IQ seviyesi 150 üzeri kimler var

Sizce Akrep Olmak ?
yeşilgöz_
Mesajlar: 38
Yaş: 44
Kayıt: Prş 30 Kas, 14:52

IQ seviyesi 150 üzeri kimler var

Okunmamış mesaj gönderen yeşilgöz_ » Pzr 10 Şub, 19:21

iletişimve bilgi çağı içerisinde yaşandığı söylenirken.kim daha çok iletişim becerisine ihtiyaç duyuyor.zeki olup aklını kullananlar mı?yoksa IQseviyesi düşük olup varlıklarını iletişimle ortaya çıkarıp sonra da anlamakta güçlük çektikleri insanlardan kendilerini soyutlamak mı? yalnızlık bir kader mi yoksa toplumun kabul etmediği üstünzekanın ürünümü?
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Pzr 10 Şub, 22:33

Günümüzde tek başına IQ hiçbir şey ifade etmiyor. Yanında mutlaka EQ'nunda gelişmiş veya iyi olması gerekiyor. Genelde sektörlerin büyük kısmı EQ'ya bakar. IQ'nun önemli olduğu alanlarsa gözden ırak tepe işler.
Özellikle ülkemizde her ne kadar çok bilinmeyen bir tabir olsada EQ çoğunlukla tercih edilir. Yani kendini iyi sunma ve reklamını yapabilme konusu.

Yalnızlıkla Kader konusu konuyu biraz dağıtıyor. Herşeyden önce bu hayatta elimizde olan ve olmayan meseleler var. Cüz-i irademizle elimizden olan konular içerisinde Yalnızlığın bir kader olduğu ifadesi yanlış olacaktır. Neticede bu hayatta bizlere sunulmuş olan seçenekler var. Tercihi fıtri ölçüler çerçevesinde biz yaparız.

Kısaca Yalnızlık var Yalnızlık var. Kimisi için işkence, karanlık bir kuyu, kaçılması gereken bir olgu Kimi için de kozasında dirilmeyi bekleyen bir kelebek.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

yeşilgöz_
Mesajlar: 38
Yaş: 44
Kayıt: Prş 30 Kas, 14:52

Okunmamış mesaj gönderen yeşilgöz_ » Pzr 10 Şub, 23:46

eq nun kullanım alanının geniş ve etkin olduğu halihazırda bilinen bir gerçek,fakat bu eq nun kriterlerindeki farkındalıklar neler ve kimler belirliyor?ifademdeki kader kelimesini ne için kullandığım anlaşılırsa sevinirim

Kullanıcı avatarı
LeeCH
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 135
Yaş: 34
Kayıt: Çrş 06 Şub, 14:42

Okunmamış mesaj gönderen LeeCH » Cmt 23 Şub, 00:43

bir insanda duygusal zeka mevcut olsada zeka ve kendini ifade edebilme beceri olmadıktan sonra bı ıse yaramaz kendini sunma ve tanıtım b ecerisi ikisini birden ister bnce
We entry where you say to hell everynight....We're Mad as Hell, and We're Not Going to Take It Anymore...

Kullanıcı avatarı
_destina_
Mesajlar: 64
Yaş: 41
Kayıt: Sal 19 Şub, 07:19

Okunmamış mesaj gönderen _destina_ » Cmt 23 Şub, 01:57

LeeCH arkadaşım, duygusal zeka demek zaten kendini iyi ifade edebilmek demektir bir nevi..Ve empati kurabilmek, duyarlılık, uzlaşma kabiliyeti, tolerans vs. vs. vs. örnekleri çoğaltabiliriz. Bence IQ kadar EQ da önemli hatta IQ 2.sıradadır bana kalırsa..


Cevapla

“Akrep Olmak” sayfasına dön