Akreplerde Yalnızlık, Akrep Burcu ve Yalnızlık

akrepler neden hep yalnız kalırlar, akrepler neden yalnızdır, akrep burcu yalnız kalır, akrep burcu ve yalnızlık, akrep burcu insanları neden yalnızdır, akrep burcu neden yalnız kalmak ister, akrep burcu yalnız kalmak, yalnız kalma isteği, sürekli yalnız kalmayı istemek

Yalnızlık Neye, Kime Göre Normal veya Anormaldir. Gereklilik mi? İhtiyaç mı? Seçim mi? Yalnızlık Bizi Anormal Yapar mı?
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Akreplerde Yalnızlık, Akrep Burcu ve Yalnızlık

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cum 09 Eyl, 09:37

Resim

Akreplerde Yalnızlık, Akrep Burcu ve Yalnızlık

Biz akrepler için yalnızlık normaldir ve bir ihtiyaçtır. Çünkü kendimizi hayatın akışından arada bir çekip durum değerlendirmesi yapmamız kendimizi toparlamamız, enerji biriktirmemiz gerekir. Peki ya neden yalnızlık bu kadar anormal görülür?

Toplum olarak bizler hala sürü psikolojisine sahip bir milletiz. Birlikte hareket etmeli, hemen hemen herşeyimiz aynı olmalı ve aynı noktalarda birleşmeliyiz. Geri kalmış veya gelişmekte olan toplumlarda bu hep böyledir. "Herkes Aynı Olmalı" bunu değiştiremezsiniz. Değiştirirseniz toplum dışında kalırsınız. Farklıysanız hemen göze batarsınız ve önünüze gelen herkes tarafından eleştirilirsiniz. İşte bu eleştiri oklarını çeken konulardan birisi de YALNIZLIKtır.

"Yalnız mısın? Aaaa niye?", "Nasıl yapıyorsun tek başına?", "Korkmuyor musun?", "Manyak mısın?", "Hasta mısın sen ya?" "Yalnız kalınır mı olum", "Azcız şöyle millet içine çık, çok yalnızsın", "Nolacak senin bu halin?" ..... diye uzayıp giden sözler duyarsınız ve aslında bilmeden sizi Anormal hissine kaptırıp daha da yalnız yaparlar. Çünkü insan doğası itibariyle hele bir de Akrep gibi herşeyin tersini yapan inat birisi için yalnızlık artık bir yaşam tarzı haline gelir.

Yalnızlık Akrepler için Normal midir?

Akrepler için yalnızlık normaldir. Çünkü fıtri açıdan uzun bir süre yalnız kalmadığımızda kendimizi kaybederiz ve hayatta bocalamaya başlarız. Gerçekte her insanın arada bir yalnız kalıp kendisini dinlemesi, kendisini toparlaması gerekir. Bu durum akrepler için daha da önemlidir ve zihnine aldığı negatif enerjileri boşaltması sağlıklı bir yaşam için gereklidir.

Peki neden yalnızlık normal karşılanmaz? Cevabı çok basit. 100 kişinin beyaz giydiğini bir kişinin siyah giydiğini düşünün. Beyaz giyenler sizi anlayabilir mi? Anlamaları için sizi siyah giymeye iten nedenlerin onlar içinde olması gereklidir. Yalnızlık ta bunun gibidir. Nasıl ki erkeklerin saç uzatması, küpe takması çok sık görülen bir durum olmadığı için yadırganır Yalnız kalmakta pek sık görülen bir durum olmadığı veya insanların büyük kısmı yalnızlıktan korktuğu ve ihtiyaç duymadığı ve hayatı yalnız başlarına göğüsleme becerileri olmadığı için yadırganır. Yalnızlık bir maharettir aslında. Çok az insan hayatı yalnız başına göğüsleyebilir. İnsanların büyük kısmı kendilerini daha güçlü hissedebilmeleri için birilerine, gruplara ihtiyaç duyarlar. Akreplerde böyle bir tutumu çok nadir görürsünüz. Başkalarına ihtiyaçları olduğu için değil de daha çok idealleri için grup içinde olurlar.

İnsanların büyük kısmı yalnız olduklarına mutsuz ve umutsuz oldukları etraflarında onları teskin edecek birileri olmadığı için, yardımcı olacak birileri olmadığı için bunalıma girdiklerinden her yalnız olanı da kendileri gibi zannedip genelleme yaparak değerlendirirler. Oysa akreplere baktığınızda çok nadiren başkalarına ihtiyaç duyarlar. Onlar her işi kendileri yapmak isterler ve yaparlar.

Akrepler ancak kendilerine yeni beceri kazandıracak ve yeni bakış açısı getirecek ve yeni dünyalar kazandıracak insanlarla birlikte olurlar. Almaları gerekeni alırlar ve sonra tekrar hayatlarına dönerler. Öğrendiklerini, edindiklerini kendi dünyalarında tek başına ayakta kalmak için uygularlar. Bir sorun veya problem olduğunda bunu başkalarına ihtiyaç duymadan kendileri çözmek isterler. İsterler çünkü başkalarından yardım almak (bazı durumlar hariç) onurlu ve gururlu insanlar oldukları için acziyet anlamına gelir. Bu nedenle genelde her işlerini kendileri yapmak isterler. Onlar için yalnızlık hayatı tek başına göğüslemek, kendi krallıklarının kralı olmaktır. Bir grup içerisinde yer alıp grubun liderlik mücadelesini izleyip gülmektense kendi krallığının kralı olmak daha caziptir.

Areplerde yalnızlığın bir nedi de. Sosyal anlamda akrepler kişisel mücadeleleri pek istemezler. Çünkü bu onlar için extra gereksiz enerji kaybıdır. Bir grup içerisinde Bir akrep varsa mutlaka o gruba yön vermek isteyecektir. Bu yön verme isteği Koçlar, Aslanlar veya Kovalar gibi açıktan değil Gizlidir. Ön planda olup hedef olmaktansa Perde arkasına geçip ipleri elde tutmak onlar için daha güvenlidir. Ancak grup içerisinde akrep bunu gerçekleştiremezse ki bu nadirdir.

Derin psikolojik çatışmalar başlayacak bu da akrebi gizli planlara "bunu nasıl bir taktikle yapabilirim" gibi derin düşüncelere sevk edecek ve zihni yorulmaya neden olacaktır. Eğer bir akrep böyle bir mücadeleye girmişse önünde engel tanımayacak gerekirse muhataplarını gayri meşru yollarla ezip geçmenin yollarını arayacaktır. Karşıdakiler kartlarını açık oynarken Akrepler bunu gizli yapacak ve kimse bu durumu farketmeden en umulmaz bir zamanda darbe indirmeyle son bulacaktır. Her ne şekilde olursa olsun Akrep bu gibi meseleleri boşa zaman kaybı ve gereksiz gördüğü için (eğer bir hedefi yoksa) grup içerisinde yer almak istemeyecek ve yalnızlığı tercih edecektir.

Yalnızlık Kaçış mıdır? Acizlik midir?

Bir yerde kaçış diyebiliriz. Ama acizlik asla. Çünkü her insan yalnızlığı kaldırabilecek güce sahip değildir. Yalnız yaşamak ayrı bir beceri ister. Ama sosyal açıdan bir yere kadar kaçış diyebiliriz. Yukarıda da belirttiğim gibi sosyal ilişkilerde her zama nsürtüşme ve çatışmalar vardır. İki insanın bir araya gelmesi dahi psikolojik savaşları beraberinde getirir. Birden fazla insanın yer aldığı tüm gruplarda mutlaka, ister açık olsun ister kapalı lider gereksinimi ortaya çıkmaktadır. Bir yönlendirene ihtiyaç duyulur.

Akrepler Asla yönetilmekten hoşlanmazlar. Yönetebilecekleri gruplar içerisinde dahi uzun süre bulunmaktan kaçınırlar çünkü bir şekilde zayıflıklarının ortaya çıkmasını ve liderliğinin sarsılmasını önlemek isterler. Gizli veya açıktan yönetemeyecekleri ortamdan uzak durmayı tercih ederler. Akrepler için grup; kimsenin kimseyi etkilemeye çalışmadığı, kimsenin kimseyi yönetmeye kalkışmadığı herkesin özgür iradesine saygu duyulduğu gruplar idealdir ve genelde de etraflarındaki kişileri bu tip insanlardan seçerler. Onun dışında genelde sosyal ve kişisel çatışmaları gereksiz buldukları için yalnızlık onlar için (gereksiz olanı yapmaktansa) bir kaçış denilebilir.!

Yalnızlık Bizi Anormal Yapar mı?

Eğer sosyal veya psikolojik rahatsızlıklardan dolayı bir insan yalnızlığı tercih etmişse o kişiyi anormal yapar ama Akrepler için yalnızlık gerekli olduğu, sadece yalnızlığı anlamayan ve pek sık gördükleri bir durum olmadığı için onların gözünde anormal yapar. Gerçekte bizi anormal yapmaz.

Üniversite yıllarında ben yalnız evde kaldım. Ve bu durumu tam 4 sene boyunca arkadaşlara açıklamaya anlatmaya çalıştığım halde gene de anlayamadılar. Çünkü bu onların pek sık gördükleri bir durum değildi. Yalnız kalmamı eleştiren arkadaşların büyük kısmı, kız arkadaşıyla tartıştığında, babasıyla tartıştığında, bir sorunu veya problemi olduğunda benim yalnız mekanımı tercih ederlerdi. Hem eleştirir hem de tercih ederlerdi. Neden ama? Çünkü insanların zaman zaman sorunlarını kafalarında değerlendirmeye, herşeye dışarıdan bakan birine ihtiyaçları vardır.

Akreplerin büyük kısmı kendilerini sorguladıkları dönemlerde "Ben niye hep yalnızım", "ben de bir sorun mu var" diye kendilerini sorgular. Bir çoğu da sorunu kendilerinde görüp kendi fıtratlarına uygun olmayan yollarla bunu çözmeye çalışırlar. Hayır yalnızlık anormallik değil bizim yaşam biçimimizdir. Biz ancak bu şekilde daha sağlıklı olabiliriz. (yalnızlıktan kasıt sürekli ve tamamiyle toplum dışında kalmak değildir. Gerekli olduğunda, gerekli zamanlarda ve tercihen yalnızlıktır)

Akrepler çok hassas insanlardır. Normalde ikili ve sosyal ilişkilerde herkesin göremediği, algılayamadığı ayrıntıları görebildikleri için çok çabuk kırılır veya incinirler. Bunu da öfkeyle halletmeye çalışırlar. Birisiyle konuşurken o insanın mimiklerinden, konuşmalarından aslında konuştuklarından çok daha farklı bir insan olduğunu anlayabilirler. Veya bir ortama girdiklerinde o ortamdaki Negatif enerjiyi farkedebilirler. Bu da acı çekmektense, insanların yüzüne karşı farklı zihninde farklı iki yüzlü olmalarını görmektense onlarla sadece gerektiğinde ve ihtiyaçları için birlikte olmalarına neden olur. Gereksinimleri bittiğinde de tekrar dünyalarına çekilirler...

Sözün özü, yalnızlık sosyal açıdan anormal olsa da bizler için normaldir. Her zaman başkalarının bizleri anlamalarını bekleyip onlar gibi olmaya çalışarak dengemizi bozmaktansa kendimizi ve ihtiyaçlarımızı kabullenip ona göre hareket etmemiz bizler için çok daha sağlıklı olacaktır.
En son Yönetici tarafından Cum 09 Eyl, 10:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.


"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"


Kullanıcı avatarı
AKREP56
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2142
Kayıt: Pzt 23 May, 10:13

Okunmamış mesaj gönderen AKREP56 » Cum 09 Eyl, 09:55

evet can, akrepler zaman zaman yalnız kalmalılar, kalıyorlarda, bunu mutlaka yapıyorlar, isteyerek yapıyorlar. Kendisi ile, toplumla ve yaşamın içinde olan herşeyle hesaplaşmaları gerekiyor, işte o yalnız kaldıklarında onu yapıyorlar. Orada durum değerlendirmesi yapıyor, strateji belirliyorlar. Onun için akrepler sıradan değillerya:))
AKREP56

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cum 09 Eyl, 10:50

Evet sıradan olmadıkları için her zaman her yerde farkediliyorlar. Bazen de birileri tarafından "bu toplum dışı, bu farklı, bu bizden değil" diye dışlanıyorlar. Yaşamı iyi bir şekilde değerlendirip ona göre hareket edenler yaşamın üsdatlarıdırlar.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
AKREP56
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2142
Kayıt: Pzt 23 May, 10:13

Okunmamış mesaj gönderen AKREP56 » Cum 09 Eyl, 10:56

Şöyle bir gözlem yapın ve etrafa bir bakın. Kral'ın söylediği o dışlanma ortamı ile ilgili tanık olduğunuz bir olay varsa, orada dışlamaya çalışan kişininde kesinlikle saygı duyduğunu, ama çıkarlar çatışmasından kaynaklanan bir dışlamaya gitmeye çalıştığını göreceksiniz. İnanın ben bunun çok örneğini yaşadım ve izledim.
AKREP56

Kullanıcı avatarı
Jasmine
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 263
Yaş: 45
Kayıt: Cmt 10 Eyl, 22:03

Okunmamış mesaj gönderen Jasmine » Cmt 10 Eyl, 22:44

Çok güzel tespitler bunlar tümüne aynen katılıyorum. Yalnızlığı acizlik olarak görenler aslında yalnızken hayatta kalmayı beceremeyen, kendilerine tutunacak dal arayanlardır.

Akrepler Hayat Ustalarıdır.


Kullanıcı avatarı
AKREP56
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2142
Kayıt: Pzt 23 May, 10:13

Okunmamış mesaj gönderen AKREP56 » Cmt 10 Eyl, 23:29

jasmine, çok güçlü bir yapın hissediliyor, silahlarını çok iyi kullandığını sanıyorum, iyiki geldin:)
AKREP56

Kullanıcı avatarı
Jasmine
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 263
Yaş: 45
Kayıt: Cmt 10 Eyl, 22:03

Okunmamış mesaj gönderen Jasmine » Pzr 11 Eyl, 00:19

Teşekkürler... Biraz öyledir.

Kullanıcı avatarı
AKREP56
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2142
Kayıt: Pzt 23 May, 10:13

Okunmamış mesaj gönderen AKREP56 » Pzt 12 Eyl, 10:35

:)çokda mütevazisin.
AKREP56

Kullanıcı avatarı
Jasmine
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 263
Yaş: 45
Kayıt: Cmt 10 Eyl, 22:03

Okunmamış mesaj gönderen Jasmine » Pzt 12 Eyl, 16:06

:) Nasıl derlerdi. Teveccühünüz

Sizler olmasa idiniz gelir miydim hiç. Genelde pek takılmam forum sitelerine. Bana hitap ettiği için geldim. İyi de etmişim. İnsanı anlayanların ve anlattıklarını anlayacak birilerinin olduğunu bilmek güzel

Kullanıcı avatarı
AKREP56
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2142
Kayıt: Pzt 23 May, 10:13

Okunmamış mesaj gönderen AKREP56 » Pzt 12 Eyl, 16:45

evet can, aynı frekansı yakalamak değilmi:)
AKREP56

Kullanıcı avatarı
Şehvet
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 411
Yaş: 44
Kayıt: Prş 24 Şub, 01:59

Okunmamış mesaj gönderen Şehvet » Pzt 12 Eyl, 18:21

Yalnızlığı sevenlerin ve özellikle bizlerin en büyük sorunu anlaşılamamak ve yanlış anlaşılmak. AkrepKral'ında dediği gibi bireyi ön plana çıkarmayan toplumsalcı yapı içerisinde birey olarak hareket edenler ve tabiki bizler hemen göze batıyoruz. Ne ailenize ne arkadaşlarınıza ne de çevrenize bunu bir türlü anlatamıyorsunuz. Bir de bizim insanımızda kötü bir huy vardır. Herkesi kendisi gibi olsun ister. Olmadı mı? O zaman Sen benden değilsin deyip yabancı ilan eder. Herkes aynı olmak zorunda değil. Herkes aynı şekilde hareket etmek zorunda değil. İstediğim zaman istediğimi yapar istediğim şekilde yalnız veya kalabalık içerisinde olurum. Bunu belirleyecek olan başkaları değildir ki.

Birey özgür bırakıldığında mutlu ve başarılı olur. Baskı ise normalde olmayanı da anormalce ortaya çıkartır. Yalnızlık bizim için bir gereksinimse artık İnatsal bir zorunluluk haline gelir.
"Eğer bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir"

Akrep Krallığı

dlZAl
Mesajlar: 11
Yaş: 41
Kayıt: Cum 09 Eyl, 19:08

Okunmamış mesaj gönderen dlZAl » Cum 16 Eyl, 01:54

Akreplerin Yalnızlığı hakkında çok güzel bir çalışma olmuş AkrepKral ellerine sağlık.

Toplum kendinden olmayanı her zaman dışlamıştır. Burda önemli olan Gerçekten de Toplum tarafından mı yalnızlığa itiliyoruz yoksa Yalnızlığımı tercih ediyoruz. Bu çok önemli bir ayrım.

Kullanıcı avatarı
Akrep_Sibel
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 206
Yaş: 43
Kayıt: Sal 01 Mar, 22:14

Okunmamış mesaj gönderen Akrep_Sibel » Pzt 19 Eyl, 19:35

Tebrikler AkrepKral Çok güzel, ayrıntılı ve gerçekçi bir analiz yapmışsın.

Bazen çok merak ederim. Biz akrepler gerçekten dışarıdan görüldüğü gibi miyiz yoksa kendimizi mi kandırıyoruz. Bazen kendimi bu dünyaya çok yabancı hissediyorum. Anlaşılmak çok zor. Herkes çevresini görmek istediği gibi görüyorsa biz mi azınlıktayız, bu kadar çok sayıda insan mı bizi hep aynı gözle görüyor. Anlayamadım bir türlü.
"Ve Bir Gün Gecenin İçinden Acı Bir Çığlıkla Çıka Geldik. Dünya Bizi Bekliyordu. İki Kıskacımın Arasında Diz Çöktü ve Ayaklarıma Kapandı"

Kullanıcı avatarı
TutanKamon
Mesajlar: 94
Yaş: 41
Kayıt: Pzr 29 May, 02:26

Okunmamış mesaj gönderen TutanKamon » Sal 20 Eyl, 16:18

Bir bilge demiş ki;

"Yalnızlığımla beni başbaşa bırakın, O zaman daha çok ben oluyorum. Siz herkes olmaya devam edin"

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Çrş 21 Eyl, 13:04

çok güzel bir söz tutankamon.


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Akrep Burcunda Yalnızlık ve Yalnızlık Tutkusu” sayfasına dön