İyi ve Kötü Özellikleriyle Akrep

iyi ve kötü yönleriyle akrep burcu, akrep burcu nasıldır, akrep burcu insanı, akrebin iyi yönleri, akrebin kötü yönleri

Akrep Burcu (Scorpio) 24 Ekim - 22 Kasım 2019 Yılı Değerlendirmeleri
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

İyi ve Kötü Özellikleriyle Akrep

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Prş 15 Mar, 21:51

İyi ve Kötü Özellikleriyle Akrep
Resim

Akrebin Bilincinde tanımlanan bütün bu yetenekleri ancak en iyi şekilde geliştirildiği zaman ortaya çıkar. Kendini gelişme ve olgunlaşmaya açmamış bir Akrep, yüksek kabiliyetleri ile en sıkıntı verici ve korkunç karakteri ortaya çıkarabilir. Akrebin derin ihtiraslardan kaynaklanan acı kuvveti, iyi kullanılmazsa kendiliğinden kötü olur, yıkıcı ve acıtıcı hale gelir. Bu yüzden Akrep ahireti için yaşamalı, kendisini ölümün ötesinde uzanan sonsuzluğa hazırlamalı, kendini bu büyük hedefe kilitleyerek gücünü iyiliğe yöneltmelidir. Ölüm ötesindeki sonsuzluk, işte Akrebin hırçınca aradığı şey budur.

Akrep hiçbir konuda ılımlılık, orta hallilik yanlısı değildir. Bütün duygularını aşırı uçlarda hisseder ve deneyimlerini sıra dışı bir derinlikle yaşar. Ya hep ya hiç duygusu bilincinde öylesine hakimdir ki, İspanya’ya çıkarma yapan Tarık bin Ziyad gibi geriye dönüş ümidi bırakmamacasına bütün gemileri yakar. “Ya ben İstanbul'u alırım, ya da İstanbul beni alır” diyen Fatih gibi bütün yatırımını bir hedefe yöneltip diğer bütün alternatiflerden vazgeçebilir.

Ancak büyük amaçlar için gerekli olan bu gözü karalık, küçük gündelik şeylere yöneltilirse zararlı olacaktır. İnsan dünya hayatının küçük işlerine ve olaylarına böyle ihtirasla yaklaşmamalıdır. Bazı kişilerin hayatında görülen “istediği kızı alamayınca kafayı bozdu” veya “ağabeyi miras konusunda haksızlık yaptı diye cinnet geçirdi” türünden aşırı yaklaşımlar, büyük bir kuvvetin gereksiz yere küçük bir hedefe yöneltilmesinden kaynaklanır. Oysa hayatta her zaman başka alternatifler vardır, bir şeye bu kadar takılmamak gerekir.

Fanatiklik Akrebin duygularında da hakimdir. Sevdiği kişiye aşırı bağlanması, düşmanlık beslerken aşırı uçlarda duygulara kaçması mümkündür. Oysa severken ve nefret ederken ölçülü olmalı, gerçek sevgiyi hak edenin ancak gerçek vefa sahibi Allah (c.c.) olduğu unutulmamalıdır. Peygamberimizin “birini severken ve nefret ederken ölçülü olun, belki sevdiğiniz kişi daha sonra düşmanınız, nefret ettiğiniz kişi daha sonra dostunuz olabilir” hadisi, Akrep için en önemli bir hayat dersidir.

Akrebin başkalarını sezme kabiliyeti, bazen başkalarıyla fazlaca meşgul olmasına sebep olabilir. Nerede başkalarının sırlarını araştıran, kınayan, kıskanç ve kinci bir Akrep görürseniz bilin ki o, kendi hedefini seçmemiş, yolunu çizmemiş, gücü ve ihtirasını kendi gayesine yöneltmemiş biridir. Oysa sabırlı ve çalışkan yapısıyla Akrep istediği her konuda büyük başarılar elde edebilir, kıskandığı kişileri bile geride bırakabilir. Eğer hayat akrebi istediği zirveye çıkarmasa da, bu onun için önemli olmamalıdır. Çünkü Allah (c.c.) rızası için iyi bir işe gayret edip elinden geleni yapması halinde, bu dünyada muvaffak olamasa da öbür dünyada mükafat alacaktır. Zaten geçici dünyanın peşin faydası yerine, sonsuz hayatın kalıcı sonucu, Akrebin ölüm ötesi sonsuzluk bilincine daha uygundur.


BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Akrep Burcu (Scorpio) 24 Ekim - 22 Kasım” sayfasına dön