KARINCA KENDİNİ KOPYALIYOR...

Kategoriler Dışındaki Genel Konularla İlgili Araştırma Yazıları.
Kullanıcı avatarı
muzip_yay
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1983
Yaş: 42
Kayıt: Prş 19 Nis, 11:37

KARINCA KENDİNİ KOPYALIYOR...

Okunmamış mesaj gönderen muzip_yay » Pzr 13 May, 18:55

İsviçreli araştırmacılar, bir karınca türünün doğal genetik kopyalama yoluyla ürediğini belirledi. Nature dergisinin son sayısındaki makaleye göre, Kuzey Amerika, Batı Afrika ve Galapagos Adaları'nda yaşayan 'Wasmannia auropunctuta'ların kraliçeleri, kısır işçi karıncalar üretmek için erkeklerin spermlerini kullanıyor. Kraliçe karıncalar, 'yeni kraliçeler üretmek için ise sperm kullanmıyor, kızlarına tamamen kendi genlerini aktarıyor.
Erkek karıncalar da kendi genlerini aktarmanın yolunu bulmuş. Erkek yumurtada anne genleri bertaraf ediliyor, böylece genetik bakımdan tamamen erkeğe benzer kopyalar ürüyor. Bunun tespit edilen ilk doğal genetik kopyalama hadisesi olduğunu belirten profesör Laurent Keller "Bu durum milyonlarca yıl sürmüş bir evrimin sonucu olmalı" dedi.Son cümle çok enteresan.. diyor ki ; {Bunun tespit edilen ilk doğal genetik kopyalama hadisesi olduğunu belirten profesör Laurent Keller "Bu durum milyonlarca yıl sürmüş bir evrimin sonucu olmalı" dedi.}

EVRİM EVRİM EVRİM.. EVET HAKLISINIZ HAYVANLAR DA İNSANLAR GİBİ ZEKA TAŞIYOR O YÜZDEN ONLARNDA TOPLANIP ÇALIŞMA YAPMASI DENEYLER YAPMASI VE KENDİMİZİ NASIL GELİŞTİREBİLİRİZ DİYE ÇALIŞMASI DOĞAL DEMİ??? ACABA HANGİ BİLİMSEL LABORATUVARLARDA KEŞFTTİLER BU YÖNTEMLE KOPYALANABİLECEKLERİNİ????

BİR YÜCE YARATICININ BUNU BÖYLE YARATMIŞ OLACAĞINI AKIL ETMEK İSTEMİYORLAR ANLAŞILAN.. İBRETLİK BİR OLAY.. İNSANLAR ŞU GÜNLERDE KROMOZOMLARLA OYNAYARAK KENDİLERİNİ KOPYALAMAYA ÇALIŞADURSUNLAR ALLAH O İŞİ YAPMAYI O MİNİK ÜZERİNE BASIP GEÇTİĞİMİZ KARINCALARA ÇOKKKTAAANNN NASİP ETMİŞ..

ANLAYANA SİVRİ SNEK SAZ ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ.. SEVGİYLE KALIN..


DOLU KIRAR GEÇER AMA YAĞMUR GONCA GÜLLER AÇTIRIR...


Kullanıcı avatarı
No.SympaThy
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1027
Yaş: 36
Kayıt: Prş 15 Mar, 02:04

Okunmamış mesaj gönderen No.SympaThy » Pzr 13 May, 19:09

bu guzel paylasim icin tesekkurler muzipcim:)

Kullanıcı avatarı
tutku
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 979
Yaş: 36
Kayıt: Cmt 16 Ara, 17:25

Okunmamış mesaj gönderen tutku » Pzt 14 May, 12:41

artık "inek sinekten,öcü böcüden,kavak agacı maydonozdan,insan maymundan geldi " gibi saçma düşünceler kalmadı.hala öyle iddia edenler de inattan dolayı olsa gerek.zira Ebu Cehil de biliyordu ama inadından inkar ediyordu.
KUR'AN'IN SÖNMEZ VE SÖNDÜRÜLMEZ MANEVİ BİR GÜNEŞ OLDUĞUNU BÜTÜN DÜNYAYA GÖSTERECEĞİM VE İSBAT EDECEĞİM!...

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (1900)

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Pzt 14 May, 15:46

Bütün bunlar zaten ayetlerde bahsedilen gözünü açıp görmesini bilenler için elbetteki bir ders taşıyan şeyler. bilim bile şimdi gerisinde kaldığı hissiyatın ışığında kendisinden şüphe eder hale gelmiştir. mevlana nın 1000 yıl önce hissiyatıyla varmış olduğu kuantum insanı bugün avrupa medeniyeti ilk defa değinmektedir. ne kadar gerideler...ne kadarrr... ve aynı Mevlana "ben Hz.Muhammed(s.a.v.)in ayağının tozuyum " demiştir. bakalım bunu ne zaman keşfedecekler...ona ışık olan Kitabından Işığının Güneşinden ki o Hz.Muhammed(S.A.V.)dir. ondan ayırıp apayrı bir filozofmuş gbi değerlendirmeye çalışanlar hiçbir zaman onun felsefesinin kıyısından geçemez.


Cevapla

“Araştırma Genel Konular” sayfasına dön