AÇISIZ JÜPİTER

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
emekli

AÇISIZ JÜPİTER

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzt 22 Eyl, 04:21

Açısız Jupiter:
Jupiter izole bir hayat yerine sosyal bir katılımı temsil eder. Jupiter rahatlığın, genişliğin gezegenidir. Açısız olduğunda daha az sosyaldir. Dizginlerinde kurtulmuş gibi hareket eder. Diğer gezegenlerle yaptığı açılar Jupiter'e karar verme yeteneğini geliştirme konusunda yardım eder, çünkü kişi açılar sayesinde diğer gezegenlerinde etkisi ile farklı deneyimler kazanır. Açısız olduğunda kişiliğin diğer yönleri Jupiter'in deneyimi ve enerjisi ile gelişemez. Kişi hayatın ağırlığını hisseder. Jupiter'in ev konumuna göre olağanüstü gayret ve cesaret gösterebilir.

Açılı bir gezegenin aksine kişi, var olduğu tüm alanlarda yüksek oranda idealist, hilesiz, mütevazidir. Açısız Jupiter kendini sosyal değerler ve dini inançlar konusunda daha bağlantısız hisseder. Kişi inanç sistemlerini, dünyanın kabul gören geleneklerini, kültürel baskıları daha az takip eder. Bu nedenle çevresi tarafından geleneklere karşı biri olarak algılanabilir. Kendi içsel enerjisi ona kendine dönmesini, hayatın gerçekleri ve anlamı konusunda daha derin araştırma yapmasını söyler. Ancak vizyonu tek yönlüdür.

Jupiter'in ev konumu da ve diğer özelliklerde ayrıca bir bütün olarak incelenmelidir. Mesela gelişme ve ilerleme isteği olan hırslı birinin haritasındaki açısız jupiter bu kişinin toplumun ahlaki değerlerine ve gelenek-göreneklere dikkat etmeden isteklerini kendi bildiği gibi gerçekleştireceğini gösterebilir. Veya olumlu bir haritaya sahip birinin açısız Jupiter'i, çevresinde arzulu, istekli bir dünya yaratmaya çalışan heyecanlı birini ifade edecektir
Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön