Akrep Türleri (Burç Olarak)

akrep burcu türleri, akrep türleri, akrep tipleri, kaç tip akrep burcu vardır, kaç tip akrep vardır, akrep burcu kaç tip, akrep burcu tipleri, akrep burcunun 3 tipi, akrep burcu tipleri, yerdeki akrep, gece akrebi, gökteki akrep

Akrep Burcu Hakkında Genel Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
Akrep_Sibel
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 206
Yaş: 43
Kayıt: Sal 01 Mar, 22:14

Akrep Türleri (Burç Olarak)

Okunmamış mesaj gönderen Akrep_Sibel » Sal 05 Nis, 21:16

Resim

Akrep Türleri (Burç Olarak)

Kaç Tip Akrep Burcu Vardır?

Akrep burcu tiplerini kabaca 4'e ayırabiliriz.

- Yılan Akrep
- Gri Akrep
- Gece Akrebi
- Kartal Akrep

Pluto'nun sembolü, için için yanan kendi küllerinin içinde yükselen zafere ulaşmış Anka kuşudur, ve Akrep öldükten sonra yeniden dirilmeyi temsil eder. Hem gri kertenkeleler, hem de zehirli akrepler mağrur kartallara dönüşebilir, ama kendi büyülerinin sırrını hiçbir zaman açıklamazlar. Sormanın hiçbir yaran yok, Akrep bunu asla söylemeyecektir. Ama kendisi sembolik sıfırın yuvarlağındaki sonsuza kadar uzanan gerçeği bilir.

Kasım ayının dikenli bitkisi tehlikelidir. Gene de o, Akrebin hanımeli çiçeğinin ağır, baygın güzelliğine sarılarak büyür. Siz hiç yaz ortasında sakin bir gecede o karşı konulmaz tatlı kokuyu içinize çektiniz mi? Öyle ise, neden Akrebin nezaketini aramak için dikenlerine göğüs gerenler olduğunu anlayacaksınız - o harikulade nezaketi. Akrebin patlayıcı ihtirasında kamasının şarap rengi koyu kırmızısı vardır. Ama Akrebin çeliği, dayanılmaz sıcaklıktaki bir fırında, serin, saten gibi düzgün hale gelinceye kadar kızdırılmıştır ve Akrebin bilgeliğinin dokuz kutsal ateşini kontrol edecek kadar sağlam ve dayanıklıdır.

Geceyi seven Akrepler, bunlardan birkaçı her halde sizi de sokmuştur. Eski astroloji bunlardan yılanlar diye söz eder. Karşılaştığınız Akreplerin hangi kategoriden olduğunu tahmin etmek zor değildir. Bazı Pluto insanları kartalla, kendi kara büyüsünün kurbanı olan zehirli akrep arasında bir yere düşerler. Bunlar gri kertenkelelerdir. Bunlarda, yüksek özveri kendilerine duydukları nörotik bir ilgiye; ve ruhsal yetenekler, her an saldırabilecek pusudaki kötülükleri algılayan korkakça bir vesveseye dönüşmüştür. Güçlü yüreklilik kendi çevresinde bükülerek, zehirli akrepler gibi acımasızca intikam peşinde koşacağına-ya da kartallar gibi böyle kin duygularının üstüne yükseleceğine her küçük incinmede karmakarışık nefret duygularının içine çekilerek, direkt bir harekette bulunmadan, kaderin düşmanlarını cezalandıracağını umar, ve hemen hemen bilinçsiz olarak onların mahvolmasını diler.

Bu gri kertenkeleler kendi yıldızlan Pluto'nun gücünden yoksundurlar -oysa bu güç onları çevrelerini saran tüm kötü durumlara üstüne yükseltebilir. Bir trajedinin dişleri arasındayken bile, bu garip ruhsal güç Onlara gün ışığında yeni bir hayat sağlayabilir. Oysa bunlar uykuya çekilmek için karanlık gölgeler ararlar ve böylece doğarken kendilerine bağışlanmış olan o parlak gücü boşuna harcayarak kendilerine yazık ederler. Gene de Akrep Pluto'nun gücünü tümüyle yitirerek, asla kötü bir depresyon kuyusunun yapışkan derinliklerine kadar düşemez. Bir gri kertenkelenin kendini kartala çevirmesi için, vakit hiçbir zaman çok geç değildir. Öyle bir büyük mucizeyi Akrep burcunda doğmuş olan her insan gösterebilir. Gerekli olan tek şey, bunu istemesi ve harekete geçmesidir.

Tipik kartallar hiçbir şeyden korkmazlar. Savaşta tüyleri bile kıpırdamadan askerlerini ölümün üstüne götüreceklerdir. Sıradan bir Akrep erkeği ve kadını fiziksel acılardan ve fakirlikten, mağrur kişilerin saygısızlığına ve alayına kadar herşeye cesaretle göğüs gerer ve her felâketin üstesinden gelmek için sahip olduğu ruhsal güce tamamiyle güvenir.


"Ve Bir Gün Gecenin İçinden Acı Bir Çığlıkla Çıka Geldik. Dünya Bizi Bekliyordu. İki Kıskacımın Arasında Diz Çöktü ve Ayaklarıma Kapandı"


Kullanıcı avatarı
MoonScorpion
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 220
Yaş: 43
Kayıt: Cum 25 Mar, 22:19

Okunmamış mesaj gönderen MoonScorpion » Çrş 06 Nis, 15:57

Bizim birde mars gezegenimiz var bundan hiç söz etmiyorsun.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Prş 07 Nis, 00:47

Onu da kısaca ben ekleyim.

Mars zihnin kendini ortaya koyma, kendini savunma ve egemenlik alanı bölümünü temsil eder.

Bu gezegen Güneş'e bizden uzak olan dış gezegenlerin ilkidir. Kırmızı bir daire gibi gözükür. Bu yüzden de kırmızı gezgen diye tanınır. Eski astrologlar, bu gezegenin şiddet ve ani öfkeyi temsil ettiğini düşünürlerdi. Günümüzde ise daha çok atılganlık ve enerji derecesini gösterdiği kabul edilmektedir. Her tür ihtiras, liderlik yeteneği ve sağlığı belirtir. Güneş'le birlikte bakılarak, harita sahibinin sağlığı ve canlılığı konusunda karara varılır. Vücutta cinsel salgıbezlerini, kas sistemini, kandaki alyuvarları, idrar yollarını, üretim organlarını ve böbreküstü bezlerini yönetir. Mars Koç burcunu yönetmektedir. Akrep burcunun da ikinci yöneticisi sayılır. Mars'ın burçlar kuşağını dolaşması yaklaşık 22 ay alır ve her bir burçta ortalama 45 gün kalır.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Gezegenler ve Etki Alanları

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Prş 07 Nis, 00:52

Aşağıya tüm gezegenlerin etki alanlarını ve hangi burçları ne şekilde etkiledikleriyle ilgili dosyayı ekliyorum ilgilenen arkadaşlar ordan bakabilirler.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Prş 07 Nis, 00:52

Gezegenler astrolojik sembolizmin ilk boyutudur. Aklın gerçek yapısını temsil ederler. Her biri belirli bir psikolojik fonksiyonu gösterir: algılama, duygular, kendini tanımlama, yakınlaşma dürtüsü gibi.

Güneş sistemindeki gezegenler sürekli olarak belli periyotlarla Güneş etrafında döner ve bu dönüşleri sırasında birtakım kozmik ışınlar yayarlar. Bunların bizim açımızdan önemi; içerdiği anlamları ve seyirleri sırasında, dünya, insan ve tüm diğer birimler üzerinde yaydıkları kozmik ışınlar yoluyla birtakım etkiler oluşturuyor olmalarıdır.

Astroloji'de 10 gücün etkisi kabul edilir. Bunlar Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve Plüton'dur.

Doğum haritasındaki Güneş ve Ay’dan Işıklar diye söz edilir. Doğum haritasının en önemli güçleri ışıklardır. Güneş kişiliği, Ay da duyguları temsil eder.


Öz Gezegen, doğduğunuz burcun gezegenidir. Yani siz doğduğunuz anda içinde Güneşiniz bulunan burcun temsilcisi olan bir gezegen bulunmaktadır. İşte bu sizin öz gezegeninizdir. Yandaki doğum haritasında her bir burcun öz gezegeni verilmiştir. Sözgelimi Mars, Koç Burcunu, Venüs Boğa Burcunu, Merkür İkizler Burcunu yönetir. Öz gezegeniniz sizi ömür boyunca etkileyecek en büyük güç sayılacaktır.

Yükselen Gezegen: Öz burcunuzun olduğu kadar önemli olan ikinci gezegen de yükselenidir. Doğum haritasında birinci eve yerleşen, yani yükselen burcun da bir gezegeni vardır. Burada yükselen burcun karşısına düşen gezegen sizin Yükselen Gezegeninizdir. Bu gezegene de çok dikkat edilmesi gerekir. Çünkü başarı, ün, mutluluk gibi şeylerde bu gezegenin büyük etkisi vardır.

Haritayı Yöneten Gezegen: Her haritada yöneten bir gezegen bulunur. Bu insanın öz gezegeni, yükselen gezegeni veya başka bir gezegen olabilir. Haritada üst yarının en yüksek noktasındaki güç Yöneten Gezegendir. Haritada onuncu ev kesitinde solunda kalan gezegen sağda kalana oranla daha büyük değer taşır. Yani yönetici odur. Fakat her haritada onuncu evde veya yakınında gezegen olmayabilir. O zaman dokuzuncu ve onbirinci evlere bakmak gerekir. Bu evlerde gezegenler varsa onuncu eve en yakın olanına dikkat edilir. Çünkü yönetici gezegen odur. Dokuzuncu ve onbirinci evlerde gezegen yoksa yedinci ve onikinci evlere bakmalıdır. Fakat bu evlerdeki gezegenler onuncu, dokuzuncu ve onbirincidekiler kadar etkili olmazlar.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"


Kullanıcı avatarı
MoonScorpion
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 220
Yaş: 43
Kayıt: Cum 25 Mar, 22:19

Okunmamış mesaj gönderen MoonScorpion » Prş 07 Nis, 01:18

[glow=red]Yükselen Gezegen [/glow]: Öz burcunuzun olduğu kadar önemli olan ikinci gezegen de yükselenidir. Doğum haritasında birinci eve yerleşen, yani yükselen burcun da bir gezegeni vardır. Burada yükselen burcun karşısına düşen gezegen sizin Yükselen Gezegeninizdir. Bu gezegene de çok dikkat edilmesi gerekir. Çünkü başarı, ün, mutluluk gibi şeylerde bu gezegenin büyük etkisi vardır.

Konusuyu açar mısınız? Benim yükselen burcum terazi, ben nasıl anlayacağım yükselen gezegenimi.

Benim yükselen burcumun bir tarafında satürn diğer tarafında jüpiter var acaba doğru mu tespit ettim.
1 nolu evde satürn var

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Prş 07 Nis, 01:45

Doğum haritanda Eğer Terazi çıkmışsa gerçekte O'dur haritanı tam olarak görmediğim için ezbere bir şey söylemek istemem ama yükselen burcunla birlikte Saturn (yani oğlak) de seni etkiliyordur. Yani yükselen burcunun sana vermiş olduğu kişilik özelliklerinin bir kısmını da oğlak burcundan alırsın. Bir ara haritanı gönder bir bakayım istersen.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 595
Yaş: 50
Kayıt: Sal 11 Eki, 16:37

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Çrş 26 Eki, 09:31

harita yorumluyormusunuz??..yada yorumlayan arkadaşlar varmı?Ben yükselenimi ve ay burcumu biliyorum ancak harita yorumlayamıyorum.Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim..
UTANDIĞIN ŞEYİ YAPMA,YAPIYORSAN SÖYLEMEKTEN UTANMA!

Kullanıcı avatarı
Tunaltay
Mesajlar: 66
Yaş: 42
Kayıt: Pzr 18 Haz, 01:47

Okunmamış mesaj gönderen Tunaltay » Prş 22 Haz, 17:00

pluto ve birazcıkta Mars.. ayrıntılar önemli. teşekkürler ..

Kullanıcı avatarı
elemor
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 412
Yaş: 41
Kayıt: Sal 21 Kas, 15:17

Re: Akrep Türleri (Burç Olarak)

Okunmamış mesaj gönderen elemor » Pzr 04 Haz, 14:49

Akrep_Sibel yazdı:
Sal 05 Nis, 21:16
Pluto'nun sembolü, için için yanan kendi küllerinin içinde yükselen zafere ulaşmış Anka kuşudur, ve Akrep öldükten sonra yeniden dirilmeyi temsil eder. Hem gri kertenkeleler, hem de zehirli akrepler mağrur kartallara dönüşebilir, ama kendi büyülerinin sırrını hiçbir zaman açıklamazlar. Sormanın hiçbir yaran yok-Akrep bunu asla söylemeyecektir. Ama kendisi sembolik sıfırın yuvarlağındaki sonsuza kadar uzanan gerçeği bilir.

Kasım ayının dikenli bitkisi tehlikelidir, gene de o, Akrebin hanımeli çiçeğinin ağır, baygın güzelliğine sarılarak büyür. Siz hiç yaz ortasında sakin bir gecede o karşı konulmaz tatlı kokuyu içinize çektiniz mi? Öyle ise, neden Akrebin nezaketini aramak için dikenlerine göğüs gerenler olduğunu anlayacaksınız-o harikulade nezaketi. Akrebin patlayıcı ihtirasında kamasının şarap rengi koyu kırmızısı vardır. Ama Akrebin çeliği, dayanılmaz sıcaklıktaki bir fırında, serin, saten gibi düzgün hale gelinceye kadar kızdırılmıştır ve Akrebin bilgeliğinin dokuz kutsal ateşini kontrol edecek kadar sağlam ve dayanıklıdır.


Geceyi seven Akrepler, bunlardan birkaçı her halde sizi de sokmuştur. Eski astroloji bunlardan yılanlar diye söz eder. Karşılaştığınız Akreplerin hangi kategoriden olduğunu tahmin etmek zor değildir. Bazı Pluto insanları kartalla, kendi kara büyüsünün kurbanı olan zehirli akrep arasında bir yere düşerler. Bunlar gri kertenkelelerdir. Bunlarda, yüksek özveri kendilerine duydukları nörotik bir ilgiye; ve ruhsal yetenekler, her an saldırabilecek pusudaki kötülükleri algılayan korkakça bir vesveseye dönüşmüştür. Güçlü yüreklilik kendi çevresinde bükülerek, zehirli akrepler gibi acımasızca intikam peşinde koşacağına-ya da kartallar gibi böyle kin duygularının üstüne yükseleceğine her küçük incinmede karmakarışık nefret duygularının içine çekilerek, direkt bir harekette bulunmadan, kaderin düşmanlarını cezalandıracağını umar, ve hemen hemen bilinçsiz olarak onların mahvolmasını diler.

Bu gri kertenkeleler kendi yıldızlan Pluto'nun gücünden yoksundurlar -oysa bu güç onları çevrelerini saran tüm kötü durumlara üstüne yükseltebilir. Bir trajedinin dişleri arasındayken bile, bu garip ruhsal güç Onlara gün ışığında yeni bir hayat sağlayabilir. Oysa bunlar uykuya çekilmek için karanlık gölgeler ararlar ve böylece doğarken kendilerine bağışlanmış olan o parlak gücü boşuna harcayarak kendilerine yazık ederler. Gene de Akrep Pluto'nun gücünü tümüyle yitirerek, asla kötü bir depresyon kuyusunun yapışkan derinliklerine kadar düşemez. Bir gri kertenkelenin kendini kartala çevirmesi için, vakit hiçbir zaman çok geç değildir. Öyle bir büyük mucizeyi Akrep burcunda doğmuş olan her insan gösterebilir. Gerekli olan tek şey, bunu istemesi ve harekete geçmesidir.

Tipik kartallar hiçbir şeyden korkmazlar. Savaşta tüyleri bile kıpırdamadan askerlerini ölümün üstüne götüreceklerdir. Sıradan bir Akrep erkeği ve kadını fiziksel acılardan ve fakirlikten, mağrur kişilerin saygısızlığına ve alayına kadar herşeye cesaretle göğüs gerer ve her felâketin üstesinden gelmek için sahip olduğu ruhsal güce tamamiyle güvenir.
Kaynak olması gereken yazılardan biri. Yaşadığım tecrübe ettiğim dönüşüm süreci. Cesaret, Onur, Gurur ve Ruhsal güç... Çoğu kelimelerle ifade eder akrep yaşar. O an geldiğinde herkesin boyunun ölçüsünü aldığını görmek güzel oluyor.


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Akrep Burcu Genel Özellikleri” sayfasına dön