AÇISIZ GÜNEŞ

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
emekli

AÇISIZ GÜNEŞ

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzt 22 Eyl, 04:16

Açısız Güneş:
Eugene Moore'a göre açısız Güneş'i olan biri ıssız adada tek başına kalmış biri gibidir. KHZ ise açısız Güneş'i, kişinin kendini bulmakta, kendini keşfetmekte zorlanışı, hayattan gerçekten istediğini bilememesi şeklinde tanımlıyor. Açısız olunca Güneş'in otokontrolü ve çevreyi yönetme içgüdüsü daha vurgulanmış olur. Açısız Güneşi olan biri kendini dış dünyaya daha az açar. Kendini dış dünya ile bütünleyemez. Dış dünyayının onu motive eden, egosunu dengeleyen etkisinden uzak kalır. Ama buna karşılık kendinin önemli olduğu, kendini yüksek bir pozisyonda tutması gerektiğini daha fazla hisseder. Çevresi bunu desteklesin veya desteklemesin, kendini beğenme ve kendini takdir etme bu kişi için çok önemlidir. Bu nedenle egosunu tatmin için dışarıdan gelecek desteğe ve güvene ihtiyacı yoktur. Kendi içsel dengesi ve varlığı önemlidir, dışarısı ile dengeli ve uyumlu olması gerekmez. Hatta kendini dış dünyadan tamamen soyutlayıp, kendi için oluşturduğu dünyasında rahat rahat yaşar.

Kendi içsel varlığı, kişiliğinin ve karakterinin diğer yönleri ile uyumlu birliktelik içinde değildir. Güneş ile açısı olan gezegenler kendi özelliklerini daha net ortaya koyarlar. Kendi etkileri ile kişinin Güneş'ini ve egosunu doğru, yapısı ve pozitif kullanmasını sağlarlar. Güneş ile açıları olmaz ise yine de kendi fonksiyonlarını ortaya koyarlar ama bu kişinin genel yapısı ve hayat amacı ile bağlantılı bir fonksiyon olmaz. Bu kişiler diğer gezegenlerin ifade ettiği konular ve fonksiyonlara daha az dikkat ederler. Çünkü öncelikli enerjilerini Güneş'lerine yönlendirmişlerdir.

Açısız Güneş aynı zamanda kişinin egosunu kullanmak için aile dinamiklerinin dışında bir yol bulduğunu da gösterebilir. Mesela babası geleneksel ebeveyn tanımına uymayabilir, babası arkadaş gibi olabilir veya babası hayatında hiç olmayabilir. Bu durumda kişinin gözünün önünde bir baba figürü yoktur. Ya kendi kendinin babası veya kendi kendinin otoritesidir. Açısız Güneş, aynı zamanda kişinin uzun bir süre hayat yönünü aramasını, araştırmasını da işaret edebilir.
Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön