Gezegenler ve Anlattıkları

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Pzt 09 Tem, 19:31

Bana eksiksiz bir tablo gibi geldi, eline sağlık Kuki...


BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!


Kullanıcı avatarı
Şekerpare
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 127
Kayıt: Cum 07 Eyl, 15:24

Güneş

Okunmamış mesaj gönderen Şekerpare » Pzr 09 Eyl, 18:50

Güneş

Yönettiği:Aslan

Zarar gördüğü: Kova

güçlü olduğu:Koç

Düşük olduğu: Terazi

Zodyaktaki yolu bir yıldır. Her burçta yaklaışık bir ay kalır.

Arketipi:Kahraman,baba, kral

Gölgesi:Hükmedici, megaloman

Prensipleri:Güneş doğuştan gelen karakterinizi,temel konularınızı,kişiliğinizin en çok geliştiği alanları ve biçimleri temsil eder. Hayattaki yolunuzu ve amacınızı, sizin için en temel ve gerekli şeyleri simgeler. Güneş bilinci, aklı
iradeyi, faaliyeti, yaşamsal enerjiyidinamik gücü,bireysel yaratıcılığı ve farkındalığı, aydınlığı, sıcaklığı, motivasyon yeteneğini,cesareti iyimserliğive yaşam gücünü temsil eder. Marsla birlikte güneş horoskoptaki erkeksi prensipleri düzenler. Aynı zamanda insanın babasına veyabaab yerini tutan insanlara ve otoritekonumundaki insanlara karşı tavrınıda yansıtır.

Güçlü yönleri: Özgüvenli birey,Güçlü benlik gelişimi.Güçlü bir izlenim veren çarpıcı bir kişilik. Kendine inanan, çok çok canlı ve sıcak bir insan Candan, cömert, yaratıcı,bağımsız ve kendine güveni sağlam.

Problemli Alanı: Aşırı büyümüş insan. Ya kişisel imkanlarını olduğundan daha büük gören, abartılı,şişinti, ve kendini beğenmiş biri ya da kırılgan, zayıf iradeli, dalkavukluğa yatkın ve kendi değerini geliştirmekte zorlanan, geç gelişen biri.

Amacı: Ne ise o olma dürtüsü, bireysel karakterini geliştirme arzusu. Bütünlüğe, benliğinin iç merkezine ve gerçek kimliğine ulaşma arayışı. "Bir kahramanın yolculuğu"


Güneş Prensibinin Temsilcileri: Tüm rol modelleri ve güçlü kişilikler: Babalar, yöneticiler, otorite figürleri,politikacılar,örgütleyiciler, aristokrasi, ama aynı zamanda egoistler, diktatörler, zorbalar,dolandırıcılar ve megalomanlar.

Fiziksel bağlantıları: Kalp,omurilik, kan dolaşımı, karın boşluğu, solunum sistemi

Mitolojik Bağlantıları: Helios(yunan)/ sol(roma), güneş tanrısı _ en önemli Apollo( yunan ve roma) aynı zamanda Phoebus( parlak) da denir, Zeus ile Leto nun oğlu parlak güneşli günlerin, güzel sanatların, tedavi sanatının ve bilgeliğin tanrısı.


Kaynak:Astrolojini anahtar sözcükleri kitabı

Kullanıcı avatarı
Şekerpare
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 127
Kayıt: Cum 07 Eyl, 15:24

AY

Okunmamış mesaj gönderen Şekerpare » Pzr 09 Eyl, 18:51

AY

Yönettiği: yengeç

Zarar gördüğü: Oğlak

Güçlü olduğu: Boğa

Düşük olduğu: Akrep

Zoyak ın çevresini 27 günde döner. Her burçta ortalama 2 gün kalır.

Arketipi: Anne, çocuk

Gölgesi:her şeyi yutan canavar.


Prensipleri: Ay, insanın iç doğasını, duygu dünyasını, bilinçaltını ve içgüdüsel tepkilerini temsil eder. Ay’ın konumu, hangi yöne gitmek istediğinizi, nelere kendiliğinden tepki gösterdiğinizi, içgüdüsel olarak nelerden nefret ettiğinizi ve kaçındığınızı gösterir. Ay2ın döngüsel karakterinden ötürü, bunlar kendi ritimlerine göre gidip gelen hassas ve düzensiz oluşumlardır. Ay aynı zamanda, ilişki kurma yeteneğini, yakınlık ve güvenlik arzusunu, evi, yaşam biçimini, eve bağlılığını, anıları ve duygusal güvenlik ihtiyacını da temsil eder. Ay venüsle birlikte horoskobun dişil prensibini simgeler.Anaç, dişi unsurları içerir. Annelik ve çocukluk deneyimlerini, anne yerini tutan kişileri, hatta menkul değerler borsası, üniversite gibi kurumları veya dinsel kurumları bile yansıtır.

Güçlü yönleri: Duygulu insan. Uyumlu konfigürasyonlar duygusal kimliğin gelişmesini, kişinin iç dünyasını açmaya gönüllüğünü,insanlara rehberlik eden bilinçdışı güçlerin bilgeliğine güvenini desteklerler. Bu da güvenliği, duygusal güveni, aile ile sağlılık ilişkileri, insanın geçmişini, anayurdunu ve özellikle anneyi ve anneliği simgeler.


Problemli alanı: Değişken tabiatlı insan Zorlu konfigürasyonlar duygusal yaralanmaları, ketumluğu, güvensizliği, korkuyu, alınganlığı, duygusal dalgalanmaları, belirsizliği, kendini beğenmişliği, tembelliği ve ataleti temsil eder.


Amacı: Duygularını ve fantezilerini geliştirmek, ruhun derinliklerine inmek. Duygusal güvenliğe ve yakınlığa erişme arzusu. Dişil tabiatın çiçek açması. Bir yuva ve aile kurmak ve bir kabilenin canlı bir parçası olmak dürtüsü. Sevilmek veya popüler olmak arzusu.

Ay Prensibinin Temsilcileri: Hizmet veren, bakan,yardım eden konumunda olan herkes: Doktorlar, sağlık personeli, hastabakıcılar, ruhsal danışmanlar, terapistler, güzel sanatlar ve yazın alanında düşleri ve fantezileri dile getirenler, tiyatro ve sirk dünyasında çalışanlar.


Fiziksel bağlantıları: Mide/karın, rahim, lenf sistemi, sıvı dolaşımı, otonom sinir sistemi.


Mitolojik Bağlantıları: Hayata devinimini temsil eden üç tanrıça sistemi. 1. Artemis(yunan/Diana(roma), bakire=gelişme. 2. Selene(yunan)/ Luna(roma), kadın=olgunluk. 3. Hecate( yunan ve roma), yaşlı=gerileme


Kaynak:Astrolojinin anahtar sözcükleri

Kullanıcı avatarı
Şekerpare
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 127
Kayıt: Cum 07 Eyl, 15:24

Merkür

Okunmamış mesaj gönderen Şekerpare » Pzr 09 Eyl, 18:53

Merkür

Yönettiği: ikizler ve başak

Zarar gördüğü: yay ve balık

Güçlü olduğu: başak

Düşük olduğu:Balık

Zodyakın çevresini 87 günde döner. Her burçta ortalama 7 gün kalır.

Arketipi: Tüccar, denizci, izci.

Gölgesi: Sahtekar yalancı

Prensipleri:Merkür zekayı ve entelektüel zekayı, birleştirme ve bağlama yeteneğini, konuşmayı iletişim düşünceyi, taktiği, bilgiyi, zihinsel esnekliği, yönlenme yeteneğini, analitik ve mantıklı düşünmeyi, karar ve hüküm verme tarzını temsil eder. Merkür aynı zamanda bilinç ile bilinçaltı arasında bir arabulucudur, zira onun düşünce gücü, rüyalar gibi bilinçaltı imgelerin fark edilmesine ve anlaşılmasına yardım eder.Bunların yanı sıra Merkür konuşma yeteneğini, merakı, bilgiye açlığı, öğrenmek konusunda ataklığı hırsı ve yeteneğide temsil eder.


Güçlü yönleri: Zeki, uyanık insan. Düşünce ve fikirleri hızlı ve net bir şekilde anlar. Belli bir düşünceyi baştan sona izleme kapasitesi çok gelişmiştir; fikirleri birleştirme, analiz etme ve ayrıştırma konusunda zekidir.Gözlem yapma ve kavrama yeteneği geniştir. Kendini koşullara uydurma ve yönlendirmede mükemmel kapasiteye sahiptir. Büyük bir merakla veri toplar. Bilgi peşinde koşar, takdir edilmekten zevk alır. Dil ve ifade yeteneği kıvrak, hazırcevap, güzel konuşma becerisi güçlüdür. İyi bir satıcı, pazarlıkçıdır. Gerçeklerin iç yüzünü kavramasını kolaylaştıran metodik şüpheciliğe sahiptir. Düşünceleri dikkatlice gözden geçirir, tatar ve doğruluklarını ve faydalarını inceler.


Problemli Alanları: Hilekarlığa ve düzenbazlığa yatkın insan. İlgi duyduğu her şeyde yüzeysel ve maymun iştahlıdır. Kurnaz, blöfçüdür. Hesapçı, rüşvet yemeye yatkın, üç kağıtçı, arsız, yalancı ve oyunbazdır. Tablonun bütününün görmekte başarısızdır. Manevi değerleri takdir etme ihtiyacı duymaz, kutsal değerlere saygısızlık eder, iş yaşamında son derece soğukkanlıdır.


Amacı: Bilgi ve haber toplamak, duyurmak ve dağıtmak. Yeni vizyonlar ve yeni yolar aramak. Düşünce, fikir ve zihinsel kuramlar arasında ince bağlantılar kurmak, farklılıkları belirlemek ve eleştirel değerlendirmeler yapmak, değişik görüş açılarının mantığını,ve faydalarını incelemek. Ama aynı zamanda, blöf yapmak, aldatmak, hileyle kafa karıştırmak

Merkür prensibinin Temsilcileri: Öğretmenler, öğrenciler, üniversite öğrencileri, şairler, satıcılar, analizciler, doktorlar, eleştirmenler, bilim adamları, araştırmacılar, gazeteciler, dil bilimciler, hatipler, çevirmenler, avukatlar; ama aynı zamanda sahtekarlar, kalpazanlar, hilekarlar, aldatanlar, hırsızlar, yalancılar ve dolabdırıcılar.Fiziksel Bağlantıları: Solunum sistemi, sinir sistemi, konuşma merkezi


Mitolojik Bağlantıları: Hermes(yunan) / Merkür(roma) – tanrıların kanatlı habercisi, gükyüzü ile yeryüzü arasında haber taşıyan. Yolların ve yolculukların, iş adamları ve zanaatkarların, çobanların, hırsızların, yol kesicilerin tanrısı. Konuşma tanrısı ve yeraltına giden ruhların rehberi.

Kaynak: Astrolojinin anahtar sözcükleri

Kullanıcı avatarı
Şekerpare
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 127
Kayıt: Cum 07 Eyl, 15:24

Venüs

Okunmamış mesaj gönderen Şekerpare » Pzr 09 Eyl, 18:54

Venüs

Yönettiği: Boğa ve terazi

Zarar gördüğü: Koç ve akrep

Güçlü olduğu: Balık

Düşük olduğu: Başak

Zodyak ın çevresini 225 günde döner. Her burçta ortalama 19 gün kalır.

Arketipi: Esin perisi, sevgili, güzel

Gölgesi: Persephone( Mitolojide ölüm ve yeniden doğuş tanrıçası) meşum kadın

Prensibi: Venüs sevginin, aşkın, duygunun, uyumun, verme ve alma yeteneğinin, ilişkilerin ve ortaklığın simgesidir. Erotizm içerdiği için, aynı zamanda baştan çıkarmayı, insanın kendini tümüyle adama yeteneğini , arzuları ve birleşmek, bağ kurmak ve kaynaşmak için duyulan arzuyuda temsil eder. Venüs estetik duyarlılığıda simgelediği için bir yandan sanatsal ilgi ve yeteneği diğer yandan yüksek zevkleri ve duyma, koklama, dokunma, tatma ve görme gibi duyumsal keyifleri temsil eder. Ay ve Venüs dişi prensibi oluştururlar. Amam Venüs genç kadını sevgiliyi ve bağımsız kadını simgeler.


Güçlü yönleri: Baştan çıkaran kadın. Hayat dolu ilişkiler, uyum, denge, uzlaşma ve içten bir empati ( başkasının duygularını anlayabilme yeteneği) arzular. Aranmak, sevilmek, pohpohlanmak ve okşanmak ister. Lüksü, zerafeti ve kibarlığı çok sever. Sbırlı, bağlı, anlayışlı, iyiliksever, içten sosyal, şefkatli, zarif ve özverilidir. Zevki ve artistik yeteneği gelişmiştir. Duygusal ve estetiktir, seçkin bir yaşam zevki vardır. Güzel olan her şeyden keyif alır.


Problemli Alanı: Yapaylık. Başkalarından sık ve kolay ayrılır.Dışsal faktörlere aşırı önem verir. Kibirli,yüzeysel,zevksiz, hilekar,sapkın, zevke düşkün, kolay baştan çıkan, açgözlü, saplantılı, tembel, vicdansız, çocukça ve ölçüsüz, kaba, kıskanç, acımasız, ukala, iddiacı, ve düşük ahlaklıdır.

Amacı: Aranmak ve istenmek, aramak ve istemek,ilişkiler kurmak. Sevgi ve erotizmi en yüksek düzeye çıkarmak. Güzelliği, sanatı ve uyumu ifade etmek, beslemek, geliştirmek. Zarif bir yaşam tarzını, seçkin davranışları ve güzel zevkleri geliştirmek ve muhafaza etmek.


Venüs Prensibinin Temsilcileri: Dünyaya güzellik ve sevgi getiren tüm insanlar: Ressamlar, heykeltıraşlar, aktör ve aktrisler, yazarlar, müzisyenler, tasarımcılar, kozmetikçiler, mimarlar ve sevecen insanlar,8 eğlence dünyasında çalışanlar dahil)

Fiziksel bağlantıları: Denge sistemi, sümük zarları, damarlar, böbrek, ter bezleri ve erotik bölgeler

Mitolojik bağlantıları:Afrodit(yunan) Venüs(roma) aşk, güzellik ve barış, aynı zamanda uyum tanrıçası.

Kaynak:Astroloji anahtar sözcükleri kitabı


Kullanıcı avatarı
Şekerpare
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 127
Kayıt: Cum 07 Eyl, 15:24

Mars

Okunmamış mesaj gönderen Şekerpare » Pzr 09 Eyl, 18:57

Mars

Yönettiği: Koç ve akrep

Zarar gördüğü: boğa ve terazi

Güçlü olduğu: Oğlak

Düşük olduğu: Yengeç

Zodyak ın çevresini 687 günde döner. Her burçta ortalama 2 ay kalır.

Arketipi: Kahraman ve fatih

Gölgesi: Vahşi, yıkıcı,yok edici insan

Prensibi: Mars irade gücünü ve bireyin fethetme arzusunu temsil eder. Yaşamda karşınıza çıkan güçlüklerle savaşmak ve dünyaya nüfuz etmek için gereksinim duyduğunuz enerjiyi ve dayanıklılığı simgeler. Mars yaklaşımlarınızın direk ve dobra oluşunu, yüksek dozda kararlılığı, mücadeleye istekli oluşu ve risk olmadan hoşlanmayı gösterir.Her çatışmada savaşma biçimimizi ve gerekli enerjiyi Mars belirler. Saldırganlığı ve saldırganlığın getirdiği sorunları, dinamizmi, dürtüyü, ve tutkuyu temsil eder. Güneş ile birlikte Mars horoskoptaki erkeksi prensibi sembolize eder. Mars fevriliği, gençliği ve sevgiliyi gösterir.


Güçlü yönleri: Azimli birey. Kalıcı güce sahip ve hedefe yönelmiş hareket yeteneği. İsteklerini dayatır. Amacına sadık ve risk almaya çok isteklidir ( ama önlemlerini de alır Saldırganlık gücü fethedebileceği, kendisini boşaltıp, anında kararlı, cesur, azimli, tutkulu ve dayanıklı bir şekilde ilerleyeceği uygun bir hedef bulur. Dürtüleri güçlü,ama kontrollüdür. İhtiraslı ve doyurucu bir cinselliğe sahiptir.


Problemli Alanı: Vahşi, hayvansı. Spontan ve önceden kestirilemeyen patlamalarla ortaya çıkan tümüyle kontrol dışı enerji ve saldırganlık potansiyeli taşır. Sabırsız, fevri, zalim, kontrolsüz ve sadisttir.Belirsiz güdülerle dikkati dağılır. Saldırganlık dürtüsü yıkıma, hatta özyıkıma yol açabilir. Doyumsuz, aşırı uçlarda şiddet içeren ve son derece yetersiz bir cinselliğe sahiptir.

Amacı: Marsın gücünün amacı gerçek tebiatınızı gerçekleştirmek, gelişmenizi ve başarılarınızı çoğaltmak ve sizi başkalrının saldırılarından korumaktır. Mars kendinizi savunmak, kazanmak, hakkınız olan şeyleri elde etmek ve bunları muhafaza etmekve birinci olmak için gereken gücü verir. Marsın bir amacıda cinsel doyumdur. Marsın insanı yönetebileceği problemli amaçlarda olabilir: örneğin; hırsızlık ve cinayet, intikam, savaş ve savaş suçları, ve daha kudretli olanın zafer kazanacağı tüm durumlar.Mars prensibinin Temsilcileri: Tüm öncüler, fatihler, savaşçılar, cüretkar girişimciler, liderler, serüvenciler, askerler, atletler, ve diğer rekabetçi insanlar. Ama aynı zamanda, gözünü kırpmadan yıkan insanlar, fanatikler, egoistler, korsanlar ve işkenceciler.
Fiziksel Bağlantıları: Adaleler, safra kesesi, kan, alyuvarlar, bedenin ısı ayarlama sistemi


Mitolojik Bağlantıları: Aries(yunan)/ Mars (roma) Yunanlıların zalim saydıkları, dolayısıyla sevmedikleri ve beğenmedikleri ama Romalılar tarafından bir devlet tanrısı katına yükseltilen savaş tanrısı.

Kullanıcı avatarı
Şekerpare
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 127
Kayıt: Cum 07 Eyl, 15:24

Jüpiter

Okunmamış mesaj gönderen Şekerpare » Pzr 09 Eyl, 18:58

Jüpiter

Yönettiği: Yay ve balık

Zarar gördüğü: ikizler ve başak

Güçlü olduğu: Yengeç

Düşük olduğu: Oğlak

Zodyak ın çevresini 12 yılda döner. Her burçta 1 yıl kalır.

Arketipi: Yüksek düzeyde din adamı, misyoner, adalet insanı

Gölgesi: Kendini üstün gören, haklılığına inanan, kibirli insan

Prensibi: Jüpiter hayata güveni, yaşamın anlamına inanmayı, bir insanın ideallerini,değerlerini ve yaşamda kişisel bir anlam keşfetme arayışını simgeler. Yaşama canlılık ve hareket kazandıran, ilerlemeyi hızlandıran, şans ve refah getiren , özellikle kişiliği geliştiren ve kişisel ufukları genişleten güçlerin temsilcisidir. İnsan jüpiterin dokunduğu her şeyi bir zenginlik olarak yaşar. Jüpiter aynı zamanda, onuru ve asaleti, bilgeliği, inancı, umudu, manevi değerleri, zarafeti, düşünsel inanç ve kanıları, güveni, refahı, zenginliği, büyümeyi, başarıyı, geleceği, iyimserliği, cömertliği, genişlemeyi, adaleti,saygınlığı, iyiliği, iyi niyeti ve bolluğu da temsil eder.


Güçlü yönleri: Onurlu insan. Ahlak duygusu hayli gelişmiş, güçlü inançlara sahip,kendine ve yaşama güvenen kişi. Cömertlik, sorumluluk duygusu, adalet, iyilik, şefkat, saygınlık ve affedicilik. Evrensel veya derinsel bağlamda yaşamanın anlamını ve bağlantılarını anlama yeteneği. Jüpiter aynı zamanda kişisel şansı temsil eder ve bir insanın horoskobunda jüpiterin dokunduğu her şey güven ve başarı şeklinde deneyimlenir.


Problemli Alanı: Yozlaşmış insan. Kişiliğini olduğundan üstün gösterme eğilimi taşır. Vicdansız, prensipsiz, üstünlük taslayan, kibirli, zevk tutkunu, tembel ve kendini beğenmiştir. Bir yönüyle iyiliksever ve merhametli olan Jüpiter, zaman zaman fanatizme, aşırı kendini beğenmişliğe varan bir yüzeyselliğe ve kibirliliğe kapılabilir ve bedende duygularda ve karakterde yozlaşmalara neden olabilir. Çok bilmiş bir tavırla kanunları çiğneme eğilimi gösterir, yaşamında gösterişli ve hovardaca beklentiler ve standartlar peşinde koşar, hoşgörüsüzlük ve sahte bir cömertlik sergiler.

Amacı: Gerçeğe, derin bir kavrayışa, evrensel ve tüm insanlığı bağlayan prensiplere ve değerlere ulaşmak. Kişisel Tanrı yı bulmak. Yaşamı, içindeki anlamı yakalayarak gerçekleştirmek. Talihi ve doyumu yakalamak.


Jüpiter prensibinin Temsilcileri: Örnek alınan ve yüksek kültürlü kişiler. Öğretmenler,eğitimciler, din adamları, kahinler, ermişler, filozoflar, şairler, akademisyenler, hukuk uzmanları, yargıçlar, sporcular, doktorlar, alternatif sağlık uzmanları, serüvenciler, gezginler, sanatı ve diğer yüksek değerleri, koruyan ve destekleyen insanlar.

Fiziksel Bağlantıları: Karaciğer, hücrelerin büyümesi, yağ birikimi.


Mitolojik Bağlantılar: Zeus(yunan)/ Jüpiter (roma) tanrıların babası ve Olimpos dağının şimşek yollayan hakimi. İnsanların koruyucusu, zafer getiren, adaleti,özgürlüğü, geleneği, ve düzeni temsil eden tanrı.

Kullanıcı avatarı
Şekerpare
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 127
Kayıt: Cum 07 Eyl, 15:24

Satürn

Okunmamış mesaj gönderen Şekerpare » Pzr 09 Eyl, 19:00

Satürn

Yönettiği: Oğlak ve kova

Zarar gördüğü: yengeç ve aslan

Güçlü olduğu: terazi

Düşük olduğu: koç

Zodyak ın çevresini 29 yılda dolaşır. Her burçta ortalama 2 yıl kalır.

Arketipi: Yaşlı, bilge adam, insanlardan uzak yaşamayı seçen münzevi.

Gölgesi: Kederli, küskün, aksi insan.

Prensibi: Satürn yapıyı,sabrı ve sınırlılığı temsil eder. Güvenlik, istikrar, dayanıklılık, kuvvet ve tutarlılık demektir. İnsanın kendine sınırlar koyma yeteneğini temsil ettiği gibi,insanın arzu ettiği şeylere ulaşmasını engelleyen, rahatsız edici kısıtlamaları da simgeler. Satürn zamanın yöneticisidir ve her şeyin bir noktada sona ermesini sağlar. Bundan ötürü Satürn ayrılıkların ve vedaların sembolüdür. “Büyük sessizliğin” yöneticisi olan Satürn yalnızlığı temsil eder. Bu yalnızlık acı veren bir terkedilmişlik durgusu olarak yaşanabileceği gibi durgunluk ve sakinlik getiren içsel bir dinginlik şeklinde de yaşanabilir. Satürn aynı zamanda vicdan, form, sıkışma, konsantrasyon, billurlaşma, zorunluluk, yavaşlama, adalet,hukuk ve düzen demektir.


Güçlü yönleri: Alçakgönüllü birey. Gerçek bir tevazu, sadelik ve ılımlılık. Dürüstlük, sabırlılık, bilgelik, güvenilirlik, tutarlılık ve kendinden hoşnut bir alçakgönüllülük. İnsanın kendisine kaşı dürüst olma ve en zor işlerle bile yüzleşebilme cesaretine sahip olması. Büyük bir dayanıklılıkla birleşmiş hırs. Görevlerini olağanüstü bir şekilde ciddiyete alır. Son derece disiplinli ve başarıya odaklıdır. Olgun bir rahatlık ve doygunluk duygusuna sahiptir. Maddi güvence ve toplumsal saygınlık arar. Kendine kurallar koyar, açık ve sağlam yapılar kurar, kanunlar koyar ve yönetir. Düzeni ve güvenliği sağlar. Sorumluluk almaya her zaman isteklidir.


Problemli Alanı: Katı yürekli insan. Yaşamaktan ve özellikle başarısızlığa uğramaktan , yeterince iyi veya sevilen biri olamamaktan korkar. Otoriteyle çalışır. Depresyona, melankoliye, yaşam küskünlüğüne veya özyıkıma girme korkusuyla içindeki tüm yaşamsal canlı dürtüleri bastırabilir. Başarma saplantısı, katılık, aşağılık kompleksi, kötüleşme eğilimi, pejmürdelik, başarısızlık, küskünlük ve yalnızlık. Boşa harcanan, bastırılmış bir duygusal yaşam ve katı davranışlar. İnsancıl sıcaklıktan, içtenlikten yoksun olmak ve hayatın hafif, şakacı yönlerinden zevk alamamak. Çekingen, gergin, beceriksiz, acımasız, soğuk, şeytansı, dar kafalı, inatçı, ketum,uzlaşmaz,şefkatsiz ve amansız.


Amacı: İnsanın içinde varolan yetenekleri ve gerçek benliğini, kaderini gerçekleştirerek özerk bir kişilik ve sebatkar bir karakter geliştirmek. Yaşam deneyimini, akıllılığı ve bilgeliği çoğaltmak. Netlik, öz denetim, kendine set çekme, Katıksız doğruyu ve çıplak gerçeği anlamak, en önemli ve temel konuya yoğunlaşmak.

Satürn Prensibinin Temsilcileri: Filozoflar, bilge kişiler, münzeviler, keşişler ve rahibeler, yaşlı insanlar, insan ataları. Kanun koruyucular ve uygulayıcılar, yargıçlar, eleştirmenler, patronlar, yol gösteren öğreticiler,heykeltıraşlar, mimarlar ve inşaatçılar.


Fiziksel Bağlantılar: İskelet, kemik iliği, kalsiyum dengesi, dişler, yapısal ve bağlayıcı dokular, dalak, kulaklar.


Mitolojik bağlantıları: Kronos(yunan)/ Satürn(roma)babası uranüse isyan eden, kendi çocuklarını yiyen tanrı. Zamanın yöneticisi, yaşam ile ölüm, zaman ile sonsuzluk arasındaki eşiğin bekçisi. Ayrıca, kutsanmış insanların adası Elysium un ve Altın Çağ ın hakimi.

Kullanıcı avatarı
Şekerpare
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 127
Kayıt: Cum 07 Eyl, 15:24

Uranüs

Okunmamış mesaj gönderen Şekerpare » Pzr 09 Eyl, 19:01

Uranüs

Yönettiği: Kova

Zarar ördüğü: aslan

Güçlü olduğu: Akrep

Düşük olduğu: Boğa

13 Mart 1781 de Friedrich Wilhem Herschel tarafından keşfedilmiştir. Tüm Zodyak çevresini 84 yılda döner. Her burçta ortalama 7 yıl kalır.

Arketipi: ( akıllı) aptal, özgürlük kahramanı

Gölgesi: Devrimci, hain.


Prensibi: Uranüs Fransız devriminin ilkelerini temsil eder. Özgürlük, eşitlik, kardeşlik. İnsanların özündeki dehayı , bağımsızlık ve bireysel özgürlük anlayışını simgeler. Uranüs aynı zamanda büyük kurtarıcı ve özgürleştirici olarak ta bilinir. Şaşırtıcı değişikliklerin ani esinlenmelerin ve ani ayaklanmaların temsilcisidir.


Güçlü yönleri: Bireyci. Tüm düzeylerde( zihinsel, duygusal ve maddi) bağımsızlığı ve özgürlüğü gerçekleştirmeye çalışır. Anlık algılamalar, kendiliğinden spontan gelen çözümler ve keşfetme ruhu. Doğru anda sezgisel kavrayış. Kozmik bilince ve bilincin genişlemesine yöneliş. Özgün, göreneklere uymayan deneyimlerden hoşlanan.”yedinci duyu” yeteneği.


Problemli alanı: Sık fikir değiştiren insan.Huzursuz ve sürekli enerji yüklüdür. Kararsızdır ve her zaman yeni bir şeyin, değişimin, devrimin ve yıkımın peşinde koşar. Keyfi, önceden kestirilemeyen, düşüncesiz, yıkıcı ve son derece inatçıdır. Zorunlu olan her şeyden kaçar. Ne pahasına olursa olsun özgürlük ister, bu durumda başkaları sık sık kendilerini aldatılmış hissedebilir. Gündelik yaşamın banal sorunları ile uğraşma isteği veya yeteneği yoktur.


Amacı: Demokrasi, özgürlük ve insan haklarını gerçekleştirmek. Bireysel ve toplumsal düzeyde eski yapılara, tavırlara, düşüncelere ve fikirlere karşı çıkmak. Eski bağlardan kurtulmak. Her türlü bağı kopartmak.


Uranüs prensibinin Temsilcileri: Mucitler,, teknisyenler, pilotlar, sanatçılar, devrimciler, anarşistler, astrologlar, fütüristler, zihinsel akrobatlar, çifte bilinçli (bu ve başka dünyalara dair) yogiler, eksantrikler, filozoflar ve sürgündekiler.


Fiziksel bağlantıları: Sinir sistemi, tansiyon ve gerilim boşaltılması, ritim.Mitolojik Bağlantıları: Ouranous(yunan)/ Uranüs(roma) göklerin tanrısı, kaosun oğlu, gaea nın (yeryüzü) kocası ve kronus un babası. Evrenin ilk yöneticisi, yaratıcı fikirlerin ve yüce düşüncelerin sembolü

Kullanıcı avatarı
Şekerpare
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 127
Kayıt: Cum 07 Eyl, 15:24

Neptün

Okunmamış mesaj gönderen Şekerpare » Pzr 09 Eyl, 19:02

Neptün

Yönettiği: Balık

Zarar gördüğü: Başak

Güçlü olduğu: Yengeç

Düşük olduğu: Oğlak

23 Eylül 1846 da Johann Gottfried Gale tarafından keşfedilmiştir. Tüm Zodyak çevresini 165 yılda dolaşır. Her burçta ortalama 14 yıl kalır.

Arketipi: Mistik, hayalperest, vizyon sahibi, kurban, inançları uğruna şehit olan

Gölgesi: Üşütük, uçuk, bağımlı, alkolik.

Prensibi: Neptün çözülen sınırlar prensibini simgeler. İnsanın doğaüstü, fizikötesi, belirsiz veya gizli şeyleri hissetmesini sağlayan kozmik antenlerini temsil eder. Bu anten gizli bağlantıları, geleceğe dair eğilimleri ve diğer gelişmeleri sezinlemesini sağlar. Neptün aynı zamanda bireylerin gündelik bilinci yenerek en yüksek şeyleri görebilme arzusunu temsil eder. Bu süreç içinde, Neptünün arayışı spiritüel dünyaya yönelmiştir. Ancak bu arayış sık sık içki, uyuşturucu ve benzeri maddelerle yer değiştirebilir. Neptünün geçirgenlik yeteneği insanın duyarlılığının en yüksek düzeyine ulaşmasını sağladığı gibi bedenide büyük ölçüde zayıflatabilir.


Güçlü yönü: Medyum. Güçlü spiritüel esinlenmeler. Çoğu kez kişisel tecrübeye dayanan ve her şeyin ilahi bir güç olduğu yolunda derin bir inanç. Gelişmiş algılama ve sezinleme yeteneği. Sınırsız bir sempati ile karakterize edilen şefkat ve merhamet duygusu. İdealist, yumuşak, fedakar ve medyumistik. Mistik deneyimler yaşamak için güçlü bir istek. Yüksek bir güç tarafından korunduğuna ve yönlendirildiğine dair sağlam bir inanç. Güçlü ileri görüş yeteneği, kusursuz sezgisel kavrayış ve olağanüstü duygusal sembol ve hayalgücü zenginliği.


Problemli alanı: Sarhoş veya madde bağımlısı. Çoğu kez fark edilmeyen veya önemsenmeyen bir içsel güç tarafından tehlikeli bir yöne çekilebilir. Kolaylıkla baştan çıkarılabilir ve bağımlılığa yatkındır, özellikle uyuşturuculara. Ayrıca dönemi, görece zararsız eğilimlerinden kitlesel histerilere varan, kolektif akımlarına kolayca kapılma eğilimi taşır. Kurban veya acı çeken insan rolünü kolayca benimseyebildiği gibi, baştan çıkarıcı, şarlatan, düzenbaz veya yalacıda olabilir. Kendine sınır koymakta çok zorlanır. Kendi yaşamının sorumluluğunu alma yeteneğinden yoksun olabilir. Sağlam bir tutanağı olmadan sürüklenip gidebilir. Çaresizlik, melankoli, kafa karışıklığı, kendini kandırma ve amaçsızlık.

Amacı: Kendi benliğinin sınırlarını aşmak ve biz duygusuyla bütünleşmek. İlahi bir güç karşısında vecde gelerek ve kendinden geçerek keşfedilmek, hissedilmek ve kurtarılmak arzusu. Gerçek sipirtüelliği bulmak ve dünyadaki yüce etkinin yaşayan bir tanığı olmak.


Neptün Prensibinin temsilcileri: Sanatçılar, yetenekli aktör ve aktristler, müzisyenler, şairler, din adamları, vaizler, mistikler, okültistler ( bilinmeyenle uğraşan insanlar), kimyagerler, hastabakıcılar, doktorlar( özellikle homeopatistler ) psikologlar, trend(eğilim) araştırmacıları, tahmin uzmanları; aynı zamanda bağımlılar, düşkünler, dengesizler, dolandırıcılar ve suçlular.


Fiziksel Bağlantıları: Beyin epifizi

Mitolojik Bağlantıları: Poseidon( yunan)/ Neptün(roma) denizlerin, depremlerin ve üretkenliğin tanrısı.

Kullanıcı avatarı
Şekerpare
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 127
Kayıt: Cum 07 Eyl, 15:24

Pluton

Okunmamış mesaj gönderen Şekerpare » Pzr 09 Eyl, 19:04

Pluton

Yönettiği: Akrep

Zarar gördüğü: Boğa

Güçlü olduğu: Aslan

Düşük olduğu: Kova


18 Şubat 1930 da Percival Lowel tarafından keşfedilmiştir. Tüm Zodyak çevresini 248 yılda dolaşır. Her burçta ortalama 21 yıl kalır. Olağandışı yörüngesi nedeniyle, bir burçta kalma süresi 11ila 30 yıl arasında değişir.Arketipi: Büyücü, şaman.

Gölgesi: Kara büyücü


Prensibi: En derin dönüşüm gücü. Pluto simyacıların siyah altınını, derinliklerin kara zenginliğini, arkaik zamanların temel kaynağını, tüm manevi değerlerin ötesindeki arketipsel güçleri temsil eder. Pluto verimli, yaratıcı, iyileştirici olan arkaik dişi unsuru temsil ettiği gibi, karanlık, acımasız, zorba, sadist ve ölümcül güçleri de bünyesinde barındırır. Güneşe özgü bilinç plutoyu cehennemin dipsiz kuyusu gibi görerek korkar. Pluto ile yaşanan deneyimler daima güç ve acizlik, bağımlılık, tabi olma ve duygusal karmaşa ile ilişkilenir. Bunlar bazen saplantılı duygular da içerebilir. Güneş sistemindeki en küçük ve en uzak planet olan plutonun homeopati prensibine uygun bir etkisi vardır: dozu ne kadar küçük ve az anlaşılır olursa, etkisi okadar fazladır.


Güçlü yönleri: Güçlü insan. Zekayı, hipnotik yetenekleri ve güçlü iyileştirme becerilerini içeren yetkin ruhsal güçler. Muazzam yaratıcı potansiyel, yoğun dirençlilik ve adeta insanüstü irade. Kendi kişilinde ve başkalarında ileriye dönük değişimler yaratma gücü. En derin uçurumlardan bile korkmama yeteneği. Eskimiş değerlerin ve yapıların üstesinden gelme ve onları dönüştürme kapasitesi.


Problemli Alanı: Takıntılı insan. Gücün kötüye kullanımı. Sadizm ve diktatörlüğe eğilim. Bilinçli aklı egemenliği altına alan bilinçsiz güçler ( onotom kompleksler ) Saplantılı ve takıntılı bir karakter, zararlı, engellenemez, dürtüsel davranan , fanatik, kendine ve başkalrına karşı yıkıcı davranan. Patolojik kontrol bağımlılığı.Olayları, insanları ve şeyleri oluruna bırakamama, koşullara belirli bir mesafeden bakamama.


Amacı: Derin gerçeği bulma yolunda radikal bir dönüşüm yaşamak. Yaşamdaki hiç bir şeyin olduğu gibi kalmayacağını, her başlangıcın, her doğuşun bir yok oluşu ve yeniden doğuşu getireceğini bilmek.


Pluto Prensibinin Temsilcileri: Analizciler, doktorlar, araştırmacılar, diktatörler, bilim insanları, spekülatörler, azılı suçlular, karizmatik liderler, demagoglar, kitle hareketi liderleri, hipnotizmacılar ve okültistler.


Fiziksel Bağlantıları: Cinsel organlar, yenilenme yeteneği


Mitolojik Bağlantıları: Hades(yunan=görünmez )/ pluto veya dispater (roma=zengin adam) yer altı dünyasının tanrısı.Kronos ve Rhea nın oğlu, Zeus ve Poseidon un erkek kardeşi, ve (kaçırılan) Persephonenin kocası. Gölgeler dünyasının, derinden gelen bilgeliğin ve ölüm ve yeniden doğuşun sembolü.

Kullanıcı avatarı
che_tanesi
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 924
Kayıt: Pzr 11 Kas, 13:58

Okunmamış mesaj gönderen che_tanesi » Prş 22 Kas, 20:31

arkadaşlar geçmiş olsun,,,
artık PLUTO die bi gezegen yok... bugün aldığım habere göre astrologlar PLUTO'nun çok küçük bi gezegen olduğunu söylerek,artık öyle bi gezegenin olmadığını söylemişler...
Artık akrep burcu yok gibi bişi yani... ya da akrebin yönetici gezegeni artık mars olabilir.
Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür...

Kullanıcı avatarı
dark_venus
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 575
Yaş: 38
Kayıt: Cum 15 Ara, 22:41

Okunmamış mesaj gönderen dark_venus » Prş 22 Kas, 20:59

che_tanesi yazdı:bugün aldığım habere göre
:))
Bu bilgiyi aramakla bulamazsın.
Ama ne var ki bulanlar, yalnızca aramış olanlardır


Mucizeler olmaktadır.Doğaya aykırı olarak değil,bizim doğa hakkındaki bilgilerimize aykırı olarak...

İKİLİ DELİLİK
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 191
Yaş: 48
Kayıt: Cmt 20 Eki, 20:30

Okunmamış mesaj gönderen İKİLİ DELİLİK » Prş 22 Kas, 21:01

Astrologlar değil astronomlar.
Astrologlar Pluto'yu akrep burcunun yönetici gezegeni olarak kabul etmeye devam ediyorlar.
Klasik astrolojide, pluto akrep burcunun gündüz, mars'da gece yöneticisi olarak kabul edilir.
Pluto, gezegen sayılabilme şartlarından olan 3 kuraldan, kendi yörüngesindeki cisimleri kendine çekemediği, yörüngesini temizleyemediği için gezegen katogorisinden çıkartıldı. Yeni bir olay değil 1 yıldan fazla oldu.
http://kokogiak.com/solarsystembodiesla ... miles.html
Güneş sistemindeki cisimleri, çapları ile orantılı gösteren güzel bir grafik.

Sun's GirL

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL » Prş 22 Kas, 21:03

plüto manevi gezegenimz olarak ilelebet kalacak ama kendimize uygun bir gezegen bulmamız gerekiyor şimdi:) bakalım hangi şanslı gezegen:)


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön