Uranüs'ün burç ve evleri

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
İKİLİ DELİLİK
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 191
Yaş: 48
Kayıt: Cmt 20 Eki, 20:30

Uranüs'ün burç ve evleri

Okunmamış mesaj gönderen İKİLİ DELİLİK » Prş 25 Eki, 08:58

"Satürn ötesi planetlerin (Uranüs, Neptün, Plüton) ilki olan Uranüs 1781'de keşfedilmesiyle astrologlarca Kova burcuna mal edilmiş ve diğerleriyle birlikte çok ağır hareket ettiğinden dolayı da genel olarak nesilleri ve evrensel bilinci etkilediği öne sürülmüştür.

Ağır hareket etmesine ve bir çok insanın yani aynı kuşak doğumluların haritalarında aynı burcu paylaşıyor olmalarına rağmen, Güneş ve diğer hızlı hareket eden kişisel planetlerle (Ay, Merkür, Venüs ve Mars) görünüm yaptıklarında kişiye karakteristik kazandır ve kendi kuşaklarından farklı özellikler sergilemelerine neden olabilirler.

Uranüs de tıpkı Neptün ve Plüton gibi, insanın ruhsal yapısını etkileyen, derinlik kazandıran ve üst bilinçlere geçmesini sağlayan enerjiler yollayan bir planettir.

Sürpriz, ani değişiklikler, uyanışlar, önemli yaşam deneyimleri ve fırsatlar getirir. Yaratıcılığı, bağımsızlığı ve sıra dışı olmayı da Uranüs enerjisiyle öğreniriz. Duyguları, dünya boyutundaki anlamlarından, sınırlarından, özelliklede tutkulardan, alıştığımız güvence ve sahiplenmelerden kurtarmak, Uranüs'ün ilgi alanlarındandır. Haritada bulunduğu ev, hangi alanda özgürlük ve yenilik ihtiyaçlarımızın olduğunu ve üst bilinçlere geçişimizi hangi alandaki deneyimlerle yaşayabileceğimizi gösterir.

Özgürlük, bilim, sezgi, ümit, elektrik, astronomi, astroloji, psikoloji, devrimler, dostluk, hümanizm, bilgisayar, her tür teknolojik yenilikler, isyanlar, halk hareketleri buluşlar, Uranüs'ün idaresi altındadır. Kova burcunun yöneticisidir ve doğal olarak 11. Evi de yönetir.

Yıkım ve yeniden yapılanmaların, doğum ve ölümlerin burcu olan Akrep ve 8. Evde de güçlüdür. Aslan burcu ve 5. Evle, sürekliliklerden ve güvenceden yana olan Boğa ve 2. Evde rahatsızdır. Satürn'ün getirdiklerini yıkar, yıkmaya çalışır. Uranüs yılların alışkanlıklarını, işlerini, ilişkilerini ve gerçeklerinizle gerçek kişiliğinizle, istek ve ideallerinizle yüzyüze gelmenize meydan vermeye çalışır mutlu olmanız, ruhunuzu doyuma ulaştırmanız sağlar.


URANÜS HANGİ BURÇLARDA

KOÇ BURCUNDA

Sabırsız ve aceleci Koç'u aşırı taşkın yapar. Son derece parlak, zekice fikirler verir. Hatta bunlar çılgınca olabilir. Çabuk öfkeye kapılır. Bilimle, teknikle adeta yarışır. Özgürlüğüne asla zarar getirtmez. Alışılmışın dışında hareketler, fikirlerle kendinden bir şekilde bahsettirir. Tartışmaya hevesli, yaşam stiline uyulması güç biri. Bu yüzden eşinden, işinden, çevresinden ayrılması asla sürpriz olmaz.

BOĞA BURCUNDA

Para, mal ve iş ana amaçlarıdır. Bunları elde etmek için her yol mubahtır. Çok kazanır, çok kaybeder. Kendisi veya sahip oldukları ile övünmeyi sever. İnatçı, dik kafalı, dediğim dediktir. Gezmek önemli bir tutkusudur. Hareketsiz kalmak ölüm demektir. Arkadaş çevresinin çok geniş olmasını, sürekli yeni insanlarla tanışmayı çok sever.

İKİZLER BURCUNDA

Bilimden hoşlanır, okumaktan, öğrenmekten zevk alır. Fizik, kimya, bilgisayar, biyoloji gibi karışık konuları anlayabilir. Bunları kendi düşünceleri ile zenginleştirerek, yeni bakış açıları ve kavramlar yaratabilir. Davranışları herkesten farklıdır. Coşkulu düşüncelerini, farklı ama etkili olarak kelimelere dökebilir.

Dilini çok iyi kullanır. Klasik düşünenler için, fazla modern, aşırı devrimci olarak kabul edilir. Sürekli yeniye koşar. Çeşitli üstün özellikleri kıskanılır. Bu yüzden iftiralara uğrayabilir. Gezmeyi çok sever. Hayatında beklenmedik değişiklikler olur. Akıllı, bilgili ve yeniliklere açık insanlardan hoşlanır.

YENGEÇ BURCUNDA

Kuvvetli hissediş sahibi. Çok hassas ve duyarlı. İsabetli tespitleri, akıcı dili olan iyi bir yazar, süsleme, dekorasyon işlerinde başarılı bir mimar, yemek hazırlamada uzman veya ses getiren bir artist olmaya baş adaydır. Aklına eseni yapar. Herkesin sözünü dinlemez. İkna etme kabiliyeti vardır. Kırmadan, incitmeden, insanların ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde inandırmada başarılıdır.

İnsanların üzüntülerine ortak olur. yardım isteklerim gen çevirmeye dayanamaz. Aile bağlarını devam ettirmede başarılı değil. Arzu edilmeyen nahoş durumlar olur. Eski değerlere bağlıdır. Antika eşyalara, süslere meraklıdır. Değerli ve orijinal olanları seçebilir.

ASLAN BURCUNDA

Kendini çok beğenir. Kendinden başkasının fikirlerine pek değer vermez. Her konuda farklı düşünür. Parası olmasını ister, ama çok cömerttir. Neşelidir, eğlence dünyasının ünlü bir ismi olabilir. Aklına eseni hemen yapmak ister. Zaman, zemin müsait mi diye düşünmez. Aşkta çok coşkulu olur ama birdenbire vazgeçer.

Hedefe farklı yollarla ulaşması yadırganır. Dik başlıdır. Kimseden emir almaz, emir verir. İnsanlar için yol gösterici olduğuna inanır. Gerekirse zor kullanabilir. Dikkat çekmeli, herkesin kahraman diye nitelendirdiği, övdüğü biri olmalıdır. Lüks, şaşalı bir yaşamı olur. Yaratıcı ve orijinal buluşları vardır.

BAŞAK BURCUNDA

Zeki ve akıllıdır. Bilimsel araştırmalar, teknik, tıp gibi alanlarda faydalı buluşlar yapabilen bir profesördür. Fazla detaylar içinde kaybolma tehlikesi vardır. Üretken, verimli olmak, bunun için gerekli yöntemler bulmak için didinir. Kılı kırk yarar. Çok fazla eleştirir. Her konuda kendi fikrini kabul ettirmeye çalışır. Başkaları ile aynı fikirde olması zordur. Genel görünüşte ağır başlı, çekingen fakat doğruluğuna inandığı konuda bıktıracak kadar inatçıdır.

TERAZİ BURCUNDA

Çok istikrarsızdır. Terazi'nin kefeleri sürekli aşağı yukarı iner çıkar. Her an farklı bir durum yaşar. Geçimli, uyumlu, anlayışlı iken bir vesile ile bunların tersi davranışlar görülür. İsyana her an hazırdır. Dolayısıyla arkadaş çevresi sık sık değişir. Fakat insanlar üzerinde iyi etki bırakıp kolay arkadaş edinir.

Arkadaşlarını kendi çıkarları doğrultusunda kullanır. Sanat yönü güçlüdür. Bir veya birkaç dalda başarılı olur. Seçtiği dal oldukça farklıdır veya kendisi bir orijinallik getirir. Giyinme tarzı. evi. hayat felsefesi de değişiktir. Anlaşılması zordur.

AKREP BURCUNDA

Ne yapacağı belli olmaz. Çevreyi, toplumu etkileme gücü var. Bunu acımasızca da yapabilir. Çok keskin bir zekaya sahiptir. Zekasını hangi yönde kullanırsa hedefine erer. Ya değerli, faydalı buluşlar yaparak insanlığa hizmet veya hile, zorbalık, yasa dışı, gizli işlerle zarar verme şeklinde kendini gösterir. Zayıf insanları kendi amaçlan uğrunda kullanabilir. İnatçı, sıkı ağızlı, saldırgandır. Sevgide aşırılık mutsuz sonla, kanlı bitebilir. Olağanüstü sezgi gücü müzik, resim, yazarlık gibi alanlarda üstünlük verir.

YAY BURCUNDA

Değişikliği sever. Beklenmedik serüvenler yaşar. Eğitim, öğrenim, felsefe, ahlak kuralları ve yasalara gerçekçi olarak yaklaşır. Her türlü kötülüğün bu yolla önleneceğini savunur. Körü körüne inanan değil akılcıdır. Fikirlerim sürekli yenileyerek, yapıcı bir şekilde değiştirir. İleride olacakları sezebilir ve işlerim ona göre planlar. Çok geniş boyutlarda düşünebilir; evrensellik sınırlarına varabilir.

Gerektiğinde çok cesur, tehlikeleri önemsemez olur. Kendini çok önemli görmesi dezavantajıdır. Sürekli akıl verir, her konuda verecek bir bilgisi vardır. Samimiyetle yanaşması insanlar iyi etkiler. Sorumluluk almaktan kaçar, çünkü özgürlüğünü kaybetmek istemez.

OĞLAK BURCUNDA

Son derece kararlı, ne yapacağını iyi bilen biridir. Akıl ve disiplin çerçevesi içinde yaratıcı. Başarıya kararlı. Kendine, aklına güvenir. Sorumluluk almaktan, yüksek mevkilerde olmaktan ve kesinlikle yönetmekten hoşlanır. Yönlendirmede, pratik ve akılcı yollar göstermede başarılı. Ne konuda olursa olsun çalışma tekniklerine yenilik getiricidir.

Bazen davranışlarında anlamsız, alışılmamış tuhaflıklar görülebilir. Meydan okuyucu bir tarafı da var. Dürüst olmayanlara düşman. Yalan hile, dalavere yapanı affetmez. Gereksiz konuşmaz. Sık meslek değiştirmek zorunda kalabilir. Sürpriz gelişmelerden dolayı sıkıntılar yaşar.

KOVA BURCUNDA

Uranüs kendi burcu olan Kova'da tüm özelliklerini net bir şekilde yansıtır. Aklına aşırı güvenmesi, kimsenin sözlerine değer vermemesi, fanatikliği yüzünden sıkıntılar yaşar. Geçinilmesi zordur. Kendi için de insanlık için de özgürlük ister. Yaşamı bunun savaşı ile geçebilir. Hükmedici, diktatör gibidir.

Hedefi yenilik, hep yemliktir. Değişik ve orijinal şeylerin kaynağıdır adeta. Elinden gelse uzayda yaşamak ister. Bilgisayarın gerçek sahibidir. Alışılmamış farklı konular, bilim dalları ilgi alanıdır. Normal konulara yaklaşımı bile farklı yollardandır. Hiç kimse ile derin bağlar kurmadan çok arkadaş edinir.

BALIK BURCUNDA

Uranüs'ün akılla ileriyi görme gücü, Balığın sezerek bilme gücü ile birleşince, pek çok şeyi önceden doğru bilmek mümkün olur. Astroloji alanında büyük yetenektir. İnsanların ruh durumlarını anlayabilir, zor durumlarda iyi destek olur. Ancak bunun tersi, kendi içine kapanarak, gerçekleri hayal aleminde de arayabilir.

Genelde dış görünüşü sakin ve dengelidir, fakat iç aleminde kasırgalar kopmaktadır. Sanat dallarında da başarı verir. Enteresan konular seçip, farklı işleyerek dikkat çeker. Toplum sorunları, insanların üzüntülerine karşı çok duyarlıdır. Bunları yazı ile veya sahne perde gibi bir yolla ele alabilir. Yaşamı kolaylaştırmak için yollar yaratır. İyi bir dinleyici ve çözümleyicidir.


URANÜS HANGİ EVLERDE

l. EVDE

Daima ileri bakar. En akıllı olduğundan emindir. İnsanlara hükmetme eğilimi kuvvetli. Yaratıcı, daha doğrusu icat edici. Bağımsız, kuralları yıkıcı, çılgın davranışlı, aşırı görüş sahibi... Duygulara fazla değer vermez. Aklına eseni yapar. Genellikle her fikre muhaliftir. Tartışmaktan kaçınmaz, inatçı, kıskanç ve bazen de aldatıcı biri olabilir.

2. EVDE

Çalışarak kazanabildiği gibi başkalarının sırtından kazanmada da ustadır. Her durumda da istikrarlı bir kazancı olmaz. Paralar beklenmedik şekilde gelir gider. Alacaklar veya borçlar yüzünden sıkıntılar yaşar. Maddi olanaklarını alışılmışın dışında yöntemlerle kullanır, Cömert ama savurgan değildir, Değer yargıları kendine özgüdür. Standart ölçülere sığmaz.

3. EVDE

Yaratıcı, yenilikler geliştiricidir. Bilim, modern teknoloji fazlasıyla ilgisini çeker. Özgür düşünür ve öyle hareket eder. Yakın çevresi üzerinde idare edicidir. Konuşması coşkulu, canlıdır. Dili oldukça sivridir. Doğru bildiğini açıkça söyler. İdare edilmesi, kontrolü neredeyse imkansızdır. Bilimsel, fikirsel iletişim sahalarında başarılı olur.

4. EVDE

Ev, aile anlayışı çok farklıdır. Değişiklikten hoşlanır. Yaşadığı yeri, ortamı yemlemeyi sever. Ailesini düşünür ancak onlara tabi olmak istemez. Kuralları kendi koyar. Tartışmalar, anlaşmazlıklar yaşar. Kendi isteği ile veya şartların gereği olarak ebeveynlerinden erken yaşta ayrılabilir.

5. EVDE

Sevgiyi duygusal bağlılık olarak görmez. Kafaca anlaşabileceği, akıllı ve farklı sevgili seçer. Tek bir kişiye bağlı kalmaz. Ahlak kurallarını aşar. Ayı, günah gibi kavramlara bakışı farklı yöndendir. Birlikte yaşamak için mutlaka evli olmanın gerekmediğini kabul eder. Orijinal hobileri vardır. Kumar gibi risklere çekinmeden girebilir. Çocuklarını özgür olarak yetiştirir.

6. EVDE

Hayatını bilimsel bir konuda çalışarak kazanır veya geçirir. Çalışma yöntemleri alışılmışın dışındadır. Yöntemleri kendi yaratır. Prensipleri kendi koyar. İş arkadaşlarına hükmetmek ister. Titizdir, monotonluktan nefret eder. Yeniliklere açık olmayan kişilerden hoşlanmaz. Kazalar ve değişik hastalıklar geçirebilir Günlük yaşamında, beklenmedik sürpriz gelişmeler yaşaması mümkündür.

7. EVDE

Ani ve sürpriz evlilik kararı verir. Seçilen eş genellikle farklı çizgileri olan, dikkat çekici veya tuhaf biridir. Genellikle sürekli ve dengeli bir evliliği olmaz. Sert etkiler varsa evlilik gerçekleşmez. Her zaman ayrılık vermese bile. kopma noktasına kadar dayanır. Ayrılmak için çok uğraştırır. Grup çalışmalarında hep sorun çıkarır. Her çeşit ortaklıklar da zarar getirebilir. Özgürlük isteği daima ön plandadır.

8. EVDE

Hukukla ilgili konularda işler ters gider. Hak ettiğini alamaz. Doğa üstü, esrarengiz konulan bilimsel olarak keşfetmek yeteneği verir. Evrensel sistem gizemi, ölüm konusu gibi alanlara ilgileri fazladır. cinsel ve cinselliğe farklı bir bakışları olur. Cinselliğe değer verir fakat bu konuda kendi istekleri ön plandadır.

9. EVDE

Her konuda aykırı görüş sahibidir. Devamlı çağın ilerisindedir, Filozof olma kapasitesi vardır. Yaratıcı ve akılcıdır. Çok yüksek ve ilerici düşünce verir ama uygulanması mümkün olmayabilir. Uzun seyahatler yapar. Bunların amacı genellikle araştırma içindir. Bisikletle veya yürüyerek dünyayı dolaşmak, yeni yerler keşfetmek amacı ile herkesin düşünmediği farklı yerlere gitmek gibi, başkalarına çılgınlık gibi gelebilecek, maceracılık tutkusu verir.

10. EVDE

Kesinlikle farklı bir meslek verir. Hangi dalda çalışırsa o alana yeni düşünme ve çalışma tarzı getirir. Devrim yapabilir. Tutuculuk vermez. Güçlü bir irade verir. Beklenmedik bir zamanda ön plana geçer. Yine sürpriz bir gelişmeyle düşmesi de normaldir. Patronlarla, işverenlerle geçinemez. Hükmedicidir. Kendi işi olmalı veya idare etmelidir.

11. EVDE

Büyük umutlar, amaçlar peşindedir. Hedefi insanlıktır. Bilimsel araştırmalar, yaşamı kolaylaştıracak çalışmalar yapar. Dostlar arkadaşlar önemlidir. Zor zamanlarda yardıma koşan dostlar vardır. İyi bir akıl hocasıdır. Bağımsızlığına çok düşkündür. Aniden yön değiştirebilir. Hedefini anlamak zordur.

12. EVDE

İç dünyasında sürekli arayış ve değişik düşünceler içindedir. Duygusal rahatlama sağlayacak çalışmalara merak duyar. Kuvvetli seziş ve aklını kullanma sayesinde geleceği bilme kapasitesi vardır. Dost kişiler umulmadık şekilde düşman çıkabilir. Huzursuz, iç gerginlikler yaşayan, ani değişiklikler gösterebilen bir yapıdır." alıntıdır.


Benim uranüsüm 6.evimde akrep burcunda. Tüm etkilerini yaşıyorum , özellikle de uranüs mars karesini...




Sun's GirL

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL » Prş 25 Eki, 09:41

bilgiler için teşekkürler ikili_delilik.

İKİLİ DELİLİK
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 191
Yaş: 48
Kayıt: Cmt 20 Eki, 20:30

Okunmamış mesaj gönderen İKİLİ DELİLİK » Prş 25 Eki, 09:58

Rica ettim.

Kullanıcı avatarı
hulya
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1100
Yaş: 43
Kayıt: Pzt 19 Şub, 11:46

Okunmamış mesaj gönderen hulya » Prş 25 Eki, 11:28

TERAZİ BURCUNDA
2. EVDE

Çalışarak kazanabildiği gibi başkalarının sırtından kazanmada da ustadır.

yalan bunlar valla tutumuyor :(
Ne olursa olsun son gelir... Önemli olan nasıl öldüğündür ayaktamı, dizlerinin üstündemi?

Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1573
Yaş: 42
Kayıt: Prş 12 May, 23:46

Okunmamış mesaj gönderen dark » Prş 25 Eki, 17:50

AKREP BURCUNDA

Ne yapacağı belli olmaz. Çevreyi, toplumu etkileme gücü var. Bunu acımasızca da yapabilir. Çok keskin bir zekaya sahiptir. Zekasını hangi yönde kullanırsa hedefine erer. Ya değerli, faydalı buluşlar yaparak insanlığa hizmet veya hile, zorbalık, yasa dışı, gizli işlerle zarar verme şeklinde kendini gösterir. Zayıf insanları kendi amaçlan uğrunda kullanabilir. İnatçı, sıkı ağızlı, saldırgandır. Sevgide aşırılık mutsuz sonla, kanlı bitebilir. Olağanüstü sezgi gücü müzik, resim, yazarlık gibi alanlarda üstünlük verir.
8. EVDE

Hukukla ilgili konularda işler ters gider. Hak ettiğini alamaz. Doğa üstü, esrarengiz konulan bilimsel olarak keşfetmek yeteneği verir. Evrensel sistem gizemi, ölüm konusu gibi alanlara ilgileri fazladır. cinsel ve cinselliğe farklı bir bakışları olur. Cinselliğe değer verir fakat bu konuda kendi istekleri ön plandadır.
Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.


Gönül_Dostu

Okunmamış mesaj gönderen Gönül_Dostu » Prş 25 Eki, 18:39

:)

Kullanıcı avatarı
intuition
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 3551
Yaş: 46
Kayıt: Çrş 05 Eyl, 20:36

Okunmamış mesaj gönderen intuition » Cum 22 Şub, 19:17

anneee :? uranüsüm akrep burcunda

gbk
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2090
Yaş: 44
Kayıt: Sal 05 Şub, 07:48

Okunmamış mesaj gönderen gbk » Cum 22 Şub, 19:27

uranusum akrepte..11 veya 12. evde..(saatten emın olmadıgım ıcın)

Kullanıcı avatarı
_destina_
Mesajlar: 64
Yaş: 41
Kayıt: Sal 19 Şub, 07:19

Okunmamış mesaj gönderen _destina_ » Cmt 23 Şub, 02:12

Arkadaşlar Uranüs'ün burç ve ev kombinasyonlarına bakarak değil, diğer gezegenlerle (kişisel gezegenlerle) yaptığı görünümlerine bakılarak yorum yapılmalıdır. Uranüs ağır ilerleyen bir gezegen olduğundan dolayı kuşakları temsil eder. Kişisel gezegenler (Mars, Venüs vs.) gibi yorumlanamaz. Görünümlerine bakarak "daha doğru" yorumlar yapılabilir.


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön