ASTROLOJİ VE MÜZİKTERAPİ

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
emekli
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

ASTROLOJİ VE MÜZİKTERAPİ

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzr 29 Haz, 22:06

Astroloji, Organ Tesiri, Zaman bağlantısı, Tedavi Etkileri

1) RAST MAKAMI: Koç Burcu; Ateş tabiatlı, kuru-sıcak tabiatlı makam. Gece yarısı ve seher zamanları etkilidir. Soğuk organlar olan kemik, beyin ve yağlara etkilidir. Fazla uyumayı engeller. Düşük nabzın yükselmesine yardımcı olur. Özellikle çocuk bünyesinde nem hakim olduğu için; bu nedenle oluşan dengesizlikleri düzeltir. Akıl hastalıklarına iyidir. Sarı safra bağlantılıdır. Erkek karakter gösterir. Gündüz, Salı günleri etkisi fazladır. Oğlak burcu ve su ile ilişkilidir. Tedavi değeri yüksek olan dört esas makamdan birisidir. Sefa, neşe, iç huzuru ve rahatlık verir. Felç illetine devadır. Başa ve göze etkilidir. Kaslara tesiri vardır. En eski makamlardandır. Farsça “doğru” “dosdoğru” “sağ” ve “gerçek” demektir. Spazmı çözücü özelliği nedeniyle spastik ve otistik hastaların tedavisinde yararlıdır. Mars gezegeni ile bağlantılıdır.

2) IRAK MAKAMI: Boğa Burcu; Venüs bağlantılıdır. Toprak tabiatlıdır. Kuşluk ve ikindi vakti etkilidir. Kuru-soğuk karakterdedir. Kara safra ile ilişkilidir. Karakteri dişi olup, etkisi Cuma günü ve geceleri fazladır. Menenjit, beyin ve akıl hastalıklarına faydalıdır. Omuz, kol, sol kol ve ellere etkilidir. Başın üst tarafına etkisi belirtilmektedir. Lezzet verir, düşünme ve kavrama konusunda etkilidir. Korku gidericidir. Saldırganlığı önleyici ve nevrotik hastaları tedavi edici etkisi vardır. Tarih olarak en az 7 asırlıktır. Spiritüel tesiri görülür. Irak-ı Acem’den gelmektedir.

3) ISFAHAN MAKAMI: İkizler Burcu (Yengeç Burcu); Hava tabiatlı, ikindi ile yatsı arası etkilidir. Su bağlantısı vardır. Soğuk ve nemlidir. Beyaz balgam ile ilgilidir. Dişi, gece karakterli, Pazartesi bağlantılıdır. Soğuk tabiatlı olduğu gibi, ateşli hastalıklardan vücudu koruyucu özelliği vardır. Ense, boyun, omuzlar ve sol dirsek için etkilidir. Güven hissi, uyum sağlama, hareket yeteneği, zihin açıklığı, gönül yenileme, düzgünlük verme, zekayı açma ve hatıraları tazeleme özelliği vardır. En az yedi asırlık bir makamdır.

4) ZİREFKEND MAKAMI: Yengeç Burcu. Merkür; su tabiatlıdır. Uyku vakti etkilidir. Sıcak- nemli özelliğe sahiptir. Kan, erkek ve gündüz bağlantıları vardır; günü Çarşamba’dır. Sırt, mafsal ağrılarına ve kulunca faydalıdır. Beyinle ilgili ağız çarpılmasına, kalp, ciğer, göğüs, kalça ve sağ omuza etkilidir. Meclisin neşesini arttırır, derin duygu hissi verir. Farsça “ döşek ( yatak)” demektir. XIII. asırdan önceye aittir.

5) BÜZÜRK MAKAMI: Aslan Burcu. Ateş, Güneş. Soğuk ve sıcak-kuru tabiatlıdır. Fecirden kuşluk vaktine kadar etkili olmaktadır. Kara safra, dişi ve gece bağlantılı olup, Merkür gezegeni ve Çarşamba günü ile ilgilidir. Zihni temizler, vesvese ve korkuyu def eder. Fikre yön verir. Kulunç ve beyin hasarı ile ortaya çıkan şiddetli hastalıklara yararlıdır. Güç kazandırır. Boyun, boğaz, göğüs, ciğer ve kalp ve yan böğür (basen) için etkilidir. Farsça “büyük” demektir. Yedi-sekiz asırlık bir makamdır.

6) ZENGULE MAKAMI: Başak Burcu ( Terazi Burcu). Venüs etkisi. Toprak tabiatlı, sıcak ve nemli. Günbatımından sonra etkilidir. Hava bağlantılıdır. Kan, erkek, gündüz ve Cuma günü ilişkisi vardır. Kalça eklemleri ve bacak içleri ile ilgisi bulunur. Kalp hastalıklarına, menenjit ve beyin hastalıklarına etkilidir. Beyin hastalıkları ve ruh hastalıklarının tedavisi için mide ve karaciğer ateşini yok eder. XIII. asırdan önce Hicaz makamından ayrılarak oluşmuştur. Hayal ve sırlar telkin eder, uyku verir masal duygusu verir. Farsça “çıngırak, def pulu, zil” demektir. İran mitolojisinde bir Türk kahramanın adıdır.

7) REHAVİ MAKAMI: Terazi Burcu. Rüzgar tabiatlı. Sıcak ve kuru. Seher zamanı ve ikindiyle yatsı arası etkilidir. Aslan Burcu, Güneş ve Pazar günüyle ilgilidir. Nemli ve kuru, sarı safra, erkek, sağ omuz, baş ağrıları, burun kanamaları, ağız çarpıklığı ve balgamdan gelen hastalıklara, akıl hastalarına faydalıdır. Doğuma yardımcı olur. Göğüs, mide ve yan böğür (basen) için faydalıdır. Sonsuzluk ve yer çekiminden kurtulma duygusu verir. Urfalı; Urfaya ait demektir. X.Yüzyıldan önceye giden bir geçmişi vardır. İbn-i Sina ve Evliya Çelebi’de bahsi çok geçer. Sonraları Rast makamı, Rehavi makamının yerini almıştır. Diğer adı Ruhavi’dir.

8 ) HÜSEYNİ MAKAMI: Akrep Burcu ( Kova Burcu). Su tabiatlıdır. Satürn etkilidir. Nemli ve sıcak. Sabah ve gün ağarırken etkilidir. Sabah- öğlen arası etkisi fazladır. Cumartesi özel gündür. Güzellik, iyilik, sessizlik, rahatlık verir ve ferahlatıcı özelliği vardır. Karaciğer, kalp ve ruhların iltihabını söndürür ve yok eder. Mide hararetini giderici özelliği vardır. Büyük erkeklerde görülen gizli ateşli nöbeti ve günde bir kere gelen ateşli nöbetin giderilmesinde faydalıdır. Sol omuza etkilidir. Sıtma hastalığına iyidir. Barış duygusu verir. İç organlara etkilidir. Tabiat ile birleştirir. İçindeki, gizli pentatonik yapı sebebiyle, kendine güven ve kararlılık duygusu verir; bundan dolayı otistik ve spastik hastalara faydalıdır. En eski makamlardan biridir. En az altı asırlıktır.
Mert bir ifadesi vardır. Kalp, karaciğer ve mide için faydalıdır. “Küçük sevgili” ve “ Hüseyin ile ilgili” demektir.

9) HİCAZ MAKAMI: Yay Burcu. Ateş tabiatlı. Sıcak özellik gösterir. Jüpiter bağlantılıdır. Yatsıdan sabaha kadar olan zamanda etkisi fazladır. Kuru- soğuk nedenli hastalıklar için faydalıdır. Kemiklere, beyne ve çocuk hastalıklarına tedavi edici etkisi vardır. Üro-genital sisteme ve böbreklere etki gücü fazladır. Alçakgönüllülük duygusu verir. Düşük nabız atımını yükseltir ve göğüs bölgesi diğer önemli etki alanıdır. En eski makamlardandır. Zengüle ve Zirgüle makamları ile yakınlık gösterir. Adını Arabistan’daki Hicaz bölgesinden almıştır.


10) NIHAVEND MAKAMI: Oğlak Burcu (Yay Burcu). Satürn, Jüpiter. Toprak- Ateş tabiatlı. Sıcak-kuru yapıdadır. Öğleden sonra ( ikindi ) zamanı etkisi fazladır. Sarı safra, gündüz ve erkek bağlantılıdır. Kan dolaşımı, karın bölgesi, kalça, uyluk ve bacak bölgelerine etkilidir. Kulunç, bel ağrısı ve tansiyon rahatsızlıklarına faydalıdır. Kuvvet ve barış duygusu verir. Akıl hastalıklarına etkili olduğu konusunda önemli bilgiler vardır. En eski makamlardandır. Ebu-selik kelimesinden geldiği söylenmektedir (Güzel yazma ve söyleme yeteneği).

11) NEVA MAKAMI: Kova Burcu (Oğlak Burcu); Satürn. Hava tabiatlı, kuru-soğuk özellik gösterir. Kara safra bağlantılıdır. Dişi özellik gösterir. Gece ve kuşluktan ikindiye kadar olan zamanda etkisi fazladır. Göğsün sağ tarafına, böbreklere, omurilik, kalça ve uyluk bölgelerine etkisi vardır. Üzüntüyü giderir ve lezzet verir. Gönül okşayan makam adıyla bilinir. Kötü fikirleri kovduğu, cesaret ve yiğitlik verdiği, gönül sevinci oluşturduğu ileri sürülür. Kuvvet ve kahramanlık duyguları meydana getirir. Akıl hastalıklarının tedavisinde faydalıdır. En eski makamlardandır. Buluğ çağındaki kız çocuklarının kadın hastalıklarına tedavi etkisi vardır. “Ses, seda, makam ve ahenk” demektir.

12) UŞŞAK MAKAMI: Balık Burcu. Su tabiatlı. Soğuk-nemli. Jüpiter. Fecirden kuşluk vaktine kadar ve günbatımında etkisi fazladır. Beyaz balgam, gece ve dişi bağlantılı olup; Perşembe günü özellik gösterir. Kalp, ayak rahatsızlıkları, nikriz (damla) ağrılarına faydalıdır. Gülme, sevinç, kuvvet ve kahramanlık duyguları verir. Çocukların bütün organlarını etkileyen kuru ve sıcak yellerde ve büyük erkeklerde görülen ayak ağrılarına faydalıdır. Derin aşk ve mistik duyguların ifade vasıtasıdır. En eski makamlardandır. “Aşıklar” demektir. Uyku ve istirahat için faydalıdır, gevşeme hissi verir.

13) ACEMAŞİRAN MAKAMI: Ateş tabiatlıdır. Kuru-sıcak makamdır. Fecirden kuşluk vaktine kadar etkilidir. Kemiklere ve beyne etkilidir. Vücutta yağ dengesine yardım eder. Yaratıcılık duygusu ve ilham verir. Durgun düşünce ve duyguları canlandırır. Hanımlarda doğumu kolaylaştırır. Anne karnındaki çocuğun yanlış duruşlarının düzelmesine yardım eder. Ağrı giderici ve spazm çözücü özelliği vardır. Lezzet verir, gevşemeye yardımcı olur. En eski şed makamlardandır.

14) SEGAH MAKAMI: Su ve toprak tabiatlıdır. Soğuk makamdır. Kuşluktan ikindiye kadar olan zamanda etkilidir. Hararetten meydana gelen şişmanlık, uykusuzluk, yüksek nabız, kalp, ciğer ve kas rahatsızlıklarına faydalıdır. Beyin nöronlarına etkisi vardır. Mistik duygular oluşturur. XIV. Yüzyıldan eskidir.Kaynak:R. Oruç Güvenç
Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1575
Yaş: 40
Kayıt: Prş 12 May, 23:46
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen dark » Pzr 29 Haz, 23:55

Guzel calısma olmus tebrıkler emekli
Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.

emekli
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzt 30 Haz, 00:18

estagfrullah sevgili dark,sevindim beğenmiş olmanızdan dolayı,
sizin dün açmış olduğunuz başlıktan feyz aldım
gerçi orayada epey astroloji bağıntılı yorumlar yazdım,
o başlığı buraya taşısak nasıl olur acep yada astrolojik bağıntısı olan yazıları bir bütün olarak burada olması daha derli toplu olur bilgiye ulaşımda
siz ne düşünürsünüz?

Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1575
Yaş: 40
Kayıt: Prş 12 May, 23:46
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen dark » Pzt 30 Haz, 00:23

Bırbırını butunleyen bılgıler ısabet olur emekli yenı seyler gormek guzel..
Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.

Kullanıcı avatarı
KEDİ
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 3994
Yaş: 51
Kayıt: Sal 01 May, 18:51
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen KEDİ » Pzt 30 Haz, 00:29

ellerine saglık emekli çok güzel olmuş :oops:
Ne masaLım nede bir şiir
KeLimeLere anlam yüklemekten vazgeçtim
AnLatasım yok
AnLayasım yok
ÖyLesine işte...


Çocuk olsam yeniden


Misafir_Akrep
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Pzt 30 Haz, 16:26

Bir Sarkidir Yasamak - Makamlar - 14 makam...

Türk Sanat Müzigi Seçmeleri adiyla Raks Müzik tarafindan çikarilmis bir seri. Solistler Nesrin Körükçü, Hasan Gülsever, Tugçe Pala, Çetin Körükçü, Adnan Mungan, Jülide Köseoglu, Altan Tunç, Pelin Uyaniker, Sakine Kanbur, Gökhan Sezen.

01 HICAZ

01 Hicaz Pesrev - Veli Dede
02 Nideyim Sahn-i Cemen Seyrini Cananim Yok - Haci Sadullah Aga
03 Dil Yaresini Andiracak - Sevki Bey
04 Aski Seninle - Fehmi Tokay
05 Ud Taksimi
06 Gönül Yarasindan Aci Duyanlar - Selahattin Pinar
07 Yillar Ne Çabuk Geçti - Bimen Sen
08 Gönlümün Sarksini - Muzaffer Ilkar
09 Ey Mehlika - Ismail Hakki Bey
10 Seni Sevda Çiçegim - Misirli Ibrahim Efendi
11 Dün Gece - Suphi Ziya Özbekkan
12 Hancer-i Askinla - Ekrem Güyer
13 Ey But-i Nev Eda - Dede Efendi
14 Kanun Taksimi - Ufuk Dogan
15 Sazlar Çalinir - Yesari Asim Arsoy
16 Bülbül - Türkü Bir Sevda Geldi Basima Sadettin Kaynak

http://rapidshare.com/files/26294700/Bi ... -hicaz.rar
rar sifresi : derya


02 SEGAH

01 Segah Pesrev- Yusuf Pasa
02 Etti O güzel - Ebubekir Aga
03 Bensiz Ey Gül - Bimen Sen
04 Benim Sen - Ahmet Rasim Bey
05 Gel Gitme - Kaptanzade Ali Riza
06 Olmaz Ilaç - Haci Arif Bey
07 Alli Yemeni - Türkü
08 Dönülmez Aksamin Ufkundayiz - Munir Nurettin Selçuk
09 Ayrlik Yaman Kelime - Sadettin Kaynak
10 Bir Rüzgardir - Sadettin Kaynak
11 Tanbur Taksimi - Ege Köprek
12 Sevda Yaratan Gözlerini - Yesari Asim Arsoy
13 Dertliyim - Sadettin Kaynak

http://rapidshare.com/files/26295494/Bi ... -segah.rar
rar sifresi : derya


03 HÜSEYNI

01 Hüseyni Pesrev - Lavtaci Andon
02 Farig Olmam farig olmam - Yesari Asim Arsoy
03 Nedir Bu Haletin - Sevki Bey
04 Hem Cemalin Gösterip - Zeki Duygulu
05 Ney Taksimi - Salih Bilgin
06 Senden bilirim - Tanburi Ali Efendi
07 Edali Bir Yosma - Ali Rifat Çagatay
08 Ezelden Asinayim - Serif Içli
09 Hayal Deryasina - Selahattin Pinar
10 Tez Geçse de - Refik Fersan
11 Sinemde - Türkü
12 Geçti Sevdalarla - Sükrü Tunar
13 O Güzel Gözlerle - Lemi Atli
14 Havada Bulut Ak Sadeler Giyer
15 Yüce Dag Basinda - Sadettin Kaynak
16 Çeçen Kizi - T.C.B.

http://rapidshare.com/files/26293884/Bi ... useyni.rar
rar sifresi : derya


04 NIHAVEND

01 Vücud Ikliminin - Haci Arif Bey
02 Nerelerde Kaldin - Ismail Hakki Bey
03 Kimseye Etmem Sikayet - Kemani Serkis Efendi
04 Mümkün mü - Rakim Elkutlu
05 Körfezdeki - Osman Nihat Akin
06 Güzel Bir Göz - Osman Nihat Akin
07 Menekselendi - Sadettin Kaynak
08 Bugün Yine - Emin Ongan
09 Keman Taksimi - Ayhan Çakir
10 Yine Hazan Mevsimi - Sekip Ayhan Özisik
11 Ayrildi Gönül - Zeki Duygulu
12 Ne Dert Kalir - Sadettin Kaynak
13 Yine Bu yil Ada Sensiz - Osman Nihat Akin
14 Güller Ne Hostur - Sadettin Kaynak
15 Üsküdar - Türkü - Ali ulvi Bara


http://rapidshare.com/files/26296482/Bi ... havend.rar
rar sifresi : derya


05 KÜRDILII HICAZKAR

01 Söyle Ey Mutrib - Rahmi Bey
02 Her Tel Saçi - Kaptanzade
03 Bir Kendi Gibi - Lemi Atli
04 Muntazir Tesrifine - Haci Arif Bey
05 Ud Taksimi - Osman Nuri Özpekel
06 Gidelim Göksu'ya - Lavtaci Hristo
07 Sen Gözlerine - Misirli Ibrahim Efendi
08 Seninle Ey - Bimen Sen
09 Kanun Taksimi - Taner Sayacioglu
10 Bitmez tükenmez - Selahattin Içli
11 Ey Mutrib-i Zevk Asina - Rahmi Bey
12 Sen Beni Bir Buseye - Latif Aga
13 Baga Girdim Kamisa - Manol Aga
14 Günesin Battigi Yerde - Selahattin Içli
15 Endülüste Raks - Münir Nurettin Selçuk

http://rapidshare.com/files/26297303/Bi ... cazkar.rar
rar sifresi : derya


06 RAST

01 Rast Methal
02 Gelse O Suh - Hafiz Post
03 Dil Bir Güzele - Dede Efendi
04 Yine Bir Gülnihal - Dede Efendi
05 Belki Bir Sabab - Sekip Ayhan Özisuk
06 Kanun Taksimi - Taner Sacacioglu
07 Sevda Ile Dillendi - Münir Nurettin Selçuk
08 Mey-i Lalinle - Tatyos Efendi
09 Mazi Nasil - Nihal Erkutun
10 Keman Taksimi - Demir Karabas
11 Aylar Geçiyor - Selahattin Pinar
12 Ud Taksimi - Osman Nuri Özpekel
13 Seni Andim Yine - Dramali Hasan Güler
14 Kemençe Taksimi - Hasan Sezen
15 Gönlümün Ezhar Içinde - Fehmi Tokay
16 Sevdim Yine - Basmaci Abdi
17 Sen Nazla Gezerken - Kazim Nami
18 Erdi Bahar - Münir Nurettin Selçuk
19 Darildin mi - Kanto

http://rapidshare.com/files/26298077/Bi ... 6-rast.rar
rar sifresi : derya


07 BAYATI

01 Bayati Pesrev
02 Gül Hazin - Fehmi Beyg
03 Gül yüzlülerin - Mustafa Tab-i Efendi
04 Yayli Tanbur Taksimi - Fahrettin Çimenli
05 Nar-i Firkat - Mehmut Celaleddin Pasa
06 Ne Semtten - Kemani Riza Efendi
07 Seni Ne Çok - Erol Sayan
08 Emel-i Veyl-i Vefa - Sevki Bey
09 Ud Taksimi - Osman Nuri Özpekel
10 Benzemez Kimse - Fehmi tokay
11 Seni Görmek Emeliyle - Zeki Duygulu
12 Ney Taksimi - Salih Bilgin
13 Kalbim Yine - Selahattin Pinar
14 Karsidan Yar Güle Güle - Dede Efendi
15 Delisin Deli - Selahattin Pinar
16 Gönülden Gönüle - Alaaddin Yavasça
17 Kanun Taksimi - Taner Sayacioglu
18 Çikalim Sayd-u Sikare - Tanburi Mustafa Çavus

http://rapidshare.com/files/26299055/Bi ... bayati.rar
rar sifresi : derya


08 KARCIGAR

01 Mest Oldu - Serif Içli
02 Bir Gün Gelecek - Sadi Hosses
03 Bana O Kadar Yakinsin ki - Cevdet Çagla
04 Yayli Tanbur Taksimi - Fahrettin Çinemli
05 Unutamadim Seni Ben - Sekip Ayhan Özisik
06 Kanun Taksimi
07 Bir Yareli Kus - Lemi Atli
08 O Ahu Bakislarla - Fehmi Tokay
09 Gül Açar - Cevdet Çagla
10 Çesmani O Mehvesin Eladir - Lemi Atli
11 Bilmem ki Safa - Leon Hanciyan
12 Keman Taksimi - Demir Karabas
13 Bu Gece Camlarda - Artaki Candan
14 Senin Güzel Yüzünü - Sekip Ayhan Özisik
15 Daglari Hep Kar Aldi - Saadettin Kaynak
16 Konyali Kiz
17 Bu Kis Hanim Istanbul'a Tasin da Kara Bulutlari Kaldir Ara

http://rapidshare.com/files/26300431/Bi ... rcigar.rar
rar sifresi : derya


09 - HÜZZAM

01 - Hüzzam Pesrev
02 - Kerem Eyle Mestane Kil Bir Bir Nigah(Cetin Körükcü)
03 - Ey Gül-i Bagi Eda Sana Oldum Müptela(Cigdem Kiremeroglu)
04 - Dün Gece Bir Suhun Bezmine Gittim (Adnan Mungan )
05 - Sen Sanki Baharin Gülüsün(Gül Göre)
06 - Sevdigim Dünyalar Kadar Gel Dese Birgün (Cetin Körükcü)
07 - Bu Yaz Sevdayi Tattim(Nesrin Körükcü)
08 - Zamani Var Ki Her Bezmim (Adnan Mungan)
09 - Akasyalar Acarken (Umut Akyürek)
10 - Acmam Acamam Söyleyemem Cünkü Derinde (Gökhan Sezen)
11 - Kemence Taksimi (Hasan Esen)
12 - Mahsum Gönül Heyhat Sadolacakmi Saniyorsun (Nesrin Körükcü)
13 - Bilirim Daha Sen Pek Kücüceksin (Gökhan Sezen)
14 - Tanbur Taksimi (Salih Bilgin)
15 - Ömrüm Seni Sevmekle Nihayet Bulacaktir (Cigdem Kirömeroglu)
16 - Dilhun Olurum Yad-i Cemalinle Senin Ben (Gül Göre)
17- - Potbori (Cetin Körükcü)

http://rapidshare.com/files/26301982/Bi ... uezzam.rar
rar sifresi : derya10 HICAZKAR

01 Mest Oldu - Serif Içli
02 Bir Gün Gelecek - Sadi Hosses
03 Bana O Kadar Yakinsin ki - Cevdet Çagla
04 Yayli Tanbur Taksimi - Fahrettin Çinemli
05 Unutamadim Seni Ben - Sekip Ayhan Özisik
06 Kanun Taksimi
07 Bir Yareli Kus - Lemi Atli
08 O Ahu Bakislarla - Fehmi Tokay
09 Gül Açar - Cevdet Çagla
10 Çesmani O Mehvesin Eladir - Lemi Atli
11 Bilmem ki Safa - Leon Hanciyan
12 Keman Taksimi - Demir Karabas
13 Bu Gece Camlarda - Artaki Candan
14 Senin Güzel Yüzünü - Sekip Ayhan Özisik
15 Daglari Hep Kar Aldi - Saadettin Kaynak
16 Konyali Kiz
17 Bu Kis Hanim Istanbul'a Tasin da Kara Bulutlari Kaldir Ara


http://rapidshare.com/files/26303164/Bi ... cazkar.rar
rar sifresi : derya11 MUHAYYERKÜRDI

01 Muhayyerkurdi Pesrev
02 Var mi Hacet - Nikagos Aga
03 Yayli Tanbur Taksimi
04 Bakisi Çagirir - Selahattin Pinar
05 Rüzgar Söylüyor - Sekip Ayhan Özisik
06 Sevgi Deli Gönülden - Alaaddin Yavasça
07 Çubugum Yok - Türkü
08 Evlerinin Önü - Türkü
09 Unutulmaz Adinla - Selahattibn Erköse
10 Unutulmus Ne Varsa - Avni Anil
11 Keman Taksimi
12 Yasamak Zevki - Zeki Müren
13 Yine Bir Bahar Oldu - Saadettin Kaynak
14 Göznlüm Özledikçe - Saadettin Kaynak
15 LKendim Gurbette - Seyfettin Sigmaz

http://rapidshare.com/files/26304259/Bi ... rkurdi.rar
rar sifresi : derya12 ACEMKÜRDI

01 Acemkurdi Pesrev
02 Sevdi Gönlüm - Nikagos Aga
03 Rüzgar Uyumus - Refik Fervan
04 Yar Pesinde Kosa Kosa - Zeki Duygulu
05 Kemençe Taksimi
06 Artik Gelecek - Arif Sami Toker
07 Bir Vefasiz - Selanikli Ahmet Bey
08 O Yardan Haber - Tahsin Karakus
09 Sana Eller Ne - Faruk Kayacikli
10 Bir Baska Eda - Avni Anil
11 Tanbur Taksimi
12 Öyle Bir Zalime- Sadi Hosses
13 Altin Tasta - Nimet Hanim
14 Ud Taksimi
15 Yollarda Kalan - Muzaffer Ilkar
16 Bari Felek - Nikagos Aga
17 Fikrimin Ince Gülü - Ismail Hakki Bey

http://rapidshare.com/files/26305184/Bi ... kuerdi.rar
rar sifresi : derya13 MAHUR

01 Hala Kanayan - Yorgo Bacanos
02 Saba Tarf-i Vefadan - Hafiz Hüsnü Efendi
03 Su Güzele - Semsettin Ziya Bey
04 Bu Sevda Ne Tatli HYalan - Sükrü Senozan
05 Keman Taksimi
06 Ben Güzele - Saadettin Kaynak
07 Gittin Gideli - Nuri Halil Poyraz
08 Simdi Bahara Erdim - Alaaddin Yavasça
09 Ne Dogan Güne - Münir Nurettin Selçuk
10 Ben Derdime - Arif Sami toker
11 Bu Son Sarkimda - Muzaffer Ilkar
12 Iki Gözüm - Kemal Erin Bara
13 Asika Bagdat Sorulmaz - Münir Nurettin Selçuk
14 Setiremin Yemeninde Beyoglu'nda

http://rapidshare.com/files/26306013/Bi ... -Mahur.rar
rar sifresi : derya14 ACEMISIRAN

01 Acemasiran Pesrev
02 Bir Haber Ver - Bimen Shen
03 Nideyim Bilmem - Saadettin Kaynak
04 Kanun Taksimi
05 Kime Halim - Faize Ergin
06 O Tebesssüm - Ismail Baha Sürelsan
07 Ud Taksimi
08 Neden Kalbim - Nasibin Mehmet Yürü
09 Gel Ey - Aleko Bacanos
10 Gam Çekme - Arif Sami Toker
11 Gönül Sana Tapali - Saadettin Kaynak
12 Ney Taksmi
13 Gördüm Seni - Irfan Dogrusöz
14 Gönlüm Düsüyor - Ismail Baha Sürelsan
15 Ey Çesm-i Ahu Mehlika - Nikagos Aga
16 Mavili – Türkü

http://rapidshare.com/files/26306863/Bi ... asiran.rar
rar sifresi : derya

Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1575
Yaş: 40
Kayıt: Prş 12 May, 23:46
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen dark » Pzt 30 Haz, 16:34

bu da tuzu bbıberı oldu
Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.

emekli
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzt 30 Haz, 16:45

sevgili Efe,
çok ama çok teşekkürler,birbirini bütünledi resmen konu,harikulade oldu,
katılım paylaşım böyle olmalı tekrar teşekkürler...
ben en çok muhayyerkurdi makamındaki eserleri seviyorum,
geçen sene liste yamıştım en çok sevdiğim eserlerin makamları ne diye,
nette yoğun bir araştırma dönemine girmiştim,
ve çoğunlukta muhayyerkürdi makamı ardından hüzzam ve en son nihavent çıkmıştı.sevdiğim türkülerin makamlarında da saba makamı ağırlıkta idi...

rüzagar söylüyor o yerlerde bizim eski şarkımızı,vazgeç söyleme artık hatırlatma mazideki o büyük aşkımızı,çok severim bu eseri,gökhan sezen başka bambaşka lezzette yorumlamış,muhayyer kürdi makamıdır.

Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1575
Yaş: 40
Kayıt: Prş 12 May, 23:46
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen dark » Pzt 30 Haz, 17:46

hicaz gitmiş efe
Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2702
Yaş: 49
Kayıt: Pzr 11 Şub, 07:13
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Pzt 30 Haz, 18:21

Müzik hiç anladığım bir alan değil desem..neyse ben bu konuda şunu düşünüyorum:İnsan için en uygun makam burcumuzdan ziyade en çok sevdiğimiz makam olmalı..aynı en çok sevdiğimiz yemeğin bünyemiz için en uygun olması gibi..

ve bu konudan anlamıyorum ama sanırım yalnızefenin gönderdiği makamları tek tek dinleyerek hangi makam bana uygun bulabilirim..yani emekli gibi deneme yanılma iyi bir başlangıç olur benim için..

not:müzikten neden mi anlamıyorum:Müziği çok severim..ama hiç kasedim ve cd yok..sanırım çocukluğumdan gelen bir yoksulluk bu..bizim evde tayp çalar yoktu..hayır ailem tutucu değildir..ama yoktu işte..sonrada çeşitli sebeplerle müzikten hep uzak kaldım..
"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..

Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1575
Yaş: 40
Kayıt: Prş 12 May, 23:46
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen dark » Pzt 30 Haz, 19:22

Bizim zengule makamı yokmus=)
Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.

Misafir_Akrep
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Sal 01 Tem, 23:15

Alternatif TSM parçaları..
BİR ŞARKIDIR YAŞAMAK

01- Hicaz

Ben Gamlı Hazan
Bir Nigah Et
Gülşeni Hüsnüne
Kırmızı Gül Dağlar
Kırmızı Gülün Adı Var
Mayadağdan Kalkan Kazlar
Muhabbet Bağları
Pencerenin Perdesi
Sen Sevda Çiçeğim
Solsan Da Sarar
Söyleyemem Derdimi
Vardar Ovası
Yar Saçların

02- Segah

Allı Yemeni
Ayrılık Yaman Kelime
Benim Sen
Bensiz Ey Gül
Bir Rüzgardır
Dertliyim
Dönülmez Akşamın
Etti O Güzel
Gel Gitme
Olmaz İlaç
Segah Peşrev
Sevda Yaratan Gözlerini
Tanbur Taksimi

03- Hüseyni

Edalı Bir Yosma
Ezelden Aşinanım
Fariğ Olmam
Geçti Sevdalarla
Havada Bulut
Hayal Deryasına
Hem Cemalin Gösterip
Hüseyni Peşrev
Nedir Bu Haletin
Ney Taksimi
O Güzel Gözlerle
Senden Bilirim
Sinemde
Tez Geçse De
Yüce Dağ Başında
Çeçen Kızı

04- Nihavend

Ayrıldı Gönül
Bugün Yine
Güller Ne Hoştur
Güzel Bir Göz
Keman Taksimi
Kimseye Etmem Şikayet
Körfezdeki
Menekşelendi
Mümkün Mü
Ne Dert Kalır
Nerelerde Kaldın
Vücud İkliminin
Yine Bu Yıl Ada
Yine Hazan Mevsimi
Üsküdar-Yemeni-Biz Çamlıcanın

05- Kürdilihicazkar

Bağa Girdim Kamışa
Bir Kendi Gibi
Bitmez Tükenmez
Endülüste Raks
Ey Mutrıb-ı Zevk Aşina
Gidelim Göksuya
Güneşin Battığı Yerde
Her Tel Saçı
Kanun Taksimi
Muntazır Teşrifine
Sen Beni Bir Buseye
Sen Gözlerine
Seninle Ey
Söyle Ey Mutrıb
Ud Taksimi

06- Rast

Aylar Geçiyor
Belki Bir Sabah
Darıldın Mı
Dil Bir Güzele
Erdi Bahar
Gelse O Şuh
Gönlümün Ezhar İçinde
Kanun Taksimi
Keman Taksimi
Kemençe Taksimi
Maziyi Nasıl
Mey-i Lalinle
Rast Methal
Sen Nazla Gezerken
Seni Andım Yine
Sevda İle Dillendi
Sevdim Yine
Ud Taksimi
Yine Bir Gülnihal

07- Uşşak

Aheste Çek Kürekleri
Aman Saki
Bağ-ı Hüsnün
Bu Akşam
Esir-i Zülfünüm
Gamzedeyim
Gelmedin Bir Kereden
Gitti De
Gönül Şarkıları
Her Mevsim
Kemençe Taksimi
Kimseler Gelmez
Ney Taksimi
Siyah Ebrulerin
Tanbur Taksimi
Uşşak Peşrev
Yad İle
Yangın Olur
Ömrün Şu Biten

08- Bayati

Bayati Peşrev
Benzemez Kimse
Delisin Deli
Emel-i Veyl-i Vefa
Gönülden Gönüle
Gül Hazin
Gül Yüzlülerin
Kalbim Yine
Kanun Taksimi
Karşıdan Yar Güle Güle
Nar-ı Firkat
Ne Semtten
Ney Taksimi
Seni Görmek Emeliyle
Seni Ne çok
Ud Taksimi
Yaylı Tanbur Taksimi
Çıkalım Sayd-u Şikare

09- Karcigar

Bana O Kadar Yakınsın Ki
Bilmem Ki Safa
Bir Gün Gelecek
Bir Yareli Kuş
Bu Gece Camlarda
Bu Kış Hanım İstanbula Taşın Da Kara Bulutları Kaldır
Dağları Hep Kar Aldı
Gül Acar
Kanun Taksimi
Keman Taksimi
Konyalı Kız
Mest Oldu
O Ahu Bakışlara
Senin Güzel Yüzünü
Unutmadım Seni Ben
Yaylı Tanbur Taksimi
Çeşmanı O Mehveşin Eladır

10- Hüzzam

Akasyalar Açarken
Açmam Açamam Söyleyemem
Bilirim Daha Sen Pek Küçüceksin
Bu Yaz Sevdayı Tattım
Dilhun Olurum Yad-ı Cemalinle
Dün Gece Bir Şuhun Bezmine
Ey Gül-i Bağı Eda Sana Oldum
Hüzzam Peşrev
Kemençe Taksimi
Kerem Eyle Mestane Kıl Bir
Mahsun Gönül Heyhat
Potpuri
Sen Sanki Baharın Gülüsün
Sevdiğim Dünyalar Kadar Gel
Tanbur Taksimi
Zamanı Var Ki Her Bezmim
Ömrüm Seni Sevmekle

11- Hicazkar

Aldı Beni İki Kaşın Arası
Ben Sözüne Bağlamam
Bir Yar Sevdim Kuşadalı
Bülbül Gibi
Gönlümü Duçar Eden
Gönül Derdi
Hicazkar Saz Semai
Kanun Taksimi
Keman Taksimi
Lezzet Almış
Mani Oluyor
Sen Gözlerinle
Son Aşkımı Canlandıran
Ud Taksimi
Yaylı Tanbur Taksimi
Yolları Gurbete
Çözmek Elimde Değil

12- Muhayyerkürdi

Bakışı Çağırır
Evlerinin Önü
Gönlüm Özledikçe
Keman Taksimi
Kendim Gurbette
Muhayyerkürdi Peşrev
Rüzgar Söylüyor
Sevgi Deli Gönülden
Unutulmaz Adınla
Unutulmuş Ne Varsa
Var Mı Hacet
Yaylı Tanbur Taksimi
Yaşam Zevki
Yine Bahar Oldu
Çubuğum Yok

13- Acemkürdi

Acemkürdi Peşrev
Altın Tasta
Artık Gelecek
Bari Felek
Bir Başka Eda
Bir Vefasız
Fikrimin İnce Gülü
Kemençe Taksimi
O Yardan Haber
Rüzgar Uyumuş
Sana Eller Ne
Sevdi Gönlüm
Tanbur Taksimi
Ud Taksimi
Yar Peşinde Koşa Koşa
Yollarda Kalan
Öle Bir Zalime

14- Mahur

Aşıka Bağdat
Ben Derdime
Ben Güzele
Bu Sevda Ne Tatlı Yalan
Bu Son Şarkımda
Gittin Gideli
Hala Kanayan
Keman Taksimi
Ne Doğan Güne
Saba Tarf-ı Vefadan
Setiremin Düğmeleri Çift Sıra
İki Gözüm
Şimdi Bahara Erdim
Şu Güzele

15- Acemaşiran

Acemaşiran Peşrev
Bir Haber Ver
Ey Çeşm-i Ahu Mehlika
Gam Çekme
Gel Ey
Gönlüm Düşüyor
Gönül Sana Tapalı
Gördüm Seni
Kanun Taksimi
Kime Halim
Mavili
Neden Kalbim
Ney Taksimi
Nideyim Bilmem
O Tebessüm
Ud Taksimi

http://rapidshare.com/files/115887039/B ... iLDiZi.rar
http://rapidshare.com/files/115963950/B ... iLDiZi.rar
http://rapidshare.com/files/115966840/B ... iLDiZi.rar
http://rapidshare.com/files/115970017/B ... iLDiZi.rar
http://rapidshare.com/files/115972983/B ... iLDiZi.rar
http://rapidshare.com/files/115976301/B ... iLDiZi.rar
http://rapidshare.com/files/115979833/B ... iLDiZi.rar
http://rapidshare.com/files/115983363/B ... iLDiZi.rar
http://rapidshare.com/files/115987433/B ... iLDiZi.rar
http://rapidshare.com/files/115994004/B ... iLDiZi.rar
http://rapidshare.com/files/115997786/B ... iLDiZi.rar
http://rapidshare.com/files/116001887/B ... iLDiZi.rar
http://rapidshare.com/files/116006008/B ... iLDiZi.rar
http://rapidshare.com/files/116010018/B ... iLDiZi.rar
http://rapidshare.com/files/116028020/B ... iLDiZi.rar

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2702
Yaş: 49
Kayıt: Pzr 11 Şub, 07:13
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Çrş 02 Tem, 10:36

not:hayatımda 1 saat bile müzik dersi almadım..hadi makamları geçelim..notalar ve anahtarları nasıl çözeceğim..çözmeden de müzik dinleyebilirim..ve her konuyu bilmek zorunda değiliz öyle değilmi?..

ama anahtar ve nota bilmek daha başka olurdu..bilenle bilmeyen bir olurmu?..
"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..

emekli
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Çrş 02 Tem, 11:38

acemkürdi-fikrimin ince gülü
müzeyyen senar bambaşka yorumlamış....


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön