AÇISIZ VENÜS

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
emekli

AÇISIZ VENÜS

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzt 22 Eyl, 04:20

Açısız Venüs:
Diğer insanlarla duygusal ilişkilerde gelgit olabilir. Kişi rastgele ilişki yaşama isteği taşıyabilir. Tembellik söz konusu olabilir. Eğlenmeyi sever. Arkadaşlarına nasıl davranacağı konusunda denge kuramayabilir. Ya çok ilgili, ya da hiç ilgi göstermeyen biri olabilir. Kendini sevgisiz, yalnız ve istenmeyen biri olarak hissedebilir.

Perspektif Venüs için önemli bir konu. Açısız Venüs, diğer gezegenlerden kontrastlar alamadığı için perspektifi daha az önemser. Yine aynı şekilde sosyal adaptasyon daha zor olur. Ve tek yöne odaklanma obsesif ve tek yönlü bir düşünce sistemi çıkarır ortaya. Kişi çok pasiftir. Bir yandan kendine yeten, sosyal olarak dengeli bir hayat yaşarken diğer yandan şehvete düşkün bir görüntü çizebilir.

Açısız olduğunda Venüs tepki vermeden önce düşünmeyen, hareketlerini yönlendirmeyen bir görüntü çizer. Diğerlerin istekleri ve ihtiyaçlarına karşı daha az hassastır. Açısız Venüs, spontan davranışlarına sınır koymaz, modifiye etmez. Kişi beklentilerini karşılamakta tek yönlü davranır. Fakat davranışlarını yönlendirecek, modifiye edecek ve kritik edecek dış etkilere açık değildir. Açısız Venüs çok aktif ve faal olmasına rağmen hislerini saklayabilir. Kişi bir yandan sosyal etkileşim sonucu gelen baskılardan kurtulmak isterken, diğer yandan özellikle Venüs'ün bulunduğu evin konumuyla ilgili konularda kişisel hayatında bir tatmine ulaşır. Bu alanda kendi içinde bir denge kurabilir ve dış etilere açık bir Venüs'ün çok zor elde edebileceği içsel harmoniye kavuşur.
Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön