Akrep Kadını

akrep kadını, akrep burcu kadını, akrep kadınının farkı, akrep kadını özellikleri, akrep kadının farkı, akrep kadınını nasıl tanırsınız, akrep kadınını nasıl tanımlarsınız

Akrep Burcu Hakkında Genel Bilgiler.

Akrep Kadınını Nasıl Tanırsınız?

En fazla 1 seçenek seçebilirsiniz

 
 
Sonuçları Görüntüle

Kullanıcı avatarı
X_1
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1079
Yaş: 45
Kayıt: Cmt 20 May, 21:20

Okunmamış mesaj gönderen X_1 » Pzr 13 Ağu, 15:29

hıssetmek tek gecerlı olan sey..dokunmaya duyarlıdır .sevmedıgıne dokunamaz zaten dokundurtmazda.kavramları da uctur.herkesın yukledıgı anlamlarla yetınmez.kendısı kavramları yenı bastan tanımlar.o tanımlarda hayalgucunun genıslıgıyle sınırlıdır.


TÜRKİYE ATATÜRK'TÜR
ATATÜRK TÜRKİYE'DİR.

*********************
Herşey göründüğü gibi değildir....


Kullanıcı avatarı
SiPaHi
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1260
Yaş: 45
Kayıt: Cum 13 May, 19:19

Okunmamış mesaj gönderen SiPaHi » Pzr 13 Ağu, 18:34

harika bir açıklama olmuş scorpio insanın bütün akrep kadınlarına aşık olası geliyor...
bu arada aramıza hoş geldin
Sipahi

Kullanıcı avatarı
huysuzname
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 362
Yaş: 45
Kayıt: Pzr 25 Haz, 23:07

Okunmamış mesaj gönderen huysuzname » Pzr 13 Ağu, 19:34

Akrepler için hayatın birçok evresinde ki değerler sanat gibidir ,ve akrepin cinselliğide sanat gibidir..Bunun üzerine tek gecelik ,ilk gecelik,son gecelik diye bişey olmaz..cinsel amaçlar ve mantıklar üzerine yaşanmaz ,cinsellik doğal bir gereksinim ve duygu birleşimidir.hissedersin ve yaşarsın..

Kullanıcı avatarı
bulbus
Mesajlar: 17
Yaş: 40
Kayıt: Cmt 18 Mar, 00:21

Okunmamış mesaj gönderen bulbus » Pzt 14 Ağu, 12:11

süper tarif etmişin scorpio, tebrikler

KEDİ

Okunmamış mesaj gönderen KEDİ » Pzt 14 Ağu, 12:22

akrep için hiçde okadar basitdegildir okelimeyi söylemekçhissedersin ve aşarsın. hisseder ama yaşamak için acele edmez.emin olmadan ve güvenmeden parmanı bile oynatmaz.


KEDİ

Okunmamış mesaj gönderen KEDİ » Pzt 14 Ağu, 13:38

akrep evet akrep ne incindini ne kırıldını hissettirmez kimseye .acıyıda mutluluda kendi içinde tekbaşına yaşar öyle anlatıldı gibi kimseden intikam filanda almayakalkışmaz. kendikendine kinlenirdurur hepsi bukadar kimseye zaraarveremez o onun zararı kendinedir. iyidedine kötü demez kötü dedine iyidemez severse bırakmaz sevmezse semtine yaklaşmaz.iyikide ben bir AKREP olarak gelmişim dünyaya ayrıca akrepler için yazdınız bunca güzel sözlerden dolayı sizlere teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
kiwuzen
Mesajlar: 92
Yaş: 43
Kayıt: Cum 28 Nis, 00:12

Okunmamış mesaj gönderen kiwuzen » Pzt 14 Ağu, 20:52

[font=Times New Roman]AKREP KADINI

INSANI MIKNATIS GIBI CEKEN GOZLERI, YUVARLAK VUCUT HATLARIYLA

DIKKAT CEKICIDIR.

Duygu yuklu, tutkulu bir kadindir. O bir sir kupudur. Kiyefet seciminde son derece

curetkkar olabilir.Sevdigi erkek icin yapmayacagi hicbiir sey yoktur. Evine deger verir

Kesinlikle sadik kalir. Cok farkli konulara ilgi duyar.

Akrep kadının derin, gizemli bir güzelliği vardır. O, mıknatıs gibi çekici, gururlu ve güvenlidir. Ama O'nun gizli bir pişmanlığı vardır. Erkek olarak doğmamıştır.

Bu açıklamayı duyan Pluto kadınlarının sıcaklığını neredeyse buradan hissedebiliyorum. Dünyada yaşayan bir tek Akrep kadını yoktur ki, tam anlamıyla kadın olmadığını düşünmesin. Eğer bir Akrep kadınına âşıksanız, benim neden söz ettiğime siz de akıl erdirememişsinizdir herhalde Bu kız kesinlikle yeterince büyüleyici ve son derece baştan çıkarıcıdır. Ama ben O'nun erkeğe benzediğini söylemedim ki; kadına yakışmayan bir iş yaptığını da ima etmek istemedim. Sadece, bilinçaltından, erkek olmayı tercih edeceğini söylemek istedim. Daha az kısıtlama-daha çok fırsat. Bu O'nun kendinden bile sakladığı bir sırdır ve açıklaması hoşuna gitmeyecektir.

Akrep kızı mavi botlarıyla pembe botlarını birbirinden ayırdetmeyi öğrendiği anda, pembe botları giymeyi tercih edecektir. Çünkü bu durumu en iyi şekilde değerlerdirmeyi çok iyi bilir. Ancak pembe O'nun doğal rengi değildir. O'nun doğal yapısının gerçek rengi koyu kestane veya koyu şarap rengidir ki, hiçbiri de kadınca renkler değildir. Bununla birlikte, şunu da kabul etmek gerekir ki, O size bunların kadınca olduğunu düşündürebilir. Narin, yumuşak bir kedi yavruşuymuş gibi davranmakta üstüne olmayan bir Akrep kızı tanıyorum. Öyle mutlulukla mini mini mırıldanır ki, erkeklerin çoğu O'nun siiper kadınca bir Balık kızı olduğunu tahmin eder. O'nun tuzağına düşerler ve sonra üzgün ama daha akıllı olarak uyanırlar. O hiç de bir kedi yavrusu değildir.

Akrep kadınları, sevgili, eş ve anne rollerini üstlendikten sonra bu rollerin içine sıkışıp kalan hemcinslerine karşı küçük gören bir nefret duyarlar. Bir Pluto kızı kadınlık görevini kusursuz bir şekilde yürütürken karşısındakine hükmetme arzusunu kontrol altında tutacaktır ve bu işi daha erkekçe olan Koç, Aslan ve Yay kızından daha ustalıkla yapacaktır; en azından flört döneminde... Hiçbir şeyden haberi olmayan erkek, ayakkabılarındaki pirinçleri silkeleyip gözlerindeki hayal perdesi kalktığı zaman kötü bir süprizle karşılaşınca bazı olaylar çıkabilir. Mars kadınının aksine, bir Akrep kızı davranışlarım kontrol altına alıp, ekzotik bakışlarının ağır parfümüyle bir erkeği manyetize ederek, çakmağıyla sigarasını yakmasına izin verecektir. Bu, sert hareketlerle kibrit çalap kendi sigarasını kendisi yakarak dumanı erkeğin yüzüne liflemekten çok daha seksi bir davranıştır ve O bunu bilir. O, çok daha fazlasını da bilir. Başka bir kız paldır küldür koşarak kollarınızın arasına atılabilir ve aşkını çanların tepesinden haykırabilir. Akrep kızı, baştan çıkarıcı bir tavırla size doğru ağır ağır yürür ve sessizce mesajını verir. Şaşırtıcıdır ama, bu kadınlar blucinlerin veya basketbol pabuçlarının içinde bile baştan çıkarıcı görünebilirler. Belki de o kısık sesi bu imajı yaratmaktadır. Gelecekteki kocası kendisine kur yaptığı sürece sürekli beyzbol kepi giyen (gerçekten), ve zamanının çoğunu maç tahminleri konuşarak geçiren bir Akrep kızı tanıyorum Gene de Mata Han kadar baştan çıkarıcıydı ve adamı elde etti. (Her zamanki gibi, adam hipnotize olmuştu).

Onun uzun kirpiklerini süzerek, körü körüne bir tutkuyla size tapınacağını sanmayın. Akrep kadınlarının çoğu kısa kirpikli erkek Ayşe'lerdir. Ayrıca, kafanızın içini apaçık okuyabilen o güzel, gizemli gözlerle, O'nun fazla bir süse de ihtiyacı yoktur. Başka bir kızı kendinden geçirecek olan romantik bir sözü O'na fısıldarsanız, keskin, delip geçici bir bakışla gerçek niyetinizin ne olduğunu görecektir. O, insan kılığında bir röntgen makinesidir, bu yüzden O'nunla flört etmeyin, işten söz etmiyorsanız O'nun zamanını harcıyorsunuz ve ona hakaret ediyorsunuz. Bir Akrebe hakaret etmenizi hiç tavsiye etmem. Sağlıklı birşey olmaz. Ne demek istediğimi bilmiyorsanız, bilen birine sorun. Size tüylerinizi diken diken edecek bazı hikayeler anlatabilir.

Çok iyi biliyorum ki, bu tehlikeli 'femme fatale' ürkek tebessümü, kibar tavırları ve melek gibi sesiyle, öç alma, misilleme gücünü gizleyebilir. Ancak, astrologların böyle şeylerin üstünde olması beklenir. Sizin için durumun farkında olmak daha önemlidir. Ne de olsa, O'nu ehlileştirecek olan-ya da kendini O'na karşı koruyacak olan (hangisiyse) sizsiniz. Belki de her ikisi birden.

Emin olabilirsiniz ki, cennette, içindeki ateşi, Pluto heyecanlarını, sürekli olarak kontrol altında tutan bir Akrep kızının, bu kontrolü kaybedince kapıldığı öfkeye benzer bir öfke kesinlikle yoktur. O, zorbalık eden, karşısındakine hükmeden, alaycı ve soğuk bir kadın olabilir sonra da 500 derece Fahrenheit sıcaklığında kızgın bir fırına dönüşebilir. O, zehir gibi acı bir kinle nefret edebilir ve şiddetli bir tutkuyla sevebilir. Öfkeli bir ölüm meleği gibi çığlık atabilir ya da sevecen bir kumru gibi fısıldayabilir. Emin olabileceğiniz bir şey var-o hiçbir zaman kendi halinde renksiz bir insan değildir.

Akrep kadınında, omurganızdan yukarı doğru buz gibi titremeler meydana getiren şaşırtıcı bir yetenek vardır. Bu, kara büyünün garip bir şeklidir ve O bunu öyle ustaca başarır ki, gerçek bir büyü gibidir. Bir kez gözleriniz Onunkilerle karşılaştıktan sonra, artık kaçma şansınız pek yoktur. O esrarlı altıncı duyusuyla, gelecekteki eşini çoğunlukla ilk bakışta tanıyabilir, ve her nasılsa, bu sezgisini ânında karşısındakine geçirebilir. Siz buna iki tepkiden birini göstereceksiniz. Ya O'nun büyüsüne kapılacaksınız ve başınız dönerek teslim olacaksınız, yahut da korkudan ödünüz patlayacak ve imdat diye bağırarak kaçmak isteyeceksiniz. Aceleniz ne?

Biraz bekleyin. Yaşamın ne olduğunu anlayabilirsiniz. O biliyor. Size de öğretecek. Sizi o garip bakışa değer bularak koltuklarınızı kabartacak. Bir Akrep kadını erkekteki zayıflığı hoş göremez. O, erkekte yükselme hırsı ve cesaret arar. O, kendisine egemen olan ve gizli kişiliğine zarar vermeden kendisini gururlandıran bir eş ister. Bu erkeğin güçlü, erkekçe ve ortadan daha yakışıklı olması gerekir. Bu erkekte, kendi mükemmel zekasına uygun yüksek derecede bir zekâ ve geçici olmayan soyut, filozofça bir bilgelikle tanışıklık arar. Aklınızı başınıza toplayın ve yüzünüz gülsün. Tanıdığınız herkes, O'nu kendinize baktırdığınıza göre, oldukça süper bir erkek olduğunuzu düşünecek. Kadınlar da, erkekler de. iyice düşünürseniz, bu size yeni ufuklar açabilir. Kişisel saygınlığınız, O'nu tanımadan öncekine göre birden bire yükselecek.

Bir kez Akrep kadınıyla yakınlaşmayı başardıktan sonra eşsiz ve olağanüstü bir erkek olduğunuza inanabilirsiniz. Şundan da emin olabilirsiniz ki, O'nun size duyduğu aşk, başka hiç kimseninkine benzemeyecek bunu birkaç şekilde düşünebilirsiniz. O'nun yaşamındaki en önemli şey siz olacaksınız. Tipik bir Pluto kızıysa, sadakatle size destek olacak ve ihtiraslı sevgisiyle sizi memnun etmeğe calışacaktır. Eğer memnun edilmesi çok zor bir insansanız; düş kırıklığını, ilgisizliğinizi fethetmek için yaptığı ihtiraslı girişimlerle gösterecektir.

ihtiraslı' sözcüğü herhalde gözünüzden kaçmamıştır. Erkeklerin
çoğu Kasım kadınlarının ihtirası konusunda heyecan verici söylentiler
duymuşlardır. Doğrudur. O, ihtirasla dolup taşan; bununla birlikte, ihtirasını yabancılara karşı takındığı soğuk, buz gibi tavırlarla sıkı bir kontrol altında tutar ve yüzeydeki sakinlik siyah kadifeyi anımsatır.Ancak erkekler, ihtirası doğrudan doğruya romantik davranışa bağlamaya pek meraklıdırlar. Bu onun sınırlarını çok daraltmak olur; oysa Pluto'ya göre bu sözcüğün kapsamı çok daha geniştir. Bu sözcük Akrep kızının dokunduğu herşey hakkındaki duygularım içerir. O, hiçbir-$eyle hiçbir zaman üstünkörü ilgilenmez. O'nun ilgisiz ve dikkatsiz olması olanaksızdır. O'nun için, bir oyunu, bir kitabî, dini, mobilyaları beğenmek, sevmek ya da beğenmemek, sevmemek diye birşey yoktur. Ya nefret eder, ya da heyecanla tapınır. Her iki şekilde ihtiraslı bir duyguya kapılmazsa, o zaman tümüyle ilgisiz kalır. Gene de, bu duygusal faunalar geçtikten sonra sanki hiçbirşey olmamış gibi her zamanki sakin havasına bürünür, küçük ya da büyük her nükleer patlamadan sonra çevresini saran sükunet havasıyla, en azından dış görünüşüyle, huzurlu bir insan olur. Çılgınca öfkesi geçtikten sonra kayınvalidenizi, bütün bu tabaklan kıranın, ve bütün bu perdeleri lime lime parçalayanın gerçekten kendi kızı olduğuna inandırmak çok zor olacaktır, insanlar size alçak bir kadimisiniz gibi bakabilirler. Siz ne dernek istiyorsunuz yani? Ayıp, ayıp; şu sakin, dengeli, kontrollü güzel kızı böyle bir çılgınlıkla suçlamağa utanmıyor musunuz? Ama üzülmeyin, ben size inanıyorum ve sizi anlıyorum; eğer bir yaran olursa.

Böyle harika erdemleri olan bir insanın, kusurları da az olmaz, bilirsiniz. Bu nedenle, siz O'nun iyi yanlarını düşünün. Pekâlâ öyle ise, O'nun iyi yanlarım başınızdaki şişlik geçtikten sonra düşünürsünüz,

O, bilinmeyenleri araştırmaya meraklı olduğu için, görünüşüne bakılırsa önce şu yasak meyvanın peşine düşmüş gibidir, gözlerindeki o derin, garip ifade de bu izlenimi güçlendirmektedir. Akrep kızının, yaşamı tanıma çabalan içinde bazen tehlikeli sularda dolaştığı doğrudur, içinde en küçük bir korku izi olmadığından (eğer Ay'ın etkisiyle, isimsiz korkularla dolu değilse) bu araştırma meraki O'nu gerçekten bazı tekin olmayan dolaşık yollara, sürükleyebilir. Ancak, tipik Akrep her keşfin içinden hâlâ sağlam ve temiz olarak çıkacaktır. Eğer bu gezintilerin ruhunu kirletmesine izin verirse, Pluto O'nu.korkunç bir pişmanlık ve suçluluk duygusuyla cezalandırır, gene der çok güçlü karakteri sayesinde, Anka kuşu gibi, deneyimlerinin külleri arasından tekrar dirilip kalkmayı başarabilir, Kahlil Gibran'ın yazılarında, Kötülüğün ne olduğu konusunda sorulan bir soruya Peygamber şu yanıtı verir: "Size içinizdeki iyilikten söz edebilirim, Kötülük'ten değil. Çünkü kendi açlığının ve susuzluğunun cezasını çeken iyilik olmasaydı, Kötülük olur muydu? iyilik acıktığı zaman en karanlık kovuklarda yiyecek arar ve susadığı zaman en durgun pis sulan bile içer." Akrebin kusursuz bir tarifi.

Akrep kızı, milyonlarca insan zaafının meraklı bir seyircisi olabilir, ve bilgi edinmek için çeşitli deneyimleri tatmış da olabilir. Ama, anlaşılmaz bir şekilde bütün araştırmalarından sapasağlam çıkabilir ve gene de tanıdığınız her kadından daha üstün olabilir. O, birçok sır saklayabilir. Akrebe itiraf edilen, açıklanan şaşılacak sayıdaki karanlık davranışa karşın, O kendi iç yaşamını şöyle özetler: "Özeldir-Yaklaşmayın." Sırlan dinlemeyi sever, ama kendisine verilen sırlan hiçkimseye söylemez, hattâ size bile (doğum haritasında Merküri etkisi yoksa). O'nun kendine ait bir yığın sim olduğunu düşünebilirsiniz, ama sakın onları ağzından almağa çalışmayın. Bu kadında dokunamayacağınız özel bir kısım vardır; Kafasında, ruhunda kesinlikle kendisine ait olan ve hiçkimsenin yaklaşmayacağını bir bölüm. O, dürüst olmayan bir insan değildir, aslında çoğunlukla aşın şekilde dürüsttür, ama gene de her zaman size ve başka hiç kimseye açamayacağı özel düşünceleri ve duygulan vardır.

Bir Akrep kadını güçlü ve değer bulduğu kişilere inanılmaz bir sadakat gösterecektir, ama zayıflık hiçbir zaman O'nun bakışıyla onurlandırılmayacaklardır. O'nun insanlarla ilişkilerindeki vakar, soğuk ve snop görünmesine neden olabilir. Bir bakıma, kesinlikle öyledir de; çünkü kendine özgü, başkalarına kapalı bir 'kast' sistemi uygulanmaktadır, ve bu tavrı Aslan ve Oğlak kardeşlerininkinden daha belirgindir. Tüm Akrepler arkadaşlıklarından çok seçicidirler. Değerli arkadaşlarını ömürleri boyunca bırakmazlar; sığ, basit ve değersiz kişilerle kurulan dostlukları dondururlar. Akrep kadının yapısında doğuştan büyük ölçüde azim ve kararlılık vardır, istediği her zaman, içki ve uyuşturuculardan, kendisini mahveden acımasız kin ve intikam duygularına, tehlikeli depresyonlara kadar, tüm aşırılıkların üstesinden gelmek için yapısındaki bu azim ve kararlılığın yardımına başvurabilir. Er ya da geç, şu ya da şekilde bilinmeyen âlemi araştıracak, eski zamanlara ait bilinmeyenlere ve görünmeyen dünyalara saygı duyacaktır. Bununla birlikte Akrepler bir yaşam süresi içinde ateşli bir dindarlıktan tam bir dinsizliğe kadar tüm evrelerden geçebilirler.

Akrep kadınının bir eş sevgisi ve bağlılığı göstermesi için yasal eş olmağa ihtiyacı yoktur. Eğer kontrolünüzün dışında kalan koşullar evlenmeyi olanaksız hale getirirse, gene de sizi sevmeğe devam edecek ve komşuların ne düşündüğüne metelik bile vermeyecektir. Böyle olağanüstü durumların ne düşündüğüne metelik bile vermeyecektir. Böyle olağanüstü durumların çoğunda, birçok yasal evlilikteki sığ ve bencil aşktan daha gerçek ve dürüst bir ilişki vardır. Toplumun iki yüzlülükleri bu cesur kadının güneşi aranmasına engel olmaz. O, kendi yasasından başka yasa tanımaz... O, Pluto kalbinde, "Ölüm bizi ayırıncaya kadar"diye içilen anda, bu yemini mutlulukla mırıldanan gelinlerin yansından daha çok, tam bir anlayışla bağlıdır.

Kendi güçlü kişiliğine karşın, tipik Akrep kızı patronluğu erkekliğine bırakacaktır. Gücü ve çabasıyla erkekliğini gölgede bırakmağa çalışacağına, yeteneklerini amaçlarına ulaşması için O'na yardım etmekte kullanılacaktır. O'nun için, sizin geleceğiniz önemlidir ve evlendikten sonra kendi mesleğini sürdürmekte ısrar etmeyebilir (eğer siz O'nu derin bir şekilde düş kırıklığına uğratmazsanız veya geçici ailevi güçlükler yüzünden ikinci bir işe gerek yoksa). Özel yaşamınızda sizinle şiddetle çatışabilir, ama herkesin içinde sizi ateşli bir şekilde savunacaktır. Hiç kimsenin size kötülük etmesine veya sizden yararlanmasına izin vermeyecektir. Böyle birşeye sizin mutluluğunuz önde gelecektir. Eğer doğum haritasında yükselen burcu veya kendi burcu zıt yıldız etkileri almamışsa, siz istediğinizi elde edinceye kadar dayanmanıza sabırla yardım edecek ve siz amacınıza ulaşmak için çırpınırken sızlanıp yakınmayacak veya huzursuz olmayacaktır. Ancak, yan yolda cesaretinizi kaybederseniz biraz sertleşebilir. Sizin, yeteneklerinizin elverdiği kadar yükselmeğe azmetmenizi isteyecektir. Bundan daha azı, oldukça acımasız alaylarına ve sitemlerine hedef olmanıza neden olabilir; özellikle Merküri etkisi almışsa.

Akrep kadınları, genelde temizlik, zevk ve rahatlık içinde pırıl pırıl parlayan evlerini çok severler. Yemekler zamanında yenir ve her şey kontrol altındadır. Eğer bunun tersi oluyorsa, O'nu çok mutsuz eden birşey var demektir; çünkü O doğal olarak güzelliğe ve sisteme meraklıdır. Tipik bir Akrep kadını için ilkbahar temizliği tatil gibidir. Ne bulabilirim diye her köşeyi karıştırmağa bayılır. Aman dikkat edin, dolapları yerleştirirken eski ceketinizin cebinde parfüm kokulu gizli not bulmasın. Akrep, kuşku duymak için hiçbir neden yokken bile, mantıksız şekilde kuşkucudur. Onun için, sadakatsizliğinizi gösteren gerçek bir ipucu yakaladığı zaman neler olacağını tahmin edebilirsiniz. Mantar biçiminde bir bulut düşünün, aşağı yukarı neler olabileceği konusunda genel bir fikriniz olur. Ne kadar fırsat çıkarsa çıksın, O'ndan kuşkulanmanın hiçbir yaran yoktur; ruhunun derinlerindeki duygularını hiçbir zaman açığa vurmadığı için, O'ndan kuşkulanmayı gerektiren fırsatların sayısı da oldukça kabarık olacaktır. Doğal olarak, bu sizin aklınıza bazı sorular getirebilir. Boğazınıza tıkanan düğümle birlikte o sorulan da yutun gitsin. Çocukluğundan beri sakladığı o kilitli sandık veya çekmece gibi şeylerin haddi hesabı yoktur. Bunları araştırmak sizi hiç bir yere ulaştırmaz. Bunun haksızlık olduğunu tamamiyle anlıyorum. Bunu O da biliyor. Ama bu hiçbir şeyi zerre kadar değiştirmez, işinize gelirse. Ya O'nu böyle kabul eder, ya da bırakır gidersiniz. Siz herhalde O'nu olduğu gibi kabul edeceksiniz; çünkü bırakıp gitmek hemen hemen olanaksızdır. Başka hiçbir şey olmasa bile, ömrünüzün geri kalan kısmında yakanızı bırakmayacaktır. O'nun huylarına alışmak, çıkıp giderseniz mutlaka yakanıza yapışacak olan kâbuslara katlanmaktan daha kolaydır. Hiçkimse bir Akrebi bırakıp gidemez. Gerçekten gidemez. Bunu bilmiyor muydunuz? Bir kez denemiş olanlar size öğretebilir. Ne de olsa, çok özel bir kadına sahipsiniz.

Her ne kadar, aile köklerinin güvenliğine ihtiyacı varsa da, mesleğiniz nedeniyle başka yere taşınmanız gerektiğinde, hiç çekinmeden bu köklerden kopacaktır. O, bir asker veya denizci için kusursuz bir eş, politikacı için gerçek bir mücevherdir. Kafasının içini göremediği hiç kimse, ve gözünden kaçan hiçbir kusur yoktur. Bir Akrep kadını kime güvenebileceğinizi ve kimlerden sakınmanız gerektiğini size kesinlikle söyleyebilir. Balık eş de aynı yeteneğe sahiptir; ancak, O, eleştirmeyecek kadar yumuşak ve başkalarının kusurlarına özürler bulacak kadar hoşgörülü olabilir. Akrep kadını öyle değildir. O sivri dilini sık sık kullanmaktan ve acımasızca analizler yapmaktan hiç çekinmez.

Bütçe konusuna gelince, Akrep kadınlarının ne yapacağını asla önceden kestiremezsiniz. Bir tek kuruşu iki oluncaya kadar sımsıkı avucunda tutar, sonra birdenbire bir de bakarsınız ki, akıl almaz derecede savurganlığı tutmuş. Bir tek şeyden kuşkunuz olmasın, îster eski bir pabucun içinde biriktirsin, isterse lüks uğruna harcasın; O, parayı çok sever. Ancak bu kadın prestije çok meraklıdır ve paranın bunu tehlikeye sokmasına izin vermez. Kendi kendinizin patronu olduğunuz ve birgün yetkili bir mevkiye yükselme şansınız olduğu sürece, tercih ettiğiniz belirli bir gelirle yetinecektir. Akrep kadınları yetkiden çok hoşlanırlar ve bunun için pek çok şeyi feda edebilirler. Her ne kadar, kendisi özveride bulunacak ve planladığınız amaca ulaşıncaya kadar çok az şeyle yetinecekse de, sonsuza dek sefalet içinde yaşamağa katlanamayacak kadar mağrur olduğunu unutmayın. Mantıksızca uzun bir süre buna katlanmağa zorlanırsa, son derece huysuz ve hoşnutsuz olabilir. Belirli bir süre sonra ya zorla ailenin kaderini değiştirmeğe çalışacak; ya da, yavaş yavaş gri kertenkelenin karanlık, kederli dünyasına çekilecek; dışardan yoksulluğu kabul ediyormuş ve neredeyse ondan hoşlanıyormuş gibi görünse de, için için son derece dertli olacaktır.

O, herşeyine sahip çıkan bir insandır ama, kendisine sahip çıkılmasını istemez. Erkek ve kadın Akreplerin en kötü huylarından biri de, duygular söz konusu olduğu zaman, kendi görüşlerinden başka hiçbir görüşü anlamak istememeleridir. Bir uzlaşmaya yanaşmak için haftalarca düşünmeleri gerekir. Karşı cinse duydukları doğal ilgi, platonik düzeyde kalsa bile, en az O'nun kadar kıskanç olmanıza neden olabilir. O, herhalde fırsat çıktıkça gördüğü her erkeği büyüleyecek, ve onlar birbirlerini hipnotize ederken, siz oturup seyretmek, zorunda kalacaksınız. Bu, ciddi herhangi bir şeye yol açmaz, ama rahatsız dakikalar yaşanmasına neden olabilir. Bazı patlayıcı anlaşmazlıklara da yol açabilir. Şunu akılda tutmakta yarar var ki, savaşın ateşi içinde, Akrep kızının skoru eşitleme zorunluğunu hissetmesi, genellikle her çeşit çatışmayı kazanmasını sağlar. Son sözü her zaman O söyler. Siz O'na yalan söylerseniz, O da size söyleyebilir. O'na güvendiğiniz için, sabahleyin evden çıkarken O'nu öpmemekte inat ederseniz, O gece yatarken sizi bir ay öpmeyebilir. Annenizin (veya başka birinin annesinin) O'nu yemeklerini eleştirmesine izin verirseniz, Akrep kadını arka arkaya bir kaç Pazar günü onu yemeğe davet etmeyi unutabilir. Bununla birlikte, kasten yapılmadığını bilirse, kaza ile meydana gelen bir incinmeyi affedecektir. Akrebin adalet duygusu, intikam duygusu kadar güçlüdür, insanların çoğu bunu unuturlar. O, her iyiliği hatırlayacak ve onun karşılığını size iki katı olarak verecektir. Bunun tersi de olabilir.

Çocuklara gelince, Akrep anne sevgisini pek şefkatle ve açıkça göstermeyebilir ama, çocuklar O'nun derin sevgisini herhalde sezecekler ve kendilerini ruhsal yönden güvende hissedeceklerdir. O, çocuklarının yeteneklerinin farkedilmemesine ve paslanmasına izin vermeyecektir. Onları yüksek amaçlara yöneltmek için saatlerini harcayacak, desteğe ihtiyaçları olduğu zaman, bunu severek sağlayacaktır. Gençlik sorunları ortaya çıktığı zaman, çocuklar karşılarında güçlü ve yardımcı bir anne bulacaklardır; çünkü O'nun insan yapısı konusundaki bilgisi, akıllı bir danışman olmasını sağlar. Onlara güçlükleri kendi gösterdiği cesaretle karşılamalarını öğretecektir. Ancak onların kusurlarına karşı kör olacaktır. Bu da, eğer zamanında farkedilip düzeltilmezse, doğal olarak birçok dert yaratabilir. O, herhangi bir şekilde çocuklarının mutluluğunu tehlikeye düşürdüğünü sandığı herhangi bir insanı ezecektir. Korkarım bunun içinde kocası da vardır. Kocası çocuklara karşı, olması gerektiğini düşündüğünden daha sert davranırsa, bundan hoşlanmayacaktır.

Akrep kadını, yaşama ihtirası içinde bazen neredeyse sizi boğacak; ama gerçek bir fırtınada, soğukkanlı, sakin mantığı ve çelik gibi gücü bir can kurtaran olacaktır. Büyüsünü garip ve gizli bir şekilde yapsa bile, gözleri size her zaman dürüstlükle bakacak; insan anlayışının ötesinde kaldığı zaman bile bu değişmeyecektir. O, belki biraz tehlikelidir ama, inkâr edilemeyecek kadar heyecan vericidir. Bırakın başka kocalar uçan kızlarla uğraşsınlar. Siz güzel bir büyücünün zorlu gizemini öğrendiniz. O size güzel bir fincan çay hazırlar ve ekmeğinizi kızartırken hiçbir zaman yakmaz. (Yani, hemen hemen) Fincan boşaldığı zaman, bırakın çay yapraklarından falınıza baksın, îsterse-bakabilir. Bunu bilmiyor muydunuz? Ben size O'nun kendine sakladığı şeyler olduğunu söylemiştim
[/font].

Kullanıcı avatarı
kiwuzen
Mesajlar: 92
Yaş: 43
Kayıt: Cum 28 Nis, 00:12

Okunmamış mesaj gönderen kiwuzen » Pzt 14 Ağu, 21:04

[font=Times New Roman]KARIYER öZELLIKLERI


Su grubunun ikinci burcu: Enerjik, bağımsız, tutkulu, kararlı, sevdikleri ve sevmediklerinde keskin ayırımcı

Yönetici yıldızı: Pluto

Etkisi altındaki ülkeler: Norveç, Suriye

Etkisi altındaki şehirler: Liverpool, New Orleans, Washington DC

KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ: Akrebi tanımlayan her sıfat tutku ile bağlantılıdır. Akrep yaşantısının her alanında tutkunun en derinini, en güçlüsünü yaşar .Güçlü karakteri ve manyetik çekiciliği ile tanınmıştır. Gücü iki yönlüdür: İyi olduğu zaman iyinin iyisi, kötü olduğu zaman ise kötünün kötüsü, dehşet verici bir kişiliği vardır. Eleştiriyi en çok seven burç olan Akrep yeteneklerini yaşamın köklerine kadar inerek her türlü gizemin sırrını çözmek için kullanır. İnsanlar Akrebi ya çok severler ya da nefret ederler. Çok az kişi farklı düşünür. Sezgileri çok güçlüdür. Bu burçtan biriyle oyun oynamaya gelmez.

AKREP VE MESLEKLERİ: Akrepler işlerinin son derece önemli olduğuna inanırlarsa çok mutlu olurlar. Boşa kürek çekmek kanlarını durdurur. Gerçeklerle boğuşmayı seçerler. Her şeyi inceleyen bakışları, sorunları çözme yeteneği, onu araştırma, analiz, gizemleri çözme konularına yöneltir. Bu yeteneklerinin bir operatör, dedektif, psikanalist, bilim adamı, avukat, gizemli olaylar araştırmacısı veya bir iş adamı olarak kullanılmasında yarar vardır.

AKREP PATRON: Akrep bir patron anlaşılması kolay olmayan ve birlikte çalışılması çok zor olan bir kişidir. Akrep o iş yerinin en güçlü temel taşıdır, eğer iş görenler bunu saygıyla kabullenemiyorlarsa, sessizce o iş yerinden uzaklaştırılırlar. Güvenilir ve çalışkan elemanlar ister. Belirli bir rutin içinde çalışılmasını ister. Akrepler hata yapmayı normal karşılamaz. Ama Akrep bir patron, bir elemanını gerçekten sevmişse, hizmetinin karşılığını vermek için elinden gelen her şeyi yapacak, elemanının işinden ayrılmasına asla izin vermeyecektir.

AKREP ÇALIŞANI: Bu kişi gayretli ve kazanmaya kararlıdır. Eğer işinde yükselmeyi hedeflemişse mutlaka elde eder. İyi bir Akrep her zaman başarılı olacaktır, çünkü amirleri bunu asla görmezlikten gelemezler. Ona verilen her işin çok önemli olduğu söylenmelidir. Hangi boyutta olursa olsun yetki sahibi olmak hoşuna gidecektir.

İŞ ALANINDAKİ İLİŞKİLERİ

AKREP - KOÇ ORTAKLIĞI:
Koç ile Akrep’in tek ortak noktaları savaş yetenekleridir. Tipik bir Koç dinamik, girişimci ve çılgınca coşkuludur. Zayıf yönü sabırsız ve atak davranışlarıdır. Spor ve hız düşkünüdür. Araba ve motosiklet yarışları ilgisini çeker. Ortaklık zararlıdır.

AKREP - BOĞA ORTAKLIĞI:
Su ve toprak ilişkisinden çamur elde edilir. Tipik bir Boğa azimli, mülkiyetçi ve ısrarcıdır. Temel kusurları ise inatçı ve kıskanç olması, değişime karşı koymasıdır .İlgi alanları geniştir. Resim yapıp müzikle uğraşırlar. Boş zamanlarında genellikle ailesi ve eviyle ilgilenir. Ortaklık denemeye değer.

AKREP - İKİZLER ORTAKLIĞI:
Bir Akrep, İkizlerle daha ilk karşılaştığında rahatsız olacaktır. Her nedense bu adamda sinirlerine dokunan bir şey vardır. Eğer Akrep İkizlerle işbirliğinde ısrarlıysa, hoşgörü ve geçimli olmak zorundadır. Entelektüel , hızlı düşünebilen becerikli bir kişi olduğunu aklında tutmalıdır. Zayıf yönü, derinliğine düşünememesi ve dikkatinin dağınıklığıdır. Yenilik peşinde koştuğundan pek çok şeyle ilgilenir ama fazla detaya girmez. Ortaklık risklidir.

AKREP - YENGEÇ ORTAKLIĞI:
Yengeç ve Akrep mükemmel bir karışım ortaya çıkar. Yengeç hayal gücü kuvvetli, hassas ve pratik bir kişidir. Zayıf yönü ise kendine acıması ve canlı hayal gücü nedeniyle zaman zaman kendini olayların kurbanı olarak görmesidir. Ailesiyle, eviyle ve bahçesiyle uğraşmaya bayılır. Bazen koleksiyonculukta aşırıya kaçabilir. Ortaklık faydalıdır.

AKREP - ASLAN ORTAKLIĞI:
Aslan’ın kişiliğini tanıması, onu anlaması gerekir. Ateşli Aslan hassastır, dinamiktir, lükse ve güzelliğe aşıktır. Sıcakkanlılığına Akrep dışında herkes hayrandır. Zayıf yönü aşırı hassas gururu, mali konulara tutarsız yaklaşımıdır. Başarısının sonucunu üç boyutlu görmek istediğinden dünya malına düşkündür. Ortaklık zararlıdır.

AKREP - BAŞAK ORTAKLIĞI:
Zodyak’ın iki eleştirmeni karşı karşıyadır. Tipik bir Başak çalışkan, sistemli ve analitiktir. Zayıf yönü ise eleştirmeyi sevmesi ve detaylara saplantısıdır. Sağlık ve hijyenle ilgilenir. Bisiklete binme ve yürüyüş gibi sporlardan hoşlanır. Ortaklık faydalıdır.

AKREP - TERAZİ ORTAKLIĞI:
Akrep, Terazi ile çalışmaya kararlıysa onu anlamaya çalışması akıllıca olur. Tipik bir Terazi’nin güzellik ve adalet tutkunu oluşunu aklında tutmalıdır. Terazi diplomat ve herkesin çok hoşlandığı bir insandır .Zayıf yönü ise karar vermede zorlanması, tembelliği ve hayır demeyi bilmemesidir. İlgi alanı sanat ve kadınlardır. Ortaklık denemeye değer.

AKREP - AKREP ORTAKLIĞI:
Bir Akrebin kendi cinsinden biriyle ortaklığı çok aşırıya kaçan bir durumdur. Eğer bu ortaklık zorunluysa Akrep kendi kişisel özelliklerini aklında tutarak hareket etmelidir. Tipik bir Akrep ihtiraslı , azimli ve çekici bir kişidir. Zayıf yönü ise kıskançlığının yanı sıra eleştirmeyi sevmesi, güç peşinde olması ve dar kafalılığıdır. İlgi duyduğu her konuda aşırılığa kaçar. Ortaklık risklidir.

AKREP - YAY ORTAKLIĞI:
Tamamen zıt karakterdeki bu iki kişiyi neyin bir araya getirdiğini anlayabilmek çok zor. Ortaklık zararlıdır.

AKREP - OĞLAK ORTAKLIĞI:
Akrep bir Oğlak ile ortak olacaksa Oğlak’ın ağzı sıkı, gayretli ve pratik bir adam olduğunu aklında tutmalıdır. Zayıf yönü karamsarlığı ve depresyona açık olmasıdır .Kendini tamamen işine adadığından ilgi alanları çeşitli değildir; ama müzik dinlemeyi, okumayı, yürüyüş yapmayı sever. Ortaklık denemeye değer.

AKREP - KOVA ORTAKLIĞI:
Her ikisi de çok güçlü ve birbirlerine direnecek yapıda olduklarından bu işbirliğinin sakin bir beraberlik olacağı söylenemez. Kova’nın özelliklerini kısaca tanımak belki barış sağlayabilir. Tipik bir Kova bağımsız, iyi kalpli, yardımsever ve ileriye yöneliktir. Zayıf yönü dava peşinde koşturmaktan kendi özel yaşamını göz ardı etmesidir. En büyük ilgisi insanlarla tanışmaktır. Ortaklık zararlıdır.

AKREP - BALIK ORTAKLIĞI:
Mükemmel bir işbirliği: Tipik bir Balık sempatik, iyi kalpli ve sanat yönü güçlü kişidir. Zayıf yönü kararsızlığı ve gizliliğidir .Zaman zaman kendini dış dünyadan soyutlar ve yeniler. Sanatla yakından ilgilenir. Bir çok Balık yazar, müzisyen veya benzer bir işe heves eder. Çocukları ve hayvanları çok sever. Ortaklık faydalıdır.
[/font]

Kullanıcı avatarı
kiwuzen
Mesajlar: 92
Yaş: 43
Kayıt: Cum 28 Nis, 00:12

Okunmamış mesaj gönderen kiwuzen » Pzt 14 Ağu, 21:06

[font=Times New Roman]YöNETICILIGIYumuşak konuşan ve yanında kocaman bir sopa taşıyan Akrep amirinizin, bilgelik ve güç peşinde koştuğu bir alandır. O, cennet ve cehennemin bütün sırlarını ve ikisi arasında ne bulunduğunu öğrenmek ister. Belki de, ikisi arasında siz varsınız. Bu yüzden, sizin sırlarınızı öğrenmeye de aynı derecede niyetlidir ve o meşgul küçük beyninizin, ya da, duruma göre, o meşgul büyük beyninizin içinde neler olup bittiğini öğrenmeye çalışmaktadır. O, hiçbir zaman size açıkça baskı yapmayacak ve gözle görülür şekilde, ruhunuzu olduğu gibi ortaya koymaya çalışmayacaktır; ama bunu herhalde siz yapacaksınız. Bu kaçınılmaz birşey. Hipnotize eden Pluto gözleriyle esaslı, uzun, ısrarlı bir bakış, sizden en gizli itirafları çekip almasına yeter. Eğer kafanızda kesinlikle gizli tutmak istediğiniz birşey varsa bu gözlere bakmaktan veya O'nun yanında çalışmaktan kaçının.


Başkan Theodore Roosevelt'in, "Yumuşak konuşun-ama yanınızda kocaman bir sopa taşıyın" öğüdü, bir Akrep tarafından dile getirilen Akrep felsefesinin en güzel örneğidir. Her ne kadar bunu ilk söyleyen Teddy' Roosevelt olduysa da, her Pluto insanı, bu sözler ruhuna kazınmış olarak doğar. Bu, Akrep amirinizin masasının arkasındaki duvara asılmış olan gözle görülmeyen bir yasadır. Ezberleyin. O ezberlemiştir. Ben olsam, bunu O'nunla tartışarak büyük bir olay yaratmazdım. Sadece O'nun bunu uygulayışını izleyin. Akreplerin, kendi teknikleri konusunda belirli sorular sorulmasına cesaret vermeyen bir tutumları vardır.

Tanıdığım şarkıcı bir kız vardı. Bir yaz günü öğleden sonra, hava alanında Kaliforniya'ya yaptığı yolculuktan dönen Akrep amirine rastlamış, kahve içmek için bir yerde oturmuşlardı, (Çoğunlukla, Pluto'nun gücü yaz mevsiminde doruk noktasındadır, anlaşılmayan bir nedenle bunun Kasım'la hiçbir ilişkisi yoktur.) Kızla, Akrebin yakın arkadaşı olan şarkı yazan o sabah birbirlerine duydukları derin aşkı itiraf etmişlerdi. Bazı durumlar nedeniyle bu aşkın gizli tutulması gerekiyordu.

Kahvelerini içerken bir yandan da gevezelik etmişler ve şarkıcı Akrebin yolculuk hikâyelerine dalıp gitmişti. Akrebin konuşması o kadar büyüleyiciydi ki, kızcağız o sabahki gizli buluşmayı tamamiyle unutmuştu. Sonunda, Akrep saatine bakmış ve yönetmeyi umduğu film için görüşeceği prodüktörle randevusuna geç kaldığını anlamıştı.

El sıktılar ve kız hoşça kalın derken, ekledi: "Size şans dilerim." Akrep kızın elini tutmağa devam ederek, ateşli bakışlarıyla gözlerinin içine bakmış ve ağır ağır cevap vermişti, "Ben de size aşk dilerim. Ama görüyorum ki zaten onu bulmuşunuz. Çok güzel. Birbirinize yakışıyorsunuz." Bakışlarım önce O başka tarafa çevirerek (Akrepler hep öyle yaparlar-bunu önce sizin yapmanıza asla izin vermezler) kızın elini bırakmış, o soğuk, esrarlı, kontrollü tebessümüyle gülümsemiş ve yürüyüp gitmişti. Bugüne kadar, kızcağız hâlâ O'nun bu işi nasıl anladığına akıl erdirebilmiş değil.

Bu kızın başından geçen olay size ders olsun. Akrep, sizin simanızı da keşfedecek. Bunun ille de aşk olması gerekmez. Bu sır, babanızın sekizinci sınıfta okuldan ayrıldığı, kızkardeşinizin evli bir erkekle dolaştığı, banka borcunuza altı aydır hiçbir ödeme yapmadığınız veya sizin Iran kedisinin gene yavru beklediği olabilir. Belki ceketinizin düğmesini dikeceğiniz yerde çengelli iğneyle tutturmuşunuzdur, veya bu sabah erkek kardeşiniz yengenizin başına tavayla vurmuştur. Başkalarının bilmesini istemediğiniz böyle ufak tefek şeyleri O bilecektir. Ve nasılsa O'nun bildiğini siz bileceksiniz. Bu, Balığın aklınızdan geçenleri anlamasından farklı birşeydir. Balık ruhsal mesajlar alır. Akrep düpedüz bilir. Ruhsal flâşların bununla hiçbir ilgisi yoktur. Kovanın sezgisinin de. Bu çok daha derinlere iner.

Bu Pluto gücü, aynı zamanda Akrebin sizin içinde bulunduğunuz ruhsal durumları sezmesini de sağlar. O, ruhsal durumlarınıza göre anlayışla davranacak bir adamdır. Bu da tarif edilemeyecek kadar rahatlatıcı bir davranıştır. Özellikle sürekli, ruhunuzun derinliklerinde neler olup bittiğini bilmek bir yana, şu ya da bu şekilde bunu anlayacak kadar ilgi göstermeyen aceleci, düşüncesiz, yüzeysel insanlarla bir arada bulunduktan sonra. Böyle kinci ilgisizliklerin çeşitli şekillerine maruz kalınca, bunlarla kıyaslandığı zaman Akrebin anlayışlı harikulade görünür, ve öyledir de.

Düşünebileceğinizin aksine, Kasım doğumlu amirin bürosu her zaman patlayıcı bir yer değildir, hattâ korkulacak bir yer olması da gerekmez. Orası bütün binadaki en sessiz, en rahat, en sakin yer olabilir. Pluto'nun kendi kendini kontrol yeteneği çevresindeki herşeyde etkisini gösterir. (Doğum haritasında ağır bîr ikizler. Kova veya Aslan etkisi olmadıkça. Olsa bile, işler tamamiyle kontrolden çıkmaz. Sadece biraz hızı azalır, o kadar.) Bu adamın kendi karakteri üstündeki kontrolü korku vericidir. Yapmaya başladığı her işte yorulmak bilmeden çalışır ve peşinde olduğu şeyi ne kadar derinden istediğini veya ona ne kadar ihtiyaç duyduğunu başkalarının anlamasına gururu izin vermez. Rakibi, Akrep amirinizin kendisini yenmeyi ne kadar istediğini hiçbir zaman düşünemez; tâ ki tamamiyle yenik düşüp, Akrep savaşı kazanın-caya kadar... O sizin içinizi görebilir, ama hiç kimse O'nun en derin duygularına kadar inemez. Pluto amirinizin en güçlü silâhlarından biri de amacını ve niyetlerini sır gibi saklamasıdır. O, bütün duygularım ve niyetlerini gizler; o kadar ki, sürekli olarak arkadan saldın bekleyen veya hattâ hiç saldın beklemeyen düşman, en az beklediği zamanda ve en az beklediği yerden, örneğin sağ cenahtan birdenbire saldırıya uğrayınca, neye uğradığını şaşırır. Top oyunları böyle kazanılır.

Akrep amir prestiji ve başarıyı da böyle kazanır. Eğer sizden hoşlanıyorsa, size yardım etmek, sizi daha yüksek mevkilere getirmek, umutlarınızı arttırmak ve hayallerinizin gerçekleşmesini sağlamak İçin yapmayacağı şey yoktur. Tabii kendi hayallerinin gerçekleşmesi için de. Eğer sizden hoşlanıyorsa, bunu okumaya hiç gerek yok, Herşeyden önce sizi işe almaz. Eğer başka birisi sizi işe almışsa, Akrep amirin yanındaki işiniz uzun sürmeyecektir. Pluto amirler, takımında yeri olmayanlara ne sempati, ne de acıma duyarlar. O'nu ilk plânda ilgilendiren şey takımdır (ve kendi amaçlan) kişiler en sonda gelir. Akrep amiri olan sizlerin hemen savunma durumuna geçtiğinizi çok iyi biliyorum. Birisi çıkıp da, nasıl O'nu kusursuz ve tertemiz olmamakla suçlar, değil mi? Pluto insanına yakınlığı olan herkes böyle davranır. Eğer siz böyle davranmıyorsanız, herhalde tatile giden birinin yerine bakıyorsunuz.

Bu adamda son derece sadık olan insanları çeken birşey var. Çevresini hep sadık dostları çevirir, düşmanları güvenli bir mesafeye çekilmişlerdir, (yani kendileri için güvenli). Akrep sanki bîr daire çizmiş gibidir. Seçilenler dairenin içinde. Diğerleri rahatlık bakımından (yani, Akrebin rahatlığı) fazla yaklaşmamaları için bir çeşit kara büyüyle uzakta tutulurlar. Düşmanlar için O'na ulaşmak, olanaksız değilse, çok zordur. Kadın olsun, erkek olsun; aranan niteliklere sahip olmayan bir insan, bir kez o manyetik bakışlarla ölçülüp biçildikten sonra, hemen oradan sürülür. Akrebe göre bu insan hiç yok demektir, O'nun kafasına göre, siz orada değilsiniz. Sizi ne görür, ne de işitir. Yeterince yaklaşırsanız, radarı tehlike işareti verir, Orada değilmişiniz gibi bakılması, insana boş bir duygu verir.. Bir hayalet olmak rahatsız edici birşeydir; bu yüzden, bir süre sonra istenmeyen kişi, insanların kendisini görebildikleri ve işitebildikleri yere doğru uzaklaşır-etiyle, kanıyla tekrar insan olarak varolacağı yere.

Akrep amirin, mucizelerini yaratırken Drakula gibi görünmesi ve burun deliklerinden ölümcül dumanlar çıkarması gerektiği fikrine kapılmayın. Büyüsünü yaparken siyah bir pelerin giyip, mezardan gelen bir sesle konuşması da gerekmez. Eğer bir Akrep amirin yanında çalışına serüvenine atılmak üzereyseniz, O'nu ilk kez gördüğünüz zaman, gücü hakkında anlatılanların abartıldığını düşüneceksiniz.

Fiziği pekâlâ da gösterişsiz ve tebessümü ancak bir pencere vitrayında göreceğiniz cinsten olabilir. Bu tebessüm, yüzünde şimşek gibi parladığı zaman, eriyecek ve astrolojinin sizi yanılttığını düşüneceksiniz. Görünüşü ancak ninni söyleyen bir irlandalı çamaşırcı kadın kadar tehlikeli olacaktır. Sonra, içinize işleyen mavi ya da kahverengi gözlerini gözlerinize diktiği zaman, umarım yakınızda kendinizi içine bırakıvereceğiniz bir koltuk bulunur, îşte o anda, O'nun manyetik büyüsüyle tamamen hipnotize olacaksınız. Hattâ kendinizi belli belirsiz bir hareketle ileri geri sallanarak O'nun emirlerini beklerken yakalayabilirsiniz. Artık O, sizin duygularınızı kontrolü alana almıştır. Bundan sonra hiçkimse size ulaşamaz. Artık çok geç. O harikulade iyi kalpli, nazik, yetenekli, zeki yeni amirinize gözü kapalı bağlanacaksınız; ve kim O'nun tehlikeli olduğunu söylerse, size göre, kıskanç, kinci, ne yaptığını bilmeyen bir insan olacak. O, bir insanın sahip olmayı umabileceği en tatlı amirdir.

Tatlı mı? Gerekiyorsa her sıfatı kullanın, ama tatlı?! Harikulade, evet. iyi kalpli, evet. Yetenekli ve zeki-doğal olarak. İçten ve dürüst, tabii.

Koruyucu ve kibar, gene evet. Sevecen? Ah, aman Tanrım, evet. Binlerce kez evet. Ama tatlı? Kesinlikle hayır. Akrep amirin yanında çalışanlara ve henüz kapıdan içeri girmek üzere olan size; sihirli çember testinden geçtiğim, çok yetenekli bir Akrep bestecinin, en yakın arkadaşlarımdan biri olduğunu söylemek isterim. Ayrıca evimde yaşayan küçük bir Akrep daha var ( dikkat ederseniz kontrol hâlâ benim elimde-evinde yaşadığım Akrep demedim). O'na da bir çeşit yakınlığım var. Bu yüzden, Akrep amirinizin düşmanları arasında olamam, içiniz rahat olsun. Ancak, astroloji sayesinde O'nu sizden daha iyi anlayabilirim. Örneğin, bahse girerim, bir tehlike ânında, O'nun her sabah sıcak yatağından kalktığı zaman yüzündeki o rahat, dalgın ifadeyle sakin sakin olduğu yerde durup bekleyeceğini düşünüyorsunuz. Bu doğru değil. Öyle bir durumda tamamiyle değişecektir.

Akrep amiriniz duygusal gösterileri hoş göremez. O, ne pahasına olursa olsun, insanın soğukkanlılığını koruması gerektiğini düşünür ne pahasına olursa olsun. Ama, baş gösteren tehlike ani ve şiddetli bir hareketi gerektiriyorsa (bazı tehlikeler bunu gerektirir,) öyle ateşli bir hareketle şimşek gibi ileriye atılır ki, karşınızdakinin aynı adam olduğuna inanamazsınız. Tehlike geçip, herşey tekrar kontrol altına alındığı zaman, O'nun kabarıveren ihtiraslı duygulan da tekrar kontrol altına alınacaktır. Bir dahaki sefer tekrar gerekinceye kadar, onları güçlü kişiliğinin içine hapsedecektir.

Bununla birlikte, normal olarak O, kararlı, nazik, hesaplı bir denge içinde, öfkesini tam bir kontrol altında tutmayı bilir, iş hayatındaki bunalım sırasında olduğu gibi, romantik ihtiras sancılan çekerken de, Jekyll ve Hyde'daki aynı şekil değişikliğine uğrayacaktır. Ama tabii bu sizin ilgi alanınıza girmez-en azından normal durumlarda girmez. Gerçekten büyük olaylar olmadıkça, o sakin, dengeli maske de yüzünden hiç eksik olmaz.

Sakın O'na durmadan kompliman yapma hatâsına düşmeyin. Akrep amirler sürekli olarak kuşkuludurlar. O, uykudan uyanırken kuşkuludur, uyumaya giderken kuşkuludur ve gizli niyetleri algılamak için antenleri her zaman açık ve tetiktedir. Aslında, O'nun zayıf yanlarından biri de çoğunlukla masum insanların masum sözlerinden kuşku duymasıdır. Masanın üstündeki koyu kırmızı elmayı büyük bir zevkle oğuşturup parlatmanız terfi etmeniz yerine kovulmanıza neden olabilir, işini elinden almak için O'na yağ çekip durduğunuzdan kuşkulanabilir. Arada sırada O'nun üstünlüğünü içtenlikle kabul etmenizden çok hoşlanacaktır ancak fazla abartmayın. Size gösterdiği bağlılık sürekli ve çok etkileyici olacaktır ancak karşılığında O'na asla bir milimetre daha azını göstermeyin. Parasal işlemlerin ayrıntılı olarak kendisine anlatılması konusunda çok titiz davranır. Mâli konularda herhangi bir şekilde anlaşılmayan bir nokta kalmasına asla izin vermeyin. Ve asla, asla, asla, asla, asla O'ndan üstün olmaya çakmayın. O'nu incitmeye kalkışmayın. Eğer O'nun öğütlerine kulak asmamakta direnirseniz, önce birkaç hafta yumurta kabuklan arasında gizli bir zehirli örümcek de bulunmalı. Akrebin intikamı hafife alınacak birşey değildir.

Akrep amirin, bir kez kolları sıvadıktan sonra, üstesinden gelemeyeceği bir sorun henüz icadedilmemiştir. Bütün Pluto insanlarında, özel yaşamlarındaki hastalıkların, iş hayatındaki felâketlerin ve her türlü trajedinin cesaret ve insanüstü bir iradeyle üstesinden gelme yeteneği vardır. Bireysel kişilik olarak, diğer burçlardakilerden daha yaygın olarak değişiklik gösterirler. O, her ne kadar, anlaşılmaz esrarlı olayların bilimsel araştırmasının canlı örneğini oluştursada, ve herşeyi araştıran dedektif olsa da, asıl en büyük bilinmeyen kendisidir.

Pluto'nun kafasının ve ruhunun içini görmek, anlamak olanaksızdır. Ayrıca, bunu yapabilseniz bile, O'nun hipnotize eden gözleri ve sesiyle öğrendiğiniz herşeyi unutursunuz. Sizi uyarmak için yapabileceğim en iyi şey, tetikte ve uyanık olmanızdır. Birincisi savunma amacıyladır, doğal olarak, ikincisi, sonsuza kadar dürüstlüğüne ve cesaretine hayran olacağınız adamı anlayabilmeniz içindir. O'nun anlaşılmaz, karmaşık yapısına ve dünyanın gözleri önüne serdiği aldatıcı imaja karşın, Akrep amiriniz hiçbir zaman kendisini aldatmaz, içimizden kaçımız tam bir dürüstlükle bunu söyleyebiliriz? Hattâ 'acımasız' olarak

KARIYER TABLOSU

Hangi tür iş sizin için en iyisi?

Becerileriniz, doğal yetenekleriniz ve hangi işte çalışmak istediğinizi belirlemek için aşağıdaki çizelgeyi kullanın. unutmayın astrolojide bir meydan okuma pozitifden çok daha iyidir.
Akrep
İdareci 3
Yaratıcı 1
Mali 3
İşçi 2
Yönetim 3
Pazarlama 2
Operasyon 2
Serbes Meslek 1
Araştırma 3
Satış 2
Strateji 3
Teknik 3
3 = iyi,

2 = orta,

1 = kötü
[/font]

Kullanıcı avatarı
kiwuzen
Mesajlar: 92
Yaş: 43
Kayıt: Cum 28 Nis, 00:12

Okunmamış mesaj gönderen kiwuzen » Pzt 14 Ağu, 21:09

[font=Times New Roman]DiYET

AKREP (23 Ekim - 22 Kasım):

Burcunuz üretim organlarını temsil eder. Solunum yolları problemleri yaşayabilirsiniz. Tahıllardan yapılmış ekmekler, balık ve deniz ürünleri, yeşil salata, soğan, kırmızı turp, taze meyve ve sebzeler içeren bir diyet tam size göredir. Doğru beslenme gerginliğinizi alıp götürür.

Akreplerin beslenme konusunda en yanlış davranabilecekleri nokta sabırsızlıktır.zaman kısıtlı olabilir ya da kendinizi çok aç hissediyor olabilirsiniz fakat hızlı yemek bünyenizi yoracaktır.özellikle fast-food tipi yemeklerden kaçınmalısınız.hayatınızın bir döneminde zayıf olmanız bunun sonsuza kadar gideceğini göstermez.hızlı yemek kötü bir emilim sağladığı için zayıf kalabilirsiniz.ama sakin ve huzurlu yenen bir yemek yediklerinizin daha rahat sindirilip vücudunuza daha yararlı olmasını sağlayacaktır. ayrıca kolesterol de akreplerin karşılarına çıkabilecek diğer bir sorundur.bunu engellemek için kırmızı eti az tüketmelisiniz.ayrıca katı yağ yerine sıvı yağ tüketmek de sizin yararınızadır.sağlıklı besinlerle beslenmenin yanı sıra spor yapmak da kondisyonunuzu korumak için gereklidir.ileriki yaşlarda da spor yapmayı sürdürmelisiniz.

AKREP BURCU İÇİN 3 GÜNLÜK DİYET:

Bu diyeti uyguladığınız takdirde 3 günde 1.5 kilo verebilirsiniz.Diyet tekrarlanabilir.diyetle beraber her gün 2 litre su içmelisiniz.ayrıca spor yapmayı da ihmal etmeyin

1.GÜN: Kahvaltı: aç karnına 2 bardak ılık su ,2 dilim ekmek,2 tatlı kaşığı diyet reçel,şekersiz çay veya kahve Arada:1 bardak ayran,2 diyet bisküvi Öğlen:ızgara tavuk,limonlu yeşil salata Arada:1 porsiyon meyve Akşam:3-4 kaşık zeytinyağlı sebze yemeği,bol salata Arada:1 porsiyon meyve

2.GÜN: Kahvaltı:aç karnına 2 bardak ılık su,1 dilim ekmek, 1 kibrit kutusu büyüklüğünde yağsız beyaz peynir Arada:1 kase diyet yoğurt Öğlen:ızgara balık,haşlanmış brokoli,bol salata Arada:1 bardak diyet süt Akşam:1 tabak haşlanmış sebze,bol salata Arada:1 tane şeftali

3.GÜN: Kahvaltı:aç karnına 2 bardak ılık su,1 tane meyve,1 dilim ekmek, şekersiz çay veya kahve Arada:1 bardak diyet süt Öğlen:4 tane köfte,domates salatası Arada:2 porsiyon meyve Akşam:1 porsiyon taze fasulye,bol salata Arada:2 dilim karpuz
[/font]

Kullanıcı avatarı
kiwuzen
Mesajlar: 92
Yaş: 43
Kayıt: Cum 28 Nis, 00:12

Okunmamış mesaj gönderen kiwuzen » Pzt 14 Ağu, 21:11

[font=Times New Roman]SAGLIK
Akrebin sağlık durumu, O'nun tipik karakterini yansıtır. Aşırılıklarla, melankoli veya fazla çalışmayla kendi bünyesini mahvedebilir. Ama kendi iradesiyle onu önemli bir hastalıktan da döndürebilir. Pluto'nun gücü bu kadar sağlamdır. Akrepler pek az hasta olurlar, ama bir kez de olunca, genellikle bu ciddi bir hastalık olur. Uzun bir dinlenme, davranışını değiştirme, alev alev içini yakan gücenikliği bırakarak, huzur içinde durumu kabul etme, en iyi tedavi yoludur. Bunlar işi kendi haline bırakmazlar ve tabii kendileri doktordan ve tüm hemşirelerden daha çok bilirler. Mikroplara ve kazalara en hassas olan bölgeler burun, boğaz, kalp, omurga, sırt, dolaşım sistemi, bacaklar ve bileklerdir. Bunlar yangından, patlayıcılardan, zararlı dumanlardan ve radyosyandan sakınmalıdırlar. Gene de, bunların çoğunun tehlikeyle flört eden işlerin peşinde olduklarını göreceksiniz. Bazen bunlarda kronik burun kanamaları görülür veya herhangi bir nedenle burun ameliyatı geçirirler
[/font]

Kullanıcı avatarı
kiwuzen
Mesajlar: 92
Yaş: 43
Kayıt: Cum 28 Nis, 00:12

Okunmamış mesaj gönderen kiwuzen » Pzt 14 Ağu, 21:13

[font=Times New Roman]MODA
Her zaman seksi olan akrepleri bir kategoriye oturtmak zordur. bir gün modaya uygun ve modern giyinirken, ertes gün romantik bir tarz yakalayabilirler. her ne sizin bu tarzlardan birini tercih etmenizi sağlıyor olursa olsun kesin oan tek şey bu oldukça güçlü bir dürtüdür. kısa ve dikkat çekici şeyler giydiğinizde akşam için kendinize uygun bir eş aradığınız ortadadır. size uydukları sürece moda trendlerini her zaman takip ediyorsunuz. ama modanın esiri değilsiniz. sahip olduğnuz tutarlı bir stiliniz var.

Ya çok fazla takı kullanır yada hiç kullanmazsınız. saçlarınız ya çok uzun ve düz yada çok kısa ve kıvırcıktır. zıtlıkları yaşamayı ve bunları giyim tarzınız ile dışarı vurmayı seversiniz. ağır makyajlar yapar yada hiç yapmazsınız. aynı zamanda en beğendiğiniz iç çamaşırı rengi kırmızı yada siyahtır. özellikle ipek iç çamaşırlarını tercih edersiniz.
[/font]

Kullanıcı avatarı
kiwuzen
Mesajlar: 92
Yaş: 43
Kayıt: Cum 28 Nis, 00:12

Okunmamış mesaj gönderen kiwuzen » Pzt 14 Ağu, 21:16

[font=Times New Roman]GüZELLIK


-cinselliğin burcu- hakkında hikayeler duymuşsunuzdur. diğer burçların hiç biri bu burç kadar mistik özellikler taşımaz. Evet, eğer sabit ve su gurubu olan bu burcun etkisi altındaki insanlar şiddetli ve arzulu bir biçimde cinsel dürtüler hissederken aynı zamanda ser verir sır vermez bir karakter ortaya koyarlar.

İş güzelliğe geldiğinde ise, akrep burcu cinselliğe olan eğilimini ortaya koymaya çalışır ve bu durum onların her hareketini kontrol etmektedir. Seksüel dürtüleri vücutlarına işlemiş gibidir. Bu duygularını kontrol edemedikleri halde, biraz olsun bu duygularını tatmin edebilirlerse daha duygusal tarafları ortaya çıkacaktır. Yani duygusal bir partner yada vefalı bir arkadaş haline gelirler. Oldukça dikkat çekici parfümler yerine daha tatlı kokuları ve özellikle vanilya yada baharat gibi esansları-örneğin tarçın gibi- tercih ederler.

Ayrıca dramatik ve gizemli makyajlardan zevk alırlar; perukalar ve takma kirpikler en çok aldıkları kozmetik ürünleridir. Diğer insanların ardında kalmak sizi dürtükler ve eğer biraz daha çalışkan ve kurnaz olurlarsa parlamalarını sağlar.

Güzelliğiniz gücü güzelliklerinin sahip olduğu gizlilik, derin anlamlılık, arzular, ve gizli dürtülerdir. Güzelliklerinin en üst düzeyine ulaşmalarındaki en büyük etken şu sorunun cevabındadır. "Nasıl iyi hissedersen öyle ol".
[/font]

Kullanıcı avatarı
kiwuzen
Mesajlar: 92
Yaş: 43
Kayıt: Cum 28 Nis, 00:12

Okunmamış mesaj gönderen kiwuzen » Pzt 14 Ağu, 21:20

:kitap

Kullanıcı avatarı
huysuzakrep
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 568
Yaş: 39
Kayıt: Cmt 15 Nis, 00:44

Okunmamış mesaj gönderen huysuzakrep » Sal 15 Ağu, 00:23

SeLiN yazdı:Şimdi ne alaka demeyin aklıma okuduğum bir yazı geldi..yazıdaki antepfıstıklarının akrep kadını olma ihtimali yüksek bence:)

Çerez tabağı teoremi-1


Galatasaray Lisesi'nden bir arkadaşım hâlâ evlenemedi.
Geçenlerde "Yeter artık. Evlen de çoluk çocuk sahibi ol" dedim.
Aşağıdaki teoriyi aktardı:
Bir kuruyemiş tabağı kalabalık bir grubun önüne geldiği zaman sırasıyla
önce
antepfıstıkları, ardından bademler, sonra fındıklar gider. En sona beyaz
ve
sarı leblebiler kalır.
Eğer belli bir yaşa kadar evlenmemişsen de durum farklı olmaz. Ya kalan
leblebiler ve ayçekirdekleri ile idare edersin, ya da olur a bir fıstık
bulurum diye tabağı karıştırır durursun..

Çerez tabağı - 2

Geçen hafta bir türlü evlenemeyen bir arkadaşımın, ileri yaşta
evlenmekle,
çerez tabağı arasındaki benzerliği anlatan görüşlerini aktarmıştım.
Bu yazı üzerine, bazı okurlarımdan eklemeler geldi.
Ben tabakta en sona kalanların sarı ve beyaz leblebiler olduğunu
yazmıştım.
Mektep arkadaşım Merih Tüzün şöyle yazmış:
"Sevgili Fatih, aynı tabakta ucu açılmamış kabuklu şam fıstıkları da
kalır.
Herkes bir eller, bakar ama kimse açmaya cesaret edemez, tabağa geri
bırakır. Onlara ulaşmak cesaret ister. Dişine güveneceksin kıracaksın
ki,
içinde gizlediği lezzete ulaşabilesin. Ama risklidir, dişini
kırabilirsin."
Merih haklı..
Şairin dediği gibi: "Daha ne güzellikler vardı derinlerde. Bazen
korktuk..
Bazen gücümüz yetmedi.":)
NE DENEBİLİR Kİ SELİN ÇOK GÜZEL ANLATMIŞ OLAYI BRAVO
GÜVEN,AYRILIP GİTTİĞİ RUHA ASLA GERİ DÖNMEZ...


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Akrep Burcu Genel Özellikleri” sayfasına dön