AÇISIZ SATÜRN

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
emekli
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

AÇISIZ SATÜRN

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzt 22 Eyl, 04:22

Açısız Satürn:
Bağımsız ve kendi başına buyruk Mars gibi, Satürn de açısız olmasından en az etkilenen gezegenlerden biridir. Açısız Satürn'ün eğilimi yalnız olmasıdır. Satürn hayat deneyimleri ile yapısını test eder ve geliştirir, açısız olunca, hayat deneyimlerine daha az açıktır, dış etkiler sonucu gücünü ve zayıflığını test etme şansı azalır. Satürn'ün diğer gezegenlerle açısı bu gezegenlere sorumluluk ve disiplin getirir. Gezegen daha ayağı yere basan ve daha gerçekçi fonksiyonları olan bir forma kavuşur. Açısız hali, normalde görev bilinci gelişmiş Satürn'ü daha farklı, kendi ile ilgili konulardaki süreçlerde daha vurdumduymaz yapar. Satürn'ün temsil ettiği yapılar ve tanımlar hayatın belli alanlarında karşımıza çıkar, diğer alanlarla bağlantıları yoktur. Bu nedenlerle kişinin hayatının pek çok alanında kontrolü, denetimi ve yönlendirmesi yoktur. Kişisel disiplin ve organizasyon ihtiyacı öne çıkan eksikliklerdir.

Eğilmezlik ve kristalize olmak, açısız Satürn için daha az problematik alanlar olmasına rağmen, açılı Satürn'ün kontrolü ve disiplini sayesinde elde edilen faydalardan yoksul olduğu için, dış dünyanın nadir görülen indirekt etkilerine bile açıktır. Hayatına çeki düzen verme, disipline etme az rastlanan yönlerdir. Kişi kendine kurallar, sınırlamalar koymaz, hayatı akışı gibi yaşar. Sabır ve uzun süreli planlamalar daha az gündeme gelir. Zamanlama ise tamamen devre dışı kalır. Satürn hayatın bir yönüne odaklanır, diğer fonksiyonlarını ortaya koyamaz. Bu nedenle Satürn'ün bulunduğu evin temsil ettiği konularda aşırı kontrol ve yönetme eğilimi varken, hayatın diğer yönleri ihmal edilebilir. Kişi farklı konulara yönelme ve adapta olma zorluklarına karşı dikkatli olmak durumundadır.

KHZ'den bir örnek. Açısız Satürn'ü olan bir çocuk, ailesinin istediği gibi bir hayat sürmektedir. Aile işinde yönetici olarak çalışmaktadır. Ancak bir kızla tanışır. Kız özgür, bağımsız, ailesinin tasvip etmeyeceği biridir. Ya kızla gidecek ve kendi için o güne kadar kurduğu hayatı geride bırakacaktır, ya da ailesinin istediği şekilde kızı terk edecek ve aile işinde yönetici olarak çalışmaya ve ailesinin istediği hayatı yaşamaya devam edecektir. Bu birey de açısız gezegeni olan diğer insanlar gibi neden bu benim başıma geldi diye düşünmektedir.
Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön