BURÇLARIN COĞRAFİ ENERJİ BÖLGELERİ

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
emekli

BURÇLARIN COĞRAFİ ENERJİ BÖLGELERİ

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzt 22 Eyl, 05:02

Dünyanın her kıtasında, evrensel etkileri yansıtan yüksek enerji bölgeleri vardır. O bölgede yaşayan yerliler buraları varoluşun merkezi yada dünyanın kalbi olarak nitelendirirler. Bu bölgeler ezoterik yada dinsel kavramların dışında yer alırlar. Herhangi birisi bu bölgenin enerjilerinin kendi sağlığına olan pozitif etkilerini çok rahat gözlemleyebilir. Bu bölgelere yalnız yada arkadaşlarınız yada ailenizle gidebilirsiniz. Orada yeryüzünü dinlemeyi ve güvenmeyi yaşarsınız. Yaşamı ve yeryüzünü kutsamaya yönelik her hangi bir aktivite sizin için uygun olabilir. Çalılıklarda yürümek, piknik yapmak, yazmak, sessiz bir yerde yapılacak bir meditasyon, dua,dans, şarkı söylemek, arkadaşlarla yapılacak bir sohbet yada herhangi başka bir şey. Enerji yüklendiğinizi fark edeceksiniz. Aşağıda verilen bölgeler burçlarla simgelenen enerjileri taşıyan bölgelerdir. İçinde bulunduğunuz dönemin burcuna ait bölgeye yapacağınız bir yolculuk, yaşam yolunuzda daha kuvvetli adımlar atmanıza büyük katkı sağlayacaktır. İçsel yolculuklar kadar enerjilerin yoğun ve pozitif olduğu bu bölgelere yapılan dışsal yolculuklar da önemlidir ve enerjilerinizin dengelenmesine neden olur.

KOÇ : Bu ateş burcunu yansıtan en önemli bölge,Hawaii'de;MauidekiHaleakala Krateridir.İkinci olarak Midway Adası ve son olarak yine Hawaii'deMauna Loa ve Mauna Kea volkanlarıdır.Yüksek idealler,istekler ve özgürlük duyumu için eşsiz bölgelerdir.

BOĞA : Kuzey Kaliforniya daki Shasta Dağı birinci çakrayı harekete geçiren etkiler barındırmaktadır.İkinci bölge güney batı Amerika'da,Arizona da kuzey Flagstaff Humphreys uçlarıdır.Üçüncü bölge ise,Strathcona ParktakiVancouver adasıdır.

İKİZLER : Meksika'da bir eyalet olan Chiapas ta Palenque bölgesi. Dünyanın merkezi olarak bilinen bu yerin yakınlarında bir çok kutsal yer bulunmaktadır. Bunların başında Oaxaca yakınlarındaki El Tule gelmektedir. İkinci bölge, Kostarikanın Pasifik kıyılarındaki Corcovado parkı 'dır.Üçüncü yer ise Meksika'da Monterrey yakınlarında Horsetail şelalesidir.

YENGEÇ : Bolivya'daki Titicaca gölü ikinci çakrayı harekete geçiren bir bölge olarak ta bilinmektedir. İkinci olarak Peru'nun başkenti Limanın merkezinde yer alan Armas meydanıdır.Üçüncü olarak yine Peru'da Iquitosbölgesidir. Bu nokta Amazon nehrinin doğduğu noktadır.

ASLAN : Dördüncü çakraya isabet eden ilk bölge İngiltere deGlastonbury bölgesidir. Burası yeryüzünün kalbidir.Yakınındaki Shaftesbury merkezine kadar ulaşır. İkinci bölge, Berlin'in merkezindeki Brandenburgkapısıdır. Üçüncü bölge ise İspanyada Barselona yakınlarındaki Montserratbölgesidir.

BAŞAK : Güney Afrika'da Cape Town da bulunan Table dağı ilk kutsal alandır. İkinci olarak Johannesburg (Güneş Şehri)yakınlarında The Pilansbergbölgesidir. Üçüncü olarak Lesotho ve Güney Afrika sınırında yer alan Mont-Aux-Sources bölgesidir.

TERAZİ : Beşinci çakraya isabet eden bölgelerin başında Mısır dakiBüyük Piramit bölgesi gelmektedir. İkinci olarak Kudüs'ün doğusunda yer alanZeytin Dağı gelir. Üçüncü olarak İran da Tebriz bölgesinde Süleyman'ın tahtı olarak bilinen bölgedir.

AKREP : İlk olarak Tibet'te bulunan Kailash Dağı yedinci çakraya isabet eden yerlerin başında gelmektedir. İkinci olarak Tacikistan da Pamir dağlarında yer alan Gormo zirvesidir. Üçüncü olarak Hindistan da Ganj nehrinin ağzında yer alan Kalküta'dır.


YAY : Bali genel bir saflaşma bölgesidir. İkinci olarak Borobudur Java dadır. Üçüncü olarak Kinabalu dağı gelmektedir.

OĞLAK : Avustralya kıtasının kırmızı toprakları olarak bilinen Uluru ve Katatjuta ilk kutsal bölgelerdir. Üçüncü çakrayı harekete geçiren etkileri vardır. İkinci olarak Kuzey Avustralya da Kakadu ulusal parkının içinde yer alanNourlangie Kayasıdır. Üçüncü olarak Batı Avustralya'daki köpek balığı körfezibölgesidir.

KOVA : Ölümsüzlük ve güzellik merkezi olarak bilinen Japonya'daki Fuji Dağı kutsal yerlerin başında gelmektedir. Kuzey ve Güney Kore sınırında yer alan Kangwa körfezi ikinci kutsal alandır. Üçüncü olarak ise Güney Japon adası Okinawa'da yer alan Naha bölgesidir.


BALIK : Yeni Zelanda da North Island bölgesindeki Rotopounamu gölüdür. New Caledonia daki Humbolt dağı ikinci kutsal bölgedir. Tasmania ve Antarktika arasında yer alan Macquarie adası ise üçüncü ve son bölgedir.
noialbinoi
Mesajlar: 4
Kayıt: Cum 24 Eki, 23:04

Re: BURÇLARIN COĞRAFİ ENERJİ BÖLGELERİ

Okunmamış mesaj gönderen noialbinoi » Cum 24 Eki, 23:23

çok teşekkürler bu ince ve güzel bilgi için

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön