YILDIZNAME

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
akkrep
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 250
Yaş: 53
Kayıt: Pzt 21 Kas, 14:26

YILDIZNAME

Okunmamış mesaj gönderen akkrep » Cmt 26 Kas, 14:35

BU KONUDA DAHA ÖVCE ELİME BİRKAÇ ESKİ KİTAP GEÇMİŞTİ. AMA ONLARI KAYBETTİM. İLGİ ÇEKİCİYDİ. BİLGİSİ OLANLAR VARSA VE PAYLAŞIRSA SEVİNİRİM.

SEVGİLER....
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cmt 26 Kas, 19:02

akkrep diğer PC de vardı sanırım. Eğer hala duruyorsa ekleyeyim.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cmt 26 Kas, 19:45

YILDIZNAME

Yıldızname yi günümüzün astroloji bilimiyle eşleştirebiliriz. Her ne kadar bazı farklar varsa da temelde burçlar ve yıldızlarla uğraşır.

Değerli ziyaretçi; Yıldızname adından da anlaşılacağı üzere Yıldız ve burçlarla uğraşan bir yorum şeklidir. Ve özellikle Türk-İslam felsefesinde hayat bulmuş ve Osmanlılar döneminde çok geliştirilmiş ve yaşatılmıştır.


Yıldıznamede insanların doğduklarından ölene dek başlarına gelenler ve gelecekler, geçirebilecekleri kazalar, hatalar, iyi olaylar bellidir.


Ayrıca insanların başlarına gelecek hastalıkların maddi yada manevi tedavi şekilleri belirtilmiştir.
Maddi hastalıktan kastımız tıbbi rahatsızlıklardır. Bu tür hastalıklar için Yıldızname çeşitli otlar ve bitkilerden oluşan karışım yada macunlarla tedavi şekli önerir. Ve işin şaşırtıcı yönü oldukça faydalı olur. Kendim defaten tecrübe ettiğim ama buraya yazamayacağım birçok hastalığı tedavi ettim.


Manevi hastalıklardan kastımız ise kişinin ruhi durumu ile ilgilidir. Yani kişi mizacı dolayısıyla Nazara yatkın olur. Yada doğumunda bir illet ile birlikte doğmuş olur. Yada koyulan ismin kendisine iyi gelmediği olur. Cin ve Peri değmiş yada büyü yapılmış olur. Bu benzeri durumlarda da Yıldızname bir çözüm üretecektir.

NASIL BAKILIR?

Eğer doğum tarihini bildiğinizden eminseniz mesele yok. Ama bilmiyorsanız yada takip ettiğiniz burç sizi tarif etmiyorsa ne yapacaksınız? Meraklanmayın beni takip edin yeter.

Kişinin yıldızını bulmak için Ebced hesabı da denilen bir yöntem uygulanır. Her yıldız aynı zamanda bir burca tekabül eder. Bu şekilde kişinin talihi ve hastalıkları vs. hakkında bilgi sahibi olunur.

Ebced hesabı 3 çeşit olmakla beraber ben sizlere Ebced-i Sagir dediğimiz küçük Ebced hesabını açıklayacağım. Aslında malumunuz Ebced hesabı Arapça dır. Türkçe ye uyarlayabildiğim kadarıyla buraya yazıyorum umarım sizlere faydalı olur.

Nasıl bakılacağına gelince kişinin ana ismi ile kendi ismi aşağıdaki tabloya bakarak toplanır ve 12 ye bölünür.

Baki kaç kalırsa o numaralı burca bakılır.

A=1 E=5 I=10 M=4 R=8 Ü=7
B=2 F=8 İ=10 N=2 S=0 V=6
C=3 G=8 J=3 O=7 Ş=0 Y=10
Ç=3 Ğ=4 K=4 Ö=7 T=4 Z=7
D=4 H=8 L=6 P=2 U=7
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cmt 26 Kas, 19:47

Yıldızname Dünyadaki Astrolojide dahil olmak üzere analiz ve fal sistemlerinin en bilimsel ve en güvenilir olanıdır. Sebelerini şimdi sizlere kısaca izah edeceyim; Yıldızname falına baktıran kişi bayansa, Kendi ismini ve soy adını doğum tarihini ve Babasın ismini verir, Baylar ise, Anne ismi verirler. Yıldıznamede kişinin isminin harflerinin tek tek anlamları, Sevdiyi insan yada eşiyle ne kadar uyumlu olduğu, ve olacağı, yıldızları barışıkmı deyilmi, gezegenlerle olan bağları, Olası hastalıkları, şifalı duaları, uğurlu ve şanslı günleri, tılsımatları ve gelecekte karşılaşacağı tüm olaylar en ince ayrıntılarına kadar verilir. bunu başka hiç bir sistemle analiz yapabilmeniz olanaksızdır.


--------------------------------------------------------------------------------

Şimdi sizlere Örnek bir yıldızname-i analizi veriyorum


--------------------------------------------------------------------------------
Adı Soy adı ve baba adı: Elif Yıldız Baba adı. Ali

Sevdiyi insanın: Ahmed Örnek Anne adı: Ayşe
Doğum tarihi: 10.10.1978

Doğum tarihi: 09.10.1975
İsimlerin sesli harflerinin sayısal Ebced değerleri kişin ruh yapısını anlatır

Elif Yıldız Baba adı. Ali

Sesli harflerin Ebced değeri kişinin öz halini bize haber veririr

E = 5 -- İ = 10 -- I = 600 -- I = 600 -- İ = 10

Toplamı:1225/10/1

Sayı 1 Yorumu: Erkeksi bir yapısı var. Özgür olmak, herkesi etkilemek, yaratıcı ve etkikeyici bir kişiliye sahip. Şef olmak ve hep yönetmekten yanadır asla emir altında olmayı istemez.

Bencil ve egeoist bir ruh yapısına sahiptirler.

her işin en iyisini onlar yapar ve asla kritik kabul etmezler.

onları bol bol yağlanamız ve met etmeniz gerekir bunu yaparsanız elinde nesi varsa size verebilir elleri açık ve cimri deyillerdir.
Ahmed Örnek Anne adı: Ayşe

A = 1 -- E = 5 -- Ö = 100 = -- E = 5 -- A = 1 -- E = 5

Toplamı:117/9

Sayı 9 Yorumu: Tüm canlıları ön yargısız sevgiyle kucaklıyor.

Enerjilerini ve becerilerini insanların hizmetine sunmak isteyen bir kişilik. İnce sanatlara eli yatkın olması onun kişiliyinin zerafetini taçlandırıyor. Ortadox dinler onu pek tamin etmediyi için genelikle hep dini bir arayış içinde olurlar.

Sevgi dünyasında sadık kalmaları çok zordur zamanı gelince giderler.


--------------------------------------------------------------------------------

İsimlerin sesiz harflerinin sayısal Ebced değerleri kişin dışa dönük yanını anlatır
--------------------------------------------------------------------------------
Sesiz harfler kişinin dışa vuran yanını yani insanlar ona nasıl bakıyorlar nasıl görüyorlar bildirir.

Elif Yıldız Baba adı. Ali

L = 30 -- F = 80 --Y = 10 -- L = 30 -- D = 4 -- Z = 7 --A = 1

Toplamı:162/9

Sayı 9 Yorumu: Giyim ve kuşamı çok orjinaldir, kendisi sanki bir modacı gibidir. tırnaklar boyalı ve devamlı makyajlı olmayı tercih ederler. çok genç görünürler esas yaşlarnın anlamak hemen hemen imkansıdır. insanları etraflarına mıgnatıs gibi çekerler, toplumda hep sivirilirler ve dikkatlerin kendi üzerlerinde olmasından büyük keyif alırlar.Yardım sever ve sosyal fal olurlar.

Bir camide Hoca yada kilisede Papaz, yada hastanelerde uzman doktorluk başarı alanlarından bir kaçıdır
Sesiz harfler kişinin dışa vuran yanını yani insanlar ona nasıl bakıyorlar nasıl görüyorlar bildirir.

Ahmed Örnek Anne adı: Ayşe

H =8--M =40--D=4--R=200--N=50--K=20--Y=10--Ş=300

Toplamı:632/11

Sayı 11 Yorumu: Kültür ve sanat dallarında çok becerikli bir kişilik olmasının yanında kendine has başarı teknikleri geliştirmiş olmasıda ayrı bir farklılık kazandırır bu insana.

Kızıl ,kızıl haç yada buna benzer humaniter kuruluşlarda çok başarlı olmamaması işten bile deyil. eger sabırla iyi arkadaşlık kurmuşza 30 yaşından sonra tüm isteklerini gerçekleştirebilir.


--------------------------------------------------------------------------------

İsimlerinin tüm harflerinin ve doğum tarihinin sayısal Ebced değerlerin toplamı kişin öğrenmesi gereken hususları ve aynı andada Hangi meslek dallarında başarılı olacağını yansıtır.


--------------------------------------------------------------------------------Adı Soy adı ve baba adı: Elif Yıldız Baba adı. Ali

Doğum tarihi: 10.10.1978 -- 10+10+1978=1998

Adının tüm ebced sayısal değerleri:1393Doğum tarihinin ve isminin toplamı:1998+1393=3391/16/7Başarılı olacağı meslek dalları: Düşünür, Filizof, Piskolog, Yazar öğretmen, senarist,


7 Hayatında öğrenmesi gerekenler: sen dünyaya aklını kulanmaya ve öğretmeye geldin. sen sesini yükseltirsen çevrene adalet ve düzen gelir . bol bol meditatsiyon ve ibadet yapmalısın.

Her gün 7 defa sabah ve akşam Fatiha şerifi okumalısın.bol, bol seyhat ve yolculuğa çıkmalısın. devamlı hareket halinde olmak sana huzur verecektir.


Ahmed Örnek Anne adı: Ayşe Doğum tarihi: 09.10.1975

Doğum tarihi: 09.10.1975 -- 09+10+1975=1994

Adının tüm ebced sayısal değerleri: 849Doğum tarihinin ve isminin toplamı: 1994+849= 2843/17/8Başarılı olacağı meslek dalları: Araştırmacı, Yargıç, Avukat, Bankacı, Borsacı, Büyük bir şirketin patronu, Gazeteci.8 Hayatında öğrenmesi gerekenler: Hayatında başkalarının nasıl işleni yaptıklarını izlemek yerine kendin nasıl çalışıyorsun önce onları öğrenmelisin. kendine dürüst olmalısın ve adalet dengesi hasatır bilirsin. İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batırmasını bilmelisin, gelecekteki nesillere temiz bir dünya bırakmak için parasal konularda sakın cimri olma ve sabah akşam Ayetel kürsi

duasını 19 defa okumalısın.


--------------------------------------------------------------------------------

Şimdi bu iki insanın isimlerinin Ortak burçlarına ve yıldızlarının uyumlarına bir göz atalım


--------------------------------------------------------------------------------
Ortak Burçları Ortak yıldızları
Boğa -- Koç Merkur -- Jupiter
Yorum: Maddi konularda aralarında tam uyum içindeler. gelecekdeki yatırım ve buna benzer projelerini mutlaka cuma günleri karar bağlamalıdırlar bu onlara her zaman başarı getirir. İkisininde savaşçı yanları güçlü olduklarından Salı günleri asla bir kavgaya tutuşmasınlar bu onlara telafisi zor olan zararlar açar.

aralarındaki ilişki sevgiden daha ziyade mantıklı bir birlikteliği görsetiyor. buda uzun vadede bir birlerine sadık kalmalarını zorlaştır. benim onlara tavsiyem kısaca şunlardır:

Aralarındaki ilişkilerini ve bir birlerinin hislerini daha iyi anlamak istiyorlarsa ilk önce arkadaş olma yoluna gitsinler bu onların bir birlerini daha iyi tanımalarını sağlayacaktır.

bunu beceremezlerse ayrılmaları içten bile deyil.


