Hayatın güç kaynağı: Güneş

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2192
Yaş: 43
Kayıt: Cmt 29 Eki, 16:23

Hayatın güç kaynağı: Güneş

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Prş 16 Şub, 17:48

[align=center]Resim
Hayatın güç kaynağı: Güneş
Astrolojiyle ilgilenmeye başladığım günlerden bu yana kafamı meşgul eden konulardan biri de, dünyaya hayat veren Güneş’in neden doğal olumsuz olarak kabul edildiğidir.

Astrolojide Güneş’in en önemli özelliği çevresine ısı ve ışık vermesidir. Bu ısı o kadar güçlüdür ki, yanına fazla yaklaşan herşeyi yakıp kavurur. Bu yüzden Güneş’in olumsuz kabul edilmesi mantıklıdır. Güneş’le aynı evde yer alan gezegenler eğer fazla yaklaşmışlarsa Güneş’in ısısından etkilenir ve yanık kabul edilirler. Yanık bir gezegen olumlu etkisini yeteri kadar gösteremez. Her gezegen için yanma dereceleri farkı olmakla beraber, Güneş’e 5 dereceden daha yakınlık çok zararlı olarak kabul edilebilir. Güneş’le aynı evde bulunan bir gezegen yanık olmasa bile, olumsuz bir gezegenle aynı evde olmanın bedelini öder ve olumlu etkisi azalır.

Hint mitolojisinde Güneş Surya olarak adlandırılır. Surya’yı, 7 atın sürdüğü bir arabayı kullanan, 3 gözü ve 4 kolu olan kırmızı renkli bir adam temsil eder. Bu arabayı süren 7 atı ışığın renklerinin ifadesi olarak düşünmek gerekir. Rivayete göre günlerden bir gün Surya herkes gibi evlenmek istemiş. Kendisine eş olarak Sanyana isimli bayanı seçmiş. Ancak Surya’nın ısısı o kadar fazlaymış ki Sanyana buna dayanamaz hale gelmiş ve eşini terkederek ormana kaçmış. Surya’nın kendisini tanımaması için de kısrak şekline bürünmüş. Bu durumun farkına varan Surya at kılığına girerek eşine ulaşmış. Bu beraberliğin sonucunda bir çok çocukları dünyaya gelmiş.

Ama Surya’nın ısısı ve sıcaklığı hala dayanılmaz boyutlardaymış. Bunun üzerine Sanyana’nın babası imdata yetişmiş ve Surya’yı sekiz parçaya ayırarak ısısının azalmasına sebep olmuş. Böylece Sanyana artık eşini bırakıp gitmemiş. Surya ve Sanyana sonsuza kadar mutlu yaşamışlar. Sanırım diğer gezegenler de bu olaydan sonra yıldız haritalarında Güneş’in ısısına dayanabiliyorlar.

Yıldız haritasında Güneş’i güçlü olan kişiler de aynı mitolojideki Surya gibi çevrelerine ışık saçarlar. Bu tür kişiler bulundukları ortamlarda hemen dikkat çekerler. Aslan burcunun yönetici gezegeni olan Güneş, gezegenler ailesi içinde kral olarak kendisine yer bulur. Ateş elemanını da temsil eden Güneş, geçen haftaki yazımda belirttiğim gibi kişilerde pita beden tipini ve bilincimizin niteliklerinden satva gunasını ortaya çıkartır.

Batı astrolojisinde Güneş’in bulunduğu burç en önemli burç kabul edildiği için günlük gazetelerde yıldız falı köşelerinde yapılan yorumlar Güneş’in bulunduğu burca göre yapılan kısıtlı yorumlardır. Hint astrolojisinde yükselen burcun daha önemli olduğunu daha önceki yazılarımdan hatırlayacaksınız. Ayrıca Güneş’ten başka 8 gezegen daha olduğunu da biliyoruz.

Güneş’i güçlü kişiler kendilerinden emin, güçlü, uyanık ve etkili kişiler olurlar. Ayrıca yıldız haritamızda babayı temsil ettiği için, güçlü bir Güneş kişinin babasıyla iyi ilişkiler içinde olduğunu gösterir. Yıldız haritasındaki zayıf Güneş ise kişiyi aşırı gururlu, kendini beğenmiş, kıskanç, alıngan ve sinirli yapabilir. Bu durumda kişinin babasıyla arasında fiziksel ya da ruhsal mesafe olabilir. Güneş aynı zamanda devlet kademesini, yüksek otoriteleri de temsil eder. Meslek evi olan 10. evde yer alan Güneş kişinin devlet kademesinde yükseleceğinin işaretini verir. Bir çok devlet adamının 10. evinde, içinde Güneş’in de yer aldığı güçlü raja yogalarına rastlıyoruz.

Güneş’le ilgili daha yazacak çok şey var. Bunları da isterseniz başka bir yazıya saklayalım. Güneş’in enerjisinin hayatınızda hiç eksilmemesi dileğiyle.

Metin ÖZENBAŞ[/align]


Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldim...


TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Cum 17 Şub, 10:31

Güneş; pırıltısıyla hayatın anlamı, sıcaklığıyla sevginin varlığı, yol gösterici ve karlı buzlu soğuk dondurucu karanlık herşeyin ardından doğarak insana düşünüldüğünü ve özel olduğunu hissettirici nurdan küçük bir damla. kendimizin gerçekten nasıl göründüğümüze ve neye benzediğimizi düşündüğümüzde Güneşe bakmamız yeterli. Aslında aradığın şey burnunun dibinde der gibi... Bize gülümser :)

Kullanıcı avatarı
huysuz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2631
Yaş: 42
Kayıt: Pzr 08 Oca, 12:20

Okunmamış mesaj gönderen huysuz » Cum 17 Şub, 18:14

:) :)
Cevap yazarken düşün ve öyle yaz. Konuşmadan önce anla ve öyle konuş.

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 5308
Yaş: 46
Kayıt: Pzt 17 Eki, 13:37

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Cmt 18 Şub, 09:11

güneş eski kaynaklarda bir'i simgeler, güneş ana'dır,güneş hayat verendir. yani merkezdir. o yüzdende astroloji bilimindede güneş esas alınır.
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Kullanıcı avatarı
shellywebster
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 149
Yaş: 41
Kayıt: Pzr 29 Oca, 00:33

Okunmamış mesaj gönderen shellywebster » Cmt 18 Şub, 09:25

güneş benim burcumun gezegeni :)
love is an act of blood and i am bleeding...


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön