TRANSPLUTO-PLUTO ÖTESİ (VULCAN)

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
dark_venus
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 575
Yaş: 38
Kayıt: Cum 15 Ara, 22:41

TRANSPLUTO-PLUTO ÖTESİ (VULCAN)

Okunmamış mesaj gönderen dark_venus » Sal 05 Haz, 22:05

VULCAN çeşitli kaynaklarda Başak burcunun yönetici gezegeni olarak kabul edilmektedir.Keşfinin yakın olduğu ve dünyadan da kısa bir süre içinde gözlemlenebileceğini bir kaynakta okumuştum.Bu gezegen keşfedildiğinde Başaklar kuruntucu ve kuşkucu yapılarından sıyrılıp gerçek benliklerine kavuşacaklardır.İkizler burcunun yöneticisi Merkür Başak burcunu ifade etmek için yeterli değildir.Bu makalayi de sizinle paylaşmak istedim.


Pluto ötesi Transpluto

Böyle bir şeyin gerçekten varolduğunu nereden bilebiliriz?

Pluto’nun keşfinden bu yana, bilimadamlarının çoğu bu yalnız gezegen Pluto’nun komşu gezegenleri Uranüs ve Neptün’ün yörüngelerindeki düzensizliğine neden olabilmesi için, oldukça küçük olduğu hakkında hemfikirdirler. Büyük bir gezegenin,bu iki gezegenin yörüngeleri üstünde böylesine bir çekim kuvvetine sahip olabileceği düşüncesi olası kabul edilirken Pluto sözkonusu olduğunda, belki de başka bir gezegenin varlığı üstünde düşünülmektedir!

Bu sonuca, çok dikkatli Astronomik ve Astorolojik gözlemler ve bağımsız gözlemcilerin yıllarca süren çalışmaları ele alınarak varılmıştır. Benzer gözlemlere örnek olarak Percival Lowell’ın 1930′yılına kadar yaptığı 25 yıllık gözlem ve incelemeleri Pluto’nun keşfine önderlik etmiştir.

Güneşin çok uzağında hatta Pluto’nun gerisinde bir gezegenin varolduğuna dair bu tahmin, Transpluto hipotezine dayandırılmıştır. Mitolojide insan başlı at olarak nitelenen soğuk gezegen Şiron’un keşfi bir yana, dışarıda bir yerde,bugüne kadar varlığı henüz doğrulanmamış bir diğer gök cismi bulunmaktadır.

Güneş sisteminin yeni sınırı


Öngörülen Transpluto gezegeni, Güneş sistemi içinde yer alan gezegenlerin yörüngeleri üzerinde, normal kabul edilen belli düzensizliklere neden olmaktadır. Bu düzensiz ve huzursuz hareketler dairesel ve tahmin edilebilirdir. Bu yüzden zaten tetikte olan bilim adamları ve öğrenciler, bu yeni gezegensel etkileşimin astrolojik doğası ve döngüleri hakkında varsayımlarda bulunmuşlardır.

Aşağıda Transpluto’nun astrolojik doğası ve insan kişiliğndeki etkilerine dair bir kaç anahtar sözcük bulunmaktadır :

• Kusursuzluk,mükemmelliyetçi,
• Kendine yetebilme olgusu,
• Reformcu,karmaşık,
• Yabancılaşma (ruh hastalığı),

Bir mükemmelliyetçi olarak kişi, eninde sonunda eleştirilmekten korkan ve nefret edendir. Bu korkuya sahip kişilerin inançları, eğer bir insan mükemmelse ve her zaman haklıysa, o kişinin eleştirilecek hiç bir yanının olmadığı yönündedir!

Transplutonun bulunduğu ev, hayatımızın hangi evresinde bu mükemmelliyetçi isteklerimizin yer almakta olduğunu ve bir çocuk ya da yetişkin olarak bu mükemmelliyetçi tavırları nerelerde yansıttığımızı gösterir.

Mükemmelliyetçiliğin, hoşnutsuzluğun ve hata yapma korkusunun sonucu olarak ortaya çıkan Transpluto özelliği kaçınılmaz olarak “kendine yetebilme” dürtüsüdür:

Kendine yetebilme aynı zamanda kendini koruma mekanizması sayesinde diğerlerinin sizin cephenizde saklı kalmış şeyleri görebilecek kadar yakınlaşmasına asla izin vermez ya da sizi eleştirecek bir neden bulunmasına, sizi değiştirmeye çalışmaya ya da ne yapacağınızın söylenmesine tamamen kapalıdır.

Kişisel bir başarısızlık deneyimlediğinizde, diğerleri çoğu zaman bunu keşfetmeye yeteri kadar yakın olmamaları nedeniyle, durum hakkında sürekli şikayet etme eğilimi gösterirler. Kendinizi koruma güdünüz başka biri tarafından çürütülmeye çalışıldığı zaman, bu durumda refleks olarak tepkiniz olumsuz ve şiddetli bir tenkitçilik olarak ortaya çıkacaktır, böylece savunma mekanizmanızı yeniden kurabilirsiniz!

Transpluto’nun ev pozisyonu, psikolojik olarak kendini tatmine nerede ihtiyaç duyulduğunu gösterir. Kendine yetebilme olgusu Transpluto’nun amacıdır.

Mükemmelliyetçilik amaç olarak uygulandığında, başarıya ulaştırılması imkansızdır ama buna rağmen kendine yetebilme mümkündür.

Karmik bir seviyede Transpluto vurgusu (haritanızda güneş ya da ay sert açılar alıyorsa) ebeveyinlerinizden daha otoriter olan anne veya babanın kaçınılmaz olarak hayatınınızda sizi mükemmelliyetçi olmanız konusunda kışkırttığını daha sonra da kendine yetebilme olgusunu aşıladığını öne sürer.Buna bağlı konular Transpluto’nun doğum haritasında bulunduğu eve göre değerlendirilir.

Reformcu kompleksi ise, yüksek standartları korumayı ve buna bağlı sürekli gelişmeleri içerir. Transpluto’da Başak tipinin idealizmi vardır, aynen başakta olduğu gibi mükemmelliyetçilik arayışını yansıtmaktadır. Ancak bu felsefe bir eleştirmeninin bakış açısına sahiptir. Bu idealizm tatmin edilemez çünkü kusurlar, kusursuzluk arayışı süresince her zaman olacaktır.

Transpluto etkisi almış kişilerle ilgili olarak söyleyebileceğimiz şeyler, bu tip kişilerin her zaman insanları ve bu insanların ve aynı zamanda kendi kişisel bakış açısı etrafındaki dünyayı, reformist bir tavırla değiştirmek ya da yeniden inşa etme yolundaki istekleridir. Çünkü dışarıda zarar görmüş bir dünya (insanlar)vardır ve en kötüsünü değiştirmek ya da yenilemek Transpluto etkisiyle ilgili biri için en iyi yöntemdir.

Yabancılaşma, kişinin korkulandan kaçmaya yönelik verdiği bir tepkidir. Bu tepki kişinin acı dolu hatıraları ve başarısız deneyimlerinden kendini koruyan bir kalkan gibidir. Bu aynı zamanda ebeveynlerden birinin sert ve eleştirilsel tavırlarının çocuk üzerindeki etkileri olarak da ortaya çıkmaktadır. Sonuç olarak kişi eleştiriyle karşı karşıya kalma korkusu yüzünden diğer insanlarla yakın ilişkiler kurmak ya da yakın çalışma ortamlarında bulunmaktan sakınabilir.

Yakın ilişkilerde bulunmak, Transpluto etkisini ortaya koyan, yani sürekli kendini savunmacı reaksiyonlar gösteren insanlar için zor olabilmektedir. Çünkü bağımlılık oluşmaya başladığında, bu diğer insanların kişiyi değiştirme ya da ne yapacağını söyleme hususunda tenkit edebileceği kadar yakın olmaları anlamına gelir ve bu durum kişi tarafından bir problem olarak algılanmaya başladığı zaman yabancılaşma sendromu ortaya çıkar.

Transpluto Vulcan mı?

Diğer gezegenler isimlerini eski mitlerden ve mitolojik varlıklardan almışlardır. Bunlar insan kişiliğini betimleyen arketiplerdir. Eğer bu teorik bir gezegenden fazlasıyla ve insana ait bir psikolojik arketipi temsil edecekse o zaman bu gezegene verilecek isim ne olmalıdır?

Henüz keşfedilmemiş bu gezegen için çeşitli isimler önerilmiştir. İsim verirken kutsal kimseler ya da mitolojik varlıklardan esinlenme geleneği sürdürülerek kesin kurallara uyulmalıdır.


Transpluto için önerilen diğer bir isim Vulcan’dır. Aynı zamanda bu gezegen Nibiru, Marduk ya da planet X olarak isimlendirilmiştir. Bazı kesimler henüz keşfedilmemiş bu gezegenin varlığına inanmasalar da, sümer ve babil inanış ve efsaneleri ve yapılan astronomik incelemeler, zihinlerimize güçlü bir soru işareti düşürmektedir. Gelişen teknoloji ve yeni keşiflerle ileriki zamanlarda bu sorunun kesin olarak cevaplanmasını beklemekten başka çaremiz yok. Yine de bir çok astroloji çevresince Transpluto ya da planet X’in varlığı şüphesiz kabul edilmektedir.

Çeviri: Kristin Demirci
Kaynak: 2001 Laurance Pearsongreer


Bu bilgiyi aramakla bulamazsın.
Ama ne var ki bulanlar, yalnızca aramış olanlardır


Mucizeler olmaktadır.Doğaya aykırı olarak değil,bizim doğa hakkındaki bilgilerimize aykırı olarak...


Sun's GirL

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL » Pzr 20 Oca, 19:00

Satürn ötesi olarak da tanımlanan Modern Gezegenlerin 3. südür. Modern çağda keşfedilmiş çıplak gözle görülemeyen bir gezegendir. Çok tuhaf yörüngesi ve tüm gezegenleri aksi yönüne hareketi dolayısıyla Pluto’nun her burçta geçirdiği zaman farklılık gösterir. Bu süreler 12 ila 30 yıldan fazla zaman sürebilmektedir. Etkileri, boyutunun aksine çok belirgin ve büyük çaplıdır.

Pluto’nun keşfi, yeraltı ve ölüm Tanrısının Dünya’ya ayak basması gibidir. Yengeç Burcu’nda başlayan bu evreden sonra artık hiç bir şey aynı olmayacaktır.

Obsesyonu sembolize eder. Kontrol edebileceğiniz güçlerin dışında, karşı koyamayacağınız şekilde yönlendirilmeyi ifade eder.

Mitoloji’de yeraltı Tanrısı olarak bilinen Pluto (Yunan Mitolojis’nde Hades) ifade edildiği üzere karanlık etki ve güçleriyle ele alınır. Yenilenme, yeniden doğuş, görününenin arkasındaki gizli “bilinmeyen/tanımlanamayan” güçlerle ilgisi vardır. Tam olarak her konuda oluşturduğu etki “ dönüşüm/transformasyon” dur.

Kristin demirci


Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Pzr 20 Oca, 20:55

Maya takvimi 2012 de sona erer. Nibiru adlı gezegenin dünyada tufan yaratacağına inanırlar. Umarım Vulcan "Nibiru" değildir (: Sonrasında Vulcan olarak tabir edilen bu gezegene neden TransPluto diyorlar. TransPluto demek sadece dünyaya göre doğru olur. Venüsten bu gezegeni arayınca herhalde adı da TransMerkür olurdu. Neyse biz Astrolojide Başak'ın Merkürünü, İkizlerin Merkür'ünden ayrı tutuyoruz. Nasıl ki Akrebin Marsının gizli ve sinsi güç, Koç'unkini ise aşikar ve açık güç olarak tanımlıyorsak..


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön