ne kadar kıskançsınız?

Kimse Akrep Kadar Kıskanç Olabilir mi? Yoksa Sahiplenici miydi? Aşırı Sahiplenmeyi İstemeyen mi Yoksa Sahiplenen mi Suçlu? Sahiplenilmemekten Şikayetçi Olanlar Daha Fazla Değil mi?
Kullanıcı avatarı
ebruayse
Mesajlar: 14
Yaş: 50
Kayıt: Prş 12 Oca, 22:48

Okunmamış mesaj gönderen ebruayse » Çrş 18 Oca, 20:51

tşk ederim gece akrebi..
elimden geleni yapacağım:)

svg.
POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Çrş 18 Oca, 23:43

hoş geldin akrep bayanı.keskin zekandan ve sivri dilinden allaha sığınır: )zararsız ziyansız ve dostça bir paylaşım dilerim.

Kullanıcı avatarı
Akrep_Gentle
Mesajlar: 4
Yaş: 48
Kayıt: Çrş 18 Oca, 01:12

Okunmamış mesaj gönderen Akrep_Gentle » Prş 19 Oca, 03:50

haddime olmadan kiskanclik konusunda bende bir iki satir yazarak kendi görüsümü belirtmek isterim yüksek müsadenizle,herkesin hersey hakkinda oldugu gibi bu konudada görüs acilari kesin ayridir,fakat insanlarin genel olarak dogasinda yokmu kiskanclik?...bence seven insan kiskanir derim,taaki sevdigin kisi kiskandiracak davranislarda bulunmuyorsa ozaman kiskancliklar yersiz diye düsünüyorum.

Kullanıcı avatarı
MoonScorpion
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 220
Yaş: 43
Kayıt: Cum 25 Mar, 22:19

Okunmamış mesaj gönderen MoonScorpion » Prş 16 Şub, 06:33

Bir başkasının ortaklığına, üstün durumda görünmesine dayanamamak,
Yalnız kendini düşünen, kendi çıkarlarını herkesinkinden üstün tutan.

İmrenmek: onda var bende neden yok, çalış seninde olur.

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Prş 16 Şub, 09:51

Kıskançlık güvensizlikten kaynaklanır kendine yada karşındakine güven duygusu henüz oluşmadıysa yani. Bir ilişkinin başlangıcında görülmesi doğaldır bu anlamda ama uzun zamandır süren bir ilişkide var ise oturup tahlil yapmalı. Zira güven duygusunun bir türlü oluşmadığı yerde akrep durmaz...


Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 595
Yaş: 50
Kayıt: Sal 11 Eki, 16:37

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Prş 16 Şub, 10:18

Zira güven duygusunun bir türlü oluşmadığı yerde akrep durmaz...

kesinlikle :)
UTANDIĞIN ŞEYİ YAPMA,YAPIYORSAN SÖYLEMEKTEN UTANMA!

Kullanıcı avatarı
g_candan
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 216
Yaş: 41
Kayıt: Sal 31 May, 18:29

Okunmamış mesaj gönderen g_candan » Prş 16 Şub, 10:40

ben akrep değilim ama gerçekten çok kıskancım bu gerçek anlamda sevdiğim ve değer verdiğim kişiye karşı.
kıskandığım an gözüm hiçbirşeyi görmüyor elimde değil :(

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Prş 23 Şub, 13:54

akrep, bufalo ve bayanlar dikkatimi çekmeye başladı nedense,yoksa meydana gelen değişimle akrep portal çekim alanınamı girdik? selin ,ebruayşe ve ben...

Kullanıcı avatarı
huysuz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2631
Yaş: 42
Kayıt: Pzr 08 Oca, 12:20

Okunmamış mesaj gönderen huysuz » Prş 23 Şub, 20:58

hepinizi kıskanıyorummm:D
Cevap yazarken düşün ve öyle yaz. Konuşmadan önce anla ve öyle konuş.

Kullanıcı avatarı
huysuz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2631
Yaş: 42
Kayıt: Pzr 08 Oca, 12:20

Okunmamış mesaj gönderen huysuz » Prş 23 Şub, 21:22

KISKAÇLARA ÖZEL

Her insanın doğasında var kıskançlık. Ancak fazlası hem kendimize hem de sevgilinize zararlı. Peki bu duyguyu nasıl kontrol altına almalı? İşte size kıskançlığı tatlı bir duyguya dönüştürecek formüller

Kadın yada erkek fark etmez,aşkın en doğal ve belkide en tehlikeli duygusudur kıskançlık.Sevdiğiniz kişinin ilgisini başkasına yöneldiğini gördüğünüzde ister istemez bu duyguya kaptırırsınız kendinizi.Elbette,küçük kıskançlıklar aşka hoş tadlar katar.Ama işi biraz abartırsınız ve kıskançlığın esiri olursanız hiç de hoş olmayan olaylar yaşarsınız.

Neden kaynaklanıyor?

Aşırı kıskanç insanlara şöyle bir bakın.Bunların çoğu hiçbir konuda kendine güvenemeyen insanlardır.Başkalarının kendilerinden üstün olabileceği fikri onları deli eder .Sevgilisinin kendinden üstün birisine kapılabileceği duygusuyla çıldırırlar.Sonuç olarakta çeşitli baskılarla onun başkalarıyla iletişimini engelleyip dünyasındaki tek insan olmanın planlarını yaparlar.Akılları sıra sevgilileri kimseyi görmezse yada kimseyle konuşmazsa sonsuza dek kendileriyle olacaktır.Bir de çevrenin yada içinde bulunduğu toplumun baskısıyla kıskanç davrananlar vardır.Ancak ben aşkın hiçbir şekilde sınır ve kural tanımadığını savunduğum için 'cesaretsiz ve zayıf' olarak nitelendirdiğim bu insanları ciddiye almıyorum.

Nelere mal olur?

Şimdi sevgilinize nasıl aşık olduğunuzu ,onun en çok hangi davranışlarını sevdiğinizi bir kez daha düşünün.Diyelim ki onu kalabalık bir ortamda,onlarca kişiyla sohbet ederken tanıdınız.Ve sosyalliği,ataklığı,cana yakınlığı ilginizi çekti.Ama birlikte olmaya başladıktan sonra onun aynı tavırlar içinde olması sizi rahatsız ediyor .Çünkü onu kıskanıyorsunuz ve değişmesini istiyorsunuz .O da yine sizi çok sevdiğinden değişmeyi kabul ediyor .İşte en büyük hata ...Bir süre sonra göreceksiniz ki o sosyal,o atak o cana yakın insan gitmiş ,yerine sizin sözünüzden çıkmayan yada öyle görünen biri gelmiş.Baskı sonucu meydana gelen bu değişim bir süre sonra her iki taraf içinde çekilmez hale gelecektir.Çünkü değiştiren kişi "Sen eskiden böyle değildin" deyip yakınmaya başlayacak,değişen kişiye eski günlerin özlemini duyacaktır.Ve kaçınılmaz sonuç olan ayrılıkçok geçmeden kapıyı çalacaktır.Oysa aşkta baş koşul karşınızdaki kişiyi olduğu gibi kabullenmektir.Her haliyle,her hareketiyle ve her düşüncesiyle...Unutmatınki değişim sadece iyiye doğru olduğunda değişimdir.

Nasıl engellenecek?

Öncelikle kendinize her konuda güvenmeniz gerekiyor.Unutmayın ki,siz sevgiliniz tarafından seçilmiş bir insansınız.Sadece bu bile başkalarından farklı olduğunuzu ortaya koyar. Üstelik o sizi kırasınız yada baskı kurasanız diye seçmedi. Ama yine de içimizde ki kıskançlık duygusunu bir türlü engelleyemiyorsunuz, bunu hafifletmnekten başka çareniz yok. Örneğin o çok sevdiği dekolte bluzü giymesini istemiyorsunuz. Bunu ona kesinlikle bu bluzu giyemezsin sözleriyle değil de bu bluz sana hiç yakışmıyor diyerek belli edin. Ama onunda karşılığında boğazına kadar kapalı siyah bir kazak giymesini beklemeyin.

Siz de katılın

Diyelim ki onun görüşlerini istemediğiniz bir arkadaşı ya da arkadaş grubu var. Onlarla buluşacaksınız siz de gidin. Kendinizi tanıştırın onun sevgiliniz olduğunu belli edin. Aynı şekilde katılmak istediği toplantılarda bulunun. Böylece o ortamlarda ne yaptığını kimle konuştuğunu görebilirsiniz. Aklınızda her hangi bir kuşku kalmayacağı gibi de kendinizi rahat hissedeceksiniz.

Ya Güvenilmezlik

Peki ya kıskanan değil de kıskanılan tarafsınız? Elbette kıskançlık duygusunun yok edilmesinde kıskanılan tarafın da çabası gerekiyor. Kıskançlığından yakındığınız sevgilinizi deiştirmek biraz da sizin elinizde. Öncelikle aşkta kararlı olmanız, ona sevdiğinizi hissetirmeniz, sevdiğinizinde size güvenmesini sağlayacaktır. Bunun en iyi yolu sevgi sözcüklerini bolca kullanmaktan geçer. Her fırsatta, her ortamda onu ne kadar çok sevdiğinizi, onunla ne kadar mutlu oldğunuzu söyleyin

Aşkı Kaybetmemek İçin

Kıskançlığı aşkı süsleyecek kadar yaşayın daha fazlası mutsuzluğun ilk adımı olacaktır. Kıskançlığınız önce sevgilinizi, sonra da sizi mutlu edecektir. Unutmayın, aşk hayatı zehir etmek için yaşanmaz. Şimdi sevgilinize sarılın ve onu sevdiğinizi bir kez daha söyleyin ve bugünden itibaren daha sağlıklı bir ilişki için de kıskançlığın sizi esir almasına izin vermeyin.
Cevap yazarken düşün ve öyle yaz. Konuşmadan önce anla ve öyle konuş.

Kullanıcı avatarı
MoonScorpion
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 220
Yaş: 43
Kayıt: Cum 25 Mar, 22:19

Okunmamış mesaj gönderen MoonScorpion » Cum 24 Şub, 10:52

kıskanırım seni ben, bu nasıl aşk allahım öleceğim derdimden

ırış
Mesajlar: 5
Yaş: 34
Kayıt: Sal 09 May, 23:00

Okunmamış mesaj gönderen ırış » Çrş 10 May, 22:21

akrep burcu değilim ama balık burcu olmamdan dolayı akrep burçlarıyla çok iyi anlasıyorum akreplerin kıskanç yapıda oldukları bir gerçek ama ileriye götürmezseler bu onlara yakışıyo

Armagedon

Okunmamış mesaj gönderen Armagedon » Prş 11 May, 10:26

ama ileriye götürmezseler bu onlara yakışıyo
:)

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Cum 12 May, 09:44

Akrep burcunun özelliklerinden biride olayların üzerine gitmesi ve kaşıması, altındaki baklayı çıkarması. Kıskançlık diğer burçların kıskançlığı anlamında bir durumla karşılaştığında zaten o ortamda durmaz akrep. mutlaka baklayı çıkartır. ancak akrep burcunun kıskançlığı diğer burçların yaşadığı kıskançlık gibi değil. sahiplenme, tutku, sevme, koruma, kaygılanma dolu olan kendine katma kendine ekleme kendi gibi düşünme diye açıklanabilecek bir başka duygu. Gerideki sayfaları okuyup dikkat ettim bu detayı gözden kaçırmışım ben. Diğer burçların yaşadığı tattığı anlamda bir kıskançlık değil benim tarif ettiğim ve bende olan. bana yada karşımdakine zarar vermiyor. annelik duygusu gibi bir şey..

Kullanıcı avatarı
errool
Mesajlar: 19
Yaş: 50
Kayıt: Çrş 20 Haz, 19:53

Okunmamış mesaj gönderen errool » Prş 21 Haz, 13:43

İnsanın doğasında vardır sahiplenmek ve sahiplenilmek duygusu ve doğal olarak sahiplendiğimiz şeyleride kıskanırız ama bu sadece sahiplenmeye değer gördüğümüz ve adeta bizim özelimiz olan kişi veya kişilerin bizde buldukları değerle alakalıdır. Sahiplenirim ve kimseye de bu düşüncem ile ilgili olarak söz söyletmem.
Hatalarımla varım...


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Akrep Burcunda Kıskançlık” sayfasına dön