Ateş, Hava, Su ve Toprak Grubu Burçları - Hangi burç hangi gruba girer

Hangi burç hangi gruptadır. Burçların grupları, hangi burç hangi grupta, ateş gurubu burçları, su gurubu burçları, toprak gurubu burçları, hava gurubu burçları, burç gurupları, burçların gurupları, hangi burç hangi gurupta yer alır, hangi burç hangi guruptadır, burç grupları, akrep burcu hangi grup, akrep ne grubu

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1079
Yaş: 23
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Ateş, Hava, Su ve Toprak Grubu Burçları - Hangi burç hangi gruba girer

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 07 Nis, 18:07

Resim

Ateş, Hava, Su ve Toprak Grubu Burçları

Koç burcu, boğa burcu, ikizler burcu, yengeç burcu, aslan burcu, başak burcu, terazi burcu, akrep burcu, yay burcu, oğlak burcu, kova burcu ve balık burcu hangi grupta yer alır? Hangi burç hangi gruptadır? Bulundukları grupların özellikleri nelerdir?

Zodyak olarak ta adlandırılan burçlar kuşağı 12 burçtan oluşur. Bu burçların, 3'ü Ateş elementi, 3'ü Hava elementi, 3'ü Su elementi ve 3'ü de Toprak elementi olmak üzere 4 element gurubuna ayrılmıştır.

Astrolojide de burçlar element adlarıyla dört gruba ayrılarak incelenir:

﴿ Ateş gurubu burçları,
﴿ Toprak gurubu burçları,
﴿ Hava gurubu burçları ve
﴿ Su gurubu burçları.

Her grupta üç burç bulunmaktadır. Kişinin hangi gruba ait olduğu bilinirse temel kişilik özellikleri de genel hatlarıyla daha iyi anlaşılabilir.

Burç Grupları, Hangi Burç Hangi Grupta Yer Alır?

Ateş Grubu Burçları: Koç burcu, Aslan burcu ve Yay burcudur.
Toprak Grubu Burçları: Boğa burcu, Başak burcu ve Oğlak burcudur.
Hava Grubu Burçları: İkizler burcu, Terazi burcu ve Kova burcudur.
Su Grubu Burçları: Yengeç burcu, Akrep burcu ve Balık burcudur.

Burç Grupları ve Özellikleri

Ateş grubu burçları ve Özellikleri

Koç burcu, Aslan burcu ve Yay burcu, Sezgileri ile hareket eden tiplemeye girerler. Sezgileri ile hareket eden yapıya sahip olan ateş gruplarından Koç Burcu ve Yay burçları çok acele bir şeyler sezinleyip anında harekete geçerler. Yani üstünde çok düşünmeden karar alıp, ona bağlı hareket edebilirler. Aslan burcu, Koç Burcu ve Yay burcu'na nazaran daha dikkatli hareket eder Psikolojik yönden sezgileri ile hareket eden Tiplemenin Zıddı Duyumsal Tiplemedir. Astrolojide buna Toprak Grupları denk gelir.

Toprak gurubu burçları ve Özellikleri

Boğa burcu, Başak burcu ve Oğlak burcu Duyumsal'dır, Dokunmak ve tutmak isterler. Çoğunlukla tutulabilir, dokunulabilir olan şeylere inanmaya meyillidirler. İşlerini emniyete almak, parasal kazançlarından emin olmak, arkalarını daima güvencede tutmak isterler.

Hava ve Su burç gurubuna ait burçlar da psikolojik yönden birbirlerinin zıddını oluştururlar. Tıpkı Ateş ve Toprakta bulunduğu gibi. Nasıl ki Ateş gurubu bir burç sezgileriyle ilerler, Toprak gurubu da mantığıyla hareket eder. Toprak burç gurubuna ait burçlar yapacakları işten emin olmak isterler, oysa Ateş burç gurubuna ait burçlar sezgileriyle hareket edip, ona göre davranır ve yaşarlar.

Hava grubu burçları ve Özellikleri

Psikolojik yönden düşünsel tiplemeye, su burç gurubuna ait burçlar ise duygusal tiplemeye girerler. Hava gruplarından Terazi, Kova ve İkizler burcu düşünsel tiplemede yer alırken, su gruplarından Yengeç, Akrep ve Balık Burcu duygusal tiplemede yer alır. Örneğin düşünsel tiplemedeki bir kişi, yaşadığı birtakım hadiseleri duygusal karşılamak yerine, o olayı mantığıyla halletmeye ve çözmeye çalışır.

Hava burç gurubuna ait burçlar objektif olarak değerlendirilirken, Su burç gurubuna ait burçlar daha sübjektif olarak görülür. Hava burç gurubuna ait burçlar hissel bir yapıdayken, su burç gurubuna ait burçlar duygusal bir yapıdadır.

Su grubu burçları ve Özellikleri

Duygusal burçlardır. Herşeyi duyguları ile hissetmek isterler. Duygularında iz bırakanlar olaylar ve insan daha kalıcı olurlar. Yengeç, Akrep ve Balık Burcu bu grupta yer alır. Akrep burcu gurubun en uç noktalarını temsil eder.

Ben merkezli yapıları ile öznel bir yaşamı tercih ederler. Derin duyguları aynı zamanda derin hisleri ile birleşerek güçlü bir önsezi oluşmasına neden olur. Bilinmeyene ve gizemli olaylara düşkün olurlar.


Su Grubu Burçları: astroloji/su-grubu-burclari-yengec-akre ... 18108.html
Hava Grubu Burçları: astroloji/hava-grubu-burclari-ikizler-t ... 18109.html
Toprak Grubu Burçları: astroloji/toprak-grubu-burclar-boga-bas ... 18107.html
Ateş Grubu Burçları: astroloji/ates-grubu-burclar-koc-aslan- ... 18106.html


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


kamikaze
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Ateş, Hava, Su ve Toprak Grubu Burçları - Hangi burç hangi gruba girer

Okunmamış mesaj gönderen kamikaze » Pzt 03 Haz, 19:51

ben burç gruplarını öğrenmeden önce burç özelliklerini tam olarak kavrayamamıştım. 4 grup var her grubun içerisinde diğer gruplardan bir burç var. öncü, sabit ve değişkenler... burçların yapısını ve özelliklerini anlamak için bunları mutlaka öğrenmek gerek. balık ve yengeçte akrep gibi su grubu ama balık değişken, yengeç öncü olduğu için akrepten farklı, gezegenleri farklı. bu ayrıntılar farklılıkların geometrisi gibi

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir