akrepte duygu ve mantık nasıl işler?

Hangisi Daha Baskındır...?
Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

akrepte duygu ve mantık nasıl işler?

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Çrş 15 Kas, 23:31

size göre akrepler duygularıyla mı mantıklarıyla mı daha çok ön planda olurlar, siz kendinizi nasıl değerlendiriyorsunuz?
duygularla hareket etmek akrebe ne kaybettirir?

bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Kullanıcı avatarı
gizli
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen gizli » Prş 16 Kas, 12:58

akrep burcu olarak kendim genellikle mantığımı kullanırım ama duygularıma yenilp yanlış kararlar verdiğim de olur yalnız bu nadir görülür bence duygularına kapılan bir akrep yanlış kararlar verir kendisini zayıf hissetmesine sebep olur

SERÇE
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SERÇE » Prş 16 Kas, 17:53

Bence Akreplerin duyguları birer madendir, değerlidir. Bir akrep duygularından vazgeçmek yerine onları işlemeyi, onlarla yaşamayı öğrenmeli.
Olmaz olmaz deme hiç.

Kullanıcı avatarı
huysuzakrep
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen huysuzakrep » Cum 17 Kas, 23:36

mantığım ara yemek,duygularım ise ana yemek gibi..
GÜVEN,AYRILIP GİTTİĞİ RUHA ASLA GERİ DÖNMEZ...

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Cmt 18 Kas, 02:17

bak bu söze katılıyorum... şunu söyliyeyim; ben aslında duygularımla yaşamayı seviyorum, çünkü insancıl, ama bugünün dünya şartlarında duygular suistimal edildiği için mantıklı davranmak gerekiyor, tabi bunu her zaman başardığım söylenmez. ama bir akrep istediği taktirde mükemmel bir duygulu, mükemmeli bir mantıklı insan olabilir. ama asıl içinden geçen duyguların yoğunluğudur,duygusalllıktır.
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

lotus

Okunmamış mesaj gönderen lotus » Pzr 14 Oca, 15:00

Bencede akrepler en çok duygularıyla yaşıyor.Akrep deyince mantıktan önce duygu geliyor.Akrepler duygularıyla var olurlar.Akrep duygularını dengede tutmayı öğrendiğinde yükseklerde uçan kartal olmuştur artık..o zaman huzura erer.

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Pzr 14 Oca, 17:52

Gerçekten harikulade bir tanımlama...
BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
yalnızadam
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen yalnızadam » Sal 30 Oca, 06:28

Bence Akreplerin duyguları birer madendir, değerlidir. Bir akrep duygularından vazgeçmek yerine onları işlemeyi, onlarla yaşamayı öğrenmeli.
Çok Doğru ....
İnsanın dostu yoktur,saadetin vardır...

Kullanıcı avatarı
SuPerisi
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SuPerisi » Sal 30 Oca, 10:56

Akrepler kesinlikle derinlerde yaşıyor, aslında okadar hassaslar ki ( iyi akrepler için ) bazen kırılmamak için duygusal tepki verip kırıcı olabiliyorlar.. Çok üzüldüklerinde de herzamanki sessizliklerine bürünüp sonunda kendilerine zarar veriyorlar .. Ama bir akrep aklını yeri gelince okadar iyi kullanır ki ...
" LİDER, beyinde devrim yapan ve herkesi peşinden sürükleyen fikir ve ruhlar rüzgarıdır ... " Osman PAMUKOĞLU

.. ## ..Türkiye Cumhuriyeti 2007-2008 Turkcell Süper Ligi Şampiyonu Galatasaray Futbol Takımı .. ##..

imdat

Okunmamış mesaj gönderen imdat » Sal 30 Oca, 18:14

gizli yazdı:akrep burcu olarak kendim genellikle mantığımı kullanırım ama duygularıma yenilp yanlış kararlar verdiğim de olur yalnız bu nadir görülür bence duygularına kapılan bir akrep yanlış kararlar verir kendisini zayıf hissetmesine sebep olur
sana katılıyorum.

Kullanıcı avatarı
!CArtEL!

Okunmamış mesaj gönderen !CArtEL! » Pzr 18 Mar, 18:17

Bence de mantığımızı kullanıyoruz genelde ancak mantığımız duyguları kullanarak işliyor.
[center] Sonsuzluğu düşünmediğim her an düşündüğüm tek bir Düşünce vardı o düşüncede Seni Düşünmekti..[/center]
Hissetmediğin Hisleri Hissettiğinde Hissettiğin His AşkTır .. Bu His için nelerimi Vermezdim ..

Kullanıcı avatarı
errool

Okunmamış mesaj gönderen errool » Cum 22 Haz, 11:06

O bizi bizi yapan sezgilerimiz ve analiz gücümüz değilmidir. Ama bu öylesine işlemiştirki bize zaten duygu ve mantığımız adeta içiçedir.Ben duygularımla hislerimle hareket ederim ve çok istisnai durumlar haricinde asla keşkelerim olmadan geldim bu yaşıma kadar. Kolay kolay yanılmayız be arkadaşlar. Belki o an kötü veya olumsuz bile gözüksede biraz zaman geçince duygularımızla verdiğimiz kararların veya uygulamalarımızın aslında doğru olduğunu görürüz.
Hatalarımla varım...

ozdoganmu

Okunmamış mesaj gönderen ozdoganmu » Sal 07 Ağu, 23:58

gurur aklının hep önüde olan bir akrep olarak bu konuda şunu söyleyebilirim.asil bir insan asla mantığı ile davranmamalıdır.hatalı olsa bile duygu insanlarıyız ve şahsiyetimiz aklımızında mantığımızında önündedir.ne mutlu akrep olabilmişiz.duygusal ve hissiyiz.mantık kapital bir düşünce bize uymaz bence

Kullanıcı avatarı
serqet
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen serqet » Çrş 08 Ağu, 00:06

ilginçtir- gözlemlediğim çoğu akrep böyledir çünkü- akreplerin genelde hedeflerinin ardında duygusal sebepler yatıyor ancak bu hedeflere giden yollar kesinlikle mantıki yollar oluyor.

ilginç bi kombinasyon ama bende de mevcut.
avuçlarımda aynalar...

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Çrş 08 Ağu, 00:16

Bir akrebin en zayıf olduğu an duygusal olduğu andır.. Duygulu olmak ile duygusal olmak arasında çok fark var.. Her karakterde olduğu gibi akrepte de duygu var ve gücünü bu tutku dolu duygularından alır..
Serqet'in bahsettiği durum çok az akrep de mevcuttur genelde olması gereken durum bu olmalıdır.. "Bir akrebin gözünün önünde dostunu öldürseler ağlamaz ama onu öldürenleri yok etmek için tüm kinini gücü olarak kullanır.. " gibi..