Tuxedo Smokin Kedilerin Pek Bilinmeyen Özellikleri Hakkında

Kategoriler Dışındaki Genel Konularla İlgili Araştırma Yazıları.
Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cmt 01 Ara, 15:23

Resim

Smokin kedi meraklıları, sizlere bu makalede tuxedo olarak da bilinen Akıllı zeki Smokin kedi özellikleri, karekteri, ve vucut yapıları hakkında bilgileri ve hatta tüy yapıları, bakımları hangi renklerde smokin kediler oldugunu ve piyasadaki fiyatlar hakkında bilgi bulacaksınız.

Tuxedo Smokin Cinsi Kedisi Hakkında Kısa Bilgi

Bu mükemmel Kedi Cinsi Tuxedo olarak anılan ve uluslararası çapta araştırmalara konu olan eski bir kedi ırkından söz edeceğiz. Smokin kediler için en akıllı kedi cinsi derler, Aslında birçok kişi tarafından bu isminden ziyade Smokin olarak anılması tanıdık geliyor. Çünkü bu melez ırkın en belirgin özelliği bir smokinin içindeymiş gibi görünmesidir.

Bunu sağlayabilen tek özellik ise elbette ki siyah bir tüy bütünlüğünün arasında göğsünde, yüzünde ve bazı noktalarda beliren beyazlıklardır.

Gördüğünüz anda hayran kalacağınız, çoğu ülkede asaletin sembolü olarak tanımlanacak olan bir ırk olduğundan söz edelim. Ancak safkan olmamasının yanı sıra melez ırkların medarı iftiharı diyebiliriz. Hem ülkemizde hem de Avrupa’da sık rastlanan bir tür olarak smokin kediler bir bakanın bir daha dönüp baktığı bir albeniye sahiptir.

Üzerindeki smokin desen kadar onunla vakit geçirdiğinizde de hayran kalacağınız özelliklere sahiptir. Siyah beyaz kedi cinslerinin en harikalarındandır.

Tuxedo Smokin veya Smokin cat Cinsi Kedisi Karakteri ve Özellikleri

Öncelikle Tuxedo ırkının yer yer TC olarak kısaltıldığına şahit olabilirsiniz. Bu aşamada karakterinin neredeyse bütün uzmanlar tarafından incelendiğini belirtmek isteriz. Zira ortaya çıkan sonuçlar inanılır boyutlarda değildir. Smokin kedilerin normal bir kediye oranla zeka kapasiteleri yaklaşık iki kat daha fazla gelişmiştir. Yani bilimsel araştırmalarda en zeki kedi ırklarından bile %200 daha zeki olduğu saptanmıştır.

Bu doğrudan mantıksal hareket eden, hiçbir saçma hareketi olmayan bir hayvan beklentisi doğuruyor. Ancak bunun dışında da çok fazla karakteristik özelliği olması bu durumları gözlemenize olanak tanıyabilir. Buna en basit örnek ise oyunculuğudur. Bir oyun oynamak için illa oyuncağa ihtiyaç duymayan Tuxedo kedisinin kuyruğunu kovalaması bile mümkündür.

Bu tip manzaraların ardından ise herkesin aklına gelen ilk detay çok daha zeki olmasına rağmen kendi kuyruğunu nasıl kovaladığıdır. Benzer olaylar karakteristik özellikleri arasında yer alan oyunculuk ve aktivite meraklılığından gelir.

Tuxedo Smokin Cinsi Kendisi Vücut Yapısı

Vücut yapısı melez ırklar arasında görüldüğü ve farklı kedilerin birleşiminden türediği için farklılık gösterebilir. Smokin kedinin vücudu esnek bir yapıya sahip olup yavru dönemden başlayan ve yetişkinliğe kadar uzanan benzer hatlarla öne çıkmaktadır.
Her ne kadar dıştan görünüşünde smokin deseni dikkat çekse de farklı özellikleri ön plana çıkmaya devam eder. Gereğinden uzun bıyıkları adeta lüks bir hayatı sembolize eden görüntüsünü ortaya koyar. Gözleri yuvarlak ve iridir. Hatta tüm kedi ırklarından %25 oranında daha fazla açılan göz kapaklarına sahiptirler. Bu araştırmalar neticesinde görüş kalitesini ciddi oranda etkileyerek daha net görmelerini sağlamıştır.

Kaş benzeri kıllar gözlerinin üzerinde gözlemlenebilir. Birçok Smokin kedi sahibinin papyon takarak gezdirdiği kediler tüm girdikleri ortamlarda ilgi odağı olmuştur.

Tuxedo Smokin Cinsi Kedisi Çıkış Yeri

Smokin tarihi Teknik olarak bilinmemekle birlikte Avrupa’da yoğun olarak bulunan ve Amerika’da da türeyen bir ırk olduğu tahmin edilir. Birçok ünlü ismin ise tercih ettiği bir kedi olmuştur. Dünya literatüründe en ilgi çekici kediler arasında gösterilmesinde bunun etkisi oldukça büyüktür. Günümüze kadar geldiği süreçte rekorlarla adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Örneğin Tuxedo ırkı bir kedinin Everest’e tırmandığı ya da bu türde Spark isminde bir kediye milyonlarca dolar miras bırakıldığı ütopya değildir. Aksine gerçek olaylardır ve zeki oluşuyla bizi etkileyen bu hayvanların ne kadar aktif bir yaşam sürebildiklerinin kanıtıdır.

Tuxedo (Smokin) Cinsi Kedisi Tüyleri ve Tüy Bakımı

Maskeli gibide görünen Tüyleri smokin kedinin her şeyidir desek yeridir. Zaten bu kadar göze batmasının ve araştırmalara konu olmasının ana temasında bu yatmaktadır. Tuxedo smokin kedisi olarak bilinen bu türün tüyleri yalnızca siyah ve beyaz renklerden oluşan çoğunlukla kısa olan bir biçimdedir.

Ancak birleşen anne ve babanın tüy biçimlerine göre yoğun olarak uzun tüylü olabilmesi mümkündür. Bu daha önce görüldüğü üzere melez bir ırk olmasından ötürü her türlü tüy biçimine sahip olabilmesi mümkündür. Fakat renkleri sabittir.

Tuxedo (Smokin) Cinsi Kedisi Renk Skalası

Smokin kedilerin renkleri tahmin edeceğiniz üzere fazla alternatife sahip değil. Siyah ana renk olarak tüm vücudu kaplarken beyaz tamamlayıcı renktir. Bir ceket gibi vücudunu saran siyah tüylerin tam ortası yani göğüs kısmı beyazdır. Boyun çoğunlukla beyazdır ve yüzünde burnunu kaplamayan, yalnızca ağız çevresini oluşturan beyaz tüyler bulunur. Bazen göz hizasına kadar ince bir çizgiyle beyaz tüylerin devam ettiği gözlemlenir.

Gözlerinde renk skalasında ağırlıklı olarak sarı tonlarını görmek mümkündür. Ancak buna ek olarak siyah, kahverengi ve benzeri koyu tonlarda gözlere sahip olabilirler. Diğer kedilerden daha fazla açıldığı için gözlerinin hangi renk olursa olsun dikkat çektiğinden şüphe yok.

Tuxedo (Smokin) Cinsi Kedisi Beslenme

Tuxedo kedisi bakanların taze et, ciğer, kuru mama, yaş mama ve ödül mamalarıyla bezenmiş geniş bir beslenme öğünü uyguladıkları bilinmektedir. Bu noktada kedinizin beslenme şartları ona sağlayacağınız yaşamsal fonksiyonlarla doğrudan bağıntılıdır.

Ancak smokin kedi nasıl beslenir sorusunun cevabını veterinerinizde tüm kedi mamalarıyla olarak cevaplayacaktır. Zira ayırt eden bir tür olmamakla beraber bazı kedilerde ırsi olarak özel besinlere ilgi duyulduğu görülmüştür. Bu tamamıyla genetik olarak tek bir besin öğesine yüklenilerek beslenmesinden kaynaklanır.

Tuxedo (Smokin) Cinsi Kedisi Bakımı ve Sağlık Durumu

Kaldı ki Tuxedo yani Bu sevimli Smokin kedinin bakımı bazen meşakkatli olabiliyor. Çünkü tüy bakımını aksatmamalı ve sürekli olarak onunla ilgilenmelisiniz. Aynı zamanda veteriner kontrollerini hiçbir zaman periyodundan şaşmadan devam ettirmeniz gerekir.

Tarihe bakıldığında müzik denildiğinde ilk akla gelen isimlerden olan Beethoven, bilim dünyasına katkılarıyla tanınan Isaac Newton, günümüz edebiyatının temellerini atan William Shakespeare birer Smokinli kedi sahibiydi. Bu tarihte bilindik bir detay iken günümüzde ünlü isimlerin neredeyse çoğunluğunda bir Tuxedo kedisi görebilirsiniz.

Son olarak tuxedo kedi fiyatları, Petshoplar da 1500 TL ile 2500 TL arası oldugunu gözlemledik…(ALINTI)

Lotus#MAVİ LOTUS

https://akreportal.com.tr

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Re: Tuxedo Smokin Kedilerin Pek Bilinmeyen Özellikleri Hakkında

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 03 Ara, 12:37

İş yerime bu yıl alışan kedi bu cins.Felix de deniyormuş buna.Gerçektende akıllı bir kedi bizim kedi.Adı melake.Daha önce bahsetmiştim.İş yerimin karşısındaki sağlık ocağının bahçesine sığınıyor akşamları biz yokken.Eşim eve kabul etse akşamlar eve götürürüm.Sabahları bizi görür görmez koşarak geliyor.Beni ve eşimi tanıyor ve bizi seviyor.Sevgi dolu bir kedi.Bizim kedi yukarıdaki resimden daha güzel ve sevimli.Sıcak bakışları var.İş yerine biraz geç gelse korkuyoruz.ve çok üzülüyoruz.Hatta ben bunalıma giriyorum.Umarım uzun süre bizimle olur.
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 03 Ara, 18:07

az önce kedilerden anlayan bir müşterim bu cinsin sevgiye muhakkak karşılık verdiğini ve uysal olduğunu söyledi.gerçektende öyle.ben yaramaz olsa burada tutamam bu kediyi.ve ben uslu hayvanları severim.
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Çrş 05 Ara, 10:12

Kedim bugün gelmedi:(kötü bir gün bugün..
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Prş 06 Ara, 12:36

kedim daha sonra geldi..geç gelince çok korktum ama..hatta gelinceye kadar ağladım..sanırım bu kedi sahipsiz değil..akşamları gittiği bir ev varmış..sağlık ocağındaki simit satan amca söyledi, o şu evde kalıyor dedi..bu iyi..çünkü bu kedi iş yerime geldiğinden beri yağmur ve kar yağmasın diye dua eder olmuştum akşamları üşür diye..ki yağmur ve karı çok severim oysa..
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cum 07 Ara, 09:12

dün mahalledeki çocuklara sordum kedinin gece kaldığı bir ev var mı diye..yok abla dediler..belkide simitçi amca yalnış biliyor:(
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cum 07 Ara, 13:13

Kedilerin Enerjileri

Kedilerin her biri ayri birer varlik-karakterdir. Her bir kedi, kendi dogal donanimi, kader plani-oyun akisi ve buna uygun seçtigi genetik altyapidan gelen bilgilerle donanir. Belli bir amaç için gelmislerdir.

Kediler, sifaci ve gözlemci olarak gelirler. Madde deneyimi yasarken, bu maddenin artisini ve eksisini deneyimlerken, ayni zamanda maddesel varliklara sifa enerjisini aktarmak, bunun bir aracisi olmak için gönüllü olmuslardir.

Gözlemci olarak, kendi deneyimleri ile ilgili bilgi toplar ve bunu aktarirlar. Evrensel sistemin bütünselligi içinde, diger sifa gruplari ile de ortak çalismalara katilirlar. Bu çalismalar kapsamindaki sifaciliklari ve gözlemciliklerinin bilgileri ortak bilgi alanina kayit olur.

Eger bir kedi sizi bulduysa, yani bir kedi edindiyseniz, unutmayin ki, bu görevli varlikla bir sekilde ortak bir çalisma yapmaktasiniz. Aranizda paylastiginiz seyler, sevgi ile birlikte paylasilan anlar, bunlarin sekilleri, ne kadar iyi anlasip anlasmadiginiz, aranizdaki uyum, göreve kolaylik ve harmoni olarak yansir.

Kedinizle vakit geçirmeniz de ayrica bu görev için önemlidir. Ýnsanlarla birlikte yasamayi tercih eden kedilerin, insanlara dair deneyimleri oldugunu hatirlamaniz gerekir. Bunlar: Ýnsan, insanin sifasi, insanin günlük yasantisi içinde sifalandirilmasi, insanin yasadigi alanin sifalandirilmasidir.

Kedilerin merakla yasam alanindaki her bir bölgeyi düzenli ziyaret edip, koklamalari ve kolaçan etmeleri de nedensiz degildir. Hiç girilmedik oda birakmayi sevmezler, yasadiklari alana enerjilerini
yerlestirmekten hoslanirlar.

Sizin enerjiniz ve onun enerjisi, ortak yasam alaniniza bir bütün olarak yerlesirse evinizdeki harmoni de artacaktir. Kedinizin enerjisini iyi tutmaniz, evinizin enerjisini iyi tutmanizla ve ona
gösterdiginiz sevgiyle mümkündür. Tabiî ki yedikleri, saglik durumu önemli, eger her hangi bir sebeple hastalandiysa veterinere götürmek
ve baktirmak önemlidir. Ancak bunun disinda kediniz için yapabileceginiz en degerli sey:

- Evin enerjisini toparlamak (Reiki, meditasyon, tuz vs.)
- Evde çiçek bulundurmak (canli yasam formlari bulunduklari alana yasam enerjisi saglarlar)
- Onun islenmis mama disinda taze mama yiyebilmesini saglamak (içinde hayat barindiran taze gida). Otlari bir miktarda bunun için
tüketmektedirler, ayrica genetik kodlarinda ot yemek gerekliligi bilgisi bulundugu için ihtiyaçlari olmasa bile belli araliklarla bedenin ihtiyaç duyacagini düsünerek ot yeme içgüdüleri devreye
girmektedir.

Kisa bir hayat ömrü seçmis olmalari, tekâmül degil görev amaciyla gelmis olmalari nedeniyle mümkün olmustur. Bu yüzden de tek seferlik gelisleri vardir. Buradaki deneyimleri tekâmül sistemi ile çalismiyor. Ancak, talep çikarsa ve gerekli görülürse bu görevlilerin tekrar gelmesi söz konusu olabilir. Bununla birlikte dogal olarak gelis sekilleri tekâmül içerikli olmadigi için, tekrarlar içermemektedir.

Bir kedinin yasadigi evde belli bir hastaliga yakalanmasi (yaslanmaya bagli hastaliklar hariç), genelde evdeki bir dengesizlige dikkat çeker. Kedilerin hastaliklari yasadiklari evde yasayan insanlarin enerjileri hakkinda önemli bilgiler verir. Özellikle kediyle en fazla vakit geçiren ya da ondan en fazla uzak duran kisiye bakmak gerekir. Genelde, bu tür uç noktalari temizlemeye çalisirlar. Bir diger olasilik, bütün ailede tekrar eden bir hastaliga isaret ediliyor olabilir.

Kedi nüfusunun bariz insan nüfusundan fazla oldugu (2 kisinin yasadigi evde 6-8 kedi yasamasi gibi), evlerde gerçekten ciddi anlamda sifalandirilmasi gereken bir durum oldugunu düsünmek dogru olacaktir. Bu gibi durumlarda, yani bu kadar fazla sayida kedi besleyen tek ya da çift kisilik küçük aile yapilarinda evdeki yalnizliga bakmakta fayda var. Evde yasayan insanlarin yalnizlik, depresyon, içine kapanmislik gibi sorunlari var mi? Neden ve ne kadardir bu hal devam ediyor?

Kalabalik aileler için, yani adam basina bir kedinin düstügü ya da baska degisle insan sayisi ile kedi sayisi arasinda nispeten yakin bir oran oldugunda, (bir insana 1 ya da 2 kedi gibi), farkli bir durum söz konusudur. Bu durum, bir toplu yasam deneyimidir. Toplu yasam deneyimi olarak degerlendirmek gerekir. Bu durumda bir yalnizlik aramak, kedilere bir hastaligin habercisi olarak bakmak yerine; toplu yasam deneyiminde görevli uyum saglayicilar olarak bakmakta fayda var.

Kediniz için, evin derli toplu ve temiz olmasi önemlidir, kediler temizlik sever, özellikle enerjisi temizlenmis seyleri seçerler. Bunun iki sebebi vardir: bir tanesi, özellikle kendi enerjilerini yerlestirmek ve sifa da dahil görevlerini yapabilmek için gerekli alt yapiyi olusturmak; ayrica evin temizlenmemis kisimlari varsa eger, oradaki agir enerjinin etkisinden çikmak. Mümkün oldugu kadar evinizi derli toplu ve temiz tutmaya çalisin. Bu kediler için önemlidir.

Dogayla birlikte yasayan kedilerin insan aurasina daha iyi sifa verebildikleri bir gerçektir. Kendilerini dogada temizleyip, topraklayip daha sonra geri enerji yüklü olarak gelme sanslari vardir. Fakat hiç dogaya çikamayan, sehrin içinde, apartman dairesinde yasayan kedilerde durum farklidir. Eger dogaya çikamayan bir kedi ile ayni yasam alanini paylasiyorsaniz, onun sifalanmasi ve topraklanmasi için bir sey yapmaniz lazim.

Bu amaçla, günes gören açik bir balkon varsa, kedinizin kullanmasina müsaade edin. Evinizde baska hayat kaynaklari bulundurun, bitkiler gibi. Evinizi hem maddesel hem de enerjisel anlamda temiz, derli toplu tutun. Evin enerjisi için kullanabileceginiz pek çok farkli yöntem var. Bunlardan bir ya da bir kaçini kullanabilirsiniz.

Genel olarak evinizin durumunu ve yalniz yasiyorsaniz kendi durumunuzu, kedinizin durumundan anlayabilirsiniz. Normalden çok uyumaya basladiysa evinizin enerjisi agirlasmistir. Ya da ajite ise her hangi bir saglik sorunu bas gösteriyorsa, sizde de ayni bölgede sorun var mi diye kontrol edin. Ajitasyonu sizden kaynaklaniyor ya da evin enerjisinden kaynaklaniyor olabilir.

Kedi meditasyonunu birlikte yaparak hem onu, hem de kendinizi sifalandirir, hatta evin enerjisini toparlar, dengelersiniz.

- Burcu Cedetaş
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Sal 18 Ara, 14:30

geçen gün bizim kediyi köpekler kovaladı..karşıdaki ağaçlar olmasaydı köpekler onu boğabilirdi.ağaca çıkarak kurtuldu.ağaçların,doğanın bir yararı daha..çok korktum kedim ölecek diye..
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cmt 22 Ara, 14:26

Kedimin bugün keyfi yok ve sinirli.Sanki biraz hasta.Öksürdü az önce.Bu müziği dinletiyorum şuan ona.İlaç içmiyor.İçse öksürek ilacı verirdim ona.
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cum 01 Şub, 17:22

Beni çok mutlu eden bir durum bir kedimin olması.Ama ondan ayrılmak zorunda kalırsam dünyam yıkılır.O derece önemli benim için.Bu yüzden keşke onu tanımasaydım diyorum.İş yerimizi taşımak zorunda kalacağız.Dolayısıylede kediden ayrılmak zorunda kalabilirim.Çünkü bu kediyle iş yerimizin olduğu mahallede tanışmıştık.İnsana yakın bir kedi.Kediden anlayanlar böyle söylüyor.çok çok özel bir kedi..onu gözledikçe bunu her geçen gün daha iyi anlıyor ve keşfediyorum..Onu yeni adrese götürmek istiyorum ama acaba oraya alışabilir mi diye endişe ediyorum.Ya oraya götürünce kaybolursa.Burada kalsa sık sık bu mahalleye gelip onu görürdük.Buradaki sağlık ocağı ve bahçesi ve ağaçlar yıkılacak malesef.yeniden bina yapılacak ve muhtemelen yeni binada bahçe ve ağaçlar olmayacak.Bu çok fena.Çünkü bu bahçe benim ve diğer kedilerin mekanıydı.Ağaçlara çıkıp korunuyorlardı köpeklerden.Ve bahçesi yiyecek ve birçok açıdan onlar için sığınaktı.Bahçesiz bina yapılmasa keşke hiçbir yere.
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Çrş 13 Mar, 17:06

Yeni adresimize taşındık.Kedimizide getireceğiz.Önce eşim onu getirmek istemedi.O da çok seviyor onu ama uygun bulmadı.Ben sanki en yakınımı kaybetmiş gibi yas duygusuna girdim.Taki eşim onu getirelim tamam diyene kadar.Gerçekten çok üzüldüm onu orada öksüz bırakmamıza.Umarım buraya alışır.Ama alışamazmış gibi bir duygu var içimde.Çünkü o mahalle onun evi gibiydi ve oradaki iş yerimiz..iş ruhsatını alırken epey zorluk çıktı.hasta olmam bunu zorlaştıran sebeplerden.ve geçmişte yapılan hatalar da var tabi.bunlarla uğraşırken kedim mecburen orada kaldı.
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cum 15 Mar, 15:59

güzin yazdı:
Çrş 13 Mar, 17:06
Yeni adresimize taşındık.Kedimizide getireceğiz.Önce eşim onu getirmek istemedi.O da çok seviyor onu ama uygun bulmadı.Ben sanki en yakınımı kaybetmiş gibi yas duygusuna girdim.Taki eşim onu getirelim tamam diyene kadar.Gerçekten çok üzüldüm onu orada öksüz bırakmamıza.Umarım buraya alışır.Ama alışamazmış gibi bir duygu var içimde.Çünkü o mahalle onun evi gibiydi ve oradaki iş yerimiz..iş ruhsatını alırken epey zorluk çıktı.hasta olmam bunu zorlaştıran sebeplerden.ve geçmişte yapılan hatalar da var tabi.bunlarla uğraşırken kedim mecburen orada kaldı.
Bir süre daha kedimizi getiremeyeceğiz sanırım..hemen her akşam onu görmeye eski iş adresine gidiyoruz.Bizi görür görmez koşarak gelişini görmelisiniz..mahallade bir kız çocuğu bu duruma şaşırmıştı geçenlerde.Onu bir köpek sanmış.Koşarak gelmesini ve bizi tanımasını ve yakınlığını köpeğe benzetmiş..ne şirin kedi diye o da sevdi bizimle kedimizi..hatta ben bunu sitemize götürmek istiyorum dedi..bunu yapma çünkü ben onu çok seviyorum ve yakında onu götüreceğim dedim.Ama dediğim gibi içimden bir ses buraya aşlıamaz diyor..alışamazsa eski yerine götürmek zorunda kalırız.orada ona bakanlar var.pek aç kalmıyor.ama bizim gibi orada ona kimse bakmaz malesef.
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cum 15 Mar, 16:11

güzin yazdı:
Cum 15 Mar, 15:59
güzin yazdı:
Çrş 13 Mar, 17:06
Bir süre daha kedimizi getiremeyeceğiz sanırım..hemen her akşam onu görmeye eski iş adresine gidiyoruz.Bizi görür görmez koşarak gelişini görmelisiniz..mahallade bir kız çocuğu bu duruma şaşırmıştı geçenlerde.Onu bir köpek sanmış.Koşarak gelmesini ve bizi tanımasını ve yakınlığını köpeğe benzetmiş..ne şirin kedi diye o da sevdi bizimle kedimizi..hatta ben bunu sitemize götürmek istiyorum dedi..bunu yapma çünkü ben onu çok seviyorum ve yakında onu götüreceğim dedim.Ama dediğim gibi içimden bir ses buraya aşlıamaz diyor..alışamazsa eski yerine götürmek zorunda kalırız.orada ona bakanlar var.pek aç kalmıyor.ama bizim gibi orada ona kimse bakmaz malesef.
Ama şu var..tuxedolar(diğer ismi felix) kucak kedisi değilmiş..çok fazla sevemiyoruz bu yüzden..kucakta durmuyor..başka türkü okşama vs. şeylerden de pek hoşlanmıyor..ama onu sevmemiz ve ilgimizi biliyor sanırım..uzaktan sevin diyen bir hali var..tuxedolar sahiplerinin duygusal durumunu hisseder ve ona göre davranırmış..diğer kediler negatiften kaçar mesela..ama tuxedolar sahiplerinin ruh haline göre davranır,ondan kaçmaz,sahibini rahatlatmaya çalışırmış..
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 13 May, 10:43

Kedim erkek bir kedi.Adı melaike(melake).Hayvanlar melek gibi olduğundan adını melake koydum.Bir de dişi kedim var.Aslında o melakeden yakın davranıyordu bana.ama cinsi tuxedo değil.tekir cinsi.iş yerinin önünde oturuyordum bazen.bu tekir kedi gelip sandalyemin altına yada yanına oturuyordu.ayaklarımda dolanıp yatıp yuvarlanıp oyun ediyordu bana.hep yanımda duruyordu.ve benden başka kimseye gitmiyordu.melakeyi ziyarete gittiğimizde bu dişi tekir kedide geliyor.ikiside koşarak geliyor bizi görünce.melakeyi hala yeni adrese getirmedik.korkuyoruz yeni yere alışamaz,kaybolur diye.ama getireceğiz sanırım yinede.
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Sal 21 May, 12:40

Melake ve dişi kediden başka kedilerde var baktığımız eski adreste.Ama melake ve dişi kedi bize daha yakın davranıyor.Sanki ev kedisi gibi insana yakınlar.Diğerleri yabani ve bizden korkuyorlar.Bu kedilerden bahsettiğim dişi kedi ve diğer kedinin yavruları var.Yukarıda bahsettiğim dişi kedinin yavrularını görmedim.Ama başka bir kedinin 4 yavrusunu gördük.Daha çok küçükler.Kendilerini savunamayacak kadar küçükler.Ve çok sevimliler.Bayıldık eşimle bu yavrulara.Ve biri melakenin cinsinden:).Bir felix yani.Sanırım melakenin yavrusu:).Hayvanlar bana yaşam sevinci veren nadir şeylerden.Bir de evimizin havalandırma bacasına kumru yuva yapmış.Yavrularının cıvıltısı ve annelerinin kumru sesi çok güzel.eşim ve ben bunlarla mutlu oluyoruz.O da çok seviyor hayvanları.Yay burçları hayvanları çok severmiş zaten.Ve oturduğumuz mahhallede tekir bir kedinin felix cinsi yavrusunu gördüm dün.Bu yaşıma geldim,melakeyi tanımdan önce hiç siyah beyaz kedi varlığına dikkat etmemişim.Türkiyede çok rastlanan bir cinsmiş felix.Ve gittikçe sayıları artıyor sanırım:)Ben bu kedi cinsini tanıdıktan sonra sanki bu çoğalma ivme kazandı gibi:)
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com