Akreplerde Bireyselcilik

akrepler bencil mi, akreplerde bencillik, akreplerde bireyselcilik, akrepler yalnızlığı sever, akrep yalnız dolaşır

Herkes Toplumsal Olmak Zorunda mıdır? Gelişimi Sağlayan Hangisidir? Bireysel Özgür Düşünce mi? Yoksa Toplumsal Herkes İçin Aynı Olan Düşünce mi?
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Akreplerde Bireyselcilik

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Prş 29 Eyl, 15:37

Akrep Burcunda Bireyselcilik
Resim

Ve bir gün Akrep Burcu Dünyaya gönderildi. İnsanın tek başına ayrı bir varlık olduğu bilinsin, Bir insanın neler yapabileceği görülsün diye

Bireyselcilik ve Akrep burcu.

Akrep bireyselliğin doruklarındadır. O başka birisine çok az ihtiyaç duyacak ve "Neden her iyi kendim yapmayayım" diyecektir. Akreplerin Bireyselciliği yalnızlığı sevmeleriyle de doğrudan ilişkilidir. Akrepler yalnızdırlar ve yalnız olan herkes gibi bireyselciliğe son derece önem verirler.

* Bir birey olarak Akrep kendi bireysel dünyasını kendisi kurar ve bu dünya ona aittir. Onunla birlikte başkaları asla o dünyanın bir parçası olamazlar.

* Akrep burcunun verdiği özellikler itibari ile Akrep, Doğuştan toplumsalcılığı reddeden bir yapıya sahiptir. Toplumsallaşması veya sonradan toplum mu yoksa ben mi psikozunu aşması her iki unsuru harmanlaması ile ve "Gerektiğinde" kelimesini icadı ile gerçekleşecektir.

* Akrep her konuda marifetlidir veya yalnızlığından dolayı herşeyi kendisi yapmak ister, yapar ve bundan dolayı bireyselciliğe ve bireysel düşünceye son derece önem verir. Başkalarının kendisine bir şeyler öğretmesi onun için zayıflıktır. Kendisini zayıf hissetmektense tek başına öğrenmeyi tercih eder. Tek başına keskin bireysel orjinal fikirler oluşturabilmesinin sırrı da burada yatmaktadır. Başkalarının düşüncesini değil kendi düşüncesini belirtir. Kendi fikirlerini oluşturur ve bunu büyük bir ustalıkla yapar. Hatta kendisini gizlemek amacıyla çoğu kez kendi düşüncelerini başkalarının düşüncesiymiş gibi sunar. Bunu yapmasının nedeni; kimsenin Onda bu kadar orjinal fikirler, düşünceler ve sözler olacağına inanmayacağıdır.

* Toplum içinde bireyin yok olacağını çok iyi bilir ve gerekmedikçe veya kendisini bir şeyler için adamadıkça toplum veya gruplar içerisine girmez. Bilir ki girdiğinde kendisini kaybedecek etrafına ördüğü kalın duvaralar yıkılacak, binbir emekle oluşturduğu kendine özgün dünyası dağılacak ve sıradanlaşacaktır. "Ya hep ya Hiç" düşüncesi burada da kendisini gösterir Grup veya toplum içerisinde belirgin bir rol almaktansa hiç girmemeyi tercih edecektir.

* Kendi düşüncesine saygı duyulmasını beklediği kadar başkalarının orjinal düşüncelerine de "düşmanı veya sevmediği" olsa dahi Saygı duyar. Bu onun için hayranlık verici bir şeydir. Çünkü dünyada arayışa başladığı andan itibaren kendisini hep yalnız hisseder ve kendisi gibi olanları bulduğunda ona sıkı sıkıya sarılır ve kendisi gibi nadide insanların yanında güvenli hisseder. Hatta hayatını değiştirecek önemli bilgiler verebilecek insanlara, yeni düşünceler verebilecek, hayata bakış açısını değitirecek insanlara sonsuz bir bağlılık duyabilir. Bu yönden akrepler son derece sadık düşünce mahkumu ve fikir avcılarıdır.

* Toplumsalcı veya sürü psikolojisinin içine kendisini bırakmaz ve bu psikolojik atmosferi asla kabullenmez. Bu onun için; hayat içindeki intiharıdır. Toplum psikolojisinin insanları yanılttığını, sürü içerisinde kayıp bireyler olunduğunu çok iyi bilir ve Toplum içinde kaybolmaktansa BİREY olarak kalmanın daha sağlıklı olduğunu kabul eder.

İster bireyselci olsun ister toplumsalcı Bir akrep, akrep özelliklerini taşıyorsa kökeninde bireyselcidir. Burç özellikleri onu bu yöne iter. Hayatta dindiremedi yalnızlığı BİREYSELCİLİKle taçlandırır.

Ancak ortak hareket edilmesi gereken önemli noktalarda ve zamanlarda kendisini yükseklerde uçan kartal sürüsü içinde pençeleriyle var kabul eder. Asla yerde sürünen bir kertenkele olarak görmez kendisini.


"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"


Kullanıcı avatarı
Gizem
Mesajlar: 30
Yaş: 39
Kayıt: Cum 19 Ağu, 02:23

Okunmamış mesaj gönderen Gizem » Cum 30 Eyl, 00:57

Yazıklarına katılıyorum AkrepKral bireyselcilik akrepler için olmazsa olmazlarda biri. Sibelin "kendine özgü" paylaşımındaki çoçuk gibi kendisine fırsatlar verildiğinde veya ordaki öğretmenin çocuğun kendisini özgür bırakması gibi özgür bırakır kendisini ki kendine özgü bir insan olarak hayatta yer bulsun ve kendine özgü gelişim sağlayabilsin.

Misafir

Okunmamış mesaj gönderen Misafir » Cum 30 Eyl, 14:51

Bir an.

Elindeki gazeteyi bütün ince detaylarına kadar okudu. Artık okunacak bir yer kalmadığından emin bir vaziyette masaya bırakacaktı ki kenarlarda kalmış bir habere gözü takıldı..."2009 yılı akreplerin yılı olacak" diyordu haber. Daha 7 yıl var dedi içinden...haberin devamını aradı ama sadece Amerikalı bir falcının sözleri olduğunu öğrendi... sayfayı kapattı ve gazeteyi masaya bıraktı...
2005 yılı şubat ayı ..
mekan taksimde bir cafe...
ne alırsınız dedi garson kız...
burada kahve falı da var dedi arkadaşı istersen türk kahvesi alalım...
peki dedi...
falcı bir çok şey söyledi...ve ilave etti
burcunuz akrep,2009 yılı sizin yılınız olacak...
falcıya gülümsedi.... Tüm dünya için umarım iyi olur....

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cum 30 Eyl, 15:32

İyi mi olur yoka kötü mü bilemiyorum ama Eğer gerçekten de dünyada akreplerin etkisi görülecekse Tüm Dünya İllüzyon dışında gerçekleri de görecek ve Akrep etkisi ile çok farklı bir yıl olacaktır.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 5308
Yaş: 46
Kayıt: Pzt 17 Eki, 13:37

bireyselliğimi seviyoooruuum

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Prş 27 Eki, 18:13

bireysel olmak benim için harika bir duygu ,kendi yarattığım dünyamda herşey yanlız ve yanlızca bana ait, hayallerim, öfkelerim, tutkularım, dünyayı değerlendirmelerim vs vs. bana ait olan bana özel kalmalı, kimseye bu dünyada yer olmamalı, kimse dünyama üye olamaz, sadece misafir olabilir ve sonra çekip gitmelidir. bir hayatı biriyle paylaşmak zor geliyor, tam anlamıyla paylaşmam, bazı şeyler sadece bana özel kalmalı töleranssızca. insanlarla birlikte bu hayatta yaşar giderim, paylaşımlarımızda olur ama bir yere kadar. evimi kendi zevkime göre kurarım, mutfağımı kendi kafama göre dağıtırım, buzdolabımda olan yiyeceklere bir tek ben el sürerim ben kullanırım. bir yiyeceğin kaç gün kullanacağımı hesaplarım ama biri daha olunca bu iş bozulur. insanlardan bağımsız hareket etmeyi severim. yaptırımlara tahammül edemem, canım ne zaman ne isterse onu yapmalıyım, hesap vermeyi sevmem. tüm bunlar olmayınca benim bu dünyada nefes almamın ne anlamı kalır ki...


TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Cum 28 Eki, 09:55

Gece akrebi her zaman herşey bozulmaz.. bazen öyle bir sürpriz yakalarsın ki düşünsene buzdolabını açtığında değişik bir şey yada masanda değişik bir şey hoş bir sürpriz olur bu..teklik her zaman güzel durmuyor...

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 595
Yaş: 50
Kayıt: Sal 11 Eki, 16:37

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Cum 28 Eki, 11:37

hmmm...xelnx,evlenmek bana göre değil diyorsun ama yalnızlıktanda sıkılmış gibiyiz sanki?
UTANDIĞIN ŞEYİ YAPMA,YAPIYORSAN SÖYLEMEKTEN UTANMA!

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Cum 28 Eki, 12:24

ben aşktan yanayım:)

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 5308
Yaş: 46
Kayıt: Pzt 17 Eki, 13:37

akrep dişisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Cum 28 Eki, 21:53

sürprizleride severim xelnx arkadaş, arada bir değişiklik güzeldir, tabi bu sürprize ve o sürprizi yapan kişiye bağlıdır. belli bir süre olabilir ama herzamanda olmaz.
bu arada sormadan edemiyecem, xelnx ve selin sanırım siz kankisiniz. pek iyi anlaştığınızı söyleyemeceğim ama birbirinizdende kopmuyorsunuz gibi geliyor bana. akrep kadınları, tüylerimi düken diken etmeye yetiyor, bir akrep bayanının acısını çok yaşadım, çok acı çektirdi bana. bundan sonra bir akrep kadınıyla olmaz diyorum. ama şunu itiraf edeyim o mükemmel biriydi zehirlide olsa. akrep bayanları herkese göre değil.

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Pzt 21 Kas, 14:50

kanki değiliz. ikimizde akrep-BUFFALO yuz..

Kullanıcı avatarı
AKREP56
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2142
Kayıt: Pzt 23 May, 10:13

Okunmamış mesaj gönderen AKREP56 » Pzt 21 Kas, 17:41

sitemizin iki güzel akrepçiçeğidir onlar :)
AKREP56

POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Pzt 21 Kas, 17:53

bencede,en güzel taraflarıda çok şirin ve sevimli olmaları :twisted:

Kullanıcı avatarı
akrep_S_26
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1468
Yaş: 40
Kayıt: Pzt 28 Nis, 01:39

Okunmamış mesaj gönderen akrep_S_26 » Cum 25 Tem, 14:26

Genelde işlerimi kendim yaparım, bu çevremdekileri bazen kızdırıyordu : ) yardım etmek istediklerini söylüyorlar, ama yapacak birşey yok. Ben buyum. Çok basit bir örnek; kucağımda ağır birşeyler varsa çevremde tanıdık da olsa genelde yardım istemem. Ama ağırlık dayanamayacak noktaya gelirse isterim : )

Kullanıcı avatarı
hulya
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1100
Yaş: 43
Kayıt: Pzt 19 Şub, 11:46

Okunmamış mesaj gönderen hulya » Cum 25 Tem, 19:04

2009 akrep yılımı olacak yaşasın :isil

Yalnızlıktan hiç hoşlanmam ama herşeyi kendim yapmak isterim...
Ne olursa olsun son gelir... Önemli olan nasıl öldüğündür ayaktamı, dizlerinin üstündemi?


Cevapla

“ Akrep Burcunda Bireyselcilik” sayfasına dön