Ateş, Hava, Su ve Toprak Grubu Burçları - Hangi burç hangi gruba girer

Hangi burç hangi gruptadır. Burçların grupları, hangi burç hangi grupta

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 946
Yaş: 22
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 106 kez
Teşekkür edildi: 130 kez
İletişim:

Ateş, Hava, Su ve Toprak Grubu Burçları - Hangi burç hangi gruba girer

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 07 Nis, 18:07

Ateş, Hava, Su ve Toprak Grubu Burçları
Resim

Zodyak olarak ta adlandırılan burçlar kuşağı 12 burçtan oluşur. Bu burçlar 3'ü Ateş elementi, 3'ü Hava elementi, 3'ü Su elementi ve 3'ü de Toprak elementi olmak üzere 4 element grubuna ayrılmıştır.

Astrolojide de burçlar dört gruba ayrılmıştır: Ateş grubu burçları, toprak grubu burçları, hava grubu burçları ve su grubu burçları. Her grupta üç burç bulunmaktadır. Kişinin hangi gruba ait olduğu bilinirse temel kişilik özellikleri de ona göre daha iyi anlaşılabilir.

Ateş burçları; Koç, Aslan ve Yay'dır.
Toprak burçları; Boğa, Başak ve Oğlak'tır.
Hava burçları; İkizler, Terazi ve Kova'dır.
Su burçları; Yengeç, Akrep ve Balık'tır.

Ateş burç grubuna ait burçlar Sezgileri ile hareket eden tiplemeye girerler. Sezgileri ile hareket eden yapıya sahip olan ateş gruplarından Koç Burcu ve Yay burçları çok acele bir şeyler sezinleyip anında harekete geçerler. Yani üstünde çok düşünmeden karar alıp, ona bağlı hareket edebilirler. Aslan burcu, Koç Burcu ve Yay burcuna nazaran daha dikkatli hareket eder Psikolojik yönden sezgileri ile hareket eden Tiplemenin Zıddı Duyumsal Tiplemedir. Astrolojide buna Toprak Grupları denk gelir.

Toprak burç grubuna ait burçlar Duyumsal'dır, Dokunmak, tutmak isterler. Çoğunlukla tutulabilir, dokunulabilir olan şeylere inanmaya meyillidirler. İşlerini emniyete almak, parasal kazançlarından emin olmak, arkalarını daima güvencede tutmak isterler. Hava ve Su burç grubuna ait burçlar da psikolojik yönden birbirlerinin zıddını oluştururlar. Tıpkı Ateş ve Toprakta bulunduğu gibi. Nasıl ki Ateş Grubu bir burç sezgileriyle ilerler, Toprak grubu da mantığıyla hareket eder.. Toprak burç grubuna ait burçlar yapacakları işten emin olmak isterler, oysa Ateş burç grubuna ait burçlar sezgileriyle hareket edip, ona göre davranır ve yaşarlar.

Hava burç grubuna ait burçlar Psikolojik yönden düşünsel tiplemeye, su burç grubuna ait burçlar ise duygusal tiplemeye girerler. Hava gruplarından Terazi, Kova ve İkizler burcu düşünsel tiplemede yer alırken, su gruplarından Yengeç, Akrep ve Balık Burcu duygusal tiplemede yer alır. Örneğin düşünsel tiplemedeki bir kişi, yaşadığı birtakım hadiseleri duygusal karşılamak yerine, o olayı mantığıyla halletmeye ve çözmeye çalışır. Hava burç grubuna ait burçlar objektif olarak değerlendirilirken, Su burç grubuna ait burçlar daha sübjektif olarak görülür. Hava burç grubuna ait burçlar hissel bir yapıdayken, su burç grubuna ait burçlar duygusal bir yapıdadır.


Su burç grubuna ait burçlar Duygusal burçlardır. Herşeyi duyguları ile hissetmek isterler. Duygularında iz bırakanlar olaylar ve insan daha kalıcı olurlar. Yengeç, Akrep ve Balık Burcu bu grupta yer alır. Akrep burcu grubun en uç noktalarını temsil eder. Ben merkezli yapıları ile öznel bir yaşamı tercih ederler. Derin duyguları aynı zamanda derin hisleri ile birleşerek güçlü bir önsezi oluşmasına neden olur. Bilinmeyene ve gizemli olaylara düşkün olurlar.


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir