Midheaven (Mc) ve Toplumsal Kimliğimiz

Midheaven mc ve toplumsal kimliğimiz, Midheaven tepe noktası Midheaven mc etkisi, Midheaven mc bizi nasıl etkiler, doğum haritasında Midheaven mc, Doğum haritaında midheaven

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
akkrep
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 250
Yaş: 53
Kayıt: Pzt 21 Kas, 14:26

Midheaven (Mc) ve Toplumsal Kimliğimiz

Okunmamış mesaj gönderen akkrep » Prş 06 Nis, 17:41

Resim

MIDHEAVEN (MC) VE TOPLUMSAL KİMLİĞİMİZ

Midheaven MC (Medium Coeli) yani Tepe Noktası, meridyenlerin eliptiği kestiği noktadır. Doğum anında meridyenlerin eliptiği kestiği nokta 360 derecelik Zodyak üzerindeki bir noktadır. Bu noktanın bulunduğu Zodyak burcu, MC burcumuzdur. MC'nin bulunduğu burç, bilinçli egomuzu simgeler. Kendimizi en güçlü ifade edebildiğimiz noktadır.

Burası, egonun ve kişisel varlığın anlaşıldığı yerdir. İçsel psikolojik eğilimlerimizi ve kapasitemizi dış dünyada ne kadar geniş ve yukarıda bir yere taşıyabildiğimizi gösterir.

Haritamızda kariyer potansiyelini oluşturan enerjiyi MC’ye taşırız. MC’nin bulunduğu burç, kariyer yaşamında tecrübe ederek geliştirdiğimiz bilinçli tutumlarımızı, yaşadığımız zorluklar karşısında geliştirdiğimiz özelliklerimizi gösterir. Toplumsal kimliği açıkladığı için açıkça ortaya koyduğumuz tavırlarımızı gösterir.

Toplumsal konularla ilgili ve kariyer hayatımızda yaşadığımız olaylara karşı gösterdiğimiz tepki, MC'nin bulunduğu burçla ilgilidir. Bu davranışlarımız hedeflerimize tırmanmamızda kilit rol oynarlar. İş hayatında bazen savaşmak ile boyun eğmek arasında bilinçli bir seçim yaparız. Bu bilinçli seçim, iş hayatında ulaşmak istediğimiz son noktanın ne olduğuyla ve o noktaya ne şekilde ulaşmak, orada ne kadar kalmak istediğimizle, yani haritamızdaki MC ile ilgilidir.

Her harita, farklı bir kariyer potansiyeli barındırır. MC'nin bulunduğu burç, haritadaki kariyer potansiyelinin ne şekilde gösterildiğini açıklar. MC derecesinin açıları, onuncu evde bulunan gezegenler ve daha pek çok faktör kariyer yaşantımızı ve toplum önündeki kimliğimizi etkiler.

MC burcunun tespit edilmesi, doğum haritasının çıkarılmasıyla mümkün olur. Doğum haritanızı çıkartamıyorsanız bize yazın yardımcı olalım. Veya internette ücretsiz doğum haritası çıkartılan sitelerden de haritanızı çıkarabilirsiniz.

MC KOÇ - Tepe Noktasında Koç Burcu

Kariyerin belirlenmesi ve önemi: Kendini tanımak ve amacının farkında olmak kariyer seçiminde önem taşır. Mesleği onu tamamlamalıdır. Mesleği aracılığıyla kendini fark ettirmek ister. Önce kariyer kimliğinin ne olacağını belirler, sonra o pozisyonu elde eder.

Hedefler: Hedef belirlemede iyimserdir ve kendine güvenir. Hayatının kendi kontrolünde olduğunu düşünür. Belirlediği hedefe ulaşabileceğine inanır. Kendine güvenir, hedef belirler ve bu hedefin üzerine gider. Hedefleri kendine yöneliktir. Fikirleri ve hedefleri doğrultusunda ilerlerken başkalarının onayını almayı beklemez. Üzüntüler, ailevi sorunlar gibi nedenlerle hedefine ulaşamazsa, kısa sürede kendine yeni hedefler belirleyebilir.

Aceleci ve Plansızdır: Kendini göstermek için aceleci davranabilir. Plansız girişimlerde bulunabilir. İyi niyetle de olsa düşüncelerini pratikte uygularken hataları olabilir. Güçlükler karşısında ne şekilde hareket edeceğini düşünmeli ve birlikte çalıştığı kişilerle arasında çıkabilecek sorunlara karşı önlemleri olmalıdır. Yaşayarak öğrenir ve tecrübe eder. Ani kararlardan kaçınmalıdır.

Liderlik yeteneği vardır: Başkalarına liderlik etme arzusundadır. Güçlü bir lider olduğunu düşünür. Bir fikri uygulamak, çoğunlukla başkalarının yardımını gerektirir. Başkalarını kolaylıkla heveslendirerek harekete geçirebilir. Başkalarını yönlendirmede diktatörce tavırları olabilir. Hedefleri ben merkezcil olmamalı ve grup, organizasyon amacı taşımalıdır. Organizasyon ve iletişim yeteneklerini geliştirmelidir.
Hırslıdır: Hırslıdır. İstediklerini elde ettiğinde hırsları açgözlülüğe dönüşebilir.

Projeyi başlatandır: Bazen bir fikirden vazgeçmeyi veya başkasının bu fikri tamamlamasına izin vermeyi ve başka bir projeye geçmeyi kabullenmelidir. Fikir kendisine aitse kimsenin bu projede kendisi kadar başarılı olamayacağını düşünür. İyi bir proje başlatıcısı olabilir. Fakat projeyi uygulama pratiği için haritasında toprak elementinin varlığı gereklidir. Eğer kendisi, başlattığı projelerin uygulama aşamasında yetersiz kalıyorsa, işin yürütülmesi aşamasını başkalarına devretmelidir.

Zorluklar: Problemlerin üstesinden gelme kapasitesi vardır. Planları geliştirebilir, zorlukları yaratıcı yollarla aşabilir.

MC BOĞA - Tepe Noktasında Boğa Burcu

Kendine odaklılık: Kariyeri söz konusu olduğunda sahip olduğu yetenekleri iyi bilir ve başkalarının kariyeri konusundaki onayını reddedebilir. Kendi inançlarını, değer yargılarını savunur. Aileden geleni kabul etmeyebilir ya da çalıştığı ortamda kendi inançlarını, değer yargılarını savunabilir. Sadece kendi inançlarının doğru, başkalarınınkilerin yanlış olduğunu düşünebilir. Fikirleri kendine odaklı olabilir. Başkalarının değerlerini hiçe sayabilir.

Arzu ve İstek: Neyi arzu ettiğini iyi bilir. Mesleği aracılığıyla hayatında konforu sağlamak ister. Şu anda neye sahip olduğunu ve bir sonraki aşamada neyi elde etmek istediğini iyi bilir.

Yapıcı potansiyel: İçindeki yaratıcı potansiyeli bilir ve bu bilgi ona rehber olur. Yaratıcı aşamada onu kısıtlayacak her şey önemsiz gibi görünür. Yaratıcılığına odaklanır.

Koruma: Objeleri, düşünceleri, hisleri korur. Düşünceler hayatı, objeler varlığı oluşturur. Bunlar, onun için değerlidir.

Israr ve İnat: Sonuca ulaşmak için inat, ısrar önemli bir etkendir. Değerli olduğuna inandığı şey için veya denenmiş bir yöntem olduğu için, yönteme inandığı için ısrarlı davranabilir. Önüne çıkan engeller karşısında dirençlidir.

Esnek değildir: Yeni bir fikir geliştirmek için daha uzun bir zamana ihtiyacı vardır. Başkalarının bunu anlaması önemli değildir. Doğru pozisyona ne zaman ulaşacaklarını bilememek problemleridir. Her yeni bilgiyi sindirmek için zamana ihtiyaç duyar. Bu aşamada kendisine bir alan yaratmak, başkalarıyla arasına mesafe koymak ister. Yeniliğe izin vermeyi, farklı bir projenin oluşumu için belli bir projede tıkılıp kalmamayı, paylaşmayı öğrenmelidir.

Tutarlılık ve Dayanıklılık: Bir fikir sahibi olduğunda, bu fikirde tutarlılığı en iyi sağlayabilendir. En kötü olaylardan sonra bile bir sonraki raunda hala hazırdır.

Güvenlik: Mücadele etmek ve değişmek onu korkutabilir. Çatışmayı gereksiz bulabilir ve ringin dışında kalabilir. Bu şekilde gelişim sürecinin yavaş olmasına razıdır.
Güven ve Tolerans: Kendine ait inançları belli ve kesindir, fakat bunu başkalarına kabul ettirme ihtiyacı duymaz. Ya da başkaları onun inançlarına sorgusuz, sualsiz uysun isteyebilir. İnançlarını sorgulayan kişilerle arasına duvar örebilir.

MC İKİZLER - Tepe Noktasında İkizler Burcu

Esneklik: Kariyeri söz konusuysa, oldukça esnektir. Duruma göre düşünüp hareket eder. Dış etkilere açıktır, olaylara karşı tepki verir.

Uyum sağlama: Kariyer yaşamında karşılaştığı değişikliklere rahatlıkla uyum sağlayabilir. Duruma göre hareket etmesini iyi bilir.

Başkalarının ihtiyaçları: Başkalarının ihtiyaçları ile kendi ihtiyaçlarını bir arada gözetebilir. Kariyer yaşamında iletişim çok önemlidir. İletişim aracılığıyla iş ilişkisi içinde olduğu insanların ihtiyaçlarını kavrayabilir ve böylece daha başarılı olabilir.

İkna Kabiliyeti: İyi bir ara bulucu, müzakereci, ikna edicidir. Kurnaz, hilekar olabilir. Çünkü yönünü, tavrını kolaylıkla değiştirebilir.

Çözüm üreten: Kariyer hayatında zihni ön plandadır. Kariyeri söz konusu olduğunda zihni çok aktif işler. Böylece acil durumlarda çözüm üretebilir.

Beceriklilik: Seçenekleri kolaylıkla oluşturur ve uygun olanı ustalıkla seçer. Mesleği el becerileriyle ilgili olabilir. Bir fikre, hisse derinden bağlanmak gerektiğinde aynı beceriyi gösteremez, fakat değişen durumlara kolaylıkla ayak uydurabilir.

Düşünme: Düşünerek hareket eder. Problemlerini zihinsel yolla çözer. Genellikle mantık ikinci sırada gelir. Ancak bir problem olduğunda mantığı devreye girebilir. Fakat bir işten diğerine geçerken mantıktan çok kalbinin sesine göre hareket eder. Bugün ile gelecek arasında iyi bir bağ kurar, gelecekte işe yarayacak iyi fikirler üretebilir. Objektif düşünür. Düşüncelerinde tasarladığı bir ürünün pratikte nasıl işleyeceğine adapte olamayabilir fakat zihninde bu ürünün nasıl çalışacağını tasarlayabilir.

Çok yönlülük: Aynı anda birden fazla kariyer sahibi olabilir. Bu durum enerjisinin bölünmesine ve etkili sonuç alamamasına neden olabilir. Bununla birlikte yaptığı her işte başarılı olabilir. İlgilendiği her aktivitede etkili sonuçlar alabilir. Gelip geçici işlerde, projelerde başarılı olabilir. Belirli bir pozisyonda çalışmak ona uygun değildir. Farklı tecrübeler edinmek, seçim yapmak, esneklik, duruma uyum sağlamak yeteneklerini geliştirir.

Hareketlilik: Hareket halinde olmayı gerektiren, ilgisini değişik konularla canlı tutabilecek işlerde başarılı olabilir. Böylece tek bir kariyer çizgisinde yol alma heyecanını, motivasyonunu koruyabilir.

MC YENGEÇ - Tepe Noktasında Yengeç Burcu

Kariyer alanı belirleme ve koruma: Önce kendine bir kariyer alanı belirler ve belirlediği bu alanı korur. Bu konuda dış etkilere açık değildir. Eğer değişim isterse bunun uygun zamanını kollar. Eğer şartlar umduğu yönde gelişmezse problem başlar ve isteklerini elde etmek için içgüdüsel tepkiler verebilir. Yine de, her ne kadar kariyerindeki olumsuz gidişat onu derinden etkilese de kendi kendine şifa verebilecek, kendini bir sonraki güne hazırlayabilecek ölçüde duygusal yönden güçlüdür.

Hassasiyet ve etkileyicilik: Düşüncelerini, hislerini dışarıya yansıtarak insanları etkiler. Kariyer çevresindeki insanları, içinde bulunduğu toplumu etkileyebilmesi, ona kariyerinde başarı sağlar.

Başkalarını gözetmek: Kendi hayatını planlayıp organize ettiği gibi, başkalarının aktivitelerini de yönetebilir. Başkalarını düşünür, korur ve gözetir. Başkalarını beslemeyi bilinçli bir şekilde yapmaz, bu doğasında vardır. Ay’ın etkisiyle başkalarının neye ihtiyacı olduğunu hisseder. Başkalarına yardım eder. Fiziksel olarak beslemenin dışında duygusal ve spritüal destek verir. Eğer Neptün MC ile açı içinde ise, başkalarına yardım etmek kariyerindeki temel amaç olabilir.

Tutumluluk: Kariyer yaşamında bulunduğu noktaya gelene kadar edindiği maddi, manevi her şeyi korur. Bu birikim onun için çok kıymetlidir.

Yalınlık ve sadelik: Hayatını sakin bir şekilde sürebilmesi için kendine bir alan yaratır. Aile yaşantısı onun için çok önemlidir. Ne kadar yoğun bir kariyer yaşantısı olsa da ailesine zaman ayırır. Ailevi konuları kariyer yaşamında gündeme gelebilir.

Durağanlık: İşinde durağan bir ritim olduğu sürece yaratıcı olamaz. Hislerini kullanabileceği bir iş alanı yoksa kendisini bloke olmuş hisseder. Bu blokajı aşmak onu geliştirir.

Zor durumlar: Her duruma karşılık verebilir. Cevap vermemeyi de seçebilir. Sempatik tavırları ile durumların üstesinden gelir.

MC ASLAN - Tepe Noktasında Aslan Burcu

Hedefe giden yol: Hedefini yüksek tutar ve bu hedefe giden yolu çok iyi bilir. Kişisel kararları yerindedir ve bilinçli adım atar. Hedefine ulaşmak için yeterli güce sahiptir. Sabrın onu hedefine ulaştıracağını bilir.

Liderlik: Grubun bir parçası olmak istemez. En tepedeki kişi olmak ister. Başkalarının yeteneklerini ortaya çıkaracak motivasyonu çok iyi sağlayabilen liderdir. Organizasyon yeteneği oldukça gelişmiştir. İyi bir liderliğin temelinde kontrol olduğunun bilincindedir.

Kendine güven: Kariyeri söz konusu olduğunda korku tanımaz ve otoritesini açık bir şekilde ispatlar. En tepeye ulaşmak için pek çok denemesi olabilir. Bu deneme-yanılmalar onu yıldırmaz. Kendisinin daha iyi ve güçlü olduğunun bilincindedir. Çabalarında başarılı olacağını bilir. Kendine güveni her zaman yerindedir. İstediğini elde edebileceğini çocukluğundan itibaren test etmiştir ve kendi değerini anlamıştır. Çok güçlü hissetmediği zamanlarda bile sosyal ortamda iyi görünmeyi başarır.

Rekabet ve strateji: Pazar ortamında tam bir rekabete girer çünkü projeye geniş bir bakış açısı vardır ve detaylara da dikkat eder. Yaptığı işte küçük taktikler olduğu kadar büyük stratejiler de geliştirir. Kuralları sevmezse oyuna devam etmeyi reddedebilir. Oyun onun kuralına göre oynanmalıdır. Bir işi ne zaman bırakacağını, ne zaman kuvvetle sarılacağını iyi bilir.

Zor durumlar: Zor durumları mizahi yönden ele alır. Yetenekleri ile yaptığı işte ayaklarını yere sağlam basar. Güçlüdür ve adımları dikkatlidir. Olayları arzu ettiği şekilde değiştirebilir. Cesaretini korur.

MC BAŞAK - Tepe Noktasında Başak Burcu

Eleştiriye meyil: Kendine karşı dürüst olduğu kadar başkalarının da iç dünyalarına yönelik sorgulaması olabilir. Eleştirileri yapıcı olmaktan çıkıp ufak tefek şeyleri kritik etmeye ve kinciliğe varabilir.

Çevresindeki olumsuzluklar karşısında insanları eleştirmektense, bu olumsuzluklardan bazı dersler çıkarması ve böylece tecrübeleriyle insanlara yardımcı olmaya çalışması, hem kendisi için hem çevresindekiler için daha faydalı olabilir. Ya da psikoterapi yoluyla insanların iç dünyalarına inip onlara yardımcı olabilir.

Fiziksel düzen onun için önemlidir. Bir şeye ihtiyacı olduğunda onu hemen bulmak ister. Pratik yaşam için her şey yerli yerinde olmalıdır. Problem çözümünde bunun ana tema olmadığını öğrenmelidir.

Eğitimcilik ve uzmanlık: İyi eğitimci olabilir çünkü öğrenmenin aşamalarını geniş bir çerçevede bilir. Öğrencilik döneminde tüm bilgiyi içine çeker. Bir konuya uzun süre dikkatini vererek derin tecrübe edinir.

Kariyer pozisyonunda kalıcılık: Terfi etmek için uğraşmaz. Bunun kendiliğinden olması gerektiğini düşünür. Entrika çevirmesi zordur. Aynı kariyer pozisyonunu yıllarca sürdürebilir. Hayatını sürdürebilmesi için kalıcılığı koruması gerekir. İniş-çıkışlar onda stres yapabilir.

Tutumludur ve az para ile yetinmesini bilir. Araştırmacıdır.

Detaycılık: Parçayı bütünden ayırmadan parçalar üzerinde ayrı ayrı çalışmak ve üzerine odaklanmak doğal yeteneğidir.

Zorluklar: Durumları iyice analiz ederek karar alır. Zor durumlarda önce kendi iç muhasebesini yapar. Kendi içsel analizini yaparak dış dünyayla iletişim halindedir. İş ortamında zorluklar olduğunda, engin tecrübesiyle çevresindekilere fener olur.

MC TERAZİ - Tepe Noktasında Terazi Burcu

Düşünce ve tasarım: Düşünceye dalmak onun için doğal bir fonksiyondur. Düşünme aşamasındaki derinliği bilir. Derin düşünmek sezgisel yetenek oluşturur ve iyi bir tasarımcı olmasını sağlar.

Uyumlu tavırlar: Kariyer çevresinde çoğu zaman uyumlu tavırlar sergiler. Hoş olmayan tavırlar sergilemenin bir mantığı yoktur. Fakat aynı zamanda samimi olmaya da gerek yoktur.

İşbirliği ve başkalarının desteği: Sosyal gereklilikte işbirliği içindedir ve bunun geri dönüşünü bekler. Fikirlerinin desteklenmesini bekler. Ortaklığında partnerinin kendisi için bir şeyler yapmasını beklemeden çalışır. Yeteneğini en iyi sergileyecek biçimde performans gösterir. Desteğe ihtiyacı olduğunda, iyi performansının karşılığını alır.

Başarı elde edebileceği konusunda umutluysa, gereken mücadeleyi verir. Başarısız olabileceği bir durumda enerjisi düşer ve başkalarının onu desteklemesini bekler. Başkaları da karşılık beklemeden onu destekler. Bu tecrübelerle başkalarıyla bağ kurmanın önemini daha iyi anlar.

İş atmosferi: Çevresinde hoş, ahenkli bir ortam olmalıdır. Çevre başarıyı sağlamanın ve korumanın bir parçasıdır. Bu ortamı yaratırken ekonomik davranmayı bilir.

Sosyal pozisyon bilinci ve zorluklar: Nerede olmak istediğini ve nerede olabileceğini iyi bilir. Sosyal statüsü ne olursa olsun insanlarla iyi ilişki içindedir. İletişim yeteneği ile her durumun üstesinden gelebilir. Bunu tecrübe ederek öğrenir. Durumlara uyum sağlayarak başarı elde eder. Her farklı kararın, her durumun iki yüzü arasında bir denge arar. Bu denge onu başarıya götürür.

Ortada durması bazen insanlarda güvensizlik ve şüphe yaratabilir. Samimi olmadığı düşünülebilir, fakat O bu durumdan nasıl kaçınacağını bilir. Rüzgar yönünü değiştirdiğinde buna göre hareket edip, yeni taktikler geliştirebilir. Kendi pozisyonunu kaybetmeden başkalarına karşılık verebilir. Her duruma rahatlıkla cevap verebilir. Huzurun bozulmaması için başkalarına boyun eğebilir. Bunun kendi bireyselliğinin önüne geçmeyeceğini bilir.

MC AKREP - Tepe Noktasında Akrep Burcu

Yeniden doğuş: Pozitif ya da negatif yollarla kendi farkındalığını geliştiren MC Akrep, kariyer yaşamının herhangi bir döneminde kendini yeniden fark etme ve yeniden yapılanma sürecini deneyimler. Yapıcı ve yıkıcı duyguları bir arada barındırır. Kariyer hedefi ile ilgili düşünceleri değişebilir ve değişimi kolaylıkla atlatabilir. Değişimden sonra yoluna devam edebileceğini bilir.

Kendini aşma: Kendi değerini abartabilir. İçsel enerjisini geliştirebiliyor olması, onun enerji kaynağının sonu olmadığı anlamına gelmez. Fiziksel ve duygusal sınırlarını bilmelidir. Kendi limitlerini bilmesi, çabalayan diğer insanları daha iyi anlamasını sağlar.

Sabır, odaklanma ve kararlılık: Hedefleri orta düzeyde değildir, genellikle uç noktalardadır. Belirli bir kutba güçlü bir şekilde odaklanır. Yeterince çaba gösterirse imkansızı başarabileceğine inanır. Kendi karar mekanizmasını iyi bilir ve hangi kararların onun için en zor olduğunu bilir.

Paylaşım ve etkileyicilik: Dünyayı hisleri ile anlar. İnsan varlığının ana gerçekleri vardır. Bu kavrayış ona başkalarını anlama, insanlara özgü tutumları sempatiyle karşılama yetisi verir. Başkaları üzerindeki etkisini bilir. İnsanların sağlayabileceği faydaları tanımlayabilir ve potansiyellerini kullanmaları için onları teşvik edebilir. Kendi zor seçimlerini bildiğinden zor kararlar almak zorunda olan insanlara yardım eder.

Arzular ve yön: Ne istediğini bilir, kendinden ve hedeflerinden emindir fakat bu hedefe giden yönü belirlemekte zorlanabilir.

Hırs ve İnsafsızlık: Hırsları ve tutkuları güçlüdür. Zor durumlar karşısında insafsız olabileceğini de bilir. Her türlü duruma karşı gücünü koruyabilir.

Zorluklar, dayanıklılık ve korkusuzluk: Kendi gücünün ve dayanıklılığının bilincindedir. Zorluklar karşısında yaratıcı bir enerji geliştirir. Ölümü bir dönüşüm olarak gördüğünden korkusuzca ilerleyebilir. Başarıya ulaşabilmek için gerekirse kendini kurban edebilir.

MC YAY - Tepe Noktasında Yay Burcu

Gelişim ve planlama: Kariyerinin temel amacı kendini geliştirmektir. Gelişim için planlar yaratır. İyi bir planlayıcıdır. Gelişim aşamasında yeni bir hedef oluşturabilir. Geleceği düşünme ve durumları, şartları daha iyi hale getirme doğal eğilimidir. Mevcut şartlarını uzun vadeli hedefleri için en iyi şekilde değerlendirir. Eğer öğretmense, öğrencisinin ufkunu görebilmesi için önüne çeşitli seçenekler sunar, öğrencisine çeşitli egzersizler yaptırır.

Maceracı Ruh: Bir projeyi tamamlamadan diğerine geçebilir. Diğer taraftan zamanı iyi korumayı, boşa harcamamayı bilir. Macerayı sever fakat onun maceraları Aslan’daki gibi risk taşımaz. Risk almadan değişik seçenekleri değerlendirebilir. Geleceği iyi planlaması riskleri bertaraf etmesini sağlar. Dağlara tırmanacaksa gereken tüm önlemleri de almıştır. Ona göre başarının sırrı planlamadır.

Açık görüşlülük ve tutuculuk: Planlarını geliştirecek her yeni fikre açıktır. Başka insanların fikirlerini değerlendirir, uygun olmayanları eler. Her fikre açık olması onun entelektüel yapısını bozmaz. O bir fikri dinlerken insanlar onun bu fikri kabul ettiğini sanabilir. Fakat o kendi kararlarına bağlı olabilir. Kendi fikrinden eminse, insanların onun görüşüne uymasına ihtiyacı yoktur. Emin olduğu düşünceleri konusunda fazla esnek değildir.

İnsanları kendi istediği şekilde düşündürebilir. İkna kabiliyeti yüksek olsa da insanların onunla aynı fikirde olması gerekli değildir. Sadece hırslarının anlaşılması için gereken tanımlamaları yapar. İnsanlar onun fikrine karşı çıktıklarında mantıklı gerekçeler göstermelidirler.
İyi bir sonuç alabileceğinden emin olmadan kolay kolay yön değiştirmek istemez. Yeni bir fikrin üzerine giderken eski başarıları kadar bunu da başarabileceğinin bilincinde olmalıdır.

Paylaşım: Bireysel olarak başlattığını ortaklaşa çalışmaya, paylaşıma götürür. Başkalarının ihtiyaçlarına cevap vermek onun için çok kolaydır. İnsanların ihtiyaçlarını anlar ve yardım etmek için ne yapması gerektiğini bilir, bunu yapar veya yapacak birini bulur. Gelecekteki hedefleri için ortak çalışmalar, paylaşımlar içinde olur.

Ruh ve Madde: Spiritüel alanda çalıştığı kadar maddi gereklilik için de çalışır. Madde ve ruh arasındaki ilişkiyi kurandır.

MC OĞLAK - Tepe Noktasında Oğlak Burcu

Uzun vadeli hedefler: Kariyerinde kısa vadeli amaçlar belirlemez. Hedefi uzun vadeli kazançlar üzerinedir. Ne yapabileceğinden emindir ve daha fazlasını da yapabileceğine inanır. Tüm gücünü, hedefini gerçekleştirmek için kullanır.

Ciddiyet ve otorite: Pratikte otoritesini geliştirir. Kendi başarısına odaklıdır, başka insanları da buna dahil etme niyetinde değildir. Kişisel çalışması ile tüm dünyayı ya da geniş bir topluluğu etkilemek ister, bunu gösterişli bir şekilde yapmaz. Yönetim tarzı başkalarına rehberlik ederek değil, direktir.

Gerçekçilik: Gerçekçiliğinin rehberliğinde doğru kararlar alır. Neyi başarabileceğini bu şekilde bilir. Her durumu açıklayabilecek mantıklı cevapları vardır. Cevapları çok net olmayabilir, duruma göre tavır değiştirebilmek için bazı açık noktalar bırakır.

Çalışma ve Sonuçlar: Dikkatli çalışmanın sonuçlarını gördüğünde kendinden daha çok emin olur. Proje tamamlandıktan sonra planlar yapar ve işi yönetir. Daha iyi bir iş için her gün çabalar. Günlerini çalışarak geçirir.

Tutumluluk: Dikkatli ve ekonomiktir. Maddeyi en etkili biçimde kullanmalıdır, hiçbir şey boşa harcanmamalıdır.

Zor durumlar ve dayanıklılık: Engeller oluştuğunda bunun üstesinden gelebilir. Karşısına çıkan engeli aşana kadar asla vazgeçmez. Dayanma gücü ile kendini fark eder. Kendisine engel olan insanları yıldırana kadar üzerlerine gider. Ortaya çıkabilecek her durumu yönetebileceğine inanır. Kendisini yaralayan durumları soğukkanlılıkla aşar, çünkü inançlıdır ve ileriye gitme hedefinden vazgeçmez.

MC KOVA - Tepe Noktasında Kova Burcu

Bilgi: Kendisini bilgisiyle ispatlar ve bilgi dağarcığı genişledikçe başkalarından daha üstün olur. Her durumu görebilen, her konudan konuşabilen ve zor şartlarda yaratıcı seçimler üretebilendir. Fakat her şeyi bilmek gerçekte neyi bilmek gerektiğini ayırt etme kapasitesini yitirir.

Dünyadaki her konudan haberdardır, fakat duydukları üzerinde düşünüp tartışmaz, bilginin doğruluğunu sorgulamaz. Bazen edindiği bir bilginin doğruluğuna iyice bağlanır ve yeni bir bilgiye açık olmaz. Bazen her yeni bilgi, bir öncekini eski ve önemsiz kılabilir. İdeal olan her bilgiyi, her kişisel tecrübeyi, hayatın her şartında etkili bir şekilde kullanabilmektir.

Yeni fikirler: Yeni fikir üretme ve fikirleri etkili bir şekilde planlama kapasitesi vardır. Çeşitli strateji ve taktikler arasından kendisini doğru sonuca ulaştıracak olanı seçmelidir. Kova, Uranüs tarafından yönetildiği için planlarını uygularken beklenmedik sonuçlar alabilir ve bu tecrübeler onu korkutabilir. Fakat kişisel gelişimde her şeyi iyi planlayarak şans eseri olumlu sonuçlar alınmayacağını, ön görülebilir sonuçlar elde edebileceğini öğrenir.

Zamanlama: İyi bir plan için zaman anahtar faktördür. Ne zaman harekete geçeceğini iyi bilir. Bazen insanlar onun neyi beklediğini merak eder, fakat zamanlama konusunda bilinçlidir. Olaylar hızlı da gelişse, yavaş da gelişse durumu iyi yönetebilir.

Kontrolü elinde tutma: Bir projenin işleyişinde, başka insanların işin olumsuz sonuçlandığını düşündüğü zamanlarda, MC Kova durumu geliştirecek yeni yönler belirler. Neyin yanlış gittiğini düşünüp yargılamak yerine, durumu objektif olarak değerlendirir.

İlişkiler ve sosyal statü: Başkalarıyla işbirliğine odaklanır. Yönetici pozisyonunda olsa bile hedefi işbirliğidir, denetleyici değildir. Bu liderlik stili ile insanların en yüksek verimle çalışmalarını sağlar. Zamanla insanlar üzerinde bıraktığı etkiyle sosyal statüsü gelişir.

Yenilik, farklılık: Yeni ve farklı olana ilgi duyar. Başkaları yeni trendin potansiyelini görmeden önce o bunu uygulamak ister. Bu kapasite, dünyadaki yeni trendleri takip etmesinden gelir.

MC BALIK - Tepe Noktasında Balık Burcu

Zamanı kullanma: Bazı projelerin gerçekleşmesi için harekete geçmek yerine beklemek gerektiğine inanır. Girişimde bulunmaktan ziyade çevresinde olanları izler ve gelişme olmasını bekler. Zamanını alışılmışın dışında bir şekilde kullanır. Başka insanlardan farklı zamanlarda, içinden geldiği saatlerde çalışır. Çalışma anında birtakım olumsuz enerjilerin varlığını telepatik olarak hissederek işini yarıda bırakabilir. Dış etkenlerden dolayı kolaylıkla bölünmesi, onun belli bir projede istikrarsız olmasına ya da kolay yön veya yöntem değiştirmesine yol açabilir.

Kendini soyutlama ve yenileme: Çalışmalarını inzivaya çekilerek, kendini dış çevresinden soyutlayarak gerçekleştirir. Hayatını kendisine zaman ayıracağı bir şekilde planlar. Bu şekilde kendini yeniler, yeniden ilham kazanır.

Evrensellik: Kariyeri evrensel bir tema taşımalı, aynı zamanda dünyayı ilgilendiren konuları içermelidir. Dünyada olup bitene karşı oldukça duyarlıdır ve konu evrensel olduğunda etkiye açıktır. Yaptığı işle topluma faydalı olmak ister. Tüm toplumların felsefi görüşlerini bilmek, öğrenmek ister. Böylece farklı toplulukları ilgilendirecek ortak temalarda çalışabilir. Topluma hizmet etmek temel motivasyonudur. Çalışmaları dünyaya yayıldıkça kendini ifade edebildiğini hisseder ve mutlu olur.

Üstün bir görüş geliştirme: Olumlu ya da olumsuz tecrübeleri olabilir. Tüm tecrübeleri edinmek ister ve sonuç olarak her şeyin üstünde bir görüş geliştirebileceğini bilir. Krizle başa çıkabilme kabiliyeti yüksektir. Rahatlıkla günlük sorunların üstesinden gelebilir.

Felsefeye ilgi: Her şeyi tecrübe etme isteği, olumlu ve olumsuz enerjileri en uç boyutlarda yaşamasını sağlar. Hedefi kutuplara ulaşmaktır. Her teoriyi, değer sistemini bilmek ve bunu kendi uygulama biçimine dönüştürmek ister. Bu onun felsefeye ilgisini artırır.

Duyarlılık: Hassas, sempatik ve duyarlıdır. İçgüdüleri ve sezgileri kuvvetlidir. Başkalarının acılarına karşı duyarlıdır. İnsanların yaralarını görmezlikten gelemez. Onlara yardımcı olmaktan mutluluk duyar. Şifacıdır.

Sade bir yaşam arzusu: Yaşamında ana tema sadelik olmalıdır. Değişen durumlara karşı manevra yapabilmesi için bir alanı olmalıdır. MC'si Balık olan kişilerin yaşamlarının karmaşık olmasına karşın her birinde bir çok durumu sadeleştirecek stratejiler görülür. Kariyer hedeflerinin evrensel bir amaca yönelik olması, kişisel yaşamlarını karmaşık yapabilir. Bu nedenle, kişisel yaşamlarını mümkün olduğunca sadeleştirmeye çalışırlar, böylelikle kendilerini evrensel amaçlarına tamamıyla adayabilirler.


HERKESE SEVGİLER.... :idea:
Armagedon

Okunmamış mesaj gönderen Armagedon » Prş 06 Nis, 17:57

ellerine sağlık akkrep paylaşmın için teşekkürler :P

bilge

Okunmamış mesaj gönderen bilge » Cum 07 Nis, 14:52

iyi bir çalışma olmuş:::

Kullanıcı avatarı
gnc_scrp
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 894
Yaş: 45
Kayıt: Sal 05 Ara, 17:30

Okunmamış mesaj gönderen gnc_scrp » Sal 10 Tem, 18:06

abuk sabuk bakmamışsam benim MC aries teymiş

Kullanıcı avatarı
gnc_scrp
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 894
Yaş: 45
Kayıt: Sal 05 Ara, 17:30

Okunmamış mesaj gönderen gnc_scrp » Sal 10 Tem, 18:39

evet abuk sabuk bakmışım aslan da çıktı, al pacino iyiydi


Kullanıcı avatarı
dark_venus
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 575
Yaş: 38
Kayıt: Cum 15 Ara, 22:41

Okunmamış mesaj gönderen dark_venus » Sal 10 Tem, 20:39

MC Yengeç hmmmm çok doğru....
Beklemediğim kadar doğru

özellikle

""Kariyeri ona yalın ve sade bir yaşam sunmalıdır. Hayatını sakin bir şekilde sürebilmesi için kendine bir alan yaratır. Aile yaşantısı onun için çok önemlidir. Ne kadar yoğun bir kariyer yaşantısı olsa da ailesine zaman ayırır. Ailevi konuları kariyer yaşamında gündeme gelebilir.

İşinde durağan bir ritim olduğu sürece yaratıcı olamaz. Hislerini kullanabileceği bir iş alanı yoksa kendisini bloke olmuş hisseder. Bu blokajı aşmak onu geliştirir.

Zor durumlara karşılık verebilir. Cevap vermemeyi de seçebilir."""""""


teşekkür ederim bize bu bilgileri vermek için uğraşıyosun eline sağlık...
Bu bilgiyi aramakla bulamazsın.
Ama ne var ki bulanlar, yalnızca aramış olanlardır


Mucizeler olmaktadır.Doğaya aykırı olarak değil,bizim doğa hakkındaki bilgilerimize aykırı olarak...

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Çrş 11 Tem, 11:53

mc terazide.

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Çrş 11 Tem, 18:17

Mc'nin en faydalı olduğu burç Oğlak'tır.. Bu iş hayatında Oğlak disiplini ve yıldırıcılığı getirecektir kişiye..Sosyal hayatta da kişinin kendisine başvurulan karakterde olması muhtemeldir..

İKİLİ DELİLİK
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 191
Yaş: 49
Kayıt: Cmt 20 Eki, 20:30

Okunmamış mesaj gönderen İKİLİ DELİLİK » Pzr 21 Eki, 03:55

Güzel bir araştırma ; teşekkürler.
Mc'm oğlakta.

Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1573
Yaş: 42
Kayıt: Prş 12 May, 23:46

Okunmamış mesaj gönderen dark » Pzt 22 Eki, 15:08

mc oğlakta ,ozelıklerı guzelmıs
Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2192
Yaş: 43
Kayıt: Cmt 29 Eki, 16:23

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Pzt 22 Eki, 15:55

MC İKİZLERDE...
MC İKİZLER örnek: David Copperfield
:D
Belirli bir pozisyonda çalışmak ona uygun değildir. Farklı tecrübeler edinmek, seçim yapmak, esneklik, duruma uyum sağlamak yeteneklerini geliştirir. Hareket halinde olmayı gerektiren, ilgisini değişik konularla canlı tutabilecek işlerde başarılı olabilir. Böylece tek bir kariyer çizgisinde yol alma heyecanını, motivasyonunu koruyabilir.
Genellikle mantık ikinci sırada gelir. Ancak bir problem olduğunda mantığı devreye girebilir.
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldim...

Kullanıcı avatarı
hulya
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1100
Yaş: 43
Kayıt: Pzt 19 Şub, 11:46

Okunmamış mesaj gönderen hulya » Sal 23 Eki, 09:29

MC ikizlerde
Hızlı çözümler üretendir. Kariyer hayatında zihni ön plandadır. Kariyeri söz konusu olduğunda zihni çok aktif işler. Böylece acil durumlarda çözüm üretebilir. Seçenekleri kolaylıkla oluşturur ve uygun olanı ustalıkla seçer. Düşünerek hareket eder. Problemlerini zihinsel yolla çözer. Genellikle mantık ikinci sırada gelir. Ancak bir problem olduğunda mantığı devreye girebilir. Fakat bir işten diğerine geçerken mantıktan çok kalbinin sesine göre hareket eder
çok doğru teşekkürler :P
Ne olursa olsun son gelir... Önemli olan nasıl öldüğündür ayaktamı, dizlerinin üstündemi?

Kullanıcı avatarı
Chepi
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 251
Yaş: 33
Kayıt: Sal 20 Mar, 14:55

Re: Midheaven (Mc) ve Toplumsal Kimliğimiz

Okunmamış mesaj gönderen Chepi » Pzt 26 Kas, 15:52

Teşekkürler güzel bir kaynak hazırlanmış MC ile ilgili
~~Chepi Algonquin Kabilesinde Peri Anlamına Gelir.~~

Askep

Re: Midheaven (Mc) ve Toplumsal Kimliğimiz

Okunmamış mesaj gönderen Askep » Prş 06 Haz, 01:10

Mc aslan 10 derece ve 10. Ev. Yani ne olacagim acaba? Bilen bir yürek açıklasın lütfen. Ayrıca burcum ve ay burcumda Aslan, yükselenim ve plütom akrep. Kendi içimde çatışmayı kesersem bir şey olurum inş. :( :oo

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2306
Yaş: 28
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03

Re: Midheaven (Mc) ve Toplumsal Kimliğimiz

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 07 Haz, 15:30

bu kadar karamsar bakmaya devam edersen heba olup gideceksin
astrolojide-evler/pluto-1-evde-t16548-75.html#p147677

İçiniz aslan dışın akrep doğal olarak çatışma yaşarsın. Aile içi eğitim, çevre etkileri ve senin kendini nasıl eğittiğin nasıl bir insan ortaya çıkacağını gösterir. Çalışacağın iş, arkadaş çevren, evliliğin, hobilerin hangi tarafın daha baskın olacağını belirler.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön