Parapsikoloji Astroloji ilişkisi ve Paranormal Kabiliyetlerin Belirlenmesi

astroloji parapsikoloji ilişkisi, paranormal kabiliyetlerin belirlenmesine astrolojik verilerin kullanımı

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4677
Yaş: 42
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Parapsikoloji Astroloji ilişkisi ve Paranormal Kabiliyetlerin Belirlenmesi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cmt 24 Şub, 00:58

Parapsikoloji Astroloji ilişkisi ve Paranormal Kabiliyetlerin Belirlenmesi
Resim

Parapsikoloji Astroloji ilişkisi - Parapsikoloji ve Astroloji iki ayrı alan gibi görülse de, bu iki alanın merkezinde insanın olması, Parapsikolojiyi ve Astrolojiyi ortak noktalarda bir araya getirir. Parapsikoloji, insanın ruhsal kabiliyetleri, bu kabiliyetlerin mekanizmaları ve etkileri ile ilgilenirken; Astroloji, insanın maruz kaldığı kozmik etkiler ve bu etkilerin sonuçları ile ilgilenir. Astroloji ile sonuca giden sebepleri, Parapsikoloji ile de sonuç ve etkenleri inceleyebiliriz.

Astroloji bize bir insanın kişiliği, özellikleri, nelerden hoşlandığı veya hoşlanmadığı, belirli ölçülerde nasıl bir yaşam süreceği, tavır ve tutumları, zevkleri ve yaşama bakış açısı hakkında önemli bilgiler sunar. Ancak astroloji yardımı ile edineceğimiz bilgiler bunlarla sınırlı değildir. Astrolojik veriler kullanılarak, kişinin paranormal eğilimleri hakkında da önemli bilgilere ulaşabiliriz.

Bu konuda yaptığımız çalışmayı iki makale halinde sunmak istiyorum. Bu ilk makalede konu hakkında kısa açıklamalar, diğer makalede ise paranormal kabiliyet noktaları Burçlar, Gezegen ve Ev konumları belirtilerek sunulacak. Bu konuda yapılan çalışmalar çok yetersiz olduğu için Parapsikoloji alanında çalışmaları olan arkadaşlara, bu alana ilgi duyan ve kendisini geliştirmek isteyenlere çok yararlı olacağını ümit ediyorum.
Konuya geçmeden bir yıldan uzun süre belli dönemlerde zamanını sadece bu konuya ayıran arkadaşlarıma içten ve samimi teşekkürlerimi sunmak istiyorum. (Özellikle yaz tatilini bu konuya ayıran fedakar dostuma)

Astrolojik Verilerin Kullanımı
Astroloji ve parapsikoloji ile ilgili bulgular, bilinen bilimsel verilerle desteklenemediği için açıklanması zor konularda eksik parçaların birleştirilmesinde kullanılabilir. Konu insan ve ruhsal özellikler olduğunda bilimsel veriler elde etmek güçtür. Çünkü ruh ve bağlı konular bilimsel olarak ele alınması mümkün olmayan konulardır.

Neden bazı insanlarda paranormal kabiliyetler yoğun iken bazı insanlarda hiç görülmez?
Neden ruhsal hassasiyetler belli aylarda doğan insanlarda daha yoğundur?
Neden belli astrolojik konumlardan etki alanlar paranormal olaylara daha fazla ilgi duyarlar?

Bu ve benzeri soruların cevaplarını hangi bilim metodunu kullanırsanız kullanın net olarak açıklayamazsınız. Çünkü sonuçlar sabit değildir, kişiden kişiye değişir. Zaman ve mekan farklılıkları sonuçları etkiler; duyu organları, deney ve gözlemler sabit sonuçlar vermez. Sonucu değiştiren çok fazla etken bulunur.

Astrolojik veriler bize bilimin tanımlayamadığı konularda sonuçlar elde etmemize yardımcı olur. Hangi paranormal kabiliyetlerin hangi tarihlerde doğan insanlarda daha yoğun görülebileceğini, astrolojik verileri inceleyerek ortaya çıkarabiliriz.

Astrolojik Verilerin Değerlendirilmesi

Değişkenlerin çok fazlası olması nedeni ile tüm veriler %100 doğruluk oranına ulaştırmaz ancak genel ortalama değerler kullanılarak bütünden doğru parçalara ulaşılabilir. Uzun bir çalışma sonrası elde ettiğimiz verilerde belli astrolojik konumlarda bulunan insanların ruhsal yönden daha hassas bir yapıda oldukları ve bu hassasiyetleri nedeni ile de paranormal yeteneklerin bu insanlarda görülme oranının diğerlerine göre daha yüksek olduğunu gördük. Bu konuda paranormal yatkınlığı iki ana başlık altında inceleyebiliriz,

1-Doğuştan Paranormal Kabiliyeti Olanlar (Ruhsal Hassasiyeti Yoğun Olanlar)
2-Paranormal Konulara İlgisi Olanlar (Kabiliyetleri Sonradan Geliştirenler veya Bu Eğilimde Olanlar)

Paranormal yeteneklerin ortaya çıkmasına etki unsurları da üç başlıkta ele alabiliriz,

1-Kişinin Doğum Bilgileri (Tarihi, Saati ve Yeri)
2-Kişinin Doğum Anında Aldığı Konum Etkileri (Ev ve Gezegen Konumları)
3-Kişinin Aile, Çevre ve Eğitimi ile Ortaya Çıkan Birikimler

Hangi burçlar ve konumlar daha yoğun bir etkiye sahip bunlar bir sonraki konuda ayrıntılı olarak ele alınacak.
Bu maddeler artırılabilir veya azaltılabilir ancak genel hatları ile bir insanda henüz doğmadan hangi paranormal kabiliyetlerin ortaya çıkabileceğini veya hangi paranormal kabiliyetlere sahip olduğunu, ilgisinin hangi düzeyde olabileceğini sadece doğum tarihi, saati ve doğum yerine bakarak ortalama olarak söyleyebiliriz.

Bu Bilgilerin Sonuçları Neden Önemli?

Daha önce sitede bu konunun önemine vurgu yapan iki makale yayınlanmıştı. Paranormal Kişilikler ve Sosyal Normlara Uymayan Yaşamlar ve Parapsikolojik Hassasiyetler ve Yaşanan Sorunlar Günümüz yaşamı, kabiliyetler değerlendirilmediği sürece insanın sağlıklı ve verimli bir şekilde yaşam sürmesini zorlaştırmaktadır. Büyük oranda madde temelli bir yaşam içerisinde ruhsal hassasiyetleri yoğun olan insanların yaşamları, kalabalıklar içerisindeki büyük ve anlaşılamaz yalnızlıklar gibidir. Sebepler bilinmediği için tüm sonuçlara sembolik anlamlar yüklenerek kabullenilmiş yaşamlar sürdürülmeye çalışılmaktadır.

Matematiksel verilere dayalı bir sistem içerisinde IQ testleri Ruhsal verileri ölçemediği için arka planda kalan bu insanların büyük kısmı, kavrayamadıkları ve kendilerine anlamsız gelen bir yaşamla başbaşa kalmaktadır. Sistem duyu organları ile algılamayı temel aldığı için ruhsal hassasiyeti yüksek olan bu insanlar içlerindeki potansiyeli ortaya çıkaramadıkları için kendilerini sisteme adapte etme zorunluluğu ile karşı karşıya kalmaktadırlar.

Ruhsal hassasiyeti yoğun olan insanların gelecek vizyonları daha geniş ve alışılmışın dışında olduğu için değerlendirildiklerinde sinemadan yazarlığa ve sanata, teknolojiden üretime ve tıbba, geniş bir alanda farklı bakış açıları ile alternatifler sunabilmektedirler. Ruhsal plandan bakış, maddesel plan gibi dar kapsamlı ve sınırlı olmadığı için daha özgün ve özgür bakış açıları yakalayabilmektedirler.

Elon Musk'un kurduğu iddia edilen gizli ve gizemli okul, büyük ihtimalle bahsettiğimiz madde ve madde ötesi açılımı yüksek olan insanların değerlendirilmesine yönelik geliştirilmiş sistemlerden sadece bize yansıyan yönü.

Astrolojik Veriler Ne Kadar Tutarlı?

Paranormal kabiliyetlerin belirlenmesinde astrolojik veriler önemli ipuçları sunsa da tümüyle güvenilir değil. Değişkenlerin fazla olması sonuçları büyük oranda değiştirebilmekte. Bedensel özelliklerin gen yoluyla gelecek kuşaklara taşınması gibi ruhsal özelliklerde, ruhsal etki ile gelecek kuşaklara taşınabilmekte.

Devamı:
https://www.parapsikoloji.net/parapsikol ... -iliskisi/
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Yönetici mesajı için (toplam 3):
Akrep (Prş 01 Mar, 00:50) • elemor (Pzt 05 Mar, 13:50) • Chepi (Cmt 28 Nis, 18:16)
Değerlendirme: 50%


"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"


Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1133
Yaş: 23
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Parapsikoloji Astroloji ilişkisi ve Paranormal Kabiliyetlerin Belirlenmesi

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cmt 03 Mar, 01:49

Güzel bir çalışmaydı. Teşekkür ederim
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir