler.

Güçlü dönüşümler yaşar. Adeta ölüp yeniden dirildiğini hissedebilir. İlişkileri bu kişileri çok derinden etkiler ve bu kişiler ilişkileri sırasında kendilerini, daha önce bakmaya cesaret edemedikleri derinlikleri içinde buluverirler. Bu konumda ilişkileri mantıklı ve objektif bir biçimde değerlendirmek mümkün olmayacaktır. İlişki travmatik olur ve bir krizden ötekine gider durur. Kıskançlık, sahiplenme ve duygusal güç oyunlar bu konuma sahip kişinin ilişkilerinde sıkça rastlanır.

Eğer 7. evdeki Plüton, Güneş veya Ay gibi bireysel gezegenlerle kötü açılar içindeyse, o zaman kişinin kendine güvensizliği ve korkuları ilişki vasıtasıyla tamamen ortaya çıkacaktır ve yaşanan ilişki kişiyi tamamen değiştirecektir. Eğer kişi farkındalığı yüksek biriyse ilişkisi sayesinde kendi içsel karanlığını görebilir ve bu noktadan sonra bir çıkış bulabilir. Fakat kişi bilinçsiz ve inkar eden durumdaysa olaylardan dolayı hep karşı tarafı ve içinde bulunduğu, kontrol edemediği şartları suçluyorsa, bu tarz ilişkileri devamlı olarak yaşayacaktır. Ta ki kendi içindeki korkuları ve güvensizliği bulup kabul edene kadar.

Plüton 7. evde pek çok farklı cins eşi getirecektir. Kişi öncelikle gücünü karşısındaki kişinin eline verdiği için, her bir eşin farklı özelliklerine boyun eğebilir. Bu durum, kişi kendi içindeki gerçek güce ve kimliğe ulaşana kadar devam eder. Bu kişinin karşılaşacağı her bir birey ona kendi güçlü yönlerini kabul ettirmek isteyerek onu kendi derinliklerine inmeye zorlar. Kişi burada boyun mu eğecek, yoksa neyi isteyip istemediğine karar mı verecek? Bu konumun olumsuz kullanımında kişi eşine koşulsuz boyun eğer ve tüm isteklerini karşılar.

Eşinin kendini ezmesine izin verir. Burada fark etmesi gereken şey, bitmek tükenmek bilmeyen bu baskıya karşı gelebilecek cesarete sahip olduğudur. Bu olumsuz koşullar bile kişiyi geliştirebilir. Bu konuma sahip bir kişi eşi sayesinde dinlemeyi ve karşı tarafın isteklerini anlamayı öğrenebilir. Çünkü madalyonun bir de öteki yüzü vardır. Bu yerleşimde güçlü taraf genelde eş olur. 7. ev kabul etmekte zorlandığımız yönlerimizdir ve kişi kendi güçlü yönlerini sahiplenemeyip bu karakterde kişilerle kendini tamamlanmış hisseder, fakat eğer Plüton’u 7. evde yer alan kişiler karşılarında güçlü eşler bulamazlarsa, baskıcı ve ısrarcı tutumu kendileri sergileyeceklerdir.

Eşlerinin zayıf oldukları noktaları görürlerse ezici ve manipüle eden taraf kendileri de olabilirler. Diğer taraftan Plüton 7. evde eşin yıkıcı gücünü de gösterir. Plüton ölüm ve yeniden doğumla ilişkilidir. Bu sebeple bu konuma sahip kişi girdiği yakın ilişkiler sonucu, zaman içinde büyük bir dönüşüm yaşar. Buna sebep olan zamansız gelen bir ayrılık olabileceği gibi eşin gerçek anlamda ölümü de olabilir. Bunun anlamı Plüton’u 7. evde olan herkesin eşini dramatik bir biçimde kaybedeceği anlamına gelmez, fakat benzer deneyimlerin kişiye eşi vasıtasıyla gelebileceğini gösterir. Burada, eş tarafından terk edilmek kişi için güçlü bir bilinçaltı korkudur.

Eşe aşırı bağımlılık söz konusu olabilir. Bu konuma sahip kişi tüm ihtiyaçlarını eşi sayesinde karşılamaya alışır ve eşi onu terk edip giderse ihtiyaçlarının karşılanmayacağını düşünür. Nasıl küçük bir bebek annesi onu terk ederse beslenemez ve ölür, işte bu konuma sahip bir kişi de bilinçaltında eşiyle ilgili bu korkuyu yaşar. Kişi kendi gücünü, yaşam enerjisini ve kendi yeniden doğumunu sahiplenmediği sürece devamlı olarak bu korkuyu yaşayacaktır ve gücünü karşı tarafa verecektir.

Eğer kendi gücünü sahiplenir ve kendi yeniden doğumunu yaşarsa o zaman bağımlılıktan kurtulabilir. Plüton’un pozitif açılarında ise kişi korkularından ve yaşadığı travmalardan ders alır. Kendi benliğini kabul eder ve kendini dönüştürebilecek gücü bulur. İçsel derinliğini karşılaştığı kişiler sayesinde deneyimlemeye devam eder. Bu sefer onu kısıtlayan ya da manipüle eden değil fakat ruhsal bakımdan güçlü ve derin kişiler hayatına girecektir. Böylece kişi, yakın ilişki içinde bulunduğu eşiyle beraber büyüyecek ve yenilenebilecektir.

Haritalarında bu konuma sahip kişiler, kendilerini kontrol eden, güçlü ve talepkar eşlere çekim duyarlar. Bu kişilerin ilişkileri oldukça komplike bir biçimde olacaktır. Akrep Burcunda doğmuş, Mars’ı Akrep burcunda olan veya Akrep Burcu haritasında güçlü, Güneş/Plüton, Ay/Plüton açısı olan veya Plüton’un bireysel haritasında önemli konumda olan kişiler Plüton’u 7. evde yer alanlar için ideal eş olabilirler. evlilikte cinselliği daima önplanda tutacağı sonucunu çıkartabiliriz.

Doğum anına göre çıkartılan haritada Plutonun Aslanla 7. eve düşmesi pek iyi sayılmaz. Çünkü Aslan mert, cömert iyiniyetli insanların burcudur. Buraya düşen Pluton herşeyden önce cimrilik verebilir. Buraya düşen Pluton herşeyden önce cimrilik yapabilir. Eş parsını harcamayan, para lafı açıldığında hemen kuşkulanan biri olabilir. O kendisini çokta beğenir ve herşeyi doğru yaptığına da inanır. Harita sahibinin isteklerini dinler ama bunlara aldırış etmez ve hep bildiği gibi davranmaya kalkabilir. Sinirlendiğinde öfkesi de korkunç olabilir. bağırıp çağırabilir, eşine pek hak tanımaz. Yuvada daima isteklerinin yapılmasında ısrar edebilir. Plutonun tatlı açıları ve diğer yıldızların tatlı açıları da bu durumu bir dereceye kadar düzeltebilir. Ama yine de sorunlar olur.

Plutonun Aslanda 7. evinde yer alması ve sert açı yapması ayrılık anlamına gelebilir. Plutonun haritada Başakla 7. eve düşmesi oldukça iyi sayılır. Bu durumda da Yuvada parayla ilgili sorunlar çıksa bile evlilik sürecektir. Teraziyle 7. eve düşen Pluton sanılanın aksine evliliğin uzun ömürlü olmasını sağlayabilir. Hariata sahibi dengeli, nazik, zarif, duygulu bir eş seçebilir. Bu eş zaman zaman kıskançlık yapabilir. Kuşkularını ortaya vurarak tartışabilir. Ama dengesini pek kaybetmez. Yuvadaki uyumu da korumaya çalışır.

Bu evlilikteki sorun paradır. Eş paraya düşkündür ve harcama yapmayı da sevmez. O sıkı elli hatta cimri biri de olabilir. Yinede Pluton Jüpiter Güneş Ay vb. yle tatlı açılıysa durum epey düzelecektir. Eş yine parayı sevecek ama cimrilik etmeyecektir. Yıldız haritasında Akreple 7. eve düşen Pluton beraberinde epey sorun get irebilir. Eş aşırı kuruntucu, kuşkucu kıskanç ve kinci biri olacaktır. Paraya büyük değer verecek ve kendi parasını saklayıp eşinin parasını harcamaya yeltenecektir. En küçük olay onun birden kuşkulanmasına, tartışmasına, acı ve kırıcı sözler söylemesine neden olacaktır. Daha sonra sakinleşecek ve özür dileyecektir.

Ama bu sahneler sık sık tekrarlanacaktır. Eş harita sahibine hiç huzur vermeyecektir. Evde huzur da olamayacaktırAyrıca cinsellik daima önplanda kalacaktır. Eş bu konuda ısrarcı da olacaktır. Plutonun bu konumu mutluluğa pek izin vermez. Yani ayrılma sözkonusu olabilir. Pluton Yay burcuyla 7. eve düşmüşse yuvada epey tartışma olacaktır. Eş şartları beğenmeyecek, pek çok şeyden şikayet edecek, söylenecek, sert sözler söyleyecektir. Bu arada devamlı olarak harita sahibini eleştirecek ve onun hatalı yanlarını yüzüne vurmaktan çekinmeyecektir. Tatlı açılar yapan Pluton bu durumu biraz hafifletir. Ama bu konum çoğunlukla ayrılmaya neden olur.

7. Ev Evlilik Evinde Şiron Nasıl Etkiler?

ilişkilerde üzüntü ve kalp kırgınlıklarıyla karşılaşmalar sonucunda zamanla kendine bir duvar örerek ilişkilerden soğuyabilir. Kişi belli bir dönem kendi başına kalır ve ilişkiye girmez. Bunun sonucu olarak da içe dönerek kendini aramaya başlar. Kendini aramaya başladıkça, yani kendi içindeki şifacıyla karşılaşınca ve onu kabul edince ilişkileri de iyileşir ve karşısına bu özellikleri pozitif olarak ona yansıtan kişileri bulabilir. Ruhsal olarak iyileştikçe kişi ruh eşine daha da yaklaşır. Bu konuma sahip birinin belli dönemlerde yalnız kalması ve yakın ilişkilere girmemesi, daha sonraki ilişkilerinin kalitesi açısından önemli olacaktır.

Mitolojide Kiron mağarasında çıktığında yaralanmıştır. Bunu göz önüne alacak olursak, kişi hüsranla biten bir ilişkinin ardından ne zaman yeni birini aramak için dışarı çıksa yaralanma ihtimali büyür. İçinde neler olduğuna bakmadan, kendinden ilişkiler vasıtasıyla kaçtığında, Şiron’un yarası sızlayacaktır. Korkularımız çoğu zaman bizi ilişkilere çeker. Yalnızlık duygusunu uzun süre yaşamak istemeyiz. Fakat Kiron’u 7. evinde olan bir kişi bu süreci yalnız yaşamalıdır. Çünkü ancak o zaman iyileşebilecektir. Genç yaşlarda Kiron’un bu durumu kişinin karşısına aciz ve zor durumda kişileri çıkarır. Erken yaşlarda kişi kendi içindeki iyileştirici gücü keşfedemediği için, karşısına kendine hayrı olmayan, kendi problemlerini çözemeyen kişileri çıkarır.

Bu tip kişilerle karşılaşmalar zamanla kişinin kendini ilişkilerden korumasına ve bu alanda temkinli olmasına neden olacaktır. Kiron’u 7. evde olan kişiler başkalarının ilişkileri hakkında çok iyi nasihatlerde bulunur. Kendi ilişkilerindeki pürüzleri çözmekte zorlanırlar fakat başkaları için çok zengin çözümler üretebilirler. Bu konuma sahip kişiler; alternatif tıpla ilgilenen, doktor, terapist ya da şifacı kişilere yöneleceklerdir. Eş olarak kendilerine; haritalarında Başak Burcu yükselen veya Güneş’i Başak Burcunda yer alan, Şiron’u haritalarında güçlü, Güneş veya bireysel gezegenleriyle güçlü açıları olan kişileri seçebilirler.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ

Kendini başkalarıyla paylaşma problemi söz konusu olabilecektir. Karşı cinsle iyi anlaşabilirisin, işbirliği, ortaklıklar ve evlilkte başarı verebilir. İstediklerini elde edene kadar ısrar edebilirsin, kendi gereksinimlerini hiçe sayabilirsin zaman zaman. Aynı zamanda güney ay düğümü de 1. evde olduğundan, güvenszilik, içe kapanma olabilir. Kendinden ödün vermek zorunda klabilirsin.

AKREP

İlişkinde bağımsız olmayı, uyum ve eşitlik olmasını istersin ayrıca kendini de geliştirmek istersin. Eşine bağımlı olabilir, zaman zaman bencil olmayı istesen bile bencillik yapamayabilirsin hatta ilişkin için fedakarlıklarda bulunabilir, duyarlı olabilirsin, karşındakinin ihtiyaçlarına ve isteklerine göre davranabilirsin. Gereksinimlerinin farkına vardığında bunlar için bir şeyler yapmaya çalışabilirsin, güven için mal, mülkün gerekli olduğunu düşünebilirsin ama bunlara sahip oldukça daha fazla isteyebilir bağımlı hale gelebilirsin.

Belli yaştan sonra değişebilirsin, kısıtlamaları, alışkanlıklarını geride bırakmak geleceğe bakmak isteyebilirsin. Sevdiklerini ve sahip olduklarını kaybetme korkun olabilir. kendine güvenin fazla olabilir ama bunu gösteremeyebilirsin, merak ettiğin her şeyi test etmek isteyebilirsin, diğer insanlarla sorumluluklarını ve sahip olduklarını paylaşmak hoşuna gidebilir. Güvenebileceğin ve duygu-düşüncelerini paylaşabileceğin kişilerin hayatında olmasını istersin.

Doğum haritasında hangi konumlar evlilik üzerinde etkili? Hangi konumlar ve açılar olumlu etki yaparken hangileri olumsuz etki yapar? Doğum haritasında evlilik tarihi nasıl bulunur?
Kullanıcı avatarı
alev
Mesajlar: 20
Yaş: 53
Kayıt: Prş 31 Mar, 15:29

Geleneksel Astrolojide Evlilik Alametleri

Okunmamış mesaj gönderen alev » Pzt 09 Tem, 09:45

Geleneksel Astrolojide Evlilik Alametleri

Dişi ve eril prensiplerin bütünleşmesi, hayatın sürekliliğini sağlar, aralarındaki zıtlıklar ise dinamizmi ve evrimi tetikler. Bu nedenle yüzünü güneşe dönen çiçekler gibi birbirine döner Ademoğlu ile Havva kızının gönülleri, ama yine de aralarında süregelen çözümsüz bir çatışmadır aşk. Bazı aşklar kısa sürer, bazıları uzun… Fakat her biri bizi ustaca eğitir. Büyümektir en büyük maceramız, ve aşk toprağımızdaki tohumlara verilmiş bir su gibidir…

Evrendeki bütün ana temalar, astrolojinin çalışma alanı içinde yer alır. Aşk’ın da bunun dışında kalması düşünülemez. Astrolojinin büyük üstatları aşkın doğası ve aşk ilişkilerinin potansiyelleri hakkında oldukça önemli çalışmalar ortaya koymuşlardır.

Batı Astrolojisinin “kutsal kitabı” olarak kabul gören Tetrabiblos’un yazarı Claudius Ptolemy ve Horary Astrolojisinde mucizeler yaratmış William Lilly de eserlerinde Astrolojide evlilik alametlerine değinmişlerdir.

Ptolemy’nin Tetrabiblos’u orijinalinde Yunancadır. Elimde J.M Ashmand’ın İngilizceye çevirisi bulunmakta. Christian Astrology ile birlikte bu ağdalı söylemlerin içine daldığımda aslında belirtilen birçok terim için ayrı açıklamalar yazılabileceğini düşündüm. Bu nedenle size en anlaşılır şekliyle evlilikle ilgili bölümlerinden alıntılar yapmaya çalıştım. Bir çevirmen olmadığımı da anımsayarak umarım çabamı faydalı bulursunuz.

Burada sunulmuş bilgiler ileri seviyede Astroloji çalışmaları yapan yahut araştırmaya merak duyan kimseler için özellikle ilgi çekici olacaktır. Bunun dışında üstün körü bir bilgiyle, kimi işaretleri yorumlamak moralinizi bozmaktan öte işe yaramayacaktır.

Haritanın bir bütün olarak incelenmesi gerektiğini her zaman belirtiyorum. Parça parça anlamlandırmaya kalkıştığınız takdirde örneğin antik bilgilerin ışığında fatal anlamlar taşıyan yıldızlar vardır. Ama günümüz dünyasında bu anlamlar kullanışlı değildir. Aynı şekilde evlilik sembollerini de Astroloji hakkında çok az bilgisi olan kişilerin kendi haritalarını birebir yorumlamak için kullanmalarını önermiyorum. Yine de astroloji hakkında fikir edinmek açısından keyifli bulacakları kanısındayım.

Dönemsel koşullar da yorumlar üzerinde etkili olmaktadır. Örneğin, Ptolemy döneminde kraliyet ailelerinde, kardeşler arasında evlilik gerçekleşirmiş. Ünlü Astrolog buna istinaden aynı kandan ya da kardeşler arasındaki evlilikleri öngörebilmek için de gezegen işaretlerini yorumlamıştır.

Ayrıca Ptolemy’nin bilgileri antik Mısır ve Babil’den “toplamalar” kıvamında olup, keskin söylemlerden çekinmez. William Lilly’nin de kadınlar hakkındaki – aslında dönemin bakış açısını yansıtan – acımasız yorumları vardır. Bu nedenle ben bu antik beyefendilerin ruhlarına yani “aslında” söylemek istediklerine de tercüman olmaya çalıştım : )Ptolemy’den Evlilik Göstergeleri

Erkekler İçin Evlilik İşaretleri

Erkekler için Ay’ın doğum haritasındaki yerleşimini incelemek gereklidir. Öncelikle eğer haritanın doğusal çeyreklerinde yer alıyorsa (4. 5. 6. 10. 11. 12. evler), harita sahibi erken evlenecek ya da kendisinden genç bir kadınla evlenecek demektir. Ama eğer batısal çeyreklerinde ( 1. 2. 3. 7. 8. 9. evler) bulunuyorsa, geç evlenecek ya da kendinden yaşça büyük bir kadınla evlenecek demektir.

Eğer Ay Güneşin ışıkları altındaysa (yanık) ve Satürn’le açısı varsa evlenmeyi reddeder. Eğer Ay tekil burçlardan birindeyse ya da bir gezegenle yaklaşan açı orbu içinde kavuşuyorsa tek evlilik verecektir. Çift karakterli burçtaysa, ( Yay, İkizler, Balık) ve bulunduğu burçta başka gezegenlerle kavuşuyorsa birden fazla evlilik yapar.

Eğer Ay’ın kavuştuğu (yaklaşan açı orbunda) gezegenler uyumluysa erkek iyi huylu bir kadınla evlenir. Ama bu gezegenler malefik (kötücül) ise tam tersi olur. Eğer Ay Satürn’le kavuşuyorsa, eşi çok çalışkan ve sert mizaçlı olacaktır. Jüpiter’le birlikte onurlu ve iyi idareci kadın, Mars’la cesur ve dik başlı, Venüs ile neşeli, güzel ve alımlı, Merkür ile zeki ve pratik eş özellikleri verir. Bunun da ötesinde eğer erkeğin haritasındaki Venüs, Jüpiter, Satürn ya da Merkür’le kavuşuyorsa, evleneceği kadın kendisine ve çocuklarına bağlı, şefkatli olacaktır. Ama Venüs, Mars’ın yönetici olduğu bir burçtaysa hayal kırıklığına uğratır, kararsızlık ve duygusuzluk verecektir.

Kadınlar İçin Evlilik İşaretleri

Kadınların haritasında eş için Güneş incelenmelidir. Eğer haritanın doğusal çeyreklerinde bulunuyorsa ya genç evlenir ya da kendilerinden genç bir erkekle evlenirler. Güneş haritanın batısal çeyreklerindeyse, geç evlenir ya da eşleri kendilerinden yaşça büyük olur.

Eğer Güneş tekil burçlardan birindeyse ve doğusal gezegenlerden biriyle açısı varsa bir kez evlenir. Eğer çift karakterli burçlardan birindeyse ve birden fazla doğusal gezegenle açısı varsa, birden fazla evlilik yapabilir.

Eğer Güneş Satürn’le uyumlu görünümdeyse, sakin, başkalarına faydalı, çalışkan erkekle evlenir. Eğer Jüpiter’le uyumlu açıdaysa evlenecekleri erkek alicenap ve onurlu olur. Mars etkisiyle eş hareketli, şefkat ihtiyacında ve asi olacaktır. Venüs’le uyumlu ilişkide olan Güneş düzenli ve yakışıklı, Merkür’le uyumlu ilişkide ise tutumlu ve pratik bir eş getirir.

Kadının haritasında Venüsün etki aldığı yıldızlara da bakmak gerekir. Venüs Satürn’den etki aldığında cinsel yönden soğuk, Jüpiter’den etki aldığında iyi huylu ve cömert, Mars’tan etki aldığında aceleci, çabuk sinirlenen ve aldatmaya meyleden, Merkür’den etki aldığında ise gençlere ilgi duyabilen eşi ifade eder.

Sağlıklı ve uzun süren evlilikler, çiftlerin haritaları arasında “ışıkların” (Güneş ve Ay – sinastride incelenirken) birbirine uyumlu açılarda (kavuşum, üçgen, 60’lık) yerleşimiyle ilgilidir. Hatta erkeğin Ay’ı ve kadının Güneş’i arasında olumlu görünüm varsa, çok daha etkilidir. Ufak bahanelerle boşanmalar ve yabancılaşmalar, ışıklar ilişkisiz (150’lik açı) burçlardaysa, karşıt ya da kare açı yapıyorsa ortaya çıkar. Eğer iyicil gezegenler (Venüs, Jüpiter) ışıklarla olumlu etkileşimdeyse bu durum evliliği hoş, uygun ve faydalı hale getirir. Ama kötü gezegen etkilerinde (Satürn, Mars) birliktelik kavgacı, nahoş ve verimsizdir.

Işıklar hoşnut oldukları burçlarda yerleşmese dahi iyicil gezegen etkileri varsa ilişki yenilenir, toparlanır, kişiler birbirine karşı iyi niyetli ve şefkatli olur. Tamamen ayrılmaz, tekrar bir araya gelmeye çalışabilirler. Ama eğer ışıkların zararlı yerleşimine bir de kötücül gezegen etkileri eşlik ediyorsa, şiddetli boşanmalar olasıdır. Tekrar bir araya gelmeleri imkansız da olabilir.

Eğer kötücül gezegen görünümlerine Merkür de eşlik ediyorsa kötü şöhret ve karşılıklı suçlamalar olacaktır. Venüs’ün kötücül bir etkiye eşlik etmesi ise ilişkinin saflığını yok eder, zinaya olasılık verir.

Her şekilde evlilikler Venüs, Mars ve Satürn yerleşimleri incelenerek yargılanmalıdır. Eğer bu gezegenler ışıklarla olumlu açılardaysa, ilişkinin evcil ve yasal olacağına kanaat getirebiliriz.

Evlilikler, haritalar arasında Venüs’ün, Mars ve Satürn’le olan ilişkisiyle şekillenir; Mars’la yüceldikleri konumdaysa, aralarında üçgen açı varsa aynı yaşlarda iki kişinin ilişkisini gösterecektir; Yine Satürn ile uyumlu burç ve evlerdeyse (özellikle Venüs Satürn arasında üçgen varsa), kişilerden biri yaşça büyük olacaktır.

William Lilly’e Göre Evlilik Göstergeleri

Öncelikle erkeklerin evliliğinde prensip olarak Ay ve Venüs incelenmelidir.

İkinci olarak 7. ev ve yöneticisine bakılır

Üçüncü olarak 7. evde yerleşmiş gezegen ya da gezegenlerin doğası ve kalitesi incelenerek eşin serveti ya da diğer durumlar hakkında yorum yapılmalıdır.

Eğer Venüs ve Ay verimsiz (kısır) varsayılan burçlarda yerleşmişse (Başak, İkizler, Aslan) 6, 9, 12 ve 8. evlerde bulunuyorsa, evliliğe isteksiz kişiyi ya da yalnız bir yaşamı gösterebilir. Aynı şekilde 7. ev yöneticisi de verimsiz bir burçta sert açılar altındaysa, Satürn ile kavuşuyorsa bu ihtimal daha da güçlenecektir.

Eğer Ay Akrep’te Aslan ya da Boğa’daki Satürn ile arasında kare açı oluşuyorsa ya da Ay Yanıksa Oğlak, Kova ya da Terazi Satürn’ü ile arasında kare ya da karşıt açı oluşuyorsa, kişi asla evlenmeyebilir.

Eğer 7. ev verimli burçlardan birindeyse, yönetici talihsiz yerleşmiş olsa bile, 7. evde bulunan iyicil bir gezegen etkisi bunu telafi edebilecektir. Özellikle Venüs ve Ay verimli burçlarda ve 1, 5, 10 veya 11. evdeyse evlilik öngörülür.

Eğer kişinin Venüs’ü Mars’la olumsuz açılar yapıyorsa, aşk hayatında ya da ilişkilerinde sıkıntı yaratacaktır. Yine bu gezegenlerin bulundukları burçların yöneticileri olumlu yerleşimdeyse, ilişkilerinde mutluluk ve başarı sağlanabilir.

Satürn ve Mars 1. ve 7. evler arasında karşıt açı yapıyorsa ya da Satürn 7. ev başlangıç çizgisine yakın duruyorsa yahut Venüs Aslan ya da Akrep’te ise ve Mars’la açısı yoksa ya da Mars Başak’ta, Oğlak’ta veya Boğa burcunda 7. evde yer alıyorsa, kişi kadınlara düşkündür, tutkulu ve şehvetli olur. Ancak kendine eş seçmekte/bulmakta son derece zorlanacaktır. Aniden evlenmesi de olasıdır.

Eğer evlilikle ilgili gezegenler ya da Ay doğusal denen çeyrek bölümlerde yer alıyorsa (4. 5. 6. 10. 11. 12. evler) o zaman erkek genç evlenecek ya da olgun yaşlarına geldiğinde, kendisinden genç bir bayanla evlenecek diyebiliriz.

Eğer evlilikle ilgili gezegenler batısal çeyrek dairelerde bulunuyorsa ( 1. 2. 3. 7. 8. 9. evler) geç evlilik verir ya da erkek genç yaşında bir dulla yahut kendinden yaşça büyük biriyle evlenebilir.

Haritadaki evlilik göstergesi olan gezegenlerin hareketleri incelenmelidir. Eğer gezegenler hızlı ve ileri hareket halindeyse genç yaşta evlilik beklenir. İlgili gezegenlerinin durağan, yavaş ya da geri harekette olması gecikme verir.

Eğer evlilikle ilgili gezegenlerin tümü su burçlarındaysa (verimli burçlar), kişinin birçok ya da birden fazla eşi olur. Başak, Aslan ya da İkizlerdeyse aksi olur. Erkek için Ay ve Venüs’ün evliliğe dair en etkili kanıtları göstereceğini ifade etmiştik. Bu nedenle hangi burçta olursa olsun, 7. evdeki Ay, – Satürn ya da Güneş’ten telafi edilemeyecek kadar sert açılar almadığı sürece – erkekler için birden fazla eşi gösterecektir.

Evlilikle ilgili gezegenler 9. ya da 3. evde yerleştiyse, ya da kapalı (peregrine) burçtaysa, temel asaletlerinden birinde değilse, harita sahibi tamamen bir yabancıyla ya da kendi ülkesi dışında doğmuş biriyle evlenir.

7 ev yöneticisi 9. evdeyse, ya da 9. ev yöneticisi 7. evdeyse de aynı yorum yapılır. Kişinin eşi, dinine bağlı, zengin ve güç sahibi olabilir. Bu durum özellikle bu ev yöneticilerinin iyi yerleşmiş olmasında daha çok anlam kazanır. 9. ev yöneticisi Venüs ise, Venüs haritanın 1. ve 10. evlerinde yerleştiyse ya da 7. evde Güneş Ay kavuşumdaysa yahut Güneş ya da Ay 7. ev yöneticiyse ya da 3. evde şans noktası bulunuyorsa aynı olasılık söz konusudur. Erkeğin evleneceği kadın, kendi doğduğu yerden olmayacaktır.

Jüpiter, Venüs ve Ay arasında uyumlu açılar varsa ya da bu gezegenler 7. eve yahut 7. ev yöneticisine olumlu açılar yapıyorsa, kişinin eşi oldukça güzel olur. Buna rağmen eğer Jüpiter Ay ile 7. evde kavuşuyorsa, evlilikle ilgili diğer işaretler de olumsuzsa eşin fiziksel açıdan çekici olması beklenmez.

Eğer Venüs oryantal konumdaysa, temel asaletindeyse ve Jüpiter’e açısı varsa, evlilikte kadın lider olacaktır.

Eğer Venüs erkeğin 2. evindeyse, kişi eşiyle serveti için evlenebilir.

Venüs 6. evdeyse kişi çalışanı ya da kendine göre daha alt sınıf biriyle evlenir.

Venüs 4. evdeyse, Kova’da bulunan Ay’a kare ya da karşıt açı yapıyorsa evleneceği kadın “hafif” olabilir. Eğer Ay Yengeç’teyse kadın şehvetli olacaktır.

Venüs 11. evdeyse kişi çocuklu bir kadınla birlikte yaşayacaktır.

Venüs 10. evde ise harita sahibi asil ruhlu bir kadınla evlenir. Eğer Venüs’le Jüpiter arasında olumlu bir açı varsa soyluluk artar.

Eğer Ay 4. evindeyse ve Venüs Satürn’le birlikte 9. evde bulunuyorsa eşinin çocuğu olmaz.

Venüs 6. evde Satürn ve Mars ile kavuşuyorsa, harita sahibine aldatılma konusunda dikkatli olması tavsiye edilir.

7. ev yöneticisinin 10. Evde ya da 10. Ev yöneticisinin 7. Evde yer alması toplumsal konumuna ve ailevi değerlerine uygun bir eşe işaret eder. Aynı kural 7 ve 2. Evlerin yöneticileri arasında da geçerlidir.

Buna karşın, 12. Evin yöneticisinin 7. Evde ve 7. Ev yöneticisinin 12. Evde bulunması maddi durumu iyi olmayan bir eşin habercisidir. Eşin iyi yetiştirilmemiş bir kişi olması ve onursuz bir geçmişe sahip bir ailden gelmesi de mümkündür.

Lilly’e Göre Kadınlar İçin Evlilik Göstergeleri

Kadınların evlilik göstergeleri için öncelikle haritalarında Güneş ve Mars yerleşimlerine bakılmalıdır.

İkinci olarak 7. ev ve yönetici gezegeninin yerleşimi incelenir.

Üçünü olarak 7. evde bulunan gezegen ya da gezegenler önem taşıyacaktır.

Kadınların haritaları da aynen erkeklerin haritalarında olduğu gibi söz konusu işaretlerin yerleşimine, vesilesiyle kalitesine bakarak yargılanmaktadır. Sadece Güneş’in yerini Ay, Venüs’ün yerini Mars alacaktır. Evlilikle ilgili semboliklerin kısır ya da verimli burçlarda bulunup bulunmadığına bakılır. Tek ya da çift karakterli burçlarda bulunup bulunmadıkları incelenir. Buna göre gezegenlerin talihli ya da talihsiz olup olmadıkları, zayıf ya da güçlü yerleşimleri yorumlanır.

Doğum haritasında Venüsü 7. Evde ve Satürnü 4. Evde yer alan bir kadının, evlilik dışı cinsel oyunlara ilgi duyması beklenmez. Bu kişi mutlaka evlenmeyle sonuçlanan ilişkilerin peşinde olacaktır.

MC ve Güneşin yönü kadının evlilik zamanı hakkında fikir verir; eğer güneş haritanın doğu yönünde konumlanmışsa kadın genç yaşta evlenir ve kendinden büyük bir eş alması mümkündür. Buna karşın batı yönünde konumlanan bir güneş geç evlilikler ve genç yaştaki eşler getirir. Güneşin çok sayıda gezegenle açı yapması birden fazla evlilik olasılığını arttırır.

7. evin yöneticisinin ve güneşin ilişkide bulunduğu planetler evlenilecek eşin karakteri hakkında bilgi verir.

8. evin yöneticisi haritada iyi konum almışsa kadının zengin bir erkekle evleneceği öngörülebilir.

Kristin Demirci

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Sal 10 Tem, 13:36

benim anladığım kadarıyla ikizler senin aldığın etki. eşinde ikizlerin karşıt özelliklerini taşıyan bir burç olmalı. onu yumuşatan bir burç. yanlışmı anladım yoksa :!:

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Çrş 11 Tem, 18:44

7. evde görmüş olduğun burç o evde gerçekleşecek olan evlilik, ortaklaşma v.s gibi konularda yaşanmış veya yaşanacak olayların nasıl gerçekleşeceği konusunda bilgi verir, o kişinin burcu hakkında değil..

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Pzt 16 Tem, 21:37

abai o zaman bence yengeç etkisi iyi bir etki. de ikizler etkisini pek sevmem ben. umarım sen mutlu olursun. ikizler etkisi hep çelişki yahu.. yengeç te en azından duygusallık hissediyorum. sıcaklık falan filan. yengeç etkisi olan bir evlilik çok hoş olur kanımca..


Kullanıcı avatarı
kahve
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 913
Yaş: 50
Kayıt: Sal 12 Haz, 13:52

Okunmamış mesaj gönderen kahve » Pzt 16 Tem, 22:12

7.evde oglak in aciklamasini yapabilirmisiniz
Suclar insanlarin yüzünde görünseydi aynalar satilmazdi
P.Ustinov

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Pzt 16 Tem, 22:42

oğlak etkisi olan bir evlilik hayatı. düzen tertip,aile bağlılığı, malum yükselenim oğlak ya:) anlarım. başka ne etkisi dobralık harbilik, gerçeklik, mantıklık etkisi. aynı zamanda, çok sıcak bir hayat :D

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Pzt 16 Tem, 22:44

ok doki sevgili :D

Kullanıcı avatarı
kahve
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 913
Yaş: 50
Kayıt: Sal 12 Haz, 13:52

Okunmamış mesaj gönderen kahve » Sal 17 Tem, 21:30

girl of sun ,tesekkurler
Suclar insanlarin yüzünde görünseydi aynalar satilmazdi
P.Ustinov

Kullanıcı avatarı
tina brandon
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 104
Yaş: 43
Kayıt: Prş 29 Mar, 09:40

Okunmamış mesaj gönderen tina brandon » Pzt 10 Eyl, 15:35

Benim 7.evdeki yay yolculuklarda tanışılacak ya da olduğun yerden uzak bi yerdeki eşi temsil ediyor..

7.eve düşen gezegenler ve açıları da eşin nasıl biri olacağı hakkında ipuçları verir. Bir kaç gezegen varsa yaptığı açılara göre ya birden fazla evlilik gözüküyor ya da evleneceğiniz kişi güçlü özelliklere sahip olma olasılığı yüksek biri...
Bügüne en uzak gün, DÜN!

Kullanıcı avatarı
dark_venus
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 575
Yaş: 38
Kayıt: Cum 15 Ara, 22:41

Okunmamış mesaj gönderen dark_venus » Pzt 10 Eyl, 17:30

bende koç var bu ne demek oluyor acaba...
ama gezegen yok..
mars etkisindeki ya da koc ozellikleri tasiyan bir Marsliylami evlencem (:
venuslu olarak marsli olmasi normal haha (:
Bu bilgiyi aramakla bulamazsın.
Ama ne var ki bulanlar, yalnızca aramış olanlardır


Mucizeler olmaktadır.Doğaya aykırı olarak değil,bizim doğa hakkındaki bilgilerimize aykırı olarak...

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Pzt 10 Eyl, 18:19

dark_venus yazdı:bende koç var bu ne demek oluyor acaba...
ama gezegen yok..
mars etkisindeki ya da koc ozellikleri tasiyan bir Marsliylami evlencem (:
venuslu olarak marsli olmasi normal haha (:
Derya Allah seni var ya (: Rezzan Kiraz bile doyuramaz seni bu astroloji konusunda (:

Kullanıcı avatarı
dark_venus
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 575
Yaş: 38
Kayıt: Cum 15 Ara, 22:41

Okunmamış mesaj gönderen dark_venus » Pzt 10 Eyl, 21:33

:x
Bu bilgiyi aramakla bulamazsın.
Ama ne var ki bulanlar, yalnızca aramış olanlardır


Mucizeler olmaktadır.Doğaya aykırı olarak değil,bizim doğa hakkındaki bilgilerimize aykırı olarak...

Kullanıcı avatarı
tina brandon
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 104
Yaş: 43
Kayıt: Prş 29 Mar, 09:40

Okunmamış mesaj gönderen tina brandon » Sal 11 Eyl, 09:51

Koç'un planeti olan mars'ın hangi burçta olduğuna ve açılarına bakmalısın :)
Bügüne en uzak gün, DÜN!

Kullanıcı avatarı
Löwe
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 209
Yaş: 43
Kayıt: Çrş 16 May, 21:53

Okunmamış mesaj gönderen Löwe » Çrş 31 Eki, 23:30

Bende 7.evde Siron var ve Boga burcunda anlamini bilen var mi


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astrolojide Evler” sayfasına dön