akrep ve sağlık

Akrep Burcu Hakkında Genel Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
SiPaHi
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1260
Yaş: 45
Kayıt: Cum 13 May, 19:19

Okunmamış mesaj gönderen SiPaHi » Pzt 05 Ara, 21:11

ilginç. güzel bir çalışma olmuş akrep ellerine sağlık


Sipahi


POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Çrş 07 Ara, 00:26

:)

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 5308
Yaş: 46
Kayıt: Pzt 17 Eki, 13:37

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Çrş 07 Ara, 00:48

akreplerin boğazı hassastır. boğazla ilgili hastalıklara kolay yakalanabilir. mesela benim çocukluğumdan beri bademcik problemim vardı, alınmaktan başka çaresi yok demişti doktor ve nitekimde bademciklerim ufak bi operasyonla alındı 12 sene önce. şimdi çok rahatım, şişme derdi yok. kendimi çok sağlıklı hissediyorum.
zaten akrepler dikkat ederseniz kolay hasta olmazlar. oldumu da ağır olur. akrep doğası hastalığı kabul etmez. hasta olsada teslim etmez kendini.
yengeçler hep mide şikayeti yaşar, çok gördüm bunu. birde şu insanları anlayamıyorum, başı sızlar,başı döner sıkıntı basar vs ilaç alır doktora filan giderler,hastalıklara çabucak teslim oluyorlar.
hepinize sağlıklı günler dilerim.
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Kullanıcı avatarı
ebru
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1163
Yaş: 42
Kayıt: Prş 22 Eyl, 16:43

Stresten arinma

Okunmamış mesaj gönderen ebru » Sal 03 Oca, 14:46

Sevgili Akrep burçların içinde en yoğun duygulara sahip olansınız. Sabit nitelik taşıyan tek su burcu olduğunuzdan değişiklikler karşısında zorlanırsınız. Kararlısınız ve hedefinizden şaşmazsınız. Azimli oluşunuz güçlü, esnek olmayışınız ise zayıf tarafınızdır. Hayatınızdaki herşeyi kontrol altına almaya çalışmayın, bazı olayların sizin dışınızda gelişebileceğini kabul edin. Su elementi olduğunuz için olaylar sizi derinden etkiler. Terslikleri üstünüze alınmayın.

Keskin içgüdüleriniz ve uyanıklığınız sayesinde zor zamanlarda ne yapmanız gerektiğini iyi bilirsiniz. Bazen somut gerçekler karşısında sezgilerinize güvenmek zor gelse de sezgileriniz çoğu zaman sizi doğruya götürecektir.

Siz herkesten daha fazla arada bir yanlız kalma ihtiyacını duyarsınız. Özel hayatınıza düşkünsünüzdür ve gizliliği seversiniz. Etrafı kapalı, kimsenin göremeyeceği ve giremeyeceği bahçeli bir evde huzur bulursunuz. Deniz manzaralı olursa keyfinize diyecek olmaz. Su burçları ancak su kenarlarında kendilerini bulurlar. Deniz, göl ya da nehir kenarına gidin, cep telefonunuzu da kesinlikle yanınıza almayın.

Akrep oldukça derin bir burçtur ve hem kendi dinine hem de diğer dinlere ilgi duyar. Dua etmek veya meditasyon yapmak Akrep insanına iyi gelir. Akrep burcu doğum- ölüm evi sayılan 8. evin yöneticisi olduğu için Akrepler hayatın başlangıç ve sonuna kendilerini yakın hissederler.

Özellikle su kenarında ve tek başınıza yapacağınız yavaş tempolu aktiviteler sizi yenileyecektir. Koşabilir, yürüyebilir, bisiklete binebilir ya da yoga yapabilirsiniz. Siz başkalarından çok kendiniz ile yarışır ve kendinizi en iyi duruma getirmeye çalışırsınız.

Düşünme ve yetenek gerektiren poker, satranç gibi strateji oyunları konuşkan olmayan, ketum Akrep için idealdir. Casusluk ve polisiye romanlarına bayılırsınız. Bu tip kitaplarda kendinizi kaybedebilirsiniz.

Sıkıntılı dönemlerinizde kendinizi sevdiklerinizden soyutlamamalısınız. Zaten böyle zamanlarda duygularınızı anlamakta zorlanan yakınlarınıza kendinizi tamamen kapatmayın. Stres altında iken günlük konuşmalar bile size fazla gelebilir, bu arada etrafınızdakiler kendi bakış açıları ile size yardımcı olmaya çalışıyorlardır. Bazen uzun bir süre içinize kapanarak dış dünya ile ilginizi keser ve başkaları ile konuşmadığınız için perspektifinizi kaybedebilirsiniz. Sevdiklerinizi yanınıza yaklaştırmazsanız ihtiyacınız olan fiziksel yakınlığı göremezsiniz. Biraz açık olun, sevgiyi almayı da vermeyi de kabul edin.

www.astrolojist.com
Ardimda Aglama Dönmeyecegim..
Öldunmu Kaldinmi Bilmeyecegim..
Aslinda Ögrenmek Istemeyecegim..
Ne Bir Ses Ne Haber Vermeyecegim..

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 5308
Yaş: 46
Kayıt: Pzt 17 Eki, 13:37

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Sal 03 Oca, 17:30

akrep olmak zor... o yoğun duygular ve derinlerde olmak kolay mı sanırsınız... kimse akrebi anlıyorum demesin.
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...


Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2192
Yaş: 43
Kayıt: Cmt 29 Eki, 16:23

Re: Stresten arinma

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Çrş 04 Oca, 16:16

ebru yazdı:Özellikle su kenarında ve tek başınıza yapacağınız yavaş tempolu aktiviteler sizi yenileyecektir.
Teşekkürler Ebru... Ben sadece bunu alsam bana yeter. Başka bişi istemiyorum.... :)
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldim...

zafer
Mesajlar: 8
Yaş: 45
Kayıt: Pzt 23 Oca, 15:28

Okunmamış mesaj gönderen zafer » Çrş 25 Oca, 11:58

ebru yazdıkların ok hoşda, bu dünyada Alla'tan başka iki şeyden korkuyorum.. SEVMEK ve SEVİLMEK
bunun haricinde bunun harcinde ne gelirse gelsin umrumda değil...
şu an sende bana bunun yanlış olduğunu söylüyorsun...
bir insan korkularıyla kaç kez yüzleşebilir bilmiyorum, ama artık ne bu kalp nede bu beden bu yükü kaldıramaz...
Karanlıklar Aydınlıktan, Yalan Doğrudan Kaçar. Güneş Yalnız Doğsada Etrafa Işık Saçar. Üzülme Doğruların Kaderidir Yanlızlık...

Kullanıcı avatarı
Dishy
Mesajlar: 2
Yaş: 40
Kayıt: Sal 24 Oca, 17:45

Okunmamış mesaj gönderen Dishy » Çrş 25 Oca, 12:13

sevmek ve sevilmekten mi korkuyorsun? sevmeyi anladımda sevilmekten niye korkyosun?

bilge

Okunmamış mesaj gönderen bilge » Çrş 25 Oca, 12:36

ben stresi çok seviyorum. o stres içinde bu hayatın anlamsızlığını unutuyorsun.

Kullanıcı avatarı
huysuz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2631
Yaş: 42
Kayıt: Pzr 08 Oca, 12:20

Okunmamış mesaj gönderen huysuz » Çrş 25 Oca, 14:41

aman aman stresmi uzak olsaun benden herşeyi kaldırıyorumda stresi asla kaldıramıyorum o yüzden strese hep kafa tutarım, ve döverim evire çevire eşşek sudan gelene kadar...gelmesini beklemeden kaçar zaten. :?
Cevap yazarken düşün ve öyle yaz. Konuşmadan önce anla ve öyle konuş.

Kullanıcı avatarı
SiPaHi
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1260
Yaş: 45
Kayıt: Cum 13 May, 19:19

Göz alerjiniz var mı?

Okunmamış mesaj gönderen SiPaHi » Pzr 26 Mar, 16:02

Göz alerjisinin acısız, ağrısız hastalıklar grubunda olmasına karşın insanı oldukça rahatsız ettiğini belirten uzmanlar; kızarmış gözler ve yanakların, kırmızı vücut döküntülerinin, şişmiş ve akıntılı bir burnun, genel olarak alerjinin en sık karşılaşılan belirtileri arasında yer aldığını ifade etti.

Bahar mevsiminin en çok gözleri etkilediğini söyleyen uzmanlar, "Alerjik faktörlerin yanı sıra gözlerimizi fazla yormamız da bu tip rahatsızlıkları artırıyor. Göz alerjisi tek başına görülebileceği gibi, sadece burunla ilgili olan alerjik belirtilere de eşlik edebilir.

Burun akıntısı, burun kaşıntısı, burunda kan birikimi ve baş ağrısı gibi şikayetlere ek olarak göz şikayetleri de sık görülen tablolar arasındadır. Baharla artan çiçek polenleri, ev tozları ve sigara kullanımı, bu tür rahatsızlıklara neden oluyor. Göz alerjileri, alerjik maddelere karşı yatkın olan kişilerde daha sık görülür. Örneğin alerjik astımı olan insanların dönem dönem göz ile ilgili şikayetlerinin olması oldukça yaygın bir tablodur" dedi.

Göz alerjisinin gözün herhangi bir maddeye karşı verdiği tepki olduğunu kaydeden uzmanlar, "Çiçek tozu, kimyasal ilaçlar, farklı kokular, çimen, ağaç, yabani otlar, ev-büro tozları, evcil hayvanlar ve kullanılan ilaçlar bu tür tepkilere neden olabilir. Ayrıca fazla bilgisayar kullanma, televizyon seyretme ya da dikkat gerektiren işlerde çalışma da gözün kurumasına neden olarak, alerjik problemler karşısında gözün hassasiyetini artıran nedenler arasında önemli yer tutar.

Gözün içerisinde var olan mast hücreleri alerji yapma özelliği olabilecek maddelere karşı gözü korur, göz alerjileri dediğimiz tablo meydana gelir. Mast hücreleri alerjen madde ile savaşırken histamin adı verilen bir salgı salgılar ve gözlerimizdeki kaşıntı, akıntı ve benzeri alerjik şikayetlerin ortaya çıkmasına neden olur. Konjonktivit genel anlamda gözü koruyan zarın iltihaplanması anlamına gelir.

Göz alerjilerinin en sık rastlanılan durumudur. Sigara içmek, parfüm kullanmak ve yorucu işlerle uğraşmak; gözün yorulmasına, iltihaplanmasına ya da alerji olma riskinin artmasına sebebiyet verir. Bunun yanında gözü irite edici davranışlar (gözleri ovuşturmak, kaşımak, sağlıksız makyaj malzemeleri) ve lens kullanma gibi ikincil nedenler de bu tür rahatsızlıklara yakalanma olasılığını artırır" diye konuştu.

TEDAVİNİN EN ÖNEMLİ BASAMAĞI
Alerjen maddeyi ortadan kaldırmanın tedavinin en önemli basamağı olduğuna dikkat çeken uzmanlar, "Atmosferde gezinen binlerce bitki parçası, canlı atıkları, toz gibi gözle görülemeyecek kadar küçük zerreciklerin hangisinden etkilendiğimizi bilmek oldukça güçtür. Doktor kontrolünde olmak oldukça önemlidir. Alerjinin teşhisinde hastanın kendini doğru ifade edebilmesi, olağan süreyi en aza indirir. Hangi mevsimde bu belirtilerin görüldüğü, başka bir alerjen maddeye olan duyarlılık, ilaç kullanılıp kullanılmadığı, ne tür beslenme alışkanlığı olduğu, hatta hangi tür temizlik malzemeleri kullanıldığı, alerji teşhisinde önemli rol oynar" şeklinde konuştu.

Göz alerjisinin belirtilerinin; fazla gözyaşı salgılanması, sık çapaklanma, şişlik, belirgin bir kızarıklık, kaşıntı ve kanlanma olduğunu ifade eden uzmanlar, genel anlamda alerjen maddelerden daha az etkilenmek için şu önerilerde bulundu:

"Havalandırma yerine klima kullanınız. Klimaların, filtreli olma özelliklerinden dolayı alerjik durumlarda kullanılması önerilir. Böylece, dışarıdaki zerreciklerin odaya direkt girmesi önlenmiş olur. Bahar ve yaz aylarında özellikle güneş gözlüğü kullanınız. Güneş gözlüğü, göze toz kaçmasını önleyebileceği gibi güneşin zararlı etkilerinden de korur. Şiddetli bir alerjik durumunuz varsa, kenarları yüze doğru kapanan gözlükleri tercih ediniz. Gözünüzü elinizle kaşıyıp ovuşturmayınız. Göze el temasından mümkün olduğunca uzak durunuz.

Eller kimi zaman en temiz, kimi zamansa en kirli parçamızdır. Yatak odanızda toz çekmeyen kumaşlardan yapılmış, sık yıkamaya müsait yatak örtüleri ve nevresimler kullanmayı tercih ediniz. Evde toz alırken ıslak bez kullanınız. Eğer hayvanlara karşı da alerjiniz varsa, evde mümkünse hayvan beslenmekten uzak durunuz. Evcil hayvan besliyorsanız, ona sık banyo yaptırınız ve evinizi de mutlaka günde 1 kez süpürünüz.

Evinizi, banyonuzu, mutfağınızı temiz tutmaya özen gösteriniz. Açıkta yiyecek ve giyecek bırakmayınız. Çiçekleriniz için gübreli bahçe toprakları kullanmayınız. Ellerinizi ve yüzünüzü su ile sık sık yıkayınız. Göz alerjisi sık karşılaşılan bir rahatsızlıktır. Özellikle çocuklarda ve kırsal kesimlerde yaşayan insanlarda sıklıkla görülür. Tedavi edilmesi şarttır. Aksi takdirde rahatsızlıklar şiddetlenebilir"
Sipahi

POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Pzr 26 Mar, 18:37

daha önce gözümde yanma oluşmuştu.doktor damla yazdı,verdiği damla gözümde alerjiye yol açtı.allah göstermesin birdaha.ayrıca bukadar hassas bir konuya değindiğin için teşekürler.

Armagedon

Okunmamış mesaj gönderen Armagedon » Pzr 26 Mar, 21:06

benim arada gözlerimde bulantı oluyo işte o zaman bir damla limon ile
tedavi ediyorum ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ama....

POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Pzr 26 Mar, 21:51

yakında turşuya çevirirsin gözünü oski.devam et: ))

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Pzr 26 Mar, 23:35

Küçükken Güneşe en fazla kim bakacak oyunu oynardık. : ) Hep ben kazanırdım. İnadına bakardım. Şimdi onların içinde bir tek benim gözlerimde Alerji var. : )
Her baharda mutlaka aksatmadan başlar. Özellikle uykusuz kaldığımda, Monütöre uzun süre baktığımda, tozlu ortamlarda bulunduğumda olur veya artar. Her yıl alerji için bir şişe damla alırım yeter. En son Milastan aldığım damla hala duruyo. Kullanım süresi geçmiş. Küçüklüğümden beri kaç defa Doktora gittim bilmiyorum. Artık bunun için gitmeyibıraktım. Çünkü Eczacıların verdikleri damlaların daha isabetli olduğunu gördüm. !
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Akrep Burcu Genel Özellikleri” sayfasına dön