Yorum: İkisinde edebiyatları çok sağlam. her zaman her konuda bir birlerinden aşağı kalır yanları yok. biri konuşmaya başlayınca öbürsüne hiç fırsat tanımaz, buda digerinin darılmasına ve aşırıya gidilirse gizli kin beslemesine yol açar

bir birlerine adeletli ve eşit hak tanırlarsa mutlaka beraberce çok başarılı olurlar el elle verdiklerinde çok para kazanırlar Tüm dünyasal isteklerini beraberce gerçekleştirirler. ama bir tanesinin çapkınlığı ortaya çıkarsa işte o zaman cinayet bile çıkarki bu oluşum çok tehlikelidir

Benim tavsiyem cuma ve salı günleri birbirlerine zaman ayırsınlar kendilerini dış dünyaya kapatıp bol bol sevişsinler sevişmek onların ufkuna açar ve daha uyumlu hale gelirler


--------------------------------------------------------------------------------

Hastalık durumları


--------------------------------------------------------------------------------

Olası hastalıkları: karın bölgelerinde olur, kusma, ve kara sevda hastalıklarıda sık görülür
Olası hastalıkları: karın bölgelerinde olur, kusma, ve kara sevda hastalıklarıda sık görülür--------------------------------------------------------------------------------

Şimdi bu iki insanın geleceyinde neler olacak ona bakalım


--------------------------------------------------------------------------------
Not: Alıntıdır. (Adres Bilinmediği İçin Eklenmemiştir)
En son Yönetici tarafından Çrş 31 May, 01:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
neşe35
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 109
Yaş: 53
Kayıt: Sal 25 Eki, 16:38

Okunmamış mesaj gönderen neşe35 » Cmt 26 Kas, 20:54

:) BU TÜR KONULAR HEP İLGİMİ ÇEKMİŞTİR FAKAT ANLAYAMADIM BAĞIŞLAYIN...HESABI NASIL YAPACAĞIMI :roll: MESELA:(NEŞE/SABRİYE) NASIL HESAPLANIR


meleknuray84
Mesajlar: 5
Yaş: 39
Kayıt: Prş 17 Kas, 11:30

Okunmamış mesaj gönderen meleknuray84 » Sal 29 Kas, 18:56

çok hoş bi kitap önerebilirmisin
:)

Kullanıcı avatarı
akkrep
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 250
Yaş: 53
Kayıt: Pzt 21 Kas, 14:26

Okunmamış mesaj gönderen akkrep » Çrş 30 Kas, 16:30

AkrepKral, ilgin için çok teşşekkürler.

Sevgiler
Kaçıncı ölmem ? Kaçıncı dirilmem bu? Bir Anka Kuşu gibi kendimi külümden yarattım....

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 5308
Yaş: 46
Kayıt: Pzt 17 Eki, 13:37

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Çrş 07 Ara, 00:40

hem islamda yani kuranda fal, gelecekten haber öğrenme vs günah deniyor ama hemde yıldızname adı altında gelecekle ilgili yorumlar kehanetler yapılıyor. haa şimdi bazıları diyebilir kurandaki tanım başka yıldızname başka, ama sonuçta aynı kapıya çıkıyor gibi gözüküyor.

şöyle tanımlarsak mesele çözülebilir mi : ehli kimseler bu işi yaparsa mesele yok ama her önüne gelen yaparsa yalan yanlış bu kurandaki yasağa girer.
sanırım kurandaki yasağın nedeni herkez bu işi yapmasın veya kimse yapmasa daha iyi. çaydırıcılık yapmıştır kuran.

geleceği allahtan başka kimse bilemez denir.......
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

resat
Mesajlar: 1
Yaş: 42
Kayıt: Pzr 07 May, 21:03

Okunmamış mesaj gönderen resat » Pzr 07 May, 22:02

Kesinlikle böyle şeyler çok günah.

Kullanıcı avatarı
akkrep
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 250
Yaş: 53
Kayıt: Pzt 21 Kas, 14:26

Okunmamış mesaj gönderen akkrep » Pzt 08 May, 09:06

günahla alaka kuramadım açıkcası. yıldızname de "başına şu gelecek, şöyle olacak vb." yorumlar yapılmıyor zaten. Karakter yorumu, nelere eğilimli olduğun, fiziki görünüş, zayıf olduğun yönler, potansiyelin yani yine astroloji. Kuranda kabul edilen de yıldızların durumu ve bunun insanları (ve doğayı) etkilemesi. Gelecekten haber vermek günah olan. Bunu Allah bilir.
Kaçıncı ölmem ? Kaçıncı dirilmem bu? Bir Anka Kuşu gibi kendimi külümden yarattım....

bilge

Okunmamış mesaj gönderen bilge » Pzt 08 May, 14:13

yıldızname kökeni itibariyle bir fal aracıdır. esas işlevi gelecekten haber vermektir. akkrep bunu bilememene çok şaşırdığımı söylemeliyim.

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 5308
Yaş: 46
Kayıt: Pzt 17 Eki, 13:37

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Pzt 08 May, 15:26

neyse işte, ister yıldızların etkisi densin, ister fal densin sonuçta insanlar bunların hepsini yapıyor.
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Kullanıcı avatarı
akkrep
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 250
Yaş: 53
Kayıt: Pzt 21 Kas, 14:26

Okunmamış mesaj gönderen akkrep » Pzt 08 May, 17:32

bilge yazdı:yıldızname kökeni itibariyle bir fal aracıdır. esas işlevi gelecekten haber vermektir. akkrep bunu bilememene çok şaşırdığımı söylemeliyim.
BUGÜNE KADAR YILDIZNAMEYLE İLGİLİ OKUDUĞUM HİÇBİR DÖKÜMANDA GELECEKTEN HABER NİTELİĞİNDE BİŞEY GÖRMEDİM AÇIKCASI. HATTA ANLATIM DİLİ İLGİMİ ÇEKTİĞİ İÇİN ARAŞTIRDIM DAHA ÇOK. DEDİĞİM GİBİ ŞU OLAYLARA POTANSİYELİ VAR, ŞU HASTALIKLARLA KARŞILAŞABİLİR VB ŞEKLİNDE YORUMLAR GÖRDÜM SADECE. AMA BU TÜR POTANSİYEL İÇEREN YAZILAR ASTROLOJİDE DE VAR. BEN BUNU GELECEKTEN HABER OLARAK YORUMLAMIYORUM. OLABİLİR BELKİ BEN İÇERİKLİ BİR BİLGİYE RASTLAMAMIŞIMDIR.... VE SONUÇ OLARAK BU KONUDA UZMAN DEĞİLİM, BU SİTEYEDE BİLMEDİĞİM BİŞEYLER ÖĞRENEBİLİRİM DİYE ÜYEYİM. AÇIKCASI BENİ BU KONUDA AYDINLATABİLİRSEN ÇOK MEMNUN OLURUM. SEVGİLER
Kaçıncı ölmem ? Kaçıncı dirilmem bu? Bir Anka Kuşu gibi kendimi külümden yarattım....

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2192
Yaş: 43
Kayıt: Cmt 29 Eki, 16:23

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Pzt 08 May, 17:36

astrolojiyle yıldızname çok farklı, astroloji kişinin karakteriyle ve gelecekle alakalı yorumlar yapar, ama yıldızname sadece kişinin karakteriyle alakalı yorumlar yapar geleceği görmez... geleceğe dair yorumlar yapmak günahtır...
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldim...

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Sal 09 May, 23:51

resat yazdı:Kesinlikle böyle şeyler çok günah.
Günah olan şeyle niye ilgilendin o zaman. Niye Okudun.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"


Cevapla

“Astroloji” sayfasına dön